Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#76  2011-05-21 11:18:11

  radziojedi - Gambini

radziojedi
Gambini
Skąd: Śrem
Zarejestrowany: 2008-08-08

Re: DVB-T - doświadczenia,uwagi itd

[quote=ilin][b]radziojedi[/b]

Zapytam bo za dużo roboty aby sprawdzać i potem wyrzucic.

[b] tvheadend[/b] pracuje jako demon.

Czyli jak rozumiem blokuje kartę tv dla swoich potrzeb przez cały czas.
Odpada więc nagranie programu za pomocą mplayera z crona np.[/quote]
tak, tvheadend blokuje karte tv cały czas; ale tvheadend też świetnie nagrywa programy i ustawia nagrywanie w przyszłości (wszystko ustawiane przez przeglądarkę)

[quote=Huk](...)Swoją droga - testował ktoś może MythTV? Niby to jest polecana jako najbardziej wszechstronny kombajn telewizyjny...  w przeszłości próbowałem tego używać ze 3 razy ale nigdy nie udało mi się poprawnie zainstalować (zawsze jakieś problemy z bazą danych były... mimo że robiłem według różnych poradników). Ma ktoś z was doświadczenie z tym programem?[/quote]
MythTV używałem i jeszcze używam na jednym komputerze. Duży kombajn, dużo zabawy, chociaż graficznie jako centrum multimedialne nie umywa się do XBMC. Na szczęście również tutaj, MythTV może działać jako serwer, a graficzną częścią może zająć się XBMC (albo jako XBMC z dodatkiem Mythbox, albo XBMC PVR (czyli tak, jak w przypadku tvheadend).
Duuuuużym minusem dla mnie i praktycznie pomału skreślającym przeze mnie MythTV, to prędkość z jaką przełączają się kanały. Dobrych kilka sekund. Nie pamiętam czym to jest spowodowane, ale wiem, że na dzień dzisiejszy deweloperzy MythTV nie będą się tym zajmowali; szkoda.
Dla mnie, gdyby ten mankament został poprawiony w MythTV, to połączenie XBMC z MythTV, to byłoby arcydzieło.

Ostatnio edytowany przez radziojedi (2011-05-21 11:30:26)


"Given enough eyeballs, all bugs are shallow"
Eric Raymond, The Cathedral and the Bazaar: Musings on Linux and Open Source by an Accidental Revolutionary

Offline

 

#77  2011-05-21 11:39:39

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: DVB-T - doświadczenia,uwagi itd

@ilin:

Niestety tylko DVB-T, analogów na chacie mam 3 więc olałem kolejny ;]

Offline

 

#78  2011-05-21 12:57:31

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: DVB-T - doświadczenia,uwagi itd

[quote=radziojedi]tak, tvheadend blokuje karte tv cały czas; ale tvheadend też świetnie nagrywa programy i ustawia nagrywanie w przyszłości (wszystko ustawiane przez przeglądarkę)[/quote]
Bierze również analoga ?

Bo ja akurat mam TVP1 2 3  analogowo a resztę MUX2.

I trzeba to jakoś pogodzić.

Domyślam że blokuje kartę dla dvb więc z analogu wówczas nici bez ubicia tego procesu.


[b]Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW[/b] -> Niech inni na tym skorzystają.
[url=http://dug.net.pl/]Polski portal Debiana[/url]

Offline

 

#79  2011-05-21 13:05:03

  radziojedi - Gambini

radziojedi
Gambini
Skąd: Śrem
Zarejestrowany: 2008-08-08

Re: DVB-T - doświadczenia,uwagi itd

[quote=ilin](...)
Bierze również analoga ?

Bo ja akurat mam TVP1 2 3  analogowo a resztę MUX2.

I trzeba to jakoś pogodzić.

Domyślam że blokuje kartę dla dvb więc z analogu wówczas nici bez ubicia tego procesu.[/quote]
wg. opisu na stronie analoga teoretycznie obsługuje, ale doświadczenia z analogiem nie mam


"Given enough eyeballs, all bugs are shallow"
Eric Raymond, The Cathedral and the Bazaar: Musings on Linux and Open Source by an Accidental Revolutionary

Offline

 

#80  2011-05-21 13:08:58

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: DVB-T - doświadczenia,uwagi itd

@ilin:

Ja na razie olałem TVP1/2/Info - jak włączą MUX3 w Błesznie, w październiku to żaden analog już potrzebny nie będzie ;] no chyba że masz zasłonięte (coś chyba kiedyś wspominałeś...)

