Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2015-02-26 00:15:01

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Kraków - czy ktoś może mi wyjaśnić czym się ludzie podniecają ;] ?

Witam.

Mam pytanie z kategorii "poważnych" ;]

Już po raz któryś z rzędu słyszę "na urlop jedź do Krakowa - odpoczniesz, pozwiedzasz... super miasto, piękne zabytki bla bla bla", byłem kilkukrotnie... nie wiem, czy to ja jestem dziwny ale poza rynkiem (który owszem jest ładny, nie powiem) widziałem wszędzie SYF jak w większości polskich miast, do tego tłok i smród - czy ktoś może rozumie na czym polega "fenomen" tego miejsca? Za co jest tak chwalone? Jak by co proszę podzielić się wiedzą ;]

Na razie jedyne co wszyscy zdają się potwierdzać to że jest to dobre miejsce jak ktoś chce się schlać :P (ja tam wolę w domu - taniej wychodzi, a efekt ten sam).

Pozdrawiam.

Offline

 

#2  2015-02-26 00:41:23

  gindek - Zubr, bydle na etacie.

gindek
Zubr, bydle na etacie.
Skąd: Z puszczy.
Zarejestrowany: 2008-12-08

Re: Kraków - czy ktoś może mi wyjaśnić czym się ludzie podniecają ;] ?

Bedziesz w krk to sie odezwij.


A co do tematu:
Tez nie wiem, 8 lat tu mieszkam i uwazam to miejsce za bardzo opersyjne wzgledem swoich obywateli wręcz irracjonalne. (pomocnym januszom z radami typu: "to sie wyprowadz" odpowiadam od razu "Please goatsy yourself").

Generalnie z mojego punktu widzenia: stereotyp, pewnie kiedys miasto było fajne :-).


" Wojny przychodzą i odchodzą, a moi żołnierze są wieczni"


"Zbuduj mały, dziarski router z udostępnionych przez prowadzącego części od Kamaza?"

Offline

 

#3  2015-02-26 06:35:12

  pink - Użytkownik

pink
Użytkownik
Skąd: P17PY93
Zarejestrowany: 2005-09-16
Serwis

Re: Kraków - czy ktoś może mi wyjaśnić czym się ludzie podniecają ;] ?

Krakow dawna stolica polakow, widocznie musialo sie cos zmienic bo za moich czasow to bylo super miasto, oj sie dzialo.
piwo, wino, wodka, jazz -piwo, wino, wodka, jazz - piwo, wino, wodka, jazz.


T430 think-box 4.9-custom x86_64 Intel(R) Core(TM) i5-3230M CPU @ 2.60GHz GenuineIntel GNU/Linux
"Doktor plama i maharadża są pod złotym leszczem." "Człowieka od zwierzęcia odróżnia ciekawość świata. Patrze słucham i wyciągam wnioski."
http://przemyslawmamon.com/
https://www.behance.net/przemyslawmamon

Offline

 

#4  2015-02-26 07:12:01

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Kraków - czy ktoś może mi wyjaśnić czym się ludzie podniecają ;] ?

Tak myślę, że post Huk-a to kwintesencja prawdy.
Sukiennice, to już nie te stare prawdziwe sukiennice,
Muzeum pod Sukiennicami to szkło, aluminium i polerowany granit
Kościół Mariacki to już nie kościół z klimatem a komercja
Wawel zadeptany... szybciej, szybciej, szybciej bo następni idą
Floriańska ? - koszmarek
Nawet Nowa Huta straciła klimat PRL-u
Klimat chyba tylko Kazimierz zachował, na jak długo ??


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
[img]http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif[/img]
[url=https://goo.gl/photos/5XGKFkvaMimLwM2s9]Beskid Niski[/url]

Offline

 

#5  2015-02-26 08:47:43

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Kraków - czy ktoś może mi wyjaśnić czym się ludzie podniecają ;] ?

