Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#26  2009-08-12 12:49:24

  marcusdavidus - Członek DUG

marcusdavidus
Członek DUG
Skąd: z nienacka
Zarejestrowany: 2006-09-08
Serwis

Re: nowy komp - jaki sklep internetowy

ja od siebie polecam reactor najnizsze ceny scisla wspolpracas z yamo towasr swietnie zxapakowany ale troszke maly wybor sprzetu . albo wkg  ceny odrobine wieksze niz w reactorze ale maja duzy wybor jak dostawa to nei powiem bo zawsze robilem odbior osobisty ( tylko w wwa) komputronik ceny ma kosmiczne ale kupilem w nim mp4


[img]http://i32.photobucket.com/albums/d33/marcusdavidus/marcussyg.png[/img]
C2D E8400, Asus P5N7A-VM, 2x 1gb DDR2 OCZ Reaper 1066, Baracuda 500GB S12 SataII,PSU OCZ stealthXstream 500W, Cooler Asus Triton 77, Buda Cooler Master Elite ,Keys  A4T X7 , Mysz A4T X7 , creative HD1900, Zotac GTX260 AMP2 core 216,Oczka Dell P1130 FD Trinitron

Offline

 

#27  2009-08-12 12:49:37

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: nowy komp - jaki sklep internetowy

Od athlonow 64 procesory AMD maja wbudowany kontroler pamieci, a wiec tak naprawde to nie plyta kontroluje pamiec tylko procesor. Stad tez maksymalan szybkosc pamieci zalezy od tego jakie taktowanie jest obslugiwane przez kontroler wbudowany w CPU.
Jesli chcesz pozostac przy wybranym procku i mobo to poszukaj zbilzonych kosci co do parametrow, ale 800Mhz wychodzi wtedy taniej o kilkadziesiat zloty, ktore albo mamy dla siebie, albo tez mozna dolozyc do innego elementu systemu.

A co do pamieci to ja ostatnio jade na kingmax'ach i jakos nie mam problemow z nimi tak to z podkrecaniem czy z jakakolwiek inna ich praca. (jak na razie 900Mhz lyknely bez zwiechy i dodawania chlodzneia na kosci; czestotliowsc taktowania ukladu kontrolera RAM jest powiazana z czestotliowscia taktowania CPU)

edit:

http://www.komputronik.pl/index.php/product/65591/Podzespoly-PC/Plyty-glowne/Gigabyte_GA-MA770-UD3.html

Ostatnio edytowany przez qluk (2009-08-12 13:42:43)

Offline

 

#28  2009-08-16 07:28:06

  KeFaS - Użytkownik

KeFaS
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-13

Re: nowy komp - jaki sklep internetowy

Do czego ma być ten komputer i za ile? Doradzam trochę w sprawach składania komputerów, no ale trzeba dokładnie sprecyzować zastosowania i maksymalną cenę, żeby było wiadomo co wybrać. Tylko nie pisz "do wszystkiego", bo co jest do wszystkiego to jest do niczego. :)
Co do sklepów to polecam www.esc.pl (mam salon kilka km od domu, ale wiem, że wysyłając sprzęt też są solidni), www.agito.pl (kupowałem tam netbooka, 2 duże telewizory LCD i ekspres do kawy - zero problemów), no i www.allegro.pl :) W brew pozorom na Allegro często nowe części z pełną gwarancją sprzedają różne sklepy i mają tam atrakcyjne ceny. Tylko trzeba dobrze patrzeć i nie kupować gotowych zestawów, bo najczęściej wsadzają tam to co się najgorzej sprzedaje (jak w marketach typu MM, Saturn). No i używane części też nie zawsze muszą być złe, a można je kupić nawet o połowę taniej i z gwarancją. Ale jak zawsze trzeba patrzeć na komentarze sprzedawców i nie kusić się na kolorowe reklamy tylko wcześniej skonsultować się i wiedzieć czego się dokładnie chce.

