Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2010-02-19 08:28:20

  Graffi - Użytkownik

Graffi
Użytkownik
Skąd: Sulejówek
Zarejestrowany: 2005-10-03
Serwis

rozwaliłem gentoo podczas aktualizacji

hej

potrzebuję pomocy :(

a mianowicie, niektórzy wiedzą co mniej wiecej bo wczoraj na #errorze marudziłem ok. 22 wieczorem, a mianowicie, zapuściłem sobie w dzien wczoraj

Kod:

emerge -uDN world

no i szło sobie... i zacięło się...
więc poczytałem ze problemem jest wersja perla, na #errorze mi podpowiedzieli żeby go zaktualizować z ~x86
niby się zainstalował w wersji dev-lang/perl-5.10.1
potem poszło dalej -uDN i zacięło się... znów był problem z perlem... więc go unmergnąłem - o dziwo poszła aktualizacja dalej...
no i dziś rano podłączyłem sie pod 'blaszaka' po ssh i jest masakra, aktualizacja nic nie idzie :(
normalnie nic nie idzie, nic nie można zainstalować itd...

nawet głupie "make menuconfig" robi mi takie bubu:

Kod:

drekmore linux # make menuconfig
  HOSTCC  scripts/basic/fixdep
In file included from /usr/include/bits/posix1_lim.h:157,
                 from /usr/include/limits.h:145,
                 from /usr/lib/gcc/i686-pc-linux-gnu/4.3.4/include-fixed/limits.h:122,
                 from /usr/lib/gcc/i686-pc-linux-gnu/4.3.4/include-fixed/syslimits.h:7,
                 from /usr/lib/gcc/i686-pc-linux-gnu/4.3.4/include-fixed/limits.h:11,
                 from scripts/basic/fixdep.c:114:
/usr/include/bits/local_lim.h:39:26: error: linux/limits.h: No such file or directory
In file included from /usr/include/sys/socket.h:40,
                 from /usr/include/netinet/in.h:25,
                 from /usr/include/arpa/inet.h:23,
                 from scripts/basic/fixdep.c:116:
/usr/include/bits/socket.h:364:24: error: asm/socket.h: No such file or directory
scripts/basic/fixdep.c: In function 'use_config':
scripts/basic/fixdep.c:204: error: 'PATH_MAX' undeclared (first use in this function)
scripts/basic/fixdep.c:204: error: (Each undeclared identifier is reported only once
scripts/basic/fixdep.c:204: error: for each function it appears in.)
scripts/basic/fixdep.c:204: warning: unused variable 's'
scripts/basic/fixdep.c: In function 'parse_dep_file':
scripts/basic/fixdep.c:304: error: 'PATH_MAX' undeclared (first use in this function)
scripts/basic/fixdep.c:304: warning: unused variable 's'
make[1]: *** [scripts/basic/fixdep] Error 1
make: *** [scripts_basic] Error 2
drekmore linux #

może mi ktoś podpowiedziec jak to postawić na nogi?
wpadłem na (chyba) głupi pomysł i dopisałem w /etc/make.conf sobie ~x86, aaa myślę sobie "pójdą pakiety może niektóre nowsze i będize lepiej..." nic nie poszło a wygląda że coś się zpsuło :(

teraz tak...
a może zainstalować perla z pakietów binarnych?
ale jaki jest adres jakiegoś repo binarnego?
może to mi wskrzesi system do wersji działającej w pełni i popchnę dalej aktualizacje ze źródeł już?

z góry dzięki wielkie za pomoc

Offline

 

#2  2010-02-19 09:10:03

  jezoo - Dzięcioł

jezoo
Dzięcioł
Skąd: Z lasu
Zarejestrowany: 2005-09-02

Re: rozwaliłem gentoo podczas aktualizacji

a robiles rekompilacje gcc i tego nieszczesnego perla?

