Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!
Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.
Przez ostatnie 5 lat (jak ten czas szybko leci!) używałem praktycznie wyłącznie Fluxboksa. Z jednej strony spełnia on moje potrzeby (inaczej bym go nie używał), z drugiej zaś odczuwam pewne braki. Z tego powodu zaczynam interesować się środowiskami graficznymi, zwłaszcza GNOME 3 (na razie mi nie odpowiada), Unity (czekam na stabilną wersję) oraz KDE.
Stąd pytanie do wszystkich użytkowników KDE4: dlaczego używacie KDE? Interesują mnie zwłaszcza te funkcje, które pozwalają wykonać pracę na komputerze szybciej i efektywniej, ale liczę na wszelkie wasze argumenty. Nie interesują mnie flame'y, chyba że konstruktywne ;) .
Ktoś może powiedzieć: „dlaczego nie zainstalujesz i nie spróbujesz?”. Otóż, po pierwsze, ostatnimi czasy bawię się KDE 4.6.1 z LiveCD openSUSE 11.4. Jednak, po drugie, podczas takiej sesji nie sposób odkryć wszystkich funkcji środowiska. Możliwe, że coś ominąłem. M.in. dlatego zakładam ten wątek — liczę, że otrzymam wskazówki z jakimi funkcjami się zapoznać. Łatwiej jest coś znaleźć gdy wiadomo, czego się szuka ;) . Po trzecie zaś aby oddać mój [i]workflow[/i] na KDE, musiałbym przemigrować dane przynajmniej z Claws-maila i Zima, a nie mam ochoty robić tylko po to, by po dwóch dniach uznać, że jednak gra nie jest warta świeczki. Dlatego liczę na wasze posty, które uświadomią mi jak dużo tracę, nie używając KDE :) .
Offline
KDE 4.6 jest w miarę szybkie (jak na swoje graficzne odpicowanie), masz dostępne na to świetne aplikacje jak K3b czy Krusader... Wiele tego :D
Offline
Ja pamiętam bardzo fajne środowisko testowe KDE4,0 beta, jakie testowałem na Lennym (wtedy testing), i dzialało elegancko.
Potem zainstalowałem Kubuntu ze stabilnym KDE 4.2 - i zaczęła się inna bajka.
Coś w stylu MacOS lub GG10.
Wszystko piękne,tańczące i śpiewające, cudne efekty, ale zupełnie dysfunkcjonalne.
Do tego poszukiwania, jak zmodyfikować menu? dlaczego na pulpicie nie można mieć ani jednej ikony, choćby skrótu (lubię mieć pod ręką najpilniejsze skróty i notatki), itp.
Wytrzymałem z tym środowiskiem pół dnia.
Po przejściu na Gentoo, spróbowałem KDE 4.5, i dzialało tak samo, dlatego już się z nim nie pragnąłem zapoznawać bliżej.
Najdziwniejsze jest to, że przez ponad rok używałem KDE3 i było to bardzo funkcjonalne środowisko, arts dawał bardzo dobry dxwięk, a Kcontrol pełną kontrolę nad ustawieniami, w Gnome wtedy nie było czegoś takiego.
Generalnie wolę prostotę, i możliwość łatwego konfigurowania dowolnej funkcji środowiska. W granicach 2.32.1 - Gnome sprawdza się dobrze, ale wersja 3 chyba nie będzie dla mnie do zaakceptowania, podobnie, jak po KDE3,5 i 4.0 beta, stabilne KDE4 też nie bylo dla mnie.
Funkcjonalność jest dla mnie ważniejsza od nieziemskiej nawet urody :D.
W dodatku z każdego środowiska można zrobić 8 cud świata, jak się człowiek weźmie do roboty.
Wzór dobrze zaprojektowanego Gnome -to dla mnie Ubuntu Studio, najlepiej przygotowane stabilne KDE widziałem w Madrivie (Suse i Fedory z KDE nie testowałem).
Trochę programów z KDE używam na Gnome (K3b, Kaffeine, Kb2kskype).
Pozdrawiam
;-)
Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2011-04-08 18:21:35)
Offline
D3lphin i menu kontekstowe + cała masa programów z K na początku..
