Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2016-11-12 21:26:21

  debianus_userus - Członek DUG

debianus_userus
Członek DUG
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-08-29
Serwis

Telewizor pilnie poszukiwany :)

Szanowni,

Siedzę dziś cały dzień i szukam telewizora. Jestem załamany tym marketingowym bełkotem, dlatego może ktoś z Was przechodził tą trudną drogę lub jeszcze lepiej zakupił i podzieli się uwagami w co warto inwestować a co unikać.
Krótko i na temat jaki TV mnie interesuje:

Cena: MAX 4500zł
Wymiary: od 55'' do 60''
Rozdzielczość: 4K
Ekran: płaski
Internet: Wi-Fi, Ethernet
Dźwięk: dobre wbudowane głośniki


Telewizor poza oczywistą funkcją dedykowany będzie do takich zadań jak YT, Vimeo, Gry, przeglądanie neta, przeglądanie własnej kolekcji zdjęć oraz filmów docelowo umieszczonych na NASie.
Który producent na chwile obecną oferuje najlepsze jakościowo TV i bogate wyposażenie dodatkowe typu smart tv, android tv?

Offline

 

#2  2016-11-12 21:54:47

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Telewizor pilnie poszukiwany :)

Smart TV/ Android TV? CH. D. i kamieni kupa, to jest prawdziwa wartość tych bzdur.

Strzel sobie lepiej konsolę Nvidia Shield albo Odroida z Andkiem, i podepnij do zwykłego telewizora.
Przynajmniej będziesz miał lepszy serwis oprogramowania i wybór OSów na grata.

Telewizor - jak bym celował w IPS z LED backlight - Panasonic coś takiego miał, ale aktualnych modeli nie znam.
Byle miał wejście minimum HDMI-2.0, innych wodotrysków w TV nie warto trzymać.

Dodatkowo TV bywają mocno niekompatybilne z urządzeniami peryferyjnymi, np podłącz TV Samsunga do routera innego niż Asus po wifi, to zobaczysz, co jest grane.


Reasumując, TV ma obrobić 2 kable, w tym jeden to zasilanie, a drugi to HDMI, bajery trzymaj w jakimś komputerku lub konsoli, które się do tego znacznie lepiej nadają.
Do YT, Vimeo i internetu  starczy nawet RPI, który kosztuje grosze.


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#3  2016-11-12 22:24:22

  neo86 - Lubię marudzić

neo86
Lubię marudzić
Skąd: California
Zarejestrowany: 2014-06-29

Re: Telewizor pilnie poszukiwany :)

[quote=Jacekalex]Smart TV/ Android TV? CH. D. i kamieni kupa, to jest prawdziwa wartość tych bzdur.[/quote]
Przepraszam ale sam bzdury opowiadasz. Mam Android TV SONY KDL-43W755C. I przyznam, że zachwycony nim jestem. Są też jeszcze jego większe odmiany i nowsze (z obrazem 4K). TV posiada Andka 5.1.1 wspaniale się dogaduje z laptopami smartfonem (przesyłanie obrazu po ScreenMirroring nie ma w ogóle żadnych opóźnień i to z laptopa z drugiego pokoju oddalonego o dobrych kilkanaście metrów jak nie nawet 20-tu + dwie ściany). Sama kultura pracy systemu telewizora po prostu genialna a z aplikacją [url=https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.tv.remote&hl=pl]Android TV Remote Control[/url] na smartfonie to po prostu poezja wszystko na nim można robić komendami głosowymi. Słowa złego nie mogę powiedzieć. Jak za telewizor za 2300 zł to naprawdę fenomenalne ma możliwości. Można praktycznie wyzbyć się kabli (poza kablem zasilania i antenowym bo tego jeszcze nie da się bezprzewodowo). Do niego mam dostęp bezprzewodowo do "klonowania ekranu" z 3 urządzeń. Bez problemów i bez jakichkolwiek zacięć ogląda się filmy z dysku podpiętego do routera sieci domowej na telewizorze z zainstalowanym na nim KODI. Po prostu cudo! Brak słów by go opisać jak jest wspaniały. Dawno tak dobrego sprzętu nie widziałem no ale wiadomo to SONY.

Ostatnio edytowany przez neo86 (2016-11-12 22:39:14)

Offline

 

#4  2016-11-13 00:09:38

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Telewizor pilnie poszukiwany :)

[b]@neo86[/b]
Poczekaj, aż tego Andka będziesz aktualizował do 7.1 albo nowszej wersji.

