Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#276  2009-11-24 14:14:49

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: kernel nie ładuje modułów WTF!?

Dla repowego, tak w ramach testu :) Zaproponowałbym, żebyś także w ramach testów wypiął dysk z Windowsem, ale tam przecież siedzi grub :(


[img]http://svn.debianart.org/themes/generic/spinner/spinner48px-moreblue.png[/img]

Offline

 

#277  2009-11-24 14:38:52

  marg1 - Gentoowy Głupek

marg1
Gentoowy Głupek
Skąd: Bytom
Zarejestrowany: 2009-05-15

Re: kernel nie ładuje modułów WTF!?

No właśńie.I popapane :)  Zrobiłem tak i nie wstaje, nie może zamontować blablabla i na końcu  ramdiskfs>  czyli chyba chce ścieżkę do initrd.
Czyli co mi pozostaje, aktualizować gruba do końca do grub2?


marg1@jid.dug.net.pl
Linux User Registration Number: #488674
CISCO CCNA Alumni :)

Offline

 

#278  2009-11-24 14:50:05

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: kernel nie ładuje modułów WTF!?

[quote=marg1]Zrobiłem tak i nie wstaje, nie może zamontować blablabla i na końcu  ramdiskfs>  czyli chyba chce ścieżkę do initrd.[/quote]
To zostaw mu ścieżkę do initrd ;)

[quote=ArnVaker]Zaproponowałbym, żebyś także w ramach testów wypiął dysk z Windowsem, ale tam przecież siedzi grub[/quote]
Właściwie to możesz to zrobić. Wypiąć dysk z Windowsem, zostawić w grubie root=/dev/sda1 i zbootować kompa na przykład z płytki/dyskietki supergrubdiska.

[quote=marg1]Czyli co mi pozostaje, aktualizować gruba do końca do grub2?[/quote]
W tej sytuacji to chyba też nic nie da :) Założyć wątek o kolejności dysków?


[img]http://svn.debianart.org/themes/generic/spinner/spinner48px-moreblue.png[/img]

Offline

 

#279  2009-11-24 14:56:06

  marg1 - Gentoowy Głupek

marg1
Gentoowy Głupek
Skąd: Bytom
Zarejestrowany: 2009-05-15

Re: kernel nie ładuje modułów WTF!?

Scieżka do initrd została, usunałem tylko uuid z root= i zostawiłem ścieżke do partycji roota :)
To już nie wiem, czy ktoś coś będzie więcej wiedział :)

Ostatnio edytowany przez marg1 (2009-11-24 14:56:29)


marg1@jid.dug.net.pl
Linux User Registration Number: #488674
CISCO CCNA Alumni :)

Offline

 

#280  2009-11-24 15:02:44

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: kernel nie ładuje modułów WTF!?

Znalazłem w kernelu coś takiego:

CONFIG_EDD:                                                                                                                       
  │                                                                                                                                   
  │ Say Y or M here if you want to enable BIOS Enhanced Disk Drive                                                                   
  │ Services real mode BIOS calls to determine which disk                                                                         
  │ BIOS tries boot from.  This information is then exported via sysfs.                                                     
  │                                                                                                                                         
  │ This option is experimental and is known to fail to boot on some                                                               
  │ obscure configurations. Most disk controller BIOS vendors do                                                         
  │ not yet implement this feature.                                                                                                   
  │                                                                                                                                       
  │ Symbol: EDD [=n]                                                                                                           
  │ Prompt: BIOS Enhanced Disk Drive calls determine boot disk                                         
  │   Defined at drivers/firmware/Kconfig:8                                                                         
  │   Depends on: !IA64                                                                                         
  │   Location:                                                                                                               
  │     -> Firmware Drivers[/quote]
Nie wiem na ile i czy w ogóle może się to okazać przydatne.


