Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#51  2014-02-17 20:44:12

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Kondycja otwartych sterowników graficznych

[quote=uzytkownikubunt][url=http://www.phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=MTYwNjc]DMA-BUF Cross-Device Synchronization Still Baking[/url]
Obecnie przez DMA-BUF można udostępniać bufor pomiędzy sterownikami, ale nie ma między nimi żadnej synchornizacji. Z tego powodu GPU Intela może (i często to robi) wyświetlić klatkę wtedy, gdy pisze do niej GPU Nvidii i część wyświetlonej klatki pochodzi z poprzedniego renderingu, a część z aktualnego. Widocznym tego efektem jest zjawisko Screen tearing. Tak jest zarówno na zamkniętych sterownikach i otwartych. Może w końcu się to zmieni. Maarten Lankhorst z Canonical wysłał na listę mailingową jakieś łatki, które mają pozwolić na synchronizację.[/quote]
No jak to, kradzieje z Ubuntu nie ukradli nic od Debiana?

Po prostu w Debianie nic się nie dzieje, oprócz paczkowania ;)

Fervi

Offline

 

#52  2014-02-17 21:19:42

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Kondycja otwartych sterowników graficznych

Znów zaczynasz bawić się w trolla?

Offline

 

#53  2014-02-17 21:24:25

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Kondycja otwartych sterowników graficznych

[quote=yossarian]Znów zaczynasz bawić się w trolla?[/quote]
O tym temacie o którym mówię, można książki pisać
Ale ludzie muszą myśleć wielowymiarowo; wiedzieć co ma konkurencja i potrafić zdobyć to
Na tym kończymy

Fervi

Ostatnio edytowany przez fervi (2014-02-17 21:24:58)

Offline

 

#54  2014-02-18 07:05:49

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Kondycja otwartych sterowników graficznych

[quote=fervi][quote=uzytkownikubunt][url=http://www.phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=MTYwNjc]DMA-BUF Cross-Device Synchronization Still Baking[/url]
Obecnie przez DMA-BUF można udostępniać bufor pomiędzy sterownikami, ale nie ma między nimi żadnej synchornizacji. Z tego powodu GPU Intela może (i często to robi) wyświetlić klatkę wtedy, gdy pisze do niej GPU Nvidii i część wyświetlonej klatki pochodzi z poprzedniego renderingu, a część z aktualnego. Widocznym tego efektem jest zjawisko Screen tearing. Tak jest zarówno na zamkniętych sterownikach i otwartych. Może w końcu się to zmieni. Maarten Lankhorst z Canonical wysłał na listę mailingową jakieś łatki, które mają pozwolić na synchronizację.[/quote]
No jak to, kradzieje z Ubuntu nie ukradli nic od Debiana?

Po prostu w Debianie nic się nie dzieje, oprócz paczkowania ;)

Fervi[/quote]
DMA_BUF to jest z Debiana czy z Ubuntu, i jak się to instaluje?
Bo mnie się zdaje, że ten mechanizm siedzi w kernelu.
I w kernelu trzeba go poprawić.

Cannonical wysyła jakieś łatki? uwierzę, jak zobaczę w działaniu.

W każdym razie to nie Cannonical i nie Developerzy Debiana
robią kernel Linux.

Dowód rzeczowy:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Linux_%28j%C4%85dro%29

Reasumując, Fervi pierdoli farmazony, jak zwykle niestety. ;P

Pozdro
;-)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#55  2014-02-18 10:01:19

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Kondycja otwartych sterowników graficznych

Feb, 2014: NVIDIA starts contributing support for the GK20a to Nouveau! Welcome to the community, NVIDIA![/quote]
Nie znalazłem informacji, ale od kernela 3.13 ma być zarządzanie energią

Fervi

Offline

 

#56  2014-02-18 12:29:05

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Kondycja otwartych sterowników graficznych

@farvi:
Z tego co pamiętam, działa z automatu wyłączanie karty Nvidii w laptopach z optimusem.
http://cgit.freedesktop.org/~airlied/linux/commit/?id=5addcf0a5f0fadceba6bd562d0616a1c5d4c1a4d

Do tego dochodzi PRIME z najnowszymi Xorgami i w otwartych sterownikach jest to wspierane.

