Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2007-12-16 00:02:26

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Stary, zużyty i niepotrzebny sprzęt - nie wyrzucaj byle gdzie !!!

Jeśli masz stary sprzęt elektryczny oraz elektroniczny nie wyrzucaj go po prostu na śmietnik albo nie wystawiaj byle gdzie.

NIE WOLNO -  może to być bardzo szkodliwe dla otoczenia, a na pewno nie będzie estetyczne.

Jeśli masz problem z takim sprzętem możesz go bezpłatnie oddać. W całej Polsce
są zorganizowane punkty przyjmowania ZSEE (zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego)
Na stronie www.elektroeko.pl znajdziesz najbliższy [url=http://www.elektroeko.pl/oddaj_nam_swoj_ZSEE/68,baza.html]punkt odbioru[/url] zużytego sprzętu.
Możesz tam nieodpłatnie oddać swój ZSEE. Zajrzyj tam i zobaczy czy masz gdzieś w okolicy taki punkt. Jeśli jest
on za daleko dowiedz się czy i kiedy w Twojej okolicy będzie organizowana zbiórka ZSEE.

Więcej informacji:
http://www.elektroeko.pl/
http://www.recykling.pl/


[url=http://www.debian.org/][img]http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png[/img][/url]

Offline

 

#2  2007-12-16 05:38:49

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: Stary, zużyty i niepotrzebny sprzęt - nie wyrzucaj byle gdzie !!!

...poza tym zawsze wtedy, gdy kupujesz nowy sprzęt RTV/AGD, sklep, w którym go nabywasz ma obowiązek nieodpłatnie przyjąć od ciebie starego śmiecia. UE wymusiła. jako, że pracowałem w tej branży kilka lat, zapewniam was, że stare graty przyjmowane są bez piśnięcia przez firmy handlowe, które starają się unikać kłopotów ze względów marketingowych. zatem wtedy, gdy kupujesz nowy tv/komp/kuchnię/pralkę/żelazko/itd..., zamiast wyrzucać stary do kibla, powiedz sprzedawcy, że chcesz zdać mu swój stary sprzęt.

w przypadku pralek, lodówek i zmywarek, czy innych sprzętów wymagających specjalistycznego demontażu (odłączenia hydraulicznego lub elektrycznego), to demontaż wykonujecie we własnym zakresie (w razie potrzeby rychu poradzi). jednak firma sprzedająca wam nowy sprzęt jest zobowiązana prawem unijnym zabrać od was starego śmiecia (w praktyce robi się to tym samym autem, czyli przywożą nową kuchnię czy co tam, i jadąc z powrotem do zakładu zabierają starą).


dołączając się do apelu czadmana: nie wyrzucajcie zużytych baterii do kibla. to się tak po prostu nie rozłoży, jak papier toaletowy. jako doświadczony elektryk powiadam wam: chuj wie, co tam jest w zużytych elektrolitach (elektrycy nie znają chemii, niestety ;) ). są specjalne pojemniki na zużyte baterie, korzystajcie.


linux regd. user #248790

Offline

 

#3  2008-02-09 15:35:56

  owca - Członek DUG

owca
Członek DUG
Skąd: Szczerców
Zarejestrowany: 2007-01-30
Serwis

Re: Stary, zużyty i niepotrzebny sprzęt - nie wyrzucaj byle gdzie !!!

A jak wpdanę do sklepu komputerowego po paczkę płyt cd, to mogę oddać stary skaner, czy mogę go oddać tylko gdy kupuję nowy?

Offline

 

#4  2008-02-09 22:35:59

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: Stary, zużyty i niepotrzebny sprzęt - nie wyrzucaj byle gdzie !!!

