Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2012-07-17 14:12:09

  Danio - Zbanowany

Danio
Zbanowany
Zarejestrowany: 2010-04-04

Czy ten zasilacz nie jest lewy...?

Witam

kupiłem od kogoś nowy zasilacz chieftec 550W. Wiatrak jest czysty,kable ,obudowa i to co widać w środku nie zakurzone . Plomba zdjęta. Widać na cewkach wielkie gluty - pewnie zalewane żywicą .
Teraz ...czy cewki zalane żywicą nie wskazują na nic gorszego jak problem związany z ich piszczeniem ? Poprostu zasilacz mógł trochę leżeć ,okazało się że piszczy więc trzeba było zalać i tyle...

Drugie pytanie :

Czy jest możliwość wyjęcia z takiego zasilacza Chieftec czegoś i włożenie czegoś innego + przykręcenie obudowy ?

Czy jest program pod linux luv xp który zczyta markę zasilacza ?

Czy jest się czym przejmować ?

ps. nie rozkręcałem go


I cóż że dymią krematoria ? toż w nich przetapia się historia...

Offline

 

#2  2012-07-17 14:51:31

  mrmarkos - Członek DUG

mrmarkos
Członek DUG
Zarejestrowany: 2012-05-17

Re: Czy ten zasilacz nie jest lewy...?

Osobiście nie ryzykowałbym podpięcia otwieranego zasilacza bez [url=http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199202.html]pomiarów napięć etc.[/url]

Ostatnio edytowany przez mrmarkos (2012-07-17 15:13:46)

Offline

 

#3  2012-07-17 14:56:02

  Danio - Zbanowany

Danio
Zbanowany
Zarejestrowany: 2010-04-04

Re: Czy ten zasilacz nie jest lewy...?

nie mam sprawnego miernika więc teraz nic z tego. Niedługo mogę przysłać zdjęcia. Na razie chciałbym wiedzieć czy można tak zmodować zasilacz żeby wyjąć z niego wszystko i włożyć do drugiej obudowy. I jak sprawdzić czy to naprawdę chieftec 550W (GPS-550AB-A) ?


I cóż że dymią krematoria ? toż w nich przetapia się historia...

Offline

 

#4  2012-07-17 15:00:17

  Danio - Zbanowany

Danio
Zbanowany
Zarejestrowany: 2010-04-04

Re: Czy ten zasilacz nie jest lewy...?

oto zdj tego modelu z jakiejś strony

http://forum.cdrinfo.pl/attachments/f4/54255d1267475521-chieftec-gps-550ab-550w-wersja-box-gwarancja-img_1786.jpg

widać na nim że też mam cewkę obłożoną taśmą - jak u mnie
nie widać tu kleju na cewkach ale to można sobie wyobrazić


I cóż że dymią krematoria ? toż w nich przetapia się historia...

Offline

 

#5  2012-07-17 15:02:38

  Danio - Zbanowany

Danio
Zbanowany
Zarejestrowany: 2010-04-04

Re: Czy ten zasilacz nie jest lewy...?

uspokajam się bo układ części widoczny na zdjęciu jest taki jak powinien być - dwie cewki obłożone taśmą ,obok jakiś radiator tak jak u mnie.

ps. strona nie odpowiada na edytuj ,nie chce czekać 10 min więc wklejam


I cóż że dymią krematoria ? toż w nich przetapia się historia...

Offline

 

#6  2012-07-17 15:06:02

  mrmarkos - Członek DUG

mrmarkos
Członek DUG
Zarejestrowany: 2012-05-17

Re: Czy ten zasilacz nie jest lewy...?

