Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2007-06-25 21:47:06

  pablo - Członek DUG

pablo
Członek DUG
Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2006-04-12
Serwis

[Shoutcast]Propozycja

Mój post skopjoway (tam zapraszam zainteresowanych) [url=http://forum.djsfera.pl/viewtopic.php?t=2533]stąd[/url]
Wielu z nas zapewne odstrasza od założenia własnego radia internetowego cena. Gdyż za radio na w pełni profesjonalnym serwerze musimy zapłacić nie małe pieniądze. A gdy widzimy tanią ofertę często się, że nie jest ona w pełni uczciwa (słabe, zapchane serwery, albo po prostu osoba chcąca na nas jak najwięcej zarobić - oszukać). Sam jakiś czas temu zastanawiałem się nad założeniem radia klasowego (jakaś składka klasowa i już). Jednym z wymogów był Autopilot, gdyż jakaś osoba z klasy nie jest w stanie puszczać muzyki cały czas. Jednak autopilot nie jest tani, a w połączeniu z serwerem koszty były już znaczne (minimum 40 zł - wydaje się niewiele ale w mojej klasie było 20 osób i nie wszystkie były by chętne na składki).

Moja propozycja kierowana jest do nowych, małych i średnich radio.
Chodzi o zakupienie serwera dedykowanego [url=http://www.host1.pl/serwery-dedykowane,amd_144.html] (Przykładowy)[/url]
Łącze to 100Mb = 102400 kbps co daje 800 slotów przy jakości 128 kbps. Dodatkowo każde radio otrzyma 5 gigabajtów na witrynę internetową i autopilota (oczywiście można będzie dokupić dodatkowe miejsce za niewielką opłatą). Dodatkowo zostanie zakupiony hosting np. na linuxpl.com (sam mam tam konto), gdyż oferują tam nieograniczoną ilość domen z dość ciekawymi końcówkami (np. ndl.pl edl.pl rdl.pl).
Teraz przejdę do ceny:
Cena za serwer dedykowany wynosi 349,00 zł miesięcznie, a jego aktywacja 400zł (można poprosić o rozłożenie na 12 miesięczne raty) oraz hosting 48,80.
Daje to w skali roku 4636.8. Serwer docelowo "zamieszkiwało" by 20-25 radio.
Wyliczenie dla 20 radio.
Cena 19.32zł (~20zł)
Każde radio uzyskuje przy podziale łącza 5120 kbps co przy jakości 128 kbps daje 40 slotów. A przy jakości 80 slotów. Co jak wiadomo nie jest wartością maksymalną gdyż nie każde radio będzie obsługiwało, aż taką liczbę słuchaczy.

Tak jak napisałem powyżej zapewne a serwerze były by stacje mniejsze i większe, istniała by możliwość, że opłaty były by dynamiczne tzn. zliczany byłby miesięczny transfer generowany przez radio i jego stronę www i wyniki porównywane i ustalany współczynnik wykorzystania. Oczywiście ty tylko propozycja, oczywiście możliwe było by wprowadzenie opłaty stałej. Założenie jest takie, że jeżeli znajdą się chętni to do końca lipca zorientuje się co i jak i zajmę się stworzeniem panelu radia (korzystając z gotowych rozwiązań oraz z implementacji własnych). Aktualnie zaczęły się dla mnie wakacje więc będę miał dużo czasu na montaż wszystkiego. Żeby nie było że was okłamuje to powiem na starcie, że mam 15 lat i wybieram się do liceum na profil informatyczny. Moje doświadczenie z Linuxem (Debianem) jest już na tyle, duże, że byłbym w stanie bezproblemowo go obsługiwać.

Proszę aby zgłaszały się osoby chętne, gdyż na starcie musimy zebrać grupkę osób chętnych (minimum 15)  aby było pewne, że nie poświęcę połowy wakacji na zrobienie czegoś co i tak znajdzie się potem w koszu.

Mam nadzieje, że nie uznacie tego za kolejny nastolatkowy hosting, który okaże się lipą i że nie zostaniecie wyrolowani. Jeżeli uważacie, że cena jest za niska to możecie sobie policzyć wraz z danymi podanymi w/w linku.


Pusto :)

Offline

 

#2  2007-06-25 22:34:41

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: [Shoutcast]Propozycja

Kompletnie ni panimaju


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
[img]http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif[/img]
[url=https://goo.gl/photos/5XGKFkvaMimLwM2s9]Beskid Niski[/url]

Offline

 

#3  2007-06-25 23:03:54

  TBH - Członek DUG

TBH
Członek DUG
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: [Shoutcast]Propozycja

po to jest technologia P2p i sopcast lub peercast zebys takiego hajsu placic nie musiał


po co wywwarzać otwarte drzwi?


http://tbhthelolmaker.wordpress.com/kontakt/
<TBH> Gentoo!
<X-dos> cóz, sa ludzie ktorzy nie wiedza co robic ze swoim wolnym czasem :)

Offline

 

#4  2007-06-25 23:47:40

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: [Shoutcast]Propozycja

Są tez inne tez jeszcze inne techniki *castu :]
Ale z jednej strony jak to TBH zauważył i ładnie to okreslił na przykładzie drzwi, ale z drugiej strony "klasyczne" nadawanie jest wciąż popularne, ale stosuje sie juz inne kodeki i tak np. nadawanie w ACC+ 64 ma porównywalny o ile nie lepszy jakościowo dźwięk niż stream mp3 128. Do tego można dodac iż istnieje cos takiego jak ogg, które jest OS i daje lepszą jakość niż mp3.
Projekt może i nie specjalnie oryginalny, ale mający spore możliwości (patrząc pod kwestią planowania, i wdrażania rozwiązań technologicznych).

A tak BTW: to plany z liceum informatycznym jakoś nie dają wiarygodności po pierwsze to co nazywają informatyką w szkolnictwie podstawowym i średnim określiłbym mianem "użytkowanie aplikacji". W 3 klasie może poznasz coś przydatnego podstawy teorii sieci, Pascal, algorytmy. Lepiej byłoby gdybyś podpierał swoją osobę jakimiś zrobionymi projektami, albo dobrymi konkursami lub OI :] - Trochę więcej dobrej autopromocji.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)

[ Generated in 0.015 seconds, 13 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00015 SET CHARSET latin2
0.00008 SET NAMES latin2
0.00183 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='3.16.76.43' WHERE u.id=1
0.00095 REPLACE INTO punbb_online (user_id, ident, logged) VALUES(1, '3.16.76.43', 1713440416)
0.00078 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1713440116
0.00128 DELETE FROM punbb_online WHERE ident='47.128.40.55'
0.00106 DELETE FROM punbb_online WHERE ident='54.36.148.8'
0.00146 SELECT topic_id FROM punbb_posts WHERE id=64266
0.00081 SELECT id FROM punbb_posts WHERE topic_id=8415 ORDER BY posted
0.00113 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=8415 AND t.moved_to IS NULL
0.00010 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00134 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=8415 ORDER BY p.id LIMIT 0,25
0.00128 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=8415
Total query time: 0.01225 s