Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2008-12-29 10:09:22

  icek - Użytkownik

icek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-06

MythTV - polskie znaki w EPG - poprawka do programu

Od kiedy używam MythTV, czyli od wersji 0.20, w zamiast ogonków mam krzaczki
w EPG.

Do tej pory radziłem sobie umieszczając w bazie SQL wyzwalacz zamieniający
kodowanie stosowane przez Cyfrę i Polsat na Unicode. Nie jest to jednak najlepsze
rozwiązanie, bo zamieniane są także litery z innych alfabetów na nasze ogonki. Dla
osób oglądających platformy inne niż nasze, to nie do przyjęcia, nie można więc tej
poprawki  umieścić w repozytorium SVN.

Napisałem poprawkę do MythTV, która uwzględnia kodowania stosowane przez Polsat
i Cyfrę. Ustaliłem, że Polsat stosuje ISO-8859-2 bez deklaracji strony kodowej. Cyfra
używa ISO-6937 z bajtem strony kodowej ustawionym jak w ISO-8859-9.

Potrzebuję ochotników do testowania tej poprawki. Ponieważ dotyczy polskich platform,
potrzebni są polscy testerzy :) Wymagane jest umiejętność kompilowania MythTV z
repozytorium SVN. Patch jest dla wersji 0.22. nagrodą będą śliczne ogonki w EPG ;)

Poprawkę umieszczę w repozytorium svn.mythtv.org. Mam nadzieję, że zostanie
zaakceptowana i wejdzie do programu. Wtedy nie trzeba będzie już nic robić, żeby
mieć nasze ogonki :)

Jeżeli znajdą się chętni do testowania, opublikuję tą poprawkę jeszcze w tym roku.
Wymaga jeszcze dopracowania, ale Cyfra i Polsat powinny już działać prawidłowo.

P.S. osoby oglądające Cyfrę potrzebują poprawnej obsługi EPG z Polsatu i odwrotnie.
Kanały nadawane wspólnie mają EPG w obu standardach. MythTV dopisuje do bazy
pierwszą nowa pozycję, niezależnie od nadawcy EPG.

Ostatnio edytowany przez icek (2008-12-29 10:10:17)

Offline

 

#2  2008-12-29 17:22:26

  radziojedi - Gambini

radziojedi
Gambini
Skąd: Śrem
Zarejestrowany: 2008-08-08

Re: MythTV - polskie znaki w EPG - poprawka do programu

Moze byc ciezko z testowaniem. Tym bardziej do konca roku. Osobiscie uzywam epgdownloadera, ktory wydaje mi sie, ze sprawdza sie lepiej (obszerniejsze info i program na caly tydzien). Ciezko moze byc z tego wzgledu, ze telewizor mamy jeden i podczas swiat jest lekko obciazony:), a mythtv to jedyne zrodlo tv. Brak kablowki, brak dekodera, brak nawet anteny naziemnej. Pamietam swoje poczatki z sat i mythtv i mnie tez denerwowaly ogonki w EPG np. Polsatu i tym bardziej inicjatywa sluszna, ale nie chcialbym obiecywac szybkiej pomocy z mojej strony, aczkolwiek poprawke predzej czy pozniej na pewno sprawdze.


"Given enough eyeballs, all bugs are shallow"
Eric Raymond, The Cathedral and the Bazaar: Musings on Linux and Open Source by an Accidental Revolutionary

Offline

 

#3  2008-12-29 17:30:54

  voyo - Użytkownik

voyo
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-12-11

Re: MythTV - polskie znaki w EPG - poprawka do programu

ja chetnie potestuje. drażnią mnie juz te krzaki :-P
daj namiar na tego patch'a to zaraz skompiluje.

btw, moglbys podeslac swoją liste kanałów (tabela channels) , tak jak kiedys wkleiles w jakims wątku, ale INSERTY a nie UPDATY ?
mam problem z przeskanowaniem wszystkich transporderów, poleci po kilku-nastu , i koniec, kazdy nastepny to juz same timeouty.

