Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2011-03-02 23:20:04

  h-n-s - Użytkownik

h-n-s
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-01-09

Własny serwer pocztowy.

Witam,
wykupiłem sobie domenę , zainstalowałem postfixa,couriera,mysqla,phpmyadmin,apache2 i SquirrelMail wg opisow z :
1. http://www.howtoforge.com/perfect-server-ubuntu-10.10-maverick-meerkat-ispconfig-2-p6
2. http://debian.linux.pl/threads/17568-Kompletna-instalacja-serwera-LAMP-i-MAIL

Skonfigurowalem routing,usługi ładują się i działają ale nie mogę zalogować się do squirrel'a (proboje lokalnym haslem usera ).
Jak teraz stworzyc userow do serwera pocztowego?

Offline

 

#2  2011-03-03 08:22:55

  kamikaze - Administrator

kamikaze
Administrator
Zarejestrowany: 2004-04-16

Re: Własny serwer pocztowy.

A co leci do logów w czasie autoryzacji?

Offline

 

#3  2011-03-04 13:42:37

  h-n-s - Użytkownik

h-n-s
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-01-09

Re: Własny serwer pocztowy.

Logi w pliku - [url=http://www.wrzuc.to/84rUZx.wt]logi.rar[/url]

Offline

 

#4  2011-03-04 14:10:48

  fakevilg - Użytkownik

fakevilg
Użytkownik
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2010-11-22

Re: Własny serwer pocztowy.

ma byc obsluga wielu domen czy jednej ? imo wszelkie tutki z ispconfig sa lekko chaotyczne ... inna sprawa przenies smtp z 25 na 587 ... zamiast wiewiory nie lepiej roundcube ? sprawdzales czy poczta dziala na serwerze (mutt?) czy mozna ja pobrac lokalnie ? co masz w auth.log ?

wygodniej sie wrzuca i czyta np z pastebin ...

dodam linki ktore Ci moga pomoc :


http://www.lemat.priv.pl

http://www.nfire.eu/

i godziny prob i bledow :]

Ostatnio edytowany przez fakevilg (2011-03-04 14:16:46)

Offline

 

#5  2011-03-04 14:18:42

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Własny serwer pocztowy.

Wygodniej się używa postfixa (IMHO) z dovecotem + dovecot-sasl + roundcube.
Sznurek: http://wiki.dovecot.org/HowTo/PostfixAndDovecotSASL

Do debugowania serwera  zainteresuj się [url=http://www.debian-administration.org/article/633/Testing_SMTP_servers_with_SWAKS]swaksem[/url].

PS.
Przyjemnej zabawy z amavisem ;)

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2011-03-04 14:28:55)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#6  2011-03-04 14:23:44

  kamikaze - Administrator

kamikaze
Administrator
Zarejestrowany: 2004-04-16

Re: Własny serwer pocztowy.

Czytałeś te logi? Bardziej chodziło mi żebyś przeczytał, wyciągnął wnioski i skonfigurował co trzeba. Konfigurowałeś cokolwiek po zainstalowaniu Postfixa? Powinieneś poczytać dokumentacje bo inaczej nie dowiesz się jak to dobrze zrobić. Chyba, że aby działało też może być. To co widać na pierwszy rzut oka to nie ma mailbox`ów dla użytkowników albo twój imapd nie wie gdzie ich szukać bo nie znajduje. Poza tym odpala się tam masę różnych usług, które się dublują. Masz postfixa do SMTP, z tego co napisałeś Couriera do czego? Courier jest także serwerem SMTP, z wbudowaną obsługą IMAP i POP3. Dwóch SMTP nie odpalisz na jednej maszynie i tym samym porcie. Z logów wynika, że działa też Dovecot obsługujący POP3 i IMAP. Pytanie jak to ma działać, skoro masz po dwa SMTP, POP3 i IMAP. Dobrze byś wiedział co te skróty oznaczają, jaka jest architektura serwera pocztowego. Mam wrażenie, że na ślepo to robisz, racja?

Offline

 

#7  2011-03-04 15:39:26

  h-n-s - Użytkownik

h-n-s
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-01-09

Re: Własny serwer pocztowy.

próbowałem tez zainstalować devecota (ale go odinstalowałem).
Chce coś na szybko postawić - żeby działało a potem się bawić w szczegółową konfigurację.

Ps.Serwer ma obsługiwać jedną domenę.

Ostatnio edytowany przez h-n-s (2011-03-04 15:41:10)

Offline

 

#8  2011-03-04 21:06:03

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Własny serwer pocztowy.