Ostatnio edytowany przez jezoo (2010-02-19 09:11:45)


[img]http://intershock.pl/images/icons/freebsd.jpg[/img] [img]http://www.the-eleven.com/site_media/static/img/postgresql_powered.png[/img] [img]http://www.wwgmc.com/images/badge_php.gif[/img]
LRU #480459

Offline

 

#3  2010-02-19 09:21:54

  kamikaze - Administrator

kamikaze
Administrator
Zarejestrowany: 2004-04-16

Re: rozwaliłem gentoo podczas aktualizacji

Dlatego nie lubie rzentó.

Offline

 

#4  2010-02-19 09:44:52

  sal_i - Członek DUG

sal_i
Członek DUG
Skąd: Neverhood
Zarejestrowany: 2007-01-01

Re: rozwaliłem gentoo podczas aktualizacji

a jakiegoś loga z tej aktualizacji masz?


“Generowanie liczb losowych jest zbyt ważne, żeby zostawiać to przypadkowi”

Offline

 

#5  2010-02-19 11:04:43

  Graffi - Użytkownik

Graffi
Użytkownik
Skąd: Sulejówek
Zarejestrowany: 2005-10-03
Serwis

Re: rozwaliłem gentoo podczas aktualizacji

@jezoo: nie mogę zrobić rekompilacji gcc - cos się sypie

@sal_i: zaraz puszczę aktualizację w wolniejszej chwili jak jestem w pracy to umieszczę czym sypie

Offline

 

#6  2010-02-19 11:23:08

  zlyZwierz - Moderator

zlyZwierz
Moderator
Zarejestrowany: 2005-02-18
Serwis

Re: rozwaliłem gentoo podczas aktualizacji

Generalnie to poszukaj sobie tego pliku limits.h i wgraj go w odpowiednie miejsce :)


[url=http://www.netfix.pro]www.netfix.pro[/url]

Offline

 

#7  2010-02-19 12:04:00

  sal_i - Członek DUG

sal_i
Członek DUG
Skąd: Neverhood
Zarejestrowany: 2007-01-01

Re: rozwaliłem gentoo podczas aktualizacji

[quote=zlyZwierz]Generalnie to poszukaj sobie tego pliku limits.h i wgraj go w odpowiednie miejsce :)[/quote]
No niby tak, ale to co Graffi podał to tylko przykład i dowód że nawet make menuconfig się sypie. Rozwiązania należy raczej szukać w miejscu gdzie się aktualizacja wysypała


“Generowanie liczb losowych jest zbyt ważne, żeby zostawiać to przypadkowi”

Offline

 

#8  2010-02-19 12:06:58

  NIC - Członek DUG

NIC
Członek DUG
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-12-25
Serwis

Re: rozwaliłem gentoo podczas aktualizacji

Nie tylko limits.h, ale i niżej widać, że jeszcze jednego..

error: asm/socket.h: No such file or directory[/quote]
Gdzieś nagłówki jądra wcięło.... Zaciągnij nagłówki (jakiś gentowski sposób?) lub jądro i

Kod:

make INSTALL_HDR_PATH=dest headers_install && cp -rv dest/include/* /usr/include

Ostatnio edytowany przez NIC (2010-02-19 12:07:26)


Stronka-dom: [url]http://titek.victorygames.pl[/url]
Jabber: nic@jabster.pl
Hobby: kompilowanie Linuksa, Bluetooth
Dystrybucja: żadna, bliski krewny LFS, składak

Offline

 

#9  2010-02-19 13:48:23

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: rozwaliłem gentoo podczas aktualizacji

[quote=NIC]jakiś gentowski sposób?[/quote]
Tak :)

Kod:

sys-kernel/linux-headers-2.6.32 (/usr/include/linux/limits.h)
sys-kernel/linux-headers-2.6.32 (/usr/include/asm/socket.h)

Kod:

emerge -av1 linux-headers

Kod:

[i] sys-kernel/linux-headers
     Available versions:  *2.4.33.3!b!s ~*2.4.36!b!s 2.6.23-r3!b!s 2.6.27-r2!b!s (~)2.6.28-r1!b!s (~)2.6.29!b!s (~)2.6.30-r1!b!s (~)2.6.32!b!s
     Installed versions:  2.6.32!b!s(21:42:27 13.02.2010)
     Homepage:            http://www.kernel.org/ http://www.gentoo.org/
     Description:         Linux system headers

[b]Graffi[/b], to właściwie aktualizowałeś do ~x86 perla, czy cały system?


