Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2008-04-13 23:39:04

  gson - Użytkownik

gson
Użytkownik
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2007-07-17

[Solved] Co jest z tym distupgrade?![openoffice.org]

Czy ktoś jest w stanie wyjaśnić dlaczego raz chce instalować 32 nowe paczki, a innym razem nie trzeba?!

Kod:

aulora:/home/grzes# apt-get dist-upgrade
Reading package lists... Done
Building dependency tree
Reading state information... Done
Calculating upgrade... Done
The following packages will be REMOVED
  libstlport4.6c2
The following NEW packages will be installed
  bsh bsh-gcj fastjar gcj-4.2-base gcj-4.3-base gij-4.3 java-common java-gcj-compat java-gcj-compat-headless libbcel-java
  libblas3gf libcurl3 libgcj-bc libgcj-common libgcj8-1 libgcj8-1-awt libgcj8-jar libgcj9-0 libgcj9-0-awt libgcj9-jar
  libgfortran3 libjaxp1.3-java libjaxp1.3-java-gcj libjline-java liblapack3gf liblog4j1.2-java liblog4j1.2-java-gcj
  libmx4j-java libneon27 libregexp-java libssh2-1 libstlport4.6ldbl libsuitesparse-3.1.0 libxalan2-java libxalan2-java-gcj
  libxerces2-java libxerces2-java-gcj openoffice.org-java-common openoffice.org-writer2latex
The following packages will be upgraded:
  lp-solve openoffice.org-base-core openoffice.org-calc openoffice.org-common openoffice.org-core openoffice.org-draw
  openoffice.org-impress openoffice.org-kde openoffice.org-style-andromeda openoffice.org-style-crystal
  openoffice.org-writer python-uno
12 upgraded, 39 newly installed, 1 to remove and 0 not upgraded.
Need to get 143MB of archives.
After this operation, 142MB of additional disk space will be used.
Do you want to continue [Y/n]? n

Powyżej jak widać masa rzeczy do instalowania i pewnie potrzebne ale jak zorbie tak:

Kod:

aulora:/home/grzes# apt-get install python-uno
Reading package lists... Done
Building dependency tree
Reading state information... Done
The following extra packages will be installed:
  libblas3gf libcurl3 libgfortran3 liblapack3gf libneon27 libssh2-1 libstlport4.6ldbl libsuitesparse-3.1.0 lp-solve
  openoffice.org-base-core openoffice.org-calc openoffice.org-common openoffice.org-core openoffice.org-draw
  openoffice.org-impress openoffice.org-kde openoffice.org-style-andromeda openoffice.org-style-crystal
  openoffice.org-writer
The following NEW packages will be installed
  libblas3gf libcurl3 libgfortran3 liblapack3gf libneon27 libssh2-1 libstlport4.6ldbl libsuitesparse-3.1.0
The following packages will be upgraded:
  lp-solve openoffice.org-base-core openoffice.org-calc openoffice.org-common openoffice.org-core openoffice.org-draw
  openoffice.org-impress openoffice.org-kde openoffice.org-style-andromeda openoffice.org-style-crystal
  openoffice.org-writer python-uno
12 upgraded, 8 newly installed, 1 to remove and 0 not upgraded.
Need to get 85.8MB of archives.
After this operation, 16.7MB of additional disk space will be used.
Do you want to continue [Y/n]?

Czyli jak widać upgrade phyton-uno załatwia sprawę... Tym razem upgrde to tyko 8 nowych paczek.Tylko dlaczego nie można było tak od razu?!

Żeby było ciekawiej potem uruchomiłem orphaner -n i wywaliłem 6 bibliotek?!

Może mam jakąś opcje nie tak?!

Ostatnio edytowany przez gson (2008-04-16 12:03:37)

Offline

 

#2  2008-04-14 09:54:33

  ba10 - Członek DUG

ba10
Członek DUG
Skąd: jesteś ?
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: [Solved] Co jest z tym distupgrade?![openoffice.org]

Raz używasz apt-get dist-upgrade, które służy do aktualizacji systemu, za drugim razem chcesz zainstalować tylko python-uno. Polecam przeczytanie podręcznika [url=http://debian.linux.org.pl/zrobione/apt-howto/apt-howto.pdf]apt-howto[/url], dużo spraw się wyjaśni.