Offline

 

#29  2009-08-18 08:00:36

  marcusdavidus - Członek DUG

marcusdavidus
Członek DUG
Skąd: z nienacka
Zarejestrowany: 2006-09-08
Serwis

Re: nowy komp - jaki sklep internetowy

nie oplaca sie kupowc procesorow amd . niby na papierze wyglada ok ale w testach wydajnosci w grach zostaja daleko w tyle za intelami ja osobiscie polecam c2d e8400 bez zadnych problemow kreci sie do 4 ghz a z dobrym chlodzeniem spokojnie pojdzie na 4.5
w testach mojego e8400 podkreconego do 4 ghz zjadam 3 rdzeniowe amd  a w testach growych zjadam quady  intela . jesli chcesz zlozyc pc do gier to ci moge pomoc

Ostatnio edytowany przez marcusdavidus (2009-08-18 08:03:51)


[img]http://i32.photobucket.com/albums/d33/marcusdavidus/marcussyg.png[/img]
C2D E8400, Asus P5N7A-VM, 2x 1gb DDR2 OCZ Reaper 1066, Baracuda 500GB S12 SataII,PSU OCZ stealthXstream 500W, Cooler Asus Triton 77, Buda Cooler Master Elite ,Keys  A4T X7 , Mysz A4T X7 , creative HD1900, Zotac GTX260 AMP2 core 216,Oczka Dell P1130 FD Trinitron

Offline

 

#30  2009-08-18 08:34:27

  siarka2107 - Użyszkodnik DUG

siarka2107
Użyszkodnik DUG
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-04-05

Re: nowy komp - jaki sklep internetowy

Komputer nie ma być do gier, no może czasami UT3 albo OA, generalnie to linux, kompilacja, przeglądanie neta, oglądanie filmów.Chce wziąć dobrą płytę, wydajny procek i troche szybkiego ramu, grafika najlepiej jakby była zintegrowana (intel-stery są w kernelu, więc nie muszę doinstalowywać osobnej paczki), no i ma cicho chodzić, bo nie chce mieć następnego odkurzacza w domu

Offline

 

#31  2009-08-18 10:58:45

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: nowy komp - jaki sklep internetowy

Marcus_davidus, robisz burdel, po pierwsze koszt tego e8400 to ciut mniej niz phenom xII 550 + plytam. To niej watek do podbijania sobie ego poprzez ile to punktow wycisnie w jakims marku. A gdybys przeczytal caly watek to bys zauwazyl ze ekonomia jest bardzo wskazana gdyz to nie lista zyczen co by sie chcialo.

Po drugie watek dotyczy sklepow i tego sie nalezy trzymac. Od sprzetu jest hardware.

Offline

 

#32  2009-08-19 06:43:12

  KeFaS - Użytkownik

KeFaS
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-13

Re: nowy komp - jaki sklep internetowy

marcusdavidus, j.w. nie ta półka cenowa. Poza tym nowe Phenomy X2 są wydajniejsze od cenowo porównywanych Intelów (np. X2 550 będzie lepszy od E5200). Poza tym w niektórych selektach na odpowiedniej płycie (i wersji BIOS-u) można odblokować dodatkowe rdzenie. No i AM3 obsługuje DDR3 i ogólnie lepiej sobie radzi z kontrolerem pamięci od Intela. No i do gier stawia się na grafikę i dopiero przy budżecie ponad 2000zł wymagany będzie E8xxx, a i tak nie zawsze (gdy priorytetem są gry).
Ale jeżeli komputer nie będzie do nowych gier to integra wystarczy i wtedy procek warto kupić 4-rdzeniowy (chociażby ze względy kompilacje), Jakiś POhenom X4, bo dobry Intel Quad będzie drogi (Q9xxx, bo wcześniejsze serie to porażka).

Co do ciszy to wtedy zasilacz Chiefteca odpada (głośne są), więc polecę OCZ lub Pentagram (ew. BeQuiet StraightPower, ale będzie drogi). Odpowiednia obudowa (Cooler Master Elite 3xx jest dobra w stosunku cena/jakość) i duże wolnoobrotowe wentylatory, szczególnie ten na procesor, ale to dość duży koszt (wymiana całego chłodzenia), jednak warto, bo BOX-owe wiatraczki są głośne i w dodatku mało wydajne. Lub ewentualnie coś takiego:  http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=124_182&products_id=12408 , jeżeli się zmieści :)

Ale napisz dokładnie ile chcesz wydać na komputer, bo to podstawa do ułożenia jakiegokolwiek zestawu.

