Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#51  2014-04-21 02:39:56

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Wątek rowerowy.

@menel

Gratuluję, całkiem nieźle idzie Ci cytowanie pytań retorycznych. :D


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#52  2014-04-21 03:23:58

  menel - Użytkownik

menel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-02

Re: Wątek rowerowy.

ee proszę nie robić ze mnie debila...;)

Owszem może i  było to pytanie retoryczne ale utwierdzające w przekonaniu, że takiej ramy w Polsce nie dostaniesz...bynajmniej ja tak to odebrałem..no chyba, że robisz sobie jaja i cały post jest żartem..znając Ciebie wszystko jest możliwe...;)

Ostatnio edytowany przez menel (2014-04-21 03:26:33)

Offline

 

#53  2014-04-21 05:16:39

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Wątek rowerowy.

Dlaczego miałbym nie dostać?

W Polsce wszystko dostaniesz, czasami nawet  50 razy gorzej i 50 razy drożej, niż w jakimś normalniejszym  świecie, ale dostaniesz bez problemu.

Prosty przykład samochodu, który u szwabów z klimą i ABS+ESP wychodzi taniej, niż wersja podstawowa w Polszy, gdzie do tej ceny za klimę +3k za ABS +3k i za ESP +2 k.
Jaki samochód? np Ford Focus kiedyś, albo Golf.

Tak jest  w każdej branży, gdzie u nas jako luksus wciskają to, co na świecie jest standardowym produktem czy usługą.

Ile razy jadę gdzieś na zachód, to przypomina mi się ten kawał, jak to jechał Rusek do Paryża, równocześnie Francuz jechał do Moskwy, obaj wysiedli przez pomyłkę w Wawie, i obaj byli całkowicie pewni, że wysiedli prawidłowo i są na miejscu.

Wystarczy przykładowo zajrzeć do sklepu u Makaroniarzy czy Austriaków, kupić butelkę wina, i porównać z taką samą butelką ze sklepu w Polsce, butelka niby ta sama, cena nawet podobna, zawartość przeważnie  diametralnie różna.
I tylko pewien wyjątek podatkowy, wino w ZSRE jest normalnym produktem spożywczym, jak piwo czy mineralna, a w Polszy jest alkoholem objętym podatkiem akcyzowym.
ZSRE jakoś potrafi nam ustalić średnicę gruszki, krzywiznę banana i ogorka, potrafi nam wcisnąć pakt klimatyczny i pakt fiskalny, ale tej drobnej zmiany z akcyzą od wina zmienić nie potrafi. ;P

Ale dosyć już tej  polityki...  :D


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#54  2014-04-21 10:29:35

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Re: Wątek rowerowy.

[quote=menel]piszesz, żeby omijał z daleka rower za 7 setek SIC! a jednocześnie proponujesz mu przegląd tego rzęcha za przeproszeniem na zdjęciu. Na przeglądzie facet mu zapewne powie, że tam nie ma co przeglądać, bo wszystko jest do wymiany;)[/quote]
Nie zapędzajcie się tak. Cały rower jest praktycznie na nowych częściach. Że jest syf i że koła mają po kilkanaście lat, to swoją drogą. I to będzie do zrobienia w najbliższym czasie.
Hamulce, przerzutki (tylne i przednie), łożyska (też tylne i przednie), opony, dętki, światła. Stare są tylko obręcze kół i ta rama.
Do wymiany pozostała tylko tylna opona.
Po prostu za dużo pieniędzy w ten rower włożyłem, żeby go "wywalać" :D

Offline

 

#55  2014-04-21 12:48:11

  tajwan - boss

tajwan
boss
Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2010-03-30

Re: Wątek rowerowy.

Lance Armstrong teraz na YT daje porady dotyczące rowerów.


NIGDY WIĘCEJ TESTING Z KTÓRYM SĄ SAME PROBLEMY !!!

Offline

 

#56  2014-04-21 13:14:19

  TDK8GB - Użytkownik

TDK8GB
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-21

Re: Wątek rowerowy.

Wam też się lakier ściera w okolicach linek od hamulców, przerzutek?

