Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2008-06-02 22:05:28

  maciejewski - Użytkownik

maciejewski
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-05-29

wybor kursu :)

jak doradzil mi jeden z czlonkow umieszczam na forum :


witam!
szczerze powiem , nie wiem czemu ale zdecydowalem sie na linuksa.3 miesiace temu moj wspollokator przywiozl z polski linux magazine i od razu zawiatala u mnie mandriva powerpack.
zapalalem miloscia do linuksa (pamietajac moja przygode z mandrakiem,kiedy to mialem najszybsze lacze w akademiku dzieki rezygnacji z windy).jednak wtedy szybko sie moja przygoda skonczyla.minely lata, ja dostalem sie na de montfort university w leicester (IT system analisys and design)i.....nic.!
kompletnie nic nie ucza.stwierdzilem , ze uderze z powrotem do Polski.
dostalem niedawno odpowiedz z jednej z warszawskich firm.nie chce dac plamy, o linuksie mam blade pojecie (ale nadrabiam:) )i jednoczesnie widze w linuksie ogromny potencjal.ta wlasnie trudnosc zmusza mnie do uczenia sie , a nie do bezmyslnego klikania ikonek.postanowilem nadrobic, a jako ze w UK daja zarobic, postanowilem wydac troszeczke pieniazkow.z tymze z czegos bede musial zyc.i tu dochodzimy do sedna wiadomosci:
znalazlem dwa kursy:http://www.szkola-linuksa.pl/kierunki.php?option=rekrutacja.html
http://akademia.linuksa.pl/content/view/64/1/
i pytam ktory wyglada ciekawiej?
bardzo mi na tym zalezy, bo jednak nawet w funtach sa to pokazne kwoty i chcialbym je sensownie wydac.
pytam o opinie nie o podjecie decyzji za mnie :)
z gory dziekuje.
maciek


set your deamons free...freedom is just a state of mind.

Offline

 

#2  2008-06-02 22:22:57

  kayo - Członek DUG

kayo
Członek DUG
Zarejestrowany: 2007-05-20

Re: wybor kursu :)

Nic nie uczy lepiej niż zycie....


Having a Windows 95 box hooked to the internet is akin to walking naked into a prison carrying a carton of cigarettes.
-----------------
jid: kayo77//gmail.com  gg #1046710

Offline

 

#3  2008-06-03 00:00:13

  kwachu - Członek DUG

kwachu
Członek DUG
Skąd: z /home/kwachu
Zarejestrowany: 2006-04-06

Re: wybor kursu :)

szkole linuxa właśnie kończe i bardzo polecam, atmosfera na zajęciach jest świetna a i nauczysz się sporo ;)


[img]http://img218.imageshack.us/img218/8307/811168430630qp0.png[/img]
[img]http://img.userbars.pl/22/4369.png[/img]
[url=cdlinux.pl][img]http://www.cdlinux.pl/grafika/cdlinux_button-200x50.png[/img][/url]

Offline

 

#4  2008-06-03 08:28:38

  Kamyk_^ - Użytkownik

Kamyk_^
Użytkownik
Skąd: Szczecin / Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2005-02-14
Serwis

Re: wybor kursu :)

Ja polecam za to sciezke RedHata - jak i egzamin RHCT. Dwa kursy RH033 i RH133 daja pokazna wiedze, nawet dla malo zaawansowanych uzytkownikow. Robilem ten kurs i egzamin w centrum szkoleniowym Altkom w Warszawie i bardzo sobie polecam.

Pozdrawiam,


----------------------------------------------------------------------------------------
Debian BePOWER v. 1.0

Offline

 

#5  2008-06-03 09:06:11

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: wybor kursu :)

Szczerze to o kij sa takie kursy. W większości są to rzeczy które można w domu porobić, a sprawy sieciowe też można w domu - wirtualne maszyny. Czym innym sa szkolenia RedHata i certyfikaty to jest już coś pewnego, bo taki dyplom ukończenia kursu to pracodawcy i tak mają w dupie.
Zainwestuj trochę w sprzęt, dokup pamięci ram, dysk i na początek ucz się sam na wirtualnych maszynach, pytaj na forum, poszukaj ebooków lub odkup jakieś (nie ma sensu kupować nowych jeśli chodzi o te zagadnienia). Zacznij od podstaw jak zarządzanie użytkownikami, quota, konfiguracja sieci (klient), xserwer, fdisk, itp.
A potem możesz iść na szkolenie RH i zdawać egzamin na certyfikat.

