Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2009-11-22 10:51:48

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Nowy TV do 3500zł - prosze o rady.

Witam ponownie.

Z góry sorry jeśli dział nie ten.

Moja matka uparła się na zastąpienie starego wysłużonego Royala, jakimś nowym TV. Jedyne co wiem od siebie to że TV musi posiadać następujące cechy:

-przekątna ekranu 37-42 cale
-wbudowany tuner MPEG4 (no bo chyba inwestowanie w MPEG2 kiedy za parę lat TV ma być nadawana w standardzie MPEG4 było by bez sensu prawda? Swoją driogą czy MPEG4 jest wstecz zgodny z MPEG2?)
-możliwość podpięcia Laptopa przez D-SUB i wyciągnięcia na tym FullHD (a wiem że są z tym różne jajka - w zależności od producenta)
-oczywiście FullHD
-jak najbardziej oszczędny (obecny stary CRT zużywa ~ 100W miło by było jak by nowy nie przekroczył 200)

No i tyle... szczerze jak patrzę na opisy TV to widzę jakieś dziwne, mało mówiące mi opcje dodatkowe (jakieś automatyczne dopasowywania kolorów czy kontrastu, "500Hz" itp) kompletnie nie wiem na co konkretnie patrzeć żeby nie kupić kompletnego syfku - stąd prośba do kogoś kto już przez to przeszedł aby powiedział na czym się skupić.

Z góry dzięki za wszelkie wskazówki i informacje.

Pozdrawiam.

Offline

 

#2  2009-11-22 11:30:35

  Zbooj - Dark Sith

Zbooj
Dark Sith
Skąd: Siedziba Wszelkiego Zła
Zarejestrowany: 2005-07-28

Re: Nowy TV do 3500zł - prosze o rady.

Kupiłbym LG, Toshibe, Soniaka lub Sharpa. Podobno nienajgorszy jest Samsung, choć szczerze nie przekonują mnie ich matryce.
LG składane są w Polsce, mają niezła ostrość obrazu, długa gwarancja, zwykle każdy ma złącze D-Sub.
Napewno nie ma się co kierować kontrastem. Każdy producent podaje cuda w zakresie kontrastu.
Napewno reakcja matrycy minimum 6ms i jasność matrycy 500cd/m2.
Jeśli myślisz o takiej wielkości ekranu to pamiętaj, że oglądając go z odległości poniżej 3,5m bolą oczy.
Z własnych doświadczeń wiem, że wraz ze wzrostem wielkości ekranu geometrycznie rośnie cena i zużycie prądu.
Kupowanie w sklepie egzemplarza wystawowego który świeci już pół roku od rana do wieczora jest bez sensu (patrz sklepy MM).
U mnie w "regionie" najkorzystniejsze cenowo i parametrowo były TV w sklepie MixElectronix. Maja tez serwis WWW w którym widać które modele są w jakim sklepie w okolicy.


[url=https://www.youtube.com/watch?v=rNg2Dh6gPkw]Nemo sailing home...[/url]

Offline

 

#3  2009-11-22 14:25:05

  ippo76 - fakam fszycho

ippo76
fakam fszycho
Zarejestrowany: 2009-02-22
Serwis

Re: Nowy TV do 3500zł - prosze o rady.

Mimo wszystko warto pójść do jakiegoś tradycyjnego sklepu, żeby pooglądać. I nie żadne jakieś filmiki demo, gdzie laska z drinkiem wyleguje się nad basenem, czy akwarium z egzotycznymi rybkami. To są obrazy specjalnie spreparowane, by pokazać tv z najlepszej strony.

Poproś sprzedawcę, by pokazał ci mecz i obserwuj piłkę, czy lecąca piłka zmienia się w smugę jak kometa :)
Dobrym testem są też skoki narciarskie, akurat sezon się zaczyna - takie testy pozwolą ci dojrzeć wszelkie niedoskonałości dynamicznego obrazu.

Czuwaj


ippo76@jid.dug.net.pl

Moja składka do ZUS = 2/3, moja składka do OFE = 1/3;
Stan mojego konta w ZUS = 2XYZ, stan konta w OFE = 3XYZ.