Na elektronice się nie znam, więc więcej nie pomogę. Jeśli nie dysponujesz miernikiem, to może warto odwiedzić jakiś serwis elektroniczny w celu zdiagnozowania poprawności działania zasilacza.
#Edycja
[url=http://www.elektroda.pl/rtvforum/download.php?id=442324]Schemat Chieftec model: GPS-550AB A[/url]

Ostatnio edytowany przez mrmarkos (2012-07-17 15:13:55)

Offline

 

#7  2012-07-17 15:10:33

  Danio - Zbanowany

Danio
Zbanowany
Zarejestrowany: 2010-04-04

Re: Czy ten zasilacz nie jest lewy...?

a co może w nim być nie tak ? Jaka jest najwartościowsza część zasilacza i czy możliwy jest jej demontaż ? Sorry za laickie pytanie ale też jestem zielony w elektronice


I cóż że dymią krematoria ? toż w nich przetapia się historia...

Offline

 

#8  2012-07-17 15:11:24

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Czy ten zasilacz nie jest lewy...?

[quote=Danio]ps. strona nie odpowiada na edytuj ,nie chce czekać 10 min więc wklejam[/quote]
Ale w ogóle edytowanie Ci nie działa? Bo widzę, że ciągle wysyłasz po kilka postów pod rząd zamiast edytować…


[img]http://svn.debianart.org/themes/generic/spinner/spinner48px-moreblue.png[/img]

Offline

 

#9  2012-07-17 15:31:47

  Rafcio6179 - Użytkownik

Rafcio6179
Użytkownik
Skąd: Budzyń / Wielkopolska
Zarejestrowany: 2012-04-05

Re: Czy ten zasilacz nie jest lewy...?

http://www.alsen.pl/podzespoly-pc,k20/zasilacze-komputerowe,l146/lista,marka-Chieftec.html

Chieftec to górna półka swoje kosztuje, to markowy zasilacz z odpowiednimi certyfikatami 80+...
Można wyrwać tańszy egzemplarz , ale jest wtedy bez opakowania i nie ma odpinanych przewodów...
Kupuje w Alsen.pl i mam pewność że części są oryginalne :)


Linux Register User #550664

Offline

 

#10  2012-07-17 17:42:16

  Danio - Zbanowany

Danio
Zbanowany
Zarejestrowany: 2010-04-04

Re: Czy ten zasilacz nie jest lewy...?

Kod:

Ale w ogóle edytowanie Ci nie działa? Bo widzę, że ciągle wysyłasz po kilka postów pod rząd zamiast edytować…

teraz akurat chciałem zedytować ale albo mam wolne łącze albo strona nie odpowiadała .

Niewiem czy coś mogło w nim być odlutowane albo wymienione ?


I cóż że dymią krematoria ? toż w nich przetapia się historia...

Offline

 

#11  2012-07-17 18:02:25

  gindek - Zubr, bydle na etacie.

gindek
Zubr, bydle na etacie.
Skąd: Z puszczy.
Zarejestrowany: 2008-12-08

Re: Czy ten zasilacz nie jest lewy...?

[quote=Rafcio6179]http://www.alsen.pl/podzespoly-pc,k20/zasilacze-komputerowe,l146/lista,marka-Chieftec.html

Chieftec to górna półka swoje kosztuje, to markowy zasilacz z odpowiednimi certyfikatami 80+...
Można wyrwać tańszy egzemplarz , ale jest wtedy bez opakowania i nie ma odpinanych przewodów...
Kupuje w Alsen.pl i mam pewność że części są oryginalne :)[/quote]
kolejna reklama na forum ?

[edit] ( u mnie dziala :D )
roznica pomiędzy "[s]gluty[/s] tasma" a "zywica" jest tak drobna ze moze wynikac z innej serii :] / rewizji plytki pcb

Ostatnio edytowany przez gindek (2012-07-17 18:05:53)


" Wojny przychodzą i odchodzą, a moi żołnierze są wieczni"


"Zbuduj mały, dziarski router z udostępnionych przez prowadzącego części od Kamaza?"

