Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2011-12-06 21:47:07

  Marvell - Członek DUG

Marvell
Członek DUG
Skąd: Krasnystaw / Lublin
Zarejestrowany: 2009-03-07

Kupno telewizora LCD/LED

Zamierzam kupić telewizor, LCD lub LED, 42" lub 40", i właściwie tyle wiem ;)

No właśnie, nie znam się zbytnio, nie wiem na co zwracać uwagę. Od lat miałem styczność jedynie ze starym, poczciwym telewizorkiem "z dupą".
Fajnie by było żeby nowy miał usb, może nawet internet.

Przedział cenowy to mniej więcej 1500, góra 2000 pln.

Doradźcie coś, czego szukać, czego unikać itd itp ;)

Pozdrawiam


Ludzie dzielą się na 10 grup - na tych, którzy rozumieją zapis binarny i resztę.

Offline

 

#2  2011-12-06 23:35:54

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Kupno telewizora LCD/LED

Ja od roku siedzę na Samymszumie model 40UEC6000 i powiem tak:

Sytuacja zależy od tego czy to ma być sam TV czy TV jako monitor do grania.

1. Jak sam TV to "jedyne" czym powinieneś się martwić to jakość kolorów (która - o ile nie jesteś cośtam-fillem - powinna być adekwatna na praktycznie każdym nowy TV) i ewentualne pierdoły w stylu obsługa odtwarzania filmów z pena/dysku na USB, obsługa sieci LAN/WIFI, netu, ilość wejść wyjść itp. Większość "technologii" o których się słyszy w reklamach to tak naprawdę stek bzdur opakowany w ładnie brzmiące hasła ;] jedyne tak naprawdę o czym należy pamiętać to co najmniej "100 Hz odświeżania" bo na 50 hz trochę jednak migocze, im więcej tym lepiej, ja bym też patrzał na długość gwarancji i zużycie prądu (choć tutaj LED'y akurat całkiem ładnie się spisują - np. ten wymieniony przeze mnie zużywa mniej więcej tyle samo prądu co stary 21 calowy TV CRT).

2.Gorzej mają się sprawy jakbyś chciał wykorzystywać TV jako monitor - tutaj trzeba zadbać o obsługę wszystkich rozdzielczości na złączu które posiadasz (jak masz w kompie HDMI to problemu nie ma, ale przy D-SUB spora ilość producentów będzie Ci wmawiać że na tym złączu to FullHD się nie da bo ble ble ble) i dobry input lag (niestety w TV który posiadam IL potrafi dochodzić do 250 ms (!!!) co sprawia że granie w jakieś szybsze gry np. FPS'y - jest praktycznie niemożliwe :/ być może kiedyś jakiś firmware to poprawi...).
Do tego w trybie monitora wychodzą wszelkie niedociągnięcia samego TV - już np. przy ruchu myszą widać smugi które zostawia a jak ruszymy folder czy okno przeglądarki to robi się bajzel - oczywiście nie znaczy to że ma to jakiś wpływ bo smugi po kilku milisekundach znikają, ale potrafi to wkurzyć ;]. Niestety producenci praktycznie nigdy nie podają wartość input lag, a i wyciągnięcie od nich czy ich wspaniały TV wyświetli Ci FullHD na D-SUB często graniczy z cudem.

Pozdro.

Offline

 

#3  2011-12-07 00:34:29

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Kupno telewizora LCD/LED

1500-2000 za porządny 40 cali led?

Osobiście uważam, że biednego człowieka nie stać na takie rzeczy. ;P
Tandeta jest dla bardzo bogatych :D

Z tych modeli, które uważam za porządne, zastanowiłbym się nad Sharpem Aquos lub Quattron , LED min 100Hz, najlepiej 3D, itp.
Tylko jedna wada, na ceneo od 3200 (za model LC-40LE830E).

