Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#51  2006-04-11 21:37:13

  oress - Użytkownik

oress
Użytkownik
Skąd: Opole
Zarejestrowany: 2004-09-06

Re: Linux tylko dla chcacych

ja na TAK

uważam że linux jest systemem w stylu "zrób to sam" a produkty mikrosofciarza są  wstylu "my to zrobimy za Ciebie" (i wszystko spier***my)


Linux register user: #369347
[img]http://img.uptime-project.net/img/12/95717.png[/img] [img]http://img.uptime-project.net/img/2/53561.png[/img]

Offline

 

#52  2006-10-15 03:41:45

  marcusdavidus - Członek DUG

marcusdavidus
Członek DUG
Skąd: z nienacka
Zarejestrowany: 2006-09-08
Serwis

Re: Linux tylko dla chcacych

ja osobiscie uwazam ze windows bdzie ewoluowal w strone typowo multimedialnego systemu okojonego z czasem z innych funkcji oprocz gier muzyki itp zero czegokolwiek bardziej przydatnego .. w tym momencie windows 98 se  jest dla mnie najleprzym systemem microsoftu
xp jest straszny poprostu jest nie do .....gryy.. nigdy go nie mialem i miec nie bede predzej pioron mnie trafi nizx instalne xp na moim kompie ... ja wychowalem sie na q2 starcraft itp ..
znam winde od podzewki przynajmniej 98 bo np xp czesto mnie szokuje gdzie cos tam wlasciwie jest .. ostatnio polazlem do kumpla naprawic system  chcialem zapuscic scandisk a tutaj ni ma ??? no start programy acesoria narzedzia  i chuj wielki i szeroki .. nie ma ... co sobie taki bill gates mysli kiedy ktos kto z zamknietymi oczami potrafi zmodyfikowac w rejestrze systemu najwazniejsze zeczy odpowiedzialne za szybkosc i wydajnosc  a nie moze znalezc w xp scan diska ??? juz nie mwoiac o tym ze jak go wlaczylismy tzn zeby zeskanowal przy kolejnym uruchomieniu sie zawiesil na 72 procentach i zdechl .. co zrobilem zzainstalowalem norton disk doctor .. moglem w sumie uzyc life knoppix 5 ale wolalem nie denerwowac kolegi .. pokazalem mu kubuntu z plytki i knoppixa z plytki i skomentowal ladne nawet ale nie odpale wowa i mi sie nie chce opierd** z tymm . i na tym sie skonczylo .. co do linuksa .. ostatnio troszke gralem na windzie w master of orion 3  wyszedlem z gry naciskam f9 i chcialem wpisac shudown -h now a tutaj nie ma yakuake nic mi sie nie wysuwa .. przez chwile myslalem ze cos mi sie spierdolilo z systemem dopiero po chwili zropzumialem ... naprawde jak na kogos kto siedzial na windzie przez wiele lat a jest w miare inteligentny i ma duzo samozaparcia to ozwiazania linuxa sa poprostu bardziej oczwiste i latwiejsze .. juz nie mowiac o fakcie ze linuks jest dynamiczny a windows statyczny ...


[img]http://i32.photobucket.com/albums/d33/marcusdavidus/marcussyg.png[/img]
C2D E8400, Asus P5N7A-VM, 2x 1gb DDR2 OCZ Reaper 1066, Baracuda 500GB S12 SataII,PSU OCZ stealthXstream 500W, Cooler Asus Triton 77, Buda Cooler Master Elite ,Keys  A4T X7 , Mysz A4T X7 , creative HD1900, Zotac GTX260 AMP2 core 216,Oczka Dell P1130 FD Trinitron

Offline

 

#53  2006-10-15 08:42:50

  Bober - Użytkownik

Bober
Użytkownik
Skąd: Gdynia
Zarejestrowany: 2006-10-12
Serwis

Re: Linux tylko dla chcacych

MS konkuruje tylko z MS. Niech tak  będzie. Nie tracą natym linuksiarze, tylko juzerzy windozy. [/quote]
Wiesz jest jeszcze [url=http://www.mslinux.org]MSLinux[/url] co w pewnym stopniu mozna uznac za konkurencje dla pozostalych Linuxow ;)

Co do scandiska to wystarczy wziasc w opcjach wziasc tryb standardowy windows (chyba) i miec sp2 (tez chyba)


http://www.graal.boo.pl
http://www.graal.boo.pl/forum/

Offline

 

#54  2006-10-15 17:37:44

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: Linux tylko dla chcacych

glosowalem na tak bo: po pierwsze przymusu nie ma trzeba chciec, po drugie aby system dzialal dobrze to trzeba chciec (win u osoby ktora nie chce tez po tygodniu czy dwuch sie wywali ...)

Tez uwazam ze raczej dla chcacych, nawet takie "przyjazne" distra jak mandriva czy fedora po pewnym czasie wymagają użycia w jakim celu konsoli. Co z tego ze instalacja jest prostrza niz windowsa i ze pare rzeczy da sie ustawic w kilkanych konfiguratorach. Predzej czy pozniej i tak bedzie trzeba wpisac cos w konsoli czy wyedytowac jakis plik.[/quote]
a czy to taka tragedia ;-) w win po pewnym czasie aby cos zrobic trzeba skorzystac z regedit, cmd czy tez jakiego ukrytego gdzies programiku ....