Offline
[quote=sir_lucjan]Wiele tego :D[/quote]
Mógłbyś rozwinąć? Zwłaszcza że k3b albo krusadera nikt mi nie zabroni używać i na Fluxboksie (k3b zresztą używam, bo to wg mnie najbardziej sensowny program do wypalania płyt dla Linuksa). Może uruchamia się kilka(naście?) sekund, ale można przeboleć.
[b]Jacekalex[/b]: wygląd to wygląd. Animacje i inne efekty można wyłączyć jakimiś pięcioma kliknięciami myszy. kde-look.org jest pełne najróżniejszych skórek i podobnych. Jestem pewien że domyślny wygląd KDE mi nie odpowiada i że będę musiał go zmienić, jeżeli będę chciał go używać. Na szczęście jest to możliwe. Np. [url=http://kde-look.org/content/preview.php?preview=1&id=107624&file1=107624-1.jpg&file2=&file3=&name=Dots]ten układ[/url] wg mnie wygląda całkiem zgrabnie.
Chciałbym poznać argumenty trochę głębsze niż to, co mogę w 5 minut zobaczyć na Live CD albo YouTube, bo — uwierzcie lub nie — już to widziałem.
Offline
ja skończyłem z kde kiedy aktualna wersja była 3.4 i poszedłem na gnome. I tak jest do dziś ponad 6/7 lat . Jakoś nowe gnome3 ani kde4x do mnie nie przemawia.
Offline
A ja widzę, ze z tej dyskusji wynika jeden oczywisty fakt:
Każde środowisko graficzne trzeba poznać organoleptycznie.
W KDE - jest K3b - najlepszy program do nagrywania CD/DVD jaki znam - u mnie w tej chwili działa elegancko (wersja 1.05 bez hala, wersja 2.01 działać bez hala nie zamierzała), natomiast jak ktoś szuka fajnego programu do kamerki wbydowanej w lapka, to nawet na forum KDE polecają Cheese - z Gnome.
W KDe jest bardzo dobry Kaffeine - używam, działa, idealnie obsługuje DVB.
Za to ze streamem mms najlepiej radzi sobie Totem (nawet lepiej od Smplayera i Vlc
co mnie mocno zdziwiło).
Natomiast kwestia urody danego środowiska, to zależy od tego, jak developerzy danej dystrybucji przygotowali dane środowisko, lub jak człowiek sam je skonfiguruje.
Argumenty typu Dolphin czy Nautilus? - najlepiej lubię Thunara, bo jest lekki i prosty.
Dużo programów na K* czy na G* to bardzo indywidulana sprawa, Pidgina mi się używa znacznie wygodniej niż Kopete, które i tak przeważnie przegrywa z Kadu.
Natomiast KDE4 jest jedynym środowiskiem graficznym, które w domyślnej konfiguracji (po instalacji) wygrywa urodą z Vistą, i MacOS.
Żeby Gnome podciągnać do takiego poziomu, trzeba trochę pokombinować, i to raczej z Emeraldem i Compizem, bo Metacity ma bardziej niż umiarkowane możliwości.
KDE np po zaisntalowaniu ma bardzo ładne czcionki, w Gnome jest z tym trochę roboty, jak ktoś wie jak, problemu nie ma, ale jak nie wie, i widzi te nieczytelne drobne maczki Gnome, to zastanawia się, co to za tandeta. :D
Pozdrawiam
;-)
Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2016-03-30 01:02:27)
Offline
1. Dolphin - menadżer plików - można go ustawić tak by wyglądał jak Norton/Midnight/Total/ Commander, czyli dwie kolumny w widoku szczegółowym
2. Dolphin - "Miejsca" czyli dowolnie konfiguralne zakładki/ulubione jak w przeglądarce internetowej (tu: skróty do folderów)
3. Dolphin - wbudowany terminal zsynchronizowany do aktualnego katalogu (skrót: F4) - czasem się przydaje
4. KolourPaint - odpowiednik MS Paint, ale wygodnieszy, z większymi możliwościami, jego wybornik kolorów (dostępny także jako osobna aplikacja) jest idealny dla webmasterów (bo wypisuje w polu tekstowym wartość koloru, np. #4422FF)
5. Plasma-desktop - czyli pulpit, ja na pulpicie nie mam ikon, ale same plasmoidy (aplety) z różnymi statystykami CPU, RAM, HDD, notatkami, obrazkami (np. plan zajęć)