Pozdro
;-)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#4  2011-12-07 11:50:01

  Marvell - Członek DUG

Marvell
Członek DUG
Skąd: Krasnystaw / Lublin
Zarejestrowany: 2009-03-07

Re: Kupno telewizora LCD/LED

Ma on służyć głównie do oglądania, jako monitor będzie używany dość rzadko.


[quote=Jacekalex]1500-2000 za porządny 40 cali led?

Osobiście uważam, że biednego człowieka nie stać na takie rzeczy. ;P
Tandeta jest dla bardzo bogatych :D

Z tych modeli, które uważam za porządne, zastanowiłbym się nad Sharpem Aquos lub Quattron , LED min 100Hz, najlepiej 3D, itp.
Tylko jedna wada, na ceneo od 3200 (za model LC-40LE830E).

Pozdro
;-)[/quote]
Hmm, po prostu chcę znaleźć jak najlepszy telewizor w tym przedziale cenowym;)


Ludzie dzielą się na 10 grup - na tych, którzy rozumieją zapis binarny i resztę.

Offline

 

#5  2011-12-07 14:20:19

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: Kupno telewizora LCD/LED

LED i patrz na prądożerność też

sharp, szajsung, sony, lg

Offline

 

#6  2011-12-07 15:35:28

  radziojedi - Gambini

radziojedi
Gambini
Skąd: Śrem
Zarejestrowany: 2008-08-08

Re: Kupno telewizora LCD/LED

[quote=Jacekalex]1500-2000 za porządny 40 cali led?

Osobiście uważam, że biednego człowieka nie stać na takie rzeczy. ;P
Tandeta jest dla bardzo bogatych :D(...)[/quote]
a czym się różni porządny led od nie-porządnego leda? pytam o matrycę, a nie o soft


"Given enough eyeballs, all bugs are shallow"
Eric Raymond, The Cathedral and the Bazaar: Musings on Linux and Open Source by an Accidental Revolutionary

Offline

 

#7  2011-12-08 20:46:41

  thomsson - Dyskutant

thomsson
Dyskutant
Zarejestrowany: 2011-10-26

Re: Kupno telewizora LCD/LED

a dzisiaj w telewizorni widziałem samsunga smart TV z chyba netem(w tym Ipla :)  ), 3d full HD 40 cali cena detaliczna 2400 chyba w Neonecie - chyba niczego nie pokręciłem ale ręki sobie uciąć nie dam :D
]

edit
Kurcze a jednak pokręciłem :D on stoi jednak 3000 :D

jak cie interesuje to masz linka:
[url]http://www.neonet.pl/tv-samsung-40--ue40d6100.html[/url]

Ostatnio edytowany przez thomsson (2011-12-08 20:48:52)


ilin napisał
[i]"DUG to tez moja mała ojczyzna"[/i]

Offline

 

#8  2011-12-08 23:14:01

  Marvell - Członek DUG

Marvell
Członek DUG
Skąd: Krasnystaw / Lublin
Zarejestrowany: 2009-03-07

Re: Kupno telewizora LCD/LED

OK, dzięki za opinie, a co myślicie o którymś z tych:

LCD
[url=http://www.ceneo.pl/11058019]LG 42LK530[/url]
[url=http://www.ceneo.pl/9354409s]Sony KDL-40EX500AEP[/url]
[url=http://www.ceneo.pl/2244483]Samsung LE40B550[/url]



LED:
[url=http://www.ceneo.pl/9354243s]Philips 40PFL5605H/12[/url]
[url=http://www.ceneo.pl/6514513]Samsung UE40C5000[/url]
[url=http://www.ceneo.pl/11052847]LG 42LV3550[/url]


Aha, i jeszcze jedno, czy na telewizorze o takiej przekątnej kiepsko będą wyglądały programy ze standardowej telewizji? (TVP, Polsat, et cetera)?

Ostatnio edytowany przez Marvell (2011-12-08 23:17:19)


Ludzie dzielą się na 10 grup - na tych, którzy rozumieją zapis binarny i resztę.

