Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2012-05-18 21:17:35

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Pralka do 1200 zł z jak najdłuższą gwarancją

Witam.

Z góry sorry że zakładam nowy temat, wiem że istnieje już jeden tego typu, ale sprawa jest mi bardzo pilna. Muszę jak najszybciej (do jutra rana, o ile nic się nie zmieni) dowiedzieć się jaki model pralki wybrać - z tego co czytam to ludzie piszą żeby patrzeć głównie na gwarancje - im dłuższa tym lepiej.

Pytanko oczywiste - co kupić, jakie firmy polecacie, co omijać itd.

Dodam że dobrze by było gdyby pralka miała w miarę tanie części (mój Polar pod tym względem to jakaś pomyłka).

Pralka może być i z wkładem od góry i od przodu (bardziej od przodu, ale jak będzie dobra górna to pewnie tez będzie ok), dobrze żeby zużywała jak najmniej prądu i wody, i żeby nie był to "skaczący czołg" (mój pokój bezpośredni graniczy z łazienką i przy wysokich obrotach biurko fajnie drżało - fajnie by było gdyby nagle nie zaczęło jeszcze do tego podskakiwać ;]

O ile program, czyszczenia z sierści coś daje - to fajnie by było gdyby go posiadała.

Z góry dzięki za wszelkie info i jeszcze raz sorry za nowy wątek.

Pozdro.

Offline

 

#2  2012-05-18 21:26:49

  torrentow - Członek Sejmowej Komisji Śledczej

torrentow
Członek Sejmowej Komisji Śledczej
Skąd: z GNU
Zarejestrowany: 2009-11-23

Re: Pralka do 1200 zł z jak najdłuższą gwarancją

Witam,
Z mojej strony odradzam firmę Ariston miałem jedną ładowaną od góry i sypała się po roku użytkowania.
Pozdrawiam,
Towarzysz Torrentow


Każdy sam sobie szkodzi :)
[img]http://img715.imageshack.us/img715/7104/apt.png[/img]

Offline

 

#3  2012-05-18 21:50:55

  radziojedi - Gambini

radziojedi
Gambini
Skąd: Śrem
Zarejestrowany: 2008-08-08

Re: Pralka do 1200 zł z jak najdłuższą gwarancją

Polecam firmę Ariston. Mam pralkę od dobrych kilku lat i chodzi bez zarzutu po dziś dzień:)


"Given enough eyeballs, all bugs are shallow"
Eric Raymond, The Cathedral and the Bazaar: Musings on Linux and Open Source by an Accidental Revolutionary

Offline

 

#4  2012-05-18 22:31:45

  krasnij - oj tam

krasnij
oj tam
Skąd: z JO73VT
Zarejestrowany: 2012-05-04
Serwis

Re: Pralka do 1200 zł z jak najdłuższą gwarancją

Omijać BEKO. Z mojej strony polecam Polar i Whirlpool. Co do najdłuższej gwarancji to nie radziłbym na to patrzeć.

Program do czyszczenia z sierści to najzwyklejsze dodatkowe płukanie. Czy coś daje? Tu zdania są podzielone.

Ostatnio edytowany przez krasnij (2012-05-18 22:32:12)


Pozdrawiam i życzę sukcesów :)
[url=https://pgp.mit.edu/pks/lookup?op=get&search=0xA0C69B3CD46838AF]Mój Public Key[/url]
[url=http://www.keros-it.com]Serwis komputerowy i elektroniczny - Świdwin[/url]
The truth is out there

Offline

 

#5  2012-05-18 22:47:40

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Pralka do 1200 zł z jak najdłuższą gwarancją

Dzięki za info - tak sobie przeglądam różne fora i wychodzi na to że każdy producent ma coś za uszami... :/ @krasnij czemu nie BEKO? Właśnie wiem że mają obecnie gwarancję 5 letnią na wybrane modele...