Offline

 

#4  2009-11-22 17:38:06

  marg1 - Gentoowy Głupek

marg1
Gentoowy Głupek
Skąd: Bytom
Zarejestrowany: 2009-05-15

Re: Nowy TV do 3500zł - prosze o rady.

Powiem jakiego nie kupuj LG bo ma pikseliozę na ekranie :)
Panasonic - mają sporo funkcji. LG pod tym względem wysiada, a z powodu jaki podałem wyżej, sprzedawca odradzał właśnie kupno LG -chociaż taki za 3 to pewnie tego problemu nie ma.No i made in Japan :)

Ostatnio edytowany przez marg1 (2009-11-27 14:47:16)


marg1@jid.dug.net.pl
Linux User Registration Number: #488674
CISCO CCNA Alumni :)

Offline

 

#5  2009-11-27 14:30:56

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: Nowy TV do 3500zł - prosze o rady.

jesli wciaz aktulane.

Smasung najlepszy stosunek jakosc do ceny (i bynajmniej nie mozna powiedziec bylejakosc)

Sony w tym przedziale cenowym miepsko sie ma. LG no.. ostatnecznie. SHARP dobre modele sa drogie (swego czasu borykal sie z wadami matryc). Panas drogi! Ale dobry. Phiplips kontrowersyjnie, tani = nijaki design srednie osiagi, drogi = dobre paramnetry i ciekawy design.

Polecam inwestowanie w panele z podswietleniem LED, to nie tylko dobra dynamika barw, czy dobry kontrast, ale eco podejscie, a da sie je odczuc po rachunkach.
Tuner mpeg2? a to cos jest tak nadawane? DVD by eter? :)
tunery "mpeg4" to to tak naprawde DVB-T w wypadku TV, czasem sie znajdzie DVB-C ale to sa rodzynki.

Offline

 

#6  2009-11-30 08:51:10

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Nowy TV do 3500zł - prosze o rady.

@qluk:

Cały czas aktualne - i pewnie będzie jeszcze przez najbliższy miesiąc lub dwa - dzięki za info.
Co do MPEG2 - wydawało mi się że sygnał ze zwykłej satelity idzie w tym formacie... czyż nie tak?

Jeszcze odnośnie tematu - miło by było jakbyście mogli podać jakieś modele których obecnie używacie/używaliście/widzieliście w akcji.

P.S

@qluk:

Tak off-top - zakupiłem ten tunerek polecany przez ciebie w innym temacie (tak się złożyło że był na allegro), chodzi ładnie (niestety nie mam kablówki tylko zwykłą naziemną co wymusza spory bitrate żeby nie było pikselozy na niektórych nieco zaśnieżonych kanałach - ale to nic), dzięki za info w tamtej sprawie - teraz mój router się przemienia powoli w domowy media-center :p.

Ostatnio edytowany przez Huk (2009-11-30 13:00:36)

Offline

 

#7  2009-11-30 15:47:11

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: Nowy TV do 3500zł - prosze o rady.

sam se samsung. szajsung.
albo samszum.

[quote=qluk]Tuner mpeg2? a to cos jest tak nadawane? DVD by eter? :)[/quote]
dvb-s. poczytaj se na wikipedii cycu :P


linux regd. user #248790

Offline

 

#8  2009-12-02 15:33:51

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Nowy TV do 3500zł - prosze o rady.

Co byście powiedzieli na takie coś:

http://allegro.pl/item833621574_tv_lcd_lg_42lh3000_full_hd_dvb_t_mpeg4_mixmedia.html

(takie coś zaproponowano mi na forum thg)

?

P.S

Zna ktoś jakieś zaufane sklepy do TV, ze sporym wyborem sprzętu - w pobliżu Częstochowy??

Offline

 

#9  2009-12-04 20:02:36

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: Nowy TV do 3500zł - prosze o rady.

rychu: a widziales TV z DVB-S? O tym jak jest DVB-S kodowane to wiem, ale w calej historii niekomunistycznej polski nie spotkalem sie z DVB-S w TV :)

huk, stopka wyglada jak w moim samsungu seria r82. TV zamawialem w agito i jak na razie ejstem bardzo zadowolony z wszelkich zakupow w tym sklepie, a wczesniej zwiedzalem wszystkie sklepy dla idiotow i tych drugich ;). LG nigdy mi designem nie podchodzilo. Znajomemy tez polecilam Samsunga jako cena/jakosc ma nowszy model z serii A i tez jest zadowolony z niego. W tej cenie w sumie chyba pozostaje Samsung, czy tez LG na Polskim rynku. Czasem jakies dobre modele Sharpa sie trawia, ale ogolnie to sa rodzynki na rynku :]

Offline

 

#10  2009-12-04 20:40:18

  fnmirk - Użytkownik

fnmirk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-02-19

Re: Nowy TV do 3500zł - prosze o rady.