Offline

 

#33  2009-08-19 08:04:44

  siarka2107 - Użyszkodnik DUG

siarka2107
Użyszkodnik DUG
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-04-05

Re: nowy komp - jaki sklep internetowy

1800 max

Offline

 

#34  2009-08-19 10:52:55

  Zbooj - Dark Sith

Zbooj
Dark Sith
Skąd: Siedziba Wszelkiego Zła
Zarejestrowany: 2005-07-28

Re: nowy komp - jaki sklep internetowy

Tak jak powiedział kolega wcześniej ważne jest to do czego potrzebny ci komputer. Musisz ustalić kryteria. Na chwile obecną jedyne to: maksymalnie 1800 zł. Polecam zastanowić się nad kwestiami zainteresowań:
- grafika
- gry
- internet
- biurowy
Kwestiami systemowymi:
- przystosowany do Linux'a
- przystosowany do Window$a

Ja osobiście nabywając sprzęt kieruje się następującymi rzeczami:

- przydatność do określonych zadań - nie kupie kompa którego możliwości nie wykorzystam lub nie potrzebuje ich stale, więc zakup karty na SLI czy zasiłki o mocy 1kW jest bezsensowny nawet jeśli różnica w cenie to kilka groszy, np. nie kupiłbym pendrive'a mającego 16GB tylko dlatego, że jest kilka zł droższy od 8GB przy rownie niskim transferze danych.

- cena - jak najniższa ale czasem warto wydać kilka złotych więcej by spokojnie użytkować sprzęt bez tzw. bubu, kupując np. monitor wiedziałem, że będzie on pracował prawie non stop więc nie kupiłem Benka albo Szajsunga.

- prądożerność - energia elektryczna tańsza juz nie będzie, więc komp biorący prądu tyle co żarówka jest wskazany, 
http://www.journeysystems.com/?power_calculator

- jakość (w tym marka) - warto kupować coś z półki średniej ponieważ jakość jest porównywalna do tej z wysokiej, nie warto być snobem ale warto nie kupować tandety

Ostatnio edytowany przez Zbooj (2009-08-19 11:37:42)


[url=https://www.youtube.com/watch?v=rNg2Dh6gPkw]Nemo sailing home...[/url]

Offline

 

#35  2009-08-19 22:36:46

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: nowy komp - jaki sklep internetowy

A ja bym na desktopa pod rozwazenie podrzucil Zotac ION, co prawda demon predkosci to to nie jest, ale pradozernosc na poziomie golarki elektrycznej :]

Offline

 

#36  2009-08-19 23:33:18

  KeFaS - Użytkownik

KeFaS
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-13

Re: nowy komp - jaki sklep internetowy

Zbooj, siarka określi mnie-więcej zastosowania kilka postów wcześniej. Najbardziej obciążać sprzęt będzie mu kompilacja, więc dlatego poleciłem procesor 4-rdzeniowy i w sumie przy 1800zł mógłby się z nim zmieścić. Ewentualnie Phenom II X2, a kiedyś sobie zmieni na Phenoma II X4 (mówię o AMD, bo AM3 jest bardziej "przyszłościowym" socketem).
Z kompatybilnością z Linuksem to już raczej przy zwykłych desktopowych PC-tach nie ma problemu.

Ostatnio edytowany przez KeFaS (2009-08-19 23:33:27)

Offline

 

#37  2009-08-20 11:28:18

  DadaD - Użytkownik

DadaD
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-03-26

Re: nowy komp - jaki sklep internetowy

[quote=qluk]A ja bym na desktopa pod rozwazenie podrzucil Zotac ION, co prawda demon predkosci to to nie jest, ale pradozernosc na poziomie golarki elektrycznej :][/quote]
Mam pytanko po przejrzeniu testów redakcyjnych, które o platformie wyrażają się bardzo dobrze - widziałeś jak Zotac ION  działa  po zabudowaniu w obudowie?
W testach mieli tylko uwagi do odtwarzania przez wersję dwurdzeniową filmów HD z naszego regionu.

