Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2018-06-24 22:16:43

  hubot - Użytkownik

hubot
Użytkownik
Zarejestrowany: 2017-04-13

Jak zaszyfrować Windowsa?

Ma ktoś z Was pomyśł jak zaszyfrować Windowsa tak jak Linuxa cryptsetupem się szyfruje (Bitlocker odpada)? Najlepiej, aby to było jakieś open-source'owe rozwiązanie.

Offline

 

#2  2018-06-24 23:40:58

  makalega - Użytkownik

makalega
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-12

Re: Jak zaszyfrować Windowsa?

VeraCrypt


Śpieszmy się kochać kobiety - tak szybko tyją...
:)

Offline

 

#3  2018-06-25 09:42:58

  urbinek - Użytkownik

urbinek
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2009-10-01
Serwis

Re: Jak zaszyfrować Windowsa?

Czemu bitlocker odpada?


A w wolnym czasie, robię noże :)
[img]http://nginx.urbinek.eu/_photos/signature.png[/img]

Offline

 

#4  2018-06-25 10:25:04

  arecki - Użytkownik

arecki
Użytkownik
Skąd: 44 Bronson Lane Hensonville
Zarejestrowany: 2016-03-03

Re: Jak zaszyfrować Windowsa?

Bo jest złamany :D

Offline

 

#5  2018-06-25 11:31:46

  urbinek - Użytkownik

urbinek
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2009-10-01
Serwis

Re: Jak zaszyfrować Windowsa?

@arecki masz jakieś sznurki? coś mnie ominęło a nie mogę tego znaleźć :)


A w wolnym czasie, robię noże :)
[img]http://nginx.urbinek.eu/_photos/signature.png[/img]

Offline

 

#6  2018-06-25 12:23:09

  arecki - Użytkownik

arecki
Użytkownik
Skąd: 44 Bronson Lane Hensonville
Zarejestrowany: 2016-03-03

Re: Jak zaszyfrować Windowsa?

np. [url=https://niebezpiecznik.pl/post/o-tym-jak-nsa-hackuje-urzadzenia-apple-i-ze-bitlocker-zostal-zlamany/]tu[/url] ;)

Ostatnio edytowany przez arecki (2018-06-25 12:23:29)

Offline

 

#7  2018-06-25 12:54:31

  hi - Użytkownik

hi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2016-03-24

Re: Jak zaszyfrować Windowsa?

[b]arecki[/b] NSA i DIA nie musi nawet hakować takich rzeczy bo praktycznie każda większa amerykańska korpo musi "współpracować" z tymi agendami czy to jej się podoba czy też nie :)

[b]hubot[/b] jak nie jesteś Snowdenem to raczej nie masz się czego obawiać szyfrując dyzie wbudowanym bitlockerem co prawda [url=https://pl.wikipedia.org/wiki/Linux_Unified_Key_Setup]LUKS[/url] to nie jest ale zawsze lepiej niż niezaszyfrowany dyzio w szczególności gdy sprzęt trafi w łapska złodzieja/milicjanta

Ostatnio edytowany przez hi (2018-06-25 13:31:13)


"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć."
Eric Arthur Blair

Offline

 

#8  2018-06-25 23:39:14

  loms - Użytkownik

loms
Użytkownik
Skąd: Tarnowskie Góry
Zarejestrowany: 2007-07-20

Re: Jak zaszyfrować Windowsa?

Najsensowniejsze szyfrowanie Windowsa to właśnie BitLocker, tyle aby go używać trzeba mieć Windowsa 10 w wersji Pro. Sam używam i działa to w miarę bezproblemowo z modułem TPM.
VeraCrypt (stworzony na bazie TrueCrypt, który nie jest już rozwijany) ma tą wadę, że przy dużych aktualizacjach Windowsa trzeba rozszyfrować dysk a potem znowu go zaszyfrować więc jest to kłopotliwe.


Prawo jest jak płot, wąż się prześlizgnie, tygrys przeskoczy a bydło się nie rozbiega.

Offline

 

#9  2018-06-26 08:49:27

  urbinek - Użytkownik

urbinek
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2009-10-01
Serwis

Re: Jak zaszyfrować Windowsa?

+1


A w wolnym czasie, robię noże :)
[img]http://nginx.urbinek.eu/_photos/signature.png[/img]

Offline

 

#10  2018-06-26 15:43:33

  hi - Użytkownik

hi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2016-03-24

Re: Jak zaszyfrować Windowsa?

[b]loms[/b] ok, ale akurat TPM radzę odstawić w niebyt, poważnie

A co do ogółu rozwiązań to LUKS wyprzedza bezpieczeństwem wszystko zarówno natywne rozwiązania systemów z rodziny Windows (Bitlocker) jak i natywne rozwiązania systemów z rodziny BSD (Geli)

co do TC (VeraCrypt) to też taki soft [url=https://niebezpiecznik.pl/post/koniec-truecrypta-oficjalna-strona-przyznaja-ze-truecrypt-nie-jest-bezpieczny-i-naklania-do-migracji/]nie wiadomo co, jak i gdzie[/url], niektórzy używają nawet na systemach unix-like bo można sobie zaszyfrować wygodnie dane i podmontować taki zaszyfrowany kontener w miarę sprawnie i wygodnie. Fajnie, pięknie ale za pomocą LUKS-a też można takie coś uzyskać tylko jest trochę więcej roboty :)

Ostatnio edytowany przez hi (2018-06-26 15:58:29)


"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć."
Eric Arthur Blair

Offline

 

#11  2018-06-26 18:40:38

  loms - Użytkownik

loms
Użytkownik
Skąd: Tarnowskie Góry
Zarejestrowany: 2007-07-20

Re: Jak zaszyfrować Windowsa?

