Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2015-04-12 11:29:10

  remi - amputować akrobatów

remi
amputować akrobatów
Zarejestrowany: 2011-05-27

[Rozw.] Windows 8.1 64-bit & Wubi.

Witam serdecznie.

W chwili obecnej "zmuszony" jestem korzystać w systemu Windows 8.1 64-bit (laptop [i]hp[/i]). Mówiąc szczerze, pomimo nie najgorszej specyfikacji pod względem sprzętowym[b]*[/b], brakuje szybkości, podczas wpisywania np. w wyszukiwarce [i]duckduckgo[/i] interesującej mnie frazy, litery pojawiają się dopiero po kilku sekundach etc. To tyle, jeśli chodzi o objawy dot. typowych, codziennych - nazwijmy to - działań. Niestety, nie mogę usunąć Windowsa na rzecz Linuksa, dlatego pomyślałem o [b]Wubi[/b], będącym oficjalnie wspieranym instalatorem dystrybucji Ubuntu dla systemu Windows XP, Vista i... 7.

Według stron wiki[b]**[/b], w tym czasie, [b]Wubi[/b] nie działa z domyślnym programem ładującym ([i]boot-loader[/i]) Windowsa 8. Wynika z tego, że [b]Wubi[/b] nie działa z nowym systemem Microsoftu. Wygląda na to, że użytkownik, będzie mógł zainstalować Ubuntu via [b]Wubi[/b], ale [i]not reboot into Ubuntu[/i]. Wspomniana strona wiki zawiera zdanie dające cień nadziei: "[i]If you upgraded to Windows 8 and are using BIOS firmware, Wubi does work, but do not enable hybrid-sleep on Windows 8[/i]." Czy do zwykłego, codziennego korzystania potrzebne jest tzw. [i]uśpienie hybrydowe[/i]?

Czy ktoś z Was, korzysta z Ubuntu zainstalowanego via [b]Wubi[/b] na laptopie z istniejącym już systemem Windows 8? Pytam o to wszystko, ponieważ późniejsza - ewentualna - de-instalacja Ubuntu sprowadza się do wykorzystania menu [color=green]_Dodaj/UsuńProgramy_[/color]. Temat ten powstał z braku możliwości... po prostu, nie mam dostępu do swojego komputera z własną instalacją Linuksa. Z tego powodu szukam różnych rozwiązań :- [i])[/i]

Generalnie, chodzi mi o to, czy biorąc pod uwagę ww. informacje znajdujące się na stronach wiki, problemach na płaszczyźnie [b]Wubi[/b] ==> Windows 8 (chociaż istnieje jakaś możliwość, vide [i]hybrid-sleep[/i] etc.) jest sens podjęcia próby instalacji? Proszę o jakiekolwiek informacje w tej dziedzinie. Może komuś udało się, to i wszystko działa okay?

Pozdrawiam serdecznie, remi.
____________
[b]*[/b] AMD E2-1800 APU with Radeon HD Graphics,
   4,0 GB RAM, AMD Radeon HD 7340 Graphics
[b]**[/b] [url=https://wiki.ubuntu.com/WubiGuide][color=blue]WubiGuide[/color][/url].

Ostatnio edytowany przez remi (2015-05-10 17:36:37)


[color=#5B5B5B][tt][b]Ł[/b][i]a[/i]m[/tt] [tt][b][i]Z[/b][/i]As[i]a[/i]d[b][/tt][tt]y[/tt][/b][b]![/b] w[i]Y[/i][b]j[/b][b]ą[/b]Tk[i][b]Ó[/b][/i][b]w[/b] [tt][i]j[/i][b]e[i]s[/i][/b]t[/tt] w[tt][b][/b]I[b][i]ę[/i][/b][/tt]c[b]e[i]j[/i][/b][/color].

Offline

 

#2  2015-04-12 11:46:02

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: [Rozw.] Windows 8.1 64-bit & Wubi.

1841

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 01:15:45)

Offline

 

#3  2015-04-12 11:49:53

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Re: [Rozw.] Windows 8.1 64-bit & Wubi.