Offline

 

#57  2014-04-21 13:34:10

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: Wątek rowerowy.

Na lakier są naklejki albo gruba taśma przeźroczysta np. do naprawy szklarni foliowych.

W cenie ~1000-1200 nie ma nic ciekawego z amortyzacją widelca i tarczami. Tą regulację można sobie wsadzić. Jeśli widły są na sprężynie stalowej to dobór względnej amortyzacji tylko przez wymianę sprężyny odpowiednio do masy. Regulacje ma się dopiero w powietrznych i to najlepiej z flood gate'em lub podobnymi.
Pełna amortyzacja nie jest tylko w zjazdówkach, jest wiele tras podczas zawodów CX takich gdzie na hardtailu ciężko pojechać.


Romet ma fajną stalową ramkę na bazie której można zrobić świetnego sztywniaka single speed do szarżowania po lasach :-)

Offline

 

#58  2014-04-21 13:53:41

  menel - Użytkownik

menel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-02

Re: Wątek rowerowy.

ja mam [url=http://www.skapiec.pl/site/cat/2215/comp/3629860]takiego[/url] widzę, że nieźle podrożał, bo jakieś pięć lat temu dawałem za niego coś około 1300zł, przejechałem nim sporo, nigdy nic nie siadło (przed dłuższymi trasami zawsze daję go na przegląd profesjonalny czyli mniej więcej raz w roku), rower jest lekki, "miękki" i szybki także spokojnie nadaje się na szosę i w terenie też sobie poradzi...

Ostatnio edytowany przez menel (2014-04-21 13:55:11)

Offline

 

#59  2014-04-21 16:30:21

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: Wątek rowerowy.

14kg to już niezła zjazdówka ;-)
5 lat temu to na pewno nie ten model bo to jest model z osprzętem na 2012, a i tak szału nie ma, taniej można unibike kupić albo nawet meride matts. Ja bym na przegląd nie dawał co roku bo za bardzo w tym nie ma się co psuć a jak coś zaczyna niedomagać to czuć, np. wymianę oleju w hamulcach czy "szarpanie" na rozciągniętym łańcuchu. Jeśli też masz tam widelec XCT to też dużo do roboty nie ma, ewentualnie wymianą oleju na inny i sprężynę na miększą bo one mają strasznie twarde. Ale mimo wszystko chwali się dbanie o sprzęt, a nie są to czasy ukrainy że można ją było trzymać rok w błocie i jechać po wyciągnięciu ;-)

Offline

 

#60  2014-04-21 16:33:52

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Re: Wątek rowerowy.

[quote=qluk]W cenie ~1000-1200 nie ma nic ciekawego z amortyzacją widelca i tarczami.[/quote]
A bez?

Offline

 

#61  2014-04-21 17:07:52

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Wątek rowerowy.

Offtop

Ja się zastanawiam czy to moda czy coś innego w tych rowerach za tysiąc i więcej.
Osobiście jeżdżę na jakims starym poniemieckim czy holenderskim  rowerze o wieku nieustalonym i wolę na nim jechać niż na tych współczesnych.
Przynajmniej lekko idzie, wygodnie się siedzi.
Trzypołożeniowa przerzutka torpedo w zupełności wystarczy.

Jedyne co w nim zrobiłem to wymieniłem gumy bo stare już struchlały.
Od czasu do czasu łancuch przesmarować.
To wszystko.

Kilkudziesięcio kilomerowe trasy nie są mi obce.


[b]Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW[/b] -> Niech inni na tym skorzystają.
[url=http://dug.net.pl/]Polski portal Debiana[/url]

Offline

 

#62  2014-04-21 18:28:09

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Wątek rowerowy.

