Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#601  2010-07-25 05:37:44

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Szkoła rodzenia [Gentoo] — niekończąca się opowieść

A u mnie Gen2 działa  dość dobrze i stabilnie, z wyjątkiem kilku "strasznych" problemów:
Nigdzie nie widzę paczki fortunes-pl - dla rybki wandy :)))
Sensors aplet w gnome nie pokazuje na razie temperatury GPU, pokazuje też tylko jeden rdzeń procka. -pracuję nad tym.

Troszkę rozrabiał make - tzn, po aktualizacji tego pakietu w ramach emerge -e system , 1/3 pakietów zatrzymywała się przy kompilacji.
Ten sam błąd miałem w kwietniu - na [url=http://forum.dug.net.pl/viewtopic.php?id=16561]stabilnym Gen2[/url] przy aktualizacji gcc do 4.4.*.
Pomogło zainstalowanie make z paczki (ze starych zapasów).

Łącznie kłopoty sprawiały cztery paczki:

Kod:

dev-libs/nss-*
sys-devel/make-*
net-misc/wget-1.12-r1
dev-util/cmake-*

W przypadku cmake i nss - trzeba było ściągnąc gotowe paczki z netu.
Overlaye na razie nie rozrabiają, a po przejrzeniu zawartości i zainstalowanieu interesujacych rzeczy, zamierzam je wyłaczyć.

Kb2kskype - nie zamierza się skompilować w żaden sposób, muszę coś innego wymyśleć do bramki skype-telefon, to akurat "spodziewany" kłopot.
Aplet głośności gnome nie działa bez pulseaudio, ale to akurat nic nowego.

Inne braki systemu, odkryte ostatnio:
brak programu typu -oscyloskop" xoscope się nie kompiluje (błędy), gmerlin tez nie zamierza na razie, a potrzebuję coś,
co pokazuje poziom sygnału z mikrofonu.


Biorąc pod uwage wersję gcc - spodziewałem się większych klopotów:

Kod:

gcc -v
.....
gcc version 4.4.4 (Gentoo Hardened 4.4.4-r1 p1.0, pie-0.4.5)

Kernel skompilował się w oparciu o konfigurację z Ubuntu - bez problemów, jedyna zmiana to wybranie zamiast apparmora tomoyo - jako domyślny profil bezpieczeństwa.
Narzędzia do konfiguracji tomoyo są w portage, sam moduł wygląda ciekawie, (zobaczymy, co Samuraje wymyślili ;) )

Gnome szybciej reaguje na klik myszki, szyciej otwiera okna, aniżeli w Ubusiu.
Czcionki w terminalu gnome fatalne, w gnome mniej więcej na poziomie Debiana Squeeze , Ubuś wypada tutaj lepiej.

Kod:

[i] x11-libs/cairo
............
     Installed versions:  1.8.10!t{tbz2}(13:43:52 23.07.2010)(X cleartype opengl svg xcb -aqua -debug -directfb -doc -glitz -lcdfilter)
......

cleartype tu nie pomogło znacząco, zastanawiam się nad przebudowaniem z wł. flagami [b]glitz i lcdfilter[/b], wszelkie sugestie mile widziane.

Start - od pierwszego komunikatu kernela do możliwości zalogowania w drugiej konsoli - około 3 s, od startx -do uruchomienia gnome około 5-6 s.
Ogólnie nieźle, spróbuję wykombinowac jakieś rozwiązanie podobne do nodm.


Ogólnie wsio działa znacznie lepiej, niż się spodziewałem :))))

Pozdrawiam
;)

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2010-07-25 05:45:04)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#602  2010-07-25 08:24:45

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Szkoła rodzenia [Gentoo] — niekończąca się opowieść

[quote=Jacekalex]Troszkę rozrabiał make - tzn, po aktualizacji tego pakietu w ramach emerge -e system , 1/3 pakietów zatrzymywała się przy kompilacji.[/quote]
Coś mi się nie chce wierzyć w ten uwalony od miesięcy [tt]make[/tt] i w to, że nikt poza Tobą by tego nie zauważył...

[quote=Jacekalex]W przypadku cmake i nss - trzeba było ściągnąc gotowe paczki z netu.[/quote]
Skoro coś Ci się nie kompiluje to masz problem, paczki z tinderboxa to nie rozwiązanie, a chwilowe obejście.

[quote=Jacekalex]Aplet głośności gnome nie działa bez pulseaudio, ale to akurat nic nowego.[/quote]
SOA#1

[quote=Jacekalex]Kernel skompilował się w oparciu o konfigurację z Ubuntu[/quote]
tia... Gentoo hardened z kernelem Ubuntu :D

[quote=Jacekalex]Czcionki w terminalu gnome fatalne, w gnome mniej więcej na poziomie Debiana Squeeze , Ubuś wypada tutaj lepiej.[/quote]
To sobie ustaw inne, masz przecież coś takiego jak ustawienia czcionek i renderowania.
Skoro w [i]"Ubusiu"[/i] są dobrze ustawione, to ustaw tak samo i po sprawie...


[img]http://svn.debianart.org/themes/generic/spinner/spinner48px-moreblue.png[/img]

Offline

 

#603  2010-07-25 08:40:17

  marg1 - Gentoowy Głupek

marg1
Gentoowy Głupek
Skąd: Bytom
Zarejestrowany: 2009-05-15

Re: Szkoła rodzenia [Gentoo] — niekończąca się opowieść

Ostatnia część nazwy pakietu to specyficzny dla Linuksa Gentoo numer poprawki programu - ({-r#}). Element ten, tak jak przyrostek, jest opcjonalny. Znak # symbolizuje niezerową liczbę naturalną, np. package-4.5.3-r3.

Numer poprawki jest niezależny od numeru wersji tarballa źródłowego i używany jest do informowania użytkowników o nowych poprawkach specyficznych dla Linuksa Gentoo. Początkowe wersje ebuildów nie posiadają numeru poprawki (np. package-4.5.3) i są postrzegane przez Portage jako posiadające numer poprawki równy zeru. Oznacza to, że kolejne poprawki numerowane są następująco: 1.0 (wersja początkowa), 1.0-r1, 1.0-r2, itd.[/quote]
Martwi mnie to w kontekście kolejnego gcc, więc pytam czy w wypadku gcc na przykład trzeba się spodziewać co chwila jakiejś nowszej poprawionej wersji? Krótko mówiąc czy ebuild oznaczony takim przyrostkiem można traktować jako "rozwojowy" (chociaż nie rc) , czy tak czy że tak powiem wersja "finalna"?