Prędzej czy później nie unikniesz aktualizacji, a czy do TV Sony będą jakieś romy pasować? Bo Sony nie do wszystkich TV oferuje aktualizację Andka zawsze.

Ja nie twierdzę, że po wyjęciu z pudełka nie będzie świetnie działać, ale TV się kupuje na kilka lat, developerzy aplikacji też nie wspierają starszych systemów w nieskończoność.

Na Nvidii Sheield, Odroidzie lub RPI pociągniesz nie tylko Andka, ale również np Debiana albo Ubuntu, a na takim telewizorze?
Co tam za flaki chodzą?

Np mam Nexusa 7 i Google już nie wyda Andka N na mój tablet, ale na XDA już są romy N do mojego tabletu, a aktualne buildy CM13 w ramach aktualizacji mam praktycznie co dwa dni, ostatni z wczoraj.

Z telewizorami Smart też jest tak różowo, jak z Nexusami?

Zwłaszcza Nvidia jest ciekawa, bo stery do tegry są w każdym kernelu Linux Out of the box, co oznacza długą przyszłość takiej konsoli i spory wybór systemów operacyjnych.
A w SmartTV jest tak samo różowo?

Pytam, bo w smartfonach koncerny udostępniając aktualizacje Andka robią taką wielką łaskę, i tak ostrożnie je udostępniają, że śmiech bierze.

Więc idź do lustra i zobacz tego, kto najczęściej bzdury plecie. xD

Pozdro


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#5  2016-11-13 00:43:32

  ciastek1981 - Użytkownik

ciastek1981
Użytkownik
Zarejestrowany: 2016-06-19

Re: Telewizor pilnie poszukiwany :)

Przy 4K to warto patrzeć na [b]rozdzielczość dynamiczną[/b] w tym wypadku często przegrywają z FHD - chodzi o ostrość obrazów ruchomych.

W zasadzie porównując TV to warto się domagać puszczenia kanału sportowego na żywo.

Ostatnio edytowany przez ciastek1981 (2016-11-13 01:10:23)


Burble, Burble, Burble ... hahaaaaaaa :D

Forum Linux Mint Polska http://forum.linuxmint.pl/

Offline

 

#6  2016-11-13 02:21:37

  neo86 - Lubię marudzić

neo86
Lubię marudzić
Skąd: California
Zarejestrowany: 2014-06-29

Re: Telewizor pilnie poszukiwany :)

[quote=Jacekalex][b]@neo86[/b]
Poczekaj, aż tego Andka będziesz aktualizował do 7.1 albo nowszej wersji.[/quote]
A była pierwsza aktualizacja po rozpakowaniu TV z pudełka. Fabrycznie był Android 5.0 przyszła aktualizacja 5.1.1 i gładko poszło. Bez problemów. Na Smartfonie (Xperia Z2) miałem aktualizację do 5.0, potem 5.1.1 a jakiś czas temu do 6.0.1 (fabrycznie w pudełku Xperia Z2 miała Andka 4.4 jakby Cię to interesowało) i też problemów żadnych nie było. A na XDA jest Andek 7.0 do Xperii Z2 ( http://forum.xda-developers.com/xperia-z2/general/rom-android-n-rom-xperia-z2-t3444169 ) ale jego nie instaluję bo to wersja developerska i powątpiewam w jego stabilność.

[quote=ciastek1981]Przy 4K to warto patrzeć na [b]rozdzielczość dynamiczną[/b] w tym wypadku często przegrywają z FHD - chodzi o ostrość obrazów ruchomych.[/quote]
Dlatego wybrałem Full HD. Poza tym z 2-3 metrów z fotela nie widzisz różnicy między Full-HD a 4K na TV. Dopiero musisz mieć nos przy samym TV by zauważyć różnicę.

Ostatnio edytowany przez neo86 (2016-11-13 02:33:58)

Offline

 

#7  2016-11-13 03:14:06

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Telewizor pilnie poszukiwany :)

Ja już 7.0 próbowałem, mam też kontakt z autorem aktualnych buildów,
może zacznę używać, jak się toto ustabilizuje.