[quote="qluk"]ale w calej historii niekomunistycznej polski nie spotkalem sie z DVB-S w TV :[/quote]
Były składane telewizory Loewe w Poznaniu lub Kaliszu. Nie mam dokładnych danych, nie chce mi się tego szukać (dane z przełomu wieku). Jaki jest los tych montowni telewizorów też nie mam pojęcia. Krótkie serie na zamówienie.

Dodane:

Przypomniałem sobie jeszcze o telewizorach Finlux, kiedy marka należała do Nokii to były montowane w pełnej wersji z tunerem satelitarnym i montowane w Polsce. Była opcja rozbudowy tych telewizorów po zakupie.

Ostatnio edytowany przez fnmirk (2009-12-04 22:48:04)

Offline

 

#11  2009-12-04 22:11:18

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Re: Nowy TV do 3500zł - prosze o rady.

Jeśli chodzi o te wielkie LCD to zastanówcie sie dwa razy :) W normalnej wilkości pokoju nawet dużego pokoju taki TV to nieporozumienie. Obraz jest brzydki i rozmazany a nawet pływający.  Widziałem jakiegoś sharpa 37 calowego w naprawde dużym pokoju, totalna żenada i oglądanie na nim vczegookolwiek to katorga (lecz zaznaczam ze jestem pedantem :)) czarny nie jest czarny tylko wyblakły czarny. Lepiej kupić cos mniejszego 32 to chyba tez za dużo, no ale moge się nie znać i może robią teraz jakieś ekrany z krystalicznym obrazem. W porównaniu z tym co widziałem to mój 20 letni helios z wypalonym kineskopem ma bardziej przystępny obraz.
Pozdrawiam.


Pozdrawiam

Offline

 

#12  2009-12-04 22:21:28

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: Nowy TV do 3500zł - prosze o rady.

ciocia mojej żony ma taki wyjebany tv na pół ściany, ale to jest starsza pani i ma bardzo słaby wzrok

qluk: raz kiedyś widziałem tv z tunerem dvb-s, z kieszenią na karty. faktycznie takie cudo to jest ewenement, bo nie bardzo jest sens robić takie tv (nie każdy potrzebuje tuner do satki)


linux regd. user #248790

Offline

 

#13  2009-12-05 01:03:58

  fnmirk - Użytkownik

fnmirk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-02-19

Re: Nowy TV do 3500zł - prosze o rady.

[quote="korbol"]Jeśli chodzi o te wielkie LCD to zastanówcie się dwa razy :) W normalnej wielkości pokoju nawet dużego pokoju taki TV to nieporozumienie. Obraz jest brzydki i rozmazany a nawet pływający.[/quote]
To nie jest tak jak widziałeś i napisałeś.
Zła jakość odbioru na dużym telewizorze wynika ze specyfiki zanikającego standardu jakim jest sygnał analogowy z nadajników naziemnych. Dołóż do tego niedokładność instalacji antenowej (odbicia) itp.

Wytłumaczenia faktu złego odbioru jest bardzo proste. Ilość nadawanych linii obrazu, w sygnale analogowym, jest ograniczona. Przyjmijmy poglądowo 600 (w dużym przybliżeniu pomijając szczegóły). 600 musimy podzielić przez dwa (obraz nadawany jest z przeplotem itp.). Podziel sobie ekran dużego telewizora na 600 poziomych kresek (nadawanych na przemian po 300) - oblicz grubość pojedynczej kreski i wszystko będzie jasne w przypadku dużych ekranów z tradycyjną lampą kineskopową.
W telewizorach LCD, sygnał analogowy musi być zamieniony na cyfrowy i to możemy porównać do próby przeskalowania kiepskiej jakości obrazka w formacie jpg do wyższej rozdzielczości programem graficznym. Przedstawiam to bardzo poglądowo i skrótowo.

