Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2014-10-13 20:35:39

  misioooo - Członek DUG

misioooo
Członek DUG
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-06-10

PHP/JS/... - dane z csv na stronę

Witam!
Chciałbym, aby z automatu zaciągały się dane z pliku csv/xls i były wyświetlane na stronie www.
Nie znam PHP czy Javy/JS... Ale chętnie się podszkolę - ktoś z was może robił coś takiego?

Plik będzie na maszynie użytkownika, apache jest na serwerze. Mogę plik udostępnić przez windowsowy mechanizm udostępniania plików np.
Później będę jeszcze chciał ten plik synchronizować z kopią na serwerze (jak uży7szkodnik komputer wyłączy...), ale to prostsze chyba znacznie. Podmontuję sobie folder udostępniony i przez incron powinno pięknie się synchronizować po zmianie pliku.


[img]https://wiki.debian.org/DebianArt/Themes/Lines?action=AttachFile&do=get&target=banner.png[/img]

Offline

 

#2  2014-10-13 22:35:46

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: PHP/JS/... - dane z csv na stronę

Takie rzezy tylko w bajkach.

Plik CSV musi być na serwerze, przeglądarka internetowa nie ma prawa z poziomu js zaglądać na dysk użytkownika, także pacjent musi wysłać plik na serwer.


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#3  2014-10-14 08:30:19

  misioooo - Członek DUG

misioooo
Członek DUG
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-06-10

Re: PHP/JS/... - dane z csv na stronę

Ok, czyli najpierw sobie synchro zrobię. Ale i tak nie wiem jak to zrobić/oskryptować etc...
Zresztą chyba nie do końca prawdę pan rzecze... Mam pliki w /var/www/html/
Co stoi na przeszkodzie, aby podmontować kataloŋ zdalny z innego kompa np jako /var/www/html/shared ?Apache będzie to widział jak normalny, lokalny katalog chyba?

Ostatnio edytowany przez misioooo (2014-10-14 08:32:47)


[img]https://wiki.debian.org/DebianArt/Themes/Lines?action=AttachFile&do=get&target=banner.png[/img]

Offline

 

#4  2014-10-14 11:07:43

  thomsson - Dyskutant

thomsson
Dyskutant
Zarejestrowany: 2011-10-26

Re: PHP/JS/... - dane z csv na stronę

Misioooo CSV to nic innego jak małpio prosty plik tekstowy, gdzie kolumny są separowane przez wybrany przez cb znak (np. w Calcu domyślny to przecinek), a kolejne wiersze to nowe linie, jeśli komórka zawierała przecinek, to całość jest brana w cudzysłowy.

Więc żeby obrobić CSV trzeba wczytać go całego do tablicy np. za pomocą
http://php.net/manual/pl/function.fgetcsv.php
i potem manipulować na stringach


ilin napisał
[i]"DUG to tez moja mała ojczyzna"[/i]

Offline

 

#5  2014-10-14 14:21:31

  ethanak - Użytkownik

ethanak
Użytkownik
Skąd: Ungwenor
Zarejestrowany: 2010-07-19
Serwis

Re: PHP/JS/... - dane z csv na stronę

@jacekalex: w słowniku programistów nie istnieje słowo "niemożliwe" - choć niektórzy używają go jako skrótowego określenia dla sformułowania "nie umiem tego zrobić".
w tym przypadku się da np. poprzez napisanie rozszerzenia do firefoxa mającego dostęp do tego pliku.
@thomsson: a nie można po bożemu, po linijce?


Nim mechaniczne larum zagrasz mi, kanalio,
głosząc nadejście Javy - śmiertelnego wroga!
[i]Zespół Adwokacki Dyskrecja[/i]

Offline

 

#6  2014-10-14 14:28:32

  thomsson - Dyskutant

thomsson
Dyskutant
Zarejestrowany: 2011-10-26

Re: PHP/JS/... - dane z csv na stronę

No można, fakt że tam to "trzeba" było na wyrost, ale z drugiej strony skoro istnieje stosowna funkcja to po co dorzucać sobie roboty? Z resztą nie ważne, uznaje swój błąd i nie będę ciągnął dalej tematu


ilin napisał
[i]"DUG to tez moja mała ojczyzna"[/i]

Offline

 

#7  2014-10-14 14:46:24

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: PHP/JS/... - dane z csv na stronę

[quote=ethanak]@jacekalex: w słowniku programistów nie istnieje słowo "niemożliwe" - choć niektórzy używają go jako skrótowego określenia dla sformułowania "nie umiem tego zrobić".
w tym przypadku się da np. poprzez napisanie rozszerzenia do firefoxa mającego dostęp do tego pliku.
@thomsson: a nie można po bożemu, po linijce?[/quote]
Kiepskie wnioski.

