Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#51  2008-03-15 23:32:23

  tripoli1 - Użytkownik

tripoli1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-04-12

Re: skąd tyle złych opinii o Viście?

Ja miałem przez chwilę na 3 laptopach firmowych. Bardzo szybko zarząd poprosił mnie abym im ją zabrał i dał zwykłego XP-ka:) Oprócz firmy zrobiłem już 6 downgradów do XP-ka. Jak mam wybierac to wole starego wysłużonego XP-ka. Visty stanowczo odradzam. Moze po SP2 będzie to jakoś działać, a teraz stanowczo mówie NIE.

pozdrawiam
tripoli

Offline

 

#52  2008-03-15 23:42:04

  Bober - Użytkownik

Bober
Użytkownik
Skąd: Gdynia
Zarejestrowany: 2006-10-12
Serwis

Re: skąd tyle złych opinii o Viście?

Ja tam posiadam Viste równolegle obok Debiana. Uruchamiam ją raz na 2 miesiące tylko po to by sprawdzić czy service pack się sam ściągnie. Poza tym podobały mi się w Viście tapety, które w standardzie zamieścili. Większych problemów z Vistą nie posiadałem, oprócz tego, że jakieś tam gry mi nie działały, które z kolei chodziły pod Linuksem.


http://www.graal.boo.pl
http://www.graal.boo.pl/forum/

Offline

 

#53  2008-03-16 10:23:28

  shutdownrunner - Użytkownik

shutdownrunner
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-02-02

Re: skąd tyle złych opinii o Viście?

Dostałem od brata coś takiego. Dostał z firmy wypasionego notebooka z Vistą, ale i tak komp był za wolny:P
[url=http://img523.imageshack.us/my.php?image=nonamekp6.jpg][img]http://img523.imageshack.us/img523/2452/nonamekp6.th.jpg[/img][/url]

Nie wiem co by się stało gdyby anulować anulowanie, ale sama możliwość już wydaje się śmieszna. Poza tym straszliwie muli. XP śmiga na moim kompie, a jak zainstalowałem testowo Vistę, to niestety nie zagościła za długo na moim kompie. Nie działała mi drukarka (brak sterownika dla HP Laserjet 1020), karta graficzna, itp. Skoro musiałbym wydać kupę kasy na nowy komputer, żeby zadziałał mi sam system, to po co wydawać kasę i zmieniać XP na Vistę?


[url=http://www.lastfm.pl/music/%D0%A2%D0%B8%D0%BD%D0%B0+%D0%A7%D0%B0%D1%80%D0%BB%D1%8C%D0%B7]Тина Чарльз[/url]
[url=http://www.lastfm.pl/music/%D0%90%D0%B3%D0%B5%D0%BD%D1%82+%D0%A1%D0%BC%D0%B8%D1%82]Агент Смит[/url]

Offline

 

#54  2008-03-16 13:05:20

  MMW - Użytkownik

MMW
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-03-09
Serwis

Re: skąd tyle złych opinii o Viście?

Hmmm.... W zasadzie jedynie qluk podał konkrety dotyczące wad Visty, chociaż sądząc z podawanej liczby RAM używał Visty 64-bitowej, której ocenianie ma sens jedynie przy porównaniu do dystrybucji 64-bitowych lub XP 64-bitowego. Bo 8 GB 32-bitowy system nie widzi.

Potwierdza to moje podejrzenia, że jedną z głównych przyczyn fatalnej reputacji Visty są rzesze ludzi próbujące instalować system na starym sprzęcie. Cała filozofia polega przede wszystkim na tym, żeby Viście dać dwa razy więcej pamięci operacyjnej niż XP - na ogół zamiast 1 GB - 2 GB. W moim przypadku przy identycznym doborze oprogramowania, przy włączonych na maksimum efektach graficznych XP bierze nieco ponad 512 MB pamięci operacyjnej, a Vista nieco ponad 1 GB (antywirus, Windows Defender, Winamp, GG, poczta, przeglądarka).

Nie wiem, jak się ma kwestia procesorów, ale w moim kompie "zapas mocy" jest wyraźnie wyczuwalny, a procesor nie kosztował majątku - 269 PLN. Dwurdzeniowy AMD poniżej 200 PLN też pewnie dałby sobie z Vistą do prac biurowych radę.