Oko za oko, skaner za skaner. :)


[url=http://www.debian.org/][img]http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png[/img][/url]

Offline

 

#5  2008-05-20 00:31:06

  marcusdavidus - Członek DUG

marcusdavidus
Członek DUG
Skąd: z nienacka
Zarejestrowany: 2006-09-08
Serwis

Re: Stary, zużyty i niepotrzebny sprzęt - nie wyrzucaj byle gdzie !!!

eventualnie mozeci mi dac :P jak dziala .jestem majsterkowicz to moze robota zbuduje albo co . mowie serio


[img]http://i32.photobucket.com/albums/d33/marcusdavidus/marcussyg.png[/img]
C2D E8400, Asus P5N7A-VM, 2x 1gb DDR2 OCZ Reaper 1066, Baracuda 500GB S12 SataII,PSU OCZ stealthXstream 500W, Cooler Asus Triton 77, Buda Cooler Master Elite ,Keys  A4T X7 , Mysz A4T X7 , creative HD1900, Zotac GTX260 AMP2 core 216,Oczka Dell P1130 FD Trinitron

Offline

 

#6  2008-05-20 08:13:17

  pasqdnik - Pijak ;-P

pasqdnik
Pijak ;-P
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-06

Re: Stary, zużyty i niepotrzebny sprzęt - nie wyrzucaj byle gdzie !!!

Są firmy które przyjadą i zabiorą  zużyty sprzęt za darmo, jeśli nie potrzeba świstka o utylizacji.

Ostatnio edytowany przez pasqdnik (2008-05-20 08:14:27)


Dum spiro - spero ...
pozdrawiam, pasqdnik

Offline

 

#7  2008-05-20 13:05:14

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Stary, zużyty i niepotrzebny sprzęt - nie wyrzucaj byle gdzie !!!

Gorlicki oddział firmy elektroeko zbiera zużyty i niepotrzebny sprzęt elektroniczny za darmo i nawet wystawia za darmo świadectwo utylizacji. Jedyny warunek - trzeba sobie samemu ten sprzęt do siedziby firmy dostarczyć.


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
[img]http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif[/img]
[url=https://goo.gl/photos/5XGKFkvaMimLwM2s9]Beskid Niski[/url]

Offline

 

#8  2008-05-21 19:30:07

  LongeR - Członek DUG

LongeR
Członek DUG
Skąd: DT
Zarejestrowany: 2007-09-03
Serwis

Re: Stary, zużyty i niepotrzebny sprzęt - nie wyrzucaj byle gdzie !!!

Zbudował bym z takiego sprzętu jakiś Czaso wstrzymywacz:P Albo automatyczną dymarkę albo.... ehhhh muszę coś ciekawego wymysleć... także jak macie na śmietnik wyrzucić to napiszcie tu jak wpadnę na genialny pomysł to coś zbudujemy:P


[b]LongeR rządzi, LongeR radzi, LongeR nigdy cię nie zdradzi!![/b]
-->Nic na siłę, lekko młotkiem:D<----> Czy myślenie sprawia Ci ból?<--
Nieważne od czego się zaczyna - kończy się zawsze na Debianie : )
Linux register users: #456947

Offline

 

#9  2008-07-31 19:06:39

  AgayKhan - Członek DUG

AgayKhan
Członek DUG
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2006-03-21
Serwis

Re: Stary, zużyty i niepotrzebny sprzęt - nie wyrzucaj byle gdzie !!!

Oj, pralki mi nie chcieli przyjąc gady w sklepie, gdzie kupiła nową. Awantura i przyjęli. Chcieli 50 pln.


born to be root
linux register user #362473

Offline

 

#10  2008-08-01 02:49:25

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: Stary, zużyty i niepotrzebny sprzęt - nie wyrzucaj byle gdzie !!!

[quote=AgayKhan]Chcieli 50 pln.[/quote]
chyba ich pojebało. łaski nie robią, jak coś to telefon do inspektora handlu, http://www.giih.gov.pl

dużo sklepów, które oferują dowóz gratis, po dostarczeniu ci nowego towaru w powrotnym kursie do firmy zabierają od ciebie starego grata.


linux regd. user #248790

Offline

 

#11  2008-12-10 02:25:18

  gindek - Zubr, bydle na etacie.

gindek
Zubr, bydle na etacie.
Skąd: Z puszczy.
Zarejestrowany: 2008-12-08

Re: Stary, zużyty i niepotrzebny sprzęt - nie wyrzucaj byle gdzie !!!

