Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#26  2011-09-28 16:25:00

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Debian na Desktop się nie nadaje

Ekhm - jak grać to won na konsole po to została stworzona ;)

No tak, a muzyki słuchać na MP3, oglądać filmy na TV, a liczyć na kalkulatorze - istny podział obowiązków ;)

Fervi

Offline

 

#27  2011-09-28 16:28:02

  paoolo - Oldtimer

paoolo
Oldtimer
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2006-05-20

Re: Debian na Desktop się nie nadaje

Nie no, w sumie wszystko można zrobić na google'u też :)

Offline

 

#28  2011-09-28 17:31:54

  xomrk - Członek DUG

xomrk
Członek DUG
Zarejestrowany: 2010-03-21

Re: Debian na Desktop się nie nadaje

Niby konsola jest do grania ale ... zagraj w jakieś strategie na konsoli ( jest tylko parę )  albo np w takiego wowa ( nie wiem czy jest jakiś mmorpg na konsole) ?

Ostatnio edytowany przez xomrk (2011-09-28 17:33:13)


Linux debian 3.2.0-4-amd64 #1 SMP Debian 3.2.46-1 x86_64 GNU/Linux

Offline

 

#29  2011-09-28 18:11:26

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Debian na Desktop się nie nadaje

Guzik prowda, Debian jest właśnie na desktop, nie mylić z serwerem.
W Debianie nie ładują gruba w wersji alfa1 - jak w Ubuntu swego czasu, nie ma przymusu uzywania PulseAudio czy NetworkManagera, czy np [s]wkur***cza[/s] Plymountha.

Nawet kompletny lama (jak ja) po instalacji ma działający i stabilny system, jak ostatnio instalowałem Squeeze, to miałem 3 blędy, z których żaden nie byl na tyle poważny, żeby przez niego wywalać system, czy choćby środowisko graficzne.
Może na nerwy działa brak emeralda w podstawowym repo, czy np brak nvidii w sensors-applet, ale przy tym, co potrafi wyczyniać "stabilne" Ubuntu, to mało istotne bzdury.

W każdym razie Squeeze nie ma w zwyczaju witać po instalacji czarnym ekranem bez śladu konsoli (jak ostatni Ubuntu 10.04.2 LTS po instalacji steru Nvidii z oficjalnego repo).

Debian jest w tej chwili najłatwiejszym w administrowaniu (i przewidywalnym) systemem bazującym na Linuxie.

Ani w systemach bazujących na paczkach rpm -  gdzie każda paczka jest z innej parafii, a np na Suse często łatwiej coś zainstalować z paczki deb niż z rpma dla Fedory, między Fedorą i Mandrivą też bywają podobne klimaty ;)
ani też w Ubuntu, bazującym na mocno niestabilnych wersjach softu, nie ma takiej wygody.

CO do serwera, zależy, gdzie ten serwer ma stać, serwer plików czy drukarki, czycokolwiek innego działającego w chronionej sieci lokalnejtak, router też, ale na serwer www czy poczty lepiej wźiąść coś solidniejszego, pod względem zarówno użytych flag na poziomie kompilatora, jak i mechanizmów bezpieczeństwa na poziomie kernela.

A na tym polu Debian - pomimo "wystarczającego" suportu do Selinuxa, czy stopniowemu utwardzaniu niektórych demonów sieciowych, jak np Apache, Openssh, czy Postfix, przegrywa zarówno z Ubuntu, jak i Fedorą, Suse czy Gentoo.
Natomiast ma dość wygodny system budowania paczek, więc jak ktoś chce sobie skompilować kernel (np z grsecurity) do paczki deb, i przebudować cały system z flagami hardened, to chociaż jest to tylko 2 razy trudniejsze, niż w Gentoo, ale jak najbardziej wykonalne ;D

W tym kontekście Debian mógłby się nadawać na każdy serwer w takim zakresie, w jakim jest to zasługa samego Debiania, a nie benedyktyńskiej roboty Admina.

Bo czasy "systemu wystarczającego na serwer internetowy" wyjaśnil ostatnio  (od 30 września do tej pory) kernel.org.
A konkretnie ten kawałek kodu strony:
 

Kod:

<h3>Down for maintenance</h3>
            <!--<h3>The page you are looking for is temporarily unavailable.  Please
            try again later.</h3>-->

            <!--<div class="alert">
                <h2>What to do</h2>
                <div class="content">
                    <p>This site is currently down for scheduled system
                    maintenance. We are actively working to bring the system
                    back up as soon as possible. We apologize for the
                    inconvenience.</p>

Widuję go od 30 Sierpnia, dziś jest 28 września ;P

Albo ostatnio [url=http://linux.com/]linux.com[/url]

This site is down for maintenance. We will be restoring service shortly. Thank you for your patience.