MMW
KDE
Lenovo S510 SFF (10KY000SPB)

Offline

 

#55  2008-03-16 13:21:06

  davidoski - Użytkownik

davidoski
Użytkownik
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-04-17

Re: skąd tyle złych opinii o Viście?

Innymi słowy chcesz powiedzieć, że Vista to dobry system operacyjny?

Bardzo śmieszne, lol.

Ostatnio edytowany przez davidoski (2008-03-16 13:22:32)

Offline

 

#56  2008-03-16 13:26:26

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: skąd tyle złych opinii o Viście?

Czytając ten wątek to zastanawiam sie czemu i komu on służy.

Widząc jakie parametry musi posiadać komp aby vista poszła to aż mnie ciarki przechodza.
Zeby tego gówna używac  to nie dość ze trzeba to kupić to jeszcze kupić trzeba nowego wypaśnego kompa.
Dziękuję nie stać mnie na to.

A do prac biurowych pod debianem wystarczy stary PIII

Pozdrawiam


[b]Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW[/b] -> Niech inni na tym skorzystają.
[url=http://dug.net.pl/]Polski portal Debiana[/url]

Offline

 

#57  2008-03-16 13:29:32

  davidoski - Użytkownik

davidoski
Użytkownik
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-04-17

Re: skąd tyle złych opinii o Viście?

Nie wiem po co ktoś na forum poświęconemu Linuksowi zakłada wątek w którym próbuje dowieść że Windows jest dobrym systemem operacyjnym.
Po prostu strata czasu.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez davidoski (2008-03-16 13:30:32)

Offline

 

#58  2008-03-16 13:35:25

  BlackEvo - Driver

BlackEvo
Driver
Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2006-05-20

Re: skąd tyle złych opinii o Viście?

[quote=ilin]Czytając ten wątek to zastanawiam sie czemu i komu on służy.

Widząc jakie parametry musi posiadać komp aby vista poszła to aż mnie ciarki przechodza.
Zeby tego gówna używac  to nie dość ze trzeba to kupić to jeszcze kupić trzeba nowego wypaśnego kompa.
Dziękuję nie stać mnie na to.

A do prac biurowych pod debianem wystarczy stary PIII

Pozdrawiam[/quote]
Zgadzam sie z Toba. Generalnie taki temat to raczej nie na forum o linuksie....

A vista to rzeczywiscie 'ewolucja'.... 3/4 zasobow idzie na obsluge tego gowna a reszta jest dla uzytkownika. To jest cholernie porabane :|


[img]http://blackevo.kewlnet.tk/userbar/ThinkPad_userbar.jpg[/img]
[img]http://blackevo.kewlnet.tk/userbar/Archlinux_userbar.jpg[/img]

Offline

 

#59  2008-03-16 13:59:09

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: skąd tyle złych opinii o Viście?