[img]http://svn.debianart.org/themes/generic/spinner/spinner48px-moreblue.png[/img]

Offline

 

#10  2010-02-19 14:27:19

  Graffi - Użytkownik

Graffi
Użytkownik
Skąd: Sulejówek
Zarejestrowany: 2005-10-03
Serwis

Re: rozwaliłem gentoo podczas aktualizacji

Kod:

drekmore src # emerge -av1 linux-headers

These are the packages that would be merged, in order:

Calculating dependencies... done!
[ebuild  N    ] sys-kernel/linux-headers-2.6.32  0 kB

Total: 1 package (1 new), Size of downloads: 0 kB

Would you like to merge these packages? [Yes/No] Yes

>>> Verifying ebuild manifests

>>> Emerging (1 of 1) sys-kernel/linux-headers-2.6.32
 * gentoo-headers-base-2.6.32.tar.lzma RMD160 SHA1 SHA256 size ;-) ...                                                                          [ ok ]
 * gentoo-headers-2.6.32-1.tar.lzma RMD160 SHA1 SHA256 size ;-) ...                                                                             [ ok ]
 * checking ebuild checksums ;-) ...                                                                                                            [ ok ]
 * checking auxfile checksums ;-) ...                                                                                                           [ ok ]
 * checking miscfile checksums ;-) ...                                                                                                          [ ok ]
 * CPV:  sys-kernel/linux-headers-2.6.32                                                                                                              
 * REPO: gentoo                                                                                                                                       
 * USE:  elibc_glibc kernel_linux userland_GNU x86                                                                                                    
>>> Unpacking source...                                                                                                                               
>>> Unpacking gentoo-headers-base-2.6.32.tar.lzma to /var/tmp/portage/sys-kernel/linux-headers-2.6.32/work                                            
>>> Unpacking gentoo-headers-2.6.32-1.tar.lzma to /var/tmp/portage/sys-kernel/linux-headers-2.6.32/work                                               
 * Applying various patches (bugfixes/updates) ...                                                                                                    
 *   00_all_0001-kbuild-auto-convert-size-types-in-userspace-headers.patch ...                                                                   [ ok ]
 *   00_all_0002-linux-types.h-create-userspace-safe-64bit-aligned-de.patch ...                                                                  [ ok ]
 *   00_all_0003-linux-stat.h-remove-__GLIBC__-checks.patch ...                                                                                  [ ok ]
 *   00_all_0004-linux-stddef.h-export-offsetof-to-userspace.patch ...                                                                           [ ok ]
 *   00_all_0005-linux-pull-in-other-needed-headers-for-userspace.patch ...                                                                      [ ok ]
 *   00_all_0006-HACK-asm-pull-in-C-library-headers.patch ...                                                                                    [ ok ]
 *   00_all_0007-HACK-linux-pull-in-C-library-headers.patch ...                                                                                  [ ok ]
 *   00_all_0008-netfilter-pull-in-limits.h.patch ...                                                                                            [ ok ]
 *   00_all_0009-convert-PAGE_SIZE-usage.patch ...                                                                                               [ ok ]
 * Done with patching                                                                                                                                  
>>> Source unpacked in /var/tmp/portage/sys-kernel/linux-headers-2.6.32/work                                                                           
>>> Compiling source in /var/tmp/portage/sys-kernel/linux-headers-2.6.32/work/gentoo-headers-base-2.6.32 ...                                           
>>> Source compiled.                                                                                                                                   
>>> Test phase [not enabled]: sys-kernel/linux-headers-2.6.32                                                                                          