Jest możliwość dodania do windowsowskiego bootloadera dysku VHD. W taki sposób dostaje się rzeczywisty sprzęt z wolniejszym dyskiem. Możesz sobie przygotować taki system (jakikolwiek) na Virtual Boxie i podejrzewam, że będzie to lepiej działało, niż przez jakieś Wubi.

Offline

 

#4  2015-04-12 12:46:09

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: [Rozw.] Windows 8.1 64-bit & Wubi.

[quote=remi]Niestety, nie mogę usunąć Windowsa na rzecz Linuksa, dlatego pomyślałem o [b]Wubi[/b], będącym oficjalnie wspieranym.[/quote]
Po co usuwać Windowsa? Przecież Linuksa możesz zainstalować obok. W przypadku UEFI taka instalacja jest zupełnie niezależna od Windowsa i systemy działają bez wpływu na siebie, a usunięcie systemu polega jedynie na usunięciu partycji z Linuksem i binarki (jednego pliku) z bootloaderem efi z partycji ESP.

Offline

 

#5  2015-04-12 13:24:21

  remi - amputować akrobatów

remi
amputować akrobatów
Zarejestrowany: 2011-05-27

Re: [Rozw.] Windows 8.1 64-bit & Wubi.

Serwus.

Wiesz [b]uzytkownikubunt[/b], od dawna korzystam z przeglądarki Firefox, która de facto na Linuksie zainstalowanym na sprzęcie z dostępnym 1.ym GB pamięci RAM działa naprawdę poprawnie. Nawet, jeżeli weźmiemy pod uwagę ~ 4.ry dodatki. Oczywiście testowałem również Midori, która wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie lekkiej, szybkiej przeglądarki, oferującej naprawdę ciekawe funkcje, rozszerzenia. Niemniej, muszę zaznaczyć, że Midori nie instalowałem na systemie Windows. W sumie, wydaje się, to jakimś wyjściem. Dziękuję i  przepraszam za małe odejście od tematu (zob. Midori/Linuks).

[b]Pavlo950[/b]; myślałem o zastosowaniu VBox'a, ale jakiś czas temu przeczytałem o problemach dot. właśnie wspomnianej aplikacji w odniesieniu do systemu Windows 8. Niestety, nie pamiętam, czego dokładnie dotyczyły owe komplikacje (być może z samą instalacją, tudzież działaniem etc.). Jeżeli jesteś w stanie potwierdzić brak jakichkolwiek problemów z działaniem, to będę zobowiązany i... zrezygnuję z [b]Wubi[/b]. Poza tym, VBox daje o wiele większe możliwości, prawda? Umożliwi mi, to instalację kilku dystrybucji, co niezmiernie mnie cieszy.

[b]yossarian[/b]. Wiesz, właśnie takiego rozwiązania boję się najbardziej, ponieważ od czasu rozpoczęcia mojej "zabawy" z Linuksem, która miała miejsce wiele lat temu, przez cały ten okres, oba systemy tj. Windows oraz Linuks, instalowałem dosłownie kilka razy. Dotyczyło, to Windowsa XP oraz dystrybucji Slackware. Moje próby, wielokrotnie kończyły się, formatowaniem dysku i rozpoczęciem wszystkiego od początku. Po kilku próbach poległem, zostawiając Windowsa XP, głównie, ze względu na inne osoby. Ale, to już inna historia, zupełnie inna historia...

W takiej sytuacji VBox, wydaje się najlepszym rozwiązaniem, ale prosiłbym o informacje nt. działania w/w programu z systemem Windows 8.1.

Pozdrawiam.


[color=#5B5B5B][tt][b]Ł[/b][i]a[/i]m[/tt] [tt][b][i]Z[/b][/i]As[i]a[/i]d[b][/tt][tt]y[/tt][/b][b]![/b] w[i]Y[/i][b]j[/b][b]ą[/b]Tk[i][b]Ó[/b][/i][b]w[/b] [tt][i]j[/i][b]e[i]s[/i][/b]t[/tt] w[tt][b][/b]I[b][i]ę[/i][/b][/tt]c[b]e[i]j[/i][/b][/color].

