Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2011-12-31 18:07:03

  lx - Użytkownik

lx
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-06-22

Urządzenie wielofunkcyjne za ~500 złociszy

Oczywiście było kilka tego typu tematów, ale jakiś czas temu i nie moich ;)

Przymierzam się do kupna domowego urządzenia wielofunkcyjnego za 500, maksymalnie 600 zł. Wymagania: tanie zamienniki, mile widziany dupleks, dobre działanie pod pingwinkiem (windy nie posiadam), sieć (wifi lub eth).

Wypatrzyłem coś takiego: [url=http://www.google.com/search?q=brother+dcp-j725dw]Brother DCP-J725DW[/url].

+ Brat jest chwalony za podejście do Linuksa,
+ tusze są bezczipowe,
+ zamienniki kosztują grosze,
+ dupleks jest (jest nawet ADF, choć akurat nie będzie on pewnie często używany)
+ Wi-Fi jest
+ 3 lata gwarancji (niby z zamiennikami nie bardzo, ale...)
+ prosta obsługa dla atechnicznej części domowników
- jakość druku jest podobno przeciętna, ale nikt z tego strzelał nie będzie ;)
- cykliczne czyszczenie głowic, ale przy tych cenach tuszu to nie jest problem, poza tym eliminuje problemy z ich zaschnięciem.

Widziałem jeszcze kilka sensownych canonów, ale do nowych modeli nie widzę sterowników :/ Niestety OpenPrinting padło i ciężko to zweryfikować.

Nie drukuję obecnie zbyt dużo, ale kto ma tanią drukarkę HP, ten wie dlaczego. Po zakupie ww. urządzenia zamierzam to zmienić.

Znajdę coś lepszego w tej cenie? Jakieś sugestie?


(aka mickul)

[url=http://sourceforge.net/projects/manpages-pl/]Polskie strony podręcznika systemowego[/url]

Offline

 

#2  2012-01-01 00:49:26

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: Urządzenie wielofunkcyjne za ~500 złociszy

W tej cenie... Nie, tylko Brother. W wyższej to tylko HP ale z serii officejet (do zdjęc srednie, ale do druku "normalnego" super). Do zdjec Epsony (ale pod Windowsem).

Offline

 

#3  2012-01-01 08:16:51

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Urządzenie wielofunkcyjne za ~500 złociszy

[quote=qluk]W tej cenie... Nie, tylko Brother. W wyższej to tylko HP ale z serii officejet (do zdjęc srednie, ale do druku "normalnego" super). Do zdjec Epsony (ale pod Windowsem).[/quote]
Dlaczego [url=http://www.openprinting.org/printers/manufacturer/Epson]tylko pod Windowsem[/url]?

Dosiego Roku
:)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#4  2012-01-01 11:04:41

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Urządzenie wielofunkcyjne za ~500 złociszy

Zależy jeszcze co chcesz drukować, mój Brother (DCP-j315W) nawet na oryginalnych  tuszach średnio się nadawał do drukowania zdjęć (średnio oznacza że zdjęcia miały jakość dobrą jak na moje oko, ale czas druku był długaśny), z kolei druk zwykłych rzeczy (tekst, wykresy, inne dane papierowe) wychodził znakomicie. Teraz jadę na Dulinach, zapłaciłem 15 zł za komplet, teraz widzę że na allegro tak dobrych ofert brak, ale są takie gdzie za tusz dajesz 5-6 zł, a to są jednak grosze, jakość w zwykłych drukach praktycznie się nie różni od oryginału, zdjęcia w trybie foto wychodzą trochę słabo (kolory troszkę blade), ale jak przestawisz drukarkę w tryb najwyższej jakości to już ciężko dostrzec różnicę od oryginału (tylko że wtedy jedno zdjęcie A4 drukuje dobre kilka minut...). Tak więc do zdjęć Brother średnio wychodzi, do zdjęć z zamiennikami jeszcze gorzej, natomiast do druku zwykłego jest to drukarka która cenowo powinna każdego zadowolić - zwłaszcza jak dużo drukujesz.

