Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#76  2014-07-17 21:40:46

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: C/C++ - początki.

@uzytkownikubunt:

Sorry, ale nie do końca jest tak różowo, czemu:

1. Praca do czystego C zwykle (nie zawsze ale tak 4/5 przypadków), wymaga albo: kilku lat doświadczenia, albo umiejętności z elektroniki (programowanie mikrokontrolerów), albo z konkretnym sprzętem.

2. Do tego roboty jest po prostu znacznie mniej niż dla Java/.NET czy nawet PHP, oczywiście kasa dla C zwykle jest dobra, ale najpierw się trzeba załapać.

3. Programowanie czegoś niskopoziomowo jest zwykle ZNACZNIE trudniejsze niż programowanie webówek, desktopów czy apek mobilnych.

4. Do tego trudność nauki C czy C++ jest po prostu ZNACZNIE większa (ze względu na konieczność zarządzania pamięcią) i potrafi zniechęcać.

Żeby nie było - zgadzam się że jak ktoś pojmie C/C++ to praktycznie pojęcie czegokolwiek innego to jest zwykle prościutka sprawa - zwłaszcza w przypadku Javy czy C# - ale niekoniecznie jest to najlepszy język do nauki jako pierwszy ;]

@tajwan:

C# jako język jest zajebisty... niestety jako że został stworzony przez M$ to działa średnio pod Linuksem (o czym niedawno przekonałem się samemu próbując uruchomić prostą pakę napisaną w ASP.NET MVC), jakbym teraz miał jeszcze raz wybierać - szedłbym w Jave, wiem że mało "cool" ale pracy w tym najwięcej i płace generalnie baaaaardzo dobre ;]

@thomsson:

100 MB to problem ;p ? Co Ty masz za net stary ? Modem 56.6 ;p ?

Offline

 

#77  2014-07-17 22:03:32

  thomsson - Dyskutant

thomsson
Dyskutant
Zarejestrowany: 2011-10-26

Re: C/C++ - początki.

@Huk: Taaa, mam na wsi radio Orange na starej umowie (CDMA, 3GB transferu...), muszę matkę zmusić do znalezienia umowy, by wreszcie zerwać to cholerstwo ;) W każdym razie teraz próbowałem utworzyć projekt w Qt Creatorze, ale podczas tworzenia pluje, że brak mu poprawnych zestawów narzędzi... szkoda tylko, że nie mówi czego mu brakuje, w każdym razie nie chce mi się już dzisiaj strzelać pakietami, jutro się z tym pobawię


ilin napisał
[i]"DUG to tez moja mała ojczyzna"[/i]

Offline

 

#78  2014-07-17 22:32:21

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: C/C++ - początki.

906

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 00:55:11)

Offline

 

#79  2014-07-18 01:01:33

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: C/C++ - początki.

@thomsson:

Aha, no to sorry znam ten ból - najlepiej było by pobrać całe QT ze strony qt-project.org - bo on wtedy do folderu wrzuca wszystko w sumie co mu trzeba, ale to bedzie z 1 GB a nie 100 MB, daj znać co pluje to się pomyśli.

@uzytkownikubunt:

Wydaje mi się że wyznajesz tzw. "starą szkołę" ;] według niej nie może się zwać programistą ten kto nie wie jak dokładnie odkłada się pamięć na stosie, kiedy używana jest sterta a kiedy stos, jak działa wektor, jak lista, jak talia itd. Tymczasem na rynku preferuje się (niestety) coraz bardziej wygodę i szybkość pisania nad szybkość działania, oraz języki w których o czymś takim jak ręczne zarządzanie pamięcią nie słyszano. Z perspektywy czasu wcale nie jestem taki pewien czy większości nowych programistów przyda się wiedza niskopoziomowa...

Nie zgodzę się też że C idzie szybciej poznać niż C++ czy Javę - owszem patrząc z perspektywy podstawowych funkcji to w C mamy w teorii znacznie mniej do zrozumienia, problem w tym że 10 razy szybciej idzie zrozumieć i użyć biblioteki dla języka wysokopoziomowego aniżeli jej odpowiednika dla C.

Ja coraz częściej czytam tendencję odwrotną do tej którą nam wkuwano - czyli najpierw język wysokiego poziomu (najczęściej Python), a dopiero potem schodzimy niżej... czy to lepsze nie wiem ale wiem że są z tym eksperymenty, własnie ze względu na trudności ze zrozumieniem C czy C++ jako pierwszego języka.