Ostatnio edytowany przez yossarian (2014-02-18 13:15:06)

Offline

 

#57  2014-03-04 17:47:33

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: Kondycja otwartych sterowników graficznych

538

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 00:46:55)

Offline

 

#58  2014-03-04 21:06:05

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Kondycja otwartych sterowników graficznych

http://www.phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=MTYxMzM
Dzięki dzielnym programistom, nastąpi przyspieszenie o 50% (jeśli dobrze rozumiem)

Fervi

Offline

 

#59  2014-03-04 21:18:23

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: Kondycja otwartych sterowników graficznych

539

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 00:46:56)

Offline

 

#60  2014-03-04 21:31:29

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Kondycja otwartych sterowników graficznych

80% to jest w grach starszych i mniej wymagających i/lub na średnich/słabych kartach. W Unigine Sanctuary i tym drugim jest już gorzej, a im mocniejsza karta tym różnice większe - już widzę ten entuzjazm graczy którzy kupili kartę za 1500 zł jak im się mówi "otwarte stery są super - średnio 50-80% wydajności zamkniętych", no "super" normalnie... OK zaraz znowu wyjdę na krytykanta, dobrze że stery się rozwijają, ale szału na razie nie ma.

Ponadto ten artykuł:

http://www.phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=MTYyMDk

Też świadczy o syfie jaki panuje wśród sterowników otwartych (niby ludzie od Chromium nie piszą które stery są problematyczne, ale biorąc pod uwagę że otwarte stery na każdym distro są mixem komponentów z różnymi wersjami mesy, libgl i samych plików sterownika to śmiem twierdzić że o to chodzi, Nvidia podczas instalacji wymienia sporą część tego na czym sterowniki otwarte się opierają - dlatego różnice  między wersjami nie są aż tak duże).

Offline

 

#61  2014-03-04 22:07:41

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: Kondycja otwartych sterowników graficznych

540

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 00:46:58)

Offline

 

#62  2014-03-04 22:36:29

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Kondycja otwartych sterowników graficznych

Otwarte sterowniki mają jedną dużą zaletę

Nie sypią się jak domy w Afganistanie

Fervi

Offline

 

#63  2014-03-04 22:37:34

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Kondycja otwartych sterowników graficznych

Chyba że się akurat sypią.


[img]http://svn.debianart.org/themes/generic/spinner/spinner48px-moreblue.png[/img]

Offline

 

#64  2014-03-04 22:47:30

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Kondycja otwartych sterowników graficznych

Powinienem napisać * - chyba, że jesteś użytkownikiem Debiana Sid / Sid + Experimental ;)

Fervi

Ostatnio edytowany przez fervi (2014-03-04 22:48:03)

Offline

 

#65  2014-03-05 05:13:51

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Re: Kondycja otwartych sterowników graficznych

[quote=fervi]Powinienem napisać * - chyba, że jesteś użytkownikiem Debiana Sid / Sid + Experimental ;)

Fervi[/quote]
Nie sypią się :D

Offline

 

#66  2014-03-05 08:32:49

  mati75 - Psuj

mati75
Psuj
Skąd: default city
Zarejestrowany: 2010-03-14
Serwis

Re: Kondycja otwartych sterowników graficznych

Mam mesę z gita 10.2.0-devel i nic się nie dzieje.


[img]https://l0calh0st.pl/obrazki/userbar.png[/img]

Offline

 

#67  2014-03-05 09:22:04

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Kondycja otwartych sterowników graficznych

[quote=Huk]80% to jest w grach starszych i mniej wymagających i/lub na średnich/słabych kartach. W Unigine Sanctuary i tym drugim jest już gorzej, a im mocniejsza karta tym różnice większe - już widzę ten entuzjazm graczy którzy kupili kartę za 1500 zł jak im się mówi "otwarte stery są super - średnio 50-80% wydajności zamkniętych", no "super" normalnie... OK zaraz znowu wyjdę na krytykanta, dobrze że stery się rozwijają, ale szału na razie nie ma.

Ponadto ten artykuł:

http://www.phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=MTYyMDk

Też świadczy o syfie jaki panuje wśród sterowników otwartych (niby ludzie od Chromium nie piszą które stery są problematyczne, ale biorąc pod uwagę że otwarte stery na każdym distro są mixem komponentów z różnymi wersjami mesy, libgl i samych plików sterownika to śmiem twierdzić że o to chodzi, Nvidia podczas instalacji wymienia sporą część tego na czym sterowniki otwarte się opierają - dlatego różnice  między wersjami nie są aż tak duże).[/quote]
Może i nie marudzisz, ale ja nie znam nikogo kto wydawałby 1500 zł na kartę graficzną, był zapalonym graczem i jednocześnie używał Linuksa do gier.
Za to znam wiele osób, które wydaja tyle na cały komputer/laptop.

