Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2015-09-30 11:25:50

  Lacer - Członek DUG

Lacer
Członek DUG
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-11-08

ACER ICONIA A3-A20-K6NM - warto?

Witam,
Przymierzam się do kupienia tableta do codziennego użytku - czyli przeglądanie neta, różne niewymagające pierdółki (nie gram w hipergry czy tym podobne), GPS potrzebny również (do Osmanda).
W Carrefour jest promocja i tablet ACER ICONIA A3-A20-K6NM kosztuje 649 PLN - myślicie, że wart jest tej ceny? (bo na tabletach się znam jak Twardowski na księżycu)
Też nie jestem do końca pewien czy posiada moduł GPS - w necie na szybko nie mogłem znaleźć tego info.
Inna rzecz to jak wygląda komunikacja tabletu z Debianem (windows stety/niestety nie posiadam) - widzi jako dysk po podpięciu, czy nie widzi w ogóle...

Poradzicie? ;)

Pozdrawiam


"Myśl i nie ufaj, decyduj sam za siebie
Nie pozwól nigdy by kierowali tobą
Popatrz czy już nie jesteś w stadzie
Bo nie obudzisz się już nigdy sobą..." Post Regiment - Stado

Offline

 

#2  2015-09-30 11:47:17

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: ACER ICONIA A3-A20-K6NM - warto?

[quote=Lacer]Też nie jestem do końca pewien czy posiada moduł GPS - w necie na szybko nie mogłem znaleźć tego info.[/quote]
Pierwszy wynik z google: http://www.acer-shop.sk/acer-iconia-tab-10-a3-a20-k6nm-2727

Inna rzecz to jak wygląda komunikacja tabletu z Debianem (windows stety/niestety nie posiadam) - widzi jako dysk po podpięciu, czy nie widzi w ogóle...[/quote]
Wygląda dokładnie tak samo jak ze smartfonami z Androidem.

Offline

 

#3  2015-09-30 17:28:04

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: ACER ICONIA A3-A20-K6NM - warto?

Trochę mało RAMu ma, Andki miały chodzić nawet na 512 MB, ale praktycznie wszystkie wersje 4.x i 5.x na 1GB nie zachwycają, już się o tym nawet Samsung przekonał, dlatego zaczyna wkładać 1,5 -2GB do tańszych modeli.

Dlatego radzę szukać grata z 2GB RAM minimum, żeby następne Andki typu 6.x i 7.x też pociągnął.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2015-09-30 17:28:23)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#4  2015-09-30 21:26:32

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Re: ACER ICONIA A3-A20-K6NM - warto?

[quote=Jacekalex]ale praktycznie wszystkie wersje 4.x i 5.x na 1GB nie zachwycają[/quote]
Jakieś potwierdzenie? Większość tabletów z 1G, jakie widziałem, działa poprawnie i nie ma problemów.

Ja bym wziął coś spod stajni Lenovo. Trochę lepszą ofertę mają.

Offline

 

#5  2015-10-02 11:08:44

  Lacer - Członek DUG

Lacer
Członek DUG
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: ACER ICONIA A3-A20-K6NM - warto?

Hej,
Dzięki za odpowiedzi :)
GPS jest, to git (w googlach nie wyświetliła mi się strona słowacka, a w polskich nie było o tym info).
RAMu powinno mi wystarczyć - jak pisałem wcześniej - kobył nie będę uruchamiał ;)

Teraz tylko pytanie czy 649 PLN warto zainwestować w tego tabka?

pozdrawiam


"Myśl i nie ufaj, decyduj sam za siebie
Nie pozwól nigdy by kierowali tobą
Popatrz czy już nie jesteś w stadzie
Bo nie obudzisz się już nigdy sobą..." Post Regiment - Stado

Offline

 

#6  2015-10-02 16:33:52

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Re: ACER ICONIA A3-A20-K6NM - warto?

[quote=Lacer]Teraz tylko pytanie czy 649 PLN warto zainwestować w tego tabka?[/quote]
Ogólnie to tak. Ale przejrzyj ofertę Lenovo. Może coś wyhaczysz taniej.

Offline

 

#7  2015-10-02 20:30:22

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: ACER ICONIA A3-A20-K6NM - warto?