6. Kwin - menadżer okien - bardzo dobrze konfigurowalny, ja np. w zmaksymalizowanych oknach nie wyświetlam belki tytułowej, bo i po co
7. Powiadomienia systemowe! - nigdzie indziej nie wyglądają tak dobrze i nie kolejkują się gdy nie przeczytane (chodzi o takie dymki)
#!/usr/bin/python # -*- coding: utf-8 -*- import os import sys import string import dbus from datetime import datetime """ ./nic_notify [",THIS IS LABEL"] command arg arg ... """ def main(): dbus_notification = dbus.SessionBus().get_object('org.freedesktop.Notifications', '/org/freedesktop/Notifications') if sys.argv[1][0] == ",": command_index = 2 notify__summery = sys.argv[2]+' ('+sys.argv[1][1:]+')' sys.argv[1] = sys.argv[2] else: command_index = 1 notify__summery=sys.argv[1] command = string.join(sys.argv[command_index:], ' ') time_start = datetime.now() exit_code = os.system( command ) time_end = datetime.now() time_elapsed = datetime(1970, 1, 1, 0, 0, 0) + (time_end - time_start) notify__body='"'+""+os.getcwd()+"$ " notify__app_name = sys.argv[1] notify__replaces_id = dbus.UInt32() notify__app_icon = "services" notify__body='"'+""+os.getcwd()+"$ "+sys.argv[1]+'"' notify__timeout=0 notify__actions=dbus.Array(signature='s') notify__hints=dbus.Dictionary(signature='sv') if exit_code != 0: notify__app_icon = "process-stop" notify__body = notify__body+' was exit with exit code = '+str(exit_code) else: notify__body = notify__body + ' finished work.' notify__body = notify__body + "\n\nStart time: "+time_start.strftime("%H:%M.%S")+"\n"+"End time: "+time_end.strftime("%H:%M.%S")+"\n"+"Elapsed time: "+time_elapsed.strftime("%H:%M.%S") dbus_notification.Notify(notify__app_name, notify__replaces_id, notify__app_icon, notify__summery, notify__body, notify__actions, notify__hints, notify__timeout) if __name__ == "__main__": main();
Użycie:
$ nic_notify ls --all
$ nic_notify make
$ nic_notify wget kernel.org
$ nic_notify gdfgdgdfgdfg
(polecam użyć w swoim środowisku czterech na raz) i zobaczyć czy ma się wygodne powiadomienia
8. Pasek zadań - możliwość sortowania ręcznego, czyli łaps przycisk dolphina i przesuwamy do na początek paska, czyli tam gdzie chcemy go później często szukać
9. Plasmoid Qalculate - świetny kalkulator z możliwością pisania a nie wciskiwania klawiszy (backspace, nieznikanie wpisanych działań i te sprawy [np. 6+67*6-5])
10. Kate - edytor tekstu... niby zwykły ale świetny dla programistów: podświetlanie składni, system wtyczek, belka z otwartymi plikami (nie panele! pionowa lista - tam mieści się ogromnie dużo plików)
11. Klipper - schowek systemowy z pamięcią X ostatnich kopiowań - w połączeniu ze skrótem klawiszowym który otwiera to menu wyboru jest bardzo użyteczne
12. wygląd - po prostu wygląda świetnie, miłe dla oka kształty i kolory
13. Qt4 - cóż... dla programisty Qt4 jest przyjemniej działać z nią
14. KDE ma prosty system budowania - kilka paczek i już... Zaś GNOME do kompilacji wymaga kto wie czy nawet nie kilkuset pakiecików
Myślę że to najważniejsze, a można by wymieniać długo....
PS. Jeszcze jest spoza KDE - Yakuake (spoza ale jest stowarzyszone) - konsola tekstowa, wygodniejsza i ładniejsza niż Konsole
Offline
Może jestem za głupi na nowe KDE, ale zostałem na poziomie 3,5
Wyższego nie potrafię strawić, nie umiem się w nim znaleźć. Krótko mówiąc przeszedłem na gnome i lxde
Offline
[quote=Bodzio]Może jestem za głupi na nowe KDE, ale zostałem na poziomie 3,5
Wyższego nie potrafię strawić, nie umiem się w nim znaleźć. Krótko mówiąc przeszedłem na gnome i lxde[/quote]
Dokladnie te same odczucia mam ja.