Offline

 

#4  2008-12-29 22:36:00

  icek - Użytkownik

icek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-06

Re: MythTV - polskie znaki w EPG - poprawka do programu

[quote=radziojedi]Osobiscie uzywam epgdownloadera, ktory wydaje mi sie, ze sprawdza sie lepiej (obszerniejsze info i program na caly tydzien).[/quote]
Niestety nie ma tam wszystkich kanałów, poza tym tylko przy wykorzystaniu EPG cyfry mogę nagrywać automatycznie np. mecze NBA.

[quote=radziojedi]Ciezko moze byc z tego wzgledu, ze telewizor mamy jeden i podczas swiat jest lekko obciazony:), a mythtv to jedyne zrodlo tv.[/quote]
To jest argument, tak trzymaj ;) Ja mam chwilowo 3 komputery z MythTV, dlatego szaleję ;)

[quote=voyo]ja chetnie potestuje. drażnią mnie juz te krzaki :-P
daj namiar na tego patch'a to zaraz skompiluje.[/quote]
Musze go najpierw zrobić. Moje MythTV to jeden wielki patch i muszę wykroić z tych zmian tylko to, co dotyczy EPG, a właściwie EIT.
Będzie jutro albo za tydzień, jak dojdę do się siebie po sylwestrze ;)

[quote=voyo]btw, moglbys podeslac swoją liste kanałów (tabela channels) , tak jak kiedys wkleiles w jakims wątku, ale INSERTY a nie UPDATY ?
mam problem z przeskanowaniem wszystkich transporderów, poleci po kilku-nastu , i koniec, kazdy nastepny to juz same timeouty.[/quote]
Jeżeli używasz opensa... wyłącz go, odłącz w mythtv-setup wirtualna kartę od źródła, dodaj prawdziwą kartę, podłącz do źródła i wtedy skanuj.
Jeżeli to nie pomoże, zrobię Ci tą listę. Jest to jednak trochę pracy ;) Swoją drogą Cyfra strasznie miesza z kanałami. Niedawno przenieśli HBO HD
i odbiera się z transpondera Pols...., jedyna pociecha, że jest nadają do tego EPG.

Offline

 

#5  2008-12-30 00:42:27

  voyo - Użytkownik

voyo
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-12-11

Re: MythTV - polskie znaki w EPG - poprawka do programu

[quote=icek][quote=voyo]ja chetnie potestuje. drażnią mnie juz te krzaki :-P
daj namiar na tego patch'a to zaraz skompiluje.[/quote]
Musze go najpierw zrobić. Moje MythTV to jeden wielki patch i muszę wykroić z tych zmian tylko to, co dotyczy EPG, a właściwie EIT.
Będzie jutro albo za tydzień, jak dojdę do się siebie po sylwestrze ;)[/quote]
oki. nie spieszy sie.
[quote=icek][quote=voyo]btw, moglbys podeslac swoją liste kanałów (tabela channels) , tak jak kiedys wkleiles w jakims wątku, ale INSERTY a nie UPDATY ?
mam problem z przeskanowaniem wszystkich transporderów, poleci po kilku-nastu , i koniec, kazdy nastepny to juz same timeouty.[/quote]
Jeżeli używasz opensa... wyłącz go, odłącz w mythtv-setup wirtualna kartę od źródła, dodaj prawdziwą kartę, podłącz do źródła i wtedy skanuj.
Jeżeli to nie pomoże, zrobię Ci tą listę. Jest to jednak trochę pracy ;) Swoją drogą Cyfra strasznie miesza z kanałami. Niedawno przenieśli HBO HD
i odbiera się z transpondera Pols...., jedyna pociecha, że jest nadają do tego EPG.[/quote]
hm... uzywam tego, dobry pomysl warty sprobowania. chociaz pod kaffeine zeskanowało mi sporo wiecej kanałów na tej wirtualnej karcie.
dam znac jutro czy cos pomoglo.

