Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#26  2010-11-18 21:09:45

  grzesiek - Użytkownik

grzesiek
Użytkownik
Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2009-03-06
Serwis

Re: Potęga Perla?

[quote=Minio]A teraz w drugą stronę: w czym Python jest lepszy od perl-a?[/quote]
Przypomina kod a nie kota, który wskoczył na klawiaturę :)

Jak już napisałem wcześniej dla mnie wstawianie znaków przed wszystkim, nawet funkcją jest chore.

Tak faworyzuje Pythona bo mi się podoba. Cztery lata temu w ciągu 2 tygodni nauczyłem się go w stopniu wystarczającym, aby w GTK+ napisać prostą aplikację.

Jak spojrzę na Perl to mi się odechciewa go uczyć, a tu pytam co ewentualnie stracę tak robiąc tym bardziej, że trendy się odwracają na niekorzyść Perla.

Co w tym złego, że mam swoje zdanie tzn. wole Pythona. Dla mnie sprawa jest prosta, jeżeli Perl nie oferuje rzeczy, których nie da się zrobić w inny sposób w Pythonie to nie muszę się go uczyć i jestem szczęśliwy.

Podsumowując zacytuje swoją wypowiedz z tematu na grupie pl.comp.lang.perl:
"Widzę, że wybór Perl czy Python więcej ma wspólnego z wyborem po
której stronie staniesz, bardziej wybór filozofii niż funkcjonalności."

Offline

 

#27  2010-11-18 21:36:13

  kamikaze - Administrator

kamikaze
Administrator
Zarejestrowany: 2004-04-16

Re: Potęga Perla?

Ok wolisz Pythona, co w tym złego że ktoś woli Perla? Z tego co piszesz wynika, że nie znasz Perla, więc lepiej go nie oceniać. Znowu minio woli Perla, pewnie nie zna zbyt dobrze Pythona. Stąd kłótnia jest trochę śmieszna, z kiepskimi argumentami, bo każdy wychwala swój język bo o drugim wie niewiele. Trzeba trochę popisać żeby poznać , wyrobić sobie zdanie. Oceniać język na podstawie czyjejś opinii lub dziwnej składni albo na podstawie problemów z napisaniem pierwszego i jedynego programu nie jest miarodajne. Zresztą te rzeczy są nie niezbyt podlegające ocenie, kwestia gustu, a o gustach się nie dyskutuje.

Offline

 

#28  2010-11-18 21:51:54

  Minio - Użyszkodnik

Minio
Użyszkodnik
Skąd: Brno, Česko
Zarejestrowany: 2007-12-22
Serwis

Re: Potęga Perla?

[quote=kamikaze][quote=Minio]Prawie tak. Jeśli znasz dobrze Pythona to [b]mniej-więcej[/b] tak jakbyś znał dobrze perl-a.[/quote]
Chyba mniej niż więcej.  Tak można dojść, do tego że się zna każdy język "mniej-więcej".[/quote]
Nie, nie każdy. Po prostu perl i Python są na tyle podobne, że różnice między nimi są dość rozmyte.

Ale jeśli zechcesz porównywać perl-a albo Pythona z, dajmy na to, [url= http://en.wikipedia.org/wiki/R_(programming_language)]R[/url], to różnice okażą się bardzo wyraźne.

(Poza tym umknęła Ci subtelność wyrażona w słowach „tak jakbyś”.)

[quote=grzesiek][quote=Minio]A teraz w drugą stronę: w czym Python jest lepszy od perl-a?[/quote]
Przypomina kod a nie kota, który wskoczył na klawiaturę :)[/quote]
Argument odnoszący się do subiektywnych skojarzeń,  przez to zupełnie niemerytoryczny.

[quote=grzesiek]Jak już napisałem wcześniej dla mnie wstawianie znaków przed wszystkim, nawet funkcją jest chore.[/quote]
1. Kwestia gustu. Dla Ciebie jest to chore, ja powiem że jest świetne, bo na pierwszy rzut oka widać z czym masz do czynienia. No i co? I nic. Argument niemerytoryczny.
2. Akurat przed funkcjami nie trzeba stawiać.

[quote=grzesiek]Jak spojrzę na Perl to mi się odechciewa go uczyć, a tu pytam co ewentualnie stracę tak robiąc tym bardziej, że trendy się odwracają na niekorzyść Perla.[/quote]
A każe Ci ktoś się go uczyć?