Offline

 

#6  2008-06-03 09:11:53

  maciejewski - Użytkownik

maciejewski
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-05-29

Re: wybor kursu :)

[quote=qluk]Szczerze to o kij sa takie kursy. W większości są to rzeczy które można w domu porobić, a sprawy sieciowe też można w domu - wirtualne maszyny. Czym innym sa szkolenia RedHata i certyfikaty to jest już coś pewnego, bo taki dyplom ukończenia kursu to pracodawcy i tak mają w dupie.
Zainwestuj trochę w sprzęt, dokup pamięci ram, dysk i na początek ucz się sam na wirtualnych maszynach, pytaj na forum, poszukaj ebooków lub odkup jakieś (nie ma sensu kupować nowych jeśli chodzi o te zagadnienia). Zacznij od podstaw jak zarządzanie użytkownikami, quota, konfiguracja sieci (klient), xserwer, fdisk, itp.
A potem możesz iść na szkolenie RH i zdawać egzamin na certyfikat.[/quote]
wlasnie jeden z tych kursow daje mozliwosc zrobienia LPI (linux professional costam :P  )
i to podobno jest rozpoznawalne jak zend w php. ale nie wiem czy nie lepiej bedzie jednak cisco?
podobno niektorzy z was robili.ja moge zrobic tutaj za grosze (500 funtow), z tymze nie moge zostac w anglii dluzej (sprawy  osobiste sciagaja mnie do kraju).a kiedy wchodze na strony poswiecone kursom cisco w polsce to moge powiedziec jedno:

WSZYSTKIE TE STRONY SA IDEALNYM PRZYKLADEM NA TO JAK ZAPELNIC CALA PRZESTRZEN PRZEGLADARKI I WPROWADZIC KOMPLETNY ZAMET.kompletnie nie moge sie w tym polapac:)


set your deamons free...freedom is just a state of mind.

Offline

 

#7  2008-06-03 09:31:01

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: wybor kursu :)

Kursy, szkolenia i certyfikaty Cisco to odrębny temat, ale warto. A ten Linux professional.. ble ble  to taki sam papier jak Europejskie Komputerowe Prawo Jazdy czy jakoś tak jednym słowem pic na wode fotomontaż ;]. Choć niektóre tematy poruszane w tej szkole linuxa byłyby interesujące.... niektóre.
Jeśli chodzi o Cisco to brac, brać, brać. Ja po wakacjach będę szedł raczej bo obecnie mam juz sporo wydatków, dodatkowo warto sobie zrobić jakikolwiek certyfikat Microsoftu - otrzymasz tytul MCP. A MCP + Cisco to mocna karta przetargowa podczas starania sie o robotę.

Offline

 

#8  2008-06-03 09:42:27

  maciejewski - Użytkownik

maciejewski
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-05-29

Re: wybor kursu :)

jako , ze samo to forum przy odrobinie czasu wystarczy zeby sie sporo dowiedziec.zaryzykuje cisco, a z linuksem bede probowal walczyc na wlasna reke :)
wobec tego potrzebuje dwoch porad( pytam o to juz wszystkich :P  )
jak cisco to z kim ?i jakie mniej wiecej sa ceny za ccna (pisalem ze tutaj w uk jest tanio bo mniej niz 3000pln)
a co do linuksa to co na poczatek na lapku? (mam wlasnie debiana z goodbye microsoft kernel bodaj 2.6.18, wiec niemlody, a mnie dreczy ten wireless ).
i dzieki wielkie za zainteresowanie i cierpliwosc :)


set your deamons free...freedom is just a state of mind.