Tutaj jest wątek:
http://forum.xda-developers.com/nexus-7-2013/orig-development/p-aosp-n-7-0-google-shame-t3448008


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#8  2016-11-13 11:06:19

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Re: Telewizor pilnie poszukiwany :)

U mnie w domu to zazwyczaj jest tak, że najpierw ustala się cenę i się idzie do sklepu i bierze się coś, co najlepiej gra. W sklepach mają przecież od cholery telewizorów wystawionych na pokaz.

Offline

 

#9  2016-11-13 13:20:35

  neo86 - Lubię marudzić

neo86
Lubię marudzić
Skąd: California
Zarejestrowany: 2014-06-29

Re: Telewizor pilnie poszukiwany :)

[quote=Pavlo950]W sklepach mają przecież od cholery telewizorów wystawionych na pokaz.[/quote]
Pewnie tylko poproś o wyłączenie "trybu sklepowego" i podłączenie do zwykłej anteny a nie wyświetlanie kolorowych obrazków wyświetlonych przez producenta który niejako oszukuje kupującego pod kątem jakości obrazu. TV z wyłączonym trybem sklepowym i źródło ze zwykłej anteny. Kiedy wtedy wyda się obraz atrakcyjny to znaczy, że taki jest. W przeciwnym razie będzie tak: W sklepie obraz cacy, piękny, krystaliczny a w domu rozczarowanie "bo w sklepie wyglądało i grało lepiej".

Offline

 

#10  2016-11-13 16:42:40

  debianus_userus - Członek DUG

debianus_userus
Członek DUG
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-08-29
Serwis

Re: Telewizor pilnie poszukiwany :)

W pierwszej wersji napaliłem się na Philipsa z ambilight, ale jak poczytałem opinie ludzi narzekających na wieszanie się TV i generalnie na skopany soft (android TV) z żalem, ale darowałem sobie.

W Samsungach ludzie z kolei narzekają na jakieś ciemne pasy na ekranie, wyczytane z kliku miejsc w necie, dodatkowo Samsung to taka mega masówka gdzie jakość na pewno nie jest na 1 miejscu - tak więc sam nie wiem czy decydować się na coś z tej firmy?

Sony - tutaj opinie całkiem ok mimo, że też jest android TV, ale ta cena...Przypominam szukam coś w okolicy 60''

Panasonic - tutaj chyba zdecydowanie najlepiej wypada ta firma, ale także dorzucają soft ala firefox OS 2.0

Tak sobie pomyślałem, że mogę zdecydować się na kupno fajnego TV bez tych wszystkich bajerów typu smart tv, android tv byle tylko obraz był super. Ale to nie takie proste bo te lepsze TV mają już to wmontowane w standardzie.
Tak więc i tak źle i tak niedobrze.

Może więc uproszczę pytanie. Zakładając, że interesuje mnie nowy model z 2016r TV z jakiej firmy szukać?

Samsung
Sony
Panasonic
Philips
Sharp
LG

Ostatnio edytowany przez debianus_userus (2016-11-13 16:44:57)

Offline

 

#11  2016-11-13 16:50:56

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Telewizor pilnie poszukiwany :)

Zobacz  jeszcze [b]Sharp[/b]a, o ile istnieje.

Przy okazji, w każdym TV się znajdzie jakiś skopany soft, właśnie dlatego lepiej mieć komputerek typu RPI, Odroid czy Nvidia Shield, bo po prostu w nich najłatwiej OS zmienić lub poprawić, a także moc obliczeniową czy wydajność zaplanować przy zakupie.

W telewizorze nie ma żadnego wpływu na to, cóż oni tam wsadzą, wystarczy Mediatek, żeby załapać się na cyrk ze sterownikami przy aktualizacji.

TV powinien jedynie porządnie i płynnie  wyświetlać obraz po HDMI-2.0, to wszystko.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2016-11-13 16:53:13)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#12  2016-11-13 17:14:15

  ciastek1981 - Użytkownik

ciastek1981
Użytkownik
Zarejestrowany: 2016-06-19

Re: Telewizor pilnie poszukiwany :)

Jacekalex do 1000 zł masz HTPC na nowych częściach z Athlon'em 5370 i SSD, do 1200 zł dołożysz jakąś kartę zielonych z pasywnym chłodzeniem.

Co do Philipsa co prawda mam bez Androida. Z Ambilight'a korzystam głownie w nocy żeby nawigować do kibelka :D

Co do wieszania, to u mnie problem oczywiście występuje, ale jest spowodowany problemami z sygnałem.
Jak pasek jakości sygnału spada do zera to potrafi się wyłączyć i po chwili włączyć ze zresetowanymi ustawieniami - na full głośności.
Na poprzednich softach po prostu ekran robił się czarny.

