Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#26  2013-09-11 18:45:58

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Kupuj polskie

[quote=yossarian]Jak to możliwe, że w sporym kraju, w centrum Europy, z bogactwami naturalnymi, rolnictwem, dostępem do morza nic się nie opłaca?[/quote]
Jak już wymieniasz plusy to wymieniaj też i minusy, np. polska :]

[quote=Jacekalex]Opłaca się temu, kto potrafi liczyć (matematyka), ale nie opłaca się temu, kto liczyć nie potrafi (ekonomia polityczna socjalizmu).[/quote]
A ja potrafię liczyć i wszyło mi że się nie opłaca. xD

A teraz poważnie, mój ojciec pracował kiedyś w ciepłowni miejskiej, taka państwówka co zaopatrywała (i dalej to robi) w ciepłą wodę + centralne ogrzewanie cale osiedle i czasami całe miasto.  Węgiel jaki im tam dawano by w kotłach nim palili to to nie był węgiel, to było błoto i oni tym mieli palić, a te kotły nawet temp nie mogły złapać, bo jak mają złapać jak wodą palą w nich? :] Mój stary jako, że był w radzie to próbował coś z tym zrobić i ciągle były problemy, no to wyjebali ojca z roboty, ups przenieśli go do innej w ramach czegoś tam. Także jak mi ktoś jeszcze mi z polskim (węglem) wyskoczy i zacznie go chwalić, to mu krzywdę zrobię. xD

Offline

 

#27  2013-09-11 19:02:32

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Kupuj polskie

Jak już wymieniasz plusy to wymieniaj też i minusy, np. polska :][/quote]
?

Węgiel jaki im tam dawano by w kotłach nim palili to to nie był węgiel, to było błoto i oni tym mieli palić,[/quote]
Jeśli częśc tego wegla podczas dostawy szła po drodze na lewo a waga sie musiała zgadzać to wiadomo dlaczego tak było.


[b]Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW[/b] -> Niech inni na tym skorzystają.
[url=http://dug.net.pl/]Polski portal Debiana[/url]

Offline

 

#28  2013-09-11 19:03:34

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Kupuj polskie

[quote=thomsson][offtop]dlaczego jakieś 2 tygodnie temu na gimpuj.info widziałem post o dokładnie tym samym wydźwięku...[/offtop][/quote]
Ponieważ jest to spam.


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
[url=http://www.opencaching.pl]opencaching[/url] :: [url=http://dug.net.pl/sources.list]debian sources.list[/url] :: [url=http://www.linuxportal.pl/blogi/azhag/wpisy]coś jakby blog[/url] :: [url=http://dug.net.pl/]polski portal debiana[/url] :: linux user #403712

Offline

 

#29  2013-09-11 19:04:01

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Kupuj polskie

[quote="morfik"]Węgiel jaki im tam dawano by w kotłach nim palili to to nie był węgiel, to było błoto i oni tym mieli palić, a te kotły nawet temp nie mogły złapać, bo jak mają złapać jak wodą palą w nich?[/quote]
A nie kupowali tego węgla od takich cwaniaków z prywatnego zakładu mechanicznej przeróbki węgla?
Bo była seria afer takich zakładów, które mieliły węgiel z kamieniem kopalnianym, po czym sprzedawały go po bardzo okazyjnych cenach.
Rekordziści podobno  potrafili zmieszać 20% węgla i 80% kamienia, i potem to zmielić.

Do tego był czasami marketing bezpośredni, bo np dyrektor elektrociepłowni musiał taki syf kupować, bo mu tak kazał pan poseł, któremu zawdzięczał stanowisko.
Sam znam taki przypadek z dawnych lat.

Potem wsadzili i dyrektora, i kilkanaście  innych osób, i nagle kaloryfery w mieście stały się gorące (wcześniej były ledwo letnie), a ceny ciepła z EC spadły o 25%.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2013-09-11 19:09:52)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#30  2013-09-12 00:56:52

  gindek - Zubr, bydle na etacie.

gindek
Zubr, bydle na etacie.
Skąd: Z puszczy.
Zarejestrowany: 2008-12-08

Re: Kupuj polskie

Popieram.
Personalnie majac do wyboru dwa produkty zblizonej jakosci i nie mogac sie zdecydowac wybieram rodzimy. :-)

Wiec:
zamiast northface czy jack wolfskin lepiej kupic Milo, 4F, HiMoutain, Capus czy Alpinus ( 2 ostanie podobno upadly na wykopie o tym pisali, ale sklepy jeszcze sa wiec firmy jakos dzialaja)
zamiast giant, author, kellys czy merida .... mozna kupic rodzima marke kross.