Do do plasmy i plasmoidów, to wolę prawdziwe galaretki, np galaretka na żubrówce z kawałkami kiwi :D
Co do powiadomień systemowych, libnotify w Gnome działa tak samo, ale trochę mniej wkurza, (i tak wywaliłem) - system ma działać, a nie w kółko zawiadamiać, że to czy tamto się sypło.
Jak się nic nie sypie, to system nie ma (u mnie) o czym za bardzo zawiadamiać. :D
Kate mam, ale wolę Geany - jako edytor.
Pozdrawiam
;-)
Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2011-04-08 20:05:24)
Offline
Jak jeszcze na topie było KDE3.x to świetnie się w nim pracowało było szybkie intuicyjne w obsłudze a wersja 4.x z czym mi się kojarzy? Z przekombinowaniem visty nie nadaje się do normalnej pracy takie jest moje odczucie poza tym jest wolne. Już o wodotryskach nie wspomnę :P (ci co mnie znają to wiedzą że wole z lekka ascetyczny wygląd)
Od jakiegoś czasu używam fluxbox'a na jednym z kompów w pracy jest gnome i np monterzy radzą sobie i w 1 i w 2 środowisku a w KDE4 to już się motali
Offline
W KDE4 podoba mi się to, że jak przesuniesz okno do np lewej strony to zmienia jego rozmiar tak żeby zajmował pół ekranu - takie coś jak w Windows 7. Ogólnie co do prędkości działania - no to prawda, że jest kobylaste, ale jak powyłącza się zbędne bajerki to można nawet w miare przyjemnie pracować na KDE. Kate to jeden z fajniejszych edytorów. Co do KDE4 to trzeba też wspomnieć o zasobożerności. No niestety mając 1GB RAM w komputerze może nas ten fakt drażnić :-)
Offline
[b]NIC[/b]: dzięki, właśnie o takie posty mi chodziło :) . Konkrety, a nie narzekanie na wygląd (który można zmienić), brzydkie efekty graficzne (które można wyłączyć) czy zasobożerność środowiska (czemu można przeciwdziałać wyłączając zbędne elementy). Kilka z tych rzeczy sam bym napisał, np. jestem ogromnym fanem Klippera od kiedy pierwszy raz go użyłem. Sama idea jest naprawdę rewelacyjna.
Z drugiej strony, KDE wciąż nie doczekało się PIM z prawdziwego zdarzenia (miało być w 4.6, może będzie w 4.7); mam nadzieję, że zgapią wygląd kalendarza z GNOME3 (zadania i spotkania po kliknięciu godziny), bo to naprawdę świetna sprawa. Poza tym na KDE 4.6.1 z openSUSE niezbyt potrafię opanować [url=http://nepomuk.kde.org/]NEPOMUK-a[/url], który jest chyba najmocniejszym punktem KDE w tej chwili (przynajmniej w teorii, bo raczej daleko mu do bycia ukończonym). W GNOME też pracują nad [i]semantic desktop[/i], i spodziewam się że w ciągu najbliższych dwóch lat oba środowiska będą posiadały w pełni funkcjonalne rozwiązania. To wyniesie codzienną pracę z komputerem na zupełnie nowy poziom.
Offline
libnotify w GNOME nie chodzi tak jak to w KDE. Próbowałem w pracy kiedyś to poustawiać, ale nie da się. GNOME jest na tej płaszczyźnie kilka lat za KDE, choć GNOME miało takie powiadomienia wcześniej. Jeśli znasz sposób konfiguracji to zdradź.
Oczekiwania:
1. http://dimsuz.files.wordpress.com/2008/07/notify_new.png (wiele powiadomień - kolejka)
2. http://sourceforge.net/dbimage.php?id=248576 (przycisk zamknięcia powiadomienia)
3. http://www.interfete-web-club.com/mdv/snapshot7.png (przycisk "schowaj kolejkę powiadomień", a także zwróćcie uwagę na ikonkę "I" w zasobniku systemowym, wyświetla liczbę powiadomień - wiemy że jakieś są)
Co do Nepomuka w KDE... Nie używam semantycznych czegoś tam i Nepomuk to zawsze pierwsza rzecz którą wyłączam. Daje to wzrost wydajności.