Krótko mówiąc czy to oznaczać może, że w niedługim czasu pojawi się jeszcze kilka nowych wersji tego samego programu uzupełnianych kolejnymi poprawkami, bo jeśli tak, to w przypadku gcc już idę po sznur do piwnicy? ;)

Numer poprawki pakietu powinien zostać zwiększony przez deweloperów Gentoo w momencie, gdy zmiany są na tyle duże, że użytkownicy będą zainteresowani aktualizacją. Zazwyczaj dzieje się tak, kiedy poprawki wprowadzone do ebuilda wpływają na pliki tworzone w czasie instalacji, ale wciąż wykorzystywane są te same źródła programu. Jeśli wprowadzone zostaną jedynie stylistyczne zmiany, nie ma potrzeby podnoszenia numeru poprawki. Również jeśli poprawiony zostanie problem związany z kompilacją, którego doświadczyli niektórzy użytkownicy, nie należy zwiększać numeru poprawki.[/quote]
Tu zawiera się jakby odpowiedź na moje pytanie, no ale nie do końca :)

Ostatnio edytowany przez marg1 (2010-07-25 08:45:32)


marg1@jid.dug.net.pl
Linux User Registration Number: #488674
CISCO CCNA Alumni :)

Offline

 

#604  2010-07-25 09:39:57

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Szkoła rodzenia [Gentoo] — niekończąca się opowieść

[quote=ArnVaker][quote=Jacekalex]Troszkę rozrabiał make - tzn, po aktualizacji tego pakietu w ramach emerge -e system , 1/3 pakietów zatrzymywała się przy kompilacji.[/quote]
Coś mi się nie chce wierzyć w ten uwalony od miesięcy [tt]make[/tt] i w to, że nikt poza Tobą by tego nie zauważył...[/quote]
[url=http://bugs.gentoo.org/show_bug.cgi?id=329153]Zauważył, zauważył[/url]....
[quote=ArnVaker][quote=Jacekalex]W przypadku cmake i nss - trzeba było ściągnąc gotowe paczki z netu.[/quote]
Skoro coś Ci się nie kompiluje to masz problem, paczki z tinderboxa to nie rozwiązanie, a chwilowe obejście.[/quote]
Wiem o tym, ale to akurat nie jest problem.

[quote=ArnVaker][quote=Jacekalex]Kernel skompilował się w oparciu o konfigurację z Ubuntu[/quote]
tia... Gentoo hardened z kernelem Ubuntu :D[/quote]
tia... tia... stage hardened, ale kernel na razie zwykły, z grsecurity/paxem powalczę później, na razie obczajam [url=http://tomoyo.sourceforge.jp/][b]tomoyo[/b][/url] ;D
[quote=ArnVaker][quote=Jacekalex]Czcionki w terminalu gnome fatalne, w gnome mniej więcej na poziomie Debiana Squeeze , Ubuś wypada tutaj lepiej.[/quote]
To sobie ustaw inne, masz przecież coś takiego jak ustawienia czcionek i renderowania.
Skoro w [i]"Ubusiu"[/i] są dobrze ustawione, to ustaw tak samo i po sprawie...[/quote]
Czcionki w terminalu często zachodzą na siebie i mają różne odstępy, trochę utrudnia to czytanie (w Debianie Sgueeze było to samo)
W gnome - w innych oknach są w porządku, a Ubuś prawdopdobnie dlatego wyglada lepiej, że na 95% ma czcionki "pożyczone" z Apple lub Adobe,  względnie gruntownie przetworzone przez grafików.
Ma też poprawione kolory w motywach gnome (nie wspominając o Ubuntu Studio).
W końcu Cannonical próbuje brać się za łeb z Apple, więc musieli trochę pomajstrować przy grafice.

Właśnie instaluję  fonty Adobe 100 i 75 (dpi) - zobacze, czy to coś zmieni.

A gentoo - wyszło raczej normalne, nie hardened:
mała ciekawostka - mam jedno gcc-4.4.4:

Kod:

~ # gcc-config -l
 [1] i686-pc-linux-gnu-4.4.4 *
 [2] i686-pc-linux-gnu-4.4.4-hardenednopie
 [3] i686-pc-linux-gnu-4.4.4-hardenednopiessp
 [4] i686-pc-linux-gnu-4.4.4-hardenednossp
 [5] i686-pc-linux-gnu-4.4.4-vanilla

I ciekaw jestem, czy przełączanie się pomiędzy tymi wersjami wymaga jakichś kombinacji z bibliotekami, czy można ich używać zamiennie, np. co sie da kompilować wersją hardenednopiessp (opcja 3), a co nie poszło, zwykłym (opcja 1).

Co nie zmienia faktu, że tym razem Gentuś mnie bardzo przyjemnie zaskoczył :)))))))))))

Pozdrawiam
;)

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2010-07-25 09:53:03)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#605  2010-07-25 10:01:12

  marg1 - Gentoowy Głupek

marg1
Gentoowy Głupek
Skąd: Bytom
Zarejestrowany: 2009-05-15

Re: Szkoła rodzenia [Gentoo] — niekończąca się opowieść

[quote=Jacekalex]I ciekaw jestem, czy przełączanie się pomiędzy tymi wersjami wymaga jakichś kombinacji z bibliotekami, czy można ich używać zamiennie, np. co sie da kompilować wersją hardenednopiessp (opcja 3), a co nie poszło, zwykłym (opcja 1).[/quote]
Wygląda na to, że to są różne wersje zatem wedle mnie wymaga to przynajmniej przekompilowania nim libtool, ale ja się mogę nie znać ;)


marg1@jid.dug.net.pl
Linux User Registration Number: #488674
CISCO CCNA Alumni :)

Offline

 

#606  2010-07-25 10:44:33

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Szkoła rodzenia [Gentoo] — niekończąca się opowieść

[quote=marg1]Krótko mówiąc czy to oznaczać może, że w niedługim czasu pojawi się jeszcze kilka nowych wersji tego samego programu uzupełnianych kolejnymi poprawkami, bo jeśli tak, to w przypadku gcc już idę po sznur do piwnicy? ;)[/quote]
Oczywiście... przecież wersja rozwojowa [tt]~arch[/tt] jest właśnie po to, żeby poprawiać i testować oprogramowanie zanim trafi do [i]stable[/i]. Jak Cię bolą aktualizacje, to po co wybrałeś tę wersję? Zresztą możesz przecież siedzieć cały czas na tym samym [i]gcc[/i] albo dać mu [tt]-~amd64[/tt].