Offline

 

#81  2011-05-21 14:35:21

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: DVB-T - doświadczenia,uwagi itd

Właśnie zainstalowałem to cudo, i obwąchuję konfigurację.

Jak do tvheadend podpiąć channels.conf z mplayera, lub innego programu?
A nastepnie tvheadend do Xbmc i/lub Totema.
Interesuje mnie jedno i drugie :)

Dzięki i Pozdrawiam
;-)

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2011-05-21 14:37:42)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#82  2011-05-21 15:14:41

  radziojedi - Gambini

radziojedi
Gambini
Skąd: Śrem
Zarejestrowany: 2008-08-08

Re: DVB-T - doświadczenia,uwagi itd

[quote=Jacekalex](...)Jak do tvheadend podpiąć channels.conf z mplayera, lub innego programu?(...)[/quote]
Tvheadend świetnie sobie radzi ze skanowaniem kanałów.
(Configuration - TV Adapters - wybieramy naszą kartę - Multiplexes - definiujemy częstotliwości naszych multipleksów - Czekamy, aż tvheadend przeskanuje kanały - General - Map DVB services to channels)

[quote=Jacekalex](...)A nastepnie tvheadend do Xbmc i/lub Totema(...)[/quote]
W xbmc uruchamiamy dodatek (który w XBMC PVR powinien być domyślnie zainstalowany) o nazwie PVR Clients, wybieramy tvheadend, tam ustawiamy nasz login i hasło.
Potem wchodzimy w ustawienia Live TV, włączamy tą opcję i już.
Nie mam tego przed sobą, więc pisałem z głowy, ale to tak w miarę łopatologicznie wygląda.


"Given enough eyeballs, all bugs are shallow"
Eric Raymond, The Cathedral and the Bazaar: Musings on Linux and Open Source by an Accidental Revolutionary

Offline

 

#83  2011-05-21 18:14:46

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: DVB-T - doświadczenia,uwagi itd

Pierwszy sukces jest - Mux2 ze Skrzycznego chwycił.
Muxa 3 niby widzi, ale kanałów z niego na razie zero.
Xbmc pobawię się jutro.

Dzięki ;)

EDYTA:
Jeszcze jedno pytanie:
Xbmc 10.1 mam, na wszelki wypadek buduje się nowe z svn/git.
Czy te wersje mają (lub powinny mieć) PVR, czy trzeba do tego jakiegoś patcha lub liba?
Znalazłem jakąs zapowiedź na stronie Xbmc - z 10 lutego, że to dodają do Xbmc.
Ja mam 10.1 zbudowane :

Kod:

 * media-tv/xbmc-10.1
   Install date: Fri Mar 25 04:41:05 2011
   USE="alsa css midi rtmp sse sse2 udev vaapi vdpau webserver -altivec -avahi -debug -joystick -profile -pulseaudio -+xrandr"
   CFLAGS="-march=native -O2 -pipe"

i nigdzie tam stosownej opcji nie widziałem (choć nie wywalałem tego Xbmc  na lewą stronę, i nie robiłem super [url=http://pl.wikipedia.org/wiki/Wiwisekcja]wiwisekcji[/url] programu).

Edyta2:
Wersja z SVN się 2 razy wysypała na kompilacji (przy różnych flagach), także trzeba chwilę poczekać, aż coś w niej poprawią.

Edyta3:
Xbmc+PVR -to fork, a nie oficjalna wersja (przynajmniej na razie.
W tej chwili mam już w Xbmc wtyczkę Mythtvbox - tylko samo Mythtv raczej do poprawki.