Co tracisz? Ostatecznie pewien potencjał. Nie da się podać żadnych twardych danych na ten temat. Możesz całe życie nie mieć potrzeby z perl-a skorzystać. Może się zdarzyć że będziesz żałował że swego czasu perl-a chociaż nie liznąłeś.

Powiedziałbym żebyś wniosek wyciągnął sam, gdybyś nie zrobił tego jeszcze przed napisaniem pierwszej wiadomości.


Spinnen Essen: [url=http://fluxboxpl.org/portal/]FluxboxPL[/url] [url=http://przepis-na-lo.pl/]Przepis na LibreOffice[/url]

Offline

 

#29  2010-11-18 22:03:05

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: Potęga Perla?

No tak nie bardzo są podobne Perl i Python. Ale jak ktoś chce to sobie może zagnieżdżać kod Pythona w Perlu i na odwrót, w zależności w czym komuś łatwiej jakąś funkcję napisać.


[url=http://www.debian.org/][img]http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png[/img][/url]

Offline

 

#30  2010-11-18 22:05:46

  grzesiek - Użytkownik

grzesiek
Użytkownik
Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2009-03-06
Serwis

Re: Potęga Perla?

[b]Perl:[/b]
$live = 1;
$free = 0;

print "Czy jesteś wolnym człowiekiem [Y/N]?";
$answer = getc(STDIN);

if ($answer =~ /Y|y/) {$free=1;}
else {$free=0;}

[b]$live and $free or die[/b]("Jesteś użytkownikiem Micro\$hit? :)\n");
print "OK\n";

[b]Python:[/b]
import sys
import re

live=1
free=0

print "Czy jestes wolnym czlowiekiem [Y/N] ?"
answer = sys.stdin.read(1)

if re.search("Y|y",answer):
    free=1
else:
    free=0

[b]live and free or exit()[/b]
print "OK\n"



Czyż nie ładniej wygląda :) [każdy wybierze co chce]

Nie zamierzam się o nic kłócić.

Offline

 

#31  2010-11-18 22:18:54

  Minio - Użyszkodnik

Minio
Użyszkodnik
Skąd: Brno, Česko
Zarejestrowany: 2007-12-22
Serwis

Re: Potęga Perla?

Oczywiście że kiepski kod wygląda gorzej.

Kod:

#!/usr/bin/perl

use strict;

my $live = 1;
my $free = 0;

print "Czy jesteś wolnym człowiekiem [Y/N]?";

if (<STDIN> =~ /Y/i) {
    $free=1;
} 

($live and $free) or die("Jesteś użytkownikiem Micro\$hit? :)\n");
print "OK\n";

A jeszcze lepiej:

Kod:

#!/usr/bin/perl

use strict;

print "Czy jesteś wolnym człowiekiem [Y/N]? ";

if (<STDIN> =~ /Y/i) {
    print "OK\n";
} else {
    die('Jesteś użytkownikiem Micro$hit? :)' . "\n");
}

Spinnen Essen: [url=http://fluxboxpl.org/portal/]FluxboxPL[/url] [url=http://przepis-na-lo.pl/]Przepis na LibreOffice[/url]

Offline

 

#32  2010-11-18 22:21:18

  kamikaze - Administrator

kamikaze
Administrator
Zarejestrowany: 2004-04-16

Re: Potęga Perla?

[quote=grzesiek]Nie zamierzam się o nic kłócić.[/quote]
To może by tak wdrożyć te zamiary.

Ostatnio edytowany przez kamikaze (2010-11-18 22:21:42)

Offline

 

#33  2010-11-18 22:23:51

  grzesiek - Użytkownik

grzesiek
Użytkownik
Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2009-03-06
Serwis

Re: Potęga Perla?

No no ale wole: live and free or exit()
;)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)

[ Generated in 0.016 seconds, 11 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00021 SET CHARSET latin2
0.00006 SET NAMES latin2
0.00191 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='18.226.165.247' WHERE u.id=1
0.00103 UPDATE punbb_online SET logged=1716160270 WHERE ident='18.226.165.247'
0.00065 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1716159970
0.00104 SELECT topic_id FROM punbb_posts WHERE id=158878
0.00226 SELECT id FROM punbb_posts WHERE topic_id=17763 ORDER BY posted
0.00169 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=17763 AND t.moved_to IS NULL
0.00007 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00262 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=17763 ORDER BY p.id LIMIT 25,25
0.00120 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=17763
Total query time: 0.01274 s