XP nie widzi poprawnie juz 4GB (jedynie 3,6 GB), ale testowałem do 4GB włącznie wersje 32bitową, a nastepnie 64 bitowe XP jak i Visty (tak liczba mnoga). Te wady które podałem to są to jedne z najbardziej uciążliwych rzeczy.
512Mega ? No katastrofa, Debian + Compiz fusion + X.org 7.1 (nie chce mi sie sprawdzac) + MySQL + Apache2 + MPD + XMMS + Icedove = 206 Mega. Nie licze podstawowych dupereli z systemu. Wniosek jest taki Vista wprowadza jedynie takie zmiany jako powinny byc dodane w sposób naturalny, service pack, do XP. Sens robienia systemu z tego mija sie z celem i mam nadzieje ze jak to tutaj zostalo porownane do niemal analogicznej sytuacji z Windows Millenium tak i tutaj Vista bedzie niszowa (procz laptopow). AERO, moze i ma potencjal pomijajac horendalne wymagania to nie dajac pelnej kontroli nad tym co AERO ma wyswietlac a czego nie oraz gdzie jest totalnym minusem, a standardowo AERO jest cholernie malo innowacyjne, a i intuicyjnosc cos szwankuje. Dajmy na to takie menu "Strat" przeciez to jest tak wielgachne ze zaslania czesc ekranu, znaczna. W takim wypadku sensowne jest uzywanie monitorów z natywną rozdzialka 1680x1050 (wybaczcie wide, ale osobiscie wole takowe niz klasyczne 4:3 - w tym wapdku wiec 1600x1200) i wieksza. Jak wiadomo dobry monitor LCD, bo baniek juz sie nie produkuje, kosztuje powyzej 1800 (wyjatek to NEC 20"). A przeciez kazdy wie ze TN to z banka przegrywa - jedyna zaleta to cena i szybkosc. IPS, MVA, PVA sa drogie to tez tworzac zestaw dla Visty (nie mowie o home basic - jelsi ktos chce lub musi uzywac Visty to wszystkie inne ale nie to) wychodzimy od kwoty ok. 2000 za monitor. Teraz koszta platformy sprzetowej to okolo 2500 (i wiecej). Otrzymujemy ~4500 PLN za sprzet plus koszt systemu chyba cos kolo 450 (V:HB nie :P). Czyli zamkniemy sie w kwocie ~5000 PLN. Co za to mamy? System który radzio sobie z nowymi aplikacjami pisanymi pod niego, durne pop-up'y, szyfrowanie na magistrali materiałow A-V (odsylam do materiałów IBM'a z lat 80 na ten tamet), GUI z potencjałem i jedynie z tym, stary system plików, braki w dobrych i stabilnych sterownikach. Dla mnie Vista to nic innego jak XP 3.0 i niczym wiecej nie bedzie. Trzeba przyznac ze Microsoft mial dobre plany, zrealizowal w koncu przyzwoicie system zabezpieczen lokalnych, ale czy trzeba bylo nazwyac to az nowym systemem? Ba tak ubogim jesli chodzi o te rewolucje (porównac nalezy sytuacje Win 98, a XP). Zastanawiajacym jest fakt czy oby Vista nie jest takim półproduktem majacym na celu zachowac klientów przed odchodzneiam w kierunku innych systemów oraz zbilansowaniem strat które powstaly w wyniku kar jakie Microsoft otrzymal od EU.


BTW: 32 bitowy system moze miec obsluge wiekszej ilosci pamieci niz 4GB (tyle mozna zaadresowac na 32 bitach) ta opcja jest realizowana przez jedna z funkcji procesora, PAE. Nalezy wspomniec że istnieje ona od czasów Pentium PRO, kiedy to zostala wprowadzona. Dziwi fakt jednak że jedynie W2k:AS (8GB), W2k:DC (32GB), W2k3 (64GB) i W2k8 (64GB) wspiera w pełni PAE.

Offline

 

#60  2008-03-16 14:14:14

  iwo - Użytkownik

iwo
Użytkownik
Skąd: 51.770 N, 19.459 E
Zarejestrowany: 2006-11-20

Re: skąd tyle złych opinii o Viście?

Powiedzmy sobie tak. Każdy (prawie) zna plusy i minusy XP. Zadajmy proste pytanie, co zyskujemy mając Vistę...
Jak ktoś mi powymienia praktyczne zalety (graficzne bajery do nich nie należą), które nie tylko przyćmią "blask" XP, ale także i linuxa, to będzie wreszcie czegoś warty post.
Tylko nie piszcie o grach i sterownikach bo to nie jest "zaleta" stricte Okien tylko polityki IT.
Warto tu pisać na temat Visty, a to z prostego powodu, by mieć świadomy wybór systemu jaki się używa.

jako mały OT (wybaczcie, muszę) - mam smutną nowinę - [url=http://tech.wp.pl/kat,1009779,title,Wal-Mart-wycofuje-komputery-z-Linuksem,wid,9749746,wiadomosc.html?rfbawp=1205672850.814]Wal-Mart wycofuje komputery z Linuksem[/url].
Jak dla mnie dziwi mnie trochę, że każda mała wygrana i porażka linuksa jest zawsze potęgowana na WP na miarę sensacji...


Iwo - Linux user numer #457448

Offline

 

#61  2008-03-16 15:09:07

  Minio - Użyszkodnik

Minio
Użyszkodnik
Skąd: Brno, Česko
Zarejestrowany: 2007-12-22
Serwis

Re: skąd tyle złych opinii o Viście?