Ostatnio edytowany przez ba10 (2008-04-14 09:57:15)


"Jeżeli chcesz się nauczyć Linuksa, to pierwsze co musisz zrobić to odrzucić wszelkie przyzwyczajenia wyniesione z poprzedniego systemu. Twoja wiedza jest o tyle zgubna, że daje Ci poczucie że coś jednak wiesz — jednak w kontekście Linuksa prawdopodobnie nie wiesz jeszcze nic." Minio
Mój [url=jarekw.eu]Blog[/url], a później [url=tanczymy.com]Tańczymy[/url] ;)

Offline

 

#3  2008-04-14 10:15:35

  gson - Użytkownik

gson
Użytkownik
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2007-07-17

Re: [Solved] Co jest z tym distupgrade?![openoffice.org]

Może inaczej - sam przeczytaj sobie ten podręcznik i tam będzie informacja, że jeżeli jakieś paczki są wstrzymane (tzn np. brakuje pakietów żeby mogły być upgradowane) to dist-upgrade załatwia sprawę.

Poza tym nie zdziwiło Cie że robię dist-upgrade i tylko OO się upgraduje?! robiąc "zwykłe" upgrade też aktualizuje system?!

I jeszcze jedna uwaga - czytaj co jest napisane! Jak byś przeczytał logi to byś widział że jaupgraduje python-uno a nie instaluje. Cytat z pierwszego outputa:

Kod:

The following packages will be upgraded:
[...] openoffice.org-style-crystal
  openoffice.org-writer python-uno

Jak widzisz upgrade python-uno załatwia sprawę lepiej niż dist-upgrade. Konkluzja jest taka, że dist-upgrade doinstalowuje paczki sugestetd?! albo podobne. Mnie to dziwi bo Debiana używam już klika lat (6, może 7) i takie zachowanie żeby instalował coś więcej niż naprawdę potrzeba ma od niedawna...

Jak dalej nie rozumiesz to mogę jaśniej ale przeczytaj ten podręcznik najpierw.

Ostatnio edytowany przez gson (2008-04-14 10:22:14)

Offline

 

#4  2008-04-14 11:52:28

  rafi - Użytkownik

rafi
Użytkownik
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2006-03-12

Re: [Solved] Co jest z tym distupgrade?![openoffice.org]

Mając wersję testing albo unstable takie masowe aktualizacje od czasu do czasu są rzeczą normalną. Te pakiety które chcą być instalowane przy dist-upgrade są ciągnięte przez programy które mają być zaktualizowane. To akurat chyba jasne jest. Zwykłe upgrade absolutnie nie wystarcza do zaktualizowania Debiana testing i unstable bo wiele programów przy aktualizacji wymaga jako zależności pakiety (głownie biblioteki) o innej nazwie a nie tylko o wyższym numerze wersji. To dlatego chce się instalować tyle dodatkowych pakietów przy dist-upgrade i tak ma być.
Naturalną konsekwencją jest oczywiście pozostawanie niepotrzebnych starych pakietów (głównie bibliotek) w systemie. Pakiety które niegdyś były pociągnięte jako zależności a obecnie nie są potrzebne można usunąć poleceniem apt-get autoremove, ale nawiasem mówiąc używania apt-get w ogóle nie polecam. Aptitude jest o wiele wygodniejsze a na jego pseudograficznym interfejsie jest o wiele łatwiej się czegoś nauczyć o zarządzaniu pakietami. W aptitude w prosty sposób możesz sam zaznaczać które pakiety mają być oznaczone jako zainstalowane automatycznie - tylko dla spełnienia zależności, a które nie, bo są Tobie potrzebne.
Jeżeli chodzi o paczki sugested to przed rozpoczęciem używania aptitude odznacz sobie opcje "Automatyczne zaznaczanie zależności pakietu wybranego do instalacji" oraz "Install recommended packages automatically". Przy takim ustawieniu będzie się ciągnąć tylko to co naprawdę niezbędne. Na temat apt-get to aż tak szczegółowej odpowiedzi nie udzielę bo nie używam.
Niezbyt rozumiem dlaczego kolega uważa aktualizację obejmującą mniej pakietów jako "lepszą". Mnie się raczej wydaje że jest najlepiej gdy zostanie zaktualizowane wszystko co się da.