[quote=Jacekalex][url=http://bugs.gentoo.org/show_bug.cgi?id=329153]Zauważył, zauważył[/url]....[/quote]
Jaki to zgłoszenie ma w ogóle związek z tym co wcześniej pisałeś?

[quote=Jacekalex]Czcionki w terminalu często zachodzą na siebie i mają różne odstępy, trochę utrudnia to czytanie (w Debianie Sgueeze było to samo)[/quote]
Ale to jest tylko kwestia doboru i ustawienia czcionek ;) U mnie nic na siebie nie zachodzi i nie ma różnych odstępów...

[quote=Jacekalex]Ma też poprawione kolory w motywach gnome (nie wspominając o Ubuntu Studio).[/quote]
Te domyślne motywy i tak są paskudne ;]

Jeszcze co do tego:
[quote=Jacekalex]zastanawiam się nad przebudowaniem z wł. flagami glitz i lcdfilter, wszelkie sugestie mile widziane.[/quote]
[i]glitz[/i] mam globalnie, natomiast tego drugiego nigdy nie używałem.


[img]http://svn.debianart.org/themes/generic/spinner/spinner48px-moreblue.png[/img]

Offline

 

#607  2010-07-25 10:48:59

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Szkoła rodzenia [Gentoo] — niekończąca się opowieść

[quote=marg1][quote=Jacekalex]I ciekaw jestem, czy przełączanie się pomiędzy tymi wersjami wymaga jakichś kombinacji z bibliotekami, czy można ich używać zamiennie, np. co sie da kompilować wersją hardenednopiessp (opcja 3), a co nie poszło, zwykłym (opcja 1).[/quote]
Wygląda na to, że to są różne wersje zatem wedle mnie wymaga to przynajmniej przekompilowania nim libtool, ale ja się mogę nie znać ;)[/quote]
Przekompilowanie libtool jest konieczne przy zmianie/aktualizacji gcc.
Natomiast tu jest ciągle jedno i to samo gcc,myślę - ze te wersje różnią sie tylko flagami.
Gdybym spróbował caly system kompilować profilem hardenednopiespp - lub innym, to częsć programów by się nie skompilowała.

Ale chętnie wyslucham opinii kogoś, kto zna tą opcje Gentoo Hardened, bo jest to coś - co pokazało się chyba w ciagu ostatniego roku.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2011-02-17 23:53:16)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#608  2010-07-25 11:04:19

  k4misiek - Green Reaper

k4misiek
Green Reaper
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-11-11

Re: Szkoła rodzenia [Gentoo] — niekończąca się opowieść

Nikt nie wspomniał o eselect fontconfig list, wiec ja to zrobię.
Włącz 10-unhinted.conf i ustaw jakąś czcionkę Mono, lubię DejaVu Sans Mono 9;)

A tak przy okazji, poszukuję ebuilda z x11-themes/gtk-engines-murrine >= niż wersja z Ubuntu Lucid(tylko nie trunk) dla motywu Ubuntu Dust 0.5.


You are registered as user [b]#464141[/b] with the Linux Counter

Offline

 

#609  2010-07-25 11:15:48

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Szkoła rodzenia [Gentoo] — niekończąca się opowieść

[quote=k4misiek]A tak przy okazji, poszukuję ebuilda z x11-themes/gtk-engines-murrine >= niż wersja z Ubuntu Lucid(tylko nie trunk) dla motywu Ubuntu Dust 0.5.[/quote]
Jest przecież 0.90.3 nawet w głównym drzewie :)


[img]http://svn.debianart.org/themes/generic/spinner/spinner48px-moreblue.png[/img]

Offline

 

#610  2010-07-25 11:27:03

  winnetou - złodziej wirków ]:->

winnetou
złodziej wirków ]:->
Skąd: Jasło/Rzeszów kiedyś Gdańs
Zarejestrowany: 2008-03-31
Serwis

Re: Szkoła rodzenia [Gentoo] — niekończąca się opowieść

Takie pytanko do wszystkich :) Jakie macie dyski że system wstaje Wam w kilka/kilkanaście sekund? Na moim lapku z dyskiem 5400 rpm start to ciągle około 20-25 sekund choćby nie wiem jak się starał ;] Czas od pierwszego komunikatu zaraz po enterze w grubie do logowania na TTY. Równoległe uruchamianie jest włączone.. nie wiem już sam może wicd spowalnia... Arn mistrzu mój jakieś podpowiedzi co zepsuć żeby naprawić? Tylko opcja wymiany twardziela na razie nie wchodzi w grę :)


LRU: #472938
[b]napisz do mnie:[/b] ola@mojmail.eu
[url=http://valhalla.org.pl]Hołmpejdż[/url] | [url=http://valhalla.org.pl/foto]Galerie[/url] | [url=http://valhalla.org.pl/tech]"Twórczość"[/url] || [url=http://img.munn.in]Free Image Hosting[/url]

Offline

 

#611  2010-07-25 11:29:37

  ippo76 - fakam fszycho

ippo76
fakam fszycho
Zarejestrowany: 2009-02-22
Serwis

Re: Szkoła rodzenia [Gentoo] — niekończąca się opowieść

Spoko Wodzu, też tak mam na lapku :) Na blaszaku sam system wstaje szybciej ale zanim się grub załaduje, to bios zamula z 15 s. przeszukując sprzęt ;)


ippo76@jid.dug.net.pl

Moja składka do ZUS = 2/3, moja składka do OFE = 1/3;
Stan mojego konta w ZUS = 2XYZ, stan konta w OFE = 3XYZ.