Offline

 

#6  2012-05-18 22:51:19

  krasnij - oj tam

krasnij
oj tam
Skąd: z JO73VT
Zarejestrowany: 2012-05-04
Serwis

Re: Pralka do 1200 zł z jak najdłuższą gwarancją

[quote=Huk]Dzięki za info - tak sobie przeglądam różne fora i wychodzi na to że każdy producent ma coś za uszami... :/ @krasnij czemu nie BEKO? Właśnie wiem że mają obecnie gwarancję 5 letnią na wybrane modele...[/quote]
Miałem kiedyś przyjemność pracować w sklepie RTV/AGD i dość sporo problemów ze sprzętami od tego producenta było. Niemniej, może teraz coś się zmieniło, ciężko powiedzieć.


Pozdrawiam i życzę sukcesów :)
[url=https://pgp.mit.edu/pks/lookup?op=get&search=0xA0C69B3CD46838AF]Mój Public Key[/url]
[url=http://www.keros-it.com]Serwis komputerowy i elektroniczny - Świdwin[/url]
The truth is out there

Offline

 

#7  2012-05-19 01:16:57

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Pralka do 1200 zł z jak najdłuższą gwarancją

Najlepiej piorą pralki włoskie, także Ariston lub Zanussi.
Z Ardo radzę uważać, dość liche wykonanie.

Niemieckie bywają dość solidne, ale z jakością prania może być różnie.
Niemcy mają takie podatki ekologiczne, że ich pralki próbują prać bez wody :D
Co do Polara, u mojej kumpeli podczas wirowania dość ciężkiej rzeczy (kołdra) pękł zbiornik (kilka lat temu).

Z punktu widzenia napraw, najlepszy byłby zbiornik  (nie mylić z bębnem) ze stali nierdzewnej (kiedyś było tego sporo, obecnie dość trudna sprawa), i zimering na wale bębna (miałem kiedyś cholerę, która zamiast zimmeringa miała uszczelnienie grafitowe, mocowane wewnątrz zbiornika, żeby je wymienić, trzeba bylo wyjąć bęben ze zbiornika, a najpierw zbiornik z obudowy, komplenty horror ;P ).
Żeby zmienić zimmering wystarczy zdjąć koło napędowe i odkręcić łożyska z tyłu.

Elektrozawory, silniki, pompy, uklady sterowania i programatory można naprawiać, także jakby siadło  i było akurat  ciężko z kasą, katastrofa bywa mniej bolesna.
Te częsci też czasami można naprawić, a nawet wsadzić czasem jakieś zamienniki.

To by było na tyle
;-)

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2012-05-19 12:25:31)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#8  2012-05-19 11:50:53

  dominbik - Członek DUG

dominbik
Członek DUG
Zarejestrowany: 2011-07-25

Re: Pralka do 1200 zł z jak najdłuższą gwarancją

hah Jacekalex jest rzecz na której się nie znasz?


[img]http://img34.imageshack.us/img34/5092/zw9m.png[/img] [img]http://img29.imageshack.us/img29/219/pibw.png[/img]

Offline

 

#9  2012-05-19 12:08:02

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: Pralka do 1200 zł z jak najdłuższą gwarancją

a ja mam amica


Zbytnia oszczedność wody = słabo wyprane pranie. Nie da się bez odpowiedniej ilości wdy dobrze wyoprać i wypłukać.  Nie zawracać uwage na obroty. 800 w zupełności wystarczy. Im szybsze obroty tym szybciej się zużywa no i pranie wymęczone bardzo... chwyt marketingowy tak jak z megapixelami na matrycy aparatu...

Offline

 

#10  2012-05-19 12:23:41

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Pralka do 1200 zł z jak najdłuższą gwarancją

[quote=dominbik]hah Jacekalex jest rzecz na której się nie znasz?[/quote]
A ty po ponad  dwóch latkach w hurtowni AGD to byś się nie znał?

Co do obrotów wirówki, ja mam 1400, wiruje zazwyczaj (typowe szmaty) 1200, i owe szmaty jeszcze żyją, za to wyciągam prawie suche.
Polary (ciuchy, nie pralki) po wirowaniu można bezpiecznie wciągać na kark.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2012-05-19 12:24:14)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#11  2012-05-19 13:21:43

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: Pralka do 1200 zł z jak najdłuższą gwarancją

[quote=Jacekalex]Co do obrotów wirówki, ja mam 1400, wiruje zazwyczaj (typowe szmaty) 1200, i owe szmaty jeszcze żyją, za to wyciągam prawie suche.
Polary (ciuchy, nie pralki) po wirowaniu można bezpiecznie wciągać na kark.[/quote]
A łożyska jak długo żyją?  J a przy 800 wyciągam prawie suche. Suche nie są, wilgoci też nie czuć zbytnio.