Dla mnie osiągnięcie 50-80% wydajności w ciągu kilku lat to bardzo dobry wynik. A może być tylko lepiej bo prace ciągle trwają.

Offline

 

#68  2014-03-05 09:27:37

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Kondycja otwartych sterowników graficznych

@uzytkownikubunt:

Huk, zrozum, dla niektórych Open Source Matters. Wiele osób korzysta z Linuksa, bo jest open source. Jaki jest więc sens dla takich osób instalowania Linuksa z zamkniętoźródłowym sterownikiem Nvidii/AMD? A jeśli się idzie na komprimisy to można postawić Windowsa/2-drugiego Lignuksa z Catalistem, a do większości zastosowań otwartoźródłowy Lignux lub np. OpenBSD.[/quote]
I dlatego nie powinno się wprowadzać potencjalnych użytkowników w błąd pisząc że otwarte stery są super a zamknięte się "sypią" czy z innego powodu są "bee". Ja piszę z doświadczenia - już nie jedną osobę widziałem która się zraziła bo poczytała komentarzy jak to "wszystko super działa" na Linuksie i że żadnych sterów nie trzeba. Następnie instaluje Ubuntu i co? Grafa na załączonych sterach nie działa albo działa bez 3d, dźwięk się sypie przez PulseAudio, sieć nie działa bo albo ktoś "pro opensource" sprzeciwił się załączeniu firmware'u na płytce, albo jakość otwartych sterów jest niestety słaba albo NetworkManager się sypie itd.

Dla większości ludzi system ma działać i to działać DOBRZE, jak nie będzie to zwieje on z powrotem na Windos czy OSX, jak ktoś kupuje kartę za 1000 zł i się dowiaduje że na Linuksie w Quake 4 będzie miał nie 100 a 70 klatek i że ma się z tego cieszyć to ciężko się dziwić że się zraża.

Ja widzę postęp owszem - ale w przeciwieństwie do niektórych widzę też że mimo postępu nadal sterowniki nie dorównują zamkniętym pod wieloma względami (i jakoś ostatnio ster Nvidii mi się wysypał kilka lat temu... tak odnośnie jakie to zamknięte są niestabilne ;] ).

Mam kumpla który swego czasu zachwalał jak to wszystko na Debianie (wtedy Sarge) działa, normalnie cud miód i orzeszki. Oczywiście jak zainstalowałem to się okazało że problemów jednak trochę jest - wtedy dopiero wyszło że "działa" znaczy "działa ale najpierw musisz pogrzebać tu i ówdzie". Ja się nie zraziłem ale zwykli userzy dla których komp ma działać "od strzała" już w większości tacy nie są.

Podsumowując -> słodzenie szkodzi, zarówno jeżeli chodzi o herbatę, jak i o dowolny open source.

@yossarian:

Masz prawo tak uważać. A ja mam prawo uważać że takie podejście szkodzi. Tutaj zgody między nami nie będzie.

Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez Huk (2014-03-05 09:29:16)

Offline

 

#69  2014-03-05 09:31:25

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Kondycja otwartych sterowników graficznych

@Huk:
Krótko: Odwracasz kota ogonem:

Ja piszę z doświadczenia - już nie jedną osobę widziałem która się zraziła bo poczytała komentarzy jak to "wszystko super działa" na Linuksie i że żadnych sterów nie trzeba. Następnie instaluje Ubuntu i co? Grafa na załączonych sterach nie działa albo działa bez 3d, dźwięk się sypie przez PulseAudio, sieć nie działa bo albo ktoś "pro opensource" sprzeciwił się załączeniu firmware'u na płytce, albo jakość otwartych sterów jest niestety słaba albo NetworkManager się sypie itd.[/quote]
Co to ma wspólnego z tematem?
Nie działa 3D w otwartych sterownikach? Litości.

PS Otwarte stery do nvidii to inżynieria wsteczna i cud, że to w ogóle jakoś działa.

Zachwalanie jest owszem złe, podobnie jak przesadne marudzenie.

Ostatnio edytowany przez yossarian (2014-03-05 09:43:49)

Offline

 

#70  2014-03-05 10:06:06

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Kondycja otwartych sterowników graficznych

@yossarian:

Nie działa 3D w otwartych sterownikach? Litości.[/quote]
Próbowałeś stawiać Linuksa na tablecie (Teraz pewnie się dowiem "A kto normalny instaluje Linuksa na tablecie"... ;] )? Albo działać na starszych kartach (starsze Radeony np. wersja X-coś albo 9550 albo coś podobnego, albo ATI Rage albo 3dfx)? Spróbuj a potem takie komentarze rzucaj. To że stery do Radków i Intela są jako tako sprawne nie znaczy że wszystkie inne otwarte też. Im coś starsze tym więcej problemów. Nvidia zresztą też nie lepsza, dla kart starszych niż 7xxx już wsparcie jest do tyłka i w ogóle niedługo zapewne padnie.