Offline

 

#612  2010-07-25 11:45:48

  k4misiek - Green Reaper

k4misiek
Green Reaper
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-11-11

Re: Szkoła rodzenia [Gentoo] — niekończąca się opowieść

[quote=ArnVaker][quote=k4misiek]A tak przy okazji, poszukuję ebuilda z x11-themes/gtk-engines-murrine >= niż wersja z Ubuntu Lucid(tylko nie trunk) dla motywu Ubuntu Dust 0.5.[/quote]
Jest przecież 0.90.3 nawet w głównym drzewie :)[/quote]
To spróbuj tą wersję zmusić do działania z https://launchpad.net/dusttheme/0.5/0.5.0 .
Powodzenia, wersja z Gentoo != wersja z Ubuntu.

Ostatnio edytowany przez k4misiek (2010-07-25 11:46:47)


You are registered as user [b]#464141[/b] with the Linux Counter

Offline

 

#613  2010-07-25 12:00:55

  winnetou - złodziej wirków ]:->

winnetou
złodziej wirków ]:->
Skąd: Jasło/Rzeszów kiedyś Gdańs
Zarejestrowany: 2008-03-31
Serwis

Re: Szkoła rodzenia [Gentoo] — niekończąca się opowieść

Czas przejść portage 2.2 :) Właśnie sobie leci emerge -e world. Tylko 596 paczek z czego najwięcej przy kompilacji zejdzie na xulrunner, gcc, glibc i chromium ;]


LRU: #472938
[b]napisz do mnie:[/b] ola@mojmail.eu
[url=http://valhalla.org.pl]Hołmpejdż[/url] | [url=http://valhalla.org.pl/foto]Galerie[/url] | [url=http://valhalla.org.pl/tech]"Twórczość"[/url] || [url=http://img.munn.in]Free Image Hosting[/url]

Offline

 

#614  2010-07-25 12:02:50

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Szkoła rodzenia [Gentoo] — niekończąca się opowieść

[quote=winnetou]Arn mistrzu mój jakieś podpowiedzi co zepsuć żeby naprawić?[/quote]
Też mi coś :D Ja tam nic nie wiem — nic pod tym kątem w Gentoo nie optymalizowałem... głównie kwestia sprzętu pewnie.

[quote=k4misiek]To spróbuj tą wersję zmusić do działania z https://launchpad.net/dusttheme/0.5/0.5.0 .
Powodzenia, wersja z Gentoo != wersja z Ubuntu.[/quote]
Spokojnie... nie będę specjalnie dla Ciebie próbował odpalać czegoś co w żaden sposób nie jest mi do szczęścia potrzebne. Piszesz, że szukasz ebuilda w wersji odpowiadającej tej z Ubuntu nie podając nawet o jaką Ci chodzi. Sprawdziłem jaka jest w Ubuntu: [i]0.90.3[/i], w Gentoo też... także nie wiem czemu się mnie czepiasz. W Ubuntu jest dokładnie [i]0.90.3+git20100323-0ubuntu3[/i], czyli pewnie zrzut z gita z [i]20100323[/i] + może jakieś patche deweloperów Ubuntu. Aktualną wersję z gita możesz sobie skompilować z live-ebuilda (jest w [i]devnull[/i]), ale czy będzie ona pasowała do tego motywu z Ubuntu to nie wiem... i sprawdzać nie zamierzam.

Ostatnio edytowany przez ArnVaker (2010-07-25 12:17:52)


[img]http://svn.debianart.org/themes/generic/spinner/spinner48px-moreblue.png[/img]

Offline

 

#615  2010-07-25 12:07:52

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Szkoła rodzenia [Gentoo] — niekończąca się opowieść

U mnie desktop - Seagate 400GB NS -wersja przystosowana do raid -model ST3400620NS.
Transfery dysku:

Kod:

/dev/sda:
Timing buffered disk reads:  230 MB in  3.02 seconds =  76.07 MB/sec
Timing cached reads:   5812 MB in  2.00 seconds = 2909.81 MB/sec

Pozdrawiam
;)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#616  2010-07-25 12:10:04

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Szkoła rodzenia [Gentoo] — niekończąca się opowieść

[quote=k4misiek][quote=ArnVaker][quote=k4misiek]A tak przy okazji, poszukuję ebuilda z x11-themes/gtk-engines-murrine >= niż wersja z Ubuntu Lucid(tylko nie trunk) dla motywu Ubuntu Dust 0.5.[/quote]
Jest przecież 0.90.3 nawet w głównym drzewie :)[/quote]
To spróbuj tą wersję zmusić do działania z https://launchpad.net/dusttheme/0.5/0.5.0 .
Powodzenia, wersja z Gentoo != wersja z Ubuntu.[/quote]
Przecież schemat GTK można wypakować z paczek Debiana/Ubuntu - powrzucać do folderów w usr i gotowe.
W czym problem?


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#617  2010-07-25 13:37:25

  k4misiek - Green Reaper

k4misiek
Green Reaper
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-11-11

Re: Szkoła rodzenia [Gentoo] — niekończąca się opowieść

[quote=ArnVaker][quote=winnetou]Arn mistrzu mój jakieś podpowiedzi co zepsuć żeby naprawić?[/quote]
Też mi coś :D Ja tam nic nie wiem — nic pod tym kątem w Gentoo nie optymalizowałem... głównie kwestia sprzętu pewnie.

