Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#51  2008-03-31 01:55:01

  bns - unknown

bns
unknown
Zarejestrowany: 2005-12-25
Serwis

Re: Blog 11stolatki o linuxie ;)

Sam instalowałem pierwszego Linuksa jak miałem 14,15 lat więc czemu nie a wtedy nie było blogów żeby o tym pisać - tylko koledzy w klasie, na osiedlu :)


Pozdrawiam,
[url=http://banasiak.me]bns[/url]

Offline

 

#52  2008-03-31 09:28:29

  zlyZwierz - Moderator

zlyZwierz
Moderator
Zarejestrowany: 2005-02-18
Serwis

Re: Blog 11stolatki o linuxie ;)

Ja na komunię dostałem Commodore C64 i co ?... ano zanim mi zdązyli kupić gry to juz klikałem programy w BASIC-u (takie proste , ale zawsze). Miałem wtedy 9-10 lat, ale do pisania blogów to jeszcze daleka droga.
Ja wiem  że dzieciaki są zdolne , więm że aż serce rośnie , kiedy się patrzy jak taki maluch wymiata pod linuksem.
Tylko, że jak już wspomniałem ... 11-letnie dziewczynki nie piszą blogów o likuksie :) , wystarczy popatrzeć co robią 11-latki w naszym sąsiedztwie..


[url=http://www.netfix.pro]www.netfix.pro[/url]

Offline

 

#53  2008-03-31 13:11:05

  halina - Użytkownik

halina
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-13

Re: Blog 11stolatki o linuxie ;)

[quote=Zolnierzu]A ja tak sobie poszperałem po sieci(a jakże!), zbadałem trochę głębiej temat i muszę chyba się wycofać ze swoich dywagacji na temat wieku autora.
[b]Przepraszam, że poddałem wątpliwości autentyczność tego bloga[/b][/quote]
Zdolność do zweryfikowania własnych sądów to niezwykle rzadka i cenna właściwość.
Zaimponowałeś!


Laptop HP Compaq nx6110
Debian Lenny KDE

Offline

 

#54  2008-03-31 18:23:30

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: Blog 11stolatki o linuxie ;)

Hmmm niby ja myakałem już z /|\ 65 XE Basic'iem, troche ASM'em pod polly, itd. Ale jak to już zlyZwierz. Wybaczcie ale czasem odwiedzam swoją dawną podstawówke, gimnazjum i jak widze to co tam sie dzieje to mam wrażenie że to jakieś wojny w harlemie w latach 70-80. Oni znaja wiecej przeklenstw niz ja ba i jestem pewny ze zaofftopuja nawet LongeR'a a to jest juz wyczyn. Nie uwierze że jednestoletnia dziewczynka jest zafacynowana linuksem. Jedna bzdura! Co ją tam fascynuje? Kod źródłowy jaja? Fakt jest w co gały wlepić. Po drugie styl pisania i wypowiedzi, niby jakies taki "miśkowe" hasełka wcisniete, ale reszta jest nadzwyczaj skladna. Do tego poziom wypowiedzi "matki" no jesli ktos juz na wstepie nie szanuje wlasnego dziecka slowami "Ona jest trochę inaczej sprawna" to nie mam złudzeń.
Nie mówie że takie dziecko nie może obsługiwac komputera, ba np. córeczka od kuzyna spokojnie klikałą sobie jakies flashowe kolorowanki u mnie na Debianie. Czy z tego powodu mozna powiedziec "wow ona myka na linkusie!"? Nie nie mozna poniewaz zauwazmy jeden fakt, srodowiska graficzne sama ideą nie różnia sie bardzo. Wiec jeden kij czy takie dziecko poklika sobie kolorowanke w Windzie z IE, czy na Debianie z łasicą na Gnomie. Ale woli to robić touchepadem albo tabletem, ze zazwyczaj uzywa sie do obslugi komputera cegle na uwiezi? Swoja droga niech ktos sie postra narysowac ta cegla pare prostych figur w dowolnym programie do grafiki restorwej.