Pozdrowienia


"Rzeczą ludzką jest błądzić, rzeczą głupców jest trwać w błędzie"
Seneka

Offline

 

#38  2009-08-20 14:28:47

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: nowy komp - jaki sklep internetowy

[b]DadaD[/b]: Zalezy od budy, oraz czy PSU ma wiatrak i jesli tak to jaki. A do poprawienia cyrkulacji wystarczy jakis 92mm lub fjanie gdyby sie dalo 120mm na wolnych obrotach. Wiadomo ze jelsi ktos potrzebuje maszyny do kompilacji to wydajnosciowo nie wydoli atom, ale jako cichy, maly i ekonomiczny jelsi chodzi o prad desktop to taka platfroma jest w sam raz. ION zapewnia wsparcie do odtwarzania filmow i calkiem niezgorsza akceleracji dla gier jak na swoja wielkosc, a atom do slimakow tez nie nalezy. Lecz zotac'e nie mialem jeszcze w lapkach to duzo powiedziec nie moge o kompatybilnosci z linuxem. Aczkolwiek referencyjne atomy 230 od intele calkiemladnie smigaly, ale one maja znacznie gorsze GPU :)

edit:

test platformy opartej na zotac ION z atom'em 230 (linux)
http://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=nvidia_ion_linux&num=1

test platformy nettop AsRock ION 330 w porowaniu do Zotac ION 230 (linux)
http://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=asrock_nettop_330&num=1

Ostatnio edytowany przez qluk (2009-08-20 14:44:20)

Offline

 

#39  2009-08-20 16:47:21

  DadaD - Użytkownik

DadaD
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-03-26

Re: nowy komp - jaki sklep internetowy

Szukając znalazłem jeszcze kilka płyt na platformie mini itx i co ciekawe o połowę tańsze niż Zotac.

Oto one
INTEL Boxdg45fc G45 Lga775 (dz/lan/vga) Mitx 440,01 zł

GIGABYTE GA-GC330UD I945gc (cpu/dz/l/sa/ddr2) Miniitx 301 zł

INTEL Boxdg41mj G41 Lga775 (dz/lan/vga) Mitx 299 zł

INTEL Płyta Główna Z Procesorem Boxd945gclf2miniitx 300 zł

Może o nich możesz coś z praktyki powiedzieć, bo specyfikację i notki prasowe przejrzałem.

Pozdrowienia

Edit:
A tak przy okazji, bo przy ostatnich poszukiwaniach, pomijałem produkty Asrock, brać je pod uwagę?

Ostatnio edytowany przez DadaD (2009-08-20 16:52:39)


"Rzeczą ludzką jest błądzić, rzeczą głupców jest trwać w błędzie"
Seneka

Offline

 

#40  2009-08-20 18:39:37

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: nowy komp - jaki sklep internetowy

Z tym, że to nie ION a wiec grafika ma gorsza wydajnosc (patrz pierwszy link z testu).
To sa wiec swietne platformy na zupelnie biurowy komp (cena, miejsce, oszczednosc na pradzie) lub na jakis maly serwer albo router (maja PCI).
Ceny plyt zotac zaleza od wersji (najtansze mozna miec juz w necie za ~480)
i tak serai ionitx-a ma dodatkowo wifi + przetwornik DC/DC i zasilacz (90W taki jak do notebooków)
ionitx-b - nie ma wifi i przetwornika dc/dc
ionitx-c - posiada przetwornik dc/dc i zasilacz
ionitx-d - posiada wifi

do tego sa wersje z atomem n230 i n330 przy czym ten drugi to tak naprawde dwa atomy n230 na jednej kosci.

a tutaj troche info o atomach:
http://ark.intel.com/ProductCollection.aspx?familyId=29035

Jak widac najlepiej obecnie wygladaja te od wersji z520, ale one wystepuja w netbookach i to nie wszystkich na razie.

Wiec jesli wydajnosc grafiki nnie gra roli mozna brac te tansze choc w ich wypadku (mostek i945) ciut sporo mostek zre pradu i nie daje to przelozenia na jakosc grafiki. Ale jesli ma to byc cos mocniejszego to jaknajbardziej platforma ION. I tutaj dobor plyty jes uzalezniony od portfela i tego co jest potrzebne (od 480 - 800 PLN).  Przy czym wersje plyt bez wifi i tak maja port mini PCIe (taki jak w laptopach) do ktorego mozna samemu dokupic karte wifi.