Offline

 

#6  2015-04-12 14:36:56

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: [Rozw.] Windows 8.1 64-bit & Wubi.

Wbrew pozorom sytuacja z UEFI jest zdecydowanie lepsza bo systemy działają zupełnie niezależnie i możesz psuć do woli jeden, a na drugim nic się z tego powodu nie zmieni. 

Jeżeli się tak boisz, to zamiast Virtualboksa postaw Linuksa na pendrive. Będzie działał o wiele szybciej, szczególnie przy szybkim penie. W tym przypadku będzie to tak samo niezależnie.

Offline

 

#7  2015-04-12 14:41:53

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Re: [Rozw.] Windows 8.1 64-bit & Wubi.

[quote=remi][b]Pavlo950[/b]; myślałem o zastosowaniu VBox'a, ale jakiś czas temu przeczytałem o problemach dot. właśnie wspomnianej aplikacji w odniesieniu do systemu Windows 8. Niestety, nie pamiętam, czego dokładnie dotyczyły owe komplikacje (być może z samą instalacją, tudzież działaniem etc.). Jeżeli jesteś w stanie potwierdzić brak jakichkolwiek problemów z działaniem, to będę zobowiązany i... zrezygnuję z [b]Wubi[/b]. Poza tym, VBox daje o wiele większe możliwości, prawda? Umożliwi mi, to instalację kilku dystrybucji, co niezmiernie mnie cieszy.[/quote]
Mnie chodziło o instalację czegokolwiek na dysku VHD stworzonym w Virtual Boxie (lub zwirtualizowanie Linuxa na innych wirtualizatorach, które umożliwiają na zapisanie na wirtualnym dysku VHD zgodnym z formatem windowsowskim). Potem konfiguracje i dodanie takiego dysku do bootloadera windowsowskiego. Taki system działałby na wirtualnym dysku VHD i na fizycznej maszynie.
Sznurek: [url=https://technet.microsoft.com/pl-pl/library/dd799299%28v=ws.10%29.aspx]Technet[/url].


//// Podejrzewam, że nie powinno być problemów. Chociaż, jak znam Windowsa, to najmniejsza pierdoła może stać się problemem XD
Windows jest nieprzewidywalny. W sumie jak tak teraz o tym myślę, to w sumie jest przewidywalny - w większości przypadków system pójdzie w kosmos.

////////
[quote=yossarian]Jeżeli się tak boisz, to zamiast Virtualboksa postaw Linuksa na pendrive. Będzie działał o wiele szybciej, szczególnie przy szybkim penie. W tym przypadku będzie to tak samo niezależnie.[/quote]
Świetna opcja. A najlepsza opcja to karta MicroSD klasy 10, lub wyższej (od U1 w górę).

Ostatnio edytowany przez Pavlo950 (2015-04-12 14:45:43)

Offline

 

#8  2015-04-12 15:08:12

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: [Rozw.] Windows 8.1 64-bit & Wubi.

[quote=Pavlo950][quote=yossarian]Jeżeli się tak boisz, to zamiast Virtualboksa postaw Linuksa na pendrive. Będzie działał o wiele szybciej, szczególnie przy szybkim penie. W tym przypadku będzie to tak samo niezależnie.[/quote]
Świetna opcja. A najlepsza opcja to karta MicroSD klasy 10, lub wyższej (od U1 w górę).[/quote]
Najlepsza i najsensowniejsza opcja to instalacja na dysku obok Windowsa, ale [b]remi[/b] wymyśla jakieś problemy tam gdzie ich nie ma.

Offline

 

#9  2015-04-12 19:09:37

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: [Rozw.] Windows 8.1 64-bit & Wubi.