>>> Install linux-headers-2.6.32 into /var/tmp/portage/sys-kernel/linux-headers-2.6.32/image/ category sys-kernel
make headers_install INSTALL_HDR_PATH=/var/tmp/portage/sys-kernel/linux-headers-2.6.32/image///usr/include/.. ARCH=x86 CROSS_COMPILE=i686-pc-linux-gnu-                                                                                                                                                       
  CHK     include/linux/version.h                                                                                                                      
  UPD     include/linux/version.h                                                                                                                      
  HOSTCC  scripts/unifdef                                                                                                                              
  INSTALL include/asm-generic (34 files)                                                                                                               
/bin/sh: perl: command not found                                                                                                                       
make[2]: *** [/var/tmp/portage/sys-kernel/linux-headers-2.6.32/image///usr/include/../include/asm-generic/.install] Error 127                          
make[1]: *** [asm-generic] Error 2                                                                                                                     
make: *** [headers_install] Error 2                                                                                                                    
 * ERROR: sys-kernel/linux-headers-2.6.32 failed:                                                                                                      
 *   (no error message)                                                                                                                                
 *                                                                                                                                                     
 * Call stack:                                                                                                                                         
 *     ebuild.sh, line   54:  Called src_install                                                                                                       
 *   environment, line 3136:  Called kernel-2_src_install                                                                                              
 *   environment, line 2332:  Called install_headers                                                                                                   
 *   environment, line 2184:  Called die                                                                                                               
 * The specific snippet of code:                                                                                                                       
 *           emake headers_install INSTALL_HDR_PATH="${D}"/${ddir}/.. ${xmakeopts} || die;                                                             
 *                                                                                                                                                     
 * If you need support, post the output of 'emerge --info =sys-kernel/linux-headers-2.6.32',                                                           
 * the complete build log and the output of 'emerge -pqv =sys-kernel/linux-headers-2.6.32'.                                                            
 * The complete build log is located at '/var/tmp/portage/sys-kernel/linux-headers-2.6.32/temp/build.log'.                                             
 * The ebuild environment file is located at '/var/tmp/portage/sys-kernel/linux-headers-2.6.32/temp/environment'.                                      
 * S: '/var/tmp/portage/sys-kernel/linux-headers-2.6.32/work/gentoo-headers-base-2.6.32'                                                               

>>> Failed to emerge sys-kernel/linux-headers-2.6.32, Log file:

>>>  '/var/tmp/portage/sys-kernel/linux-headers-2.6.32/temp/build.log'

 * Messages for package sys-kernel/linux-headers-2.6.32:

 * ERROR: sys-kernel/linux-headers-2.6.32 failed:
 *   (no error message)
 *
 * Call stack:
 *     ebuild.sh, line   54:  Called src_install
 *   environment, line 3136:  Called kernel-2_src_install
 *   environment, line 2332:  Called install_headers
 *   environment, line 2184:  Called die
 * The specific snippet of code:
 *           emake headers_install INSTALL_HDR_PATH="${D}"/${ddir}/.. ${xmakeopts} || die;
 *
 * If you need support, post the output of 'emerge --info =sys-kernel/linux-headers-2.6.32',
 * the complete build log and the output of 'emerge -pqv =sys-kernel/linux-headers-2.6.32'.
 * The complete build log is located at '/var/tmp/portage/sys-kernel/linux-headers-2.6.32/temp/build.log'.
 * The ebuild environment file is located at '/var/tmp/portage/sys-kernel/linux-headers-2.6.32/temp/environment'.
 * S: '/var/tmp/portage/sys-kernel/linux-headers-2.6.32/work/gentoo-headers-base-2.6.32'
drekmore src #

problem polega na tym ze odistalowałem wczoraj perla (bo coś krzyczało o złą wersję perla :( )
a perla nie mogę zainstalować bo nie widzisz jakichś plików .h :|

Offline

 

#11  2010-02-19 16:24:09

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: rozwaliłem gentoo podczas aktualizacji

Total: 1 package ([b]1 new[/b]), Size of downloads: 0 kB[/quote]
Pytanie za 100 punktów - dlaczego wcześniej wywaliłeś z systemu nagłówki?
To średnio dobry pomysł :) i emerge powinien się drzeć przy tym.