Offline

 

#9  2008-06-03 09:51:21

  maciejewski - Użytkownik

maciejewski
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-05-29

Re: wybor kursu :)

[quote=Kamyk_^]Ja polecam za to sciezke RedHata - jak i egzamin RHCT. Dwa kursy RH033 i RH133 daja pokazna wiedze, nawet dla malo zaawansowanych uzytkownikow. Robilem ten kurs i egzamin w centrum szkoleniowym Altkom w Warszawie i bardzo sobie polecam.

Pozdrawiam,[/quote]
a dostales po tym prace?
przepraszam za bezposredniosc, ale po to sie chyba robi kursy :)


set your deamons free...freedom is just a state of mind.

Offline

 

#10  2008-06-03 09:59:52

  ba10 - Członek DUG

ba10
Członek DUG
Skąd: jesteś ?
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: wybor kursu :)

Kursy, szkolenia i certyfikaty, warto robić jeśli ma się pojęcie co chce się robić i czego wymaga pracodawca. Pod tym kątem należy dobierać to w jakim temacie chcemy pogłębiać swoją wiedzę. Czy to "cisco" czy "red hat" czy "windows" wszystkie te kursy to potężna dawka wiedzy i nie starczy życia by to wszystko opanować dlatego trzeba się ukierunkować w jakiejś dziedzinie w której chcemy i lubimy pracować ( i jak mamy możliwości). Papierek to jedna sprawa, wiedza to druga, a pytanie pracodawcy "Posiada Pan tylko papierek czy też jakies doświadczenie ? " to trzecia sprawa. Więc najpierw się określ czego chcesz i co będzie Tobie potrzebne bo takie gdybanie "może red hat może cisco" to o kant d...y potłuc. He przypomnniała mi się jedna scena z pewnego filmu polskiego "/.../ wystarczy , ze odpowiesz sobie na jedno zajebi....cie ważne pytanie : co lubie w zyciu robić ? a potem zacznij to robić" ;) :D


"Jeżeli chcesz się nauczyć Linuksa, to pierwsze co musisz zrobić to odrzucić wszelkie przyzwyczajenia wyniesione z poprzedniego systemu. Twoja wiedza jest o tyle zgubna, że daje Ci poczucie że coś jednak wiesz — jednak w kontekście Linuksa prawdopodobnie nie wiesz jeszcze nic." Minio
Mój [url=jarekw.eu]Blog[/url], a później [url=tanczymy.com]Tańczymy[/url] ;)

Offline

 

#11  2008-06-03 10:09:57

  maciejewski - Użytkownik

maciejewski
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-05-29

Re: wybor kursu :)

[quote=ba10]Kursy, szkolenia i certyfikaty, warto robić jeśli ma się pojęcie co chce się robić i czego wymaga pracodawca. Pod tym kątem należy dobierać to w jakim temacie chcemy pogłębiać swoją wiedzę. Czy to "cisco" czy "red hat" czy "windows" wszystkie te kursy to potężna dawka wiedzy i nie starczy życia by to wszystko opanować dlatego trzeba się ukierunkować w jakiejś dziedzinie w której chcemy i lubimy pracować ( i jak mamy możliwości). Papierek to jedna sprawa, wiedza to druga, a pytanie pracodawcy "Posiada Pan tylko papierek czy też jakies doświadczenie ? " to trzecia sprawa. Więc najpierw się określ czego chcesz i co będzie Tobie potrzebne bo takie gdybanie "może red hat może cisco" to o kant d...y potłuc. He przypomnniała mi się jedna scena z pewnego filmu polskiego "/.../ wystarczy , ze odpowiesz sobie na jedno zajebi....cie ważne pytanie : co lubie w zyciu robić ? a potem zacznij to robić" ;) :D[/quote]
rozumiem:)
dlatego pytam, bo sam na nie nie jestem w stanie odpowiedziec:)
jak taka dziewica...niby by chciala....ale....
cisco daje te przewage ze chleb jest prawie pewny....a linuks?
no coz coraz bardziej mi sie podoba (ale z czegos trzeba zyc no nie? :)  )-dlatego tym sie raczej bede bawil :)


set your deamons free...freedom is just a state of mind.

Offline

 

#12  2008-06-03 10:13:21

  maciejewski - Użytkownik

maciejewski
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-05-29

Re: wybor kursu :)

poza tym administracja unixa jest tez jakos uwzgledniona w cisco (nieduzo tego chyba, ale jest)


set your deamons free...freedom is just a state of mind.