[quote=iwo]Jak dla mnie dziwi mnie trochę, że każda mała wygrana i porażka linuksa jest zawsze potęgowana na WP na miarę sensacji...[/quote]
[url=http://pingwinojad.blog.pl/archiwum/index.php?nid=13447081]Mówisz[/url]? ;)

BP, NMSP.


Spinnen Essen: [url=http://fluxboxpl.org/portal/]FluxboxPL[/url] [url=http://przepis-na-lo.pl/]Przepis na LibreOffice[/url]

Offline

 

#62  2008-03-16 15:16:59

  MMW - Użytkownik

MMW
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-03-09
Serwis

Re: skąd tyle złych opinii o Viście?

Ile dokładniej musiałem wydać na Vistę, w stosunku do tego, co bym wydał na XP, chcąc mieć rzeczywiście szybszy od starego komputer:

Vista: AMD Athlon 64 X2 EE 4800+ BOX - 266 PLN
XP: AMD Athlon 64 LE-1640 Orleans BOX - 156 PLN
Vista: DDR2 2x1024MB PC-800 Goodram CL 6 - 122 PLN
XP: DDR2 2x512MB PC-800 Goodram CL 5 - 67 PLN

Vista: 388PLN
XP: 223 PLN

[b]Różnica: 165 PLN[/b]

Dokładnie 165 wynosi różnica, pozwalająca znieść większe wymogi sprzętowe Visty w stosunku do XP - przy czym moc procesora liczyłem już na wyrost, na korzyść XP, żeby uniknąć zarzutów o stronniczość.

Za tę różnicę, czyli za 165 PLN, dostałem system estetyczniejszy, bezpieczniejszy [UAC, nowa zapora, wygodna praca na koncie użytkownika], z ulepszonym programem pocztowym i tymi wszystkimi zaletami, o których piszę w pierwszej wiadomości w tym wątku. Uważam, że warto.

P.S.
Żeby przynajmniej zbliżyć się do funkcji oferowanych przez Vistę w XP, musiałbym zainstalować Comodo Firewall [firewall + funkcja kontroli uruchamianych procesów], Google Desktop [szybkie wyszukiwanie + pasek boczny z gadżetami] i jakiś zmieniacz wyglądu - z tego ostatniego z pewnością bym zrezygnował, bo oferowane są albo płatne, albo destabilizujące system [sprawdzałem], oraz Thunderbird [ulepszona poczta] I zapewne niebezpiecznie zbliżyłbym się do granicy 1 GB pamięci po uruchomieniu tych wszystkich usprawnień.

Ostatnio edytowany przez MMW (2008-03-16 15:48:06)


MMW
KDE
Lenovo S510 SFF (10KY000SPB)

Offline

 

#63  2008-03-16 15:54:56

  k4misiek - Green Reaper

k4misiek
Green Reaper
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-11-11

Re: skąd tyle złych opinii o Viście?

[quote=Minio][quote=iwo]Jak dla mnie dziwi mnie trochę, że każda mała wygrana i porażka linuksa jest zawsze potęgowana na WP na miarę sensacji...[/quote]
[url=http://pingwinojad.blog.pl/archiwum/index.php?nid=13447081]Mówisz[/url]? ;)

BP, NMSP.[/quote]
Ależ koleś musi nienawidzić Linuksa i ich użytkowników, że chce mu się to pisać.
Podziwiam nienawiści :], bo więcej nie ma czego.

Ostatnio edytowany przez sp3cu (2008-03-16 15:56:27)


You are registered as user [b]#464141[/b] with the Linux Counter

Offline

 

#64  2008-03-16 15:59:31

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: skąd tyle złych opinii o Viście?

iwo, gdybym został adminem takiego wp.pl czy onet.pl to pierwsze co bym zrobil to imienne wpisywanie komentarzy plus moze nawet numer dowodu. Przeciez pozorna anonimowosc w interencie niektówrym odierdala poprostu.