Offline

 

#6  2008-12-30 12:06:19

  icek - Użytkownik

icek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-06

Re: MythTV - polskie znaki w EPG - poprawka do programu

[quote=voyo]ja chetnie potestuje. drażnią mnie juz te krzaki :-P
daj namiar na tego patch'a to zaraz skompiluje.[/quote]
Oto pierwsza wersja:
[url]http://rapidshare.com/files/178104073/eit_pl.081230.diff[/url]

Przed aktualizacją, po zatrzymaniu starego mythbackend, usuń dane
z tabel eit_cache i program. Dane są poprawiane przed wprowadzeniem
do bazy.

Offline

 

#7  2009-01-05 15:23:43

  voyo - Użytkownik

voyo
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-12-11

Re: MythTV - polskie znaki w EPG - poprawka do programu

patch nalozyl sie czysto, rowniez pozniejsze update z svn nic nie napsuł.
kompilacja tez pomyślnie.
niestety narazie nie moge sprawdzic działania, sugerując się Twoją wczesniejsza sugestią odnosnie poskanowania kanałów bez opensasc-ng
zostałem z niedzialającym poprawnie backendem :(
chcialem poskanowac na czystej karcie, i zamienic to co dostane na drugą karte (sascng), i chyba cos w bazie sie pomieszało...
no chyba ze to wina nowej kompilacji... zabrakło mi czasu na zagłębienie tematu. Żona mnie meczyla i filmy ogladałem pod kaffeine :-/

Offline

 

#8  2009-01-05 17:47:05

  icek - Użytkownik

icek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-06

Re: MythTV - polskie znaki w EPG - poprawka do programu

[quote=voyo]patch nalozyl sie czysto, rowniez pozniejsze update z svn nic nie napsuł.[/quote]
Przed "svn update" robi się "svn revert -R ." aby wycofać własne zmiany, po czym nakłada się
je na nową wersję, inaczej może się zrobić galimatias.

[quote=voyo]sugerując się Twoją wczesniejsza sugestią odnosnie poskanowania kanałów bez opensasc-ng[/quote]
Zmiany kart nie są groźne - kanały są związane ze źródłami, wystarczy sparować odpowiednie
źródło i kartę i wszystko wraca do normy. Oczywiście przed zmianami należy zrobić kopię bazy ...
Kopii programu raczej nie robię, spisuję tylko aktualną wersję i w razie potrzeby powracam do niej.

[quote=voyo]Żona mnie meczyla i filmy ogladałem pod kaffeine :-/[/quote]
Chwilowo mam na czym eksperymentować, ale, jak pisałem, można i na działającym systemie,
trzeba tylko robić kopie, szczególnie bazy. Nie poddawaj się - skonfigurowane MythTV to jest
nejlepsze ;)

Offline

 

#9  2009-01-07 00:04:04

  voyo - Użytkownik

voyo
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-12-11

Re: MythTV - polskie znaki w EPG - poprawka do programu

kobie bazy na szczescie mialem, pomoglo przywrocenie.
btw. troche nie fajnie to wygladalo, mythbackend nie wykrzaczal sie, nie pisal nic do logów, o nic sie nie burzyl - poprostu nie nasluchiwał na swoim porcie.

epg działa ok. (przynajmniej jesli chodzi o polskie znaki, z tym nie zauważyłem problemów)
dam znac jesli znajde jakis bug.

natomiast caly frontend sie wykrzacza jak wejde do epg i wybiore jakis kanal (dowolny- FTA albo kodowany), a dziala przelaczanie bezposrednio (strzalki, cyferki).
stawiam jednak ze to wina zrodel z svn (dzisiejsze, rev. 19572)

Offline

 

#10  2009-01-07 11:43:07

  icek - Użytkownik

icek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-06

Re: MythTV - polskie znaki w EPG - poprawka do programu

[quote=voyo]epg działa ok. (przynajmniej jesli chodzi o polskie znaki, z tym nie zauważyłem problemów)
dam znac jesli znajde jakis bug.