Offline

 

#9  2011-12-09 00:26:01

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: Kupno telewizora LCD/LED

LED = LCD + LED backlight
LCD = LCD + CFL backlight

Wiec tak naprawde kupujesz telewizor LCD

[b]thomsson[/b] to co jest w reklamie to seria 8000 a nie 6000.

[b]Huk[/b] a na ch** to podowac? Kazdy telewizor ma "game mode" gdzie pomijana jest wiekszosc "uszlachetniczy" obrazu, a tych co nie wylacza z automatu nalezy poszukac  w zaawansowanych.
Jakim cudem 50Hz migocze w LCD? Nie ma działa omiatającego ekran, a podświetlenie jest stałe.

[b]Marvell[/b] po pierwsze z jakiej odleglosci bedziesz ogladac TV? Po drugie jakie plus minus procentowe uzycie, na TV, DVD/filmy, etc.

Offline

 

#10  2011-12-09 01:45:00

  Marvell - Członek DUG

Marvell
Członek DUG
Skąd: Krasnystaw / Lublin
Zarejestrowany: 2009-03-07

Re: Kupno telewizora LCD/LED

Odległość to ok 3-6 m.

Hmm, procentowe użycie na TV/reszta to jakieś 90/10 %


Ludzie dzielą się na 10 grup - na tych, którzy rozumieją zapis binarny i resztę.

Offline

 

#11  2011-12-09 20:50:37

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Kupno telewizora LCD/LED

@Marvell:

Co do pytania o wygląd programów standardowej TV - pytanie o co Ci chodzi dokładnie. Czy o rozdzielkę SD vs HD na matrycy, czy o przekątną w sensie 4:3 vs 16:9 w matrycy?

Co do pierwszego to mogę oceniać po swoim Samszumie, i powiem że nie jest  z tym źle - nawet na analogu, z dość bliskiej odległości (metr, dwa czy trzy) obraz był całkiem całkiem, teraz jak włączyli DVB-T to jakość jest naprawdę spoko, na filmach nawet siedząc metr od TV wygląda bardzo ładnie, gorzej jest w jakichś programach publicystycznych czy wiadomościach w TV, ale i tam o niebo lepiej się to prezentuje niż na analogu.

Co do drugiego - jakieś tam zniekształcenia mogą być - jeżeli program jest rzeczywiście nadawany w 4:3, ale też nie ma się raczej czym przejmować, przyzwyczaja się człowiek w 15 minut no i przyszłością jest tak czy siak 16:9.

Dodam jeszcze że przy odległości powyżej 3 metrów różnicy praktycznie nie widać pomiędzy SD a HD, ba! nawet całkiem słabej jakości DivX wygląda bardzo ładnie.

@qluk:

Huk a na ch** to podowac? Kazdy telewizor ma "game mode" gdzie pomijana jest wiekszosc "uszlachetniczy" obrazu, a tych co nie wylacza z automatu nalezy poszukac  w zaawansowanych.[/quote]
Doskonale wiem czym jest "game mode" jak i "PC mode" i niestety, wiem też że na coraz większej ilości TV tylko ZMNIEJSZA to latencję, zamiast ją realnie eliminować (gdzie eliminacja oznacza latencję zbliżoną do takiej jaka występuje w monitorach LCD czy w wyświetlaczach w lapkach). Samemu testowałem to na własnej skórze według różnych zaleceń i niestety  niewiele to w moim przypadku dało - oczywiście wszelkie inne pierdoły typu dynamiczny kontrast itp wyłączyłem ręcznie.

Śmieszność polega na tym że w większości starszych modeli TV LCD latencja była albo mniejsza albo nie było jej wcale, a teraz zaczęli szaleć z upiększaczami których do tego nie idzie ni chu chu wyłączyć, wielu wkurza to do tego stopnia że namawiają do brania TV w wersji "wyświetlacza" (takie coś jak widujemy na peronach, lotniskach itp) bo najczęściej są to tańsze wersje TV bez upiększaczy właśnie, i bez tej cholernej latencji.