Offline

 

#12  2012-05-19 13:23:36

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Pralka do 1200 zł z jak najdłuższą gwarancją

Niestety matka uparła się na kolejnego Polara (PFL 1021/D) :/ i taki został zakupiony.

Najpierw był problem z wykręceniem śrub zabezpieczających (osoba która wymyśliła to zabezpieczenie i sposób w jaki jest ono wmontowane w tą pralkę lepiej niech nie znajdzie się w zasięgu mojego wzroku... bo z życiem nie ujdzie), a potem okazało się ze non stop leje się woda, czy pralka jest włączona czy wyłączona - noż ku**a mać!

Teraz zastanawiamy się co z tym fantem zrobić, w sklepie chcą wzywać serwisanta, ale zastanawiam się czy nie dało by jakoś rady powołać się na jakieś prawo i zażądać albo zwrotu kasy, albo przywiezienia nowej pralki, albo możliwości wymiany na inny model... orientuje się ktoś czy da się jakoś w tę stronę?

Zaraz będę się kontaktować z UOKiK, z tym samym pytaniem, ale nie wiem czy w soboty mają dyżur.

Jak zawsze z góry dzięki za informacje.

Pozdro.

Offline

 

#13  2012-05-19 13:41:09

  krasnij - oj tam

krasnij
oj tam
Skąd: z JO73VT
Zarejestrowany: 2012-05-04
Serwis

Re: Pralka do 1200 zł z jak najdłuższą gwarancją

To niezgodność towaru z umową. Masz prawo albo do bezpłatnej naprawy, albo do wymiany na nowy, wolny od wad.


Pozdrawiam i życzę sukcesów :)
[url=https://pgp.mit.edu/pks/lookup?op=get&search=0xA0C69B3CD46838AF]Mój Public Key[/url]
[url=http://www.keros-it.com]Serwis komputerowy i elektroniczny - Świdwin[/url]
The truth is out there

Offline

 

#14  2012-05-19 13:51:26

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Pralka do 1200 zł z jak najdłuższą gwarancją

@Huk
Łap sznurka:
http://pl.wikipedia.org/wiki/R%C4%99kojmia

[quote=Yampress][quote=Jacekalex]Co do obrotów wirówki, ja mam 1400, wiruje zazwyczaj (typowe szmaty) 1200, i owe szmaty jeszcze żyją, za to wyciągam prawie suche.
Polary (ciuchy, nie pralki) po wirowaniu można bezpiecznie wciągać na kark.[/quote]
A łożyska jak długo żyją?  J a przy 800 wyciągam prawie suche. Suche nie są, wilgoci też nie czuć zbytnio.[/quote]
Pralka Miele, mam ją od 1996 - łożysk nie zmieniałem, zmieniałem natomiast simering, oryginału nie mogłem kupić za sensowne pieniadze, ale w motoryzacyjnym kupiłem podobny egzemplarz (o tej samej średnicy), i chodzi bez problemu (podobno był przeznaczony do Hondy Civic ;) )

Rok temu walnął moduł elektroniczny, nie umiałem go naprawić, wziąłem sprawną pralkę z komisu, przełożylem sam moduł i chodzi.
Reszta części jest w piwnicy (na zapas).
Wczeeśniej (ze 3 latka temu) zdechł elektrozawór, teraz ma z Whirpoola i chodzi.

Próbuje cholera na podstawowym programie prać praktycznie bez wody, ale jak się naleje wodę na programie do wełny, a potem puści podstawowy, pierze bez problemu.

I tylko przedłużacz się buntuje - 3480 W.

Zbiornik ze stali nierdzewnej, wyważony obciążnikami żeliwnymi, amortyzatory jak w fiacie ;), cała pralka jak czołg.
A łożyska to ma chyba z Volkswagena (oryginalne - fabryka takie założyła).
W dodatku nierdzewne.