@gindek:

Nie będę :P ja jestem z tych co najdalej wyjeżdżają do sklepu po bułki i do pracy i z powrotem ;] kumpel z pracy proponujący wypady tego nie wiedział :) ostatnio najdalej to byłem 2 h w czeskim Cieszynie bo trzeba było mamę zawieść na operację zaćmy ;]

@pink:

No a jak ktoś imprezować nie lubi... :P ? Ja tak właśnie mam, w pierwszej firmie w której pracowałem (właśnie z Kraka) mieliśmy wypady "wigilijne" do Kraka (czytaj popijawa od nocy do rana połączona z siedzeniem w jakichś klubach w podziemiach rynku) i jakoś nie potrafię zrozumieć co ludzie w takiej "zabawie" widzą...

@Bodzio:

Ale kiedykolwiek było jakoś inaczej? Nie zrozumcie mnie źle, jak napisałem powyżej, nie jestem osobą zwiedzającą, nie jeżdżę po innych miastach chyba że zmusza mnie do tego np. szukanie roboty, ale ostatnie 2 lata przemieszkałem w dużej mierze w Katowicach - ci sami ludzie którzy tak Kraków chwalą, o Kato mają zwykle odwrotne zdanie... a ja obiektywnie patrząc syf widziałem i tu i tu (szczerze, to mam wrażenie że w Krakowie nawet większy - rynek, ok ładny, ale poza? Odrapane, sypiące się kamienice, uliczki tak ciasne że autem nie idzie przejechać, korki i dojazd jeszcze gorsze niż w Kato... do tego ceny z kosmosu). Wydawało mi się że miasto turystyczne to w najgorszym wypadku powinno być 60% ładnie wyglądających miejsc i 40% syfu... a Kraków pod tym względem wyglądał bardziej jak typowe polskie miasto - czyli 20% ładnie a 80% syf...

Czy może taka proporcja jest we wszystkich miastach "turystycznych" świata (Praga, Budapeszt, Wiedeń)?

Offline

 

#6  2015-02-26 10:02:10

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Kraków - czy ktoś może mi wyjaśnić czym się ludzie podniecają ;] ?

KRK? zawsze tam się dało spotkać masę bardzo fajnych dziewczyn na mieście.
Z innych rzeczy, zawsze tam mieli kilka dobrych kawiarni i smaczne ciastka.

Zabytki zadeptane? jak to zabytki, w Rzymie są jeszcze bardziej zadeptane.

W porównaniu z "ziemiami odzyskanymi" pod każdym względem miasto bardziej polskie, niż np Katowice, też ciekawostka w dziedzinie przestępczości:
więcej (statystycznie) morderstw - czołówka krajowa, ale o połowę mniej rozbojów na 1000 mieszkańców, niż w Katowicach (które biją rekordy pod tym względem).

Z drugiej strony np Sukiennice - od czasu, kiedy się tam wpierdolił bank,
to już nie jest zabytek, ale muzeum malarstwa chyba nie zlikwidowali, mam nadzieję.

Krótko pisząc,  jak ktoś chciał w KRK znaleźć raj na ziemi, to nie ten adres.
Jakby ktoś chciał zobaczyć dosyć tradycyjne miasto, to zdecydowanie Wiedeń, Budapeszt albo Praga.
W Polsce ostatnio za bardzo [url=http://m.warszawa.gazeta.pl/warszawa/51,106541,15222374.html?order=najnowsze&obxx=15222374&v=1&page=4]postęp szaleje[/url], żeby się coś ostało z zabytków i chociaż KRK to nie Wawa, ale też trochę "zgina się" pod ciężarem tego pierdolonego "postępu".

W Polszy to się chyba jeszcze Kazimierz nad Wisłą ostał.

Pozdro

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2015-02-26 10:06:15)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#7  2015-02-26 10:47:32

  gnejusz pompejusz - Użytkownik

gnejusz pompejusz
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-09-14
Serwis

Re: Kraków - czy ktoś może mi wyjaśnić czym się ludzie podniecają ;] ?