A tak jeszcze z analizy...
"Nasz komp to nie jest jakiś super sprzęt, ma kartę graficzną ATI Radeon 9600, procesor AMD 64 2800+, 512 RAM, dysk 120 Gb, no i stacja dysków LG. Mamie udało się uzyskać 3D na ATI na otwartych sterownikach, efekty działają (kostka i takie inne), ale nie włączam tego, bo wtedy trudno przeglądać strony albo co innego robić i temperatury rosną." Bo kazda jedenastolatka wie co ma pod blachą :S Juz nie mowiac o otwartych sterownikach.

Offline

 

#55  2008-03-31 19:08:30

  halina - Użytkownik

halina
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-13

Re: Blog 11stolatki o linuxie ;)

[quote=qluk]Do tego poziom wypowiedzi "matki" no jesli ktos juz na wstepie nie szanuje wlasnego dziecka slowami "Ona jest trochę inaczej sprawna" to nie mam złudzeń.[/quote]
Moderatorze,
przeczytaj jeszcze raz to, co napisałeś
i jeszcze raz...  i jeszcze...
może zrozumiesz


Laptop HP Compaq nx6110
Debian Lenny KDE

Offline

 

#56  2008-03-31 20:16:23

  iwo - Użytkownik

iwo
Użytkownik
Skąd: 51.770 N, 19.459 E
Zarejestrowany: 2006-11-20

Re: Blog 11stolatki o linuxie ;)

Nie wiem na czym polega jej inna sprawność, ale jeśli nie jest to to o czym myślę,
to jak mała podrośnie i się dokopie do tego postu o swojej innej sprawności,
to może to być dla niej bardzo bolesne.
Myślę, że to qluk miał to na myśli, źle nazywając.
Ja też.

Ostatnio edytowany przez iwo (2008-03-31 20:17:13)


Iwo - Linux user numer #457448

Offline

 

#57  2008-03-31 21:41:19

  halina - Użytkownik

halina
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-13

Re: Blog 11stolatki o linuxie ;)

[b]iwo[/b]
Może masz rację. W każdym razie Twój wpis świadczy o wrażliwości.
O tym także poniżej :
[quote=terefere]A ja wam powiem tyle że dzeciaki z problemami zdrowotnymi, które to ogranczają je w ten czy inny sposób potrafią myśleć całkiem logiczne, spowodowane jest to zdaje się tym że czasu na myślene mają zbyt wiele w porównaniu do swoich rówieśników, co węcej swoim pytaniami potrafią załamać nie jednego dorosłego.[/quote]
A [b]matka[/b] pisała tak:
"Czy nie uważacie, że czas, żeby ludzie trochę inni wyszli w końcu z ukrycia? Pingwin wie, że jest taki, jaki jest, ja też wiem, że niezbyt dużo można zmienić w tym zakresie i trzeba nauczyć się z tym żyć."
(Pingwin - to login małej)

Ostatnio edytowany przez halina (2008-03-31 21:43:36)


Laptop HP Compaq nx6110
Debian Lenny KDE

Offline

 

#58  2008-03-31 22:07:16

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: Blog 11stolatki o linuxie ;)