Furie terribili!
Circondatemi,
Sequidatemi
Con faci orribili!

Offline

 

#5  2008-04-14 15:40:12

  gson - Użytkownik

gson
Użytkownik
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2007-07-17

Re: [Solved] Co jest z tym distupgrade?![openoffice.org]

(pisze z pracy wiec bedzie bez polskich znakow - przepraszm za utroudnienia)

Rafi - dziekuje za odpowiedz, ale wiedz ze ja czegos nie kumam albo ze sie nie rozumiemy.

Jeszcze raz - mam sobie Debian testing lenny. Co jakis czas jak mi sie przypomin robie sobie upgrade. Tak tez bylo wczoraj. Wpisuje sobie upgrade a tu informacja ze cos tam zupgraduje, ale wstrzymuje aktualizacje OO.

Dobrze jezeli OO jest wstrzymane znaczy ze mi czegos brak: apt-get dist-upgrade - jak widac brak mi 39 paczek - tylko ja w to nie wierze. Zgadzam sie ze upgrade z 2.3 do 2.4 to napewno cos noweego bedzie potrzebne ale nie az tyle.

Wiec innaczej aktualizuj (drugi output) phyton-uno. I ta komenda spowoduje doinstalowanie 8 paczek i upgrade calego OO. Czyli OO sie zupgradowal po instalacji 8 paczek zamist 39.

I moje pytanie brzmi dlaczego raz chce instalowac 39 a przy innym podejscu zadowala sie 8. Nie jest to jedyny przypadek - czesto jest tak ze robie upgrade i wymaga to dodania kliku pakietow ktore potem sa zbedne i mozna je usunac.

Wiec prosze nie tlumaczyc mi co to jest i jak dziala apt itd. Dziekuje za aptiude i inne - nie lubie graficznych nakladek. Jasniej chyba problemu nie przedstawie.

Z gory dziekuje za odpowiedzi
Pozdrawiam
Grzegorz

Offline

 

#6  2008-04-14 15:45:07

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: [Solved] Co jest z tym distupgrade?![openoffice.org]

[quote=gson]Dziekuje za aptiude i inne - nie lubie graficznych nakladek.[/quote]
aptitude działą również z wiersza poleceń: [tt]aptitude install pakiet[/tt], etc.
nie jest to też nakładka na apt-geta — to zupełnie inny menedżer pakietów, wg mnie dużo lepszy niż apt-get


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
[url=http://www.opencaching.pl]opencaching[/url] :: [url=http://dug.net.pl/sources.list]debian sources.list[/url] :: [url=http://www.linuxportal.pl/blogi/azhag/wpisy]coś jakby blog[/url] :: [url=http://dug.net.pl/]polski portal debiana[/url] :: linux user #403712

Offline

 

#7  2008-04-14 16:04:52

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: [Solved] Co jest z tym distupgrade?![openoffice.org]

[quote=gson]Wiec prosze nie tlumaczyc mi co to jest i jak dziala apt itd.[/quote]
Skoro zadajesz pytania jak wyżej to znaczy, że nie wiesz jak działa apt. :)
Proponuję zajrzeć do apt-get(8) aby zobaczyć różnicę między instalacją pakietu, upgrade i dist-upgrade.
Skoro są takie zależności przy dist-upgrade to twoja wiara nie ma tu nic do rzeczy.