A ja bym powiedział: dużo bardziej Praga niż Budapeszt.


A poza tym uważam, że Debian jest najlepszy.
[url=http://ludolfina.pl]ludolfina.pl[/url]

Offline

 

#8  2015-02-26 14:46:51

  Lorenzo - Moderator

Lorenzo
Moderator
Zarejestrowany: 2005-12-23

Re: Kraków - czy ktoś może mi wyjaśnić czym się ludzie podniecają ;] ?

12 lat rządów majcherka swoje zrobiło - wszystko co jest dalej niż 300m od rynku upada. Przykładem niech będzie rozpadające się podgórze.

Urok krakówka to biegacze ze sprzętem ;-)

A propos wiednia, to to miasto również zaczyna podupadać.

Offline

 

#9  2015-02-26 17:29:55

  rafi - Użytkownik

rafi
Użytkownik
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2006-03-12

Re: Kraków - czy ktoś może mi wyjaśnić czym się ludzie podniecają ;] ?

Miasto na pewno wyróżnia się na tle kraju m.in. dwoma prestiżowymi cyklami imprez muzycznych: Misteria Paschalia i Opera Rara. Pamiętam, że jak spoglądałem na krakowskie słupy ogłoszeniowe, to mnie zazdrość sciskała, że tyle tam ciekawych imprez. ;)


Furie terribili!
Circondatemi,
Sequidatemi
Con faci orribili!

Offline

 

#10  2015-02-26 18:36:51

  skullman - Użytkownik

skullman
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-08

Re: Kraków - czy ktoś może mi wyjaśnić czym się ludzie podniecają ;] ?

Kto daje zgodę na takie działania. Sukiennice porażka ale to co w Karpaczu zrobili to... Szkoda słów. A konsekwencji nikt nie ponosi. W Krakowie jednak nie ma (a przynajmniej nie było) takich ogródków piwnych jak na rynku w stolicy. Masakra, jakby mogli to by piętrowe porobili. To samo się tyczy Kazimierze. W zimę jest OK ale latem nic nie widzisz tylko parasole. I siędzą wszędzie te moczymordy, najebać się to można na klatce, nie trzeba od razu na występy gościnne jechać.

Offline

 

#11  2015-02-26 21:49:04

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Re: Kraków - czy ktoś może mi wyjaśnić czym się ludzie podniecają ;] ?

Toruniem też się niektórzy podniecają, a jak się wyjdzie poza starówkę, to już tak ładnie nie jest. No zbyt wielkiej różnicy (poza wielkością) między Toruniem, a Pragą nie ma.
//// W Toruniu na starówce wkurza mnie Biedronka i McDonald. Na kiego grzyba to komu tam? Jak ktoś był, to pewnie i osiołka kojarzy - jak tam jestem, to za każdym razem mam z niego ubaw.

W Krakowie jeszcze nie byłem. Mówicie, że nie warto jechać?

Ostatnio edytowany przez Pavlo950 (2015-02-26 21:51:29)

Offline

 

#12  2015-02-27 09:21:03

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Kraków - czy ktoś może mi wyjaśnić czym się ludzie podniecają ;] ?

Na wycieczkę jedno- lub dwudniową na pewno warto. Na dłużej zdecydowanie nie. I tyczy się to pewnie większości miast.


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
[url=http://www.opencaching.pl]opencaching[/url] :: [url=http://dug.net.pl/sources.list]debian sources.list[/url] :: [url=http://www.linuxportal.pl/blogi/azhag/wpisy]coś jakby blog[/url] :: [url=http://dug.net.pl/]polski portal debiana[/url] :: linux user #403712

Offline

 

#13  2015-02-27 18:12:04

  HAL9000 - Użytkownik

HAL9000
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-04-22

Re: Kraków - czy ktoś może mi wyjaśnić czym się ludzie podniecają ;] ?