[quote=k4misiek]To spróbuj tą wersję zmusić do działania z https://launchpad.net/dusttheme/0.5/0.5.0 .
Powodzenia, wersja z Gentoo != wersja z Ubuntu.[/quote]
Spokojnie... nie będę specjalnie dla Ciebie próbował odpalać czegoś co w żaden sposób nie jest mi do szczęścia potrzebne. Piszesz, że szukasz ebuilda w wersji odpowiadającej tej z Ubuntu nie podając nawet o jaką Ci chodzi. Sprawdziłem jaka jest w Ubuntu: [i]0.90.3[/i], w Gentoo też... także nie wiem czemu się mnie czepiasz. W Ubuntu jest dokładnie [i]0.90.3+git20100323-0ubuntu3[/i], czyli pewnie zrzut z gita z [i]20100323[/i] + może jakieś patche deweloperów Ubuntu. Aktualną wersję z gita możesz sobie skompilować z live-ebuilda (jest w [i]devnull[/i]), ale czy będzie ona pasowała do tego motywu z Ubuntu to nie wiem... i sprawdzać nie zamierzam.[/quote]
Dziękuję bardzo: ). -*9999 z devnull skompilowało się i zainstalowało bez żadnego problemu(motyw również działa) w porównaniu do ebuilda z gnome-live.
Nie miałem zamiaru Ciebie atakować, może z tego co napisałem tak to zabrzmiało ale nie miało takiego celu.

[quote=Jacekalex][quote=k4misiek][quote=ArnVaker]Jest przecież 0.90.3 nawet w głównym drzewie :)[/quote]
To spróbuj tą wersję zmusić do działania z https://launchpad.net/dusttheme/0.5/0.5.0 .
Powodzenia, wersja z Gentoo != wersja z Ubuntu.[/quote]
Przecież schemat GTK można wypakować z paczek Debiana/Ubuntu - powrzucać do folderów w usr i gotowe.
W czym problem?[/quote]
Mówiliśmy o silniku wymaganym przez schemat(motyw).

Ostatnio edytowany przez k4misiek (2010-07-25 14:05:51)


You are registered as user [b]#464141[/b] with the Linux Counter

Offline

 

#618  2010-07-25 15:53:04

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Szkoła rodzenia [Gentoo] — niekończąca się opowieść

[quote=k4misiek]Nie miałem zamiaru Ciebie atakować, może z tego co napisałem tak to zabrzmiało ale nie miało takiego celu.[/quote]
No to kicha... znowu weekend bez flame'a :(


[img]http://svn.debianart.org/themes/generic/spinner/spinner48px-moreblue.png[/img]

Offline

 

#619  2010-07-25 16:07:08

  ippo76 - fakam fszycho

ippo76
fakam fszycho
Zarejestrowany: 2009-02-22
Serwis

Re: Szkoła rodzenia [Gentoo] — niekończąca się opowieść

Arn, masz niemodny kapelusz ;)


ippo76@jid.dug.net.pl

Moja składka do ZUS = 2/3, moja składka do OFE = 1/3;
Stan mojego konta w ZUS = 2XYZ, stan konta w OFE = 3XYZ.

Offline

 

#620  2010-07-25 22:34:01

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Szkoła rodzenia [Gentoo] — niekończąca się opowieść

A u mnie Gentoo dziala wyraźnie stabilnie i lepiej niż Ubuś, grafikę poprawiam, będzie ok.
Straszny problem - GNOME Sensors Applet  nie pokazuje temperatury nvidii, pokazuje też tylko jeden rdzeń procka.
Niekompilowalny kb2kskype - sciągnąłem paczkę do Debiana, rozpakowalem i podlinkowałem biblioteki - działa.

[quote=ArnVaker][quote=Jacekalex]Kernel skompilował się w oparciu o konfigurację z Ubuntu[/quote]
tia... Gentoo hardened z kernelem Ubuntu :D[/quote]
...kernelem ubuntu :D

Kod:

 ~ # localhost ~ # lsmod
Module                  Size  Used by
nvidia              10217450  38 
localhost ~ #

- tia, tia, wszystko działa podręcznikowo. :)))


Pozdrawiam
;)

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2010-07-25 22:34:35)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#621  2010-07-26 16:09:33

  marg1 - Gentoowy Głupek

marg1
Gentoowy Głupek
Skąd: Bytom
Zarejestrowany: 2009-05-15

Re: Szkoła rodzenia [Gentoo] — niekończąca się opowieść

Aktualizowałem kernel i zaś mam problemy z uruchomieniem gentoo. Tzn uruchamia się, ale potem mówi, że nie może zamontować roota, że nie możę znaleźć cokolwiek bym mu nie. Root w grub.cfg jest ustawiony na 1,3, ale ja na tej partycji mam przecież Debiana Zaś jak wpisze 1,1 albo 0,1 to jest to samo, więc nie rozumiem nic.
Cokolwiek mu tam potem podam /dev/sda1 /sdb1, nic nie umie zamontować. Lepsze jest wrogiem dobrego :(


marg1@jid.dug.net.pl
Linux User Registration Number: #488674
CISCO CCNA Alumni :)

Offline

 

#622  2010-07-26 16:20:52

  k4misiek - Green Reaper

k4misiek
Green Reaper
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-11-11

Re: Szkoła rodzenia [Gentoo] — niekończąca się opowieść

Logi logi logi logi, daj dokładne logi. Może być zdjęcie w miejscu gdzie się zatrzymuje.

Ostatnio edytowany przez k4misiek (2010-07-26 16:21:06)


You are registered as user [b]#464141[/b] with the Linux Counter

Offline

 

#623  2010-07-26 16:45:54

  marg1 - Gentoowy Głupek

marg1
Gentoowy Głupek
Skąd: Bytom
Zarejestrowany: 2009-05-15

Re: Szkoła rodzenia [Gentoo] — niekończąca się opowieść

Kod:

Mount: Mounting /dev/hdb1 on newroot failed: Invalid argument 
Could not mount specified root, try again 
Could not find rhe root block device in
Please specify a device to boot, or "shell" for a shell:

I chodzi o to, że czy mu wpisze /dev/hdb1, czy sdb1 czy sda1 to wszystko jeden kit..
Gentoo mam na pierwszej partycji tego dysku więc nie wiem, czemu tak jest

Teraz dobrze coś w tym stylu :)

No to skoro mu wskazuje a dalej nie chce montować, to co jest? Jeszcze dla ścisłości config kernela uzupełniłem o Ext4, tak jak ostatnio i tak samo jak ostatnio robiłem go genkernelem...