Na stronę możesz wchodzić z różnych przeglądarek, także niekoniecznie rozszerzenie do FF.
Dodatkowo wszystkie zabezpieczenia przeglądarek internetowych idą w tym kierunku, żeby przeglądarka sama bez interakcji  użyszkodnika nie buszowała
po dysku, bo po prostu przeglądarki służą do przeglądania internetu z domowego komputera, a nie odwrotnie.

Dlatego dywagacje na temat dostępu z poziomu skryptu na serwerze WWW do plików na kompie pacjenta, który przegląda stronę, to zabawa na forum metasploita, a nie normalne programowanie.

Tu raczej jakieś aplet javy może by dał radę, ale też  raczej nie w czasie chrome-sandboxów, plugin-containerów i operapluginwrapperów.

Jeżeli jest potrzebna interakcja między serwerem, a plikami na dyziu pacjenta, to chyba raczej jakiś program typu klient-serwer, który od strony klienta może używać do prezentacji danych Webkita cz libxul.so, ale to jednak osobna aplikacja, a nie przeglądarka.

Chyba, żeby pacjent ładował plik ręcznie metodą POST, a skrypt na serwerze  go przetrawiał, i zwracał wynik na stronie WWW.

[b]@misiooo[/b]
Montowanie dyzia z kompa na serwerze w /var/www/cośtam/shared, żeby skrypt na serwerze dobrał się do pliku, to następna fantastyka.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2014-10-14 14:52:14)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#8  2014-10-14 14:50:44

  ethanak - Użytkownik

ethanak
Użytkownik
Skąd: Ungwenor
Zarejestrowany: 2010-07-19
Serwis

Re: PHP/JS/... - dane z csv na stronę

chodzi mi właśnie o coś takiego (wysłanie pliku przez pacjenta) tylko nieco bardziej zautomatyzowane.
pisałem kiedyś coś takiego i działało całkiem zacnie (synchronizacja katalogu ze zdjęciami na kompie klienta z katalogiem na serwerze).


Nim mechaniczne larum zagrasz mi, kanalio,
głosząc nadejście Javy - śmiertelnego wroga!
[i]Zespół Adwokacki Dyskrecja[/i]

Offline

 

#9  2014-10-14 14:52:48

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: PHP/JS/... - dane z csv na stronę

Sposób załadowania danych z csv zależy od tego co chcemy z nim zrobić. W sumie ładownie do tablicy też czyta wiersz po wierszu. Jeśli chcemy tylko wyświetlić to w postaci html to łatwiej czytać wiersz po wierszu. Ba chyba jeszcze łatwiej to obrobić na poziomie skryptu powłoki i statycznie tworzyć plik html. Jeśli dane mają być w jakiś sposób obronione to jak najbardziej tą funkcja można. Bo i po co pisać podobną samemu i marnować linijki kodu :)

[quote=Jacekalex]Montowanie dyzia z kompa na serwerze w /var/www/cośtam/shared, żeby skrypt na serwerze dobrał się do pliku, to następna fantastyka.[/quote]
No niekoniecznie fantastyka ale przerost formy nad treścią.

Offline

 

#10  2014-10-14 14:56:23

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: PHP/JS/... - dane z csv na stronę

[quote=ethanak]chodzi mi właśnie o coś takiego (wysłanie pliku przez pacjenta) tylko nieco bardziej zautomatyzowane.
pisałem kiedyś coś takiego i działało całkiem zacnie (synchronizacja katalogu ze zdjęciami na kompie klienta z katalogiem na serwerze).[/quote]
To już zabawa w coś podobnego do Dropboxa czy Google-drive.
Obecnie jedno i drugie wymaga aplikacji na kompie pacjenta, choć przez przeglądarkę też sie da używać.