Edyta4:
Chyba cuś drgnęło (w gaciach?) :)
http://bugs.gentoo.org/show_bug.cgi?id=365511

Edyta5:
Na razie porażka jedna za drugą, ebuild z bugzilli ma błędy,  wersja z SVN pięknie się kompiluje, nie wywala się w trakcie kompilacji, tylko że:

Kod:

20:00:30 /usr/local/src/xbmc/xbmc 
root  # make install
Copying XBMC binary to /usr/lib/xbmc/xbmc.bin
install: nie można wykonać stat na `xbmc.bin': Nie ma takiego pliku ani katalogu
make: *** [install-binaries] Błąd 1
20:00:41 /usr/local/src/xbmc/xbmc 
root  # find $PWD -iname 'xbmc.bin'
20:00:48 /usr/local/src/xbmc/xbmc 
root  #

Źródło z adresu: git://github.com/opdenkamp/xbmc.git

Czyli trzeba trochę na PVR poczekać, i powalczyć z Mythtvboxem.

Pozdrawiam
;-)

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2011-05-21 20:07:04)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#84  2011-05-21 18:18:28

  radziojedi - Gambini

radziojedi
Gambini
Skąd: Śrem
Zarejestrowany: 2008-08-08

Re: DVB-T - doświadczenia,uwagi itd

Jakby co, to po ściągnięciu XBMC PVR z tego źródła, które podałem wcześniej jest plik bodajże readme.txt, albo coś w ten deseń. Tam są podane wszelkie zależności przydatne przed kompilacją XBMC.


"Given enough eyeballs, all bugs are shallow"
Eric Raymond, The Cathedral and the Bazaar: Musings on Linux and Open Source by an Accidental Revolutionary

Offline

 

#85  2011-05-22 09:24:48

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: DVB-T - doświadczenia,uwagi itd

Ludzie wiecie czy można obrobić nagrany materiał? Próbowałem Avidemux i nagranie przerobić na avi no ale tak przerobił że obraz się albo rwie, albo od razu przeskakuje do końca pliku, próbowałem mencoderem i jest minimalnie lepiej, ale nadal obraz się rwie... z tego co widzę to nagranie z jakichś dziwnych względów nie ma keyframów, ale jak coś takiego naprawić żeby normalnie obraz chodził? Oczywiście nie chcę tego na nowo enkodować...

Jakieś pomysły?

Offline

 

#86  2011-05-22 09:35:49

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: DVB-T - doświadczenia,uwagi itd

Przekodować możesz za pomocą ffmpeg.

Potem powycinać reklamy i poskładać avidemuxem.


[b]Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW[/b] -> Niech inni na tym skorzystają.
[url=http://dug.net.pl/]Polski portal Debiana[/url]

Offline

 

#87  2011-05-22 13:21:30

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: DVB-T - doświadczenia,uwagi itd

@ilin:

Widzę że nawet avidemux daje rade jeżeli robię rekompresje... hmmm liczyłem raczej na to żeby kodeka w ogóle nie ruszać - tylko żeby normalnie dało się nawigować - dało by radę jakoś to naprawić, czy też DVB-T standardowo jest nadawane bez keyframów i bez re-kompresji ani rusz?

P.S

Jeszcze co do tego tunera DVB-T, jeden z ludzi z linuxtv potwierdził że jakoś im z głowy ten patch wyleciał i stąd jeszcze nie jest driver w jajku - ale od 2.6.40 karta ma być już wspierana "out of the box" ;]

P.S 2

Zaś okazało się że z pilotem jednak są pewne problemy :/, piszę żeby potem ktoś nie był zdziwiony że nie śmiga jak trzeba...

Ostatnio edytowany przez Huk (2011-05-22 13:23:30)

Offline

 

#88  2011-05-22 14:46:07

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: DVB-T - doświadczenia,uwagi itd

Teoretycznie można ffmpeg pociąć i poskładać nie ruszając kodeka.
Ale przed chwilą sprawdziłem i jest naruszona synchronizacja dźwięku z obrazem.

Avidemux nawet przy rekompresji rozjeżdża synchronizację.


Ja to robię tak

Najpierw zgrany materiał

Kod:

#!/bin/sh
ffmpeg -i film.mp4 -threads 2 -f avi -r 25 -s vga -vcodec mpeg4 -b 1000k -g 300 -mbd 2 -cmp 2 -subcmp 2 -bf 2 -vtag DX50 -acodec copy przekodowany`date "+%s"`.avi

Potem tnę avidemuxem na kawałki bez reklam.
Następnie te kawałki  składam ,również avidemuxem.