Ostatnio edytowany przez marg1 (2010-07-26 17:02:15)


marg1@jid.dug.net.pl
Linux User Registration Number: #488674
CISCO CCNA Alumni :)

Offline

 

#624  2010-07-26 17:57:57

  acei - Użytkownik

acei
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-10-08

Re: Szkoła rodzenia [Gentoo] — niekończąca się opowieść

Genkernel to zło. :)

Hint:

Kod:

vi /etc/fstab

Ostatnio edytowany przez acei (2010-07-26 18:01:22)

Offline

 

#625  2010-07-26 21:41:53

  marg1 - Gentoowy Głupek

marg1
Gentoowy Głupek
Skąd: Bytom
Zarejestrowany: 2009-05-15

Re: Szkoła rodzenia [Gentoo] — niekończąca się opowieść

Kod:

Urządzenie Rozruch   Początek      Koniec   Bloków   ID  System
/dev/sda1               1        1275    10241406   83  Linux
/dev/sda2            1276        1281       48195    5  Rozszerzona
/dev/sda3            1282        2556    10241437+  83  Linux
/dev/sda4            2557       19929   139548622+  83  Linux
/dev/sda5            1276        1281       48163+  83  Linux

Kod:

# <fs>            <mountpoint>    <type>        <opts>        <dump/pass>

UUID=150b8d07-75ef-4128-a786-929858a026f5         /boot        ext4  defaults   1 2

UUID=065f44a0-4450-4db2-8ddd-871d0389b28b        /         ext4    errors=remount-ro       0       1


UUID=081b3e27-4851-480a-9c72-9a86f5f46a9d       /media/dane          ext4 defaults 0 0

UUID=2ECC241ACC23DB3C                          /media/Sata            ntfs-3g auto,uid=1000,gid=1001,locale=pl_PL.UTF8 0 0 

/dev/cdrom  /mnt/cdrom   auto    noauto,user          0 0

proc        /proc        proc    defaults             0 0

shm         /dev/shm     tmpfs   nodev,nosuid,noexec  0 0

Kod:

root@Debek:/home/marg1# ls -lF /dev/disk/by-uuid
razem 0
lrwxrwxrwx 1 root root 10 07-26 21:16 065f44a0-4450-4db2-8ddd-871d0389b28b -> ../../sda1
lrwxrwxrwx 1 root root 10 07-26 21:16 081b3e27-4851-480a-9c72-9a86f5f46a9d -> ../../sda4
lrwxrwxrwx 1 root root 10 07-26 21:16 150b8d07-75ef-4128-a786-929858a026f5 -> ../../sda3
lrwxrwxrwx 1 root root 10 07-26 21:16 2ECC241ACC23DB3C -> ../../sdb5
lrwxrwxrwx 1 root root 10 07-26 21:16 6b6fdca0-dd5e-4145-ad42-4f5f7afdeaef -> ../../sda5
lrwxrwxrwx 1 root root 10 07-26 21:16 82183D5B183D5001 -> ../../sdb1

Gentoo mam na /dev/sda1
/dev/sda5 to partycja boot.

Kod:

 DO NOT EDIT THIS FILE
#
# It is automatically generated by grub-mkconfig using templates
# from /etc/grub.d and settings from /etc/default/grub
#

### BEGIN /etc/grub.d/00_header ###
if [ -s $prefix/grubenv ]; then
  load_env
fi
set default="0"
if [ "${prev_saved_entry}" ]; then
  set saved_entry="${prev_saved_entry}"
  save_env saved_entry
  set prev_saved_entry=
  save_env prev_saved_entry
  set boot_once=true
fi

function savedefault {
  if [ -z "${boot_once}" ]; then
    saved_entry="${chosen}"
    save_env saved_entry
  fi
}

function load_video {
  insmod vbe
  insmod vga
  insmod video_bochs
  insmod video_cirrus
}

insmod part_msdos
insmod ext2
set root='(hd1,msdos3)'
search --no-floppy --fs-uuid --set 150b8d07-75ef-4128-a786-929858a026f5
if loadfont /usr/share/grub/unicode.pf2 ; then
  set gfxmode=640x480
  load_video
  insmod gfxterm
fi
if terminal_output gfxterm ; then true ; else
  # For backward compatibility with versions of terminal.mod that don't
  # understand terminal_output
  terminal gfxterm
fi
insmod part_msdos
insmod ext2
set root='(hd1,msdos3)'
search --no-floppy --fs-uuid --set 150b8d07-75ef-4128-a786-929858a026f5
set locale_dir=($root)/boot/grub/locale
set lang=pl
insmod gettext
set timeout=5
### END /etc/grub.d/00_header ###

### BEGIN /etc/grub.d/01_os-prober ###
menuentry "Windows 7 (loader) (on /dev/sda1)" {
    insmod part_msdos
    insmod ntfs
    set root='(hd0,msdos1)'
    search --no-floppy --fs-uuid --set 82183d5b183d5001
    chainloader +1
}
menuentry "Windows Vista (loader) (on /dev/sda5)" {
    insmod part_msdos
    insmod ntfs
    set root='(hd0,msdos5)'
    search --no-floppy --fs-uuid --set 2ecc241acc23db3c
    chainloader +1
}
menuentry "Gentoo GNU/Linux, with Linux x86_64-2.6.34-gentoo-r2 (on /dev/sdb1)" {
    insmod part_msdos
    insmod ext2
    set root='(hd1,msdos3)'
    search --no-floppy --fs-uuid --set 150b8d07-75ef-4128-a786-929858a026f5
    linux /kernel-genkernel-x86_64-2.6.34-gentoo-r2 root=UUID=065f44a0-4450-4db2-8ddd-871d0389b28b ro
    initrd /initramfs-genkernel-x86_64-2.6.34-gentoo-r2
}
menuentry "Gentoo GNU/Linux, with Linux x86_64-2.6.34-gentoo-r2 (recovery mode) (on /dev/sdb1)" {
    insmod part_msdos
    insmod ext2
    set root='(hd1,msdos3)'
    search --no-floppy --fs-uuid --set 150b8d07-75ef-4128-a786-929858a026f5
    linux /kernel-genkernel-x86_64-2.6.34-gentoo-r2 root=UUID=065f44a0-4450-4db2-8ddd-871d0389b28b ro single
    initrd /initramfs-genkernel-x86_64-2.6.34-gentoo-r2
}
### END /etc/grub.d/01_os-prober ###