Z innej jednak strony sa to biznesowe inwestycje, no i zaangazowanie i pasja w dana dziedzine nie ma tu nic do rzeczy, po prostu kasa sie liczy :-). Bylo nie było istnieje spora szansa ze kapitał zostanie w kraju :-). Oraz przy odpowiednim rozroscie firmy kapitał zostanie sciagniety do kraju.


" Wojny przychodzą i odchodzą, a moi żołnierze są wieczni"


"Zbuduj mały, dziarski router z udostępnionych przez prowadzącego części od Kamaza?"

Offline

 

#31  2013-09-12 10:17:47

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Kupuj polskie

Jacekalex -- nie pamiętam już o co tam chodziło, przekręty to były i wszyscy je widzieli ale tylko jeden człowiek zaprotestował, a że nikt się za nim nie wstał to go wywalili. W sumie polacy mają to na co zasługują i ja się za nimi też wstawiać nie mam już zamiaru. xD

Kupując polskie wspiera się taki biznes, dlatego ja nie miałbym nic przeciwko temu by polska zbankrutowała. Na dobrą sprawę tego się nie da zmienić inaczej, a jak już ktoś spróbuje to wywalą go z roboty, a że zbyt mało jest ludzi którym się chce walczyć, to jest to co jest. xD

Jak nie możesz pokonać to się przyłącz, a potem wyjedź. xD

Offline

 

#32  2013-09-12 10:59:05

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Kupuj polskie

Bardzo płytkie rozumowanie.

Dam trochę kontrowersyjny przykład takiego rozumowania.

Skoro nic nie mogę poradzić na działania wszelkich homo i innych dewiantów,którzy z butami włażą w nasze życie to trzeba zostać jednym z nich.
Tylko radzę dobrze tyłek wazeliną nasmarować :)


[b]Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW[/b] -> Niech inni na tym skorzystają.
[url=http://dug.net.pl/]Polski portal Debiana[/url]

Offline

 

#33  2013-09-12 12:31:01

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Kupuj polskie

No przecie zostają, te wszystkie organizacje pro gay, to przecie oni są "normalni" ale że kasę dają to mogą być i gay, ja też mogę, a właściwie mogę mówić, że jestem i tak nikt nie zweryfikuje ale kasę da! A wazelina wysusza i nie nadaje się! xD

Offline

 

#34  2013-09-12 13:23:37

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Kupuj polskie

W teorii myślę, że powinno się kupować w biedronce :P O ile sklep nie jest Polski, to większość towarów pochodzi z Polski i w jakiś sposób wspiera się rozwój gospodarki

Fervi

Offline

 

#35  2013-09-12 14:25:28

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Kupuj polskie

Ja pamiętam jak znajomy starego kupił w biedronce wiertarkę i dał staremu by dziury wywiercił i ojciec ja popsuł nie wywierciwszy nawet jeden dziury. Potem ojciec przyszedł ze swoja wiertarą i 10min później robota byłą skończona, ale to cacko kosztowało chyba 2,5-3k zeta i na pewno nie było kupione z biedronce. Nie wiem które zakupy bardziej wspierają gospodarkę... ale wiem, że wiertarek to lepiej w biedronce nie kupować. xD

Offline

 

#36  2013-09-12 14:35:30

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Kupuj polskie

[quote=morfik]Ja pamiętam jak znajomy starego kupił w biedronce wiertarkę i dał staremu by dziury wywiercił i ojciec ja popsuł nie wywierciwszy nawet jeden dziury. Potem ojciec przyszedł ze swoja wiertarą i 10min później robota byłą skończona, ale to cacko kosztowało chyba 2,5-3k zeta i na pewno nie było kupione z biedronce. Nie wiem które zakupy bardziej wspierają gospodarkę... ale wiem, że wiertarek to lepiej w biedronce nie kupować. xD[/quote]
To na gwarancje się idzie.
Niemniej jednak oprócz produktów spożywczych swojego czasu bardzo dobrze schodzą gry komputerowe (czasem perełki rzucają, czasem nawet coś pingwiniastego dorwiesz), ogólnie mam wujka, który pracuje w MM i myśli o kupnie tableta, bo "co z tego, że z biedronki, jak tani i dobry sprzęt". Czasem dorzucali dekoder DVB-T (cyfrowego polsatu) i inne pierdoły. Warto oglądać, co dobrego w biedronce jest.