Minio, świtny link, mało nie padlem na komentarzach o "powaznym serwerze gminnym... ", podawanie panstwowych serwerów za przyklad jest bzdurą i swiadczy o niewiedzy. Nie wpsominając ze przez gimnazjum i liceum tacy ludzie uwazaja sie za informatykow, potem skladaja papiery na infe i o ile ich nie odrzuca to wylatuja po pierwszym semestrze maks roku. A potem koncza pseudouczelnie platne (sa tez clakiem dobre prywatne uczelnie zeby nie bylo) i nazywaja siebie informatykami. :/

BTW: ide cos zjesc do wypowiedzi MMW ustosunkuje sie później :P

Offline

 

#65  2008-03-16 17:15:00

  AgayKhan - Członek DUG

AgayKhan
Członek DUG
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2006-03-21
Serwis

Re: skąd tyle złych opinii o Viście?

[quote=Minio][url=http://pingwinojad.blog.pl/archiwum/index.php?nid=13447081]Mówisz[/url]? ;)

BP, NMSP.[/quote]
Wygląda, jakby ta strona powstała w 1995 roku. Zdolniacha .


born to be root
linux register user #362473

Offline

 

#66  2008-03-16 17:42:59

  milyges - inż.

milyges
inż.
Skąd: Gorlice/Kraków
Zarejestrowany: 2006-04-09
Serwis

Re: skąd tyle złych opinii o Viście?

@MMW: Mi KDE+Firefox używa 130MB ramu :o
Nie wiem jakiego ty tego KDE używałeś.
A czemu krytyka visty?
Kolega dostał z uczelni z MSDN orginalną viste 64bit.
Kompa ma lepszego troche od tego co Ty podałes.
Zainstalował viste... pierwsze uruchomienie: blue screen, próba 2 uruchomienia: zwis, 3 uruchomienie włączył się, po 10 minutach zwis....
Zainstalował po tym XP, śmiga bez problemu....
Dodam że wszystkie sterowniki orginalne dołączane do visty a komp sprawny w 100%.
Pozdrawiam.


[url=http://mhroczny.net][b]strona domowa[/b][/url] || [url=http://dug.net.pl][b]polski portal debiana[/b][/url]

Offline

 

#67  2008-03-16 17:57:30

  k4misiek - Green Reaper

k4misiek
Green Reaper
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-11-11

Re: skąd tyle złych opinii o Viście?

[quote=AgayKhan][quote=Minio][url=http://pingwinojad.blog.pl/archiwum/index.php?nid=13447081]Mówisz[/url]? ;)

BP, NMSP.[/quote]
Wygląda, jakby ta strona powstała w 1995 roku. Zdolniacha .[/quote]
Wygląd jeszcze nie jest taki zły, na www.zlastrona.org się nie dostała ]:-)


You are registered as user [b]#464141[/b] with the Linux Counter

Offline

 

#68  2008-03-16 18:18:47

  MMW - Użytkownik

MMW
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-03-09
Serwis

Re: skąd tyle złych opinii o Viście?

[quote=milyges]@MMW: Mi KDE+Firefox używa 130MB ramu :o
Nie wiem jakiego ty tego KDE używałeś.
A czemu krytyka visty?
Kolega dostał z uczelni z MSDN orginalną viste 64bit.
Kompa ma lepszego troche od tego co Ty podałes.
Zainstalował viste... pierwsze uruchomienie: blue screen, próba 2 uruchomienia: zwis, 3 uruchomienie włączył się, po 10 minutach zwis....
Zainstalował po tym XP, śmiga bez problemu....
Dodam że wszystkie sterowniki orginalne dołączane do visty a komp sprawny w 100%.
Pozdrawiam.[/quote]
Jasne - przy odpowiedniej kompilacji z flagami które wywalą wszystkie funkcje można zminimalizować i KDE, i Firefoksa i każdy inny program w sposób imponujący. Efekt uboczny to brak obsługi wielu funkcji, wprost proporcjonalny do stopnia zmniejszenia. Normalnie Firefox z kilkoma zakładkami po godzinie-dwóch bierze 100MB ramu, Thunderbird około 50 MB - już mamy 150 MB.