Offline
Nepomuk daje duże możliwości, np. wyszukiwanie po zawartości plików w dolphinie, wygodne filtrowanie jednym kliknięciem (np. obrazy, muzyka, pdf, dokumenty), z tym, że przy dużej ilości plików które są indeksowane baza sporo waży.
[quote=Piotr3ks]W KDE4 podoba mi się to, że jak przesuniesz okno do np lewej strony to zmienia jego rozmiar tak żeby zajmował pół ekranu - takie coś jak w Windows 7.[/quote]
To jest też w GNOME3.
Offline
[quote=Piotr3ks]W KDE4 podoba mi się to, że jak przesuniesz okno do np lewej strony to zmienia jego rozmiar tak żeby zajmował pół ekranu - takie coś jak w Windows 7.[/quote]
a mnie zmienianie rozmiaru okna na skutek jego przesuwania (gdy na niektorych workstacjach w pracy mam kontakt z kde4 ... normalnie jade na 3.5) doprowadza do szalu ...
powody dla ktorych lubie (lubilem) kde:
* klipper (prawie tak fajny jak odpowiednik z BeOSa - tamten mial jeszcze mozliwosc trwalego "przyklodkowania" danej pozycji w historii)
* konqueror (wiele protokolow w tym sftp, konsola pod F4, servicemenus, wlasne prefixy np gg:cos wyszukuje cos w google, archiwa .war)
* konsole z mozliwoscia sterowania poprzez dcop (skrypty odpalajace okno konsioli z kilkoma zakladkami i zestawem potrzebnych do danego zagadnienia programow)
* kwin (spore mozliwosci konfiguracyjne)
* jest tez kilka przydatnych aplikacji (kwrite, knotes, kgpg, ...), ale czesc z nich ma rownie dobre odpowiedniki w innych srodowiskach, a reszty mozna po prostu tam uzywac
Offline
Myślę że największą zaletą KDE jest jego elastyczność i mnogość funkcji. Można je upodobnić do chyba każdego konkurencyjnego pulpitu, sprawić by zjadało mniej zasobów niż GNOME - wszystko wedle upodobań i możliwości sprzętu. Poza tym wraz z kolejnymi wydaniami twórcy nowe funkcje dodają, a nie usuwają i nie trzeba się do nich dostawać przez gconf :P
Żeby nie było tak słodko, to niestety wersja 4.x wciąż ma przeróżne błędy i nowe wydania nie zawsze oznaczają zwiększenie stabilności. Niektórzy nie mogą się doczekać 4.6 w repo - np mi na Archu po aktualizacji nie chciała się wysuwać płytka z napędu, a po wyłączeniu powiadomień miałem problemy z kopiowaniem plików. Inne wady to niektóre dziwne założenia twórców: np nie będzie funkcji włączenia przezroczystości panelu bez włączenia efektów pulpitu bo to "hack", ostatnio aplet zegara wymaga włączonego Akonadi... Poza tym trochę za dużo uwagi poświęcają Kwin, a za mało takim podstawom jak pulpit, Dolphin i Ark, które nadal mają mniejsze lub większe braki i błędy.
Ogólnie myślę że wybór środowiska powinien być uzależniony od programów, których się używa. Akurat w moim wypadku są to programy Qt/kdelibs, więc wybór padł na KDE4 choć wg mnie wciąż nie dorównuje ona wersji 3.5, niestety.
Offline
Skoro to KDE takie wspaniałe cudowne, i może być lżejsze od Gnome (to mnie rozbawiło, Gnome czy Xfce też można odchudzić i zoptymalizować), to mam jedno pytanie natury technicznej:
Kiedy KDE będzie można używać bez hala?
Bo właśnie go usunąłem całkowicie, i np K3b 2.0.2-r1 bez hala żyć nie może,
w przeciwieństwie do wersji 1.0.5-r6 z KDE 3.5.
Pozdrawiam
;-)
Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2011-04-09 13:19:41)
Offline
[quote=Jacekalex]Kiedy KDE będzie można używać bez hala?[/quote]
Już.