Wydaje mi się ze wszystko sprowadza się do prostej rzeczy - chcesz programować coś niskopoziomowo, lub gdzie szybkość odgrywa podstawowe znaczenie to szczegółowa wiedza jest niezbędna, ale jak masz robić aplikacje użytkowe czy to netowe, mobilne czy desktopowe, to już niekoniecznie potrzebna Ci taka wiedza bo i tak nie będziesz miał czasu jej wykorzytać.

Oczywiście to tylko MHO - ja samemu żałuję że bardziej w stronę C/C++ nie poszedłem...

Pozdrawiam.

Offline

 

#80  2014-08-19 14:55:41

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: C/C++ - początki.

935

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 00:55:53)

Offline

 

#81  2014-08-19 15:09:51

  ethanak - Użytkownik

ethanak
Użytkownik
Skąd: Ungwenor
Zarejestrowany: 2010-07-19
Serwis

Re: C/C++ - początki.

a który to już z kolei "standard" c++?
(cudzysłów użyty intencjonalnie)


Nim mechaniczne larum zagrasz mi, kanalio,
głosząc nadejście Javy - śmiertelnego wroga!
[i]Zespół Adwokacki Dyskrecja[/i]

Offline

 

#82  2014-08-19 15:22:17

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: C/C++ - początki.

[quote=ethanak]a który to już z kolei "standard" c++?
(cudzysłów użyty intencjonalnie)[/quote]
Z numerka wygląda, że czternasty, ale równie dobrze może być i 1014.
Zależy, jaki cel chcą osiągnąć Autorzy, czy robić lepszy język programowania, czy utrudnić jego używanie, żeby był bardziej elitarny, czy może po to, żeby przekonać świat o wyższości  #C i platformy NET  nad C++.

Pokażcie, kto płaci, to będzie jasne, o co chodzi. ;P

[quote=thomsson]@Huk: Taaa, mam na wsi radio Orange na starej umowie (CDMA, 3GB transferu...), muszę matkę zmusić do znalezienia umowy, by wreszcie zerwać to cholerstwo ;) W każdym razie teraz próbowałem utworzyć projekt w Qt Creatorze, ale podczas tworzenia pluje, że brak mu poprawnych zestawów narzędzi... szkoda tylko, że nie mówi czego mu brakuje, w każdym razie nie chce mi się już dzisiaj strzelać pakietami, jutro się z tym pobawię[/quote]
Nie masz tam jakiejś większej dziury w pobliżu, gdzie ktoś ma szybszego, stałego  neta?

Jak mnie zdechł net kiedyś, i została tylko komórka z dosyć lichym i drogim netem (chyba 25 zł za GB) , to w robocie siup kilka GB paczek (jeszcze Buntu), w domu montuję pendraka, trzy ruchy,
i aktualizacja gotowa.
Synaptic miał taką magiczną opcję - generuj Skrypta do nasiąkania pakietów.

Na komórce poszło tylko aktualizowanie bazy apta, dało się wytrzymać.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2014-08-19 15:33:13)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#83  2015-09-24 15:57:33

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: C/C++ - początki.

2262

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 01:24:48)

Offline

 

#84  2015-10-05 04:56:14

  cryptofreak - Użytkownik

cryptofreak
Użytkownik
Zarejestrowany: 2015-09-30

Re: C/C++ - początki.

http://cpp0x.pl/ dobry polski portal o C++
a z książek to "Symfonia C++ Standard" (wydanie III) Jerzego Gębosza

Offline

 

#85  2015-10-05 09:57:33

  tajwan - boss

tajwan
boss
Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2010-03-30

Re: C/C++ - początki.

[url]http://www.cplusplus.com/[/url] dla znających angielski


NIGDY WIĘCEJ TESTING Z KTÓRYM SĄ SAME PROBLEMY !!!

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)

[ Generated in 0.036 seconds, 12 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00012 SET CHARSET latin2
0.00004 SET NAMES latin2
0.00186 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='18.204.42.89' WHERE u.id=1
0.00101 REPLACE INTO punbb_online (user_id, ident, logged) VALUES(1, '18.204.42.89', 1711716520)
0.00080 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1711716220
0.00096 DELETE FROM punbb_online WHERE ident='47.128.121.150'
0.00093 SELECT topic_id FROM punbb_posts WHERE id=271683
0.01056 SELECT id FROM punbb_posts WHERE topic_id=13118 ORDER BY posted
0.00869 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=13118 AND t.moved_to IS NULL
0.00081 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00162 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=13118 ORDER BY p.id LIMIT 75,25
0.00545 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=13118
Total query time: 0.03285 s