Druga sprawa - Vistę też można okroić z wielu funkcji - czy to przez wyłączenie zbędnych usług, czy też, bardziej radykalnie, poprzez Vlite. Ale zawsze odbywa się to kosztem funkcjonalności, tak jak w wypadku Linuksa. Można też wyłączyć funkcję wstępnego ładowania aplikacji do pamięci - da to upragniony ram, chociaż spowolni ładowanie aplikacji najczęściej używanych.

Szczerze mówiąc, nie rozumiem tej walki o ram, który jest po prostu tani.

Co do Twojego przykładu z problemami przy uruchomieniu, to nie dowodzi on kompletnie niczego ze względu na brak danych i ogromną liczbę możliwych przyczyn usterek.

Ostatnio edytowany przez MMW (2008-03-16 18:21:37)


MMW
KDE
Lenovo S510 SFF (10KY000SPB)

Offline

 

#69  2008-03-16 18:28:39

  LongeR - Członek DUG

LongeR
Członek DUG
Skąd: DT
Zarejestrowany: 2007-09-03
Serwis

Re: skąd tyle złych opinii o Viście?

coś mi się zdaje że temat się powoli wyczerpuje i traci sens. Poznałeś już nasze poglądy na temat Viśty i dalsze ujawnianie wat tego systemu nie ma sensu gdyż ma on ich tak wiele że można by było książkę napisać (zreszą tak każdy linux też je ma ale na Boga nie tyle) A co do walki o ram do dla mnie każdy mb jest ważny nie zależnie od tego ile bym ich miał. Okroić to można MIcroshit za to co wypuścili.


[b]LongeR rządzi, LongeR radzi, LongeR nigdy cię nie zdradzi!![/b]
-->Nic na siłę, lekko młotkiem:D<----> Czy myślenie sprawia Ci ból?<--
Nieważne od czego się zaczyna - kończy się zawsze na Debianie : )
Linux register users: #456947

Offline

 

#70  2008-03-16 18:32:37

  Piotr3ks - Też człowiek :-)

Piotr3ks
Też człowiek :-)
Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2007-06-24

Re: skąd tyle złych opinii o Viście?

Walka o RAM ? Ram staniał może od miesiąca . Cały czas będzie taniał dopóki nie będzie kolejnej klęski żywiołowej w okolicach Tajwanu.

Offline

 

#71  2008-03-16 19:25:00

  milyges - inż.

milyges
inż.
Skąd: Gorlice/Kraków
Zarejestrowany: 2006-04-09
Serwis

Re: skąd tyle złych opinii o Viście?

[quote=MMW]Jasne - przy odpowiedniej kompilacji z flagami które wywalą wszystkie funkcje można zminimalizować i KDE, i Firefoksa i każdy inny program w sposób imponujący. Efekt uboczny to brak obsługi wielu funkcji, wprost proporcjonalny do stopnia zmniejszenia. Normalnie Firefox z kilkoma zakładkami po godzinie-dwóch bierze 100MB ramu, Thunderbird około 50 MB - już mamy 150 MB.[/quote]
KDEMod z repo Archa, nic nie okrajane.....
jakbym go miał okrajać to już bym wolał fluxboxa zainstalować....

[quote=MMW]Szczerze mówiąc, nie rozumiem tej walki o ram, który jest po prostu tani.[/quote]
Szkoda tylko że mój lapek nie obsługuje więcej ramu....
Ale masz racje, po co oszczędzać pamięć skoro można iśc i kupić... przecież każdy ma za dużo pieniędzy i może co chwile kompa wymieniać....
Kto jeszcze używa kompów z prockiem 32bitowym i mniej niż 1GB ramu....

[quote=MMW]Co do Twojego przykładu z problemami przy uruchomieniu, to nie dowodzi on kompletnie niczego ze względu na brak danych i ogromną liczbę możliwych przyczyn usterek.[/quote]
Ale wg mnie czysty system za który się płaci nie powinien się tak zachowywać.... Zero informacji o błędzie po prostu się nie włączy i już...

Pozdrawiam.

//edit:

Kod:

[milyges@colossus ~]$ free -m
             total       used       free     shared    buffers     cached
Mem:          1516        383       1132          0          5        196
-/+ buffers/cache:        181       1334
Swap:          494          0        494

KDE+amarok+firefox+kadu+gajim+2xkonsole+emerge+thunderbird
Zajęte 181 mb ramu....