Kwestia nastawienia, ja jestem gościem z prowincji i po tym jak zachwyt wielkim miastem opadnie nie ma tam nic poza chodnikami, ulicami itd.
I nie mówię tutaj, że tam mieszkałem po prostu jadę tam kupić sobie ciuchy na wyprzedażach ;-). Niemniej jak się odrobinę zastanowić to sprawdza się powiedzenie wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.


For some reason I'm thinking I'm still 25 but I act like I'm 12.

Offline

 

#14  2015-02-28 00:11:36

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: Kraków - czy ktoś może mi wyjaśnić czym się ludzie podniecają ;] ?

@Pavlo: z każdym miastem w Polszy tak jest. stare miasto błyszczy - eleganckie, pozamiatane, elewacje odnowione, pięknie i nic, tylko zdjęcia robić. a jak wyjedziesz ze starego miasta (nie mylić ze starówką!), to blokowisko, chujnia, obsrane chodniki i w modę można dostać. albo pedalska biurowcowa stal i szkło. normalka. teraz wszędzie tak jest. moda, znak czasów, szlag jasny wie.


linux regd. user #248790

Offline

 

#15  2015-02-28 12:13:52

  neo86 - Lubię marudzić

neo86
Lubię marudzić
Skąd: California
Zarejestrowany: 2014-06-29

Re: Kraków - czy ktoś może mi wyjaśnić czym się ludzie podniecają ;] ?

[quote=azhag]Na wycieczkę jedno- lub dwudniową na pewno warto. Na dłużej zdecydowanie nie. I tyczy się to pewnie większości miast.[/quote]
Ja bym powiedział, że dosłownie wszystkich!

[quote=Lorenzo]Urok krakówka to biegacze ze sprzętem ;-)[/quote]
Ano racja... Sprzęt mają!
[img]http://static.fjcdn.com/gifs/Boob_863275_1328408.gif[/img]

Natomiast ja myślę, że ten Kraków polecają Turyści Turystom. Mieszkaniec lub imigrant mieszkający przynajmniej rok czasu nigdy by dobrego słowa o Krakowie nie powiedział bo to duże miasto i wiadomo można się też poza tymi przyjemnymi aspektami dowiedzieć o mrocznej rzeczywistości miasta. Ja jestem takim tułaczem i tułam się tam gdzie się znajdzie praca i tak: Wszyscy mówili, że Częstochowa to święte miasto bo tam Jasna Góra. Hmmm mieszkałem tam przez 5 lat i jest tam syf, pełno meneli i ćpunów! Wszyscy mówili Warszawa to miasto marzeń tam jest cudownie! Hmmm mieszkałem tam 2 lata i nie skomentuję nawet tego (ogólnie gorzej jak w Częstochowie). Wszyscy mówili Nysa to przepiękne miasto! Hmmm mieszkałem tam rok i? Od kilku lat ma tam stołek Pani Burmistrz która tak zadłużyła miasto, że szkoda gadać! Zero dotacji itp a to co o Nysie w radiu i TV opowiadali, że tam bezrobocia nie ma to były jednak bajki :/ Tak samo zapewne jest z Krakowem. Po roku mieszkania zapewne rzygać się chce na to miasto i to ja w pełni rozumiem.

Ostatnio edytowany przez neo86 (2015-02-28 12:38:52)

Offline

 

#16  2015-03-02 11:27:04

  hornet - Maruda

hornet
Maruda
Zarejestrowany: 2006-12-19

Re: Kraków - czy ktoś może mi wyjaśnić czym się ludzie podniecają ;] ?

[quote=neo86][quote=azhag]Na wycieczkę jedno- lub dwudniową na pewno warto. Na dłużej zdecydowanie nie. I tyczy się to pewnie większości miast.[/quote]
Ja bym powiedział, że dosłownie wszystkich!