Na HP bym nie patrzał - kumpel klnie na czym świat stoi, bo oryginalne tusze XL kosztują majątek (a z zamiennikami różnie bywa), do tego zużywają się błyskawicznie bo mają super małe pojemności.

Epsona też bym omijał, ich podejście do zamienników (raz działają raz nie) oraz słynny komunikat "Okres eksploatacji części wewnątrz drukarki dobiega końca. Skontaktuj się ze sprzedawcą w celu ich wymiany.", eliminuje ich w moich oczach.

Co do reszty to luknij tutaj:

http://forum.dug.net.pl/viewtopic.php?id=17903

Pozdro.

Offline

 

#5  2012-01-01 11:09:32

  jpc - Użytkownik

jpc
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-10-03

Re: Urządzenie wielofunkcyjne za ~500 złociszy

Jak bym się nie zastanawiał tylko brał Brothera (nie mówię że akurat podany przez Ciebie model, nie chce mi się szukać za Ciebie;), u mnie wszyscy na około je kupują i złego słowa nie mówią. Sam mam model dcp-135c od jakichś 4 lat i działa bez problemu. Tusze na allegro firmy dulin za grosze. nie ma żadnych problemów ze sterownikami pod linuksa, które ściąga się z domowej strony Brother


2008.01-2009.05 Ubuntu; 2009.05-11 PCLinuxOS; 2009.11-2010.05 Mandriva; 2010.05-09 Fedora; 2010.09-? DEBIAN

Offline

 

#6  2012-01-01 14:27:50

  lx - Użytkownik

lx
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-06-22

Re: Urządzenie wielofunkcyjne za ~500 złociszy

Dzięki za wszystkie opinie, utwierdziliście mnie w moim wyborze.

Pozdrawiam noworocznie :)


(aka mickul)

[url=http://sourceforge.net/projects/manpages-pl/]Polskie strony podręcznika systemowego[/url]

Offline

 

#7  2012-01-01 16:02:19

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: Urządzenie wielofunkcyjne za ~500 złociszy

[quote=Jacekalex][quote=qluk]W tej cenie... Nie, tylko Brother. W wyższej to tylko HP ale z serii officejet (do zdjęc srednie, ale do druku "normalnego" super). Do zdjec Epsony (ale pod Windowsem).[/quote]
Dlaczego [url=http://www.openprinting.org/printers/manufacturer/Epson]tylko pod Windowsem[/url]?

Dosiego Roku
:)[/quote]
Bo pod linuxem nie działa pelna rozdzielczosc, interpreter barwowy tez jest jakiś dziwny.

Offline

 

#8  2012-01-01 18:34:33

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Urządzenie wielofunkcyjne za ~500 złociszy

[quote=qluk]....
Bo pod linuxem nie działa pelna rozdzielczosc, interpreter barwowy tez jest jakiś dziwny.[/quote]
To wiele wyjaśnia, mam nadzieję że tylko dotychczasowo :D

Pozdro
;-)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#9  2012-01-01 19:11:37

  thomsson - Dyskutant

thomsson
Dyskutant
Zarejestrowany: 2011-10-26

Re: Urządzenie wielofunkcyjne za ~500 złociszy

Ja mam Braciszka DCP-115C i jestem zadowolony


ilin napisał
[i]"DUG to tez moja mała ojczyzna"[/i]

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)

[ Generated in 0.013 seconds, 9 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00013 SET CHARSET latin2
0.00007 SET NAMES latin2
0.00141 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='18.191.215.117' WHERE u.id=1
0.00113 REPLACE INTO punbb_online (user_id, ident, logged) VALUES(1, '18.191.215.117', 1718524569)
0.00086 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1718524269
0.00124 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=20314 AND t.moved_to IS NULL
0.00017 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00252 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=20314 ORDER BY p.id LIMIT 0,25
0.00144 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=20314
Total query time: 0.00897 s