The Linux Foundation[/quote]
Pozdro
;-)

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2011-09-28 18:18:08)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#30  2011-09-28 18:29:57

  sir_lucjan - Kierowca Bombowca

sir_lucjan
Kierowca Bombowca
Skąd: /home/sir_lucjan
Zarejestrowany: 2010-05-20
Serwis

Re: Debian na Desktop się nie nadaje

[quote=fervi](...)

Jeśli moja teoria się powiedzie (Gallium / Repo Ubuntu), IntinteOS może stać się poważnym konkurentem dla Ubuntu, a Debian będzie mógł się (teoretycznie) szybciej rozwijać[/quote]
Zapomnij :)

Musiałbyś wpompować sporo kasy w dobry team developerski, by mieć szansę zdobyć choć niewielki odsetek userów Ubuntu. Ultimate Edition (http://distrowatch.com/table.php?distribution=ultimate) już mamy. Systemów bazujących na Ubuntu - http://distrowatch.com/search.php?category=All&origin=All&basedon=Ubuntu¬basedon=None&desktop=All&architecture=All&status=Active jest całe zatrzęsienie, zatem twój system zniknie w całej masie, o ile w ogóle powstanie - w co szczerze wątpię.


[b]Dell Inspiron 15-3542 (3542-2538)[/b] || [b]Linux Register User: #536661[/b]
                                         [b]Arch Linux[/b]

Offline

 

#31  2011-09-28 18:30:46

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Debian na Desktop się nie nadaje

Ja tam nie wiem, ja na Desktop widzę system na którym DA SIĘ grać, dlatego jestem na Ubuntu; Jeśli nie da się grać, to może być Workstation / coś innego

Fervi

Offline

 

#32  2011-09-28 18:55:08

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: Debian na Desktop się nie nadaje

na desktop do grania to tylko i jedynie windows i tu nie ma co sie sprzeczac.
na linux desktopowy do pracy to jedynie debian - w krótkim czasie zainstalujesz i skonfigurujesz do pelnej obsługi multimedialnej.



debian stable dodam. Mało sie psuje, mało roboty do skonfigurowania- powiem ze owiele mniej niz w łubuntu, jest w miare przewidywalny ( aktualizacje i inne bzdety) duzo paczek ... . Paczki firm/developerow niezaleznych

Ostatnio edytowany przez Yampress (2011-09-28 18:56:59)

Offline

 

#33  2011-09-28 19:21:43

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Debian na Desktop się nie nadaje

na desktop do grania to tylko i jedynie windows i tu nie ma co sie sprzeczac.[/quote]
Sprzeczam się, ja na swoim Ubuntu gram, czasem w Crysis 2, czasem UT, czasem TrackMania.

Fervi

Offline

 

#34  2011-10-17 10:55:29

  Van - Użytkownik

Van
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-09-02

Re: Debian na Desktop się nie nadaje

Też chętnie podzielę się swoją opinią:

Chyba sobie jaja robicie. Debian Stable + dobór sprzętu, który jest dobrze wspierany i jazda! Można grać i to absolutnie przyjemnie, [url=http://romancingpenguin.net/gry-na-linuksie/]tutaj macie listę gier[/url], które jak do tej pory w Debianie uruchomiłem (niedługo poszerzę ją o kilkanaście nowych tytułów, które uruchamiałem ostatnio), do tego przeczytajcie sobie [url=http://romancingpenguin.net/gry-2/gnulinux-i-gry-gola-prawda-czyli-stan-faktyczny/]ten artykuł[/url] i przestańcie gadać bzdury.

System bardzo stabilny i obciążający o wiele mniej komputer, niż Ubuntu.

Ostatnio edytowany przez Van (2011-10-17 10:56:19)

Offline

 

#35  2011-10-17 11:50:41

  mati75 - Psuj

mati75
Psuj
Skąd: default city
Zarejestrowany: 2010-03-14
Serwis

Re: Debian na Desktop się nie nadaje

[quote=fervi]Sprzeczam się, ja na swoim Ubuntu gram, czasem w Crysis 2, czasem UT, czasem TrackMania.[/quote]
Na Debianie też grałem w to, ponieważ to nie są natywne gry na linux, tylko uruchamiane za pomocą wine. Następny Twój argument padł.