Ewentualnie można odwiedzić elektroda.pl i zobaczyć czy nie znajdzie się przypadkiem chętny na posiadany złom, nigdy nie wiadomo co komu się przyda ... Kto wie może jakiś fanatyk zbierający pentium mmx zeby sobie łazienke wyłożyć xd

Ostatnio edytowany przez gindek (2008-12-10 13:26:20)


" Wojny przychodzą i odchodzą, a moi żołnierze są wieczni"


"Zbuduj mały, dziarski router z udostępnionych przez prowadzącego części od Kamaza?"

Offline

 

#12  2008-12-10 10:20:19

  thalcave - prawie jak admin

thalcave
prawie jak admin
Skąd: odległa galaktyka
Zarejestrowany: 2007-05-17

Re: Stary, zużyty i niepotrzebny sprzęt - nie wyrzucaj byle gdzie !!!

Nie wiem tylko czy dziewczyna nie miałaby nic przeciwko mieć łazienkę wyłożoną MMXami xD


linux register user: 484281
"[i]It's great to be here. It's great to be anywhere[/i]"
[b]Keith Richards[/b]

Offline

 

#13  2008-12-10 14:21:21

  Graffi - Użytkownik

Graffi
Użytkownik
Skąd: Sulejówek
Zarejestrowany: 2005-10-03
Serwis

Re: Stary, zużyty i niepotrzebny sprzęt - nie wyrzucaj byle gdzie !!!

ale wiecie jak dobrze takie procki by się w kleju trzymały :)
tyle nóżek, to normalnie nie do wyrwania :D

Offline

 

#14  2008-12-10 14:41:41

  fnmirk - Użytkownik

fnmirk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-02-19

Re: Stary, zużyty i niepotrzebny sprzęt - nie wyrzucaj byle gdzie !!!

Zależy jak je ustawisz. Nóżkami do ściany czy na zewnątrz. Z radiatorem czy bez. Może z wiatraczkami w lecie włączonymi zamiast klimatyzacji.

Ostatnio edytowany przez fnmirk (2008-12-10 14:41:59)

Offline

 

#15  2009-09-07 00:01:22

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: Stary, zużyty i niepotrzebny sprzęt - nie wyrzucaj byle gdzie !!!

[url=http://www.rp.pl/artykul/4,359583.html]elektrosmieci zbierane tylko na papierze[/url]

niestety, ciągle w polsce brak odpowiednich firm recyklingowych

ps: hehe nawet słownik w firefoksie nie zna słowa "recyklingowy". cóż...


linux regd. user #248790

Offline

 

#16  2009-09-07 04:22:26

  darian - Użytkownik

darian
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-10-30

Re: Stary, zużyty i niepotrzebny sprzęt - nie wyrzucaj byle gdzie !!!

nie jest tak żle , u mnie co jakiś czas,co trzy miesiące  jeżdzi firma i zbiera stary sprzęt biorą wszystko pralki,lodówki,telewizory ( trzy oddałem) a mieszkam na takim piż......wie że szkoda gadać

Offline

 

#17  2009-09-07 09:36:51

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: Stary, zużyty i niepotrzebny sprzęt - nie wyrzucaj byle gdzie !!!

u mnie jak ktoś wystawi pod blokiem pralkę albo lodówkę to śmieciarze nawet nie pierdną. w nocy wpada ekipa złomiarzy, wypieprza wszystkie plastiki ze środka, blachy zawija na wózek i gotowe


linux regd. user #248790

Offline

 

#18  2009-09-07 14:15:38

  marg1 - Gentoowy Głupek

marg1
Gentoowy Głupek
Skąd: Bytom
Zarejestrowany: 2009-05-15

Re: Stary, zużyty i niepotrzebny sprzęt - nie wyrzucaj byle gdzie !!!