Drugi raz bym nie kupił. Wcześniej miałem Bravię z matową matrycą i mniej czułym tunerem i byłem o niebo bardziej zadowolony.

Ostatnio edytowany przez ciastek1981 (2016-11-13 17:15:45)


Burble, Burble, Burble ... hahaaaaaaa :D

Forum Linux Mint Polska http://forum.linuxmint.pl/

Offline

 

#13  2016-11-13 18:04:44

  Hepita - Użytkownik

Hepita
Użytkownik
Skąd: 127.0.0.1
Zarejestrowany: 2014-10-30

Re: Telewizor pilnie poszukiwany :)

po różnych przebojach ze smart tv (na szczęście nie moich - rodziny lub znajomych) zgadzam się z Jackiem, że najlepiej TV z HDMI i do tego samemu sklecić coś co będzie służyło za część "smart"
jest z tym trochę roboty, ale na pewno mniej niż przy męczeniu się ze starym softem z błędami jaki często serwują producenci smartTV


Arch Linux + KDE Plasma 5.12@Core i5 4460 + GTX 750 Ti + 4 GB RAM

Offline

 

#14  2016-11-13 19:35:09

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Telewizor pilnie poszukiwany :)

@debianus_userus:

Masówkę dzisiaj robią wszyscy, takie czasy - samemu mam obecnie Samsunga, już chyba z 5 latek albo dłużej trzyma i narzekać szczególnie nie mogę - co prawda 'duszkuje' trochę na animókach ale to TV sprzed paru lat..., dla mnie największą wadą to spory input lag... ale odkąd zakupiłem monitor 27 cali to ani razu nie próbowałem na TV grać więc mam to w nosie (zresztą teraz zbieram na Occulus Rift do grania :) )

Co do Samsunga - realnie problem nie jest masowość a lecenie w kulki jeżeli chodzi o bebechy - Samsung ma tendencję że daje w środek to co ma obecnie na magazynie - masz np. TV który w sklepie się zwie:

UE40C6000

Ale realnie jest kilka całkiem różnych wersji tego urządzenia - wszystkie wyglądają tak samo, teoretycznie działają tak samo, ale różnice mogą być bardzo duże. Ja 2 lata temu myślałem czy nie kupić TV jako monitora - właśnie Samsung wchodził w grę bo miał fajny input lag - ale jak się okazało model który mnie interesował mógł się trafić z matrycą Samsunga, albo Sharpa => trafiłeś Samsunga, wszystko działało fajnie, trafiłeś Sharpa... miałeś różne dziwne problemy, a obraz wyglądał źle.

Do tego nie dało się - poza wejściem w menu serwisowe, co wymagało by wypakowanie TV przed zakupem, czego w sklepie Ci raczej zrobić nie pozwolą - sprawdzić z jaką matrycą mamy do czynienia. Ja też do pewnego stopnia zostałem nacięty, bo mój TV (właśnie wspomniany UE40C6000) trafił mi się właśnie w gorszej wersji - co wkurza.

Co do Philipsa:

http://wyborcza.biz/biznes/1,147748,19819511,jak-zareklamowac-wadliwy-telewizor-philipsa-nie-w-philips-polska.html?disableRedirects=true

W skrócie dla leniwych: od pewnego czasu Philipsa nie robi Philips tylko chińska marka TPV Technology Limited, mająca tylko prawo do znaku handlowego - stąd różne dziwne problemy, ja bym sobie dał spokój.

Co do Android TV / Smart TV... samemu się zastanawiam czy warto - też lukam z TV, ale jak widzę ile Sony sobie życzy za AndroidTV z 3D to mam wrażenie że panowie z Japonii chyba za dużo sake popili...

Co do smart to mogę powiedzieć tyle z doświadczenia z Samsungowym playerem BlueRay - dopóki działa, i dany serwis ma aplikację SMART, to jest bardzo fajny bajer - gorzej jak coś się zmąci - np. aplikacja SMART jest zwalona i się wywala po odtworzeniu jakiegoś (albo wiesza się w trakcie), jakby to był PC czy nawet Android to byś mógł szybciutko przejść na przeglądarkę i alternatywnie tam odpalić video, a tak jesteś zdany na łaskę producenta... - mnie np. po jakiejś aktualizacji wysypało się WeebTV - twierdzi że nie jest w stanie zapisać ciastek w przeglądarce playera, przez co nie jest w stanie śmigać... wcześniej problemu nie było - a teraz dupa.