Dodam tylko dla uczciwości - testowałem u siebie tylko wyjście D-SUB (z odpowiednimi "nazwami", które to miały właśnie włączyć "game mode" czy "PC mode"), być może na HDMI działa to lepiej (ale biorąc pod uwagę opinie z różnych for to raczej wątpliwe niestety - większość twierdzi że działa jeszcze wolniej).

Jakim cudem 50Hz migocze w LCD? Nie ma działa omiatającego ekran, a podświetlenie jest stałe.[/quote]
OK, sorry za złe wyrażenie - chodzi o to że obraz na 50 Hz jest zwykle mniej płynny od tego na 100/200/600 Hz, efekt bardzo łatwo zaobserwować w marketach jak stoją obok siebie dwa TV pokazujące to samo, jeden 50 Hz drugi więcej. Stawiam że bierze się to ze słabszego sprzętu deinterlacing'ującego i być może wolniejszej matrycy - dla mnie to porównywalne z odtwarzaniem kanału DVB-T na YADIF 1X, a YADIF 2X, w takim wypadku różnica płynności jest widoczna "gołym okiem".

Swoją drogą z tym migotaniem na LCD to są jakieś jaja - nie ma migotania od "przemalowywania obrazu" przez lampę elektronową, ale już nie raz widziałem TV w marketach które mimo to potrafiły wyraźnie dawać po oczach tworząc efekt bardzo podobny do migotania. Dziwi mnie też że po nagraniu za pomocą kamery, TV LCD, widać na filmie efekty podobne do migotania.

Pozdro.

Offline

 

#12  2011-12-10 01:48:13

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Kupno telewizora LCD/LED

Z szybkością matrycy 100Hz/200Hz bym nie przesadzał.

Pierwsza matryca 100Hz, to były 2 nałożone na siebie patryce LCD 50Hz, ze wspólnym podświetleniem.
Co do 200Hz - to o ile mi wiadomo też kilka nałożonych na siebie matryc.

Plazma natomiast wyrabia nawet 600Hz, ale ma za to (moim zdaniem) sporo innych wad, dlatego nie brałbym plazmowego TV.
Generalnie lubię urządzenia niskonapięciowe - są znacznie trwalsze od wysokonapięciowych.
Dlatego w chwili obecnej  brałbym LCD podświetlany diodami LED.

Oczywiście jakość wyświetlania jest kluczowa, - ale nie mam na myśli "bajerów i upiększaczy" - ale rzeczywiste możliwości sprzętu.

Pozdro
;-)

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2011-12-10 01:48:37)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#13  2011-12-10 13:06:11

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Kupno telewizora LCD/LED

@Jacekalex:

Oczywiście masz rację, z tym "600 Hz" na LCD to ściema jakich mało (zresztą wystarczy przeliczyć czas odświeżania matrycy i już mniej więcej wiadomo ile Hz może mieć w rzeczywistości), natomiast większość - jak nie wszystkie -TV LCD 50 Hz ma po prostu mniej płynny obraz (przynajmniej na kanałach TV, nie wiem jak w przypadku korzystania z TV jak z monitora) i dlatego zalecałbym brać co najmniej "100 Hz" gdzie w większości przypadków wygląda to sporo lepiej.

Swoją drogą troszeczkę z ciekawości - posiada ktoś jakiś tani TV z 3D (chociażby tego samszuma który został wcześniej wymieniony)? Warto by dokładać te kilka stówek za "3D" czy poczekać aż będzie to za parę lat standardem w każdym, nawet najtańszym TV? Jak w ogóle z jakością tego 3D, da się oglądać czy łeb boli?

Pozdro.