[quote=rychu]...poza tym zawsze wtedy, gdy kupujesz nowy sprzęt RTV/AGD, sklep, w którym go nabywasz ma obowiązek nieodpłatnie przyjąć od ciebie starego śmiecia.[/quote]
Nie wiem, jak to jest w praktyce, dawno nie kupowałem np. dużego sprzętu AGD, bo jakaś drobna elektronika to pal licho:)
Jednak mam takie wrażenie, że gdyby sprzedawcy mieli się stosować do tej dyrektywy, to zwłaszcza duże sklepy AGD/RTV stały by się jednym wielkim śmietnikiem. A co z kosztami przechowywania a zwłaszcza utylizowania takiego graciarstwa? Ta przyjemność pewnie zostanie lub już przez większość została przerzucona na klienta. U nas jest to nie realne gdyż w naszym społeczeństwie nie ma wyrobionego ekologicznego podejścia do pozbywania się odpadów, czyli np. segregowania śmieci. Nawet jeśli  się je posegreguje i jest je takie posegregowane gdzie wyrzucić, to i tak wszystko ląduje na w końcu na jednej i tej samej hałdzie i nikt się tym nie przejmuje :)
Sporo czasu musi upłynąć zanim mentalność w Polsce się zmieni, z tego co wiem, np. w Niemczech śmieci, które nie są posegregowane w ogóle nie zostają wywiezione, z tym, ze tam kultura ekologiczna jest dużo wyższa, ponieważ trwa już od lat.
A w kontekście niskiej zamożności i ogromu różnych innych problemów ekonomicznych, z którymi państwo polskie nie potrafi sobie poradzić - ekologia spada na plan dalszy, gdyż wiąże się z ogromnymi kosztami, a efekt i tak jest marny...
Tak myślę :)

Ostatnio edytowany przez marg1 (2009-09-07 14:24:25)


marg1@jid.dug.net.pl
Linux User Registration Number: #488674
CISCO CCNA Alumni :)

Offline

 

#19  2009-09-07 14:53:54

  pasqdnik - Pijak ;-P

pasqdnik
Pijak ;-P
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-06

Re: Stary, zużyty i niepotrzebny sprzęt - nie wyrzucaj byle gdzie !!!

[quote=marg1][quote=rychu]...poza tym zawsze wtedy, gdy kupujesz nowy sprzęt RTV/AGD, sklep, w którym go nabywasz ma obowiązek nieodpłatnie przyjąć od ciebie starego śmiecia.[/quote]
Nie wiem, jak to jest w praktyce, dawno nie kupowałem np. dużego sprzętu AGD, bo jakaś drobna elektronika to pal licho:)
Jednak mam takie wrażenie, że gdyby sprzedawcy mieli się stosować do tej dyrektywy, to zwłaszcza duże sklepy AGD/RTV stały by się jednym wielkim śmietnikiem. A co z kosztami przechowywania a zwłaszcza utylizowania takiego graciarstwa? Ta przyjemność pewnie zostanie lub już przez większość została przerzucona na klienta. U nas jest to nie realne gdyż w naszym społeczeństwie nie ma wyrobionego ekologicznego podejścia do pozbywania się odpadów, czyli np. segregowania śmieci. Nawet jeśli  się je posegreguje i jest je takie posegregowane gdzie wyrzucić, to i tak wszystko ląduje na w końcu na jednej i tej samej hałdzie i nikt się tym nie przejmuje :)
Sporo czasu musi upłynąć zanim mentalność w Polsce się zmieni, z tego co wiem, np. w Niemczech śmieci, które nie są posegregowane w ogóle nie zostają wywiezione, z tym, ze tam kultura ekologiczna jest dużo wyższa, ponieważ trwa już od lat.
A w kontekście niskiej zamożności i ogromu różnych innych problemów ekonomicznych, z którymi państwo polskie nie potrafi sobie poradzić - ekologia spada na plan dalszy, gdyż wiąże się z ogromnymi kosztami, a efekt i tak jest marny...
Tak myślę :)[/quote]
To źle myślisz. Tak jak napisał rychu, stary sprzęt jest odbierany. Nawet, gdy kupujesz pralkę/lodówkę u producenta. Po prostu trzeba się o to upomnieć.