[quote=ilin]Trzypołożeniowa przerzutka torpedo w zupełności wystarczy.[/quote]
Zależy gdzie się jeździ. W mieście ujdzie (choć np. w Veturilo brakuje mi czasami jeszcze 4. biegu), ale na działce gdzie chcę sobie pojeździć po lasach, piachach, górkach itd. to bez górala ani rusz. ;)

Osobiście jednak też nie widzę większego sensu w rowerach za 1000+ zł, chyba, że ktoś robi jakieś pielgrzymki rowerowe po kilkaset hm dziennie. Z drugiej strony to co czasami się widzi w marketach za 300-400 zł to strach wsiąść, bo nie wiadomo czy rama wytrzyma ciężar przeciętnego człowieka (o osprzęcie nie wspominając). Ale w normalnym sklepie rowerowym można w podobnej lub niewiele wyższej cenie całkiem przyzwoity rower dostać.


A na działce mam stareńkiego górala Rometa i nie mniej stareńkiego diabli wiedzą co (nawet trochę lepszy niż Romet). Tylko ten drugi uszkodzony, chyba drugi rok zabieram go do serwisu. :/


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
[url=http://www.opencaching.pl]opencaching[/url] :: [url=http://dug.net.pl/sources.list]debian sources.list[/url] :: [url=http://www.linuxportal.pl/blogi/azhag/wpisy]coś jakby blog[/url] :: [url=http://dug.net.pl/]polski portal debiana[/url] :: linux user #403712

Offline

 

#63  2014-04-21 18:33:56

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Wątek rowerowy.

[quote=azhag]W mieście ujdzie (choć np. w Veturilo brakuje mi czasami jeszcze 4. biegu), ale na działce gdzie chcę sobie pojeździć po lasach, piachach, górkach itd. to bez górala ani rusz.[/quote]
Bo ja wiem.
Autostradami tez raczej nie jeżdzę.
Głównie polnymi , scieżkami nad rzeka itp.
No wielkich gór u mnie nie ma ale na piach 1 bieg wystarczy.


[b]Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW[/b] -> Niech inni na tym skorzystają.
[url=http://dug.net.pl/]Polski portal Debiana[/url]

Offline

 

#64  2014-04-21 19:19:21

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Wątek rowerowy.

(przed dłuższymi trasami zawsze daję go na przegląd profesjonalny czyli mniej więcej raz w roku)[/quote]
Ja też — hamulce działają? Działają, powietrze w kołach jest, jest — mogę jechać. xD

O dziwo nigdy gumy nie złapałem i tylko raz mi strzelił tylny hamulec, tzn linka pękła, no i się trochę trybiki pościerały i chyba przydałoby się je wymienić. Póki co, daję radę wyciągnąć te 54km/h , także jeszcze parę lat ten rower pochodzi, to się nazywa profesjonalny serwis. xD

ilin — to zależy gdzie jeździsz i ile jeździsz i jak jeździsz. U mnie przeciętny składak by się rozkraczył po jednym rajdzie. xD Niby mój sprzęt kosztował coś kolo 1,2k ale to było ze 12 lat temu i jeździ do tej pory, licznik, który tam mam max 9999km już się wielokrotnie przekręcił. Przydały by mi się tylko resory i większe przełożenie, bo przy 45km/h to już na prawdę ciężko jest szybciej pojechać. xD Ciekawe kiedy mnie zamkną za łamanie ograniczenia prędkości...

Ostatnio edytowany przez morfik (2014-04-21 19:19:31)

Offline

 

#65  2014-04-21 19:28:02

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Wątek rowerowy.

[quote=morfik]ilin — to zależy gdzie jeździsz i ile jeździsz i jak jeździsz. U mnie przeciętny składak by się rozkraczył po jednym rajdzie.[/quote]
Nie znasz mojej żony.
Ona rower załatwia po pierwszej rodzinno-niedzielnej wycieczce na kilka km. :)


[b]Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW[/b] -> Niech inni na tym skorzystają.
[url=http://dug.net.pl/]Polski portal Debiana[/url]

Offline

 

#66  2014-04-21 22:27:19

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: Wątek rowerowy.