[img]https://l0calh0st.pl/obrazki/userbar.png[/img]

Offline

 

#36  2011-10-17 16:15:03

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Debian na Desktop się nie nadaje

Problem w tym, że instalujesz Ubuntu; masz otwarte stery; gry chodzą szybciej niż na Debianie = Być może wielu osobom to wystarczy. Na Debianie jest OBOWIĄZEK instalacji zamkniętych sterów, chyba, że uruchamiasz notatnik

Fervi

@Van
Te gry są "proste" porównaj swoje gry do np. Crysis 2. On ma "ciut większe wymagania"

Fervi

Ostatnio edytowany przez fervi (2011-10-17 16:17:04)

Offline

 

#37  2011-10-17 16:18:16

  alex011251 - Użytkownik

alex011251
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-09-03

Re: Debian na Desktop się nie nadaje

Ja tam nie wiem :) Ale wg mnie Debian jak i Ubuntu tak samo nadaja sie na desktop. Z resztą na obu systemach spotykałem sie z tymi samymi problemami

Offline

 

#38  2011-10-17 16:27:59

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Debian na Desktop się nie nadaje

Cóż - oczywiście to zależy od wielu czynników, np. na Debianie można przeglądać rewelacyjnie neta, napisać list, słuchać muzy, pograć w Fleszówki czy Linuksowe rarytasy - Jednak jeśli liczycie, że pogracie w coś super (gry na Wine 2005 rok), możecie się przejechać na tym [na otwartych sterach, o których mówię]

Fervi

Offline

 

#39  2011-10-17 16:40:14

  alex011251 - Użytkownik

alex011251
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-09-03

Re: Debian na Desktop się nie nadaje

Ale Ubuntu ma jedna wadę. Ogromną.  Zjada więcej zasobów niz Debian. Jeżeli rozmawiamy o ubuntu 11

Offline

 

#40  2011-10-17 17:03:07

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Debian na Desktop się nie nadaje

Pewnie, to jest wada (od biedy można używać Unity2D), jednak każdy szanujący się użytkownik nie ma kalkulatora :>

Fervi

Offline

 

#41  2011-10-17 17:49:54

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: Debian na Desktop się nie nadaje

o, fervi znalazł sobie kolejny wątek do trollowania?

(ziew)


linux regd. user #248790

Offline

 

#42  2011-10-17 18:18:51

  thalcave - prawie jak admin

thalcave
prawie jak admin
Skąd: odległa galaktyka
Zarejestrowany: 2007-05-17

Re: Debian na Desktop się nie nadaje

[quote=fervi]Pewnie, to jest wada (od biedy można używać Unity2D), jednak każdy szanujący się użytkownik nie ma kalkulatora :>

Fervi[/quote]
OOOo... to szanujących się/dobrych użytkowników poznajemy po sprzęcie jaki posiadają :D

IMO u jednego lepiej Ubuntu działa, u drugiego Debian... nawet jeśli grają w te same gry. I tyle w temacie.


linux register user: 484281
"[i]It's great to be here. It's great to be anywhere[/i]"
[b]Keith Richards[/b]

Offline

 

#43  2011-10-17 20:42:17

  mati75 - Psuj

mati75
Psuj
Skąd: default city
Zarejestrowany: 2010-03-14
Serwis

Re: Debian na Desktop się nie nadaje

[quote=fervi]Problem w tym, że instalujesz Ubuntu; masz otwarte stery; gry chodzą szybciej niż na Debianie = Być może wielu osobom to wystarczy. Na Debianie jest OBOWIĄZEK instalacji zamkniętych sterów, chyba, że uruchamiasz notatnik[/quote]
Słucham? Od kiedy jest taki obowiązek? Cały czas używam otwartego sterownika na debianie.


[img]https://l0calh0st.pl/obrazki/userbar.png[/img]

Offline

 

#44  2011-10-17 21:14:21

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Debian na Desktop się nie nadaje

http://download.tibia.com/tibia920.tgz

Podaj FPS'y

Nie trzeba instalować, wystarczy rozpakować

Fervi

Offline

 

#45  2011-10-17 23:43:55

  mati75 - Psuj

mati75
Psuj
Skąd: default city
Zarejestrowany: 2010-03-14
Serwis

Re: Debian na Desktop się nie nadaje

hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah

Najlepsza aplikacja do testowania wydajności karty graficznej.