natomiast caly frontend sie wykrzacza jak wejde do epg i wybiore jakis kanal (dowolny- FTA albo kodowany), a dziala przelaczanie bezposrednio (strzalki, cyferki).
stawiam jednak ze to wina zrodel z svn (dzisiejsze, rev. 19572)[/quote]
Świetnie, że działa to EPG. Prześlę tego patcha do repozytorium, mam nadzieję, że się tym zajmą.
Miło by było, gdyby osoby zaczynające zabawę z MythTV miały polskie znaki bez konieczności
instalowania poprawek.

Co do problemów z przełączaniem programów, u mnie też pojawiły się po dodaniu nowego kodu
odpowiedzialnego za obsługę odtwarzania. Weszło wtedy PBP i obsługo nagrań w PIP i PBP.
Przetestuj to - świetna sprawa :)

Offline

 

#11  2009-01-07 12:38:13

  voyo - Użytkownik

voyo
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-12-11

Re: MythTV - polskie znaki w EPG - poprawka do programu

no wlasnie widzialem te PBP (PIP był juz wczesniej), po chwili od włączenia wykrzaczał się frontend :-P
i pojawiła się przez to (chyba?) jasno szara obramówka dookoła obrazu (ów).
poczekam jeszcze az ustabilizują...
generalnie jest jedna rzecz ktora narazie mnie zniechęca (wręcz uniemozliwia) korzystanie na stałe z mythtv. założe wątek nowy zeby nie śmiecić.

Offline

 

#12  2010-02-24 22:05:01

  ukasz - Użytkownik

ukasz
Użytkownik
Skąd: wroclaw
Zarejestrowany: 2006-06-21

Re: MythTV - polskie znaki w EPG - poprawka do programu

czy dzialaja polskie znaki ?
pytam sie pozniewaz uzywam innego softu tvheadend
http://lonelycoder.com/hts/

napisalem ticketa
http://trac.lonelycoder.com/hts/ticket/93

ale epg dalej mam z krzaczkami zamiasto polskich znakow.
probowalem zmienic 68 linijke w
http://trac.lonelycoder.com/hts/changeset/3483

na ISO88592 ale dalej nic.

btw. moim zdaniem latwiejszy soft w obsludze niz mythtv. dziala z xbmc :)


[img]http://wiblo.pl/wilk/userbars/debian_user_black.png[/img]

Offline

 

#13  2010-07-21 16:16:54

  radziojedi - Gambini

radziojedi
Gambini
Skąd: Śrem
Zarejestrowany: 2008-08-08

Re: MythTV - polskie znaki w EPG - poprawka do programu

[quote=ukasz](...)pytam sie pozniewaz uzywam innego softu tvheadend (...)[/quote]
Czy możesz coś więcej powiedzieć na temat tego softu? To znaczy, np. jak szybko przełączają się kanały. Jak jest zintegrowany z XBMC (nigdzie nie mogę znaleźć jakiś screenshotów)? Czy faktycznie ustawianie nagrywania można tylko przez przeglądarkę?


"Given enough eyeballs, all bugs are shallow"
Eric Raymond, The Cathedral and the Bazaar: Musings on Linux and Open Source by an Accidental Revolutionary

Offline

 

#14  2011-01-12 23:05:50

  voyo - Użytkownik

voyo
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-12-11

Re: MythTV - polskie znaki w EPG - poprawka do programu

hej,

Icek pewnie masz nową wersje swojego patcha?  (nakładającą się na 0.24)
Czemu nie włączyli tej poprawki ?

Offline

 

#15  2011-01-14 18:18:41

  bigtarget - Nowy użytkownik

bigtarget
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2011-01-14

Re: MythTV - polskie znaki w EPG - poprawka do programu

Widziłem, że jest ticket na to, tylko trzeba dolaczyc patcha.

http://code.mythtv.org/trac/ticket/9480

Icek prośba do Ciebie o wyslanie mi patcha albo bezposrednio do mythtv moze dołączą to do distro.