Offline

 

#13  2008-06-03 10:16:27

  zlyZwierz - Moderator

zlyZwierz
Moderator
Zarejestrowany: 2005-02-18
Serwis

Re: wybor kursu :)

Jeżeli będziesz w czymś dobry - to z tego będzie chleb.
Jeżeli chcesz być tylko jednym z wannabe adminów - odpuść.


[url=http://www.netfix.pro]www.netfix.pro[/url]

Offline

 

#14  2008-06-03 10:22:23

  maciejewski - Użytkownik

maciejewski
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-05-29

Re: wybor kursu :)

hmmm...
wannabe zamienilbym na willbe :)
pozdrawiam:)


set your deamons free...freedom is just a state of mind.

Offline

 

#15  2008-06-03 10:23:33

  ba10 - Członek DUG

ba10
Członek DUG
Skąd: jesteś ?
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: wybor kursu :)

[quote=maciejewski]poza tym administracja unixa jest tez jakos uwzgledniona w cisco (nieduzo tego chyba, ale jest)[/quote]
Przykro mi, że Ciebie rozczaruje ale nie jest.
[quote=maciejewski]cisco daje te przewage ze chleb jest prawie pewny....a linuks?[/quote]
Daje tylko tzw. "Dodatkowy atut", żaden "chleb" nie jest pewien.
[quote=zlyZwierz]Jeżeli będziesz w czymś dobry - to z tego będzie chleb.
Jeżeli chcesz być tylko jednym z wannabe adminów - odpuść.[/quote]
Zgadzam się z przedmówcą.

Ostatnio edytowany przez ba10 (2008-06-03 10:24:10)


"Jeżeli chcesz się nauczyć Linuksa, to pierwsze co musisz zrobić to odrzucić wszelkie przyzwyczajenia wyniesione z poprzedniego systemu. Twoja wiedza jest o tyle zgubna, że daje Ci poczucie że coś jednak wiesz — jednak w kontekście Linuksa prawdopodobnie nie wiesz jeszcze nic." Minio
Mój [url=jarekw.eu]Blog[/url], a później [url=tanczymy.com]Tańczymy[/url] ;)

Offline

 

#16  2008-06-03 10:24:27

  zlyZwierz - Moderator

zlyZwierz
Moderator
Zarejestrowany: 2005-02-18
Serwis

Re: wybor kursu :)

[quote=maciejewski]hmmm...
wannabe zamienilbym na willbe :)[/quote]
życie pokaże... :)


[url=http://www.netfix.pro]www.netfix.pro[/url]

Offline

 

#17  2008-06-03 10:26:07

  maciejewski - Użytkownik

maciejewski
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-05-29

Re: wybor kursu :)

oczywiscie..
ale my tu gadu gadu a znasz moze jakies godne polecenia placowki szkoleniowe w warszawie?


set your deamons free...freedom is just a state of mind.

Offline

 

#18  2008-06-03 19:59:13

  pasqdnik - Pijak ;-P

pasqdnik
Pijak ;-P
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-06

Re: wybor kursu :)

Z własnego doświadczenia*:
- akademia Cisco jest dla ludzi, którzy mają dużo czasu (CCNA trwa 4 semestry). Poza tym, nie zawsze trafisz na odpowiedniego prowadzącego (np takiego, który ma zero pojęcia o konfiguracji urządzeń "w boju", albo odwrotnie - nadgorliwca, który wszystko wie najlepiej i nigdy nie będziesz miał racji ;) ) i twój zapał/optymizm minie tak szybko, jak się zaczął. Rozsądną alternatywą jest zakup jakiejś dobrej publikacji z CiscoPress i przeklikanie tego w Packet Tracerze (pokryje to jakieś 80-90% materiału CCNA). Później można się zapisać na egzamin.
- szkolenia z linuksa to jak "za duży stanik" - zwykły przerost formy nad treścią, chyba, że sponsorem jest pracodawca, który wymaga od Ciebie danego certyfikatu. Jeśli nie, wszystko to (a nawet więcej) czego będą chcieli Cie nauczyć masz za darmo w googlach.
- szkolenia MS, przydatne, dla papierka, jeśli chcesz wpisać to sobie w CV i przykuć uwagę potencjalnego pracodawcy. Później czeka Cię droga przez męki, wieczna walka z infolinią/serwisem/technikami/"derektorami"/specjalistami/księgowymi itp bo to nigdy nie będzie działać tak jak Ty tego chcesz.