Sygnał analogowy dostarcza zbyt mało danych aby uzyskać dobry obraz na dużym ekranie. Dodatkowych danych nie ma już gdzie zmieścić, aby je przesłać do odbiornika, przy takim standardzie przesyłania sygnału i podziale pasma nadawania.

Jednak wystarczy skorzystać z jednej z platform cyfrowego przekazu sygnału telewizyjnego z pomocą satelity i nowy telewizor, o dużym ekranie jest nie ten sam. Nie wszystko z satelity jest nadawane zgodnie duchem nowych czasów. Jest tego jednak coraz więcej i taka jest przyszłość. Chyba, że ktoś wymyśli nowy standard. Czerń na ekranach LCD, nie jest jeszcze zadowalająca. Jest jednak z tym coraz lepiej.

[url=http://naziemna.pl/index.php?option=com_content&task=blogsection&id=6&Itemid=38]http://naziemna.pl/index.php?option=com_content&task=blogsection&id=6&Itemid=38[/url]
[url=http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=16628]http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=16628[/url]

Offline

 

#14  2009-12-05 13:27:59

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: Nowy TV do 3500zł - prosze o rady.

Eee bo jak kot oglada LCD na ustawieniach "dynamiczny", "shop mode" czy inny ktory ma wszystko wykrecone na maksimum to nic dziwnego ze obraz mu sie nie podoba.  Co do sygnalu pogladowa i trawnie wyjasnil to fnmirk, choc to jest w przypadku LCD bardzo zawily proces czyli wyswietlenie sygnalu wejsciowego. Kolejna sprawa to w kinie czern tez nie ma wartosci 0,0,0 w RGB, czern w druku tymbardziej nie ma wartoscu CMYK 0, 0 , 0, 100. To tez nie rozumie do czego ta czern porownac, bo kineskop tez nie jest czarny. Wiadomo ze lepiej sie spisuje plazma w kolorystyce, ale obecnie panele z sekcyjnym podswietleniem LED spisuja sie bardzo dobrze.
A 37" to duzo za duzo i 32" tez? To moze laptopa sobie na scianie zawiesze i bede filmy ogladal na jego ekranie. W kinie tez jest za duzy ekran ktory smiecznie wyglada?

Loewe Concept tuner dvb-s dodaje za doplata i pomimo ze jest montowany wewnatrz nie stanowi jego integralnej czesci. :)

A jeszcze mala dygresja odnoscnie tunera dvb-t z mpeg2, to jest. Tyle ze to nie jest rozwiazanie na Polski rynek gdzie ktos wymyslil sobie ze u nas bedzie w mpeg4. Stad nie chcialem rozwazac nic wiecej odnosnie tunerow mpeg2 w TV :P No chyba ze ktos tranzytem pociagnie sygnal z zachodniej Europy :)

Offline

 

#15  2009-12-05 13:46:51

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Nowy TV do 3500zł - prosze o rady.

@fnmirk:

Też nie do końca tak ;]

Generalnie należy sobie szczerze powiedzieć - konwertery AC i enkodery MPEG2 montowane w TV nie należą do tych z górnej półki - i nic dziwnego, jako że za 2-3 lata TV analogowej nie powinno być - stąd pierwsze pogorszenie obrazu, drugie - IMHO najbardziej istotne to zakłócenia - tanie enkodery MPEG2 radzą sobie dobrze na kanałach bez zakłóceń - ale na tych śnieżących... no cóż widać wielkie piksele związane z kompensacją ruchu - enkoder po prostu nie nadąża bitratem (a w TV raczej nie da się zmienić bitrate'u obrazu co mogło by zapobiec takim artefaktom), sama rozdzielczość TV analogowej oczywiście tez ma wpływ - ale nie zapominajmy że nawet DVD jest tworzone w tej samej rozdzielce(a nawet nieco niższej w wypadku TV PAL, pal to 768x576, zaś DVD PAL to 720x576,  pomijam tutaj fakt przeplotu - można się kłócić jaka jest "realna" rozdzielczość TV analogowej - bynajmniej ważniejsze jest to jak widzi to nasz oko. a te dość łatwo oszukać), a po upscalingu da się to w miarę ładnie obejrzeć nawet na 42 calowym TV (oczywiście z odległości kilku metrów, a nie jak to robią niektórzy - 1-2 metrów), zresztą jak samemu obserwowałem TV to efekt był taki -  śnieżący TVN - po prostu makabra, wielkie piksele kompresji, makabrycznie zaśnieżony obraz (a dodajmy że na zwykłym analogu dało się to oglądać całkiem przyjemnie), ale przełączyłem kanał na TVP2 z dobrym sygnałem, i nagle wielka zmiana, mimo że byłą to TV analogowa obraz był całkiem całkiem - dało się to oglądać bez żadnych problemów.