[img]http://svn.debianart.org/themes/generic/spinner/spinner48px-moreblue.png[/img]

Offline

 

#281  2009-11-24 15:56:53

  marg1 - Gentoowy Głupek

marg1
Gentoowy Głupek
Skąd: Bytom
Zarejestrowany: 2009-05-15

Re: kernel nie ładuje modułów WTF!?

eh, nie mam słów, żeby takiej bzdury nie dało się zrobić :)
Się wnerwię, to sobie zainstaluje normalnego Debiana i nie będzie problemów z UUID-ami :)

Ostatnio edytowany przez marg1 (2009-11-24 16:08:58)


marg1@jid.dug.net.pl
Linux User Registration Number: #488674
CISCO CCNA Alumni :)

Offline

 

#282  2009-11-24 16:08:40

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: kernel nie ładuje modułów WTF!?

A próbowałeś?

[url=http://www.datafilehost.com/download-b4cfee55.html]konfig[/url]


[img]http://svn.debianart.org/themes/generic/spinner/spinner48px-moreblue.png[/img]

Offline

 

#283  2009-11-24 16:09:43

  marg1 - Gentoowy Głupek

marg1
Gentoowy Głupek
Skąd: Bytom
Zarejestrowany: 2009-05-15

Re: kernel nie ładuje modułów WTF!?

Jeżeli to tamten ostatni to tak, a jeżeli to jakiś nowy to nie :)


marg1@jid.dug.net.pl
Linux User Registration Number: #488674
CISCO CCNA Alumni :)

Offline

 

#284  2009-11-24 16:10:29

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: kernel nie ładuje modułów WTF!?

Nowy :)

[quote=marg1]Się wnerwię, to sobie zainstaluje normalnego Debiana i nie będzie problemów z UUID-ami :)[/quote]
A to też niekoniecznie by pomogło. Spróbuj na tym najnowszym konfigu z wrzuconym edd.

Ostatnio edytowany przez ArnVaker (2009-11-24 16:15:42)


[img]http://svn.debianart.org/themes/generic/spinner/spinner48px-moreblue.png[/img]

Offline

 

#285  2009-11-24 16:17:07

  marg1 - Gentoowy Głupek

marg1
Gentoowy Głupek
Skąd: Bytom
Zarejestrowany: 2009-05-15

Re: kernel nie ładuje modułów WTF!?

Link does not work :)


marg1@jid.dug.net.pl
Linux User Registration Number: #488674
CISCO CCNA Alumni :)

Offline

 

#286  2009-11-24 16:18:32

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: kernel nie ładuje modułów WTF!?

U mnie działa :)


[b]Edit:[/b]
Coś kombinują z tym serwerem. Raz działa, za chwilę nie działa...

Ostatnio edytowany przez ArnVaker (2009-11-24 16:27:23)


[img]http://svn.debianart.org/themes/generic/spinner/spinner48px-moreblue.png[/img]

Offline

 

#287  2009-11-24 16:30:41

  marg1 - Gentoowy Głupek

marg1
Gentoowy Głupek
Skąd: Bytom
Zarejestrowany: 2009-05-15

Re: kernel nie ładuje modułów WTF!?

Poczekam do jutra :)


marg1@jid.dug.net.pl
Linux User Registration Number: #488674
CISCO CCNA Alumni :)

Offline

 

#288  2009-11-24 16:32:03

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: kernel nie ładuje modułów WTF!?

To masz to samo gdzie indziej: [url=http://www.fileshost.com/download.php?id=A0770E431]konfig[/url].


[img]http://svn.debianart.org/themes/generic/spinner/spinner48px-moreblue.png[/img]

Offline

 

#289  2009-11-24 17:20:33

  k4misiek - Green Reaper

k4misiek
Green Reaper
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-11-11

Re: kernel nie ładuje modułów WTF!?

Tak długi temat odnośnie jądra a nikt nie wspomniał o tak pięknej komendzie: [i]make allnoconfig[/i]
Jak ktoś faktycznie chce nauczyć się konfigurować jądro chociaż pod swój sprzęt, to lepszego startu nie widzę.