halina, chcialabys zeby Twoja matka pisala o Tobie "inaczej sprawna" po jakis forach? Wybacz ale widze ze nie patrzysz na to obiektywanie. Bronisz tego jak bastylii czy tez teolodzy dogmatów. Nie ma sprawy ja moge jak rejtan polozyc sie i bronic mojego zdania, ktorego nie zmienie. A jedyn z najwazniejszych powodów jest to, że wszystkim w dupach sie poprzeracało od anonimowości internetu. I potem mamy trzynastoletnich spaślaków po piećdziesiątce na czatach, niemertyryczne krzykawki w komentarzach, czy przejaw zbiorowego upośledzenia procesów myślowych w formie,... hmmm komentarze juz pojechalem, ale wystarczy sobie poprzeglądać jak to wyglada w rzeczywistosci. Mamy taki onet, czytamy news'a a potem patrzymy na komentarze - zgroza. Czytamy PCWK (czasem zarzuca dobrym news'em) no i znow system komentarzy - przejaw bezpłodnej anonimowści i steku bzdur. Włącze TVN24 i tam pokazują czasem "opinie z forum" no i znow mnie szlag trafia widzac niedorozwój internautów, jak się jełop nie umie podpisać imienim i nazwiskiem pod podobno swoją opinia to .... mi to wisi. No i teraz serwują nam bloga jedenastolatki zafascynowanej linuksem. No ptrzeciez wystarczy porównac styl językowy na tych dwóch kolejnych "jej" blogach, żeby wywnioskować że albo szybko rośnie, niczym NRDowskie pływaczki, albo ktoś sobie leci w .... błazna z nami. Nastepnie czytam posto pisane rzekomo przez matkę autorki to zaczynam sądzić, że i te posty i blog jest utworozny przez ta samą osobe szukającą taniego poklasku lub jakiejś akceptacji ze strony linuksowego swiatka.

iwo, masz racje, procz tylko tego ze ja dobrze sie wyrazilem. Poniewaz uwazam takie pisanie za brak szacunku do wlasnego dziecka, choroby i osob czytajacych to (w koncu sa internauci potwierdzajacy regule zawarta wyzej, którzy mysla, umieja czytac, maja wlasne zdanie, godnosc i kulture osobista). A styl w jakim  jest to napisane nie rózni sie od zdania "Nie przejmujecie sie tym co jest napisane, ona i tak jest inna", moze i brzmi bardziej dosadnie, ale to niemal taki tok logiczny wynika z tamtej wypowiedzi.

Offline

 

#59  2008-03-31 22:34:44

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: Blog 11stolatki o linuxie ;)

qluk, tylko nie mów, że naprawdę czytasz te komentarze na onecie, bo i tak ci nie uwierzę :]

ludzie którzy je piszą prawdopodobnie tez ich nie czytają. ot, tak sobie pieprzą co im tam w duszy gra. bo jak zauważyłeś, chcą się beztrosko i zupełnie anonimowo wyżyć. moim zdaniem nie czytają tych komentów (co najwyżej kilka poprzednich), bo jest ich po prostu tak dużo, ze człowiek musiałby cały dzionek ślepić w monitor. co więcej, mam wrażenie, że ci ludzie w większości wypadków nie przeczytają nawet tego, co sami przed chwilą napisali - no bo skąd się biorą te wszystkie awantury o ortografię na forach?


linux regd. user #248790

Offline

 

#60  2008-03-31 23:51:02

  fnmirk - Użytkownik

fnmirk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-02-19

Re: Blog 11stolatki o linuxie ;)

chcialabys zeby Twoja matka pisala o Tobie "inaczej sprawna" po jakis forach?[/quote]
[b]qluk[/b] czy takie określenie umniejsza czyjąś wartość.
Czy napisanie o ,,grubej'' osobie, że jest ,,puszysta'' zmienia fakt, że jest jaka jest.
Czy jeżeli napiszemy o kimś, kto nie ma jednej ręki, że jest trochę sprawny inaczej to go obrazimy? Taka jest prawda.
Na pewno taka osoba nie będzie mistrzem wchodzenia po linie ale są dziedziny w których nie dorastamy jej do pięt.
[url=http://www.pzts.pl/index2.php?option=com_content&task=view&id=489&Itemid=103&pop=1&page=0]przykład[/url]

Offline

 

#61  2008-04-01 00:10:40

  zlyZwierz - Moderator

zlyZwierz
Moderator
Zarejestrowany: 2005-02-18
Serwis

Re: Blog 11stolatki o linuxie ;)

Określenia *.inaczej kojarzą się ludziom raczej jednoznacznie: sprawny inaczej , mądry inaczej , kochający inaczej , piękny inaczej...