### BEGIN /etc/grub.d/04_linux ###
menuentry "Debian GNU/Linux, with Linux 2.6.32-5-amd64" {
    insmod part_msdos
    insmod ext2
    set root='(hd1,msdos3)'
    search --no-floppy --fs-uuid --set 150b8d07-75ef-4128-a786-929858a026f5
    echo    Loading Linux 2.6.32-5-amd64 ...
    linux    /boot/vmlinuz-2.6.32-5-amd64 root=UUID=150b8d07-75ef-4128-a786-929858a026f5 ro  quiet
    echo    Loading initial ramdisk ...
    initrd    /boot/initrd.img-2.6.32-5-amd64
}
menuentry "Debian GNU/Linux, with Linux 2.6.32-5-amd64 (recovery mode)" {
    insmod part_msdos
    insmod ext2
    set root='(hd1,msdos3)'
    search --no-floppy --fs-uuid --set 150b8d07-75ef-4128-a786-929858a026f5
    echo    Loading Linux 2.6.32-5-amd64 ...
    linux    /boot/vmlinuz-2.6.32-5-amd64 root=UUID=150b8d07-75ef-4128-a786-929858a026f5 ro single 
    echo    Loading initial ramdisk ...
    initrd    /boot/initrd.img-2.6.32-5-amd64
}
menuentry "Debian GNU/Linux, with Linux 2.6.32-3-amd64" {
    insmod part_msdos
    insmod ext2
    set root='(hd1,msdos3)'
    search --no-floppy --fs-uuid --set 150b8d07-75ef-4128-a786-929858a026f5
    echo    Loading Linux 2.6.32-3-amd64 ...
    linux    /boot/vmlinuz-2.6.32-3-amd64 root=UUID=150b8d07-75ef-4128-a786-929858a026f5 ro  quiet
    echo    Loading initial ramdisk ...
    initrd    /boot/initrd.img-2.6.32-3-amd64
}
menuentry "Debian GNU/Linux, with Linux 2.6.32-3-amd64 (recovery mode)" {
    insmod part_msdos
    insmod ext2
    set root='(hd1,msdos3)'
    search --no-floppy --fs-uuid --set 150b8d07-75ef-4128-a786-929858a026f5
    echo    Loading Linux 2.6.32-3-amd64 ...
    linux    /boot/vmlinuz-2.6.32-3-amd64 root=UUID=150b8d07-75ef-4128-a786-929858a026f5 ro single 
    echo    Loading initial ramdisk ...
    initrd    /boot/initrd.img-2.6.32-3-amd64
}
menuentry "Debian GNU/Linux, with Linux 2.6.32-trunk-amd64" {
    insmod part_msdos
    insmod ext2
    set root='(hd1,msdos3)'
    search --no-floppy --fs-uuid --set 150b8d07-75ef-4128-a786-929858a026f5
    echo    Loading Linux 2.6.32-trunk-amd64 ...
    linux    /boot/vmlinuz-2.6.32-trunk-amd64 root=UUID=150b8d07-75ef-4128-a786-929858a026f5 ro  quiet
    echo    Loading initial ramdisk ...
    initrd    /boot/initrd.img-2.6.32-trunk-amd64
}
menuentry "Debian GNU/Linux, with Linux 2.6.32-trunk-amd64 (recovery mode)" {
    insmod part_msdos
    insmod ext2
    set root='(hd1,msdos3)'
    search --no-floppy --fs-uuid --set 150b8d07-75ef-4128-a786-929858a026f5
    echo    Loading Linux 2.6.32-trunk-amd64 ...
    linux    /boot/vmlinuz-2.6.32-trunk-amd64 root=UUID=150b8d07-75ef-4128-a786-929858a026f5 ro single 
    echo    Loading initial ramdisk ...
    initrd    /boot/initrd.img-2.6.32-trunk-amd64
}
### END /etc/grub.d/04_linux ###

### BEGIN /etc/grub.d/05_debian_theme ###
insmod part_msdos
insmod ext2
set root='(hd1,msdos3)'
search --no-floppy --fs-uuid --set 150b8d07-75ef-4128-a786-929858a026f5
insmod png
if background_image /boot/grub/moreblue-orbit-grub.png ; then
  set color_normal=black/black
  set color_highlight=magenta/black
else
  set menu_color_normal=cyan/blue
  set menu_color_highlight=white/blue
fi
### END /etc/grub.d/05_debian_theme ###