[url=http://www.debian.org/][img]http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png[/img][/url]

Offline

 

#8  2008-04-14 17:43:22

  gson - Użytkownik

gson
Użytkownik
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2007-07-17

Re: [Solved] Co jest z tym distupgrade?![openoffice.org]

[quote=czadman]Skoro są takie zależności przy dist-upgrade to twoja wiara nie ma tu nic do rzeczy.[/quote]
To dlaczego nie ma ich po zupgradowaniu phyton-uno :>

Offline

 

#9  2008-04-14 20:09:12

  fnmirk - Użytkownik

fnmirk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-02-19

Re: [Solved] Co jest z tym distupgrade?![openoffice.org]

[b]gson[/b] pokaż zawartość:

Kod:

 cat /etc/apt/sources.list

Offline

 

#10  2008-04-14 23:05:15

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: [Solved] Co jest z tym distupgrade?![openoffice.org]

[quote=gson][quote=czadman]Skoro są takie zależności przy dist-upgrade to twoja wiara nie ma tu nic do rzeczy.[/quote]
To dlaczego nie ma ich po zupgradowaniu phyton-uno :>[/quote]
Nie odrobiłeś zadania. Poczytaj mana, pomyśl i zrozumiesz. Tam na prawdę jest to wyłożone jak krowie na rowie. :)
I pakiety sugerowane nie mają tu nic do rzeczy.

Ostatnio edytowany przez czadman (2008-04-14 23:07:05)


[url=http://www.debian.org/][img]http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png[/img][/url]

Offline

 

#11  2008-04-15 00:09:55

  gson - Użytkownik

gson
Użytkownik
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2007-07-17

Re: [Solved] Co jest z tym distupgrade?![openoffice.org]

Tak dla zabawy różnica między dist-upgrade, a upgrade(w tym jednym przypadku):

Kod:

aulora:/home/grzes# apt-get upgrade
Reading package lists... Done
Building dependency tree
Reading state information... Done
The following packages will be upgraded:
  cpio findutils manpages module-init-tools
4 upgraded, 0 newly installed, 0 to remove and 0 not upgraded.
Need to get 1332kB of archives.
After this operation, 283kB of additional disk space will be used.
Do you want to continue [Y/n]? n
Abort.

aulora:/home/grzes# apt-get dist-upgrade
Reading package lists... Done
Building dependency tree
Reading state information... Done
Calculating upgrade... Done
The following packages will be upgraded:
  cpio findutils manpages module-init-tools
4 upgraded, 0 newly installed, 0 to remove and 0 not upgraded.
Need to get 1332kB of archives.
After this operation, 283kB of additional disk space will be used.
Do you want to continue [Y/n]?

Czadman - wybacz, ale Ty także nie zrozumiałeś o czym jest temat. Ja do znudzenia powtarzam nie wiem dlaczego czasami apt chce instalować więcej niż potrzeba. Jeżeli uważasz, że man opowie proszę przytocz ten fragment. Rzuciłem, że może chodzi o sekcje sugested ale skoro mówisz, że nie to wierze na słowo.

fnmirk - bardzo dobre pytanie:
#cat /etc/apt/sources.list
deb ftp://ftp.task.gda.pl/debian/ lenny main contrib non-free
(tak tylko jedna linijka a po co mi więcej!?)

Pozdrawiam
Grzegorz

ps. rafi - drogi kolego uważam, że lepiej jest zrobić upgrade bez instalowania dodatkowych paczek jeżeli aplikacja tego nie wymaga. :)

Ostatnio edytowany przez gson (2008-04-15 00:19:05)

Offline

 

#12  2008-04-15 07:18:34

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: [Solved] Co jest z tym distupgrade?![openoffice.org]

[quote=gson]ps. rafi - drogi kolego uważam, że lepiej jest zrobić upgrade bez instalowania dodatkowych paczek jeżeli aplikacja tego nie wymaga. :)[/quote]
Hehe, jednak nadal nie odrobiłeś lekcji :P - dzięki tym dodatkowym paczkom program może zyskać nowe funkcjonalności. On rzeczywiście ich nie potrzebuje, ale dzięki nim może przykładowo otwierać nowe pliki.