Offline

 

#41  2009-08-21 09:18:12

  marcusdavidus - Członek DUG

marcusdavidus
Członek DUG
Skąd: z nienacka
Zarejestrowany: 2006-09-08
Serwis

Re: nowy komp - jaki sklep internetowy

gluk nie rozsmiewszaj mnei z jakimis benchamrkami ( jakbym chcial pisac o wynikach w benchamrkach to bym polecal q2d a nie c2d bo 4 rdszeniowce maja duzo lepsze wyniki w zimnych testach ale w grach 2 rdzeniowce wygrywaja bez problemu oczywiscie i7 t0o inna bajka) ja mowie o wydajnosci w grach a cena 600 zeta za e8400 ktory krecisz na luzaku do 4 ghz ma 6 mb cashe to duzo ? no sory ale zabawny jestes . przyslowie mowi biedny i osczedny kupuje najlepszy towar zeby starczyl na lata a biedny i glupi kupuje tanszy ale zlom . co wiecej amd maci jak moze z taktowaniem i  poprostu sciemnia jak w kartach radeon w ktorych sprzedaje sie stare modele pod nowymi nazwami ze zmienionym jedynie taktowaniem ktore gowno daje a za cene  2 x lepszej nvidi, a 3 rdzeniowce amd to nic wiecej jak 4 rdzeniowce z wylaczonym jednym rdzeniem bo nie przeszly testow sprawnosci.

a jesli chodzi o zintegrowana grafike to chyba najlepszym rozwiazaneim pood zwgledem power/eco jest plyta z  chipem nvidi nforce i zintegrowana karta gf9300  plyty pod amd wspieraja nvidia hybrid sli hybrid power czyli dokladasz karte nvidi i jak nei grasz to uzywasz jedynie integry a w grach uzywasz normalnej karty duza oszczednosc pradu , dla chipow intela niestety nei smiga hybbrid power jedynei hybrid boost co nic nei daje bo nowe karty tego nie obsluguja bo sa za szybkie
masz sprzetowe wspomaganie dla blue ray i cuda no i wydajnosc w grach jest najlepsza ze wszsytkich zintegrowanych kart

Ostatnio edytowany przez marcusdavidus (2009-08-21 09:31:00)


[img]http://i32.photobucket.com/albums/d33/marcusdavidus/marcussyg.png[/img]
C2D E8400, Asus P5N7A-VM, 2x 1gb DDR2 OCZ Reaper 1066, Baracuda 500GB S12 SataII,PSU OCZ stealthXstream 500W, Cooler Asus Triton 77, Buda Cooler Master Elite ,Keys  A4T X7 , Mysz A4T X7 , creative HD1900, Zotac GTX260 AMP2 core 216,Oczka Dell P1130 FD Trinitron

Offline

 

#42  2009-08-21 11:42:53

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: nowy komp - jaki sklep internetowy

[b]marcusdavidus[/b]: niestety muszę stwierdzić, że jesteś ignorantem. Wciskasz coś czego pytający nie chce, nie oczekuje, nie spełnia jego wymogów. Rozpoczynasz flame war (i co że ATI tak robi? Nvidia też i jakoś nad tym nie płaczesz). I zamiast zrozumieć, że przekraczasz granice OT to ciągniesz to jeszcze dalej.
Jeśli masz jakieś obiekcje to zapraszam na PM.

Tyle z mojej strony, a temat dobierania sprzętu do gier komuś kto chce mieć go do typowo desktopowej pracy plus kompilacji uważam za zakończony.

Offline

 