Offline

 

#12  2012-07-17 19:00:04

  Danio - Zbanowany

Danio
Zbanowany
Zarejestrowany: 2010-04-04

Re: Czy ten zasilacz nie jest lewy...?

Kod:

roznica pomiędzy "gluty tasma" a "zywica" jest tak drobna ze moze wynikac z innej serii :] / rewizji plytki pcb

duże krople żywicy ,gluty widać jak się przyjżeć pod światło przez obudowę. Plomba też jest zerwana

Teraz za bardzo nie mam go jak przetestować bo mam tylko HD4350 ale niedługo dorwę coś lepszego

Ostatnio edytowany przez Danio (2012-07-17 19:01:16)


I cóż że dymią krematoria ? toż w nich przetapia się historia...

Offline

 

#13  2012-07-17 21:39:08

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: Czy ten zasilacz nie jest lewy...?

[quote=mrmarkos]Na elektronice się nie znam, więc więcej nie pomogę. Jeśli nie dysponujesz miernikiem, to może warto odwiedzić jakiś serwis elektroniczny w celu zdiagnozowania poprawności działania zasilacza.
#Edycja
[url=http://www.elektroda.pl/rtvforum/download.php?id=442324]Schemat Chieftec model: GPS-550AB A[/url][/quote]
Ot, żeby wykonać prawidłowy pomiar trzeba mieć trochę wiedzy jednak, przynajmniej z elektrotechniki.

[b]Danio:[/b]
Cewki "zalewa się" (dokładnie przykleja, jak i parę innych elementów) by łatwiej było to zmontować, ot cała tajemnica. Plomb na tym Chieftecu nie uświadczysz, chyba że sprzedawcy.
ZACZNIJ UŻYWAĆ EDYCJI!

Jak chcesz mówić o konkretnym egzemplarzu to wypadałoby jednak dać jakieś jego zdjęcie, tej konkretnej sztuki, nie uważasz?

Offline

 

#14  2012-07-17 23:00:54

  Danio - Zbanowany

Danio
Zbanowany
Zarejestrowany: 2010-04-04

Re: Czy ten zasilacz nie jest lewy...?

Cewki były zalewane raczej po tym jak trafił do sprzedaży nie wcześniej . Nie piszczały by od początku. A które cewki zalewa się jeśli są sprawne ?


I cóż że dymią krematoria ? toż w nich przetapia się historia...

Offline

 

#15  2012-07-17 23:15:10

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Czy ten zasilacz nie jest lewy...?

A nie możesz udać się spacerkiem do serwisu komputerowego, żeby ktoś sprawdzil ten zasilacz?
W serwisach mają trochę sprzętu i  czasami troszkę więcej doświadczenia w tej materii...


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#16  2012-07-17 23:46:02

  gindek - Zubr, bydle na etacie.

gindek
Zubr, bydle na etacie.
Skąd: Z puszczy.
Zarejestrowany: 2008-12-08

Re: Czy ten zasilacz nie jest lewy...?

[quote=Danio]Cewki były zalewane raczej po tym jak trafił do sprzedaży nie wcześniej . Nie piszczały by od początku. A które cewki zalewa się jeśli są sprawne ?[/quote]
Dobra jako że to robi sie parodyjne, męczące ale najbardziej żenujące.

Idź do "kogoś" i sie poprostu zapytaj.


" Wojny przychodzą i odchodzą, a moi żołnierze są wieczni"


"Zbuduj mały, dziarski router z udostępnionych przez prowadzącego części od Kamaza?"

Offline

 

#17  2012-07-18 18:20:02

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: Czy ten zasilacz nie jest lewy...?

[quote=Danio]Cewki były zalewane raczej po tym jak trafił do sprzedaży nie wcześniej . Nie piszczały by od początku. A które cewki zalewa się jeśli są sprawne ?[/quote]
Mam dużo cierpliwości, ale jeśli uważasz się za tak świetnego elektryka (pewnie masz wyższe świadectwo kwalifikacji niż moje nędzne G-1/E) to po co pytasz? Po drugie metoda chyba chodnikowa na piszczące cewki. No bo racja po co sprawdzać jak syfny przebieg dostają, zalejmy je wikolem i napiszmy na forum żeby inni też byli zadowoleni - ciekawe skąd te absurdy bierzesz.