Skoro już o tym mowa - może ktoś poleci jakieś sprawdzone urządzenia w stylu AndroidStick w rozsądnej cenie? Z chęcią bym przetestował takie coś na obecnym TV, może wtedy by mi AndroidTV potrzebny nie był.

@ciastek1981:

Który parametr określa tę rozdzielczość? Bo mam nadzieję nie masz na myśli tych wspaniałych algorytmów interpolacji reklamowanych szumnie pod hasłami "200/400/600/800 Hz"?

Pozdrawiam.

Offline

 

#15  2016-11-13 19:52:41

  ciastek1981 - Użytkownik

ciastek1981
Użytkownik
Zarejestrowany: 2016-06-19

Re: Telewizor pilnie poszukiwany :)

Popatrz np. ten artykuł . Wszystko cacy napisane

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/full-hd-lepsze-od-4k.html

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/ile-jest-wart-tryb-sportowy-w-telewizorach.html

... i jeszcze

http://www.pcworld.pl/news/403235/Kupowanie.telewizora.czyli.spacer.po.polu.minowym.html


W zasadzie to nie wiem czy jest sens dawać więcej jak 3000 zł za TV.

Ostatnio edytowany przez ciastek1981 (2016-11-13 20:02:33)


Burble, Burble, Burble ... hahaaaaaaa :D

Forum Linux Mint Polska http://forum.linuxmint.pl/

Offline

 

#16  2016-11-13 21:44:59

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Re: Telewizor pilnie poszukiwany :)

[quote=neo86][quote=Pavlo950]W sklepach mają przecież od cholery telewizorów wystawionych na pokaz.[/quote]
Pewnie tylko poproś o wyłączenie "trybu sklepowego" i podłączenie do zwykłej anteny a nie wyświetlanie kolorowych obrazków wyświetlonych przez producenta który niejako oszukuje kupującego pod kątem jakości obrazu. TV z wyłączonym trybem sklepowym i źródło ze zwykłej anteny. Kiedy wtedy wyda się obraz atrakcyjny to znaczy, że taki jest. W przeciwnym razie będzie tak: W sklepie obraz cacy, piękny, krystaliczny a w domu rozczarowanie "bo w sklepie wyglądało i grało lepiej".[/quote]
W sklepie masz coś, co działa na natywnej rozdzielczości telewizora. Obraz z "anteny" niekoniecznie taki musi być tym bardziej, że jest mowa o 4K.

Offline

 

#17  2016-11-14 11:43:16

  iwo - Użytkownik

iwo
Użytkownik
Skąd: 51.770 N, 19.459 E
Zarejestrowany: 2006-11-20

Re: Telewizor pilnie poszukiwany :)

Cześć. 60' i budżet powyżej 4k, to nie mój target, ale postaram się Ci podpowiedzieć coś..

1) Pierwsze pytanie - czy masz lub masz zamiar mieć kino domowe? Jeśli tak to proponuję tak poszukać, by mieć jednej firmy i ew. z jednego pilota obsługiwać.
Dla mnie by było szkoda wydawać tyle kasy by mieć stereo na ścianie w jednym miejscu.

2) Drugie - zobacz na jakich konkretnych funkcjach Ci zależy... jak smart ma być ten telewizor. Ja np. szukałbym takiego który ma
a) Wifi do oglądania treści z internetu od razu z lokalnej sieci domowej
b) PVR - nagrywanie na USB filmów
c) Gwarancję powyżej 2 lat... Panasonic często w UK rzuca na 5 lat. Widzę że teraz też. - Zorientuj się czy któryś z tych modeli Ci pasuje ;)
http://promotions.panasonic.co.uk/promotions/promotions/view_terms/117
Model: TX-40DX700B, TX-50DX700B, TX-58DX700B, TX-50DX750B, TX-58DX750B, TX-65DX750B, TX-50DX802B, TX-58DX802B, TX-58DX902B, TX-65DX902B
d) minimum trzy wejścia HDMI, dla mnie np. przydałoby się też wyjście HDMI do kina domowego...