To ja proponuję prowizorycznie podlinkować ze źródeł (każdy "/" lub jego brak na końcu ma znaczenie)...

Kod:

rm -r /usr/include/asm/ /usr/include/asm-generic/ /usr/include/linux/

Kod:

ln -s /usr/src/linux/include/linux/ /usr/include/linux
ln -s /usr/src/linux/include/asm-generic/ /usr/include/asm
ln -s /usr/src/linux/include/asm-generic/ /usr/include/asm-generic

Tyle powinno wystarczyć, potem ugotować perla:

Kod:

emerge -av1 perl

Pozbyć się prowizorki:

Kod:

rm /usr/include/asm /usr/include/asm-generic /usr/include/linux

Wstawić porządne nagłówki:

Kod:

emerge -av1 linux-headers

I jeszcze raz ugotować perla:

Kod:

emerge -av1 perl

Powinno być ok :) Aha, jeśli wszystko przejdzie, to puść jeszcze:

Kod:

perl-cleaner --all

I zdecyduj się na x86 lub ~x86, bo teraz chyba niby masz stable, a w make.conf wrzucone ~x86 ;]


[img]http://svn.debianart.org/themes/generic/spinner/spinner48px-moreblue.png[/img]

Offline

 

#12  2010-02-19 17:15:45

  Graffi - Użytkownik

Graffi
Użytkownik
Skąd: Sulejówek
Zarejestrowany: 2005-10-03
Serwis

Re: rozwaliłem gentoo podczas aktualizacji

1. bo mam kernel kompilowany przez siebie, pociągnięty bezpośrednio z kernel.org - uważałem że ten nagłówki wystarczą :(
tyle że pewnie w tzw. międzyczasie puściłem "make clean" i ...uj bąbki strzelił :>

coś mam obawę że sam sobie winien jestem i tyle :(

Kod:

Now you must run 'make'.                                                                                                                               

If you compile perl5 on a different machine or from a different object
directory, copy the Policy.sh file from this object directory to the  
new one before you run Configure -- this will help you with most of   
the policy defaults.                                                  

>>> Source configured.
>>> Compiling source in /var/tmp/portage/dev-lang/perl-5.10.1/work/perl-5.10.1 ...
make                                                                              
`sh  cflags "optimize='-march=native -O2 -pipe'" miniperlmain.o` -fPIC miniperlmain.c
          CCCMD =  i686-pc-linux-gnu-gcc -DPERL_CORE -c -fno-strict-aliasing -pipe -fstack-protector -D_LARGEFILE_SOURCE -D_FILE_OFFSET_BITS=64  -march=native -O2 -pipe -Wall                                                                                                                                
In file included from /usr/include/signal.h:339,                                                                                                       
                 from /usr/include/sys/wait.h:31,                                                                                                      
                 from perl.h:686,                                                                                                                      
                 from miniperlmain.c:40:                                                                                                               
/usr/include/bits/sigcontext.h:28:29: error: asm/sigcontext.h: No such file or directory                                                               
make: *** [miniperlmain.o] Error 1                                                                                                                     
 * ERROR: dev-lang/perl-5.10.1 failed:                                                                                                                 
 *   emake failed                                                                                                                                      
 *                                                                                                                                                     
 * Call stack:                                                                                                                                         
 *     ebuild.sh, line   54:  Called src_compile                                                                                                       
 *   environment, line 2751:  Called _eapi2_src_compile                                                                                                
 *     ebuild.sh, line  646:  Called die                                                                                                               
 * The specific snippet of code:                                                                                                                       
 *              emake || die "emake failed"                                                                                                            
 *                                                                                                                                                     
 * If you need support, post the output of 'emerge --info =dev-lang/perl-5.10.1',                                                                      
 * the complete build log and the output of 'emerge -pqv =dev-lang/perl-5.10.1'.                                                                       
 * The complete build log is located at '/var/tmp/portage/dev-lang/perl-5.10.1/temp/build.log'.                                                        
 * The ebuild environment file is located at '/var/tmp/portage/dev-lang/perl-5.10.1/temp/environment'.                                                 
 * S: '/var/tmp/portage/dev-lang/perl-5.10.1/work/perl-5.10.1'