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
[img]http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif[/img]
[url=https://goo.gl/photos/5XGKFkvaMimLwM2s9]Beskid Niski[/url]

Offline

 

#13  2008-04-15 12:44:06

  rafi - Użytkownik

rafi
Użytkownik
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2006-03-12

Re: [Solved] Co jest z tym distupgrade?![openoffice.org]

[quote=gson]Tak dla zabawy różnica między dist-upgrade, a upgrade(w tym jednym przypadku):[/quote]
Ale czego miałby być dowodem ten przykład?
[quote=gson]Czadman - wybacz, ale Ty także nie zrozumiałeś o czym jest temat. Ja do znudzenia powtarzam nie wiem dlaczego czasami apt chce instalować więcej niż potrzeba.[/quote]
Nie rozumiem i Czadman też prawdopodobnie nie rozumie dlaczego uważasz określone instalacje za niepotrzebne. Jak postawiłeś taką tezę to Ty powinieneś umieć ją udowodnić. Zależności pomiędzy pakietami nie są żadną tajemnicą. Każdy komu się chce może je prześledzić. Jeżeli chcesz kogoś przekonać to musisz podać konkretne przykłady.


Furie terribili!
Circondatemi,
Sequidatemi
Con faci orribili!

Offline

 

#14  2008-04-15 13:02:24

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: [Solved] Co jest z tym distupgrade?![openoffice.org]

W kwestii rozwiania wątpliwości cytuję mana: :)

upgrade
           upgrade is used to install the newest versions of all packages currently installed on the system from the sources enumerated in
           /etc/apt/sources.list. Packages currently installed with new versions available are retrieved and upgraded; under no circumstances
           are currently installed packages removed, or packages not already installed retrieved and installed. New versions of currently
           installed packages that cannot be upgraded without changing the install status of another package will be left at their current
           version. An update must be performed first so that apt-get knows that new versions of packages are available.[/quote]

dist-upgrade
           dist-upgrade in addition to performing the function of upgrade, also intelligently handles changing dependencies with new versions of
           packages; apt-get has a "smart" conflict resolution system, and it will attempt to upgrade the most important packages at the expense
           of less important ones if necessary. The /etc/apt/sources.list file contains a list of locations from which to retrieve desired
           package files. See also apt_preferences(5) for a mechanism for overriding the general settings for individual packages.[/quote]

install
           install is followed by one or more packages desired for installation. Each package is a package name, not a fully qualified filename
           (for instance, in a Debian GNU/Linux system, libc6 would be the argument provided, not libc6_1.9.6-2.deb) All packages required by
           the package(s) specified for installation will also be retrieved and installed. The /etc/apt/sources.list file is used to locate the
           desired packages. If a hyphen is appended to the package name (with no intervening space), the identified package will be removed if
           it is installed. Similarly a plus sign can be used to designate a package to install. These latter features may be used to override
           decisions made by apt-get´s conflict resolution system.[/quote]
Innymi słowy dist-upgrade powoduje zainstalowanie nowych pakietów, jeśli są takie zależności, upgrade nigdy nie powoduje instalowania nowych pakietów, co najwyżej jesli zależności miały by być złamane przy upgrade pakietu to po porstu nie zrobi upgrade tego pakietu. Tyle.


[url=http://www.debian.org/][img]http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png[/img][/url]

Offline

 

#15  2008-04-15 15:01:31

  iwo - Użytkownik

iwo
Użytkownik
Skąd: 51.770 N, 19.459 E
Zarejestrowany: 2006-11-20

Re: [Solved] Co jest z tym distupgrade?![openoffice.org]

ale chryja ;). Zrobiłem sobie właśnie apt-get dist-upgrade i w tym np. OO do 2.4. Tylko 7 nowych pakietów na 150MB do pobrania. 10 MB dodatkowo zapchał na dysku. Trochę mnie dziwi płacz co nie których, że instaluje sugerowane. Dyski są teraz naprawdę spore. Ja akurat mam 29GB. Jest to względnie sporo, dla mnie wystarczająco, dla niektórych "poniżej standardów. Myślę, że nie ma co szat rwać o nowe pakiety, a nóż się przydadzą jak netu nie będzie. Jak ktoś ma natomiast malutki HDD, to zamiast się wkurzać na niewinnego apt-geta polecam przypomnieć sobie komendę [b]apt-get clean[/b], która właśnie wyczyściła mi 700MB z dysku.