Ostatnio edytowany przez milyges (2008-03-16 19:26:36)


[url=http://mhroczny.net][b]strona domowa[/b][/url] || [url=http://dug.net.pl][b]polski portal debiana[/b][/url]

Offline

 

#72  2008-03-16 19:36:31

  iwo - Użytkownik

iwo
Użytkownik
Skąd: 51.770 N, 19.459 E
Zarejestrowany: 2006-11-20

Re: skąd tyle złych opinii o Viście?

[quote=MMW]Vista: AMD Athlon 64 X2 EE 4800+ BOX - 266 PLN
XP: AMD Athlon 64 LE-1640 Orleans BOX - 156 PLN
Vista: DDR2 2x1024MB PC-800 Goodram CL 6 - 122 PLN
XP: DDR2 2x512MB PC-800 Goodram CL 5 - 67 PLN[/quote]
Heh, a co powiesz 9ciu na dziesięciu (jak nie lepiej) użytkownikom nie zawsze nawet starych laptopów?

Ostatnio edytowany przez iwo (2008-03-16 21:14:46)


Iwo - Linux user numer #457448

Offline

 

#73  2008-03-16 19:43:05

  LongeR - Członek DUG

LongeR
Członek DUG
Skąd: DT
Zarejestrowany: 2007-09-03
Serwis

Re: skąd tyle złych opinii o Viście?

Mówisz tu oczywiście o wersjach OEM?


[b]LongeR rządzi, LongeR radzi, LongeR nigdy cię nie zdradzi!![/b]
-->Nic na siłę, lekko młotkiem:D<----> Czy myślenie sprawia Ci ból?<--
Nieważne od czego się zaczyna - kończy się zawsze na Debianie : )
Linux register users: #456947

Offline

 

#74  2008-03-16 20:04:52

  MMW - Użytkownik

MMW
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-03-09
Serwis

Re: skąd tyle złych opinii o Viście?

[quote=LongeR]Mówisz tu oczywiście o wersjach OEM?[/quote]
To była różnica w cenie sprzętu. Ceny oprogramowania w wersjach OEM są praktycznie takie same dla XP i Visty w wersjach home.

Jeśli już poruszamy kwestię notebooków, to na tym polu Linux prezentuje się gorzej niż na stacjonarnych.

Ale niezależnie od wszystkiego, odpowiedzi na pytanie postawione w tytule nie znalazłem :-)

Linuksem zainteresuję się, gdy w testing będzie już dostępne KDE 4 - przynajmniej coś nowego być może zobaczę :-) Te wszystkie cyrki z odpalaniem to wina braku najnowszych sterów NVidii na płytkach livecd.  Póki co, czekam na Service Pack 1 który usprawni mój bliski doskonałości system operacyjny ;P

Ostatnio edytowany przez MMW (2008-03-16 20:10:57)


MMW
KDE
Lenovo S510 SFF (10KY000SPB)

Offline

 

#75  2008-03-16 20:16:55

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: skąd tyle złych opinii o Viście?

Nie wiem skąd te ceny masz MMW...

XP HE OEM
http://proline.pl/shop.php?prodid=WINDOWS+XP+HOME+PL+1

Vista HP 32bit OEM (64bit tyle samo kosztuje)
http://proline.pl/shop.php?prodid=VISTA+HP+32+PL+D1+O

Co do pamieci RAM to firefox tyle samo zjada pod windowsem tyle ze tam pakuje sporą czesc rzeczy w plik wymiany.

Ostatnio edytowany przez qluk (2008-03-16 20:17:57)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)

[ Generated in 0.015 seconds, 10 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00012 SET CHARSET latin2
0.00005 SET NAMES latin2
0.00094 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='3.145.143.239' WHERE u.id=1
0.00079 REPLACE INTO punbb_online (user_id, ident, logged) VALUES(1, '3.145.143.239', 1714644655)
0.00057 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1714644355
0.00083 DELETE FROM punbb_online WHERE ident='52.15.63.145'
0.00084 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=10882 AND t.moved_to IS NULL
0.00006 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00394 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=10882 ORDER BY p.id LIMIT 50,25
0.00126 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=10882
Total query time: 0.0094 s