Offline

 

#14  2011-12-10 17:39:25

  chmuri - [=Centos=]

chmuri
[=Centos=]
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-11-25
Serwis

Re: Kupno telewizora LCD/LED

http://www.neo24.pl/?p=samsung_ue_40_d_6500 mnie coś takiego interesuje.


[img]http://wiki.centos.org/ArtWork/Brand?action=AttachFile&do=get&target=centos-logo-light.png[/img]

Offline

 

#15  2011-12-17 12:24:11

  Marvell - Członek DUG

Marvell
Członek DUG
Skąd: Krasnystaw / Lublin
Zarejestrowany: 2009-03-07

Re: Kupno telewizora LCD/LED

http://www.ceneo.pl/11058016s LG 42LW5500 ? Ma ktoś może? Zastanawiam się nad nim poważnie, co o tym myślicie?


Ludzie dzielą się na 10 grup - na tych, którzy rozumieją zapis binarny i resztę.

Offline

 

#16  2011-12-20 14:02:46

  caprese - Zbanowany

caprese
Zbanowany

Re: Kupno telewizora LCD/LED

Generalnie to do 2tysięcy złotych LEDów raczej nie uraczysz z taką przekątną, ale lcd owszem. np.: telewizory BRAVIA KDL40cx520, bardzo porządne kosztują właśnie tyle.

 

#17  2011-12-22 15:40:12

  Marvell - Członek DUG

Marvell
Członek DUG
Skąd: Krasnystaw / Lublin
Zarejestrowany: 2009-03-07

Re: Kupno telewizora LCD/LED

Już kupiłem tego LG, jak na razie jestem zadowolony, nie mogę sprawdzić wszystkich opcji z powodu braku kabla HDMI, ale już idzie do mnie pocztą ;)
Obraz jest bardzo ładny,  nie tylko na kanałach cyfrowych, ale na TVP1/TVP2 też. Przejrzyste menu, otwarta przeglądarka internetowa (niestety też jeszcze jej nie sprawdziłem), wygodny podświetlany pilot, jest OK.

Jedyna wada jaką zauważyłem to właśnie zmiana kanałów, gdy wybiorę nr programu, trzeba poczekać jakieś 1-2 sek na zatwierdzenie go i przełączenie (telewizor nie wie, czy wybieram jednocyfrowy numer czy dwucyfrowy). Podczas zmiany przyciskami następny/poprzedni zmiana jest już natychmiastowa.


Ludzie dzielą się na 10 grup - na tych, którzy rozumieją zapis binarny i resztę.

Offline

 

#18  2011-12-22 18:09:39

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Kupno telewizora LCD/LED

Jedyna wada jaką zauważyłem to właśnie zmiana kanałów, gdy wybiorę nr programu, trzeba poczekać jakieś 1-2 sek na zatwierdzenie go i przełączenie (telewizor nie wie, czy wybieram jednocyfrowy numer czy dwucyfrowy). Podczas zmiany przyciskami następny/poprzedni zmiana jest już natychmiastowa.[/quote]
Trzeba było kupić z urządzeniem do czytania w myślach, nie byłoby problemów

To raczej normalne, że jest to opóźnienie - chyba, że ustawisz w telewizorze domyślną liczbę kanałów, i jak będzie mniej niż 10, to powinno od razu przeskakiwać

Fervi

Offline

 

#19  2011-12-22 19:07:07

  Marvell - Członek DUG

Marvell
Członek DUG
Skąd: Krasnystaw / Lublin
Zarejestrowany: 2009-03-07

Re: Kupno telewizora LCD/LED

Akurat te modele z czytaniem myśli się skończyły i nie mogłem kupić takiego.

Uważam, że lepszym rozwiązaniem byłoby rozwiązanie, gdzie innym przyciskiem na pilocie przełączasz się między wybieraniem jednocyfrowym a dwucyfrowym.

Szukałem takiej opcji z ustawieniem domyślnej liczby, ale niestety nie ma jej.