#43  2009-08-21 14:14:48

  marcusdavidus - Członek DUG

marcusdavidus
Członek DUG
Skąd: z nienacka
Zarejestrowany: 2006-09-08
Serwis

Re: nowy komp - jaki sklep internetowy

nie rozpoczynam zadnej wojny na pytanei co do tematu odpowiedzialem w poscie poprzedzajacym post o ktory sie spierasz. a wy zaczeliscie proponowac sprzet wiec ja zrobilem to samo imho. a z kart nvidi to tylko jedna ma mylaca nazwe a mianowicie gtx 250 ktory jest nomen omen 9800gt++ pozatym to TY stwierdzasz ze piszacy temat poczatkwoy nie che nie oczekuje nie spelnia jego wymogow a nie on . to ze ty wolisz doradzic jakis amd to twoja sprawa ja wole poelcic drozszy ale lepszy i duzo bardziej ekonomiczny procesor intela. i na tym zakoncze bo juz uzywasz slowa flame itp itd. ostatnio zauwazylem ze robi sie popularne kocnzenie kazdej niewygodnej dyskusji albo takiej w ktorej ktos ma inne zdanie  komednami typu flame troll itp stalo sie to modne . i btw nie mam nic do amd  poprostu stwierdizlem fakty ze maja niemozliwe do porownania taktowania bo sa wziete z choinki i karty radeon od kad przejal je amd sa tak samo pokrecone kazdy chyba pamieta tak zawane radeony 9500 ktore byly tak naprawde 8700


[img]http://i32.photobucket.com/albums/d33/marcusdavidus/marcussyg.png[/img]
C2D E8400, Asus P5N7A-VM, 2x 1gb DDR2 OCZ Reaper 1066, Baracuda 500GB S12 SataII,PSU OCZ stealthXstream 500W, Cooler Asus Triton 77, Buda Cooler Master Elite ,Keys  A4T X7 , Mysz A4T X7 , creative HD1900, Zotac GTX260 AMP2 core 216,Oczka Dell P1130 FD Trinitron

Offline

 

#44  2009-08-21 23:58:08

  KeFaS - Użytkownik

KeFaS
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-13

Re: nowy komp - jaki sklep internetowy

marcusdavidus, nie masz racji. To właśnie Nvidia odgrzewa "kotlety", poczytaj sobie newsy (z resztą już od dawna tak robi), itd. Niedługo wprowadza znów jakąś "nową" serię, a w rzeczywistości będą to odgrzane GTS-y z wyższą ceną, które kupią idioci (bez urazy). AMD/ATi obecnie swoją serio HD4850/70/90  wygrywa w stosunku sena/wydajność (w grach oczywiście). O nowych Phenomach już pisałem, są tańsze i porównywalne wydajnościowo, lub czasem nawet przewyższają Intele. No chyba, że mówimy tu o używkach z Allegro, ale raczej nie (patrz tytuł ;-) ). Jestem nowy na DUG-u, ale sporo siedzę na innych komputerowych forach i właśnie głównie w sprzęcie. Nie mówię, że karty NV są złe, tylko po prostu na ten moment są nieopłacalne.

Offline

 

#45  2009-08-22 09:21:32

  Zbooj - Dark Sith

Zbooj
Dark Sith
Skąd: Siedziba Wszelkiego Zła
Zarejestrowany: 2005-07-28

Re: nowy komp - jaki sklep internetowy

Zaraz zrobie tu porządek jak sie nie skonczy ta pyskówka. Ma ktoś jakieś konkretne parametry kart lub własne doświadczenia do opisania, to prosze, ale w innym wątku. Pyskówki to sobie na PW róbcie, a nie zaśmiecajcie forum. Widzicie temat? To piszcie w temacie!

Ostatnio edytowany przez Zbooj (2009-08-22 10:27:21)


[url=https://www.youtube.com/watch?v=rNg2Dh6gPkw]Nemo sailing home...[/url]

Offline

 

#46  2009-08-22 10:04:18

  Syziek - Członek DUG

Syziek
Członek DUG
Skąd: Tychy
Zarejestrowany: 2004-11-14

Re: nowy komp - jaki sklep internetowy

ja moge polecic http://www.morele.net/ kupowalem tam 2 TV i laptopa, bezproblemów, szybko i sprawnie


JID: syziek@jid.dug.net.pl
Registered Linux user: #372377
[url=http://www.lastfm.pl/user/Syziek/?chartstyle=mrMoonsault2][img]http://imagegen.last.fm/mrMoonsault2/recenttracks/4/Syziek.gif[/img][/url]

Offline

 