Nie rozumiem - jak Nvidia nie zaimplementowała Optimusa to narzekać można, jak stery otwarte mają wydajność 50-80% zamkniętych i nie wszystko na nich działa to narzekać nie można...?

Offline

 

#71  2014-03-05 10:21:38

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Kondycja otwartych sterowników graficznych

Jeżeli są sensowne sterowniki otwarte to można ich spokojnie używać. Żeby było jasne: Można, ale nie trzeba. Gdy dla kogoś liczy sie każda kl/s w karcie za 1500, to są jeszcze sterowniki zamknięte.
W przypadku Intela i AMD taka sytuacja ma miejsce i o tym pisałem. Mam w szufladzie jakąś 9550 lub 9600 i 3D działało (bez szału wprawdzie). Zamkniętych sterowników i tak brak. Poza tym to zabytkowa karta, więc jaki jest sens dyskusji o tej lub innej niewspieranej przez producenta karcie?

Odniosłem wrażenie że rozmawiamy o otwartych sterownikach linuksowych i386/amd64, a nie o tabletach, pulseaudio, network managerze, firmware do kart sieciowych itp.

Nie rozumiem - jak Nvidia nie zaimplementowała Optimusa to narzekać można, jak stery otwarte mają wydajność 50-80% zamkniętych i nie wszystko na nich działa to narzekać nie można...?[/quote]
Brak obsługi Optimusa — 0% (słownie: zero procent) wydajności karty dedykowanej. Pisząc krótko: karta jest bezużyteczna. Sam sobie porównaj te procenty.

Offline

 

#72  2014-03-05 10:56:52

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Kondycja otwartych sterowników graficznych

W przypadku Intela i AMD taka sytuacja ma miejsce i o tym pisałem. Mam w szufladzie jakąś 9550 lub 9600 i 3D działało (bez szału wprawdzie). Zamkniętych sterowników i tak brak. Poza tym to zabytkowa karta, więc jaki jest sens dyskusji o tej lub innej niewspieranej przez producenta karcie?

Odniosłem wrażenie że rozmawiamy o otwartych sterownikach linuksowych i386/amd64, a nie o tabletach, pulseaudio, network managerze, firmware do kart sieciowych itp.[/quote]
To była odpowiedź na inny komentarza odnośnie że "dla niektórych otwartość jest ważna", ale ok...

Nawet odrzucając inne rzeczy - sorry, tablet też ma układ graficzny i też podobno ma wsparcie - no chyba że zmieniamy temat na "Kondycja otwartych sterowników graficznych do desktopów/lapków".

Jak piszesz "Nie działa 3D w otwartych sterownikach? Litości." to wiedz że są sprzęty które mimo otwartych sterów działają... hmm średnio. Z zamkniętymi jest podobnie tylko że jak tam np. Nvidia uwalała wsparcie dla staroci to dostała mocną zjebkę na swoim forum i kliku innych miejscach. Jak natomiast odcinano niedawno wsparcie dla starszych otwartych sterów to... "wszystko jest OK, bo to stare bo tego nikt nie używa" (co jest bullshitem ale niech będzie) "bo utrzymywać nie ma komu bo to bo tamto".

Ja tylko proszę o spojrzenie ze strony innej niż Linuksowego entuzjasty. Nie przeczę że jest o niebo lepiej niż np. dwa lata temu. Ale daleko jest od perfekcji - tyle. Ja nie jestem przeciwko otwartym sterom, ale przeciwko ich przesadnemu przechwalaniu. Przechwalaniu które często nie wytrzymuje zderzenia z rzeczywistością (o czym się samemu przekonałem odpalając HD4000 na moim Y580 - miało być pięknie a był tearing na filmach - pewnie do naprawy, ale...).

Brak obsługi Optimusa — 0% (słownie: zero procent) wydajności karty dedykowanej. Pisząc krótko: karta jest bezużyteczna. Sam sobie porównaj te procenty.[/quote]
Czyli rozumiem że przez to że Nvidia spieprzyła mam się cieszyć ze stanu otwartych sterów i z tego jak działa i nie mam prawa krytykować tego co mi się nie podoba? Hmmm....