[quote=h-n-s]Chce coś na szybko postawić - żeby działało a potem się bawić w szczegółową konfigurację.[/quote]
Takie rzeczy tylko w bajkach. Serwer pocztowy to nie firefox.

Jakbyś trochę poszukał, to tu na forum były ostatnio 2 konfigi do Dovevota - na obu działał, w różnych wersjach.
Poza tym najprostsza konfiguracja jaką widziałem, to był netqmail, vpopmail, qmail-scanner, spamdyke i dovecot.

Ale niestety pod Gentoo ;)

Bo akurat Postfix jest wyraźnie  prostszy w konfiguracji od Exima, ale nie znaczy że łatwy, a już przy integracji Postfixa z Amavisem - to można jajko znieść.
Najprostszy jest Qmail - ale akurat w Debianie ma wsparcie praktycznie  żadne.

Natomiast serwer pocztowy trzeba nie tylko zainstalować, ale jeszcze skonfigurować i zabezpieczyć, żeby go nikt nie shakował.
Słabo zabezpieczonymi serwerami spamerzy potrafią się skutecznie zająć w 3 dni.
Co do Dovecota - to jest dobry poziom bezpieczeństwa, sasl, mda i sieve w jednym pakiecie.
A z konfiguracją mniej roboty, niż z Courierem.

To by było na tyle
:-)

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2011-03-05 15:30:03)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#9  2012-10-11 19:16:35

  quando - Użytkownik

quando
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-10-11

Re: Własny serwer pocztowy.

Potrzebuje pomocy w takiej konfiguracji

Offline

 

#10  2012-10-11 19:30:34

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Własny serwer pocztowy.

Żeby ktoś mógł Ci pomóc, musisz napisać z czym konkretnie masz problem.


[img]http://svn.debianart.org/themes/generic/spinner/spinner48px-moreblue.png[/img]

Offline

 

#11  2012-10-12 06:43:31

  quando - Użytkownik

quando
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-10-11

Re: Własny serwer pocztowy.

Witam. Mam problem z konfiguracją serwera pocztowego. Napisze po wkrótce jak jest problem. Mam firmę i serwer postawiony na Debienie strona w PHP. Generalnie strona działa bez zastrzeżeń ale chciałem dodatkowo mieć własny serwer poczty dla swoich klientów z możliwością wysyłania jak i odbierania poczty ze wszą d. Zainstalowałem paczkę iRedMail-0.8.2 wszystko się ładnie zainstalowało i niby poczta działa ale tylko w lokalu ustawienia deflaudowe nic nie zmieniałem ponieważ nie jestem specem i chciałem aby pomogła by mi osoba która się na tym zna. Zainstalowałem  PowerDNS ponieważ doczytałem się ze za to są odpowiedzialne ustawienie stref nie wiem być może źle rozumiem .PowerDNS też działa to znaczy mam dostęp do admina i do ustawień no ale jakie tu maja być wpisane ustawienia to już poległem. Bardzo proszę o pomoc i za wyrozumiałość ponieważ już tydzień siedzę przy tym i stoję w miejscu. GG 1326770

Offline

 

#12  2012-10-12 11:07:03

  bobycob - Członek z Ramienia

bobycob
Członek z Ramienia
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-08-15

Re: Własny serwer pocztowy.

To jesteś w lesie  ;)
Aby móc myśleć o poczcie musisz mieć dostęp do konfiguracji domeny. Jeśli twój rejestrator ją utrzymuje nie ma potrzeby instalować bindów power dnsów i innych. Najpierw należy ustawić rekord mx. Pamiętaj, jednak - jeśli w tej chwili poczta w tej domenie jest używana, możesz co nieco nabroić. ;)
Tego typu konfigurację należy podzielić na jakieś etapy. Akurat squirremail/ roundcube i inne phpy ;) to już końcowy etap, najpierw musisz mieć działające smtp.

Ostatnio edytowany przez bobycob (2012-10-12 11:12:26)

Offline

 

#13  2012-10-12 11:12:32

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Własny serwer pocztowy.

Albo zacząłeś coś robić, czytać dokumentację, poradniki, fora i masz z czymś konkretny problem, albo szukasz frajera, który za ciebie wszystko zrobi i poda na tacy.
Masz dwa wyjścia. Pierwsze to zacząć się dokształcać, czytać i próbować korzystać z materiałów dostępnych w sieci.
Drugie to zapłacić komuś, kto ma o tym jakieś pojęcie, skoro cie to przerasta i nie wykazujesz żadnej chęci do ogarnięcia tematu.

GG 1326770[/quote]
Bez komentarza.

Offline

 

#14  2012-10-12 11:16:37

  bobycob - Członek z Ramienia

bobycob
Członek z Ramienia
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-08-15

Re: Własny serwer pocztowy.

