Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2012-08-24 19:06:11

  djjanek - Użytkownik

djjanek
Użytkownik
Skąd: whereis
Zarejestrowany: 2007-11-15
Serwis

chrome - gmail

Mam pytanie od jakiegoś czasu chrome robi tak że jak jestem zalogowany na gmail wyłączę przeglądarkę i nawet zrestartuje komputer to i tak po włączeniu przeglądarki zaloguję się na gmail bez hasła.

Zapamiętywanie hasła nie mam, jak włączyłem czyszczenie cookie po zamknięciu przeglądarki to gmail dalej działał tak jak wcześniej ale DUG już prosił o hasło.

Czy zna ktoś rozwiązanie aby zawsze GMAIL prosił o hasło? Dodam że jak włączyłem 2 etapową autoryzację to też bez hasła wchodził chrome.

Offline

 

#2  2012-08-24 19:47:32

  krasnij - oj tam

krasnij
oj tam
Skąd: z JO73VT
Zarejestrowany: 2012-05-04
Serwis

Re: chrome - gmail

Jesteś zalogowany w google chrome? Jeżeli tak, to zawsze na każdej usłudze google będziesz miał autologowanie. Rozwiązaniem jest wyłączenie logowania się w google chrome, albo każdorazowe wylogowywanie się po zaprzestaniu uzywania przeglądarki.


Pozdrawiam i życzę sukcesów :)
[url=https://pgp.mit.edu/pks/lookup?op=get&search=0xA0C69B3CD46838AF]Mój Public Key[/url]
[url=http://www.keros-it.com]Serwis komputerowy i elektroniczny - Świdwin[/url]
The truth is out there

Offline

 

#3  2012-08-24 20:04:09

  djjanek - Użytkownik

djjanek
Użytkownik
Skąd: whereis
Zarejestrowany: 2007-11-15
Serwis

Re: chrome - gmail

Nie jestem zalogowany w chrome.

Co do auto logowania przeszukałem wszystkie możliwe miejsca i nie znalazłem tego.

Na Linux też tak mam na chrome ale na chromium mam już że za każdym razem się pyta o hasło.

Co do wylogowania się za każdym razem to właśnie szukam rozwiązania abym o tym nie musiał pamiętać.

Ostatnio edytowany przez djjanek (2012-08-24 20:04:51)

Offline

 

#4  2012-08-24 20:23:22

  P@blo - Nadworny matematyk

P@blo
Nadworny matematyk
Skąd: Wrocław v Jasło
Zarejestrowany: 2010-11-11

Re: chrome - gmail

[url=https://chrome.google.com/webstore/detail/ecobfildhmfjnalpfhjagnoldllommec?utm_source=chrome-ntp-icon]Może coś takie?[/url]


[tt]ThinkPadX220i
| Procesor: Intel(R) Core(TM) i3-2310M CPU @ 2.10GHz |
|  Debian: sid   |   Arch: amd64   |   Sound: alsa   |
| No DE | WM: DWM  |  DM: .bash_profile  |  BIOS+MBR |[/tt]

Offline

 

#5  2012-08-24 20:30:15

  djjanek - Użytkownik

djjanek
Użytkownik
Skąd: whereis
Zarejestrowany: 2007-11-15
Serwis

Re: chrome - gmail

Plusem jest to że mogę jednym kliknięciem wylogować się, jednak to nie to czego szukałem. Nadal jak zamknę i otworzę przeglądarkę to jestem zalogowany od razu.

Znam jeszcze jedno rozwiązanie i chyba pójdę w ta stronę że po prostu przestane używać chrome.

Offline

 

#6  2012-08-24 20:47:45

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Re: chrome - gmail

[quote=krasnij]Jeżeli tak, to zawsze na każdej usłudze google będziesz miał autologowanie.[/quote]
Mówisz serio? Jak ustawić te autologowanie - ja mimo autologowania do chrome (synchro) muszę podawać hasło do poczty.

Offline

 

#7  2012-08-24 20:55:26

  djjanek - Użytkownik

djjanek
Użytkownik
Skąd: whereis
Zarejestrowany: 2007-11-15
Serwis

Re: chrome - gmail

Wystarczy że włączysz jako zakładki ostatnio otwarte, lub wpiszesz jako stronę startową gmail to będziesz się automatycznie logował.

W przypadku jak masz ustawioną stronę startową czystą zakładkę to mimo wszystko musisz podać hasło.