Wiec qluk zareagował tak , jakby to zrobił statystyczny człowiek :) nie ma tu o co się dochodzić.
To osoba podająca się za matkę dziecka powinna raczej dobierac słowa uważniej ;]


[url=http://www.netfix.pro]www.netfix.pro[/url]

Offline

 

#62  2008-04-01 00:32:38

  fnmirk - Użytkownik

fnmirk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-02-19

Re: Blog 11stolatki o linuxie ;)

Wszystko zależy od akcentu wypowiedzi. Jeżeli...

Ja nie dochodzę tylko próbuję przenieść akcent :).

Offline

 

#63  2008-04-01 00:41:42

  iwo - Użytkownik

iwo
Użytkownik
Skąd: 51.770 N, 19.459 E
Zarejestrowany: 2006-11-20

Re: Blog 11stolatki o linuxie ;)

fnimrk, źle mówisz.
to że ona jest może sprawna inaczej nie oznacza, że jej matka musi oznajmiać tego całemu światu.
To tak jakby Twoja (kogokolwiek z nas) powiedziała: To jest Adaś/Zosia, ma konto na portalu, randka.pl, "napiszcie jej, to pomoże jej uwierzyć w siebie, poznajcie ją".
Sorry, może przykład swatania nie jest zbyt dobry jako analogia, ale podobnie pokazuje czyjąś niedoskonałość i nadmierne martwienie się o tą osobę w sposób jak dla mnie upokarzający.


Iwo - Linux user numer #457448

Offline

 

#64  2008-04-01 02:10:07

  fnmirk - Użytkownik

fnmirk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-02-19

Re: Blog 11stolatki o linuxie ;)

Ludzie --- Czy Wy nie widzicie, że ta matka powiedziała to z dumą. Ona jest dumna ze swojego Dziecka, które pomimo przeciwności losu (mnie nie interesuje, to jest nieważne, jakie są niedoskonałości tego dziecka) przejawia takie, a nie inne zainteresowania.

Offline

 

#65  2008-04-01 02:30:34

  terefere - Członek DUG

terefere
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-09-16
Serwis

Re: Blog 11stolatki o linuxie ;)

qluk piepszysz jak to zlyZwierz powiedział jak statystyczny człowiek. Iwo tez żeś nie lepszy. Statystyczny polak, najmądrzejszy polak, najpiękniejszy polak, lepszego i bardziej cooll/trendy czy jak tam nie ma. Nie podoba się wam ze na świecie są niepełnosprawni to wybudujcie im getto. Statystyczny polak to człowiek zacofany dla którego inny oznacza gorszy, inny jest jednoznaczne z szykanami przez statystycznych polaków.

Puki o tym się nie będzie mówiło to my polacy będziemy mieli zapędy, aby innych palić na stosie, dlatego też podejście matki jest jak najbardziej prawidłowe. Puki statystyczny polak nie przejdzie kompletnej serii prania mózgu to ludzie niepełnosprawni będą mieli problemy ze znalezieniem pracy i będą musieli kłamać oraz się ukrywać we własnym gronie, a to jest dużo bardziej dla takiego człowieka bolące niż krzyknięcie na ulicy "E patrz kaleka" przez jakiegoś dresa.

Jakiś czas temu widziałem zdaje się na tvp3 program w którym to pani z UP chwaliła się osiągnięciami swej placówki w dziedzinie bezrobocia osób z grupą inwalidzką. Była to jedna wielka propaganda, osoba chora na astmę, epilepsje, czy cukrzyce ma konkretne problemy ze znalezieniem pracy, choć z tą ostatnia grupą wydaje się nie być tak źle. Dla takich ludzi najważniejsze jest aby pozwolono im żyć normalnie, a przyznanie do własnej ułomności to już nie jest aż tak wielki problem.

Przepraszam was za tonacje mojego postu, ale wqrwia mnie to podejście, drażliwy temat i nie wiem naprawdę jak ktoś kto nie ma do czynienia z niepełnosprawnością może wygłaszać takie opinie i szerzyć herezję.

