Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2011-06-04 18:48:29

  Gutaj - Użytkownik

Gutaj
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-06-03

Sterowniki do nvidi

Witam szukam najlepszych sterowników do debiane wheeze + kde 4.4.5
dla Karty 9600gt nividia
oraz jakiegoś poradnika jak go zainstalować :-)

Offline

 

#2  2011-06-04 18:49:32

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Sterowniki do nvidi

http://dug.net.pl/tekst/142/nvidia___zamkniete_sterowniki_w_debianie/


[img]http://svn.debianart.org/themes/generic/spinner/spinner48px-moreblue.png[/img]

Offline

 

#3  2011-06-04 22:11:07

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Sterowniki do nvidi

W Debianie - radzę najnowszy z repo  (ja mam 270.41.06)  + dkms.
Po instalacji każdego kernela z paczki deb automatycznie buduje do niego sterowniki, i co dziwniejsze, działa to ładnie - zarówno z kernelami Debianowymi, jak i np 2.6.39-0.slh.2-aptosid-686.

To by było na tyle
;-)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#4  2011-06-04 23:34:19

  s_piotr - Użytkownik

s_piotr
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-05-30

Re: Sterowniki do nvidi

Gdy będziesz podejmował decyzje który sposób wybrać to wybierz wersje z repo. Generalnie chodzi o to że gdy na pasku pojawią ci się updaty i będzie wśród nich nowy kernel to w przypadku instalacji z repo twoje X-y przetrwają ta operację, czego nie można powiedzieć o moich [ niech to szlag, czemu wcześniej tego nie wiedziałem ;-) ].

Offline

 

#5  2011-06-05 08:23:05

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Sterowniki do nvidi

[quote=s_piotr]czemu wcześniej tego nie wiedziałem ;-) ].[/quote]
Przecież możesz wywalić te co masz i zainstalować z repozytorium.


[b]Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW[/b] -> Niech inni na tym skorzystają.
[url=http://dug.net.pl/]Polski portal Debiana[/url]

Offline

 

#6  2011-06-05 13:28:13

  s_piotr - Użytkownik

s_piotr
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-05-30

Re: Sterowniki do nvidi

[quote=ilin]Przecież możesz wywalić te co masz i zainstalować z repozytorium.[/quote]
...wiem wiem tą instalację po prostu traktuje jako poligon doświadczalny, chociaż i tak staram się za bardzo nie bałaganić. Zresztą jak się posypią to plus bedzie taki że dowiem się jak sobie radzić z logami chociaż za wczasu będę wiedział co ten problem wywołało ;-).
Poza tym nie wiem czy powinienem akurat tutaj o tym głośno mówić moją docelowa dystrybucją jest ArchLinux. No ale pewnie jeszcze trochę wody w Wiśle musi upłynąć zanim to nastąpi.

Offline

 

#7  2011-06-05 14:50:42

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Sterowniki do nvidi

[quote=s_piotr]Poza tym nie wiem czy powinienem akurat tutaj o tym głośno mówić moją docelowa dystrybucją jest ArchLinux. No ale pewnie jeszcze trochę wody w Wiśle musi upłynąć zanim to nastąpi.[/quote]
To czemu siedzisz na Debianie? Arch nie jest jakiś wybitnie skomplikowany, wystarczy czasem do dokumentacji (a właściwie na wiki ;)) zajrzeć — jak chcesz używać Archa, to instaluj Archa. IMO Arch jest trochę zbyt ciężki i niedopracowany… ale to pewnie cena którą trzeba płacić za zawsze najnowsze wersje oprogramowania.


[img]http://svn.debianart.org/themes/generic/spinner/spinner48px-moreblue.png[/img]

Offline

 

#8  2011-06-05 16:08:39

  s_piotr - Użytkownik

s_piotr
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-05-30

Re: Sterowniki do nvidi

[quote=ArnVaker]To czemu siedzisz na Debianie? Arch nie jest jakiś wybitnie skomplikowany, wystarczy czasem do dokumentacji (a właściwie na wiki ;)) zajrzeć — jak chcesz używać Archa, to instaluj Archa. IMO Arch jest trochę zbyt ciężki i niedopracowany… ale to pewnie cena którą trzeba płacić za zawsze najnowsze wersje oprogramowania.[/quote]
...a czy to samo się nie tyczy Debiana z repo testing ?

Nie zrozumcie mnie źle ja nie chce osądzać która dystrybucja jest lepsza X czy Y [ bo przyznaje się bez bicia że puki co mam zbyt mały staż ] po prostu w necie słyszałem wiele dobrych opinii na temat Archa i chciałem spróbować, to tyle ...

Offline

 

#9  2011-06-05 16:28:26

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Sterowniki do nvidi

[quote=s_piotr]...a czy to samo się nie tyczy Debiana z repo testing ?[/quote]
Ale co, że ciężki czy że niedopracowany? Ciężki nie jest jeśli go zainstalujesz tak żeby nie był — pakiety źródłowe dzielone są na wiele pakietów binarnych i można zainstalować tylko to co się chce. W Archu takiej możliwości nie ma, twarde zależności wciągają o wiele więcej — przykładowo Qt to jeden wielki pakiet. Niedopracowany też nie, bo wszystkie pakiety przechodzą wcześniej przez Sida i większość błędów wyłapywana jest już tam. Poza tym deweloperzy Debiana nie gonią tak za nowościami, w Archu każda nowa wersja oprogramowania jak najszybciej musi znaleźć się w repo, to normalne że przy takim podejściu wpadki się zdarzają. Niestety deweloperzy Archa nie poprawiają też oprogramowania żeby dopasować je do reszty systemu, wszystko jest takie jak opublikowane przez twórców danego kodu, czasem poszczególne części systemu kiepsko współgrają ze sobą.


[img]http://svn.debianart.org/themes/generic/spinner/spinner48px-moreblue.png[/img]

Offline

 

#10  2011-06-05 16:39:26

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Sterowniki do nvidi

Strasznie trudne te Wasze (nie wzystkich na szczęście)  Debiany i Archy :P
Ja na Wheezym  zainstalowałem DKMS, i ładnie buduje sterowniki (Nvidia, Xtables-addons) po każdej aktualizacji jajka z paczki lub repo.
Ostatnio w Wheezym widziałem driver Nvidii 270.41.06 - ten mam zainstalowany.

Za to w podstawowym i docelowym systemie mam:

Kod:

qlist -IvU nvidia-drivers
x11-drivers/nvidia-drivers-270.41.19 (acpi gtk kernel_linux)

i też działa bez większych problemów (z wyjątkiem wyraźnego konfliktu na linni Pax - Nvidia, ale to już inna bajka).

To by było na tyle
;-)

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2011-06-05 16:41:04)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)

[ Generated in 0.008 seconds, 9 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00010 SET CHARSET latin2
0.00004 SET NAMES latin2
0.00102 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='3.147.58.194' WHERE u.id=1
0.00068 REPLACE INTO punbb_online (user_id, ident, logged) VALUES(1, '3.147.58.194', 1727573218)
0.00043 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1727572918
0.00053 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=19092 AND t.moved_to IS NULL
0.00009 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00192 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=19092 ORDER BY p.id LIMIT 0,25
0.00086 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=19092
Total query time: 0.00567 s