Mimo to zeby uzywac linuxa trzeba czasem przeczytac jakiego manual czy poszukac odpowiedzi w dokumentacji, czasem troche poeksperymentowac itp dlatego (przynajmniej narazie) mimo wszystko trzeba wykazywac sporo checi aby ogarnac pewna czesc wiedzy ktora jest potrzeban do uzywania systemu.[/quote]
raczej do administracji nim niz uzywania ... zeby odgadnac powod bluescreena pod windows tez trzeba sie naszukac i poczytac (chyba nawet wiecej) ...

Czy ja zeby jezdzic samochodem musze wiedziec na jakiej zasadzie przenoszony jest naped z silnika na kola i dlaczego tak a nie inaczej. Ja chce wlac paliwa i pojechac i juz. I tu sie zgadzam z normalnymi uzytkownikami. [/quote]
nie musisz ... ale wtedy jak cos w tym samochodzie nawali czy tez chcesz wymienic silnik na mocniejszy, zmienic kolor kontrolek na tablicy ;-) to samemu tego nie robisz ...

Zastanowcie sie czy jak na rynku bylby telewizor ktory wystarczy wlaczyc i odpowiadac na pytanie tak lub nie, a drugi do wyswietlenia na nim obrazu wymagalby ustawiania recznie pliku konfiguracyjnego z czestotliwosciami i tym podobnymi rzeczami i do tego znajomosci czesci z ktorych sie sklada, to co byscie wybrali. [/quote]
moze to moje zpaczenie ale ja bym wybral ten ktory mozna precyzyjnie skonfigurowac a pozniej zrobic kopie tej konfiguracji ;-) a jakby producent dolozyl instrukcje serwisowa z schematami i kod programu sterujacego to byloby milo :-)

na koniec dodam iz w mojej opinii najwazniejsze w popularyzacji linuxa (zmiejszeniu liczby osob kozystajacych z win) to rozwuj wine ... przy windowsach wiele osob trzymaja tak naprawde tylko gry ...

A kazdy z nas zaczynal przygode z komputerem od gier. [/quote]A ja nie :) Możecie wierzyć lub nie, ale kupiłem sobie kompa, żeby się nauczyć programować. Grami się zająłem mniej-więcej 2 lata później.[/quote]
a ja zaczynalem od edytora tekstu a dopiero potem (po ~ roku) byly gry i one zostaly a edytor (formatowanego) tekstu prawie nie ;-)

Ja uważam, że linux jest łatwiejszy od windersa. W windersie wszystko jest cacy do pierwszej awarii, potem zaczyna się pasmo nieszczęść i wydatków [...][/quote]
w pelni popieram :-)

No a mi podoba się, że moge pogrzebac w systemie, tak, żeby coś działało. Na windowsie wszystko działa od razu, ale działa bardzo wolno i niestabilnie, nie to co na Debianie;)[/quote]
dotam ze na win jak nie dziala to nie dziala i juz ;-)


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

#55  2006-10-16 11:29:02

  dziamdziak - Użytkownik

dziamdziak
Użytkownik
Skąd: Mszczonów
Zarejestrowany: 2006-05-16

Re: Linux tylko dla chcacych

większość programistów po prostu nie ma czasu i ochoty utrudniać sobie życia.
Kupują płytkę Billa, instalują, uruchamiają jakiegoś borlanda, czy td'ka i sobie programują i zarabiają pieniążki.
A inni po prostu maja awersje do Billa lub lubią się bawić i mają czas.
Windows też się da skonfigurować, żeby dobrze chodził

W domu mam kompa do testów linuxowych. W robocie mam ubuntu 5.10 bo nie chcialo mi sie sciagac plytek lub netinstall. neo 128 ;/ a na lapie mam win xp he en. Chodzi w miare. Szybko sie uruchamia. jakieś niecałe 30 s. [mówie o hibernacji, normalne włączenie ok 1 minuty] Naprawdę nie narzekam. Czasem tylko trochę go przeskanuję jakimiś czyścicielami rejestru i chodzi ;-) bez restartu nawet czasami i po tydzien. Wiem, że nie chodzi tyle co linux, i po całe miesiące. Ale nasuwa się pytanie po co?
Reasumując, wszystko zależy od preferencji użytkownika. Mój brat ma ibooka4 i jest zadowolny. Dba o niego i działa jak ta lala. Jakbym mu skonfigurował porządnie linuxa to też by był zadowolny ale trzeba mieć do wszystkiego czas ;-)

pozdr


Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Potrafię godzinami siedzieć i przyglądać się jej.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)

[ Generated in 0.019 seconds, 9 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00011 SET CHARSET latin2
0.00005 SET NAMES latin2
0.00168 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='44.200.82.195' WHERE u.id=1
0.00133 REPLACE INTO punbb_online (user_id, ident, logged) VALUES(1, '44.200.82.195', 1711718362)
0.00105 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1711718062
0.00082 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=1408 AND t.moved_to IS NULL
0.00007 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00875 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=1408 ORDER BY p.id LIMIT 50,25
0.00162 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=1408
Total query time: 0.01548 s