Ostatnio edytowany przez terefere (2008-04-01 23:58:50)


Nigdy się niektórych rzeczy nie dowiesz, jeśli na niektóre pytania samemu sobie nie odpowiesz - STFW

Offline

 

#66  2008-04-01 03:05:15

  zlyZwierz - Moderator

zlyZwierz
Moderator
Zarejestrowany: 2005-02-18
Serwis

Re: Blog 11stolatki o linuxie ;)

Terefere , troche za bardzo się nakręciłeś w trakcie pisania :)
Nikt tu nie pisał , że inny = gorszy , tylko że matka dziecka przyprawiła jego pasję "sprawnością inaczej". Było to w zasadzie zbędne - jeżeli ten dzieciak jest żeczywiście taki pr0 , jak lansuje go jego mama , to z pewnością zdaje sobie sprawę ze swoich defektów , i pewnie nie chce żeby mu o tym cięgle przypominano..

PS Oczywiście dalej wątpię w prawdziwość tego zjawiska ;)


[url=http://www.netfix.pro]www.netfix.pro[/url]

Offline

 

#67  2008-04-01 03:46:42

  terefere - Członek DUG

terefere
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-09-16
Serwis

Re: Blog 11stolatki o linuxie ;)

Zbędne czy nie? To zależy z której strony na to patrzeć. To jest tak jak z tym naszym linuksem, nieistotne jest jakie ma on zalety, istotne jest to co ogół o nim myśli. A ogół myśli że linuks jest do dupy. Jest analogia? Dlatego też jak by na to nie patrzeć matka dziewczynki szerzy swego rodzaju propagandę dzięki której o takich ludziach się mówi choćby tu na tym forum. Sądzę że więcej  tego przyprawiania może wyjść dobrego niż złego. Fakt faktem jest że dziecko nie koniecznie musi to rozumieć, lecz to zależy w głównej mierze od rodziców i od tego jak swą córkę przyszykowali do jej niepełnosprawności.
Osobiście jestem od 2 roku życia epileptykiem, jako dziecko nigdy nie rozumiałem czemu moja matka nikomu nie chce mówić o mojej przypadłości, więc powyższy przypadek rozważam że tak powiem swoimi kategoriami.


Nigdy się niektórych rzeczy nie dowiesz, jeśli na niektóre pytania samemu sobie nie odpowiesz - STFW

Offline

 

#68  2008-04-01 06:54:41

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Blog 11stolatki o linuxie ;)

Ale się nakręcacie :) Przypominam że obiecałem że zamknę wątek jak będziecie sobie skakać do oczu


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
[img]http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif[/img]
[url=https://goo.gl/photos/5XGKFkvaMimLwM2s9]Beskid Niski[/url]

Offline

 

#69  2008-04-01 11:39:38

  halina - Użytkownik

halina
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-13

Re: Blog 11stolatki o linuxie ;)

[b]Bodzio[/b] - nie gaś!
Chyba nie razi Cię to, że poziom tej rozmowy odbiega znacznie od przeciętnej internetowej bylejakości (słusznie przez qluka krytykowanej).
A że angażuje i myśli i emocje - temat wart tego...

[quote=qluk]halina, chcialabys zeby Twoja matka pisala o Tobie "inaczej sprawna" po jakis forach? Wybacz ale widze ze nie patrzysz na to obiektywanie.[/quote]
Gdyby to odpowiadało stanowi faktycznemu, nie miałabym nic przeciwko temu (uzasadnienie rozwinął powyżej [b]terefere[/b])
Ograniczenie sprawności w jakimś zakresie to nie jest rzecz wstydliwa, którą należy dyskretnie przemilczać.
[b]qluk[/b] czy ja rzeczywiście tak czegoś bronię (bastylia?  teologowie?), a może tylko dzielę się przemyśleniami i ciekawa jestem jak myślą inni ?
Podobacie mi się.
Pozdrawiam


Laptop HP Compaq nx6110
Debian Lenny KDE

Offline

 

#70  2008-04-01 11:51:39

  Semerchet - Amator

Semerchet
Amator
Skąd: Koszalin
Zarejestrowany: 2007-04-14

Re: Blog 11stolatki o linuxie ;)

Myślę że roztrząsanie i nakręcanie tego tematu nie ma sensu. Jest blog jedenastolatki - to niech sobie będzie. To kto go pisze (sprawny inaczej czy niesprawny) niema znaczenia. Blog jak będzie ciekawy to będzie miał wzięcie.