TPM używam bo jest to dla mnie wygodne, nie trzeba wymyślać długiego hasła tylko hasło na UEFI, w razie wycieku nie zwraca nic poufnego z systemu a wiadomo, że hasło też buduje się w odpowiedni sposób i ileś to trwa zanim się dojdzie do swojego maksymalnie skomplikowanego. Po drugie pod Windowsem nie trzymam też nic poufnego, mam go w zasadzie tylko jako zapasowy system, do rozliczenia rocznego programem PITy, żeby zapoznać się z konfiguracją i rozwiązaniami Microsoftu, do czegoś czego nie obsługuje Linux. System mam na drugim dysku i równolegle ich nie podłączam tylko każdy z osobna (Linux i Windows) z czego Windowsa bardzo rzadko.

Wszystko co poufne trzymam pod Debianem i zaszyfrowane jest LUKSem.


Prawo jest jak płot, wąż się prześlizgnie, tygrys przeskoczy a bydło się nie rozbiega.

Offline

 

#12  2018-06-26 20:15:40

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Jak zaszyfrować Windowsa?

Rozmawiałem swego czasu z człowiekiem który był/jest biegłym sądowym od spraw IT i siedzi w 'tych' rzeczach. Powiedział mi wprost że o ile sprawa nie jest "grubsza" to nikt nawet nie będzie próbował czegokolwiek deszyfrować - z wyjątkiem może próby wpisania najpopularniejszych haseł. Innymi słowy, o ile nie ma się hasła 'qwerty256', 'p@ssw@rd', 'qazwsx' lub czegoś podobnego to każde narzędzie bez znanych i łatwych do eksploatacji dziur, będzie skuteczne. A nawet jak jakieś dziury są, to jeszcze policja musiała by znaleźć informatyka który umie to wykorzystać, co w większości wypadków wcale też nie jest takie hup-siup.

Tak że ja osobiście celuję w to co jest najwygodniejsze - jak ktoś chce żeby pliki były dostępne tylko pod Windos, to BitLocker mu styknie (bo chyba nadal nie da się tego zamontować pod pingwinem? No chyba że coś się zmieniło...), ja osobiście korzystam nadal z oryginalnego TrueCrypta, a jak trzeba będzie to pewnie przejdę na VeraCrypt albo innego następcę (no chyba że ukaże się coś wieloplatformowego wartego uwagi).

Inna sprawa że jak to chodzi o szyfrowanie piratów filmów, gier czy innego tego typu rzeczy, to pytanie czy warto się w to w ogóle bawić ;]

Offline

 

#13  2018-06-26 20:34:42

  hi - Użytkownik

hi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2016-03-24

Re: Jak zaszyfrować Windowsa?

[quote="Huk"]Inna sprawa że jak to chodzi o szyfrowanie piratów filmów, gier czy innego tego typu rzeczy, to pytanie czy warto się w to w ogóle bawić[/quote]
nie rozumiesz,  nie chodzi o to, że mam coś do ukrycia. Ne mam nic, co chcę  żebyś zobaczył :)

Ostatnio edytowany przez hi (2018-06-26 20:36:34)


"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć."
Eric Arthur Blair

Offline

 

#14  2018-06-27 08:13:16

  urbinek - Użytkownik

urbinek
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2009-10-01
Serwis

Re: Jak zaszyfrować Windowsa?

[quote=Huk](bo chyba nadal nie da się tego zamontować pod pingwinem? No chyba że coś się zmieniło...)][/quote]
https://github.com/Aorimn/dislocker :)


A w wolnym czasie, robię noże :)
[img]http://nginx.urbinek.eu/_photos/signature.png[/img]

Offline

 

#15  2018-06-27 22:49:45

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Jak zaszyfrować Windowsa?

@urbinek:

Ciekawe, ciekawe - trzeba kiedyś wypróbować, widać świat idzie do przodu :P

Offline

 

#16  2018-07-20 12:28:48

  091619EE - Użytkownik

091619EE
Użytkownik
Zarejestrowany: 2018-07-09

Re: Jak zaszyfrować Windowsa?

Sporą wadą VeraCrypta jest to, że hasło może mieć tylko 64 znaki, więc przy szyfrowaniu Windowsa to hasło, którego
zazwyczaj używam mi się nie zmieściło i trzeba było wymyślić nowe. :(

zeby ktos sie nie zdziwil ze VeraCrypt ma takie ograniczenia na dlugosc hasla

Offline

 

#17  2018-07-20 13:12:17

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Jak zaszyfrować Windowsa?

[quote=urbinek][quote=Huk](bo chyba nadal nie da się tego zamontować pod pingwinem? No chyba że coś się zmieniło...)][/quote]
https://github.com/Aorimn/dislocker :)[/quote]
Nie trzeba z Githuba, jest w repo Debiana i w drzewku Gentoo.


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)

[ Generated in 0.018 seconds, 11 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00011 SET CHARSET latin2
0.00006 SET NAMES latin2
0.00168 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='18.209.209.28' WHERE u.id=1
0.00138 REPLACE INTO punbb_online (user_id, ident, logged) VALUES(1, '18.209.209.28', 1711650018)
0.00072 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1711649718
0.00059 SELECT topic_id FROM punbb_posts WHERE id=319887
0.00224 SELECT id FROM punbb_posts WHERE topic_id=30505 ORDER BY posted
0.00117 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=30505 AND t.moved_to IS NULL
0.00005 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00216 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=30505 ORDER BY p.id LIMIT 0,25
0.00216 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=30505
Total query time: 0.01232 s