>>> Failed to emerge dev-lang/perl-5.10.1, Log file:

>>>  '/var/tmp/portage/dev-lang/perl-5.10.1/temp/build.log'

 * Messages for package dev-lang/perl-5.10.1:

 * ERROR: dev-lang/perl-5.10.1 failed:
 *   emake failed
 *
 * Call stack:
 *     ebuild.sh, line   54:  Called src_compile
 *   environment, line 2751:  Called _eapi2_src_compile
 *     ebuild.sh, line  646:  Called die
 * The specific snippet of code:
 *              emake || die "emake failed"
 *
 * If you need support, post the output of 'emerge --info =dev-lang/perl-5.10.1',
 * the complete build log and the output of 'emerge -pqv =dev-lang/perl-5.10.1'.
 * The complete build log is located at '/var/tmp/portage/dev-lang/perl-5.10.1/temp/build.log'.
 * The ebuild environment file is located at '/var/tmp/portage/dev-lang/perl-5.10.1/temp/environment'.
 * S: '/var/tmp/portage/dev-lang/perl-5.10.1/work/perl-5.10.1'
drekmore src #

chyba że ktoś ma paczkę perla którą może podesłać?
zainstaluję (tak tak tak... wiem nie będzie to optymalne) i tak ruszę dalej - dobrze rozumuje?

system x86

Offline

 

#13  2010-02-19 18:04:52

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: rozwaliłem gentoo podczas aktualizacji

[quote=Graffi]1. bo mam kernel kompilowany przez siebie, pociągnięty bezpośrednio z kernel.org - uważałem że ten nagłówki wystarczą :([/quote]
1. A po co z kernel.org skoro w drzewie są vanilla-sources - to są właśnie czyste źródła z kernel.org bez żadnych patchy :)
2. Tak zwane paczki linux-headers w Debianie to imitacja źródeł danego kernela - dzięki temu nie trzeba trzymać całych źródeł w /usr/src. Za to ebuildy linux-headers w Gentoo to zupełnie inna bajka i są one w systemie jak najbardziej potrzebne - o czym się właśnie przekonałeś...

[quote=Graffi]coś mam obawę że sam sobie winien jestem i tyle :([/quote]
Dokładnie - całe to zamieszanie spowodowałeś wywalając linux-headers.

/usr/include/bits/sigcontext.h:28:29: error: asm/sigcontext.h: No such file or directory[/quote]
Skopiuj/podlinkuj go ze źródeł do [b]/usr/include/asm[/b].

U mnie siedzi w:

/usr/src/linux-2.6.31-zen12/arch/x86/include/asm/sigcontext.h[/quote]
Jakby jęczał dalej przy merdżowaniu perla o jakiś inny *.h, to szukaj go w źródłach i wrzucaj tam gdzie powinien być.

Trochę przy tym zabawy, ale w końcu powinien się skompilować :)


[img]http://svn.debianart.org/themes/generic/spinner/spinner48px-moreblue.png[/img]

Offline

 

#14  2010-02-22 12:36:48

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: rozwaliłem gentoo podczas aktualizacji

[quote=Graffi]chyba że ktoś ma paczkę perla którą może podesłać?[/quote]
Wcześniej się w tej kwestii nie wychylałem, bo mam ~amd64, a Ty x86...
ale właśnie mi się nawinął tinderbox => http://tinderbox.dev.gentoo.org/default-linux/


[img]http://svn.debianart.org/themes/generic/spinner/spinner48px-moreblue.png[/img]

Offline

 