[quote=Pavlo950][quote=Jacekalex]ale praktycznie wszystkie wersje 4.x i 5.x na 1GB nie zachwycają[/quote]
Jakieś potwierdzenie? Większość tabletów z 1G, jakie widziałem, działa poprawnie i nie ma problemów.[/quote]
Andek 5 chodzi na 1G owszem, o ile za dużo apek nie działa w tle.
Ale jak będzie z Andkiem 6, 7 czy 8?

Bo taki tablecik ktoś kupuje chyba nie na roczek, tylko na co najmniej dwa latka, prawda?


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#8  2015-10-02 22:02:53

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Re: ACER ICONIA A3-A20-K6NM - warto?

[quote=Jacekalex]Andek 5 chodzi na 1G owszem, o ile za dużo apek nie działa w tle.
Ale jak będzie z Andkiem 6, 7 czy 8?

Bo taki tablecik ktoś kupuje chyba nie na roczek, tylko na co najmniej dwa latka, prawda?[/quote]
I co, uważasz że taki tablecik dostanie aktualizację? Raz, że widzi mi się producenta (kasa), dwa że wyjadą z tekstem że "procek nie ma wsparcia dla andka". Poza tym większość andków od 4.2 w górę obsługuje praktycznie wszystki apki, a jakieś pojedyncze pierdy to wyjątki.

Offline

 

#9  2015-10-03 06:38:16

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: ACER ICONIA A3-A20-K6NM - warto?

[quote=Pavlo950][quote=Jacekalex]Andek 5 chodzi na 1G owszem, o ile za dużo apek nie działa w tle.
Ale jak będzie z Andkiem 6, 7 czy 8?

Bo taki tablecik ktoś kupuje chyba nie na roczek, tylko na co najmniej dwa latka, prawda?[/quote]
I co, uważasz że taki tablecik dostanie aktualizację? Raz, że widzi mi się producenta (kasa), dwa że wyjadą z tekstem że "procek nie ma wsparcia dla andka". Poza tym większość andków od 4.2 w górę obsługuje praktycznie wszystki apki, a jakieś pojedyncze pierdy to wyjątki.[/quote]
Tablecik nie odstanie aktualizacji?

A to po zakupie czyj tablecik jest, Twój czy producenta?
Co za problem wsadzić taki system, jaki człowiekowi odpowiada?

Z resztą Andek 4.x już nie ma supportu od Google po wydaniu Lolipopa, a u większości producentów w ogóle żadnego wsparcia te systemy nie mają.
Dlatego, jak ktoś chce mieć stabilny i bezpieczny system przez cały czas,
to nie ma problemu czy zrootować grata, pytanie jest tylko, kiedy to zrobić.

Zwłaszcza, że na horyzoncie już widać [url=http://www.spidersweb.pl/2015/09/kiedy-aktualizacja-android-6-marshmallow.html]conieco[/url],
także Lolipop straci wsparcie za kilka tygodni.

A zmienia się sporo  w całym działaniu [url=http://www.spidersweb.pl/2015/10/android-6-0-marshmallow-co-nowego-kiedy-aktualizacja.html]systemu[/url].

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2015-10-03 06:46:27)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#10  2015-10-03 12:58:51

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Re: ACER ICONIA A3-A20-K6NM - warto?

[quote=Jacekalex]Tablecik nie odstanie aktualizacji?

A to po zakupie czyj tablecik jest, Twój czy producenta?
Co za problem wsadzić taki system, jaki człowiekowi odpowiada?[/quote]
I co, uważasz że "system, jaki człowiekowi odpowiada" to Andek i tylko Andek? Większość systemów jakie widziałem (no może poza Windowsem) aż tak dużych zasobów nie potrzebuje i nie każdy też musi grać. Jedynymi zasobożernymi programami jakie widziałem to większość spod stajni MS i większość przeglądarek.

//// Komputery z XP trzymają się całkiem nieźle, a przecież XP supportu jako takiego też nie ma.

Ostatnio edytowany przez Pavlo950 (2015-10-03 13:00:33)

Offline

 

#11  2015-10-03 13:08:00

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: ACER ICONIA A3-A20-K6NM - warto?

I co, uważasz że "system, jaki człowiekowi odpowiada" to Andek i tylko Andek?[/quote]
Dlaczego "tylko Andek"?