Dzieki.


PS: Myth tv tez dziala z xbmc i to super. Skrypt: mythbox no i ma web'owe ustawianie nagrywania :)

Ostatnio edytowany przez bigtarget (2011-01-14 18:20:43)

Offline

 

#16  2011-01-25 14:54:26

  icek - Użytkownik

icek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-06

Re: MythTV - polskie znaki w EPG - poprawka do programu

[quote=bigtarget]Icek prośba do Ciebie o wyslanie mi patcha albo bezposrednio do mythtv moze dołączą to do distro.[/quote]
Nie zaglądam tu ostatnio. Patcha nie mam, bo używam gotowego mythtv (z mythbuntu) i skryptu
epgdownloader. Pobieram program ze strony cyfry - jest rewelacyjny. Skryptu nie dołączono
do programu, bo ja go nie wysłałem. Wykorzystałem tam wolne, jak mi się wydawało, bity, które
jednak mogą być wykorzystane (doczytałem to w specyfikacjach dvb) przy innych satelitach.
Zanim to przepisałem, przeszedłem na epgdownloader z pluginem do cyfry.

Offline

 

#17  2011-01-25 15:57:36

  voyo - Użytkownik

voyo
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-12-11

Re: MythTV - polskie znaki w EPG - poprawka do programu

Icek,
Mam Twojego starego patcha. Sproboje - jesli dam rade to go poprawie zeby łykało go >=0.24  i podrzuce do tiketu za Twoją zgodą.
(imho lepsze takie rozwiązanie niż zadne i w efekcie zniechecający brak pl znaczków)

apropos  programu z c+ , nie znalazlem takiego import-pluginu do epgdowloadera, te dostępne do wp i interii nie są rewelacyjne.
Podzielisz się ? :)

Ostatnio edytowany przez voyo (2011-03-07 20:38:46)

Offline

 

#18  2011-01-26 15:22:48

  icek - Użytkownik

icek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-06

Re: MythTV - polskie znaki w EPG - poprawka do programu

[quote=voyo]Mam Twojego starego patcha. Sproboje - jesli dam rade to go poprawie zeby łykało go >=0.24  i podrzuce do tiketu za Twoją zgodą.[/quote]
Oczywiście, choć trzeba ich uprzedzić, że jest tam błąd, o którym pisałem, ale zasada jest
dobra, poprawianie kodowania dla określonych NID.

[quote=voyo]apropos  programu z c+ , nie znalazlem takiego import-pluginu do epgdowloadera, te dostępne do wp i interii nie są rewelacyjne.
Podzielisz się ? :)[/quote]
Już to zrobiłem [url=https://github.com/jakzal/EpgDownloader]git[/url]

Offline

 

#19  2011-03-07 21:03:11

  voyo - Użytkownik

voyo
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-12-11

Re: MythTV - polskie znaki w EPG - poprawka do programu

Wrzuciłem Ickowego patcha do trackera myth'a. Mam nadzieje że to przyjmą.
Dla zainteresowanych

http://code.mythtv.org/trac/ticket/9480

Offline

 

#20  2011-03-20 14:52:28

  pennguin - Nowy użytkownik

pennguin
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2011-03-20

Re: MythTV - polskie znaki w EPG - poprawka do programu

Niestety strona cyfry uległa zmianie (dość poważnej) i opcja z epgdownloaderem odpada, a szkoda bo to było najlepsze źródło programu...Mam nadzieję, że przyjmą tego patcha do myth'a.

Czy ktoś zna plany dotyczące tego pluginu do epgdownloadera? Z chęcią bym pomógł wskrzesić ten plugin jeśli to jest możliwe. Niestety program z WP czy Interii w porównaniu z Cyfrowym był ubogi.