Iwo - Linux user numer #457448

Offline

 

#16  2008-04-15 17:41:14

  gson - Użytkownik

gson
Użytkownik
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2007-07-17

Re: [Solved] Co jest z tym distupgrade?![openoffice.org]

[quote=czadman]W kwestii rozwiania wątpliwości cytuję mana: :)
Innymi słowy dist-upgrade powoduje zainstalowanie nowych pakietów, jeśli są takie zależności, upgrade nigdy nie powoduje instalowania nowych pakietów, co najwyżej jesli zależności miały by być złamane przy upgrade pakietu to po porstu nie zrobi upgrade tego pakietu. Tyle.[/quote]
Doklanie! Czyli upgrade nie pujedzie jezeli czegos nie doinstaluje. Wiec zrobilem distupgrade ktory stwierdzil ze brakujace zaleznosci to 39 pakietow jak widac na zalaczonym obrazku.

I wszystko ok, tylko ze upgrade zrobilem z doinstalowaniem 8 pakietow. Nie mowie ze tragedia, nie mowie ze zle. Ja caly czas grzecznie i spokojnie pytam dlaczgo?! Skoro sa zalenosi to powinne byc zawsze prawda?!

Teraz juz chyba jasne :) dzieki Czadman za cytat :)

Pozdrawiam
Grzegorz

ps. iwo - nie wiem o kim / o czym piszesz. Cly watek to pytanie ktore powtorzylem przed chwila. Poza tym u mnie nigdy archiwum paczek nie uroslo do 700mb - wiec jak zpominasz o apt-get clean to nie uogulniaj ze inni tez musza :) Ja pamietam ;]

Offline

 

#17  2008-04-15 18:38:06

  terefere - Członek DUG

terefere
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-09-16
Serwis

Re: [Solved] Co jest z tym distupgrade?![openoffice.org]

[quote=gson]I wszystko ok, tylko ze upgrade zrobilem z doinstalowaniem 8 pakietow. Nie mowie ze tragedia, nie mowie ze zle. Ja caly czas grzecznie i spokojnie pytam dlaczgo?! Skoro sa zalenosi to powinne byc zawsze prawda?![/quote]
Tak... tylko z tego co widać powyżej ty upgradnołeś tylko pakiet python-uno przez wydanie polecenia "apt-get install python-uno" a nie całą dystrybucje.
Takie naginanie rzeczywistości do własnych potrzeb dobre jest tylko na krótką metę i to w ograniczonym środowisku ;)


Nigdy się niektórych rzeczy nie dowiesz, jeśli na niektóre pytania samemu sobie nie odpowiesz - STFW

Offline

 

#18  2008-04-16 11:58:13

  gson - Użytkownik

gson
Użytkownik
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2007-07-17

Re: [Solved] Co jest z tym distupgrade?![openoffice.org]

[quote=terefere]Tak... tylko z tego co widać powyżej ty upgradnołeś tylko pakiet python-uno przez wydanie polecenia "apt-get install python-uno" a nie całą dystrybucje.
Takie naginanie rzeczywistości do własnych potrzeb dobre jest tylko na krótką metę i to w ograniczonym środowisku ;)[/quote]
Nie rozumiem mozesz napisac o co chodzi? Ja zadaje proste pytanie dlaczego tak sie da a Ty mi piszesz ze naginam rzeczywistsosc? i co moze apta oszukuje!? Ba developerow - znalzalem sposob zeby nie instalowac wszystkiego ;)....

Przepraszam wszystkiach ale mam wrazenie ze niektore posty sa po toz eby byly, ani nie wyjasniaja problemy a tylko wprowadzaja zament... Pytanie caly czas otwarte, pytalem kolegow adminow: "... pytanie ciwkawe, ale odpowiedzi brak.." jak uda mi sie znalezc owpowiedz to obiecuje dopisac.

pozdrawiam

Offline

 

#19  2008-04-16 12:08:44

  gson - Użytkownik

gson
Użytkownik
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2007-07-17

Re: [Solved] Co jest z tym distupgrade?![openoffice.org]

Czadman - ajednak pakiety sugerowane maja!