[quote=azhag]Osobiście jednak też nie widzę większego sensu w rowerach za 1000+ zł, chyba, że ktoś robi jakieś pielgrzymki rowerowe po kilkaset hm dziennie...[/quote]
No ja też nie dlatego tyle z lekkim hakiem dałem za koła a nie rower ;-)

Offline

 

#67  2014-04-21 23:37:35

  De_sant - Użytkownik

De_sant
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-02-05

Re: Wątek rowerowy.

odnośnie noneim z marketu

przy zakupie roweru (nawet taniego) ale szanującej się marki mamy lepsze opcje serwisowania/przeglądy.
niektóre firmy wymagają by rower jakiś czas po zakupie został przejrzany/z serwisowany w autoryzowanym punkcie (jeśli kupuje sie rower u wyspecjalizowanego sprzedawcy jest szansa ze będzie u nich taki przegląd dostępny za darmo (gdy ja kupowałem swojego Raleighta to przy kasie zostałem poinformowany ze +/- po 3 miesiącach mam się zgłosić na darmowy przegląd (w ramach gwarancji) w sklepie mieli tez umowę na autoryzowany serwis)

Nowy rower za 700 euro skaleczył się przed upływem 3 miesięcy - padła ta oska przy pedałach - dostała luzu. Wymienili bez żadnego kaszlnięcia. Od razu sami przypomnieli o przeglądzie (darmowym, obowiązkowym) - spytali o wolny termin i sie umówiliśmy.
W ramach tego przeglądu rower został rozebrany na części i wszystko zostało wyczyszczone i przesmarowane ( zostawiłem rower, poszedłem na ciasto - gdy wróciłem po 3h rower już czekał na mnie ) - nacentrowali tylne kolo bo złapało minimalna krzywiznę.

W markecie was odeślą bo nie macie np kartonu oryginalnego - albo inny powód wynajdą - o przeglądach darmowych można zapomnieć. Gdy już wezmą sprzęt na gwarancje to oddadzą wam rower za miesiąc.
to tyle o kupowaniu w marketach.
(co do ceny (600-700 zl) - przyzwoite siodełko /np Brooksa - kosztuje 70+ euro...)

(w Ukrainach były podobne/skórzane  do Brooksowych siodełka - w komplecie dawali tez futerał/torebkę skórzana na klucze - mój sąsiad jeździł na Ukrainie z 7 lat . potem ja połamałem mu ramę - ale Sąsiad zespawał ramę i dalej jeździł)

co do roweru Pavlo950 - rower już chodzony ale sprawdzony - taki kaszlak z marketu za 600 zeta pewnie by nie przejechał 20% tego co ta starowina Pavlo950.

edit: oftop - brooks wysiada przy ukrainie :)

http://img844.imageshack.us/img844/1875/img7431s.jpg
http://img839.imageshack.us/img839/2792/img7432y.jpg
http://img820.imageshack.us/img820/7567/img7434d.jpg
http://img101.imageshack.us/img101/3022/img74327.jpg

gdyby były dostępne Ukrainy z aluminiowym ramami , felgami wysoko-profilowymi, z hamulcami tarczowymi - to bym na bank kupił sobie w wersji trek lub city.
Swoja droga gdyby ktoś/jakiś producent się znalazł i by chciał nadal produkować te wehikuly to chyba na brak klientów by nie narzekał
(do siedzisk brooksa można kupić specjalne pokrowce przeciwdeszczowe - do tego dają "kosmetyk" i klucz do siodełka. Siodła "Ukraińskie" stały na deszczu latami i nic ich się nie imało.)

Ostatnio edytowany przez De_sant (2014-04-22 00:22:45)

Offline

 

#68  2014-04-22 12:33:36

  menel - Użytkownik

menel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-02

Re: Wątek rowerowy.

[quote="qluk"]5 lat temu to na pewno nie ten model bo to jest model z osprzętem na 2012, a i tak szału nie ma[/quote]
może jakiś ulepszony i odmłodzony rzeczywiście ale model mam taki sam - spider i nawet lakier i naklejki te same  (biegi mam inne -3x7) reszta parametrów raczej podobna...