Offline

 

#71  2008-04-01 11:55:44

  zlyZwierz - Moderator

zlyZwierz
Moderator
Zarejestrowany: 2005-02-18
Serwis

Re: Blog 11stolatki o linuxie ;)

[quote=halina]Gdyby to odpowiadało stanowi faktycznemu, nie miałabym nic przeciwko temu .[/quote]
Tak tak.. na razie to możesz sobie pogdybać, bo wcale nie wiesz jak ukształtowałaby się Twoja psychika , gdybyś była niepełnosprawna.

Ograniczenie sprawności w jakimś zakresie to nie jest rzecz wstydliwa, którą należy dyskretnie przemilczać.[/quote]
Przecież wady fizyczne rzucają się w oczy od razu, nie da się tego przemilczeć ani nie zauwarzyć..

Ale matka dziecka biega z transtapentem "Ona jest sprawna inaczej" , zupełnie jak geje i lesbijki na swoich paradach , którzy krzyczą "Jestem gejem, itp.".

Jaki jest koń - każdy widzi, trzeba przejść nad tym do porządki dziennego... jak widać mamuśka nie umie.


[url=http://www.netfix.pro]www.netfix.pro[/url]

Offline

 

#72  2008-04-01 12:03:39

  Piotr3ks - Też człowiek :-)

Piotr3ks
Też człowiek :-)
Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2007-06-24

Re: Blog 11stolatki o linuxie ;)

[quote=halina][quote=qluk]halina, chcialabys zeby Twoja matka pisala o Tobie "inaczej sprawna" po jakis forach? Wybacz ale widze ze nie patrzysz na to obiektywanie.[/quote]
Gdyby to odpowiadało stanowi faktycznemu, nie miałabym nic przeciwko temu (uzasadnienie rozwinął powyżej [b]terefere[/b])
Ograniczenie sprawności w jakimś zakresie to nie jest rzecz wstydliwa, którą należy dyskretnie przemilczać.[/quote]
halina, tutaj się nie zgodzę z Tobą . Nie można określić jakbyśmy się zachowywali gdybyśmy się znaleźli ( nie daj Bóg ) w takiej sytuacji gdzie własna matka pisze publicznie o niepełnosprawności swojego dziecka. Osoby z pewnym stopniem niepełnosprawności są bardzo inteligentne i już w najmłodszym wieku pokazują ogromną dojrzałoiść. Ten stopień niepełnosprawności mają wynagrodzony jakimś specjalnym darem , talentem. Wrażliwość jaką okazują jest naprawdę zaskakująca.
      Takie zachowanie matki uważam jest w pewien sposób krzywdzące. Matka powinna traktować swoje dziecko normalnie, jak zdrowe dziecko. Wtedy dziewczyna czułaby sie dowartościowana. Zapomniałaby o swoich problemach. Widać matka nie umie tego uszanować, nieświadomie. Pierwszy post matki z forum ubuntu wg mnie jest upokarzający dla dziecka, mam na myśli te stwierdzenie o "innej sprawności" .

Osoba niepełnosprawna nie jest gorsza! Zasługuje na taki sam szacunek jak osoba pełnosprawna, a nawet na większy.

Taka jest moja opinia.