[quote=Jacekalex]Bo właśnie go usunąłem całkowicie, i np K3b 2.0.2-r1 bez hala żyć nie może,[/quote]
http://gentoo-portage.com/app-cdr/k3b/ChangeLog#ptabs
27 Mar 2011; Samuli Suominen <ssuominen@gentoo.org> k3b-2.0.2-r1.ebuild:
[b]Remove sys-apps/hal support[/b] wrt #313389.[/quote]
;)
[img]http://svn.debianart.org/themes/generic/spinner/spinner48px-moreblue.png[/img]
Offline
Czyli kolejny punkt dla KDE - w czasach 4.5.3 było to chyba niemożliwe.
;-)
Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2011-04-09 14:49:09)
Offline
Kiedy kde będzie bez mysql?
Offline
<godny uczeń Wredotki>
[quote=trb]Poza tym wraz z kolejnymi wydaniami twórcy nowe funkcje dodają, a nie usuwają[/quote]
Bo wszystkie usunęli już wcześniej. ;)
</godny uczeń Wredotki>
Offline
[quote=bercik]a mnie zmienianie rozmiaru okna na skutek jego przesuwania (gdy na niektorych workstacjach w pracy mam kontakt z kde4 ... normalnie jade na 3.5) doprowadza do szalu ...[/quote]
1. Można to wyłączyć
2. KDE 3 — Trinity czy masz jakieś prehistoryczne pakiety?
A poza tym dzięki za kolejne argumenty :) .
[quote=trb]ostatnio aplet zegara wymaga włączonego Akonadi...[/quote]
Może — wzorem GNOME 3 — chcą ten zegar zintegrować z kalendarzem (zadaniami, wydarzeniami itp.)? To by było dobre :) .
[quote=trb]Poza tym trochę za dużo uwagi poświęcają Kwin, a za mało takim podstawom jak pulpit, Dolphin i Ark, które nadal mają mniejsze lub większe braki i błędy.[/quote]
Jeśli patrzeć na changelogi i roadmapy, to z każdym nowym wydaniem akurat w Dolphinie coś się zmienia. Ale może powinieneś im wysłać zgłoszenie informujące w którą stronę powinno się zmieniać? Bo widać poprawiają inne błędy niż te, które Tobie doskwierają ;) .
[quote=trb]Ogólnie myślę że wybór środowiska powinien być uzależniony od programów, których się używa.[/quote]
To działa w obie strony. Z jednej strony powinno się dobierać tak środowisko, by komponowało się z używanymi programami. Z drugiej jednak strony, programy czasem trzeba dobierać do środowiska. Nie chodzi tylko o integracje, ale też o czas uruchamiania i zajętość zasobów (zwłaszcza pamięci).
Np. osobiście używam k3b i Kadu (wcześniej Psi, też oparte o QT), ponieważ na GTK nie ma sensownych zamienników. Ale też nie widzę żadnego godnego zastępcy easytag na QT (przynajmniej dopóki do Debiana nie wejdzie puddletag). Osobiście mam wrażenie, że wręcz nie da się nie miksować oprogramowania z różnych rodzin — trzeba tylko odpowiednio dobrać proporcje (programy z przeciwnego „obozu” powinny być uruchamiane możliwie rzadko).
[quote=trb]Akurat w moim wypadku są to programy Qt/kdelibs, więc wybór padł na KDE4 choć wg mnie wciąż nie dorównuje ona wersji 3.5, niestety.[/quote]
Możesz napisać, czego brakuje KDE 4 co miał KDE 3.5? Z taką opinią spotykam się dość często, ale bardzo rzadko padają konkretne argumenty.
KDE 4 przez przynajmniej rok faktycznie niezbyt nadawało się do codziennego użytku, ale mam wrażenie że KDE 4.6.1 (takie sprawdzałem) jest już całkiem dojrzałym zestawem oprogramowania. Chociaż jest ileś rzeczy pod powierzchnią, których nie miałem możliwości zobaczyć.