3) 4K... Jeśli w cenie 5' z 4k udało by Ci np. wyrwać 50' z FullHD + kino domowe + wieszak na ścianę... to ja bym rozważył taki zakup... bo szkoda kasy.
Dobrze wiecie, że póki co prawie nie ma kanałów nadających w 4k i za szybko ten stan rzeczy się nie zmieni - ilu nadawców jeszcze w SD nadaje...
Czy macie kamerę z 4k z prawdziwego zdarzenia jak np. Panasonic GH5, by rzeczywiście na ekranie telewizora móc w ogóle docenić tą rozdzielczość?
https://www.panasonic.com/pl/consumer/aparaty-i-kamery-uczyc-sie/GH5.html


Iwo - Linux user numer #457448

Offline

 

#18  2016-11-14 15:10:43

  neo86 - Lubię marudzić

neo86
Lubię marudzić
Skąd: California
Zarejestrowany: 2014-06-29

Re: Telewizor pilnie poszukiwany :)

[quote=ciastek1981]Co do Philipsa co prawda mam bez Androida.

Co do wieszania, to u mnie problem oczywiście występuje, ale jest spowodowany problemami z sygnałem.
Jak pasek jakości sygnału spada do zera to potrafi się wyłączyć i po chwili włączyć ze zresetowanymi ustawieniami - na full głośności.
Na poprzednich softach po prostu ekran robił się czarny.[/quote]
To kiepski TV masz. U mnie się nic nie wiesza. Żadnych cyrków takich nie mam.

[b]debianus_userus[/b] kupuj SONY Bravia Android TV. A mówię Ci nie zawiedziesz się! No i co ważne nie będziesz miał plątaniny kabli przy TV. Bo poza kablem antenowym i od zasilana to żaden inny nie jest potrzebny! Ze smartfonami i laptopami zarówno na Windowsie jak i Linuksie Debianie łączy się bezprzewodowo bez jakichkolwiek zawieszek czy zacięć. Wszystko działa jak w zegarku. Mimo 4 wejść HDMI i 3 wejść USB dla mnie są zbędne. Po Wi-Fi wszystko hula jak ta lala!

Oczywiście zrobisz co zechcesz ale jak dla mnie w kwestii sprzętu RTV to SONY rządzi od lat!

Ostatnio edytowany przez neo86 (2016-11-14 15:14:03)

Offline

 

#19  2016-11-14 15:13:37

  Hepita - Użytkownik

Hepita
Użytkownik
Skąd: 127.0.0.1
Zarejestrowany: 2014-10-30

Re: Telewizor pilnie poszukiwany :)

[quote=neo86]To kiepski TV masz. U mnie się nic nie wiesza. Żadnych cyrków takich nie mam.[/quote]
Tobie się nie wiesza, komu innemu się wiesza. Właśnie tu jest główna zaleta samodzielnego zbudowania Smart TV.


Arch Linux + KDE Plasma 5.12@Core i5 4460 + GTX 750 Ti + 4 GB RAM

Offline

 

#20  2016-11-14 15:15:19

  neo86 - Lubię marudzić

neo86
Lubię marudzić
Skąd: California
Zarejestrowany: 2014-06-29

Re: Telewizor pilnie poszukiwany :)

[quote=Hepita]Tobie się nie wiesza, komu innemu się wiesza. Właśnie tu jest główna zaleta samodzielnego zbudowania Smart TV.[/quote]
Tobie się coś pomyliło. Ja używam Smart TV od SONY czyli Android TV. I działa po prostu cudownie! Ja tego nie zbudowałem to SONY.

Ostatnio edytowany przez neo86 (2016-11-14 15:16:08)

Offline

 

#21  2016-11-14 15:47:47

  ciastek1981 - Użytkownik

ciastek1981
Użytkownik
Zarejestrowany: 2016-06-19

Re: Telewizor pilnie poszukiwany :)

Neo, a Androida 6 dostaniesz?

Chłopaki zwracają uwagę na ważną sprawę, soft szybko traci swoją świeżość. Producent zapewni wsparcie przez okres gwarancji, a potem pa pa.

Ja w Philipsie miałem takie coś https://zaufanatrzeciastrona.pl/post/ogladanie-filmow-sasiada-czyli-ukryte-funkcje-telewizorow-philipsa/ , a aktualizacji wtyczek nie wspomnę - vod.pl przez rok nie działał ;)

Dongle TV, Chromecast czy HTPC z Kodibuntu daje spore możliwości.