Wadą jest z pewnością gorsza jakość ale za to pójdzie to na każdym kompie i na ogromnej większości odtwarzaczy dvd.

Klasyczny divix.


[b]Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW[/b] -> Niech inni na tym skorzystają.
[url=http://dug.net.pl/]Polski portal Debiana[/url]

Offline

 

#89  2011-05-29 13:44:30

  radziojedi - Gambini

radziojedi
Gambini
Skąd: Śrem
Zarejestrowany: 2008-08-08

Re: DVB-T - doświadczenia,uwagi itd

Tak sobie zacząłem tak skrobać. Nie chcę zakładać osobnego wątku, aby nie być posądzonym o jakąś reklamę.
[url]www.mediacenter24.pl[/url]
Teoretycznie ma to być zbiór różnych how-to's dotyczących budowania swojego centrum multimedialnego. Dopiero rozpoczynam, więc tekstów na razie mało.
Jeśli coś się nada do zbioru howto's DUG'a, to będę zaszczycony:) Jeśli ktoś stwierdzi, że to i tak reklama mojej strony, to proszę o usunięcie.


"Given enough eyeballs, all bugs are shallow"
Eric Raymond, The Cathedral and the Bazaar: Musings on Linux and Open Source by an Accidental Revolutionary

Offline

 

#90  2011-06-08 09:33:04

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: DVB-T - doświadczenia,uwagi itd

OK ludziska kolejne ciekawe pytanko - w jaki sposób nagrywać cały jeden MUX? Wiem że się da, niby vlc potrafi takie coś robić taką mniej więcej komendą:

Kod:

cvlc dvb-t://frequency=618000000 --demux=dump :demuxdump-file="/home/james/dump.ts"

tyle że u mnie plik dump.ts ma kilka KB więc coś niebyt to działa - próbował ktoś się w to bawić? Przydało by się choćby po to żeby mieć możliwość symulacji "PIP" (Co prawda tylko na jednym muxie ale zawsze ;] ).

Offline

 

#91  2011-06-08 09:59:47

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: DVB-T - doświadczenia,uwagi itd

Za pomocą mplayera post [b]#54[/b]

vlc moze na kliknięcie nagrywać tak jak kaffeine i me-tv.


[b]Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW[/b] -> Niech inni na tym skorzystają.
[url=http://dug.net.pl/]Polski portal Debiana[/url]

Offline

 

#92  2011-06-08 10:07:55

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: DVB-T - doświadczenia,uwagi itd

@ilin:

Ale tak:

Kod:

mplayer dvb:// -dumpfile /home/james/dump.ts -dumpstream

mplayer nagrywa tylko wybrany kanał, mi chodzi o to żeby nagrywać cały mux, czyli wszystkie osiem kanałów na raz ;] wg. info które znalazłem na necie vlc tak potrafi, ale coś u mnie działać to nie chce.

Offline

 

#93  2011-06-08 10:26:19

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: DVB-T - doświadczenia,uwagi itd

To nie wiem.
Dla mnie to trochę bezsensowne nagrywać wszystko co nadaja.
To kosmiczne pliki wyjdą.
Jak to potem wyselekcjonować.


[b]Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW[/b] -> Niech inni na tym skorzystają.
[url=http://dug.net.pl/]Polski portal Debiana[/url]

Offline

 

#94  2011-06-08 11:02:47

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: DVB-T - doświadczenia,uwagi itd

OK znalazłem sposób - w VLC przed rozpoczęciem streamowania/nagrywania trzeba u mnie zaznaczyć opcję "budget mode" i wtedy śmiga ;] niestety nie do końca tak jakbym chciał, vlc otwiera wszystkie kanały na raz (fajne osiem okienek ;p) a jak zamkniemy jeden to reszta też się wyłącza, mplayer otwiera pojedynczy kanał ale trzeba ręcznie dobierać vid i aid żeby był dobry dźwięk do obrazu... popróbuję potem jeszcze może jakoś inaczej się da.