Dalej to żmudne czytanie helpa do każdej opcji konfiguracyjnej i ew. wyszukiwarka gdy czegoś nie jesteśmy w stanie zrozumieć.
Warto jeszcze wiedzieć jakie moduły zostały załadowane na dystrybucyjnym jajku...

PS: Konfiguracja jądra w parę minut to bzdura.
Najpierw trzeba poświęcić dobre kilka(naście) dni na dokumentację.
Później można mówić o paru minutach.

Ostatnio edytowany przez sp3cu (2009-11-24 17:22:44)


You are registered as user [b]#464141[/b] with the Linux Counter

Offline

 

#290  2009-11-24 17:50:30

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: kernel nie ładuje modułów WTF!?

[quote=sp3cu]Tak długi temat odnośnie jądra a nikt nie wspomniał o tak pięknej komendzie: [i]make allnoconfig[/i][/quote]
Racja, ale dla początkującego to już totalny hardcore :) Zwłaszcza że system nie wstał tutaj jeszcze na żadnym konfigu...


[img]http://svn.debianart.org/themes/generic/spinner/spinner48px-moreblue.png[/img]

Offline

 

#291  2009-11-24 18:13:34

  skotx - Członek DUG

skotx
Członek DUG
Skąd: Olkusz
Zarejestrowany: 2008-01-22

Re: kernel nie ładuje modułów WTF!?

[quote=ArnVaker]Racja, ale dla początkującego to już totalny hardcore :) Zwłaszcza że system nie wstał tutaj jeszcze na żadnym konfigu...[/quote]
Jak pierwszy raz kompilowałem jądro to robiłem to przez 3 dni po 6-7h, żeby coś zadziałało bez błędów. Większość informacji wyszukałem w necie bo już ktoś wcześniej napisał rozwiązanie problemu lub nakierował (w 80% przypadków wyszukanie rozwiązania w google trwa krócej niż czekanie na odpowiedź na forum jak dla mnie), a ten wątek jak dla mnie jest oznaką lenistwa bo na każdy problem (nie ważne czy błachy czy nie) szukacie pomocy na forum, zamiast używać google do wyszukania odpowiedzi(kompilacja kernela była już milon razy opisana w necie).
Lepiej testować konfiguracje na różne sposoby, ale nie trzeba tego wszystkiego opisywać w milionach postów, które tak naprawdę nic nie wnoszą ważnego do tematu dla was jak i innych. Jak dla mnie nie pomaga tekst, że ktoś jest początkujący bo nie jest początkujący w używaniu mózgu. I to było tyle w tym temacie z mojej strony. Enter


Jeśli mam wysłuchiwać czyichś poglądów, to niech będą one wypowiedziane w formie twierdzącej, wątpliwości sam mam dosyć.

Offline

 

#292  2009-11-24 18:52:55

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: kernel nie ładuje modułów WTF!?

[quote=skotx]Lepiej testować konfiguracje na różne sposoby, ale nie trzeba tego wszystkiego opisywać w milionach postów, które tak naprawdę nic nie wnoszą ważnego do tematu dla was jak i innych. Jak dla mnie nie pomaga tekst, że ktoś jest początkujący bo nie jest początkujący w używaniu mózgu.[/quote]
Wybacz, ale jak inaczej sprawdzić różne możliwości/przyczyny/rozwiązania nie mając dostępu do tego komputera?
Przecież to nie ja mam problem, nie wiem czemu się mnie czepiasz...


[b]Edit:[/b]

[b]marg1[/b], skompiluj jeszcze na tym ostatnim konfigu który wrzuciłem i sprawdź na wpisach root=/dev/sda1, root=/dev/sdb1. Jeżeli nie wstanie to trudno... Kombinuj dalej sam, bo widzę, że innym użytkownikom zaczął ten wątek przeszkadzać.