Burble, Burble, Burble ... hahaaaaaaa :D

Forum Linux Mint Polska http://forum.linuxmint.pl/

Offline

 

#22  2016-11-14 18:00:09

  Hepita - Użytkownik

Hepita
Użytkownik
Skąd: 127.0.0.1
Zarejestrowany: 2014-10-30

Re: Telewizor pilnie poszukiwany :)

[quote=neo86][quote=Hepita]Tobie się nie wiesza, komu innemu się wiesza. Właśnie tu jest główna zaleta samodzielnego zbudowania Smart TV.[/quote]
Tobie się coś pomyliło. Ja używam Smart TV od SONY czyli Android TV. I działa po prostu cudownie! Ja tego nie zbudowałem to SONY.[/quote]
pewnie niejasno się wyraziłem. Chodziło mi o to, że ze Smart TV różnie bywa - jednem działa innemu nie, więc lepiej zbudować samemu

[quote=ciastek1981]Chłopaki zwracają uwagę na ważną sprawę, soft szybko traci swoją świeżość. Producent zapewni wsparcie przez okres gwarancji, a potem pa pa.[/quote]
żeby jeszcze. W przypadku mojego telefonu (LG) ostatnia "duża" aktualizacja była rok po premierze (gwarancja na dwa lata)
a bootloader zablokowany...
ja już nie ufam producentom, którzy robią wszystko by po roku-dwóch kupić nowy sprzęt

Ostatnio edytowany przez Hepita (2016-11-14 18:05:29)


Arch Linux + KDE Plasma 5.12@Core i5 4460 + GTX 750 Ti + 4 GB RAM

Offline

 

#23  2016-11-14 19:44:40

  neo86 - Lubię marudzić

neo86
Lubię marudzić
Skąd: California
Zarejestrowany: 2014-06-29

Re: Telewizor pilnie poszukiwany :)

[quote=ciastek1981]Neo, a Androida 6 dostaniesz?[/quote]
Myślę, że powinien być skoro telewizor to model z 2015 roku. Teraz ma Androida 5.1.1 (natomiast Smartfon Xperia Z2 jest jeszcze starsza a ma Androida 6.0.1). Poza tym Aktualizacje do tego TV ciągle dochodzą ( http://www.sony.co.uk/support/en/product/KDL-43W755C ) ostatnia była 7.11.2016.

[img]https://s25.postimg.org/b2mzabhu7/android_tv_SONY.jpg[/img]

Ostatnio edytowany przez neo86 (2016-11-14 20:18:12)

Offline

 

#24  2016-11-14 20:07:53

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Telewizor pilnie poszukiwany :)

Andek 6 to już staruszek, niedługo będzie stabilny Nougat.


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#25  2016-11-14 20:21:55

  neo86 - Lubię marudzić

neo86
Lubię marudzić
Skąd: California
Zarejestrowany: 2014-06-29

Re: Telewizor pilnie poszukiwany :)

[quote=Jacekalex]Andek 6 to już staruszek, niedługo będzie stabilny Nougat.[/quote]
Nie gadaj, że staruszek bo jeszcze jest nadal dużo urządzeń pracujących pod Androidem 4.4.4 (przynajmniej połowa "dongli" podpinanych do TV po HDMI). Z resztą zobacz sobie na Allegro. Sporo z nich ma jeszcze tego Kit-Kata. Poza tym Aktualizacja na smartfony SONY z Andkiem 6.0.1 doszła w kwietniu 2016 więc wcale aż tak dawno to nie było. A moja kuzynka ma jeszcze starego Tableta z zupełnym "antykiem" a dokładnie jest to Android 2.1 i nadal aktualizacje aplikacji dochodzą na niego fakt, że już coraz mniej ale te najważniejsze dla niej czyli Facebooki i inne głupoty aktualizują się jej nadal.

Ostatnio edytowany przez neo86 (2016-11-14 20:25:48)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)

[ Generated in 0.040 seconds, 9 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00011 SET CHARSET latin2
0.00006 SET NAMES latin2
0.00114 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='44.192.38.143' WHERE u.id=1
0.00157 REPLACE INTO punbb_online (user_id, ident, logged) VALUES(1, '44.192.38.143', 1711704187)
0.00094 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1711703887
0.00077 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=29127 AND t.moved_to IS NULL
0.00005 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.01867 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=29127 ORDER BY p.id LIMIT 0,25
0.00868 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=29127
Total query time: 0.03199 s