#47  2009-08-22 21:26:42

  DadaD - Użytkownik

DadaD
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-03-26

Re: nowy komp - jaki sklep internetowy

Pozwolę sobie jeszcze raz zabrać głos. Dobrze jest przeglądać wątki offtop często można w nich dowiedziedziec się o nowinkach w każdym bądź razie dla mnie.
Podobnie jak Kol. [b]siarka2107[/b] szukałem w internecie  tylko, że urządzenia do składowania i udostepniania plików w sieci lokalnej. Już prawie zdecydowałem się na jeden NAS z tym, że nie byłem pewny opinii użytkowników, gdy w tym wątku Kol. [b]qluk[/b] wspomniał o produktach firmy Zotak dla mnie całkowicie nieznanej a produkującej ciekawe pod względem funkcjonalności urządzenia. Zdecydowałem się na jedną z płyt wysłałem nawet emaila z prośbą o potwierdzenie ceny , niestety okazało się, że opis płyty i podana cena różniły się o bagatela 22%, mimo że pod opisem podana była cena brutto.
Piszę o tym by uczulić na (tu eufemizm) mijanie się z prawdą niektórych internetowych handlowców.
Ale do rzeczy cena w tym przypadku była już nie do przyjęcia dlatego zagłębiłem się dalej w penetrowanie czeluści szukając płyt głównych w formacie mini itx i oczywiście znalazłem kilka interesujących modeli, może nie tak wypasionych i wyposażonych w dobrą kartę graficzną ale myślę, że dla moich zastosowań doskonałą.

Teraz prosiłbym o ewentualne uwagi i opinie.
Mój cel:
- stworzyć urządzenie (serwerek) do składowania danych (filmy, muzyka, archiwum) i udostępniających pliki w sieci lokalnej;
- torrent;
- ściąganie plików po http i ftp;
- udostępnianie drukarki;
- podłączenie kamery (zapis, odczyt video, podgląd na żywo);
- podnoszenie urządzenia po zaniku napięcia (niestety zdarza się kilka razy w roku, szczególnie zimą) bezproblemowe;
- obsługa urzadzenia - zarządzanie przez komputerowego laika - niezwykle ważne BARDZO!

Zwróciłem uwagę na płyty z dwurdzeniowym Atomem 330 plus dołożenie 2GB RAM-u
1. GIGABYTE GA-GC330UD Dv330
2. INTEL BLKDG45FC
3. INTEL BLKD945GCLF2
4. INTEL BLKD945GCLF2D
5. INTEL BLKD945GCLF

Mój typ to najtańsza 1 lub 5.
Płyty nie mają tylu złącz jak Zotak i słabszą kartę graficzną bez bajerów.

Płyty sa dostępne w sklepach internetowych w których  do tej pory nie robiłem zkupów dlatego nie podaje linków.

Proszę o opinię o tych płytach z uwzględnieniem celu do jakiego chcę je użyć.

Aby pozostać w temacie. Do zakupów w internecie podchodzę przy załozeniu, a kupowałem drogie (laptop) i tanie (karta pamięci) artykuły:
- zebrać i porównać informacje o produkcie,
- wybrać sklep przy załozeniu, że odbiorę towar osobiście, filia sklepu jest w moim mieście, nawet gdy cena nie jest najniższa, tu mam łatwiej mieszkam w dużej aglomeracji.
Ta strategia mnie nie zawodzi.

Pozdrowienia


PS jaką dystrybucję zainstalować, jakie aplikacje użyć na maszynce pozwolę sobie założyć później osobny temat


"Rzeczą ludzką jest błądzić, rzeczą głupców jest trwać w błędzie"
Seneka

Offline

 

#48  2009-08-23 02:54:44

  KeFaS - Użytkownik

KeFaS
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-13

Re: nowy komp - jaki sklep internetowy

DadaD, a jakiego konkretnie oprogramowania do zarządzania kamerą chcesz używać? I ile ono zasobów zżera? Bo oprócz tego to w sumie wystarczyła by Ci jakaś płyta typu Alix z procesorem AMD Geode 500MHz i 256MB DDRAM i do tego jakiś większy dysk 2,5" lub zewnętrzny na USB2.0. Tzn. chodzi o te wszystkie inne zastosowania, które wymieniłeś, bo nie orientuje się jak bardzo obsługa kamery obciąża sprzęt, ale myślę, że nie potrzeba do tego 2-rdzeniowego CPU i 2GB RAM-u.
Jeżeli chodzi o dystrybucje to Debian się jak najbardziej nadaje. Wcześniej warto skompilować sobie jajko z włączoną optymalizacją dla tych konkretnych procesorów i jeszcze kilka innych przydatnych rzeczy. (procesory Geode mają sprzętowego watchdog'a). Szczegóły tutaj:
http://www.pcengines.ch/alix.htm
http://www.eko.one.pl/index.php?page=alix-debian

