Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2008-08-27 22:11:56

  skotx - Członek DUG

skotx
Członek DUG
Skąd: Olkusz
Zarejestrowany: 2008-01-22

[solved] temperatura i zwisy laptopa

Panowie mam takie temperatury na laptopie, gdy chodzi około 30 minut. Nic specjalnego nie jest odpalone, gdy nagle następuje wykrzaczenie obrazu i zwis systemu, tak że jedynie kabel z gniazda. I zastanawiam się czy może to być wina temperatur. Na stacjonarce kiedyś miałem podobne objawy, ale to karta graficzna padała. Jeżeli chodzi o stery do karty to nie ma różnicy czy nv czy nvidia, dzieje się to samo. Przy różnych kernelach też nie ma różnicy.

Kod:

Core0 Temp:  +46.0°C                                    
Core1 Temp:  +53.0°C 
HDD Temp:  53.0°C 
Thermal zone 1: ok 53 C

Temperatury procesora dochądzą nawet do 70 °C.

Padło już wifi, i mam nadzieję że teraz nic nie padło bo się wkurw.. Macie może jakieś pomysły??

Świeży system lenny na świeżym jajku 2.6.26-rc8. Sprawdzę jeszcze czy to samo się dzieje na konsoli przy wyłączonych x'ach ale to dopiero na noc zostawię w takiej formie.

Ostatnio edytowany przez skotx (2008-08-30 11:59:04)


Jeśli mam wysłuchiwać czyichś poglądów, to niech będą one wypowiedziane w formie twierdzącej, wątpliwości sam mam dosyć.

Offline

 

#2  2008-08-27 22:41:24

  Piotr3ks - Też człowiek :-)

Piotr3ks
Też człowiek :-)
Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2007-06-24

Re: [solved] temperatura i zwisy laptopa

Co to za laptok. Sprawdź między czasie obciążenie procka. Czy coś Ciebie nie DDoS'uje. Jakby wymienione wcześniej rzeczy odpadały to odkurzyć wentylatory, przesmarować procka pastą termoprzewodzącą. Być może coś się poluzowało.

Offline

 

#3  2008-08-27 22:52:22

  De_sant - Użytkownik

De_sant
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-02-05

Re: [solved] temperatura i zwisy laptopa

Zainstaluj Win XP oraz Spedfana
W spedfanie ustaw zapisywanie zdarzen do LOGA

i zapuszczaj testy - najpierw PRIME (STRES az padnie)
potem 3dmarka06 az padnie

na koniec sprawdz co jest przyczyna pada - w logu powinny byc anomalie (zbyt wysoka temp - lub dziwne napiecia)

(mozliwe ze wyschla pasta na procku - ale bez logow to mozna tylko gdybac)

Offline

 

#4  2008-08-28 07:27:07

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: [solved] temperatura i zwisy laptopa

Jeśli to intel core duo to 70stopni to normalka dla niego ale przy obciązeniu.

Krytyczna dla niego to 100stopni.


[b]Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW[/b] -> Niech inni na tym skorzystają.
[url=http://dug.net.pl/]Polski portal Debiana[/url]

Offline

 

#5  2008-08-28 18:20:52

  skotx - Członek DUG

skotx
Członek DUG
Skąd: Olkusz
Zarejestrowany: 2008-01-22

Re: [solved] temperatura i zwisy laptopa

[b]Piotr3ks[/b] laptop to Compaq v6171d. Obciążenie cpu jest w normie. Będe musiał go rozkręcić, lecz jak na razie to brakuje mi czasu (system stawiałem 3 dni, więc to samo za siebie mówi :/)

[b]De_sant[/b] nie będę instalował xp na twardym, bo nie trawie tego systemu, wystarczy że mam go na vboxie do celów szkolnych. Ta opcja odpada także z powodu napisanego powyżej.

[b]ilin[/b] : AMD Turion(tm) 64 X2 Mobile Technology TL-50 processors (2 cpu cores).

Z tego co wyczytałem przed chwilą wiatraki w tym laptopie są jednym słowem do dupy i może to jest tego wina. Od godziny laptop chodzi temperatury hdd i thermal zona o ok. 5 °C niższe i nic się nie dzieje, zobaczymy jak długo.