Jak chcesz system, jaki odpowiada, to możesz sobie na swój sprzęt wsadzić choćby Windows XP, Linuxa, Vistę, Sevena, BSD, albo OS, który sam napisałeś od pierwszego bita.

Twój grat, twoja sprawa, o ile oczywiście znajdziesz odpowiednie sterowniki.

Kłopot polega jednak na tym,że Andek powoli się staje cięższy od Linuxa,
a jakbyś na tablet zapakował Debiana z KDE-5  w wersji mobilnej, to ten też dużo lepiej pójdzie na 2 GB ram niż na jednym.

Oczywiście z Linuxem będzie ten problem, że ani Qualcomm ani Mediatek nie śpieszą się ze sterami do grafiki wykorzystującymi w pełni GPU, a np Freedreno do zamkniętego steru ma się podobnie jak  Nouveau do bloba Nvidii, także pod Linuxa (jako ewentualnosć) lepiej brać tablet na chipie Intela.


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#12  2015-10-03 13:54:41

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Re: ACER ICONIA A3-A20-K6NM - warto?

[quote=Jacekalex]Twój grat, twoja sprawa, o ile oczywiście znajdziesz odpowiednie sterowniki.

Kłopot polega jednak na tym,że Andek powoli się staje cięższy od Linuxa,
a jakbyś na tablet zapakował Debiana z KDE-5  w wersji mobilnej, to ten też dużo lepiej pójdzie na 2 GB ram niż na jednym.[/quote]
Nie widzę problemu, żeby wrzucić Cyanogena lub coś podobnego. U mnie na tablecie Andek 4.x chodziło ładnie, nic się nie wysypuje i jest sporo ramu wolnego (Lenovo a3300, 1GB). Zawsze można większość wbudowanych i zbędnych programów powyłączać.

Ostatnio edytowany przez Pavlo950 (2015-10-03 13:55:12)

Offline

 

#13  2015-10-03 14:04:36

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: ACER ICONIA A3-A20-K6NM - warto?

Andka 4.x już połatali? Bo miał kilka katastrofalnych  dziur, między innymi hakowanie systemu jednym MMSem, i kilka pomniejszych, które podobno zostały załatane dopiero w wersji 5 (pewnie przez włączenie SELINUXa, który w Lolipopie jest włączony OTB).

Natomiast prawdziwą kontrolę uprawnień dla poszczególnych appek w dowolnej chwili wprowadza dopiero wersja 6.

Andki to nie są wydania rooling-release idące równolegle, tylko cykl wydawniczy, jak w Linuxie, przy czym w oldstable się błędów nie łata.
To niestety nie Debian.

To już niestety w Lolipopie:
https://groups.google.com/forum/#!topic/android-security-updates/Ugvu3fi6RQM

A tu lektura na ddddłłłłłluuugggiiieee zimowe wieczory:
https://www.cvedetails.com/version-list/1224/19997/1/Google-Android.html

:DDD

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2015-10-03 14:19:38)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#14  2015-10-07 21:14:28

  Lacer - Członek DUG

Lacer
Członek DUG
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: ACER ICONIA A3-A20-K6NM - warto?

[quote=Pavlo950]Ja bym wziął coś spod stajni Lenovo. Trochę lepszą ofertę mają.[/quote]
wziąłem sobie do serca wasze sugestie, się porozglądałem za większym RAMem i za Lenovo i na oko rzucił mi się ten tablet: [url=http://www.tabletowo.pl/2014/12/28/recenzja-test-tabletu-lenovo-tab-s8-50l/]Lenovo S8-50 LTE[/url]

Można go mieć za nieco ponad 700 PLN, a wydaje mi się, że jest dużo lepszy niż ten Acer, o który się pytałem :)
jak nie wyrażacie sprzeciwu to chyba go łyknę ;)


"Myśl i nie ufaj, decyduj sam za siebie
Nie pozwól nigdy by kierowali tobą
Popatrz czy już nie jesteś w stadzie
Bo nie obudzisz się już nigdy sobą..." Post Regiment - Stado

Offline

 

#15  2015-10-07 21:44:49

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Re: ACER ICONIA A3-A20-K6NM - warto?

@up
Bierz.