To chiba tyle ...

*) Są to moje subiektywne poglądy nt szkoleń IT w Polsce. Nie mam tutaj zamiaru rozpoczynać jakichś wojen ideologicznych. Sam oczywiście się doszkalam i na kursy uczęszczam.


Dum spiro - spero ...
pozdrawiam, pasqdnik

Offline

 

#19  2008-06-04 07:52:32

  Kamyk_^ - Użytkownik

Kamyk_^
Użytkownik
Skąd: Szczecin / Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2005-02-14
Serwis

Re: wybor kursu :)

[quote=maciejewski][quote=Kamyk_^]Ja polecam za to sciezke RedHata - jak i egzamin RHCT. Dwa kursy RH033 i RH133 daja pokazna wiedze, nawet dla malo zaawansowanych uzytkownikow. Robilem ten kurs i egzamin w centrum szkoleniowym Altkom w Warszawie i bardzo sobie polecam.

Pozdrawiam,[/quote]
a dostales po tym prace?
przepraszam za bezposredniosc, ale po to sie chyba robi kursy :)[/quote]
Nie musialem szukac bo juz ja mialem :)


----------------------------------------------------------------------------------------
Debian BePOWER v. 1.0

Offline

 

#20  2008-06-04 19:28:30

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: wybor kursu :)

[quote=maciejewski]no wlasnie :)
ja mam jedynie 2 miesiace doswiadczenia z 2003 server, chcieli mnie nawet wyslac na kurs, ale wyszl tak ze zjezdzam do pl.
nad linuksowymi kursami sie jeszcze zastanowie, bo szperam w tym dugu i szperam i widze ze dopoki nie bede sie tu wypowiadal jak pelnoprawny uzytkownik, nie ma sensu placic za cos , czego mozna sie od Was nauczyc.
no i tu jest za free :)
natomiast wybralem juz i zapisalem sie na cisco na politechnice warszawskiej.mam do nich zaufanie (chociaz troche drogo).
pozdrawiam i dzieki:)

mlody pingwin :)[/quote]
[i](z powodu źle ustawionej daty ww. post został "opublikowany" w październiku ;) i nie dało się go wywalić z nieprzeczytanych... więc go wywaliłem na dobre)[/i]

Ostatnio edytowany przez azhag (2008-06-04 19:37:49)


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
[url=http://www.opencaching.pl]opencaching[/url] :: [url=http://dug.net.pl/sources.list]debian sources.list[/url] :: [url=http://www.linuxportal.pl/blogi/azhag/wpisy]coś jakby blog[/url] :: [url=http://dug.net.pl/]polski portal debiana[/url] :: linux user #403712

Offline

 

#21  2008-06-04 19:39:09

  zlyZwierz - Moderator

zlyZwierz
Moderator
Zarejestrowany: 2005-02-18
Serwis

Re: wybor kursu :)

Miałem uczynić to samo, ale mnie uprzedziłeś :)


[url=http://www.netfix.pro]www.netfix.pro[/url]

Offline

 

#22  2008-06-07 22:06:30

  maciejewski - Użytkownik

maciejewski
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-05-29

Re: wybor kursu :)