Do tej pory mnie Lidl zadziwia, że sprzedaje urządzenia do naostrzenia łańcucha od roweru ... Ale cóż

Fervi

Offline

 

#37  2013-09-12 14:42:00

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Kupuj polskie

We wszelkich marketach pochodzenie towaru jest nie do ustalenia.

Wiadomo, że każdy kupuje to co co ma najlepszy stosunek ceny do jakości.
Jeśli zaś mam wybór pomiędzy polskim a innym przy tych samych kryteriach wybieram rodzime.
Jeśli oczywiście jest to faktycznie nasze bo to dość trudno określić.


[b]Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW[/b] -> Niech inni na tym skorzystają.
[url=http://dug.net.pl/]Polski portal Debiana[/url]

Offline

 

#38  2013-09-12 15:32:39

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Kupuj polskie

[quote=ilin]We wszelkich marketach pochodzenie towaru jest nie do ustalenia.[/quote]
W Biedronce nie miałem problemu, bo na każdym towarze jest przynajmniej kraj pochodzenia i adres firmy. Chyba, że zakładamy, że firma sprowadza towar z zagranicy, ale na niektórych towarach jest napisany kraj z którego pochodzi

Chyba, że nie o to ci chodzi :P

Fervi

Offline

 

#39  2013-09-12 16:16:45

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Kupuj polskie

To teoria.
W praktyce różnie bywa.


[b]Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW[/b] -> Niech inni na tym skorzystają.
[url=http://dug.net.pl/]Polski portal Debiana[/url]

Offline

 

#40  2013-09-12 16:40:28

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Kupuj polskie

Należy jednak pamiętać, że zgodnie z przepisami ZSRE, obecnie jest nie "Made in Poland" tylko "Made in EU".

W dodatku nawet podpis producenta nic nie mówi, sam miałem następujący cyrk:
- telewizor powiada, że na rynku pojawił się jakiś trujący miód z Chin, zakażony jakimś zakazanym antybiotykiem.
Ponieważ właśnie szedłem po miód, to patrzę po tych słoikach, który skąd się wziął.
Na wszystkich - dosłownie i literalnie wszystkich słoikach, we  wszystkich sklepach, pisał:
"mieszanina miodów z Unii Europejskiej i z poza Unii Europejskiej".

Jak myślicie, który słoik zawierał polski miód?
Bo ja do dzisiaj nie wiem, jak to sprawdzić.

Miód to niezły przykład, ale nie jest odosobniony.
Np jak chciałbym kupić polskie buty, to chyba z jakiejś tajnej fabryki, albo demobilu wojskowego, bo na terenie Unii Europejskiej nie ma [b]ani jednej[/b] fabryki butów. ;P

Pozdro
;-)

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2013-09-12 16:51:29)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#41  2013-09-12 16:49:12

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Kupuj polskie

Dlatego dobrze mieć sąsiada, który ma pszczoły :)


[b]Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW[/b] -> Niech inni na tym skorzystają.
[url=http://dug.net.pl/]Polski portal Debiana[/url]

Offline

 

#42  2013-09-12 16:50:05

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Kupuj polskie

O ile to nie Chińczyk :)

Offline

 

#43  2013-09-12 19:40:29

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: Kupuj polskie

Ciekawe kiedy do użycia wejdzie termin "polska tandeta" .  Mimo iż wiele produktów PL jest droższych to i tak jakość podobna do chińszczyzny.

Che sobie kupić te buty. I swie polskie irmy produkujące  buty trekkingowe mają nieciekawe opinie o swoich produktach. Wec w ytakim prypadku zastanawiam się czy nie kupić chi ńszczyzny o tą 100-150 tańszych. Skoro jakość ta sama  (8[]

Offline

 

#44  2013-09-12 19:49:44

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Kupuj polskie

[quote=Yampress]Ciekawe kiedy do użycia wejdzie termin "polska tandeta" .  Mimo iż wiele produktów PL jest droższych to i tak jakość podobna do chińszczyzny.

[b]Che sobie kupić te buty[/b]. I swie polskie irmy produkujące  buty trekkingowe mają nieciekawe opinie o swoich produktach. Wec w ytakim prypadku zastanawiam się czy nie kupić chi ńszczyzny o tą 100-150 tańszych. Skoro jakość ta sama  (8[][/quote]
Polskie buty, to możesz zamówić u szewca na miarę.
Radoskór, Chełmek - te firmy już nie istnieją.