Popieram, na pewno tutaj znajdziesz wielu, z którymi się zdołasz dogadać.

Offline

 

#15  2012-10-12 11:21:20

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Własny serwer pocztowy.

Z takim poziomem znajomości tematu to lepiej w ogóle nie tykać serwera pocztowego.
Wystarczy jeden robot spamerski, żeby się zając serwerem stawianym przez lamera, zwłaszcza, jak ktoś się pakuje w jakieś gotowce typu iredmail, nie mając pojęcia, jak taki gotowiec naprawdę działa i na co w nim trzeba uważać.


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#16  2012-10-12 11:38:20

  quando - Użytkownik

quando
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-10-11

Re: Własny serwer pocztowy.

yossarian twój komentarz niczego nie wniósł do pytania mojego wiec tobie podziękuje bo chyba w ten sposób nabijasz sobie staty w odpowiedziach:) i nie zarobisz bo za takiego typu odpowiedzi się nie PŁACI!!! Podziękowanie dla bobycob i Jacekalex bo coś napisali sensownego. Zgadza się ze jestem lamerem ale wy chyba tez zaczynaliście wiec troszkę zrozumienia i nie było tam napisane ze ZA DARMO!!!!!. Podziękowanie za pomoc.

Offline

 

#17  2012-10-12 11:55:41

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Własny serwer pocztowy.

[quote=quando]yossarian twój komentarz niczego nie wniósł do pytania mojego wiec tobie podziękuje bo chyba w ten sposób nabijasz sobie staty w odpowiedziach:) i nie zarobisz bo za takiego typu odpowiedzi się nie PŁACI!!! Podziękowanie dla bobycob i Jacekalex bo coś napisali sensownego. Zgadza się ze jestem lamerem ale wy chyba tez zaczynaliście wiec troszkę zrozumienia i nie było tam napisane ze ZA DARMO!!!!!. Podziękowanie za pomoc.[/quote]
Na forach z zasady się nie płaci za pomoc i nikt tego nie oczekuje, szczególnie taki lamer jak ja ;) Wymaga się tylko wykazania odrobiny własnej inicjatywy.
Napisałem ci jasno, musisz się zacząć dokształcać (każdy od tego zaczyna) lub skorzystać z usług jakiegoś rozgarniętego admina.

Offline

 

#18  2012-10-12 12:12:30

  djjanek - Użytkownik

djjanek
Użytkownik
Skąd: whereis
Zarejestrowany: 2007-11-15
Serwis

Re: Własny serwer pocztowy.

@yossarian nie nabijaj sobie tatystyk :) przecież @quando dopiero co się zapisał na forum.

@quando - napisz dokładnie jaki masz problem daj logi, a jak nie to napisz ogłoszenie konkretne co chcesz i może od razu jaki masz fundusz.

Zrobić da się wszystko jak kiedyś musiałem testować nowy serwer, stary musiał działać cały czas, a na zmianę serwerów miałem tylko 5 minut i dało radę, ale zaczynałem naukę od prostej konfiguracji.

Ostatnio edytowany przez djjanek (2012-10-12 12:13:17)

Offline

 

#19  2012-10-12 20:09:10

  hello_world - Członek DUG

hello_world
Członek DUG
Skąd: Rymanów Zdrój
Zarejestrowany: 2010-06-03
Serwis

Re: Własny serwer pocztowy.

@quando
Ja akurat w jednej firmie (ok 50 kont) oparłem o iredmail-a(ldap,mysql) i sobie jak na razie chwalę. Z logów wynika że domena jest ostro atakowana przez spamerów i daje radę. Spamu przepuści może z kilka na tydzień a i to wpada do katalogu spam.
Przy tym iredmailu naprawdę nie ma grzebania tylko konta zdefiniować.

Offline

 

#20  2012-10-14 18:53:36

  quando - Użytkownik

quando
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-10-11

Re: Własny serwer pocztowy.

no ja akurat tego nie potrafię zrobić wiec chce się dowiedzieć jak to mam zrobić i to też jest forma nauki dowiadując się czegoś na forum i nie powinno się spotykać to z ogólnym potępieniem a wracając do tematu to  Mam zainstalowany system Debian sam go instalowałem wiec wykazuje odrobinę samodzielności i chęci do nauki :) Apahe Msql i paczkę iRedMail-0.8.3 w której znajdują się wszystkie niezbędne programy  typy postfiks, dovecot paczka podczas instalacji wołała aby wpisywać dane wiec to robiłem. Teraz jest to robione dla testów ponieważ chcę się dowiedzieć jak to ma wyglądać co trzeba zrobić aby to działało jaka kolejność instalacji itd... czy jest konieczność instalacji Bind9 czy wystarczy PowerDNS aby to odpalic.  Potrzebuję wachowach wypowiedzi i związanych z tematem za które serdecznie dziękuje.