Pozdrawiam
;-)

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2012-05-19 14:25:41)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#15  2012-05-19 14:08:51

  thomsson - Dyskutant

thomsson
Dyskutant
Zarejestrowany: 2011-10-26

Re: Pralka do 1200 zł z jak najdłuższą gwarancją

[quote=Jacekalex]@Huk
Łap sznurka:
http://pl.wikipedia.org/wiki/R%C4%99kojmia

[quote=Yampress][quote=Jacekalex]Co do obrotów wirówki, ja mam 1400, wiruje zazwyczaj (typowe szmaty) 1200, i owe szmaty jeszcze żyją, za to wyciągam prawie suche.
Polary (ciuchy, nie pralki) po wirowaniu można bezpiecznie wciągać na kark.[/quote]
A łożyska jak długo żyją?  J a przy 800 wyciągam prawie suche. Suche nie są, wilgoci też nie czuć zbytnio.[/quote]
Pralka Miele, mam ją od 1996 - łożysk nie zmieniałem, zmieniałem natomiast simering, oryginału nie mogłem kupić za sensowne pieniadze, ale w motoryzacyjnym kupiłem podobny egzemplarz (o tej samej średnicy), i chodzi bez problemu (podobno był przeznaczony do Hondy Civic ;) )

Rok temu walnął moduł elektroniczny, nie umiałem go naprawić, wziąłem sprawną pralkę z komisu, przełożylem sam moduł i chodzi.
Reszta części jest w piwnicy (na zapas).
Wczeeśniej (ze 3 latka temu) zdechł elektrozawór, teraz ma z Whirpoola i chodzi.

Próbuje cholera na podstawowym programie prać praktycznie bez wody, ale jak się naleje wodę na programie do wełny, a potem puści podstawowy, pierze bez problemu.

I tylko przedłużacz się buntuje - 3480 W.

Zbiornik ze stali nierdzewnej, wyważony obciążnikami żeliwnymi, amortyzatory jak w fiacie ;), cała pralka jak czołg.
A łożyska to ma chyba z Volkswagena.

Pozdrawiam
;-)[/quote]
Pralka DIY :D


ilin napisał
[i]"DUG to tez moja mała ojczyzna"[/i]

Offline

 

#16  2012-05-19 15:13:46

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Pralka do 1200 zł z jak najdłuższą gwarancją

Dzięki za info - tak właśnie wydawało mi się że prawo jakieś jest... pytanie tylko jak z tego realnie skorzystać - nigdy nie mieliśmy z czymś takim do czynienia, czyli co, iść do sklepu i zacząć rzucać paragrafami i ewentualnie postraszyć rzecznikiem z UOKiK jak nie będą chcieli wymienić na nowy ;] ?

Chcielibyśmy ich zmusić albo do wymiany, albo do zamiany pralki na inny model w tej samej cenie - obecnie facet obiecał że w poniedziałek rano skontaktuje się z serwisem Polara aby kogoś tu przysłali... tyle że diabli wiedzą na jakiej zasadzie by to miało się odbyć, płatnie czy bezpłatnie itd. poza tym taki wypadek mocno dyskwalifikuje w naszych oczach firmę Polar (o systemie śrub zabezpieczających nawet nie wspominając - w tym wypadku ktoś powinien wnieść przeciw nim pozew za kompletnie niezrozumiałą instrukcje...).

Jakbyście mieli jeszcze jakieś sugestie to będę wdzięczny :)

Offline

 

#17  2012-05-19 15:33:43

  krasnij - oj tam

krasnij
oj tam
Skąd: z JO73VT
Zarejestrowany: 2012-05-04
Serwis

Re: Pralka do 1200 zł z jak najdłuższą gwarancją

@Huk:

Przeczytaj to:
http://www.jakkupowac.pl/other/poradnik-prawny/niezgodnosc-towaru-z-umowa.html/strona1

Co do Polara, mam jeden z modeli PTL i aż takich problemów ze śrubami nie było.