[quote=ArnVaker]http://gentoo-portage.com/app-cdr/k3b/ChangeLog#ptabs
27 Mar 2011; Samuli Suominen <ssuominen@gentoo.org> k3b-2.0.2-r1.ebuild:
[b]Remove sys-apps/hal support[/b] wrt #313389.[/quote]
[/quote]
E? Uptream HAL-a pozbył się [url=http://quickgit.kde.org/index.php?p=k3b.git&a=commit&h=d310459c9f1358393df7722c7b7a0d0af80cea11]pod koniec zeszłego roku[/url], wyłączyli go domyślnie [url=http://quickgit.kde.org/index.php?p=k3b.git&a=commit&h=38a445b23f08f620987cf4b8b3276dc18844d8d6]miesiąc później[/url]. W Debianie wersja bez HAL-a pojawiła się już [url=http://packages.debian.org/changelogs/pool/main/k/k3b/k3b_2.0.2-1/changelog]dwa dni później[/url]. A w Gentoo trzeba było czekać jeszcze 2 miesiące? A to niby Debian ma zdezaktualizowane pakiety a Gentoo jest takie [i]bleeding-edge[/i]…Ostatnio edytowany przez Minio (2011-04-09 18:42:46)
Spinnen Essen: [url=http://fluxboxpl.org/portal/]FluxboxPL[/url] [url=http://przepis-na-lo.pl/]Przepis na LibreOffice[/url]
Offline
[quote=Minio][quote=ArnVaker]http://gentoo-portage.com/app-cdr/k3b/ChangeLog#ptabs
27 Mar 2011; Samuli Suominen <ssuominen@gentoo.org> k3b-2.0.2-r1.ebuild:
[b]Remove sys-apps/hal support[/b] wrt #313389.[/quote]
[/quote]
E? Uptream HAL-a pozbył się [url=http://quickgit.kde.org/index.php?p=k3b.git&a=commit&h=d310459c9f1358393df7722c7b7a0d0af80cea11]pod koniec zeszłego roku[/url], wyłączyli go domyślnie [url=http://quickgit.kde.org/index.php?p=k3b.git&a=commit&h=38a445b23f08f620987cf4b8b3276dc18844d8d6]miesiąc później[/url]. W Debianie wersja bez HAL-a pojawiła się już [url=http://packages.debian.org/changelogs/pool/main/k/k3b/k3b_2.0.2-1/changelog]dwa dni później[/url]. A w Gentoo trzeba było czekać jeszcze 2 miesiące? A to niby Debian ma zdezaktualizowane pakiety a Gentoo jest takie [i]bleeding-edge[/i]…[/quote]
:)
Cóż ja mogę odpowiedzieć? Gentoo umiera…
[img]http://svn.debianart.org/themes/generic/spinner/spinner48px-moreblue.png[/img]
Offline
@Jacekalex Może źle się wysłowiłem, chodziło mi o to, że KDE można dostosować także do starszego sprzętu i będzie chodzić nie gorzej niż GNOME (przynajmniej u mnie tak było).
@azhag Z tego co zrozumiałem to nie usunęli tylko musieli tworzyć od nowa podczas przepisywania środowiska ;)
[quote=Minio]Jeśli patrzeć na changelogi i roadmapy, to z każdym nowym wydaniem akurat w Dolphinie coś się zmienia. Ale może powinieneś im wysłać zgłoszenie informujące w którą stronę powinno się zmieniać? Bo widać poprawiają inne błędy niż te, które Tobie doskwierają ;) .[/quote]
Jeśli chodzi o ten program do doskwiera mi przede wszystkim wolne wczytywanie katalogów z dużą ilością plików i chyba są już takie wątki na forum KDE, także pewnie ktoś to zgłosił. Wiem wiem, lenistwo i niewiedza z mojej strony ;) A co do KDE 3.5 do brakuje mi jego stabilności i kilku innych pierdół (np dostosowanie panelu zostało jak dla mnie mocno okrojone), ale znam to środowisko właśnie od wersji 3.5 więc może wcześniej też nie było tak wspaniale.
Offline
Time (s) | Query |
---|---|
0.00010 | SET CHARSET latin2 |
0.00004 | SET NAMES latin2 |
0.00084 | SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='3.144.48.72' WHERE u.id=1 |
0.00054 | REPLACE INTO punbb_online (user_id, ident, logged) VALUES(1, '3.144.48.72', 1732475778) |
0.00041 | SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1732475478 |
0.00040 | SELECT topic_id FROM punbb_posts WHERE id=170432 |
0.00313 | SELECT id FROM punbb_posts WHERE topic_id=18752 ORDER BY posted |
0.00079 | SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=18752 AND t.moved_to IS NULL |
0.00005 | SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring |
0.00149 | SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=18752 ORDER BY p.id LIMIT 0,25 |
0.00088 | UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=18752 |
Total query time: 0.00867 s |