Offline

 

#16  2015-10-07 21:47:07

  einsam - Użytkownik

einsam
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-06-24

Re: ACER ICONIA A3-A20-K6NM - warto?

Nie chce mi się sprawdzać - jak tam Lenovo stoi z aktualizacjami andka?
Jak ze wsparciem na xda?
Wydaje się, że powinno być bardzo dobrze, ale...
Wbrew szanownym przedpiścom, do których wiedzy mi baaardzo daleko powiem, że nie zawsze jest tak łatwo i bez problemowo wrzucić inne roomy.
Uważam, też za nieporozumienie kupować teraz tablet z 1 Giga ramu.
Ostatnio kupowałem dwa (jeden dla siebie).
Ponieważ celowałem jeszcze niżej cenowo, więc kupiłem używki.

Offline

 

#17  2015-10-07 22:14:26

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: ACER ICONIA A3-A20-K6NM - warto?

[quote=einsam]Wbrew szanownym przedpiścom, do których wiedzy mi baaardzo daleko powiem, że nie zawsze jest tak łatwo i bez problemowo wrzucić inne roomy.[/quote]
Ja bym napisał nawet, że tak jest bardzo rzadko. Producenci olewaja aktualizacje i utrudniają lub wręcz blokują możliwość rootowania. Przed zakupem wypada sprawdzić dostępność alternatywnego oprogramowania i samego roota. Bez tego Android jest IMHO bezużyteczny.

Offline

 

#18  2015-10-07 22:32:51

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: ACER ICONIA A3-A20-K6NM - warto?

Rootowanie Andka zawsze będzie możliwe, niezależnie od wymysłów korpiszonów.
Po prostu jak ktoś ma dostęp do sprzętu, zawsze się znajdzie sposób.

Problemem może być coś na kształt UEFI, czyli podpisany cyfrowo bootloader, ale z drugiej strony Motorola kiedyś tak kombinowała z Atrixem i został korpiszonom tylko ból dupy, podobnie Sony z ich PS3, próbowali ścigać prawie ludzi, którzy zrootowali PS3, ale się okazało, że to nie ma żadnego sensu, bo i tak hakerzy nie odpuszczą, a prawnicy kosztują.

Samsung i LG też próbowały blokować roota i zmianę systemu i udało im się tylko przekonać trochę  hakerów do używania pampersów. :DDD

Także o roota na Andku się nie martwię, czasem tylko trzeba czekać dłużej, aż ktoś znajdzie sposób na zablokowany bootloader, czyli np złamie klucz, którym są podpisane bootloadery danego producenta.

Dlatego przed zakupem lepiej zajrzeć na XDA-Developers, co tam słychać w kontekście konkretnego modelu.

Pozdro
;)

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2015-10-07 22:33:59)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#19  2015-10-07 22:32:58

  einsam - Użytkownik

einsam
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-06-24

Re: ACER ICONIA A3-A20-K6NM - warto?

I to sprawdzić dokładnie.
Ja ostatnio trochę wtopiłem.
Sprawdziłem, jest root - ok.
Są romy (w tym oparte o lollipop), są - ok.
Trza było się dokładnie zaznajomić na xda z sytuacją.
A tak, nie zapobiegłem aktualizacji producenta i możliwe, że z Lollipopa nici, o 6, 7, 16 andku nie wspominając...
Bootloader na razie nie do odblokowania.

Offline

 

#20  2015-10-07 22:36:25

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: ACER ICONIA A3-A20-K6NM - warto?

[quote=einsam]I to sprawdzić dokładnie.
Ja ostatnio trochę wtopiłem.
Sprawdziłem, jest root - ok.
Są romy (w tym oparte o lollipop), są - ok.
Trza było się dokładnie zaznajomić na xda z sytuacją.
A tak, nie zapobiegłem aktualizacji producenta i możliwe, że z Lollipopa nici, o 6, 7, 16 andku nie wspominając...
Bootloader na razie nie do odblokowania.[/quote]
Oj tam, oj tam, bułka z masłem raczej z tym sprawdzaniem:

http://wiki.cyanogenmod.org/w/Devices
https://wiki.cyanogenmod.org/w/Device_Status


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#21  2015-10-07 23:34:55

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: ACER ICONIA A3-A20-K6NM - warto?