W dodatku te Alix-y są już naprawdę ekonomiczne (same płyty pobierają dosłownie 3-4W prądu + dysk i w maksymalnym obciążeniu to będzie max. kilkanaście Wat)

Ostatnio edytowany przez KeFaS (2009-08-23 02:59:05)

Offline

 

#49  2009-08-23 19:57:07

  DadaD - Użytkownik

DadaD
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-03-26

Re: nowy komp - jaki sklep internetowy

[quote=KeFaS]DadaD, a jakiego konkretnie oprogramowania do zarządzania kamerą chcesz używać?[/quote]
Motion

I ile ono zasobów zżera?[/quote]
Myślę że nia za dużo, kamerka nie będzie włączona stale to nie jest monitoring

Bo oprócz tego to w sumie wystarczyła by Ci jakaś płyta typu Alix z procesorem AMD Geode 500MHz i 256MB DDRAM i do tego jakiś większy dysk 2,5" lub zewnętrzny na USB2.0. Tzn. chodzi o te wszystkie inne zastosowania, które wymieniłeś, bo nie orientuje się jak bardzo obsługa kamery obciąża sprzęt, ale myślę, że nie potrzeba do tego 2-rdzeniowego CPU i 2GB RAM-u.[/quote]
Wybrane przeze mnie płytki sa około 2 razy tańsze od Alixów a wielkość danych to planuję dysk 1TB

Jeżeli chodzi o dystrybucje to Debian się jak najbardziej nadaje. Wcześniej warto skompilować sobie jajko z włączoną optymalizacją dla tych konkretnych procesorów i jeszcze kilka innych przydatnych rzeczy. (procesory Geode mają sprzętowego watchdog'a). Szczegóły tutaj:
http://www.pcengines.ch/alix.htm
http://www.eko.one.pl/index.php?page=alix-debian[/quote]
Kompilacja z włączaniem potrzebnych parametrów to niestety trzeba wiedzieć co sie chce i nie za bardzo usmiecha mi sie wertowanie dokumentacji. Niestety jestem leniwy... i to bardzo.
Debianek napewno może być tylko, co po instalacji wersji netinstal doinstalować?
Niezwykle szybko przez zależności rośnie objętośc instalacji.

W dodatku te Alix-y są już naprawdę ekonomiczne (same płyty pobierają dosłownie 3-4W prądu + dysk i w maksymalnym obciążeniu to będzie max. kilkanaście Wat)[/quote]
To naprawdę mało

Pozdrowienia


"Rzeczą ludzką jest błądzić, rzeczą głupców jest trwać w błędzie"
Seneka

Offline

 

#50  2009-08-23 20:30:16

  KeFaS - Użytkownik

KeFaS
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-13

Re: nowy komp - jaki sklep internetowy

[quote=DadaD]Debianek napewno może być tylko, co po instalacji wersji netinstal doinstalować?[/quote]
To co potrzebujesz. Na samym początku serwer SSH. Potem już zależy od Twoich zastosowań, czyli na pewno ten soft do obsługi kamery. Do innych rzeczy, które wymieniłeś to wtedy, wget, rTorrent, cups, samba, vsftpd. Oczywiście jest dużo alternatyw, to co wymieniłem samemu używam i polecam (no może oprócz cups-a, którego nie używam, ale wierzę, że jest dobry :). No i oczywiście jakieś narzędzia do administracji i monitorowania samego serwera czyli htop, iftop, rcconf, itd (to już zależy do Ciebie).

Ostatnio edytowany przez KeFaS (2009-08-23 20:31:58)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)

[ Generated in 0.021 seconds, 9 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00010 SET CHARSET latin2
0.00004 SET NAMES latin2
0.00117 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='35.173.178.60' WHERE u.id=1
0.00302 REPLACE INTO punbb_online (user_id, ident, logged) VALUES(1, '35.173.178.60', 1711625500)
0.00226 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1711625200
0.00044 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=14764 AND t.moved_to IS NULL
0.00042 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00563 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=14764 ORDER BY p.id LIMIT 25,25
0.00233 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=14764
Total query time: 0.01541 s