Ostatnio edytowany przez quando (2012-10-14 18:59:14)

Offline

 

#21  2012-10-14 19:07:19

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Własny serwer pocztowy.

Masz zainstalowany system Debian?
Wielki sukces. ;)

I ściągnąłeś paczkę iredmaila?
A dodałeś repo iredmaila? żeby ten pakiet się aktualizował w miarę znajdowania kolejnych luk bezpieczeństwa?

Bo we wszystkich wersjach Postfixa, Dovecota, Couriera czy Exima co jakiś czas znajdują się dość pokaźne dziury, pozwalające na skuteczne włamanie do systemu.
Aktualizacje bezpieczeństwa są bardzo istotnym elementem serwera.

Dlatego administrator instaluje i konfiguruje Postfixa, Dovecota i całą resztę z repo, po czym tworzy swoją konfigurację.

I żadne gotowce, czy klikalne konfiguratory nie rozwiązują problemu prawidłowej konfiguracji serwera.
Mogą czasem cośtam ułatwić, ale szaleństwem jest czekać, że się wyklika konfigurację Postfixa np w  Webminie.

To by było na tyle
;-)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#22  2012-10-14 19:17:05

  quando - Użytkownik

quando
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-10-11

Re: Własny serwer pocztowy.

[quote=Jacekalex]Masz zainstalowany system Debian?
Wielki sukces. ;)

I ściągnąłeś paczkę iredmaila?
A dodałeś repo iredmaila? żeby ten pakiet się aktualizował w miarę znajdowania kolejnych luk bezpieczeństwa?

;-)[/quote]
Tak dodałem:) było to w Instrukcji Instalacji o dziwo udało mi się to zrobić:)

Offline

 

#23  2012-10-14 19:40:26

  djjanek - Użytkownik

djjanek
Użytkownik
Skąd: whereis
Zarejestrowany: 2007-11-15
Serwis

Re: Własny serwer pocztowy.

Skoro dodałeś i zainstalowałeś to jaki masz problem, bo do tego służy forum, rozwiązywania problemów.

Jeśli szukasz miejsca na naukę polecam jakieś szkolenia, a nie forum.

Offline

 

#24  2012-10-15 17:15:31

  quando - Użytkownik

quando
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-10-11

Re: Własny serwer pocztowy.

Dobra . Proszę zamknąć ten temat bo te odpowiedzi tylko mnie męczą  to nie ma sensu ZERO WSPARCIA !!!!!!. Poszukam odpowiedzi na innym forum.

Offline

 

#25  2012-10-16 15:22:28

  jezoo - Dzięcioł

jezoo
Dzięcioł
Skąd: Z lasu
Zarejestrowany: 2005-09-02

Re: Własny serwer pocztowy.

pomiń konfiguracje systemu ponieważ, jest to na jailach robione. Tylko instalacja pakietów+konfigi tak jak tam koles pisze

działa na 1000000000000% bo z tego tutorialu robiełem.

a jak chcesz to idź gdzie chcesz nikt Ciebie tutaj nie trzyma. Jeżeli trudno Ci coś dać (pare linijek logów) to spadaj na drzewo bo nikt za Ciebie roboty nie zrobi. Po drugie naucz się czytać dokumentacje, jak nie rozumiesz po angielsku to jest taka strona: translate.google.pl

I na koniec, naucz się czytać ze zrozumieniem!!!


[img]http://intershock.pl/images/icons/freebsd.jpg[/img] [img]http://www.the-eleven.com/site_media/static/img/postgresql_powered.png[/img] [img]http://www.wwgmc.com/images/badge_php.gif[/img]
LRU #480459

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)

[ Generated in 0.023 seconds, 11 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00011 SET CHARSET latin2
0.00005 SET NAMES latin2
0.00121 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='54.198.45.0' WHERE u.id=1
0.00109 REPLACE INTO punbb_online (user_id, ident, logged) VALUES(1, '54.198.45.0', 1711641525)
0.00122 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1711641225
0.00125 SELECT topic_id FROM punbb_posts WHERE id=212930
0.00244 SELECT id FROM punbb_posts WHERE topic_id=18475 ORDER BY posted
0.00129 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=18475 AND t.moved_to IS NULL
0.00025 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00270 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=18475 ORDER BY p.id LIMIT 0,25
0.00160 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=18475
Total query time: 0.01321 s