[img]https://l0calh0st.pl/obrazki/userbar.png[/img]

Offline

 

#46  2011-10-18 08:41:39

  sir_lucjan - Kierowca Bombowca

sir_lucjan
Kierowca Bombowca
Skąd: /home/sir_lucjan
Zarejestrowany: 2010-05-20
Serwis

Re: Debian na Desktop się nie nadaje

[img]http://fraa.blox.pl/resource/181148triple_facepalm_super.jpg[/img]

Tyle w komentarzu.

Ostatnio edytowany przez sir_lucjan (2011-10-18 08:42:12)


[b]Dell Inspiron 15-3542 (3542-2538)[/b] || [b]Linux Register User: #536661[/b]
                                         [b]Arch Linux[/b]

Offline

 

#47  2011-10-18 08:50:08

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Debian na Desktop się nie nadaje

Chłopaki, dajcie sobie już siana. Chcecie aby i ten wątek został zamknięty?


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
[url=http://www.opencaching.pl]opencaching[/url] :: [url=http://dug.net.pl/sources.list]debian sources.list[/url] :: [url=http://www.linuxportal.pl/blogi/azhag/wpisy]coś jakby blog[/url] :: [url=http://dug.net.pl/]polski portal debiana[/url] :: linux user #403712

Offline

 

#48  2011-10-18 08:55:59

  Van - Użytkownik

Van
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-09-02

Re: Debian na Desktop się nie nadaje

[quote=fervi]@Van
Te gry są "proste" porównaj swoje gry do np. Crysis 2. On ma "ciut większe wymagania"[/quote]
Gdybyś jednak przeczytał podlinkowany przeze mnie artykuł, wiedziałbyś o co chodzi.

Zresztą, o czym my mówimy? Ty już dawno nie mówisz o "zdatności Debiana jako desktop" ani nawet o "zdatności Debiana jako platforma do gier". Ty w tej chwili mówisz jedynie o jakości otwartych sterowników do kart ATI/AMD w Debianie i w Ubuntu. A to nie należy do zagadnienia.

Pierwszą rzecz, jaką powinieneś zrobić przed instalacją dystrybucji, to sprawdzić jej kompatybilność i wydajność pod kątem własnego sprzętu.

Offline

 

#49  2011-10-18 14:46:20

  mati75 - Psuj

mati75
Psuj
Skąd: default city
Zarejestrowany: 2010-03-14
Serwis

Re: Debian na Desktop się nie nadaje

[quote=azhag]Chcecie aby i ten wątek został zamknięty?[/quote]
Bym był za, bo to kolejna bezsensowna dyskusja. O tym dlaczego ferviemu tibia źle działa pod debianem. Szczerze mam dość już ludzi związanych z tego typem gry. Głównie dzieci, które się domagają wszystkiego za darmo i wszystko im się należy.


[img]https://l0calh0st.pl/obrazki/userbar.png[/img]

Offline

 

#50  2011-10-18 15:20:41

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Debian na Desktop się nie nadaje

Powiem tak - Podałem Tibię, bo to najłatwiejsze do testowania; Gra jest darmowa i lekka, ale mogę cię zasypać listą gier. Ostatni raz jak testowałem Debiana to sprawdziłem co i jak - Nic się nie zmieniło, syf totalny, jeśli ATI przestało wspierać twoje karty - nic tutaj nie szukaj, bo tylko się na pingwinku przejedziesz - taka prawda, sorry very i rowery

Fervi

PS. Zapytaj się zresztą każdego lepszego gracza, czemu gry na Ubuntu chodzą lepiej niż na Debianie ... Po prostu tak jest i tyle

Ostatnio edytowany przez fervi (2011-10-18 15:21:30)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)

[ Generated in 0.014 seconds, 9 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00014 SET CHARSET latin2
0.00013 SET NAMES latin2
0.00149 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='3.138.174.95' WHERE u.id=1
0.00111 REPLACE INTO punbb_online (user_id, ident, logged) VALUES(1, '3.138.174.95', 1714270400)
0.00052 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1714270100
0.00089 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=19773 AND t.moved_to IS NULL
0.00005 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00416 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=19773 ORDER BY p.id LIMIT 25,25
0.00112 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=19773
Total query time: 0.00961 s