Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2012-02-04 12:09:23

  Puchaty - Użytkownik

Puchaty
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-12-08
Serwis

Konsola do gier na linuxie?

Tak z ciekawostek dzisiaj znalezione:
[url]http://pclab.pl/news48658.html[/url]

Z tego co pamiętam było kiedyś jeszcze coś takiego jak EVO Smart Console. Szkoda, że nie udaje im się zdobyć rynku. Znacie może inne takie projekty?


But, I love GNU.
Debian User.

Offline

 

#2  2012-02-04 12:25:59

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Konsola do gier na linuxie?

Android :D

Problemem jest Cena - jak zobaczysz ją, to się okaże, że zwykłe PSP jest lepsze i tańsze.

Poza tym zbytnio te konsole nie ujrzały światła dziennego (od biedy są regionalne)

Fervi

Offline

 

#3  2012-02-04 12:34:13

  Puchaty - Użytkownik

Puchaty
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-12-08
Serwis

Re: Konsola do gier na linuxie?

No fakt Android i wszelkie tablety z nim można podciągnąć pod konsole :D Ale cena dobija człowieka. Nie zamierzam nic takiego kupować :D Założyłem temat z czystej ciekawości bo te projekty czasami są naprawdę ciekawe.


But, I love GNU.
Debian User.

Offline

 

#4  2012-02-04 13:00:36

  dominbik - Członek DUG

dominbik
Członek DUG
Zarejestrowany: 2011-07-25

Re: Konsola do gier na linuxie?

intrygujący wygląd


[img]http://img34.imageshack.us/img34/5092/zw9m.png[/img] [img]http://img29.imageshack.us/img29/219/pibw.png[/img]

Offline

 

#5  2012-02-04 13:00:47

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Konsola do gier na linuxie?

Projekty ciekawe (kiedyś nawet o tym myślałem). Tylko cena z kosmosu.

Dać ludziom Konsolę z Linuksem, dotykowym ekranem, portami USB, Klawiaturą, Pad'em i darmowymi grami (przynajmniej duża liczba), a PSP dostanie po dupie

Fervi

Offline

 

#6  2012-02-04 13:43:22

  Minio - Użyszkodnik

Minio
Użyszkodnik
Skąd: Brno, Česko
Zarejestrowany: 2007-12-22
Serwis

Re: Konsola do gier na linuxie?

[quote=Puchaty]Szkoda, że nie udaje im się zdobyć rynku.[/quote]
Z takim wyglądem? W ogóle mnie to nie dziwi.

[quote=fervi]Dać ludziom Konsolę z Linuksem, dotykowym ekranem, portami USB, Klawiaturą, Pad'em i darmowymi grami (przynajmniej duża liczba), a PSP dostanie po dupie[/quote]
Nie. Bo PSP ma coś, czego nie ma Linux — korporację, która je zrobiła. Korporację która może wpompować ogromne pieniądze w marketing. Korporację, która może dogadać się z innymi korporacjami i zapewnić swojej konsolce tytuły najwyższej jakości.

A co do tych darmowych gier — pomijając, że za darmowe gry ktoś i tak musi zapłacić (np. płacimy gorszej jakości grafiką albo będąc darmowymi testerami dla twórcy), to nie jest żaden argument. Rozrywka elektroniczna jest najsilniej rozwinięta w USA i Japonii, dalej w krajach zachodniej Europy. Wszystkie te kraje mają jedną wspólną cechę — są bogate. Dla ludzi tam mieszkających nie stanowi żadnego problemu kupić sobie jedną nową grę w tygodniu (jeżeli oczywiście kogoś interesują gry). Mogą sobie tych gier również kupić więcej za jedną pensję. Amerykanie dodatkowo są wychowani w przeświadczeniu, że produkty darmowe są gorszej jakości.

Darmowe gry mogą być argumentem w krajach byłego Związku Radzieckiego, takiej np. Polsce, wciąż biedniejszych niż kraje starej UE i których obywatele są przyzwyczajeni do kombinowania i brania czegoś za darmo tylko dlatego, że jest za darmo. Ale firmy działające w sektorze rozrywki elektronicznej traktują nas jako bardzo mało istotny rynek zbytu — ponieważ jesteśmy bardzo mało istotnym rynkiem zbytu.

Mówiąc o urządzeniach z Linuksem które nie są typowymi komputerami (desktopami czy serwerami), to znacznie ciekawszy jest [url=http://aseigo.blogspot.com/2012/01/reveal.html]Spark[/url], otwartoźródłowy tablet.


Spinnen Essen: [url=http://fluxboxpl.org/portal/]FluxboxPL[/url] [url=http://przepis-na-lo.pl/]Przepis na LibreOffice[/url]

Offline

 

#7  2012-02-04 14:29:54

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Konsola do gier na linuxie?

Myślę Minio, że to g**** prawda.