Ostatnio edytowany przez pasqdnik (2009-09-07 14:54:15)


Dum spiro - spero ...
pozdrawiam, pasqdnik

Offline

 

#20  2009-09-08 01:29:55

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: Stary, zużyty i niepotrzebny sprzęt - nie wyrzucaj byle gdzie !!!

[quote=marg1]Jednak mam takie wrażenie, że gdyby sprzedawcy mieli się stosować do tej dyrektywy, to zwłaszcza duże sklepy AGD/RTV stały by się jednym wielkim śmietnikiem.[/quote]
tak się nie dzieje ze względu na niską świadomość społeczną. ludzie po prostu nie wiedzą, że jak kupują nowy telewizor, to sprzedawca ma obowiązek przyjąć stary - i to bez łachy. dlatego problem jest załatwiany po staremu - telewizor próbuje się sprzedać albo oddać za darmo "na części", ewentualnie wypieprzyć do lasu lub podrzucić do jakiegoś śmietnika na osiedlu. pewnym rozwiązaniem jest pobieranie kaucji, jak np. przy sprzedaży akumulatorów samochodowych. jak kupujesz nowy a nie oddasz starego, to znaczy że gdzieś go wypieprzyłeś do rowu i tracisz 30 pln kaucji.

[quote=marg1]A co z kosztami przechowywania a zwłaszcza utylizowania takiego graciarstwa? Ta przyjemność pewnie zostanie lub już przez większość została przerzucona na klienta.[/quote]
jak na razie na klienta przerzucono "koszta transportu" starego śmiecia do sklepu. rzecz ma się tak, że jak ludzie kupują cięższy sprzęt w stylu lodówka albo pralka, to zamawiają również transport do domu - żeby tego nie targać w tramwaju albo nie wynajmować taksówki. transport zresztą często bywa gratis. zabawa się zaczyna, kiedy stwierdzasz, że sklep ma obowiązek przyjąć od ciebie starą pralkę i że mogą ją sobie zabrać kursem powrotnym. z początku nie piskali i zabierali, ale od jakiegoś czasu kreatywni kierownicy marketów nakazali ekipom przewozowym wyciągać łapę po szmal "za przewóz", np. pięć dych.

[quote=marg1]U nas jest to nie realne gdyż w naszym społeczeństwie nie ma wyrobionego ekologicznego podejścia do pozbywania się odpadów, czyli np. segregowania śmieci.[/quote]
no popatrz, a niemcom się opłaca. ba, wygląda na to, że zarabiają na segregowaniu śmieci nawet jakąś kasiorę. tak jak mówisz, u nas panuje niska kultura ekonomiczna i tyle.


linux regd. user #248790

Offline

 

#21  2009-09-08 06:36:50

  marg1 - Gentoowy Głupek

marg1
Gentoowy Głupek
Skąd: Bytom
Zarejestrowany: 2009-05-15

Re: Stary, zużyty i niepotrzebny sprzęt - nie wyrzucaj byle gdzie !!!

W najbliższej nie dającej się przewidzieć przyszłości, będziemy kupować lodówkę ;) pożywiom uwidim :D

Ostatnio edytowany przez marg1 (2009-09-08 06:37:03)


marg1@jid.dug.net.pl
Linux User Registration Number: #488674
CISCO CCNA Alumni :)

Offline

 

#22  2009-10-18 16:09:37

  misioooo - Członek DUG

misioooo
Członek DUG
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-06-10

Re: Stary, zużyty i niepotrzebny sprzęt - nie wyrzucaj byle gdzie !!!

Konsumenci od zawsze niemal płacą za gospodarkę odpadami. Jakiś czas temu wlazła ustawa czy tam rozporządzenie o konieczności informowania o KGO (koszty gospodarowania odpadami) - jest to zawarte w cenie produktu. Panom upominającym się o $$$ bym zadał pytanie właśnie o KGO - jak chcą $$$ niech zwrócą nam tę część kasy, która na KGO poszła "w cenie".