poczytalem , powkurzalem Was troche, ale warto bylo :)
postanowilem nastepujaco:
w pazdzierniku 2008 na wydziale elektroniki politechniki warszawskiej staruje kurs ccna, na ktory jestem juz zapisany.sa to cztery semestry "skrojone" do szesciu tygodni kazdy :)   co razem daje okolo 6 miesiecy.
po kazdym semestrze zaliczenie i mozliwosc darmowego korzystania z laboratorium bodaj we srody :)
calosc 4000zl ( nie za tanio, ale zwazywszy, ze chcialem wydac 6000 na LPI- ktore jak ktos zauwazyl o kant .....
:P to tez nie drogo  ).
co moge dodac.
bardzo mi Wasze posty pomogly iprzepraszam jesli kogos zdenerwowalem moim odpowiadaniem na "zaj..scie wazne pytanie" :), jednak koncowy efekt jest wazny.
wybralem cisco bez cienia watpliwosci i na tym mi zalezalo (zeby dokonac wybooru i sie nie zastanawiac czy nie strzelilem gafy)
dzieki wielkie za pomoc i cierpliwosc:)


set your deamons free...freedom is just a state of mind.

Offline

 

#23  2008-06-07 22:34:10

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: wybor kursu :)

pasqdnik, z tymi MS to nie dokonca tak jak mówisz, wiadomo że podstawa jaką robi się czyli instalacja systemu, to tutaj w sumie mozna olac szkolenia, kupic book zawirający dana tematyke poczytac poćwiczyc i iść na egzam. Ale jesli chodzi o egzamy już z w2k3 czy ogólnie serwerówki to można dowiedziec sie sporo, choć racja, wiele z tych rzeczy w srodowisku pracy raz dziala raz nie ;). A co do użerania się potem to wiesz, zalezy z kim musisz hehe pamietaj ze ksiegowe, sekretaki itd. maja swoje sposoby na adminow ;) i nawet domyslna polityka DROP to za malo :D

maciejewski, dobry wybór, pomysl potem nad zrobieniem certyfikatu MS z instalacji systemu (jeden z latwiejszych) i dostaniesz MCP. Z para CCNA i MCP (choc MCSA bylo by bardziej pro) masz mocny argument w CV i na rozmowie. Choc trzeba pamietac ze czesto pomimo wyspecjalizowanych certów i kursów to będziesz siedział np. nad w2k3 i patrzył czy kazdemu profil dobrze dziala, czy w drukarce jest papier, itp. :] Przy czym drobna rada jak juz zaczniesz taka prace i np. mieli by serwer na win i np. nie uzywali by mobilnych profili to sie odczekuje pewien czas potem rzuca sie pomyslem usprawnienia pracy, "sciemnia sie tydzien", a klika sie w jeden dzien i jest podstawa do podwyzki/premi ;)

Offline

 

#24  2008-06-11 19:10:16

  Victor - Użytkownik

Victor
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-04-26

Re: wybor kursu :)

To ja jeszcze dorzuce swoje 5 groszy. O ile jest taka możliwość to odpuść sobie kurs CCNA, a zapisz się na CCNP. Do CCNA spokojnie się przygotujesz sam do października i go zdasz, tak jak ktoś już pisał wyżej, na poziomie CCNA, ćwiczenia można przećwiczyć na Pocket Tracer. Kurs CCNA jest dobry dla kogoś kto nie ma zielonego pojęcia o sieciach, chyba, że ty nie masz.
Jako lekture polecam książki wydawnictwa Sybex.

Offline

 

#25  2008-06-11 23:03:25

  pasqdnik - Pijak ;-P

pasqdnik
Pijak ;-P
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-06

Re: wybor kursu :)

[quote=Victor]Kurs CCNA jest dobry dla kogoś kto nie ma zielonego pojęcia o sieciach, chyba, że ty nie masz.[/quote]
CCNA 1 jest dla ludzi, którzy nie mają pojęcia o routingu/switchingu ogólnie rzecz biorąc. CCNA2 3 i 4 to już jest konfiguracja urządzeń.


Dum spiro - spero ...
pozdrawiam, pasqdnik

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)

[ Generated in 0.017 seconds, 9 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00021 SET CHARSET latin2
0.00006 SET NAMES latin2
0.00216 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='3.136.154.103' WHERE u.id=1
0.00116 REPLACE INTO punbb_online (user_id, ident, logged) VALUES(1, '3.136.154.103', 1714063292)
0.00044 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1714062992
0.00116 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=11567 AND t.moved_to IS NULL
0.00005 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00548 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=11567 ORDER BY p.id LIMIT 0,25
0.00149 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=11567
Total query time: 0.01221 s