Zadalem to samo pytanie na anglojezycznym forum debiana. I o dziwo:
1) odpowiedz dostalem w pierwszym poscie
2) na 5 odpowiedzi jedna byla tylko typu: bo tak i tak ma byc i tak bedzie

Pozdrawiam serdecznie i dziekuje za wszystkie odpowiedzi dla zaintersowanych rozwiazanie:

Kod:

I think you are talking about the install-recommends change in apt...

If so, and you want to disable that behavior then create or edit /etc/apt/apt.conf file and add the following

APT::Install-Recommends "false";

Tlumaczenie:
Mylse ze piszesz o zmiennej install-recommends w apt...
Jezeli tak i chcesz wylaczyc takie zachowanie utworz lub zmien /etc/apt/apt.conf i dodaj:
APT::Install-Recommends "false"

Offline

 

#20  2008-04-16 19:04:22

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: [Solved] Co jest z tym distupgrade?![openoffice.org]

[quote=gson]Czadman - ajednak pakiety sugerowane maja!

Zadalem to samo pytanie na anglojezycznym forum debiana. I o dziwo:
1) odpowiedz dostalem w pierwszym poscie
2) na 5 odpowiedzi jedna byla tylko typu: bo tak i tak ma byc i tak bedzie

Pozdrawiam serdecznie i dziekuje za wszystkie odpowiedzi dla zaintersowanych rozwiazanie:

Kod:

I think you are talking about the install-recommends change in apt...

If so, and you want to disable that behavior then create or edit /etc/apt/apt.conf file and add the following

APT::Install-Recommends "false";

Tlumaczenie:
Mylse ze piszesz o zmiennej install-recommends w apt...
Jezeli tak i chcesz wylaczyc takie zachowanie utworz lub zmien /etc/apt/apt.conf i dodaj:
APT::Install-Recommends "false"[/quote]
Ja mam starszą siostrę i mi powiedziała, że pakiety sugerowane i rekomendowane to coś innego.
Jeszcze raz spróbuję prościej.
Przy "install python-uno" zostały instalowane i upgradowane tylko pakiety od których zależy python-uno, przy dist-upgrade są "upgradeowane" pakiety z całego systemu, wraz z instalacją nowych zależności. Stąd ta różnica w ilości pakietów.
To czy intalacja sugerowanych, czy rekomendowanych jest włączona czy wyłączona, nie ma nic do tego mechanizmu. Panimaju? :)


[url=http://www.debian.org/][img]http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png[/img][/url]

Offline

 

#21  2008-04-17 17:16:15

  gson - Użytkownik

gson
Użytkownik
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2007-07-17

Re: [Solved] Co jest z tym distupgrade?![openoffice.org]

Ziom, ja uwazam ze ta opcja ma cos do gadania i wlasnie o niej chcialem sie dowiedziec :) Co do dalszych losow tego watku to nie chce mi sie go ciagnoc - dowiedzialem sie co chcialem i dziekuje Ci i wszystkim za zaintersowanie.

Pozdrow siostre :)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)

[ Generated in 0.023 seconds, 12 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00016 SET CHARSET latin2
0.00004 SET NAMES latin2
0.00145 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='44.222.104.49' WHERE u.id=1
0.00122 REPLACE INTO punbb_online (user_id, ident, logged) VALUES(1, '44.222.104.49', 1711655944)
0.00067 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1711655644
0.00570 DELETE FROM punbb_online WHERE ident='85.208.96.200'
0.00090 SELECT topic_id FROM punbb_posts WHERE id=88711
0.00294 SELECT id FROM punbb_posts WHERE topic_id=11196 ORDER BY posted
0.00117 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=11196 AND t.moved_to IS NULL
0.00006 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00181 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=11196 ORDER BY p.id LIMIT 0,25
0.00138 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=11196
Total query time: 0.0175 s