[quote=yossarian][quote=Pavlo950][quote=yossarian]Jeżeli się tak boisz, to zamiast Virtualboksa postaw Linuksa na pendrive. Będzie działał o wiele szybciej, szczególnie przy szybkim penie. W tym przypadku będzie to tak samo niezależnie.[/quote]
Świetna opcja. A najlepsza opcja to karta MicroSD klasy 10, lub wyższej (od U1 w górę).[/quote]
Najlepsza i najsensowniejsza opcja to instalacja na dysku obok Windowsa, ale [b]remi[/b] wymyśla jakieś problemy tam gdzie ich nie ma.[/quote]
Ale potem bohatersko pokonuje trudności nieznane w żadnym innym kompie. xD


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#10  2015-04-12 19:56:07

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: [Rozw.] Windows 8.1 64-bit & Wubi.

[quote=Jacekalex][quote=yossarian]Najlepsza i najsensowniejsza opcja to instalacja na dysku obok Windowsa, ale [b]remi[/b] wymyśla jakieś problemy tam gdzie ich nie ma.[/quote]
Ale potem bohatersko pokonuje trudności nieznane w żadnym innym kompie. xD[/quote]
A coś na temat?

Normalna instalacja w trybie UEFI jest praktycznie niewidoczna dla Windowsa. Na pewno lepsze to niż zabawa z takimi wynalazkami jak Ubuntu i WUBI:

[b]What about Windows 8?[/b]

At this time, Wubi does not work with Windows 8 default boot-loader. Thus at this point Wubi would [b]not work on a new Windows 8[/b] machine. You would be able to install, but not reboot into Ubuntu.[/quote]
https://wiki.ubuntu.com/WubiGuide

Offline

 

#11  2015-04-14 11:27:38

  remi - amputować akrobatów

remi
amputować akrobatów
Zarejestrowany: 2011-05-27

Re: [Rozw.] Windows 8.1 64-bit & Wubi.

Serwus.

[b]yossarian[/b], Twoje zdanie brzmiące: "[i]Najlepsza i najsensowniejsza opcja to instalacja na dysku obok Windowsa[/i]", wydaje się jak najbardziej sensowna, ale takiego wyboru (vide instalacja na dysku etc.) nie mogę sobie wyobrazić. Myślę, że powód jest morderczo prosty: zdarzały się w tej sztuce bluźnierstwa, lecz jakby urwane, zduszone, przypadkowe niepowodzenia, re-instalacje itp. Po dłuższym namyśle, po odrzuceniu banalnych kwestii, Twoje stwierdzenie: "[i]zamiast Virtualboksa postaw Linuksa na pendrive[/i]", wydaje się być najbardziej sensowne.

W odniesieniu do słów: "[i]remi wymyśla jakieś problemy tam gdzie ich nie ma[/i]", sądzę także, że wszelka wiedza, mogąca dać Ci wzmożone poczucie... siły, śmiało może mierzyć się z jałową prawdą. W moim przypadku, po kilku niezbyt przyjemnych doświadczeniach, być może masz rację — wymyślam te problemy. Myślę również, że Twoja twórcza, geniuszem podparta wiedza, śmiało może brać wszelkie "komputerowe" przeszkody, w zuchwałym uniesieniu :- [i])[/i] Proszę [b]yossarian[/b], nie bierz tego do siebie.

I tu trzeba jedno podkreślić ze szczególną mocą: prawdopodobnie zdecyduję się na wykorzystanie pendrive'a (dzięki [b]yossarian[/b]). Dalej, co prawda otwiera drogę wyobraźni dysk VHD zasugerowany przez [b]Pavlo950[/b]...

Przy okazji; [b]Jacekalex[/b], co miałeś na myśli pisząc: "[i]Ale potem bohatersko pokonuje trudności nieznane w żadnym innym kompie. xD[/i]"? Domyślam się, że to żart czy prztyczek w nos? :- [i])[/i]

Pozdrawiam serdecznie.