Problem polega na tym, że kiedyś, w takim Firefoxie 2.0 aplet javy mógł buszować po całym dyziu (i to nawet w Linuxie, z powodu kilku różnych dziur w javie i w kernelu), ale "to se już ne wrati", nie te czasy. ;D

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2014-10-14 14:56:47)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#11  2014-10-14 15:08:59

  ethanak - Użytkownik

ethanak
Użytkownik
Skąd: Ungwenor
Zarejestrowany: 2010-07-19
Serwis

Re: PHP/JS/... - dane z csv na stronę

aplet to nie rozszerzenie. rozszerzenie pracuje z uprawnieniami przeglądarki.


Nim mechaniczne larum zagrasz mi, kanalio,
głosząc nadejście Javy - śmiertelnego wroga!
[i]Zespół Adwokacki Dyskrecja[/i]

Offline

 

#12  2014-10-14 15:30:14

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: PHP/JS/... - dane z csv na stronę

[quote=ethanak]aplet to nie rozszerzenie. rozszerzenie pracuje z uprawnieniami przeglądarki.[/quote]
Oczywiście, tylko że te przeglądarki też stopniowo coraz mniej mogą, bo wędrują w kierunku każdej karty w osobnym wątku lub procesie, i do tego rozwiązań typu Seccomp lub Capsicum.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2014-10-14 15:30:55)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#13  2014-10-14 15:54:03

  ethanak - Użytkownik

ethanak
Użytkownik
Skąd: Ungwenor
Zarejestrowany: 2010-07-19
Serwis

Re: PHP/JS/... - dane z csv na stronę

ta... vide ChromeVox - trzeba było stworzyć dziurę po to aby działał na linuksie.
dziura może niezbyt niebezpieczna i wątpię aby ktokolwiek ją wykorzystał - tym niemniej dziura.


Nim mechaniczne larum zagrasz mi, kanalio,
głosząc nadejście Javy - śmiertelnego wroga!
[i]Zespół Adwokacki Dyskrecja[/i]

Offline

 

#14  2014-10-14 15:54:15

  misioooo - Członek DUG

misioooo
Członek DUG
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-06-10

Re: PHP/JS/... - dane z csv na stronę

To będzie tylko do zastosowań lokalnych. Strona nie będzie w necie dostępna. Dokładnie - to dwie osoby będą miały dostęp do niej tylko.
Z plikiem csv mam problem taki, że jak w excelu są scalone komórki (a są) to qpa... Wartość scalonych komórek pojawia się tylko przy pierwszym wierszu jej wystąpienia.
Dodatkowo nie chcę wyświetlać całego pliku, a jedynie jego część.
Plik wygląda mniej więcej tak:
[img]http://i.imgur.com/msFCcrp.png[/img]
Jest jeszcze jedna opcja (ale nie wiem czy przejdzie - użyszkodnik może nie zaakceptować)... Udało mi się te wszystkie dane wrzucić do bazy mySQL i potrafię je wydobyć tak jak chcę, posortować etc :)
Na razie zajmijmy się plik (część zawartości) -> strona

Ostatnio edytowany przez misioooo (2014-10-14 15:55:32)


[img]https://wiki.debian.org/DebianArt/Themes/Lines?action=AttachFile&do=get&target=banner.png[/img]

Offline

 

#15  2014-10-14 15:58:15

  ethanak - Użytkownik

ethanak
Użytkownik
Skąd: Ungwenor
Zarejestrowany: 2010-07-19
Serwis

Re: PHP/JS/... - dane z csv na stronę

o ile pamiętam to w następnym wierszu masz pusty string w csv i w tym momencie masz prosty algorytm jak scalić w pionie komórki.
podaj fragment csv wygenerowany z tego xls-a.

Ostatnio edytowany przez ethanak (2014-10-14 15:59:25)


Nim mechaniczne larum zagrasz mi, kanalio,
głosząc nadejście Javy - śmiertelnego wroga!
[i]Zespół Adwokacki Dyskrecja[/i]

Offline

 

#16  2014-10-14 16:13:21

  misioooo - Członek DUG

misioooo
Członek DUG
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-06-10

Re: PHP/JS/... - dane z csv na stronę

Proszę bardzo:

Kod:

Data,Godzina,Temat,Osoby
14.10.2014,09:00,Spotkanie 1,Osobniki 1
,10:00,,
,11:00,,
,12:00,,
,13:00,,
,14:00,,
,15:00,Spotkanie 2,Osobniki 2
,16:00,,
,17:00,,
,18:00,,
,19:00,,
15.10.2014,09:00,,
,10:00,,
,11:00,,
,12:00,,
,13:00,,
,14:00,,
,15:00,,
,16:00,,
,17:00,,
,18:00,,
,19:00,,
16.10.2014,09:00,,
,10:00,,
,11:00,,
,12:00,,
,13:00,,
,14:00,,
,15:00,,
,16:00,,
,17:00,,
,18:00,,
,19:00,,

Nie mam dat i tych poscalanych komórek...
Nie muszę używać csv, może być np xml (office zapisuje też w takim czymś chyba).


[img]https://wiki.debian.org/DebianArt/Themes/Lines?action=AttachFile&do=get&target=banner.png[/img]

Offline

 

#17  2014-10-14 16:15:38

  ethanak - Użytkownik

ethanak
Użytkownik
Skąd: Ungwenor
Zarejestrowany: 2010-07-19
Serwis

Re: PHP/JS/... - dane z csv na stronę

czyli masz prosto. pusty string oznacza że komórka ma być scalona z tą wyżej.


Nim mechaniczne larum zagrasz mi, kanalio,
głosząc nadejście Javy - śmiertelnego wroga!
[i]Zespół Adwokacki Dyskrecja[/i]

Offline

 

#18  2014-10-14 18:46:56

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: PHP/JS/... - dane z csv na stronę

[quote=ethanak]czyli masz prosto. pusty string oznacza że komórka ma być scalona z tą wyżej.[/quote]
Bzdury Pan wygaduje, a jak jest pusta komórka to co tam jest zapisane?

[b]CSV nie zapisuje formatowania[/b]

Do planowania dnia jest kalendarz, a nie arkusz kalkulacyjny.

Offline

 

#19  2014-10-14 19:16:52

  misioooo - Członek DUG

misioooo
Członek DUG
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-06-10

Re: PHP/JS/... - dane z csv na stronę

qluk, proszę... nie ja planuję to... Osobiście już odpaliłem http://sourceforge.net/projects/mrbs/
Tylko teraz wytłumacz koleżankom, że to jest lepsze od excela ;) Prościej będzie chyba przewidzieć co w CSV siedzi w "pustej" komórce, niż kobiety przekonać do innego rozwiązania... Zresztą te sale (jest ich kilkanaście) są dostępne jako pomieszczenia w Exchangeu... I teraz dowiedz się, czemu nie korzystają z gotowego narzędzia? ;)


[img]https://wiki.debian.org/DebianArt/Themes/Lines?action=AttachFile&do=get&target=banner.png[/img]

Offline

 

#20  2014-10-14 23:27:31

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: PHP/JS/... - dane z csv na stronę

Proste "nie da się, macie od tego narzędzie". Jak zawsze będzie się zwalało na "... wytłumacz to...", " one/oni i tak nie będą" to za przeproszeniem co ty tam robisz? Informatyk to nie tylko ktoś od konfiguracji, administracji, etc. A skoro jest Exchange to argument że trzeba kogoś z kierownictwa przekonać też kiepski "ale wydalismy juz tyle pieniedzy na Exchenga a nikt nie chce go używać".
Ale jeśli się upierasz to csv nie nadaje sie do tego typu danych bo on przenosi tylko i wylacznie zawartosc komórki, co więcej wyniki w komórce więc formuł też nie będzie. Do tego jest tam z tego co pamietam eksportuj jako tabela html.

Offline

 

#21  2014-10-15 00:22:32

  misioooo - Członek DUG

misioooo
Członek DUG
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-06-10

Re: PHP/JS/... - dane z csv na stronę

Od początku pisałęm - jakikolwiek plik w jakim excel może zapisać wynik pracy ;) Mało tego - export do HTML można tak w excelu ustawić, że z automatu się eksportuje po każdej edycji pliku.
I co ja robię tu? Uuuuu! Co ty tutaj robisz?
Informatykiem nie jestem, zajmuję się systemami wizyjnymi (ekrany, projektory)... A że się bawię w takie dziwactwa - ot już tak mam, że chętnie się uczę nowych rzeczy, zwłaszcza, że w systemach Digital Signage (czyli moja działka) bardzo często takie kwiatki trzeba tworzyć, albo przynajmniej wiedzieć do kogo z tym się udać (programista? twórca stron www? zarządca sieci?).