### BEGIN /etc/grub.d/10_linux ###
menuentry 'Debian GNU/Linux, with Linux 2.6.32-5-amd64' --class debian --class gnu-linux --class gnu --class os {
    insmod part_msdos
    insmod ext2
    set root='(hd1,msdos3)'
    search --no-floppy --fs-uuid --set 150b8d07-75ef-4128-a786-929858a026f5
    echo    'Loading Linux 2.6.32-5-amd64 ...'
    linux    /boot/vmlinuz-2.6.32-5-amd64 root=UUID=150b8d07-75ef-4128-a786-929858a026f5 ro  quiet
    echo    'Loading initial ramdisk ...'
    initrd    /boot/initrd.img-2.6.32-5-amd64
}
menuentry 'Debian GNU/Linux, with Linux 2.6.32-5-amd64 (recovery mode)' --class debian --class gnu-linux --class gnu --class os {
    insmod part_msdos
    insmod ext2
    set root='(hd1,msdos3)'
    search --no-floppy --fs-uuid --set 150b8d07-75ef-4128-a786-929858a026f5
    echo    'Loading Linux 2.6.32-5-amd64 ...'
    linux    /boot/vmlinuz-2.6.32-5-amd64 root=UUID=150b8d07-75ef-4128-a786-929858a026f5 ro single 
    echo    'Loading initial ramdisk ...'
    initrd    /boot/initrd.img-2.6.32-5-amd64
}
menuentry 'Debian GNU/Linux, with Linux 2.6.32-3-amd64' --class debian --class gnu-linux --class gnu --class os {
    insmod part_msdos
    insmod ext2
    set root='(hd1,msdos3)'
    search --no-floppy --fs-uuid --set 150b8d07-75ef-4128-a786-929858a026f5
    echo    'Loading Linux 2.6.32-3-amd64 ...'
    linux    /boot/vmlinuz-2.6.32-3-amd64 root=UUID=150b8d07-75ef-4128-a786-929858a026f5 ro  quiet
    echo    'Loading initial ramdisk ...'
    initrd    /boot/initrd.img-2.6.32-3-amd64
}
menuentry 'Debian GNU/Linux, with Linux 2.6.32-3-amd64 (recovery mode)' --class debian --class gnu-linux --class gnu --class os {
    insmod part_msdos
    insmod ext2
    set root='(hd1,msdos3)'
    search --no-floppy --fs-uuid --set 150b8d07-75ef-4128-a786-929858a026f5
    echo    'Loading Linux 2.6.32-3-amd64 ...'
    linux    /boot/vmlinuz-2.6.32-3-amd64 root=UUID=150b8d07-75ef-4128-a786-929858a026f5 ro single 
    echo    'Loading initial ramdisk ...'
    initrd    /boot/initrd.img-2.6.32-3-amd64
}
menuentry 'Debian GNU/Linux, with Linux 2.6.32-trunk-amd64' --class debian --class gnu-linux --class gnu --class os {
    insmod part_msdos
    insmod ext2
    set root='(hd1,msdos3)'
    search --no-floppy --fs-uuid --set 150b8d07-75ef-4128-a786-929858a026f5
    echo    'Loading Linux 2.6.32-trunk-amd64 ...'
    linux    /boot/vmlinuz-2.6.32-trunk-amd64 root=UUID=150b8d07-75ef-4128-a786-929858a026f5 ro  quiet
    echo    'Loading initial ramdisk ...'
    initrd    /boot/initrd.img-2.6.32-trunk-amd64
}
menuentry 'Debian GNU/Linux, with Linux 2.6.32-trunk-amd64 (recovery mode)' --class debian --class gnu-linux --class gnu --class os {
    insmod part_msdos
    insmod ext2
    set root='(hd1,msdos3)'
    search --no-floppy --fs-uuid --set 150b8d07-75ef-4128-a786-929858a026f5
    echo    'Loading Linux 2.6.32-trunk-amd64 ...'
    linux    /boot/vmlinuz-2.6.32-trunk-amd64 root=UUID=150b8d07-75ef-4128-a786-929858a026f5 ro single 
    echo    'Loading initial ramdisk ...'
    initrd    /boot/initrd.img-2.6.32-trunk-amd64
}
### END /etc/grub.d/10_linux ###

### BEGIN /etc/grub.d/10_otheros ###

# This entry automatically added by the Debian installer for a non-linux OS
# on /dev/sda1
menuentry "Windows Vista (loader)" {
    set root=(hd1,1)
    search --no-floppy --fs-uuid --set 82183d5b183d5001
    chainloader +1
}


### END /etc/grub.d/10_otheros ###

### BEGIN /etc/grub.d/20_linux_xen ###
### END /etc/grub.d/20_linux_xen ###

### BEGIN /etc/grub.d/30_os-prober ###
menuentry "Windows 7 (loader) (on /dev/sda1)" {
    insmod part_msdos
    insmod ntfs
    set root='(hd0,msdos1)'
    search --no-floppy --fs-uuid --set 82183d5b183d5001
    chainloader +1
}
menuentry "Windows Vista (loader) (on /dev/sda5)" {
    insmod part_msdos
    insmod ntfs
    set root='(hd0,msdos5)'
    search --no-floppy --fs-uuid --set 2ecc241acc23db3c
    chainloader +1
}
menuentry "Gentoo GNU/Linux, with Linux x86_64-2.6.34-gentoo-r2 (on /dev/sdb1)" {
    insmod part_msdos
    insmod ext2
    set root='(hd1,msdos3)'
    search --no-floppy --fs-uuid --set 150b8d07-75ef-4128-a786-929858a026f5
    linux /kernel-genkernel-x86_64-2.6.34-gentoo-r2 root=UUID=065f44a0-4450-4db2-8ddd-871d0389b28b ro
    initrd /initramfs-genkernel-x86_64-2.6.34-gentoo-r2
}
menuentry "Gentoo GNU/Linux, with Linux x86_64-2.6.34-gentoo-r2 (recovery mode) (on /dev/sdb1)" {
    insmod part_msdos
    insmod ext2
    set root='(hd1,msdos3)'
    search --no-floppy --fs-uuid --set 150b8d07-75ef-4128-a786-929858a026f5
    linux /kernel-genkernel-x86_64-2.6.34-gentoo-r2 root=UUID=065f44a0-4450-4db2-8ddd-871d0389b28b ro single
    initrd /initramfs-genkernel-x86_64-2.6.34-gentoo-r2
}
### END /etc/grub.d/30_os-prober ###

### BEGIN /etc/grub.d/40_custom ###
# This file provides an easy way to add custom menu entries.  Simply type the
# menu entries you want to add after this comment.  Be careful not to change
# the 'exec tail' line above.
### END /etc/grub.d/40_custom ###

### BEGIN /etc/grub.d/41_custom ###
if [ -f  $prefix/custom.cfg ]; then
  source $prefix/custom.cfg;
fi
### END /etc/grub.d/41_custom ###

To już chyba wszystko co mogłem w tej sprawie pokazać :)
Próbowałem nie używać genkernela, ale nie potrafiłem ustawić konfiguracji - zawsze czegoś brakowało.


marg1@jid.dug.net.pl
Linux User Registration Number: #488674
CISCO CCNA Alumni :)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)

[ Generated in 0.068 seconds, 9 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00037 SET CHARSET latin2
0.00007 SET NAMES latin2
0.00237 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='18.116.13.148' WHERE u.id=1
0.00183 REPLACE INTO punbb_online (user_id, ident, logged) VALUES(1, '18.116.13.148', 1720443883)
0.00059 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1720443583
0.00096 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=16056 AND t.moved_to IS NULL
0.00006 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.04889 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=16056 ORDER BY p.id LIMIT 600,25
0.00217 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=16056
Total query time: 0.05731 s