Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#26  2015-09-10 13:03:57

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: brak dzwieku po przestawieniu kabelka od glosnikow na karte (zielony)

Jak nie możesz czegoś wkleić do posta, bo za długie, to wklej na inny serwis i tutaj podaj link. Przykłady:
http://pastebin.ubuntu.com/
http://paste.opensuse.org/
http://wklej.dug.net.pl/

Offline

 

#27  2015-09-10 19:27:50

  fenix1991 - Użytkownik

fenix1991
Użytkownik
Zarejestrowany: 2014-09-21

Re: brak dzwieku po przestawieniu kabelka od glosnikow na karte (zielony)

Ajaj, mam złą wiadomość, straszny bałaganik, bardzo zależy Ci na Linux'ie? Czy chcesz się go pouczyć jakoś na razie? Bo jeśli chcesz na pewno linucha to mało która dystrybucja obsłuży tą Twą trzecią kartę audio bez mojej pomocy... Jesteś gotowy na nieco dłuższą zabawę z tą kartą? Pomogę Ci jak tylko będę mógł... Windows różni się od linucha tym że podczas instalacji wszystko konfiguruje i ustawia, nie kopiuje przy tym masy zbędnych sterowników, natomiast linux robi to na odwrót, zawsze ma ze sobą masę sterów i często ładuje zbędne sterowniki przez co wszystko mu się miesza...

[b]uzytkownikubunt[/b] Dzienx za pomoc ale sb poradzimy inaczej ;)

[b]Danio[/b] to jak, gotowy do spędzenia ze mną więcej czasu i zabawy w stylu: "Entliczek, pętliczek, gdzie mój sterowniczek?" ;P

crw-rw----+ 1 root audio 116,  6 09-10 10:45 midiC0D0
crw-rw----+ 1 root audio 116,  5 09-10 10:45 midiC0D1
crw-rw----+ 1 root audio 116, 15 09-10 10:45 midiC0D2
crw-rw----+ 1 root audio 116, 16 09-10 10:45 midiC0D3[/quote]
Uprawnienia masz dobre, system wczytuje Ci emulację portów midi jako porty wyjściowe, zbędne stery jeśli masz w nosie emulację tego portu, podaj mi wynik tych poleceń:

ls -l /sys/module | grep snd
ls -l /proc/asound
cat /proc/asound/seq/drivers
cat /proc/asound/card0/id[/quote]
Na razie tyle mi wystarczy, musimy wyłączyć emulację portów midi oraz muszę upewnić się jaką kartę audio widzi jako pierwszą...
Gdybyś jeszcze mógł wpisać to, byłbym wdzięczny:

cat /etc/modprobe.d/alsa-base-blacklist.conf
cat /etc/modprobe.d/blacklist.conf[/quote]
Chcę zobaczyć czy czegoś przez przypadek nie zablokowałeś, bo wychodzi na to że będziemy zmuszeni zablokować taki mały sterowniczek, bez obaw, nic nie zepsujemy... ;)

Offline

 

#28  2015-09-10 19:47:43

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: brak dzwieku po przestawieniu kabelka od glosnikow na karte (zielony)

[quote=fenix1991]Ajaj, mam złą wiadomość, straszny bałaganik, bardzo zależy Ci na Linux'ie? Czy chcesz się go pouczyć jakoś na razie? Bo jeśli chcesz na pewno linucha to mało która dystrybucja obsłuży tą Twą trzecią kartę audio bez mojej pomocy... Jesteś gotowy na nieco dłuższą zabawę z tą kartą? Pomogę Ci jak tylko będę mógł... Windows różni się od linucha tym że podczas instalacji wszystko konfiguruje i ustawia, nie kopiuje przy tym masy zbędnych sterowników, natomiast linux robi to na odwrót, zawsze ma ze sobą masę sterów i często ładuje zbędne sterowniki przez co wszystko mu się miesza...

[b]uzytkownikubunt[/b] Dzienx za pomoc ale sb poradzimy inaczej ;)

[b]Danio[/b] to jak, gotowy do spędzenia ze mną więcej czasu i zabawy w stylu: "Entliczek, pętliczek, gdzie mój sterowniczek?" ;P

crw-rw----+ 1 root audio 116,  6 09-10 10:45 midiC0D0
crw-rw----+ 1 root audio 116,  5 09-10 10:45 midiC0D1
crw-rw----+ 1 root audio 116, 15 09-10 10:45 midiC0D2
crw-rw----+ 1 root audio 116, 16 09-10 10:45 midiC0D3[/quote]
Uprawnienia masz dobre, system wczytuje Ci emulację portów midi jako porty wyjściowe, zbędne stery jeśli masz w nosie emulację tego portu, podaj mi wynik tych poleceń:

ls -l /sys/module | grep snd
ls -l /proc/asound
cat /proc/asound/seq/drivers
cat /proc/asound/card0/id[/quote]
Na razie tyle mi wystarczy, musimy wyłączyć emulację portów midi oraz muszę upewnić się jaką kartę audio widzi jako pierwszą...
Gdybyś jeszcze mógł wpisać to, byłbym wdzięczny:

cat /etc/modprobe.d/alsa-base-blacklist.conf
cat /etc/modprobe.d/blacklist.conf[/quote]
Chcę zobaczyć czy czegoś przez przypadek nie zablokowałeś, bo wychodzi na to że będziemy zmuszeni zablokować taki mały sterowniczek, bez obaw, nic nie zepsujemy... ;)[/quote]

nie mam zamiaru wysyłać multum informacjii na temat swego systemu i pokazywać zawartość tego skryptu . Wątek powinien być otwarty bo problem wymaga bagatela jednego polecenia lub edycjii jednego pliku[/quote]
W tym wątku jest tyle bzdur, że tego już strawić nie można.Groch z kapustą.
Święty turecki by tego nie ogarnął.


[b]
Danio [/b] Załóż nowy wątek, rzeczowo opisz problem.
Potem konkretnie odpowiadaj na pytania i prośby tych co chcą Ci pomóc.

Zamykam.


[b]Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW[/b] -> Niech inni na tym skorzystają.
[url=http://dug.net.pl/]Polski portal Debiana[/url]

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)

[ Generated in 0.012 seconds, 9 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00009 SET CHARSET latin2
0.00003 SET NAMES latin2
0.00128 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='34.239.148.106' WHERE u.id=1
0.00083 REPLACE INTO punbb_online (user_id, ident, logged) VALUES(1, '34.239.148.106', 1711704152)
0.00050 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1711703852
0.00058 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=25804 AND t.moved_to IS NULL
0.00004 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00520 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=25804 ORDER BY p.id LIMIT 25,25
0.00111 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=25804
Total query time: 0.00966 s