A jeśli weźmiemy Androida? Jego aplikacje są za darmo, ale czy gorszej jakości? Jak działają to pewnie biorą

Fervi

Offline

 

#8  2012-02-04 15:17:55

  Minio - Użyszkodnik

Minio
Użyszkodnik
Skąd: Brno, Česko
Zarejestrowany: 2007-12-22
Serwis

Re: Konsola do gier na linuxie?

[quote=fervi]Myślę Minio, że to g**** prawda.[/quote]
A może jakieś konkretne argumenty?

[quote=fervi]A jeśli weźmiemy Androida? Jego aplikacje są za darmo, ale czy gorszej jakości? Jak działają to pewnie biorą[/quote]
Czy wszystkie aplikacje na Androida są darmowe? Nie, około ⅓ jest płatna.

Poza tym ja mówiłem o:
a) rynku gier. Android nie jest konsolą do gier i gry stanowią zaledwie [url=http://www.androlib.com/appstatstype.aspx]15%[/url] wszystkich aplikacji w Android Market.

b) jednym wymiarze różnic w jakości, jakim jest grafika. Ty moją tezę rozszerzyłeś, mówiąc o różnicach w jakości aplikacji postrzeganych całościowo. Porównywanie jakości aplikacji jako całości jest dużo trudniejsze, ponieważ poszczególne komponenty tej jakości trzeba zrelatywizować do potrzeb użytkownika.

Nawiasem mówiąc, płacić można na bardzo różne sposoby. Czasem płaci się otrzymując produkt gorszej jakości niż produkt płatny. Czasem płaci się rezygnacją z pomocy dla użytkownika (support, help-desk). Czasem płaci się otrzymując produkt, którego opanowanie jest trudniejsze niż opanowanie produktu płatnego. I tak dalej, i tak dalej.

Oczywiście nie próbuję powiedzieć, że aplikacje darmowe w rzeczywistości są droższe niż aplikacje płatne. Chcę tylko uzmysłowić, że nie ma nic za darmo — za niektóre rzeczy po prostu płacimy w inny sposób niż przy pomocy pieniędzy (chociaż, oczywiście, bardzo wielu rzeczy nie da się precyzyjnie sprowadzić do pieniędzy).

c) przekonaniach, jakie żywi bardzo wielu (większość?) Amerykanów. Android nie jest dostępny jedynie w USA, więc nie może być podany jako argument przeczący mojej tezie (chyba że podasz konkretne dane jedynie dla USA). Przekonania podzielane przez Amerykanów nie muszą też wcale być zgodne z rzeczywistością. Ale w kształtowaniu zachowań ludzi nie jest ważna prawda obiektywna, ale to, jak oni widzą rzeczywistość.


Spinnen Essen: [url=http://fluxboxpl.org/portal/]FluxboxPL[/url] [url=http://przepis-na-lo.pl/]Przepis na LibreOffice[/url]

Offline

 

#9  2012-02-05 00:50:32

  parrotlarch - Członek DUG

parrotlarch
Członek DUG
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2007-06-08

Re: Konsola do gier na linuxie?

Fajny pomysł z taką konsolką i mógłby wypalić, bo niby można ciąć koszty sprzedając konsolę na darmowym systemie, na której pyka się w darmowe gierki, ale cena temu raczej przeczy. Jak dla mnie to to cuś (mowa o Open Pandora) ma za mało proca i ramu (grafa spoko), żeby poszaleć, a wygląd może odstraszyć nawet mało wymagających. Jednym słowem najlepszy pomysł można epicko schrzanić.


Linux Registered user 437054

Offline

 

#10  2012-02-05 10:03:22

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Konsola do gier na linuxie?

Ogólnie myślę, że konsola "upadnie", bo ma kiepskich menadżerów.

Sprzęt jest dobry (to jest architektura ARM), może nie super dobry, ale styknie. Obrobić to, zmniejszyć cenę, zrobić repozytorium i sklepik i sprzedawać [s]Intinte Console[/s] OpenPandorę

Fervi

Offline

 

#11  2012-02-05 12:54:55

  thomsson - Dyskutant

thomsson
Dyskutant
Zarejestrowany: 2011-10-26

Re: Konsola do gier na linuxie?

ale fajna raczej zabawka dla geeków (można programować >;>)


ilin napisał
[i]"DUG to tez moja mała ojczyzna"[/i]

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)

[ Generated in 0.017 seconds, 10 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00023 SET CHARSET latin2
0.00013 SET NAMES latin2
0.00190 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='3.144.36.141' WHERE u.id=1
0.00153 REPLACE INTO punbb_online (user_id, ident, logged) VALUES(1, '3.144.36.141', 1714257521)
0.00087 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1714257221
0.00151 DELETE FROM punbb_online WHERE ident='18.221.53.5'
0.00100 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=20576 AND t.moved_to IS NULL
0.00026 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00260 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=20576 ORDER BY p.id LIMIT 0,25
0.00250 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=20576
Total query time: 0.01253 s