[color=#5B5B5B][tt][b]Ł[/b][i]a[/i]m[/tt] [tt][b][i]Z[/b][/i]As[i]a[/i]d[b][/tt][tt]y[/tt][/b][b]![/b] w[i]Y[/i][b]j[/b][b]ą[/b]Tk[i][b]Ó[/b][/i][b]w[/b] [tt][i]j[/i][b]e[i]s[/i][/b]t[/tt] w[tt][b][/b]I[b][i]ę[/i][/b][/tt]c[b]e[i]j[/i][/b][/color].

Offline

 

#12  2015-04-14 12:35:15

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: [Rozw.] Windows 8.1 64-bit & Wubi.

[quote=remi]W odniesieniu do słów: "[i]remi wymyśla jakieś problemy tam gdzie ich nie ma[/i]", sądzę także, że wszelka wiedza, mogąca dać Ci wzmożone poczucie... siły, śmiało może mierzyć się z jałową prawdą. W moim przypadku, po kilku niezbyt przyjemnych doświadczeniach, być może masz rację — wymyślam te problemy. Myślę również, że Twoja twórcza, geniuszem podparta wiedza, śmiało może brać wszelkie "komputerowe" przeszkody, w zuchwałym uniesieniu :- [i])[/i] Proszę [b]yossarian[/b], nie bierz tego do siebie.[/quote]
Odkładając ironiczne komentarze na bok, cały ten wątek sprowadza się do wymyślania na siłę problemów, które by mogły się pojawić i tworzenia kolejnych (wubi, VB).
Ja pisałem o konkretach, a nie o czyichś wyobrażeniach i jałowym teoretyzowaniu.

Instalacja na pendive to całkiem poprawna opcja. W praktyce jest to ten sam poziom ryzyka co instalacja na partycji obok (zakładam, że nie będziesz odłączał fizycznie dysku podczas instalacji). W przypadku UEFI systemy są tak samo niezależne, jak te instalowane na zupełnie innych nośnikach.
Programy rozruchowe są zupełnie niezależne i zawsze masz do nich bezpośredni dostęp z poziomu UEFI (klawisz F8), nawet jak totalnie rozwalisz jeden z systemów.

Zainstaluj na pendrive, VB etc., testuj i sam będziesz wiedział, która opcja będzie najwygodniejsza. Każdy ma swoje wymagania i preferencje.

Offline

 

#13  2015-04-14 16:44:32

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: [Rozw.] Windows 8.1 64-bit & Wubi.

Przy okazji; Jacekalex, co miałeś na myśli pisząc: "Ale potem bohatersko pokonuje trudności nieznane w żadnym innym kompie. xD"? Domyślam się, że to żart czy prztyczek w n....[/quote]
System, czy to na partycji fizycznej, czy przez VB czy Wubi, zawsze zajmuje tyle samo miejsca, natomiast wolny numerek partycji możesz sobie zrobić, bo Windows wymaga GPT, gdzie partycji fizycznych możesz mieć ile duszyczka zapragnie.
Maszyna wirtualna czy choćby Wubi doje dodatkowo poważny narzut na wydajności wirtualizowanego systemu.

Dlatego używanie Wubi praktycznie nie ma żadnego sensu.


Dlatego parafrazowałem stare powiedzenie Stefana  Kisielewskiego:
"Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności nieznane w żadnym innym ustroju! "


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#14  2015-04-15 11:40:01

  remi - amputować akrobatów

remi
amputować akrobatów
Zarejestrowany: 2011-05-27

Re: [Rozw.] Windows 8.1 64-bit & Wubi.

Cześć. Okay, [b]yossarian[/b] rozumiem. Myślę, że biorąc pod uwagę Twoje słowa (zob. "[i]Instalacja na pendive to całkiem poprawna opcja[/i]"), zdecyduję się właśnie na ten wariant. Wiesz, kompletnie zapomniałem o takiej możliwości. Dziękuję za pomoc. Natomiast zdanie [b]Jacka[/b]; "(...) [i]Dlatego używanie Wubi praktycznie nie ma żadnego sensu[/i]", mówi chyba samo za siebie.

Pozdrawiam serdecznie.