Jeszcze pamiętam jak jakiś czas temu (jak wchodziły pierwsze "FullHD") reklamowano specjalne tunery zewnętrzne ze znacznie lepszymi enkoderami MPEG2 - dzięki którym można było oglądać TV analogową praktycznie "bezstratnie" - teraz pewnie dało by się dorwać takie urządzenie, ale sens jego zakupu jest mocno dyskusyjny.

Jak zakupimy ten TV - to postaram się przetestować mój tuner PVR-150+Laptop+TV vs samo TV, oba z tą samą anteną - zobaczymy jak to wyjdzie "w praniu" - stawiam że rozwiązanie tuner+Laptop+TV da lepsza jakość niż sam TV ;]

Offline

 

#16  2009-12-05 16:44:36

  bonus - Użytkownik

bonus
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-12

Re: Nowy TV do 3500zł - prosze o rady.

Ja tam bym lcd nie chciał święcą jak choinki a czarny to szary :(  kupiłem kiedyś znajomemu (jakieś 2 lata temu) panasonic'a w 1024px plazma obraz bardzo fajny z naziemnej anteny - analog :) A dzisiaj wybieram się po panasonic'atx-p42g10e :) i wiem, że będę zadowolony :)

Offline

 

#17  2009-12-05 17:14:40

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: Nowy TV do 3500zł - prosze o rady.

Raczej wewnetrznie za A/C nie ma enkodera mpeg2 bo i po co. Bo pare centymetrow dalej musialby byc dekoder mpeg2 :). Obraz jest w tzw. RAW cyfrowym. To ze LCD ujawnia slabosc sygnalu analogowego to jest fakt. Plazma z racji technologii maskuje to rownie skutecznie jak CRT. Ale po uzytkowaniu i plazmy i CRT do codziennego uzytku nie bralbym plazmy. Elektrownia tez sie cieszy ze juz nie uzywam jej :) Nastepny moj krok to wymiana na cos ciut wiekszego jeszcze i z podswietlenim LED (spadek cen w przeciagu roku jest duzy z 8000 na ~4000PLN).
Tak jeszcze mi sie przypomnialo ze najlepiej z analogowym sygnalem Philips sobie radzil, tam te filtry grzebieniowe, 3D, ultrasuperdenoise, itp. Dzialaly jak nalezy. Za to odradzam uzywania "polepsszania obrazu na filmach" w Samsungu, roznie sie to nazywa w zaleznosci od serii.

Offline

 

#18  2009-12-05 17:57:32

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Nowy TV do 3500zł - prosze o rady.

@qluk:

Ekspertem nie jestem, ale stawiałbym że jednak jest jakiś enkoder (dekoder MPEG4 każdy nowy TV ma wbudowany, więc i z dekodowaniem MPEG1/2 nie powinno być problemu), jako że piksele typowo bitrate'owe było widać podczas oglądania (największa masakra była podczas oglądania kanału śnieżącego w ruchu - wtedy wyglądało to tak jakby puścić film skompresowany DivX'em na 256 Kbps).

Co do plazmy - odpada z kilku wzgędów:

Po pierwsze zużycie prądu - biorąc pod uwagę jak długo potrafi chodzić TV, rachunki wzrosły by pewnie 4-5 krotnie, w wypadku LCD wzrosną 2 krotnie.

Po drugie wytrzymałość matrycy - producenci swoje, a ci co używają swoje - nadal nie zaleca się odpalania obrazu stałego na matrycy  plazmowej przez dłuższy okres czasu, nie wspominając o ograniczeniach w przewożeniu czy wieszaniu takiego TV.