Offline

 

#73  2014-03-05 11:51:24

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: Kondycja otwartych sterowników graficznych

541

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 00:46:59)

Offline

 

#74  2014-03-05 13:16:05

  garrick - Użytkownik

garrick
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-12-30

Re: Kondycja otwartych sterowników graficznych

dlatego tylko vesa


Debian/xfce/*box

[url=https://docs.google.com/document/d/1J2tqbLFvsfIAh9QaagiLQWFMoN6CxPsGmo9jRVW7Klk/edit?usp=sharing][img]http://s18.postimg.org/x7bxep3t1/res.gif[/img][/url]

Offline

 

#75  2014-03-05 13:47:52

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Kondycja otwartych sterowników graficznych

[quote=Huk]

W przypadku Intela i AMD taka sytuacja ma miejsce i o tym pisałem. Mam w szufladzie jakąś 9550 lub 9600 i 3D działało (bez szału wprawdzie). Zamkniętych sterowników i tak brak. Poza tym to zabytkowa karta, więc jaki jest sens dyskusji o tej lub innej niewspieranej przez producenta karcie?

Odniosłem wrażenie że rozmawiamy o otwartych sterownikach linuksowych i386/amd64, a nie o tabletach, pulseaudio, network managerze, firmware do kart sieciowych itp.[/quote]
To była odpowiedź na inny komentarza odnośnie że "dla niektórych otwartość jest ważna", ale ok...

Nawet odrzucając inne rzeczy - sorry, tablet też ma układ graficzny i też podobno ma wsparcie - no chyba że zmieniamy temat na "Kondycja otwartych sterowników graficznych do desktopów/lapków".

Jak piszesz "Nie działa 3D w otwartych sterownikach? Litości." to wiedz że są sprzęty które mimo otwartych sterów działają... hmm średnio. Z zamkniętymi jest podobnie tylko że jak tam np. Nvidia uwalała wsparcie dla staroci to dostała mocną zjebkę na swoim forum i kliku innych miejscach. Jak natomiast odcinano niedawno wsparcie dla starszych otwartych sterów to... "wszystko jest OK, bo to stare bo tego nikt nie używa" (co jest bullshitem ale niech będzie) "bo utrzymywać nie ma komu bo to bo tamto".

Ja tylko proszę o spojrzenie ze strony innej niż Linuksowego entuzjasty. Nie przeczę że jest o niebo lepiej niż np. dwa lata temu. Ale daleko jest od perfekcji - tyle. Ja nie jestem przeciwko otwartym sterom, ale przeciwko ich przesadnemu przechwalaniu. Przechwalaniu które często nie wytrzymuje zderzenia z rzeczywistością (o czym się samemu przekonałem odpalając HD4000 na moim Y580 - miało być pięknie a był tearing na filmach - pewnie do naprawy, ale...).

Brak obsługi Optimusa — 0% (słownie: zero procent) wydajności karty dedykowanej. Pisząc krótko: karta jest bezużyteczna. Sam sobie porównaj te procenty.[/quote]
Czyli rozumiem że przez to że Nvidia spieprzyła mam się cieszyć ze stanu otwartych sterów i z tego jak działa i nie mam prawa krytykować tego co mi się nie podoba? Hmmm....[/quote]
Cała dyskusja rozpoczęła się od informacji o tych ~80% wydajności radeonów i na tym skupiły się moje komentarze. Również ten o akceleracji.
Zresztą poza Intelem nie ma innych otwartych sterowników niż radeon, których można by było sensownie używać.
Nie trzeba być entuzjastą, że by zauważać że otwarte sterowniki do kart AMD się bardzo szybko rozwijają i w kiedyś pewnie osiągną pełną wydajność tych zamkniętych. I nie powinno to się wydarzyć za jakieś 100 lat ;)

I tak na marginesie, zamknięte sterowniki tez mają istotne wady, przykładowo: brak wsparcia KMS, problemy z najnowszymi kernelami/xorgami, brak płynnego przełączania grafik hybrydowych.

Ostatnio edytowany przez yossarian (2014-03-05 13:50:22)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)

[ Generated in 0.023 seconds, 9 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00014 SET CHARSET latin2
0.00007 SET NAMES latin2
0.00192 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='3.146.221.52' WHERE u.id=1
0.00100 REPLACE INTO punbb_online (user_id, ident, logged) VALUES(1, '3.146.221.52', 1713509641)
0.00081 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1713509341
0.00049 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=24025 AND t.moved_to IS NULL
0.00022 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.01185 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=24025 ORDER BY p.id LIMIT 50,25
0.00167 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=24025
Total query time: 0.01817 s