Ostatnio edytowany przez Piotr3ks (2008-04-01 12:09:19)

Offline

 

#73  2008-04-01 13:41:01

  AgayKhan - Członek DUG

AgayKhan
Członek DUG
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2006-03-21
Serwis

Re: Blog 11stolatki o linuxie ;)

Mam dziecko niepełnosprytne. Konkretnie to autystyczne. Wiem, wiem, to insza inszość, ale pewna analogia jest. Problem z tym, że matka publicznie ogłasza , że dziecko jest niepełnosprawne, to nie problem. Ono jest niepełnosprawne. Niektórzy są brzydcy, niektórzy ładni, inni durni, inni niepełnosprawni. To nie jest afiszowanie.
Ja wszystkim mówię, że moja córka jest autystyczna, bo inaczej mam komentarze : źle wychowana, niegrzeczna. Tak, jest źle wychowana, bo jak uważa, że ktoś jest brzydki, to po prostu to mówi.
Problemem jest rodzina, dobre ciotki, które zadają pytania: nie można się było przebadać podczas ciąży i coś zrobić, póki był czas. Albo znajdujące lekarzy, którzy za drobne 10- 20 tysięcy potrafią dokonać cudów, lecząc witaminą b18.

Ostatnio edytowany przez AgayKhan (2008-04-01 13:41:38)


born to be root
linux register user #362473

Offline

 

#74  2008-04-01 15:22:55

  terefere - Członek DUG

terefere
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-09-16
Serwis

Re: Blog 11stolatki o linuxie ;)

[quote=Piotr3ks]Takie zachowanie matki uważam jest w pewien sposób krzywdzące. Matka powinna traktować swoje dziecko normalnie, jak zdrowe dziecko. Wtedy dziewczyna czułaby sie dowartościowana. Zapomniałaby o swoich problemach. Widać matka nie umie tego uszanować, nieświadomie. Pierwszy post matki z forum ubuntu wg mnie jest upokarzający dla dziecka, mam na myśli te stwierdzenie o "innej sprawności" .[/quote]
Ale kto ci powiedział że ona traktuje swoje dziecko anormalnie? wszystko w tym co napisałeś by się zgadzało, gdyby nie fakt że świat w którym żyjemy nie jest idealny. Nie zauważasz tego, że dla dziecka niepełnosprawnego lepiej jest, jeśli rodzice powiedzą mu jak najwcześniej że różni się od innych dzieci i nie jest to wcale złe. Poza tym to co powiedział AgayKhan jest prawdą. Rodzine trzeba edukować, resztę otoczenia tym bardziej.

zlyZwierz porównanie z deka chybione, co innego latać po ulicy nago z transparentami a co innego powiedzieć że jest się osobom niepełnosprawną, bądź jest się rodzicem takiego dziecka.

AgayKhan wyrazy uznania


Nigdy się niektórych rzeczy nie dowiesz, jeśli na niektóre pytania samemu sobie nie odpowiesz - STFW

Offline

 

#75  2008-04-01 15:52:37

  Piotr3ks - Też człowiek :-)

Piotr3ks
Też człowiek :-)
Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2007-06-24

Re: Blog 11stolatki o linuxie ;)

[b]terefere: [/b]

Chciałbym troszke sprostować swoją wypowiedź. Nie chciałem napisać, że matka traktuje ją anormalnie, Błędnie się wyraziłem.

Zachowanie matki , miałem na myśli pisanie na forum o niepełnosprawności, Dziewczyna prędzej czy później może natrafić na wątek założony na forum ubuntu. Jak zareaguje na to, to wszystko zależy od jej charakteru .
Zgadzam się z AgayKhan'em, że otoczenie należy edukować , no bo trzeba - nie ma tu wątpliwości.

Ostatnio edytowany przez Piotr3ks (2008-04-01 16:02:00)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)

[ Generated in 0.018 seconds, 10 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00014 SET CHARSET latin2
0.00007 SET NAMES latin2
0.00160 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='3.145.156.122' WHERE u.id=1
0.00097 UPDATE punbb_online SET logged=1716595754 WHERE ident='3.145.156.122'
0.00059 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1716595454
0.00403 DELETE FROM punbb_online WHERE ident='54.36.148.146'
0.00030 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=11035 AND t.moved_to IS NULL
0.00028 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00556 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=11035 ORDER BY p.id LIMIT 50,25
0.00106 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=11035
Total query time: 0.0146 s