No i po trzecie, ogólna tendencja do odchodzenia od TV plazmowych na rzecz LCD - chociaż trzeba przyznać że dzięki temu plazmy nieźle potaniały, co z kolei zachęca do ich kupna...

Offline

 

#19  2009-12-05 18:24:33

  fnmirk - Użytkownik

fnmirk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-02-19

Re: Nowy TV do 3500zł - prosze o rady.

Proponuję trochę eksperymentów w programie graficznym takim jak Gimp. Wykonajmy dobrej jakości skan znaczka pocztowego i spróbujmy go wydrukować w rozdzielczości kartki formatu a4. Wykonajmy skan znaczka nie przylegającego całą powierzchnią do skanera. Jeden jego bok wsparty na zapałce. Analogia do słabego odbioru. Spróbujmy uzyskać duży obraz formatu a4. Porównajmy obrazy.

Nie zapominajmy, że obecnie używany standard telewizji naziemnej powstał dawno temu. Rozdzielczości obrazu analogowego nie można określić w kierunku pionowym. Jest podawana w dużym uproszczeniu na potrzeby przetworników analogowo-cyfrowych sygnału. Dlatego też przy gorszej jakości sygnału z anteny występują dziwne wariacje na ekranie nigdy wcześniej nie spotykane.

Offline

 

#20  2009-12-05 22:28:10

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Re: Nowy TV do 3500zł - prosze o rady.

Te moje narzekania na brzydki pływający obraz, to szło to z Cyfry+. Niewiem może jakoś był źle ustawiony ale chyab raczej kontrast i jasność była ustawiana (niewiem) . Czy tam się też ustawia rozdzielczość? :D pytam poważnie. W każdym badz razie czarny był cimnoszarym w wielu mieniących sieodcieniach no i ostrość obrazu była zenująca. Dziś jak byłem w sklepie z ciekawości poprzyglądałem się takim TV i obraz był sporo ładniejszy niż ten o którym pisałem na tym Sharp'ie, może ktoś przesadził z jakimis ustawieniami nie wiem.


Pozdrawiam

Offline

 

#21  2009-12-06 10:58:39

  marg1 - Gentoowy Głupek

marg1
Gentoowy Głupek
Skąd: Bytom
Zarejestrowany: 2009-05-15

Re: Nowy TV do 3500zł - prosze o rady.

Ja tam widziałem tego LG i nie chciałem nic mówić tej osobie, bo tak trochę mogłoby to źle zabrzmieć, ale obraz w nim był beznadziejny. Pal licho z tą czernią, mało co jest dzisiaj czarne w telewizorach :) Natomiast było to widać np. na meczu. Jak się oglądało mecz i piłkarz załóżmy szybciej biegł i był pokazywany nieco z dalszej perspektywy - było takie wrażenie braku płynności obrazu, jak by to była animacja komputerowa a nie film. I jeszcze murawa, zielona murawa, beznadziejnie wyglądała na tym telewizorze, było na niej widać takie rozmywające się plamy.

Kolejna sytuacja - jakiś program typu UWAGA czy coś :) pokazywany jest w tym programie dokument, zwykła zwyczajnie zadrukowana kartka papieru. Dopóki była pokazywana z bliska, było ją widać wyraźnie. Natomiast jak była pokazywana nieco z większej odległości, ale takiej z której na normalnym telewizorze dałoby się to przeczytać - było widać na tej kartce takie niewyraźne zakreskowane pixele i wcale nie było to spowodowane zbliżeniem czy oddaleniem kamery, To była właśnie wina tego telewizora. Wszelkie drobne szczegóły pokazywane z nieco dalszej perspektywy są po prostu niewyraźne i wypixelowane.
Szkoda ze nie wiem jaki to model jest, ale to jeden z tych najtańszych właśnie.
Co do obrazu, jest tam do tego tv podpięty Polsat cyfrowy. Obraz jest równie beznadziejny co na antenie naziemnej. Nie widać żadnej poprawy obrazu z tego powodu, że jakoby te programy z tego Polsatu były nadawane cyfrowo. Albo więc to wszystko ściema i żaden program tak naprawdę nie jest nadawany w Polsce cyfrowo albo jeszcze nie wszystkie programy są tak nadawane. W każdym razie ten akurat model LG to wielce nietrafiony zakup.
Da się do tych mankamentów przywyknąć, jak do wszystkiego. No, ale jak ja bym sobie kupił taki telewizor i miałbym takie hocki z obrazem, to chyba by mnie schlag jasny trafił :)