[quote="qluk"]Ja bym na przegląd nie dawał co roku bo za bardzo w tym nie ma się co psuć a jak coś zaczyna niedomagać to czuć,[/quote]
Teoretycznie masz rację, bo nawet można taki przegląd samemu machnąć ale u mnie to kosztuje ok 50zł ze smarowaniem wszystkiego itd (myślę, że raz na rok to grosze są i można spokojnie dać zarobić mechanikowi, szczególne, że lubię jeździć na kilkudniowe trasy i wolę uniknąć jakiś usterek..

[quote="ilin"]Ja się zastanawiam czy to moda czy coś innego w tych rowerach za tysiąc i więcej.[/quote]
Raczej chęć posiadania solidnego sprawnego sprzętu, który będzie służył całe życie, zresztą komfort i sama jazda takim firmowym rowerem to tak jakbyś się przesiadł z poloneza do mercedesa ...;)

Ostatnio edytowany przez menel (2014-04-22 12:54:12)

Offline

 

#69  2014-04-22 16:38:18

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Re: Wątek rowerowy.

[quote=menel][quote="ilin"]Ja się zastanawiam czy to moda czy coś innego w tych rowerach za tysiąc i więcej.[/quote]
Raczej chęć posiadania solidnego sprawnego sprzętu, który będzie służył całe życie, zresztą komfort i sama jazda takim firmowym rowerem to tak jakbyś się przesiadł z poloneza do mercedesa ...;)[/quote]
W nowych podobno często elektronika siada :D

Offline

 

#70  2014-04-22 17:11:21

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Wątek rowerowy.

Do Mercedesa?
nawet mi nie przypominajcie tej elektroniki, raz jeden  gość mnie prosił o pomoc, żebym zobaczył, jak jego merca, E-klasa połączyć przez BT z fonem Moto Razr.
Nic nie dało rady, to pożyczyłem od kumpla Srajphona, i ten ruszył.
Na to ziomal od srajfona pyta: udało ci się podłączyć go przez BT do Merca? Qooźwa, ja w mojej Renówce pół roku kombinowałem, jak to zrobić.
To znowu od gościa pożyczyłem Moto Razr, ten z kolei w Renówce się od razu połączył.

Rezultat był taki, że się goście zamienili fonami, a ja kombinowania z tym mercem do końca życia nie zapomnę. :D

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2014-04-22 17:18:07)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#71  2015-04-03 17:01:16

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Re: Wątek rowerowy.

Wątek prawie zapomniany.

Rower zrobiony, opony wymieniłem, wyczyściłem co trzeba. Tylko pojawił się drobny problem. Potrzebuję rozszerzyć (około 3, czy 4 mm) widełki od przedniego koła. Jak najprościej to zrobić?

Offline

 

#72  2015-04-03 18:20:43

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: Wątek rowerowy.

Poszerzyć?  Po co ? Jaki widelec?

Offline

 

#73  2015-04-03 19:00:53

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Re: Wątek rowerowy.

Właściwie to sobie poradziłem. Wystarczyło podeprzeć kluczem koło w taki sposób, żeby wlazło na hak. Ale na przyszłość...
Tak, poszerzyć. Bo koło wróciło od mechanika, który poprawił łożyska i dał inne nakrętki. Stary widelec przedni.
Podobno można to zrobić za pomocą lewarka samochodowego. Próbował ktoś?

Offline

 

#74  2015-04-03 20:31:16

  darian - Użytkownik

darian
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-10-30

Re: Wątek rowerowy.

Widelec z czego wykonany? można i  lewarkiem ale można przesadzić i uszkodzić widelec, nie powinno się go na siłę dostosowywać.

Offline

 

#75  2015-04-03 21:08:26

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: Wątek rowerowy.

1816

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 01:15:13)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)

[ Generated in 0.018 seconds, 9 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00019 SET CHARSET latin2
0.00006 SET NAMES latin2
0.00183 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='3.136.154.103' WHERE u.id=1
0.00163 REPLACE INTO punbb_online (user_id, ident, logged) VALUES(1, '3.136.154.103', 1713990776)
0.00076 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1713990476
0.00088 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=23892 AND t.moved_to IS NULL
0.00022 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00637 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=23892 ORDER BY p.id LIMIT 50,25
0.00136 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=23892
Total query time: 0.0133 s