[color=#5B5B5B][tt][b]Ł[/b][i]a[/i]m[/tt] [tt][b][i]Z[/b][/i]As[i]a[/i]d[b][/tt][tt]y[/tt][/b][b]![/b] w[i]Y[/i][b]j[/b][b]ą[/b]Tk[i][b]Ó[/b][/i][b]w[/b] [tt][i]j[/i][b]e[i]s[/i][/b]t[/tt] w[tt][b][/b]I[b][i]ę[/i][/b][/tt]c[b]e[i]j[/i][/b][/color].

Offline

 

#15  2015-04-15 14:15:09

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: [Rozw.] Windows 8.1 64-bit & Wubi.

Pedraki mają jedną wadę, mniejszą trwałość niż dyzio, i w przypadku SSD są dużo wolniejsze.
Dlatego ja raczej albo bym przypilnował, żeby Windows się troszkę posuną na ławeczce, i zrobił miejsce na Linuxa, albo poszukał dyzia w typie np SSD na miniPciEx czy M2, takie 80GB widziałem już za około 160 zł, owszem wydatek, ale nie majątek, a dobry pendrak też te co najmniej  5 dych kosztuje.

Przyzwoity dyzio SSD można dostać poniżej 200 (64 GB) i 220-300 (128GB), dyski bez obudowy, na złączach M2, SATA-Express  i minipciex są nawet czasami tańsze, choć tu bym  dołożył kilka groszy i biegał po jakiegoś Intela.

Np to maleństwo ma najdziwniejsze ceny, od 240 do ponad 800 zł ( co oznacza duży ruch  na rynku) a wejdzie chyba do każdego lapka, jeśli tylko znajdzie się wolny port mSATA:
http://www.ceneo.pl/22262627

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2015-05-24 21:46:18)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#16  2015-04-16 10:53:00

  remi - amputować akrobatów

remi
amputować akrobatów
Zarejestrowany: 2011-05-27

Re: [Rozw.] Windows 8.1 64-bit & Wubi.

Serwus [b]Jacku[/b]. Dziękuję za obszerne informacje. No cóż, za kilka dni będę miał troszkę wolnego czasu i wtedy być może postaram się [i]zrobić miejsce na ławeczce dla Linuksa[/i] albo... no właśnie :- [i])[/i]

Pozdrawiam.


[color=#5B5B5B][tt][b]Ł[/b][i]a[/i]m[/tt] [tt][b][i]Z[/b][/i]As[i]a[/i]d[b][/tt][tt]y[/tt][/b][b]![/b] w[i]Y[/i][b]j[/b][b]ą[/b]Tk[i][b]Ó[/b][/i][b]w[/b] [tt][i]j[/i][b]e[i]s[/i][/b]t[/tt] w[tt][b][/b]I[b][i]ę[/i][/b][/tt]c[b]e[i]j[/i][/b][/color].

Offline

 

#17  2015-05-24 21:29:28

  numer_inaczej - Użytkownik

numer_inaczej
Użytkownik
Zarejestrowany: 2014-08-15

Re: [Rozw.] Windows 8.1 64-bit & Wubi.

Nie wiem, czy takie naprowadzenie na temat cokolwiek pomoże, ale ostatnio miałem problem z pakietem Office, przy czym pod 7.
Pisząc tekst litery pokazują się z lekkim opóźnieniem, takiem zanikaniem.
Tu pomocnym okazało się wyłączenie opcji animacji wewnętrznej okien: PPM na "Mój komputer" → Ustawienia zaawansowane. Tam gdzie się wyłącza Aero i inne tego typu pierdoły.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)

[ Generated in 0.017 seconds, 9 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00028 SET CHARSET latin2
0.00007 SET NAMES latin2
0.00138 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='34.206.1.144' WHERE u.id=1
0.00114 REPLACE INTO punbb_online (user_id, ident, logged) VALUES(1, '34.206.1.144', 1711722628)
0.00093 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1711722328
0.00077 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=27268 AND t.moved_to IS NULL
0.00019 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00449 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=27268 ORDER BY p.id LIMIT 0,25
0.00152 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=27268
Total query time: 0.01077 s