#15  2010-02-22 13:02:16

  Graffi - Użytkownik

Graffi
Użytkownik
Skąd: Sulejówek
Zarejestrowany: 2005-10-03
Serwis

Re: rozwaliłem gentoo podczas aktualizacji

super... tyle że mi tak na niedzielę był potrzebny działający system wraz z nagrywającym mencoderem że przeinstalowałem go na Debiana :(

poskładam sobie na dniach drugiego identycznego kompa (bo mam możliwość) i będę tam docierał Gentoo - jak uda mi się wszystko poustawiać to przełożę dyski :)

więc na dzień dzisiejszy wielkie DZIĘKUJĘ za wszelką pomoc, na pewno nie ostatni raz na temat Gentoo zadawałem pytania :)

Offline

 

#16  2010-02-22 16:16:47

  jezoo - Dzięcioł

jezoo
Dzięcioł
Skąd: Z lasu
Zarejestrowany: 2005-09-02

Re: rozwaliłem gentoo podczas aktualizacji

@Graffi spróbuj przekompilowac gcc to ktore masz starsza wersja, jezeli pojdzie to nowsza wersja skompiluj perla

PS:
a tutaj masz mala wskazówkę :)
emerge --info =dev-lang/perl-5.10.1
emerge -pqv =dev-lang/perl-5.10.1

i pochwal sie wynikami :)


[img]http://intershock.pl/images/icons/freebsd.jpg[/img] [img]http://www.the-eleven.com/site_media/static/img/postgresql_powered.png[/img] [img]http://www.wwgmc.com/images/badge_php.gif[/img]
LRU #480459

Offline

 

#17  2010-06-19 15:03:36

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: rozwaliłem gentoo podczas aktualizacji

[quote=ArnVaker][quote=Graffi]chyba że ktoś ma paczkę perla którą może podesłać?[/quote]
Wcześniej się w tej kwestii nie wychylałem, bo mam ~amd64, a Ty x86...
ale właśnie mi się nawinął tinderbox => http://tinderbox.dev.gentoo.org/default-linux/[/quote]
Czy warto zamordować jednego (lub kilku) gości z gentoo-forums?

Pytałem tam - czy jest jakieś miejsce - gdzie można znaleźć kilka działających paczek (moje pierwsze w życiu gentoo było prawie gotowe, z wyjątkiem około 10 -12 paczek - które sypały błędami, i nijak nie dało się ich zainstalować)
Wykpili lamera i spławili.
A okazuje się - że nie ma rzeczy niemożliwych, i nawet gotowe paczuszki do Gentoo czasem można znaleźć, choć oczywiście - niekoniecznie do naszego make.confa pasują jak ulał, ale jak nie ma jakiejś biblioteki, albo potrzebnego pakietu...... to czemu nie?

Dzięki i pozdrawiam
;-)))))

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2010-06-19 15:04:32)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#18  2010-06-19 15:23:29

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: rozwaliłem gentoo podczas aktualizacji

[quote=Jacekalex]Czy warto zamordować jednego (lub kilku) gości z gentoo-forums?[/quote]
IMHO: nie


[img]http://svn.debianart.org/themes/generic/spinner/spinner48px-moreblue.png[/img]

Offline

 

#19  2010-06-20 08:59:46

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: rozwaliłem gentoo podczas aktualizacji

Ok. niech będzie, amnestia.
;-)))


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)

[ Generated in 0.013 seconds, 11 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00015 SET CHARSET latin2
0.00006 SET NAMES latin2
0.00181 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='18.217.8.82' WHERE u.id=1
0.00078 REPLACE INTO punbb_online (user_id, ident, logged) VALUES(1, '18.217.8.82', 1714300162)
0.00048 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1714299862
0.00057 SELECT topic_id FROM punbb_posts WHERE id=150365
0.00214 SELECT id FROM punbb_posts WHERE topic_id=16151 ORDER BY posted
0.00101 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=16151 AND t.moved_to IS NULL
0.00010 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00154 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=16151 ORDER BY p.id LIMIT 0,25
0.00106 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=16151
Total query time: 0.0097 s