[img]https://wiki.debian.org/DebianArt/Themes/Lines?action=AttachFile&do=get&target=banner.png[/img]

Offline

 

#22  2014-10-15 08:27:45

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: PHP/JS/... - dane z csv na stronę

[quote=misioooo]Od początku pisałęm - jakikolwiek plik w jakim excel może zapisać wynik pracy ;) Mało tego - export do HTML można tak w excelu ustawić, że z automatu się eksportuje po każdej edycji pliku.
I co ja robię tu? Uuuuu! Co ty tutaj robisz?
Informatykiem nie jestem, zajmuję się systemami wizyjnymi (ekrany, projektory)... A że się bawię w takie dziwactwa - ot już tak mam, że chętnie się uczę nowych rzeczy, zwłaszcza, że w systemach Digital Signage (czyli moja działka) bardzo często takie kwiatki trzeba tworzyć, albo przynajmniej wiedzieć do kogo z tym się udać (programista? twórca stron www? zarządca sieci?).[/quote]
No to tym bardziej bym się nie zajmował taką pierdołą bo to jest wynajdowanie koła na nowo. Co do pytania wyżej, znacznie wyżej, tak XML przenosi zapis scalenia i formatowania komórek. Jest tam parametr jak margeDown, który mówi ile następnych komórek jest scalonych z obecną.

Offline

 

#23  2014-10-15 11:54:45

  ethanak - Użytkownik

ethanak
Użytkownik
Skąd: Ungwenor
Zarejestrowany: 2010-07-19
Serwis

Re: PHP/JS/... - dane z csv na stronę

[quote=qluk][quote=ethanak]czyli masz prosto. pusty string oznacza że komórka ma być scalona z tą wyżej.[/quote]
Bzdury Pan wygaduje, a jak jest pusta komórka to co tam jest zapisane?[/quote]
Nico.
To co pokazał misiooo nie zawiera pustych komórek inicjalizujących kolumnę.


Nim mechaniczne larum zagrasz mi, kanalio,
głosząc nadejście Javy - śmiertelnego wroga!
[i]Zespół Adwokacki Dyskrecja[/i]

Offline

 

#24  2014-10-15 14:03:22

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: PHP/JS/... - dane z csv na stronę

[quote=ethanak][quote=qluk][quote=ethanak]czyli masz prosto. pusty string oznacza że komórka ma być scalona z tą wyżej.[/quote]
Bzdury Pan wygaduje, a jak jest pusta komórka to co tam jest zapisane?[/quote]
Nico.
To co pokazał misiooo nie zawiera pustych komórek inicjalizujących kolumnę.[/quote]
Skąd takie założenie, nie wiadomo co jest w trzeciej kolumnie. Pierwszą można przyjąć że scalenie jest aż do następnego ciągu różnego od pustego łańcucha. Ale w trzeciej niezaleznie czy to będzie część scalenia czy też brak wpisu (brak spotkania) pobrany łańcuch będzie pusty.

Jak dla mnie, najlepszym rozwiązaniem będzie zapis do HTML'a na podmontowy w windowsie udział na serwerze. Następnie podlinkować ten zasób na serwerze tak aby serwer http to widział, albo skrypt przegrywający w momencie aktualizacji tego pliku i nadający jakąś z góry przyjętą nazwę dla http.
Można tez napisać cały silniczek do parsowania XML tylko po co? Szkoda tracić czas i nerwy przy tym.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)

[ Generated in 0.022 seconds, 11 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00013 SET CHARSET latin2
0.00010 SET NAMES latin2
0.00110 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='18.116.8.110' WHERE u.id=1
0.00110 REPLACE INTO punbb_online (user_id, ident, logged) VALUES(1, '18.116.8.110', 1714667107)
0.00046 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1714666807
0.00101 SELECT topic_id FROM punbb_posts WHERE id=277602
0.00306 SELECT id FROM punbb_posts WHERE topic_id=26546 ORDER BY posted
0.00120 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=26546 AND t.moved_to IS NULL
0.00008 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00247 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=26546 ORDER BY p.id LIMIT 0,25
0.00275 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=26546
Total query time: 0.01346 s