Ostatnio edytowany przez Marvell (2011-12-22 19:08:43)


Ludzie dzielą się na 10 grup - na tych, którzy rozumieją zapis binarny i resztę.

Offline

 

#20  2011-12-22 19:11:44

  thomsson - Dyskutant

thomsson
Dyskutant
Zarejestrowany: 2011-10-26

Re: Kupno telewizora LCD/LED

wciskasz odpowiedni przycisk (lub wpisujesz numer) i klikasz OK - u mnie tak działa od razu


ilin napisał
[i]"DUG to tez moja mała ojczyzna"[/i]

Offline

 

#21  2011-12-22 19:21:07

  Marvell - Członek DUG

Marvell
Członek DUG
Skąd: Krasnystaw / Lublin
Zarejestrowany: 2009-03-07

Re: Kupno telewizora LCD/LED

Tak tak, u mnie też tak jest, zapomniałem napisać wcześniej.


Ludzie dzielą się na 10 grup - na tych, którzy rozumieją zapis binarny i resztę.

Offline

 

#22  2011-12-30 14:42:38

  Anaksagoras - Zbanowany

Anaksagoras
Zbanowany

Re: Kupno telewizora LCD/LED

A na dobrą sprawę po co komu podświetlenie LED? Jak to niby wpływa na jakość obrazu wyświetlanego na ekranie? Nijak... Lepiej kupić porządny telewizor LCD  i oszczędzić pieniądz na diodach... przynajmniej moim skromnym zdaniem.

Ostatnio edytowany przez azhag (2011-12-30 23:28:05)

 

#23  2011-12-30 16:03:21

  Marvell - Członek DUG

Marvell
Członek DUG
Skąd: Krasnystaw / Lublin
Zarejestrowany: 2009-03-07

Re: Kupno telewizora LCD/LED

No zużycie prądu jest mniejsze przecież w LED.


Ludzie dzielą się na 10 grup - na tych, którzy rozumieją zapis binarny i resztę.

Offline

 

#24  2011-12-30 17:05:40

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Kupno telewizora LCD/LED

[quote=Anaksagoras]A na dobrą sprawę po co komu podświetlenie LED? Jak to niby wpływa na jakość obrazu wyświetlanego na ekranie? Nijak... Lepiej kupić porządny [url=http://www.electro.pl/TV_LCD,3,2.html]telewizor LCD[/url]  i oszczędzić pieniądz na diodach... przynajmniej moim skromnym zdaniem.[/quote]
1: Nie widziałem świetlówki podświetlającej taki LCD, która dałaby czysto białe podświetlenie....
2. Jak w po wyczerpaniu gwarancji siądzie świetlówka w LCD - to bedziesz wiedział po co :D
Ledy sa urządzeniem niskonapięciowym i przez to dużo bardziej bezawaryjnym, w dodatku jak wysiądzie jedna dioda, to łatwiej i taniej będzie ją wymienić, niż całą swietlówkę w LCD.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2011-12-30 17:06:32)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#25  2012-02-12 20:55:10

  modelk56 - Użytkownik

modelk56
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-13

Re: Kupno telewizora LCD/LED

Jak do oglądania TV to na dzień dzisiejszy w rozsądnych pieniądzach  / do 5 kafli za 50" / to tylko plasma.


kto biegnie za przyjemnościami , chwyta cierpienie. ( Montesquieu)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)

[ Generated in 0.024 seconds, 9 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00016 SET CHARSET latin2
0.00005 SET NAMES latin2
0.00188 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='3.144.116.159' WHERE u.id=1
0.00216 REPLACE INTO punbb_online (user_id, ident, logged) VALUES(1, '3.144.116.159', 1713436947)
0.00058 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1713436647
0.00120 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=20186 AND t.moved_to IS NULL
0.00009 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00674 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=20186 ORDER BY p.id LIMIT 0,25
0.00150 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=20186
Total query time: 0.01436 s