Odpowiedź na pytanie:
Każde poczynając od cewek w uzwojeniu wtórnym, pierwotnym, a kończąc na tych na selenoidach czy filtrujących.
Przyczyna zalewania:
Ładunek płynący przez przewodnik szuka najkrótszej drogi (najmniejszego oporu) więc nie popłynie uzwojeniem - dotyczy uzwojeń.
Przypadkowe zwarcie na wykonanej cewce filtrującej jest niewskazane do tego zalany element ma mniejszą podatność na modyfikacje przez użytkownika końcowego, chroni przed wpływem kondensatu pary wody, chroni element przed uszkodzeniem mechanicznym (podczas montażu, transportu, itd.).
W zasilaczach często cewki są w pobliżu radiatorów, dodatkowo mają stosunkowo ciężkie rdzenie. Aby nie doszło do uszkodzenia izolacji o radiator stosuje się:
- izolator termokurczliwy
- taśmę nasączoną żywicą
- zalanie specjalnym klejem, żywicą, masą izolującą
Aby podczas transportu jak i montażu elementów nie doszło do uszkodzenia połączeń uzwojenia z PCB cewkę się przykleja:
- żywicą
- klejem, np. termotopliwym
- masą plastyczną
Przy małych lekkich cewkach o stosunkowo dużym przekroju przewodnika nie trzeba stosować klejenia w celach zabezpieczenia podczas transportu.

Offline

 

#18  2012-07-20 00:24:07

  Danio - Zbanowany

Danio
Zbanowany
Zarejestrowany: 2010-04-04

Re: Czy ten zasilacz nie jest lewy...?

Kod:

Mam dużo cierpliwości, ale jeśli uważasz się za tak świetnego elektryka (pewnie masz wyższe świadectwo kwalifikacji niż moje nędzne G-1/E) to po co pytasz?

Niewiem i tak nie dostałem precyzyjnej odpowiedzi.

Nikt nie spotkał się z przypadkiem zakupu lewego zasilacza , nikt nie wie w jaki sposób można zarobić wciskając komuś lewy zasilacz  . Moje pytania chyba przerosły także ciebie skoro złapałeś się z taką gracją za głowę. Piszczenie cewek to chyba najczęstszy powód ich zalewania ,reszte wywodów zostawmy tam skąd je wzięłeś - w podręczniku majsterkowicza.

Tematu nie będę drążył bo to nie ma sensu

Kod:

Dobra jako że to robi sie parodyjne, męczące ale najbardziej żenujące.

Idź do "kogoś" i sie poprostu zapytaj.

nudzi ci się ,parcie na stolec czy migrena ?

Ostatnio edytowany przez Danio (2012-07-20 00:25:10)


I cóż że dymią krematoria ? toż w nich przetapia się historia...

Offline

 

#19  2012-07-20 01:45:27

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: Czy ten zasilacz nie jest lewy...?

[quote=gindek][quote=Rafcio6179]http://www.alsen.pl/podzespoly-pc,k20/zasilacze-komputerowe,l146/lista,marka-Chieftec.html

Chieftec to górna półka swoje kosztuje, to markowy zasilacz z odpowiednimi certyfikatami 80+...
Można wyrwać tańszy egzemplarz , ale jest wtedy bez opakowania i nie ma odpinanych przewodów...
Kupuje w Alsen.pl i mam pewność że części są oryginalne :)[/quote]
kolejna reklama na forum ?[/quote]
tak wygląda, nie?