[quote=Lorenzo]Urok krakówka to biegacze ze sprzętem ;-)[/quote]
Ano racja... Sprzęt mają!
[url]http://static.fjcdn.com/gifs/Boob_863275_1328408.gif[/url]

Natomiast ja myślę, że ten Kraków polecają Turyści Turystom. Mieszkaniec lub imigrant mieszkający przynajmniej rok czasu nigdy by dobrego słowa o Krakowie nie powiedział bo to duże miasto i wiadomo można się też poza tymi przyjemnymi aspektami dowiedzieć o mrocznej rzeczywistości miasta. Ja jestem takim tułaczem i tułam się tam gdzie się znajdzie praca i tak: Wszyscy mówili, że Częstochowa to święte miasto bo tam Jasna Góra. Hmmm mieszkałem tam przez 5 lat i jest tam syf, pełno meneli i ćpunów! Wszyscy mówili Warszawa to miasto marzeń tam jest cudownie! Hmmm mieszkałem tam 2 lata i nie skomentuję nawet tego (ogólnie gorzej jak w Częstochowie). Wszyscy mówili Nysa to przepiękne miasto! Hmmm mieszkałem tam rok i? Od kilku lat ma tam stołek Pani Burmistrz która tak zadłużyła miasto, że szkoda gadać! Zero dotacji itp a to co o Nysie w radiu i TV opowiadali, że tam bezrobocia nie ma to były jednak bajki :/ Tak samo zapewne jest z Krakowem. Po roku mieszkania zapewne rzygać się chce na to miasto i to ja w pełni rozumiem.[/quote]
Bez pomysłu to nawet na Marsie nie znajdziesz miejsca.

Kraków i tak jest stosunkowo czysty, tak samo inne większe miasta. :) Paryża nie widzieliście, czy Mediolanu... Tak jak tam jest to już gorzej chyba się nie da. U nas warto byłoby zmienić tylko nastawienie do reklam, wprowadzić jakiś wyznaczniki dotyczące elewacji budynków (jedne oczojebne, z drugich tynk odpada.. a trzecia... jeszcze dziury po kulach z II WŚ), by to wszystko jakoś wyglądało, w dodatku nastawienie ludzi - "nie moje, mam to w dupie". Co postawią nowe, to już za chwilę jest zniszczone. Nie wiem od czego to zależy, ale Polacy nie mają za grosz poczucia stylu. Wschód mógłbym też zobaczyć, ale póki co, lepiej nie, bo moja wiza do Rosji, może zadziałać tylko w jedną stronę. :D


[b]Jestem artystą. Tworzę rzeźbę. Rzeźbę swojego życia - dosłownie i w przenośni.[/b]

Offline

 

#17  2015-03-02 18:00:16

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Re: Kraków - czy ktoś może mi wyjaśnić czym się ludzie podniecają ;] ?

[quote=hornet]Nie wiem od czego to zależy, ale Polacy nie mają za grosz poczucia stylu.[/quote]
Tu jest ten problem. Taki przykład - dzieci często słyszą od rodziców o szacunku. Ale zdarza się, że ani rodzice, ani dziecko nie rozumie o co tak na prawdę chodzi. I to chyba wynika z tego.

W miastach jak w miastach, ale jakbyście pojeździli po przystankach busów między wiejskich i międzymiastowych, to w okolicy ich przystanków w lasach jest burdel jaki rzadko się widzi.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)

[ Generated in 0.015 seconds, 10 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00012 SET CHARSET latin2
0.00005 SET NAMES latin2
0.00155 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='3.137.221.163' WHERE u.id=1
0.00085 REPLACE INTO punbb_online (user_id, ident, logged) VALUES(1, '3.137.221.163', 1714024370)
0.00074 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1714024070
0.00108 DELETE FROM punbb_online WHERE ident='47.128.45.114'
0.00065 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=27089 AND t.moved_to IS NULL
0.00021 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00428 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=27089 ORDER BY p.id LIMIT 0,25
0.00101 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=27089
Total query time: 0.01054 s