Offline

 

#21  2011-03-23 08:30:35

  icek - Użytkownik

icek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-06

Re: MythTV - polskie znaki w EPG - poprawka do programu

[quote=pennguin]Czy ktoś zna plany dotyczące tego pluginu do epgdownloadera? Z chęcią bym pomógł wskrzesić ten plugin jeśli to jest możliwe.[/quote]
W ciągu tygodnia, może dwóch, będzie już coś działającego do testowania.
Pierwsze próby wypadły pozytywnie. Na szczęście nowa strona to tylko
DHTML i AJAX, a nie Flash.

Ostatnio edytowany przez icek (2011-03-23 10:59:04)

Offline

 

#22  2011-03-23 11:35:17

  radziojedi - Gambini

radziojedi
Gambini
Skąd: Śrem
Zarejestrowany: 2008-08-08

Re: MythTV - polskie znaki w EPG - poprawka do programu

Jeśli to nie tajemnica, to można zapytać z jakich stron będzie pobierany program?


"Given enough eyeballs, all bugs are shallow"
Eric Raymond, The Cathedral and the Bazaar: Musings on Linux and Open Source by an Accidental Revolutionary

Offline

 

#23  2011-03-23 15:22:42

  icek - Użytkownik

icek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-06

Re: MythTV - polskie znaki w EPG - poprawka do programu

[quote=radziojedi]Jeśli to nie tajemnica, to można zapytać z jakich stron będzie pobierany program?[/quote]
Cały czas piszemy o stronie C+. Chodzi o konkretne adresy url?

Offline

 

#24  2011-03-23 16:20:23

  voyo - Użytkownik

voyo
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-12-11

Re: MythTV - polskie znaki w EPG - poprawka do programu

o, ja akurat musialem wyjechac na pare dni z domu, ale żona mi dzisiaj mowiła że nie ma aktualnego programu...
no to sie wyjaśniło dlaczego.


przy okazji dorzuce swoje 3 grosze -
- skrypt C+ który teraz używałem (ten z githuba), miał obcięte opisy, nie sciągał całości, zdarzały się urwane w połowie wyrazu.
- co myślisz zeby do plików listchannels.pl (w pluginach wszystkich) dodać takie coś

Kod:

    if ($export) {
      my $ttt = "\U$1";
      $ttt =~ s/\ /_/g;
      print FILE "\t\t<EXPORT NAME=\"xmltv\" CHANNEL=\"$ttt\" />\n";
    }

ułatwiło mi to bardzo (bo ujednolica) podmiane pluginów na inne - probowałem sobie programy (C+,Interia,WP, teleman), które mi najbardziej pasują.
I wtedy taka zmiana odbywa się (prawie) bezboleśnie, zakladając ze w tabeli channels masz prawidlowo dodane pole xmltv.

Offline

 

#25  2011-03-23 17:11:08

  icek - Użytkownik

icek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-06

Re: MythTV - polskie znaki w EPG - poprawka do programu

[quote=voyo]co myślisz zeby do plików listchannels.pl (w pluginach wszystkich) dodać takie coś[/quote]
Sam nie korzystam z tego skryptu w ten sposób, ale rozumiem problem. Właściwie to bez
znaczenia, można i tak. Jeżeli nie zapomnę, to dołożę, jak tylko skończę nowy program.

P.S. Wersja testowa działa, więc pewnie po weekendzie będzie już działający.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)

[ Generated in 0.013 seconds, 9 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00009 SET CHARSET latin2
0.00004 SET NAMES latin2
0.00170 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='18.223.124.244' WHERE u.id=1
0.00077 REPLACE INTO punbb_online (user_id, ident, logged) VALUES(1, '18.223.124.244', 1714870493)
0.00062 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1714870193
0.00061 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=13057 AND t.moved_to IS NULL
0.00013 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00474 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=13057 ORDER BY p.id LIMIT 0,25
0.00095 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=13057
Total query time: 0.00965 s