Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2014-04-20 18:19:47

  HAL9000 - Użytkownik

HAL9000
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-04-22

Instalacja aplikacji (Android)

Witam
Mam taki problem z androidem 2.1 na xperia x8, że od jakiegoś czasu nie mogę zainstalować żadnej aplikacji ze oficjalnego repozytorium (play.google.com) czy to nowo instalowany program czy próba aktualizacji zawsze kończy się w ten sam sposób a mianowicie na pasku powiadomień pojawi się komunikat "pobieranie nie powiodło się".
Przeszukałem internet jak długi i szeroki i próbowałem niemal wszystkiego ale nic nie pomaga. Te proponowane rozwiązania problemu to min wyczyszczenie pamięci podręcznej dla aplikacji android market (bo taka wersja jest w tym telefonie) reset do ustawień fabrycznych itp.

Kilka kwestii, które jakoś tam sam powiązałem ale niekoniecznie muszą mieć związek z problemem.
Kiedyś kiedy pobieranie i instalowanie aplikacji działało poprawnie pojawiała się taka strzałka w dół podczas pobierania teraz tego nie ma, i tak się zastanawiam czy to może mieć jakikolwiek związek ale jakiś czas temu odinstalowałem domyślną przeglądarkę internetową z tego androida głowy nie dam, że problem zaczął się właśnie wówczas ale mógł ;-). Co jeszcze? Wolne miejsce w pamięci telefonu sprawdzone na wszelki wypadek usunąłem wszystkie nieużywane programy ale to nic nie zmieniło. Na karcie w tej wersji android o ile się nie mylę nie można instalować aplikacji bez modyfikacji a mnie jakoś nigdy nie wystarczyło samozaparcia aby poeksperymentować ze zmianą softu ;-)
Te najpotrzebniejsze programy instaluję przy użyciu adb co nie jest zbyt wygodne ale to jedyny sposób jaki mi pozostał i ps nie wiem czy to jest najodpowiedniejszy dział ale zaryzykuję.

https://www.google.pl/search?q=android+download+unsuccessful

Ostatnio edytowany przez HAL9000 (2014-04-20 18:20:32)


For some reason I'm thinking I'm still 25 but I act like I'm 12.

Offline

 

#2  2014-04-20 21:13:30

  torrentow - Członek Sejmowej Komisji Śledczej

torrentow
Członek Sejmowej Komisji Śledczej
Skąd: z GNU
Zarejestrowany: 2009-11-23

Re: Instalacja aplikacji (Android)

Witam Towarzyszy i Towarzyszki!
Ten telefon x8 to wielka kupa podobne problemy mam z tym modelem tzn. wywala się apk od google play, próbujesz coś zainstalować z neta reboot telefonu. Zreinstalujesz rom i za 5-6 miesięcy problem wraca jak bumerang. Jedynym sposobem jest pozbycie się tego sprzętu.
Pozdrawiam,
Towarzysz Torrentow


Każdy sam sobie szkodzi :)
[img]http://img715.imageshack.us/img715/7104/apt.png[/img]

Offline

 

#3  2014-04-21 11:16:22

  krasnij - oj tam

krasnij
oj tam
Skąd: z JO73VT
Zarejestrowany: 2012-05-04
Serwis

Re: Instalacja aplikacji (Android)

Jako posiadacz X8 - potwierdzam słowa @torrentow. Niemniej, jest parę rzeczy, które można zrobić w tym telefonie.

Po pierwsze, zainstalować clockwork mod recovery i co jakiś czas robić wipe data/factory reset.
Po drugie, zainstalować jakiś szybki rom i... co jakiś czas robić wipe data/factory reset.

Opisany przez ciebie problem również miałem i tylko powyższe kroki na to pomagały. Prawdopodobnie odpowiada za to brak obsługi TRIM, co powoduje, że po jakimś czasie telefon zaczyna drastycznie zwalniać i pojawiają się tego typu problemy.

Ostatnio edytowany przez krasnij (2014-04-21 11:16:59)


Pozdrawiam i życzę sukcesów :)
[url=https://pgp.mit.edu/pks/lookup?op=get&search=0xA0C69B3CD46838AF]Mój Public Key[/url]
[url=http://www.keros-it.com]Serwis komputerowy i elektroniczny - Świdwin[/url]
The truth is out there

Offline

 

#4  2014-04-22 12:57:46

  HAL9000 - Użytkownik

HAL9000
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-04-22

Re: Instalacja aplikacji (Android)

Dzięki za zainteresowanie tematem towarzysze i obywatele ;-).

Czy ten wspomniany przez Ciebie krasnij programik (clockwork mod recovery) to jest to https://play.google.com/store/apps/details?id=com.koushikdutta.rommanager&hl=pl ? Z tego co sobie przypominam to ten program potrzebuje su więc dwa kolejne pytania, kiedyś gdy kupiłem ten telefon czytałem trochę o aktualizacjach ale to wszystko była taka partyzantka, że wówczas sobie postanowiłem darować ale jeżeli miałoby to coś zmienić to spróbuję.
Jak najłatwiej zainstalować "su" na tym telefonie wczoraj trochę poszukałem i jest SuperOneClick ale przy każdej próbie pobierania tego chrome twierdził, że wykryto zagrożenie więc wolałem tego nie dotykać aby później nie "bawić się" w instalacje systemu od nowa.
Który ewentualnie rom jest najbardziej dopracowany i dostępny z poziomu tej aplikacji (clockwork mod recovery)?, gdyż ponownie czytałem tu i tam, że jeden rom odtwarza muzykę przez głośniki podczas gdy podłączone są słuchawki itp bzdurne błędy.
Ile miejsca będę potrzebował na karcie sd aby bezpiecznie zrobić kopię obecnego androida i zainstalować nowego? Tak aby poszło to jakoś sprawnie i nie przerwało jednej z tych operacji przy 99% bo nagle zabrakło 5MB wolnego miejsca.
Pozdrawiam.


For some reason I'm thinking I'm still 25 but I act like I'm 12.

Offline

 

#5  2014-04-22 19:03:11

  einsam - Użytkownik

einsam
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-06-24

Re: Instalacja aplikacji (Android)

No, ale root, to podstawa.
Swoją xperię kupiłem  w czasach, gdy modyfikować szło (praktycznie) tylko na Windows.
Tak, że za pierwszy root obłowił się serwis...
Dawno się tym nie bawiłem, gdyż mini cm 2.3.7 od lat u mnie działa szybko i stabilnie.
Jeśli się nie wymaga od telefonu (nie ma co kryć - o słabych parametrach), że będzie chodził, jakby miał kilka rdzeni i jeszcze więcej ram...
O ile pamiętam później roota robiłem X8toolbox.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)

[ Generated in 0.014 seconds, 11 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00010 SET CHARSET latin2
0.00004 SET NAMES latin2
0.00134 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='34.204.52.16' WHERE u.id=1
0.00131 REPLACE INTO punbb_online (user_id, ident, logged) VALUES(1, '34.204.52.16', 1711674930)
0.00091 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1711674630
0.00071 SELECT topic_id FROM punbb_posts WHERE id=264372
0.00152 SELECT id FROM punbb_posts WHERE topic_id=25662 ORDER BY posted
0.00105 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=25662 AND t.moved_to IS NULL
0.00014 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00139 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=25662 ORDER BY p.id LIMIT 0,25
0.00158 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=25662
Total query time: 0.01009 s