Danio: jesteś pewien, że ten pisk pochodzi z zasilacza? wypnij zasilacz z płyty głównej i odepnij wszystkie napędy, kartę graficzną etc. [url=http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1033745.html]zewrzyj we wtyczce[/url], którą podpinasz do płyty głównej zielony z którymś czarnym - zasilacz się uruchomi (powinien ruszyć wentylator).

spoko panowie, bez nerw. generalnie qluk ma rację bo to dobry chłopak. myśli się jednak tylko w jednej sprawie: mianowicie, posiadanie uprawnień nie świadczy w żaden sposób o posiadanej wiedzy. spotkałem w życiu swym zwykłych durniów z uprawnieniami  do dozoru


linux regd. user #248790

Offline

 

#20  2012-07-22 01:20:57

  Danio - Zbanowany

Danio
Zbanowany
Zarejestrowany: 2010-04-04

Re: Czy ten zasilacz nie jest lewy...?

rychu napisał :
Danio: jesteś pewien, że ten pisk pochodzi z zasilacza?



Nie pisałem o żadnych piskach . Tylko o cewkach które "mogły" kiedyś piszczeć na zasilaczu. Nie chodziło mi o wyjaśnienie technicznych aspkektów ,mierzenie napieć etc. Wystarczy proste zorientowanie się czy zasilacz został w jakikolwiek sposób zmodowany na jego szkodę . Więc czy ktoś kto naprawiał zasilacz może stwierdzić czy taka praktyka ma i może mieć miejsce ,czy jest możliwa... Zasilacz działał sprawnie od tamtego momentu ,nie stwarzał żadnych problemów na M2ne + Athlon 4400 X2 + HD4350 4GB DDR2

i działa nadal .Ale jego sprawność potwierdzi niebawem test z GTXem 285

Ostatnio edytowany przez Danio (2012-07-22 01:22:17)


I cóż że dymią krematoria ? toż w nich przetapia się historia...

Offline

 

#21  2012-07-22 01:54:56

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: Czy ten zasilacz nie jest lewy...?

[quote=Danio]Nie pisałem o żadnych piskach . Tylko o cewkach które "mogły" kiedyś piszczeć na zasilaczu. Nie chodziło mi o wyjaśnienie technicznych aspkektów ,mierzenie napieć etc. Wystarczy proste zorientowanie się czy zasilacz został w jakikolwiek sposób zmodowany na jego szkodę .[/quote]
"mogły" piszczeć, ale pewnie "nie musiały"? to o czym my tu w ogóle rozmawiamy? chcesz sprawdzić, czy zasilacz nie był przerabiany bez wykonania jego oględzin i wykonywania jakichkolwiek pomiarów? nie bądź, kurwa, śmieszny


linux regd. user #248790

Offline

 

#22  2012-07-22 14:25:19

  TheAnt - Użytkownik

TheAnt
Użytkownik
Skąd: Silesia Moloch
Zarejestrowany: 2012-01-24
Serwis

Re: Czy ten zasilacz nie jest lewy...?

Wiesz co Rychu... czasem tak jest, że musisz coś kupić "na oko", bez możliwości sprawdzenia. I naturalne, że wtedy szukasz "magicznych" sposobów, żeby zajrzeć pod maskę i dowiedzieć się co w trawie/zasilaczu piszczy. :)
Jak rozumiem odpowiedź brzmi: zalanie cewek żywicą, plastikiem lub podobną substancją nie świadczy o ukrytych wadach zasilacza (chyba, że wykonane w sposób niestaranny - czytaj, nie-fabrycznie).
Ja się osobiście zawsze patrzę na kondensatorki i oglądam płytkę drukowaną z każdej strony (przebarwienia, deformacje) - nie tylko w przypadku zasilaczy.

Pozdrawiam
TheAnt


If I go insane please don't put your wires in my brain...

Offline

 

#23  2012-07-22 16:53:01

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: Czy ten zasilacz nie jest lewy...?