Nowe? buty jadą z Azji w kontenerach, a potem się je w pl pakuje do pudełek firmowych.
Moja siostrzenica pracowała przez moment w obuwniczym, i mówiła, że  często się zdarza, że czasami w butach "polskich" w jednej paczce masz 2 rozmiary, np lewy 39 a prawy 42, i potem są poszukiwania po paczkach, żeby skompletować takie buty.

A nawet, jak w PL jest jakaś fabryka butów, to ani UE ani polski rząd nic o tym nie wie.

Także, jakich byś nie kupił, to i tak będą z Azji.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2013-09-13 09:21:27)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#45  2013-09-12 21:20:47

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: Kupuj polskie

No tak. Kupiłem sobie ostatnio  (rok temu) buty Wolski... Podniecony bo polskie fajne buty. Do czasu kiedy się nie rozwaliły. Przetarła się podeszwa.....
Poszedłem do sklepu kupić polskie Nagaba. Troche kosztowały. Podobno polskie... No zobaczymy ile wytrzymają.  Wracając do tych "Wolskich.  Sprzedawca gdzie kupiłem te nagaba mówi mi
:" Panie znałem kiedyś Wolski, ... bla bla bla, teraz to chińszczyzna"
No i ide sobie do innego sklepu  patrzę, a tam moje Wolski tylko tam nazwa Badoxx na nich.
]:->

Teraz nie wiadomo co jest rzeczywiście polskie !!!!!

Offline

 

#46  2013-09-13 12:44:43

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Kupuj polskie

W przypadku butów seryjnie produkowanych dla dorosłych wiadomo: nic.
Jest jakiś producent w Pl, który robi buty ortopedyczne dla maluchów - 2-10 lat .
Te chyba jeszcze są robione w PL, ale nie mój rozmiar. ;P


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#47  2013-09-13 18:19:50

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: Kupuj polskie

Dzis sie dowiedziałem , że podeszwy w teekkingach polskiego producenta ( które sobie namierzyłem) są robione w Chinach. Teraz jestem w kropce.. (co kolejnej parze) producentowi się przyglądać
No szczena opada :|

Jak tak dalej będa w Chinach wszystko robić Polacy to zabraknie dla nas pracy i z czego będziemy żyć?

Offline

 

#48  2013-09-13 18:40:11

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Kupuj polskie

Spoko, będziemy żyć.
W Chinach rośnie średnia pensja, niedługo będzie wyższa, niż w Polsce, do tego jakieśtam cło jest, także stopniowo jedna czy druga firma wróci do Polski z produkcją.
Chyba, że z Chin wszystkie koncerny światowe zwieją do Afryki, bo tam 10 dolarów, to jeszcze jest jakaśtam kwota.
Czasy, kiedy chiński pracownik pracował za 2 dolary dziennie już się  skończyły.

W czasach WTO, całą ekonomia działa jak w fizyce, zasada naczyń połączonych.
W dodatku jakoś w Niemczech, na Węgrzech, w Czechach i innych krajach UE istnieje przemysł, produkuje się rożne potrzebne rzeczy, i gospodarka działa.

Nowe czasy, to jest może miejsce dla mózgu i patentów na unikalne produkty, bo na kartoflach się majątku nie zarabia.
Ale czy Polacy są dużo durniejsi od Południowych Koreańczyków?
Albo np Francuzów czy Niemców, albo Czechów?

Uszy do góry
Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2013-09-13 18:40:43)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#49  2013-09-13 18:50:54

  svL - Użytkownik

svL
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-17

Re: Kupuj polskie

Polecam zajrzeć na http://590x.pl


"God, root, what is difference?"

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)

[ Generated in 0.009 seconds, 11 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00010 SET CHARSET latin2
0.00004 SET NAMES latin2
0.00091 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='18.116.27.178' WHERE u.id=1
0.00059 REPLACE INTO punbb_online (user_id, ident, logged) VALUES(1, '18.116.27.178', 1727782469)
0.00042 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1727782169
0.00047 SELECT topic_id FROM punbb_posts WHERE id=240626
0.00006 SELECT id FROM punbb_posts WHERE topic_id=24214 ORDER BY posted
0.00055 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=24214 AND t.moved_to IS NULL
0.00005 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00135 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=24214 ORDER BY p.id LIMIT 25,25
0.00093 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=24214
Total query time: 0.00547 s