Jeszcze jedna taka uwaga, co już tu chyba padło, ale może nie dosłownie. Mianowicie z moich doświadczeń wynika iż:
1. Obraz z dekodera cyfrowego podłączonego do zwykłego telewizora jest gorszy niż z anteny naziemnej.
2. Obraz z dekodera cyfrowego podłączonego do telewizora HD jest niewiele lepszy a może nawet i gorszy niż obraz ze zwykłej anteny na zwykłym telewizorze.


marg1@jid.dug.net.pl
Linux User Registration Number: #488674
CISCO CCNA Alumni :)

Offline

 

#22  2010-11-12 22:26:29

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Nowy TV do 3500zł - prosze o rady.

Wiem że temat o TV już kiedyś zakładałem - ale w tym wypadku chodzi mi tylko o ten konkretny model, muszę jak najszybciej dowiedzieć się czy warto to coś kupić w "sklepie dla idiotów" za 3500 zł (na necie cena minimalna waha się ponad tą kwotę więc w tym wypadku chyba warto).

Niby komentarze na ceneo są ok (poza jakimiś doniesieniami o trzaskaniu obudowy od czasu do czasu), ale nigdzie nie mogę znaleźć info czy z D-SUB ruszy w FullHD (na stronce Sony oczywiście ani widu, ani słychu takiej informacji :/ ), a jest to dla mnie bardzo ważne.

Proszę o szybkie info wszelkie osoby które miały do czynienia z tym jak i innymi TV Sony w ostatnich latach czy warto w ogóle tej firmy się trzymać.

Z góry dzięki za info.

Offline

 

#23  2010-11-13 11:39:14

  kamikaze - Administrator

kamikaze
Administrator
Zarejestrowany: 2004-04-16

Re: Nowy TV do 3500zł - prosze o rady.

A do sklepu byś się nie przeszedł obejrzeć?

Offline

 

#24  2010-11-13 12:01:35

  thalcave - prawie jak admin

thalcave
prawie jak admin
Skąd: odległa galaktyka
Zarejestrowany: 2007-05-17

Re: Nowy TV do 3500zł - prosze o rady.

W EuroAGD najlepiej obejrzeć telewizor... dotknąć.
Od razu możesz sprawdzić jak wygląda obraz. Może pozwolą Ci podłączyć coś do D-Sub :D


linux register user: 484281
"[i]It's great to be here. It's great to be anywhere[/i]"
[b]Keith Richards[/b]

Offline

 

#25  2010-11-14 10:09:18

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Nowy TV do 3500zł - prosze o rady.

Obejrzeć już byłem, i obraz żyleta (jak na moje wymagania), mało co a byłby już w domu ;]

Problem w tym że obejrzeć to jedno, a przekonać się że jest jakiś "ukryty" defekt to drugie - stąd pytania.

Niestety, jako że to nie ja, a moja matka chce kupić TV - dochodzi do sytuacji w stylu:

"A może ten weźmiemy? O ale ten też ładnie wyświetla, no i ten taki fajny o i ten... bla bla bla itd.", dzisiaj znowu wybiera się właśnie do Euro RTV AGD - ja będę siedział przy kompie i sprawdzał przez telefon co ludzi o konkretnych modelach mówią - szczerze wolałbym już mieć to za sobą i po prostu coś kupić.

Tak swoją drogą, tutaj muszę spytać - czy do podłączenia lapka z TV (kable D-SUB rzecz jasna) trzeba kupować jakiś specjalny kabel czy można użyć ten od zwykłego monitora?

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)

[ Generated in 0.028 seconds, 9 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00008 SET CHARSET latin2
0.00004 SET NAMES latin2
0.00064 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='54.159.186.146' WHERE u.id=1
0.00090 REPLACE INTO punbb_online (user_id, ident, logged) VALUES(1, '54.159.186.146', 1711650920)
0.00028 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1711650620
0.00056 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=15566 AND t.moved_to IS NULL
0.00043 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.01334 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=15566 ORDER BY p.id LIMIT 0,25
0.00115 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=15566
Total query time: 0.01742 s