Ostatnio edytowany przez ArnVaker (2009-11-24 19:59:52)


[img]http://svn.debianart.org/themes/generic/spinner/spinner48px-moreblue.png[/img]

Offline

 

#293  2009-11-24 22:25:26

  marg1 - Gentoowy Głupek

marg1
Gentoowy Głupek
Skąd: Bytom
Zarejestrowany: 2009-05-15

Re: kernel nie ładuje modułów WTF!?

[quote=skotx][quote=ArnVaker]Racja, ale dla początkującego to już totalny hardcore :) Zwłaszcza że system nie wstał tutaj jeszcze na żadnym konfigu...[/quote]
Jak pierwszy raz kompilowałem jądro to robiłem to przez 3 dni po 6-7h, żeby coś zadziałało bez błędów. Większość informacji wyszukałem w necie bo już ktoś wcześniej napisał rozwiązanie problemu lub nakierował (w 80% przypadków wyszukanie rozwiązania w google trwa krócej niż czekanie na odpowiedź na forum jak dla mnie), a ten wątek jak dla mnie jest oznaką lenistwa bo na każdy problem (nie ważne czy błachy czy nie) szukacie pomocy na forum, zamiast używać google do wyszukania odpowiedzi(kompilacja kernela była już milon razy opisana w necie).
Lepiej testować konfiguracje na różne sposoby, ale nie trzeba tego wszystkiego opisywać w milionach postów, które tak naprawdę nic nie wnoszą ważnego do tematu dla was jak i innych. Jak dla mnie nie pomaga tekst, że ktoś jest początkujący bo nie jest początkujący w używaniu mózgu. I to było tyle w tym temacie z mojej strony. Enter[/quote]
Ja to robię już tyle samo, a ten problem jest moim tak głupi, że aż śmieszny i nie wiem dlaczego tak się dzieje.
Hehe :) fajna mi oznaka lenistwa, gdybym był leniwy, pewnie bym to olał już trzy dni temu ale dobra :)
Jeżeli coś znajduje w google na jakikolwiek poruszany tu temat, pewnie również będą to głownie fora. Czytanie dokumentacji - pewnie to wykonalne, natomiast nie wiem ile setek stron musiałbym przeczytać, żeby wyłuskać rozwiązanie tego problemu. A przypuszczam, że znajdzie się gdzieś ktoś, kto miał podobny problem,
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że te opisy tych wszystkich opcji niczego nie przesądzają - jeśli nie jesteś pewien wybierz Y i tak to tam wygląda.

Cały ten problem załatwiłoby pewnie initrd, ale o to właśnie chodzi, że ja chce to doprowadzić do dobrego stanu bez niego.
Problem się według mnie sprowadził do tego, że zamienia się co uruchomienie kolejność dysków w fdisku, niezgadza się ona nawet w jednym czasie ze wpisami w /etc/fstab i musiałbym się dowiedzieć, jak temu przeciwdziałać.

A ja się już powoli przyzwyczajam do tego, ze mam problemy, których nie maja inni (patrz hal) - tylko, że ja sam ich nie stwarzam:)

Dzięki [b]ArnVaker[/b] boś naprawdę poświęcił masę czasu mi :)

Ostatnio edytowany przez marg1 (2009-11-24 22:31:15)


marg1@jid.dug.net.pl
Linux User Registration Number: #488674
CISCO CCNA Alumni :)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)

[ Generated in 0.012 seconds, 11 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00009 SET CHARSET latin2
0.00004 SET NAMES latin2
0.00105 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='13.59.197.213' WHERE u.id=1
0.00135 UPDATE punbb_online SET logged=1727475823 WHERE ident='13.59.197.213'
0.00049 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1727475523
0.00059 SELECT topic_id FROM punbb_posts WHERE id=134723
0.00009 SELECT id FROM punbb_posts WHERE topic_id=15524 ORDER BY posted
0.00052 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=15524 AND t.moved_to IS NULL
0.00005 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00351 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=15524 ORDER BY p.id LIMIT 275,25
0.00095 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=15524
Total query time: 0.00873 s