Pozdrawiam i życzę sukcesów :)
[url=https://pgp.mit.edu/pks/lookup?op=get&search=0xA0C69B3CD46838AF]Mój Public Key[/url]
[url=http://www.keros-it.com]Serwis komputerowy i elektroniczny - Świdwin[/url]
The truth is out there

Offline

 

#18  2012-05-19 15:45:29

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Pralka do 1200 zł z jak najdłuższą gwarancją

A za co bierze kasę miejski rzecznik konsumentów?
W każdym urzędzie miejskim jest taki stołek  i zazwyczaj ktoś na nim siedzi ;)
Utrzymywany jest taki stolek..., kto zgadnie przez kogo, kto za to płaci i z czyich pieniędzy?

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2012-05-20 09:18:19)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#19  2012-05-19 17:11:37

  Qmaty - Użytkownik

Qmaty
Użytkownik
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2009-04-16

Re: Pralka do 1200 zł z jak najdłuższą gwarancją

[quote=Huk]Jakbyście mieli jeszcze jakieś sugestie to będę wdzięczny :)[/quote]
Niezgodność towaru z umową to piękny paragraf wymieniałem już przy jego pomocy odtwarzacz dvd, czajnik elektryczny, lokówkę, lodówkę oraz parę innych rzeczy. Także w tej materii jakieś doświadczenie mam.

Ja robię to tak. Pisze list w dwóch kopiach do mnie i do sprzedawcy. Zaznaczam w nim:
1. Co się zepsuło (+ nr seryjny jeśli ma).
2. Kidy została wykryta szkoda. (chyba trzeba ją zgłosić w terminie 1 miesiąca)
3. Kiedy zostało kupione i gdzie.
4. Cytuje treść ustawy.
5. Zaznaczam iż "Żądam wymiany na sprzętu na nowy wolny od wad".
6. Pisze iż jeśli w terminie ustawowym (chyba dwa miesiące) nie otrzymam odpowiedzi, wówczas przyjmuje do wiadomości iż moja reklamacja została rozpatrzona pozytywnie (gdzieś jest to zaznaczone w ustawie).
7. Dodaje pola do podpisu dla mnie i sprzedawcy.

Z tak przygotowanym drukiem rozpoczynamy "oblężenie" sklepu (ponieważ wszyscy walczą aby nie podpisywać tego papieru). Z mojego doświadczenia mogę wywnioskować jeszcze trzy rzeczy:
1. Im większy market/sklep tym większe prawdopodobieństwo iż nie będą robić niepotrzebnych problemów.
2. Z jednoosobowymi sklepikami nawet nie ma co walczyć pismo albo ci nie przyjmą (teoretycznie nie mogą) albo odmówią, natomiast ty będziesz musiał sądzić się z nimi w sądzie konsumenckim (co i tak możesz przegrać + 1000 zł w plecy).
3. Federacje konsumentów i inne stwory w niczym ci nie pomogą, oni zajmują się protestami zbiorowymi (ładniej wyglądają w raportach), ich praktycznie nie interesujesz.

Swoją drogą (teoretycznie) mógłbyś oskarżyć sprzedawce iż próbował sprzedawać ci wadliwy towar, ale to raczej śliska sprawa.

Z ciekawości w jakim sklepie kupiłeś pralkę? (Może już w nim reklamowałem :) )

Ostatnio edytowany przez Qmaty (2012-05-19 17:13:42)

Offline

 

#20  2012-05-19 17:18:17

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: Pralka do 1200 zł z jak najdłuższą gwarancją

Rok temu miałem jeszcze starą ruską Wiatke. Chgodziła 15 lat... No ojciec zna się na naprawie pralek, Wiłęc i programator przerabiał  i przy bębnie grzebał i silnik przewijał u specjalisty, bo ma specjalne podwójne uzwojenie dla wirowania i dla normalnej pracy, a to termostaty, a to łożyska, a to kołnierz gumowy....  Te aktualne pralki to  luksus. Nie biorą 150l na cykl, mniej prądu. Reczy mokrych się nie wyciągfa , ani  porozciąganych.... ( rozciąganie brało się z tego , że jak płukasła mieliła mokre ciężkie ciuchy. Jede się w drugich blokowałuy i się rozciągały.  Teraz lubie prać ]:-> Stara pralkas miała wirowanie na 400 obrotów i też ciuchy w miare odwirowała, tzn były troche jeszcze mokre... Te pralki nie przeżyja 15 lat.    5 lat  i kupuj nową!