Jeśli mam wysłuchiwać czyichś poglądów, to niech będą one wypowiedziane w formie twierdzącej, wątpliwości sam mam dosyć.

Offline

 

#6  2008-08-29 14:37:34

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: [solved] temperatura i zwisy laptopa

skotx: jesli na gwarancji to wiadomo gdzie go oddac. :]
Ogolnie to jak cala masowka to nieraz sie pierdzielnie jakosc, czyli np zle nalozona pasta termo, czy tez foli montazowa na radiatorze. Rozne rzeczy w kompach skladanych chinskimi metodami juz widzialem.

Metody sprawdzania stanu pasty termo, a raczaj w tym przypadku kleju termo lub tasmy termo (zazwyczaj stosuje sie tasmy 3M) nie bede komentował.

Offline

 

#7  2008-08-30 11:58:43

  skotx - Członek DUG

skotx
Członek DUG
Skąd: Olkusz
Zarejestrowany: 2008-01-22

Re: [solved] temperatura i zwisy laptopa

[b]qluk[/b] już od dawna o tym myślę tylko jest mały problem że jak go oddam (defakto do warszawy i z warszawy dopiero oddadzą go do serwisu) to zostaję bez kompa na miesiąc jak nie więcej. Planuje jakiegoś taniego pc'ta złożyć i korzystać z niego, a później dać go na serwer jak laptop wróci z naprawy, ale co z tego wyjdzie to zobaczymy. Na razie czekam na wypłatę i koniec sesji poprawkowej na studiach. Do tego czasu może odkryje następną zepsutą rzecz.
W sumie to wątek można zamknąć bo raczej na ten temat już nic się nie wymyśli.

A tak z ciekawości jakie wy macie temperatury na laptopach??

Ostatnio edytowany przez skotx (2008-08-30 12:00:13)


Jeśli mam wysłuchiwać czyichś poglądów, to niech będą one wypowiedziane w formie twierdzącej, wątpliwości sam mam dosyć.

Offline

 

#8  2008-08-30 12:10:05

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: [solved] temperatura i zwisy laptopa

Toshiba z intelcoreduo  55-73 w zalezności od obciązenia.
Ta górna granica to lapek musi chodzić kilka godzin na full procesora (np kodowanie filmu albo wieksza kompilacja) w ciepłym pomieszczeniu.

W normalnym użytkowaniu średnio 56-57 stopni.


[b]Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW[/b] -> Niech inni na tym skorzystają.
[url=http://dug.net.pl/]Polski portal Debiana[/url]

Offline

 

#9  2008-08-31 15:34:03

  radziojedi - Gambini

radziojedi
Gambini
Skąd: Śrem
Zarejestrowany: 2008-08-08

Re: [solved] temperatura i zwisy laptopa

A ja proponuje troszke go rozkrecic. Tak, aby troszke swiezego powietrza dochodzilo do radiatora i na takim troszke popracowac. To, jakie temperatury podaje jakis tam programik, to tez moze byc male przeklamanie (no, chyba ze masz jakis fajny sensorek (w sensie sprzet). No i rozumiem, ze wentyle w ogole sie wlaczaja?


"Given enough eyeballs, all bugs are shallow"
Eric Raymond, The Cathedral and the Bazaar: Musings on Linux and Open Source by an Accidental Revolutionary

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)

[ Generated in 0.028 seconds, 12 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00016 SET CHARSET latin2
0.00005 SET NAMES latin2
0.00180 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='18.206.13.112' WHERE u.id=1
0.00143 UPDATE punbb_online SET logged=1711641741 WHERE ident='18.206.13.112'
0.00162 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1711641441
0.00660 DELETE FROM punbb_online WHERE ident='185.191.171.11'
0.00162 DELETE FROM punbb_online WHERE ident='47.128.22.154'
0.00132 DELETE FROM punbb_online WHERE ident='47.128.22.234'
0.00105 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=12155 AND t.moved_to IS NULL
0.00139 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00354 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=12155 ORDER BY p.id LIMIT 0,25
0.00221 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=12155
Total query time: 0.02279 s