A przydatne by to było np. do oglądanie jednego kanału, a w czasie reklam drugiego, tak jak w TV niektórych są funkcje "Picture in Pictrure", tak tutaj dla jednego mux'a się da to zrobić ;]. Druga sprawa to pozbycie się tego cholernego przestoju podczas przełączania kanałów w mplayerze, już teraz jak otworzę cały mux w smplayerze, to przełączanie się pomiędzy różnymi kanałami odbywa się z miejsca miło było by mieć takie coś na codzień ;].

Myślę jeszcze nad zastosowaniem kolejki fifo i wrzucaniem tam wszystkiego zamiast w normalny plik - niby nawet to działa, ale tylko jeden program może poprawnie takie coś otworzyć, potem zaczyna się sypać...

No nic pokombinuję coś potem.

Ostatnio edytowany przez Huk (2011-06-08 11:08:44)

Offline

 

#95  2011-07-12 17:40:04

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: DVB-T - doświadczenia,uwagi itd

Chciałem tylko poinformować ,że na dniach ruszą kolejne nadajniki z MUX2
Szczegóły na stronie Emitela.

[url]www.emitel.pl/strona-glowna/aktualizacja-harmonogramu-emisji-testowych-mux2[/url]


[b]Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW[/b] -> Niech inni na tym skorzystają.
[url=http://dug.net.pl/]Polski portal Debiana[/url]

Offline

 

#96  2011-07-12 20:24:57

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: DVB-T - doświadczenia,uwagi itd

A u mnie cyrk z kaffeine...
Nie widział karty, więc usunąłem urządzenie, zeby je ponownie dodać (w przeszłości raz już to pomogło)

Teraz wywaliłem wszystkie pliki konfiguracyjne  kaffeiny z $HOME, a on dalej nie widzi karty, w dodatku na nowym koncie użytkownika też nie widzi, kartę widzi tylko, kiedy startuje z roota.

Jak gruntownie zresetować kaffeina, żeby na kontach userów ruszył jak nowy.

Na vlc i mplayerze mux2 -ze Szczyrku działa z zakłóceniami, w_scan czeka na 14 lipca...

Pozdrawiam
;-)

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2011-07-12 20:26:58)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#97  2011-07-12 20:30:41

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: DVB-T - doświadczenia,uwagi itd

Jaka wersja kaffeine ?


[b]Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW[/b] -> Niech inni na tym skorzystają.
[url=http://dug.net.pl/]Polski portal Debiana[/url]

Offline

 

#98  2011-07-12 21:36:11

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: DVB-T - doświadczenia,uwagi itd

Kod:

qlist -ICvUq kaffeine
media-video/kaffeine-1.2.2 debug linguas_pl

W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#99  2011-07-12 21:41:38

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: DVB-T - doświadczenia,uwagi itd

Są dwa konfigi

Kod:

~/.kde/share/config/kaffeinerc

Kod:

~/.kde/share/apps/kaffeine

Niektóre dystrybucje użwają zamiast ~/.kde......   ~/.kde4/.....


[b]Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW[/b] -> Niech inni na tym skorzystają.
[url=http://dug.net.pl/]Polski portal Debiana[/url]

Offline

 

#100  2011-07-13 12:01:09

  radziojedi - Gambini

radziojedi
Gambini
Skąd: Śrem
Zarejestrowany: 2008-08-08

Re: DVB-T - doświadczenia,uwagi itd

[quote=Jacekalex]A u mnie cyrk z kaffeine...
Nie widział karty(...)[/quote]
Może masz jeszcze jakiś serwer tv lub inny program zainstalowany, który blokuje kartę? mythbackend, tvheadend, vdr...


"Given enough eyeballs, all bugs are shallow"
Eric Raymond, The Cathedral and the Bazaar: Musings on Linux and Open Source by an Accidental Revolutionary

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)

[ Generated in 0.025 seconds, 9 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00028 SET CHARSET latin2
0.00007 SET NAMES latin2
0.00213 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='3.136.154.103' WHERE u.id=1
0.00108 REPLACE INTO punbb_online (user_id, ident, logged) VALUES(1, '3.136.154.103', 1713524509)
0.00071 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1713524209
0.00110 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=18316 AND t.moved_to IS NULL
0.00031 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.01267 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=18316 ORDER BY p.id LIMIT 75,25
0.00139 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=18316
Total query time: 0.01974 s