2298

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 01:25:33)

Offline

 

#22  2015-10-08 00:06:55

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: ACER ICONIA A3-A20-K6NM - warto?

[quote=uzytkownikubunt][quote=Jacekalex]Także o roota na Andku się nie martwię, czasem tylko trzeba czekać dłużej, aż ktoś znajdzie sposób na zablokowany bootloader, czyli np złamie klucz, którym są podpisane bootloadery danego producenta.[/quote]
A co ma zablokowany bootloader do rootowania? Zmiana romu i rootowanie to dwie różne rzeczy. Czasem tylko drugie pomaga w pierwszym. Zablokowany bootloader jednak nie przeszkadza w rootowaniu.[/quote]
Np tyle ma, że mając nad urządzeniem kontrolę (root) masz dużo większe możliwości modyfikowania systemu (aż custom-room przestanie być niezbędny) i np diagnozowania bootloadera.

Po prostu jest to banalnie prosta sprawa, czyli maksymalna kontrola nad urządzeniem w rękach końcowego użyszkodnika, docelowo jak w zwykłym PieCu przed wprowadzeniem UEFI SB.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2015-10-08 00:26:28)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#23  2015-10-08 12:20:03

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: ACER ICONIA A3-A20-K6NM - warto?

Bez upublicznienia źródeł, a to częsta praktyka producentów, root też za dużo nie pomoże bo aktualizacje lub modyfikacje systemu będą niedostępne.
Dlatego np. jest lista wspieranych przez CM urządzeń, a nie tych niewspieranych bo tych niewspieranych jest więcej na rynku.

Offline

 

#24  2015-10-08 19:28:23

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: ACER ICONIA A3-A20-K6NM - warto?

[quote=yossarian]Bez upublicznienia źródeł, a to częsta praktyka producentów, root też za dużo nie pomoże bo aktualizacje lub modyfikacje systemu będą niedostępne.
Dlatego np. jest lista wspieranych przez CM urządzeń, a nie tych niewspieranych bo tych niewspieranych jest więcej na rynku.[/quote]
Wspieranie czy nie wspieranie to tylko wysokość porzeczki, którą zawsze można przeskoczyć, bo po prostu jest znacznie więcej urządzeń, niż technologii, jak coś np chodzi na Snapdragonie 410 albo jakimś Mediateku,
to trzeba patrzeć, czy producent  wypuszcza dobre stery na Andka.

Firmy, które z 10 klocków składają Smartfona czy tablet, zazwyczaj nie inwestują w jakieś kosmiczne rozwiązania, chyba, ze to taki pojebany koncern jak Sony, który ostatnio wpakował technologię DRM w aparacie  foto, i po zmianie romu jest pogorszona jakość zdjęć zgodnie z zasadami DRM.


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#25  2015-10-08 21:10:34

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: ACER ICONIA A3-A20-K6NM - warto?

Przecież cała dyskusja dotyczy tego, że trzeba sprzęt sprawdzić przed zakupem bo można się naciąć na taki którego nie będzie wspierał producent (bo mu się nie chce/nie opłaca), ani społeczność bo się zwyczajnie nie da w akurat tym przypadku.

A tylko pewna osoba napisała że rootowanie jest zawsze możliwe, co jest oczywistą nieprawdą.
Nawet gdyby było to zawsze możliwe, to i tak nie rozwiązuje to problemu aktualizacji bo przy złej woli producenta (licencję GPL i tak maja gdzieś) nie da się stworzyć alternatywnego oprogramowania.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)

[ Generated in 0.021 seconds, 11 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00019 SET CHARSET latin2
0.00005 SET NAMES latin2
0.00232 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='54.198.154.234' WHERE u.id=1
0.00094 REPLACE INTO punbb_online (user_id, ident, logged) VALUES(1, '54.198.154.234', 1711725748)
0.00101 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1711725448
0.00099 SELECT topic_id FROM punbb_posts WHERE id=291469
0.00322 SELECT id FROM punbb_posts WHERE topic_id=27765 ORDER BY posted
0.00133 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=27765 AND t.moved_to IS NULL
0.00020 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00244 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=27765 ORDER BY p.id LIMIT 0,25
0.00159 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=27765
Total query time: 0.01428 s