Offline

 

#21  2012-05-19 17:24:25

  lx - Użytkownik

lx
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-06-22

Re: Pralka do 1200 zł z jak najdłuższą gwarancją

[quote=Qmaty]6. Pisze iż jeśli w terminie ustawowym (chyba dwa miesiące) nie otrzymam odpowiedzi, wówczas przyjmuje do wiadomości iż moja reklamacja została rozpatrzona pozytywnie (gdzieś jest to zaznaczone w ustawie).[/quote]
Dwa tygodnie.


(aka mickul)

[url=http://sourceforge.net/projects/manpages-pl/]Polskie strony podręcznika systemowego[/url]

Offline

 

#22  2012-05-19 17:43:57

  torrentow - Członek Sejmowej Komisji Śledczej

torrentow
Członek Sejmowej Komisji Śledczej
Skąd: z GNU
Zarejestrowany: 2009-11-23

Re: Pralka do 1200 zł z jak najdłuższą gwarancją

Witam,
Cytując naszego forumowego wieszcza i oczywiście mając do niego pytanie:
[quote=radziojedi]Polecam firmę Ariston. Mam pralkę od dobrych kilku lat i chodzi bez zarzutu po dziś dzień:)[/quote]
Masz pralkę ładowaną od góry?
Pozdrawiam,
Towarzysz Torrentow


Każdy sam sobie szkodzi :)
[img]http://img715.imageshack.us/img715/7104/apt.png[/img]

Offline

 

#23  2012-05-19 21:07:15

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Pralka do 1200 zł z jak najdłuższą gwarancją

Nie czytałem... nic powyżej
kupiliście już tę pralkę ??? :DD


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
[img]http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif[/img]
[url=https://goo.gl/photos/5XGKFkvaMimLwM2s9]Beskid Niski[/url]

Offline

 

#24  2012-05-19 21:22:29

  thomsson - Dyskutant

thomsson
Dyskutant
Zarejestrowany: 2011-10-26

Re: Pralka do 1200 zł z jak najdłuższą gwarancją

[quote=Bodzio]Nie czytałem... nic powyżej
kupiliście już tę pralkę ??? :DD[/quote]
tak Bodziu kupili, ale bubla im wcisneli


ilin napisał
[i]"DUG to tez moja mała ojczyzna"[/i]

Offline

 

#25  2012-05-20 08:00:08

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Pralka do 1200 zł z jak najdłuższą gwarancją

Po raz kolejny dzięki za info - zobaczymy co z tego będzie, ciężko będzie iść w 100% ścieżką z pismami gdyż pralka jest nam potrzebna na wczoraj - spróbujemy do sprzedawcy po prostu zagadać (sprzedawca to sklep z Kłobucka - CHYBA partner handlowy NeoNet'u nazwy na razie nie podaje, zobaczymy jak do problemu podejdą w poniedziałek.

Co do rzecznika konsumentów - dzwoniłem ale w sobotę chyba mają nieczynne (600 000 urzędników ale w sobotę to żadnego ;] ), jak sklep będzie sprawiał problemy to zadzwonimy w poniedziałek.

Na razie to tyle - dzięki za info wszystkim, jak zawsze okazaliście się pomocni :)

Pozdro.

Ostatnio edytowany przez Huk (2012-05-20 08:01:17)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)

[ Generated in 0.014 seconds, 9 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00020 SET CHARSET latin2
0.00005 SET NAMES latin2
0.00162 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='3.129.249.141' WHERE u.id=1
0.00143 UPDATE punbb_online SET logged=1716228493 WHERE ident='3.129.249.141'
0.00078 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1716228193
0.00071 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=21268 AND t.moved_to IS NULL
0.00006 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00304 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=21268 ORDER BY p.id LIMIT 0,25
0.00141 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=21268
Total query time: 0.0093 s