Z początkiem nowego roku weszła w życie znowelizowana ustawa o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym. Na mocy tej ustawy (art. 25, ust. 2, 3, 7) firmy prowadzące handel detaliczny i hurtowy sprzętu RTV i AGD zobowiązane są do uwidocznienia nabywcom "kosztów gospodarowania odpadami" (KGO) jako części ceny sprzedaży.[/quote]
Źródło - dobreprogramy.pl

Wiem, bo napsuło (i ciągle psuje) to mnóstwo krwi u mnie w firmie... Trzeba było niemal cały system informatyczny modernizować, aby KGO w nim uwzględniać etc. (jeden system do zarządzania wszystkim mamy - począwszy od zamówień od dostawców, poprzez sprzedaż na księgowości i kadrach kończąc)..

Ostatnio edytowany przez misioooo (2009-10-18 16:12:03)


[img]https://wiki.debian.org/DebianArt/Themes/Lines?action=AttachFile&do=get&target=banner.png[/img]

Offline

 

#23  2010-09-30 18:05:35

  JesterRaiin - Użytkownik

JesterRaiin
Użytkownik
Skąd: Metropolis, Flux
Zarejestrowany: 2010-09-30
Serwis

Re: Stary, zużyty i niepotrzebny sprzęt - nie wyrzucaj byle gdzie !!!

...i w ogóle zastanów się nad wyrzuceniem. Coś, co ma kartę graficzną na AGP z +/- 32 Mb ram, kartę sieciową choćby dziesiątkę i przynajmniej 64 ramek może zostać użyte jako terminal. Jeden silny sprzęt na serwerek udostępniający pulpit, jakieś rozsądne rozwiązanie programowe (na Debianie nie próbowałem, jestem tu po to, aby się pewnych rzeczy o nim nauczyć) i można mieć tanim kosztem salę, która posłuży np za czytelnię w bibliotece, czy do odpalenia jakichś prostych gierek w przedszkolu/świetlicy/zerówce.


- Raiin -
"Someday there will be only fire.
Someday whole world will burn."

Offline

 

#24  2010-09-30 20:00:59

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Stary, zużyty i niepotrzebny sprzęt - nie wyrzucaj byle gdzie !!!

A ja pytam - w czym problem?

Wystawiłem na śmietnik starą pralkę polar, wróciłem do domu, przypomniało mi się - "cholera, tam był taki fajny przełącznik - sprawny", śrubokręt i nazad, kurcze, gdzie ja tą pralkę postawiłem?
Już nigdy jej na oczy nie zobaczyłem rozpłynęła się w powietrzu.

A wróciłem po przełącznik za niecałe 5 - 10 minut.

Więc przynajmniej w mojej okolicy z utylizacją elektroniki i agd żadnych problemów nie mam ;)

Pozdrawiam


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#25  2010-09-30 20:17:26

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: Stary, zużyty i niepotrzebny sprzęt - nie wyrzucaj byle gdzie !!!

U mnie na łosiedlu raz w miesiącu jest otwarty punkt oddawania elektrośmieci :]

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)

[ Generated in 0.049 seconds, 16 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00030 SET CHARSET latin2
0.00008 SET NAMES latin2
0.00302 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='3.237.186.170' WHERE u.id=1
0.00196 REPLACE INTO punbb_online (user_id, ident, logged) VALUES(1, '3.237.186.170', 1711616584)
0.00090 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1711616284
0.00172 DELETE FROM punbb_online WHERE ident='3.83.87.94'
0.00161 DELETE FROM punbb_online WHERE ident='44.200.23.133'
0.00176 DELETE FROM punbb_online WHERE ident='47.128.118.45'
0.00203 DELETE FROM punbb_online WHERE ident='47.128.97.86'
0.00151 DELETE FROM punbb_online WHERE ident='85.208.96.199'
0.00195 SELECT topic_id FROM punbb_posts WHERE id=127505
0.00868 SELECT id FROM punbb_posts WHERE topic_id=10070 ORDER BY posted
0.00271 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=10070 AND t.moved_to IS NULL
0.00017 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00702 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=10070 ORDER BY p.id LIMIT 0,25
0.00408 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=10070
Total query time: 0.0395 s