Ale to jest już szukanie dziury w całym, zaraz będzie że jeden rezystor jest 1,31mm wyżej niż pozostałe. Po drugie piszcząca czy też nie cewka nie ma wpływu na funkcjonowanie - piszczy, czyli na pewno działa. Gorsze są przegrzane kondensatory podczas montażu. Co do staranności, to jest produkcja masowa :)
Rozwarstwienia, ubytki w ścieżkach itp. defekty płytki oczywiście mogą świadczyć o nieprawidłowym funkcjonowaniu. Choć i tutaj jest zasada żeby sprawdzić co to za defekt i czego dokładnie dotyczy. Bo mały odprysk na masie w PCB zazwyczaj nic nie robi, chyba że przerywa jedyna drogę elektronów.

Parę zewnętrznych obrazków normalnie wyglądających zasilaczy w środku:
[img]http://www.techpowerup.com/reviews/Mushkin/HP-580_AP/images/inside5.jpg[/img]
[img]http://www.webx.dk/oz2cpu/radios/psu-pc400-out.jpg[/img]
[img]http://www.mega-labs.com/images/p231_0_00_01.jpg[/img]
[img]http://www.bcchardware.com/gallery/albums/NZXTPP800/PSUInside.jpg[/img]

Offline

 

#24  2012-07-22 18:11:40

  TheAnt - Użytkownik

TheAnt
Użytkownik
Skąd: Silesia Moloch
Zarejestrowany: 2012-01-24
Serwis

Re: Czy ten zasilacz nie jest lewy...?

Niestaranność ma swoje stopnie :)


If I go insane please don't put your wires in my brain...

Offline

 

#25  2012-07-26 08:42:41

  Danio - Zbanowany

Danio
Zbanowany
Zarejestrowany: 2010-04-04

Re: Czy ten zasilacz nie jest lewy...?

[quote=TheAnt]Wiesz co Rychu... czasem tak jest, że musisz coś kupić "na oko", bez możliwości sprawdzenia. I naturalne, że wtedy szukasz "magicznych" sposobów, żeby zajrzeć pod maskę i dowiedzieć się co w trawie/zasilaczu piszczy. :)
Jak rozumiem odpowiedź brzmi: zalanie cewek żywicą, plastikiem lub podobną substancją nie świadczy o ukrytych wadach zasilacza (chyba, że wykonane w sposób niestaranny - czytaj, nie-fabrycznie).
Ja się osobiście zawsze patrzę na kondensatorki i oglądam płytkę drukowaną z każdej strony (przebarwienia, deformacje) - nie tylko w przypadku zasilaczy.

Pozdrawiam
TheAnt[/quote]
właśnie o to mi chodzi. Ale niekoniecznie zwracałbym uwagę na fakt zalania cewek wielkimi kroplami żywicy . Na co można zwrócić uwagę ,pomijając pomiary tak może brzmieć pytanie .Pierwsza rzecz to zdjęcia na zewnątrz. Te z internetu pokrywają się z tym co widać poprzez grill z wiatrakiem zasilacza.

Możliwe czynności które przychodzą mi do głowy związane z szkodliwą modyfikacją zasilacza to może odlutowanie czy podmienienie najwartościowszej części zasilacza . Ale tu się nie będę wypowiadał


I cóż że dymią krematoria ? toż w nich przetapia się historia...

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)

[ Generated in 0.016 seconds, 10 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00016 SET CHARSET latin2
0.00007 SET NAMES latin2
0.00115 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='3.14.8.206' WHERE u.id=1
0.00096 UPDATE punbb_online SET logged=1716194242 WHERE ident='3.14.8.206'
0.00060 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1716193942
0.00306 DELETE FROM punbb_online WHERE ident='47.128.19.211'
0.00034 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=21631 AND t.moved_to IS NULL
0.00029 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00417 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=21631 ORDER BY p.id LIMIT 0,25
0.00094 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=21631
Total query time: 0.01174 s