Przetestowałem chromium na windowsa i tez tak samo działa jak chrome.

Ostatnio edytowany przez djjanek (2012-08-24 20:57:52)

Offline

 

#8  2012-09-04 14:44:19

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: chrome - gmail

A Chrome nie ma jakiegś dodatku do blokowania cookies?
Bo ja zablokowałem ciasteczka google w Cookie Monster (Firefox), pocztę mam na TB, musiałem przy pomocy Stylisha wywalić kilka wkurzających okienek w YT, ale poza tym wszystko działa, i w ogóle mnie nie loguje do usług Google, bez mojej zgody.
Bo wcześniej w FF miałem identyczną sytuację.

W końcu nie widzę żadnego racjonalnego powodu, żeby firma X czy Y miała posiadać informacje na temat tego, co szukam czy oglądam, bez względu na cel przechowywania takich informacji.

Poza tym nie widzę też żadnego powodu, żeby moja aktywność zapychała dyski twarde i bazy danych, które przecież są zasilane ze stopniowo wyczerpujących się źródeł energii. :DDDDDDDDD

Pozdrawiam
;-)

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2012-09-14 21:02:14)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#9  2012-09-04 15:22:20

  djjanek - Użytkownik

djjanek
Użytkownik
Skąd: whereis
Zarejestrowany: 2007-11-15
Serwis

Re: chrome - gmail

Problem jest w chrome, a ja nie widze powodu dlaczego mieli by nie zbierac danych. Cookie eliminuje ten problem ale pojawia sie nowy brak mozliwosci zalogowania sie do gmail. A chce to zablokowac bo ostatnio zalogowalem sie na kompie byl reset ze 2 razy kompa i jak siostra wlaczyla gmail to mogla czytac moje email.

Offline

 

#10  2012-09-04 15:56:24

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: chrome - gmail

A po co w kontekście poczty logować się na Gmail?
Jest Thunderbird z setkami rozszerzeń, jest kilka innych klientow poczty, mają fitry spamowe, własne definiowalne reguły dotyczące wiadomości.

Jak koniecznie potrzebujesz się logować na YT czy Google, to ja bym zrobił innego usera do tego, który mialby w poczcien tylko jednego maila powitalnego.

Bo na razie Twoją pocztę widzi nie tylko Siostra, ale calkiem spora liczba skryptów js, których na stronach nie brakuje, też może złapać do niej dostęp, o ile ma dostęp do haseł i cookies zapisanych w przeglądarce.
I sandboxy Chrome za bardzo nie zmieniają status quo w tym przypadku, po prostu lepiej część prywatną trzymać na solidną odległość od stron, po których szperasz codziennie.

Może nie koniecznie  od razu [url=http://qubes-os.org/Architecture.html]QubesOS[/url], ale nie warto mieszać w jednym programie danych prywatnych ze śmieciami internetowymi.

Pozdrawiam
;-)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#11  2012-09-05 10:35:12

  djjanek - Użytkownik

djjanek
Użytkownik
Skąd: whereis
Zarejestrowany: 2007-11-15
Serwis

Re: chrome - gmail

Problem polega na tym że w pracy muszę pracować na WIN a w domu mam jedynie poprawny system Linux, czy komuś może się udało uzysakć taki dostęp że na pandrive miał jak ustawiony program do poczty że mógł właczać na windzie i linux?

Offline

 

#12  2012-09-14 12:05:43

  tomasikos - Nowy użytkownik

tomasikos
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2012-09-14

Re: chrome - gmail

dołączam się do pytania ?


.:::mój blog o [url=http://autocad-lt2013.blogspot.com/]Autocad lt 2013[/url] ::: [url=http://dug.net.pl]My nie lubimy spamu[/url] :::.

Offline

 

#13  2012-09-14 18:51:11

  djjanek - Użytkownik

djjanek
Użytkownik
Skąd: whereis
Zarejestrowany: 2007-11-15
Serwis

Re: chrome - gmail

Wymyśliłm coś takiego na pendrive mam wersję portable pod windowsa, i na linuxie odpalam to pod WINE.

Offline

 

#14  2012-09-14 21:09:54

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: chrome - gmail

TB zarówno na WIndowsie jak i Linuxie dane trzyma we własnym folderze, u mnie domyślnie ~/.thunderbird, w Wondowsie ma identyczny folder, tylko w innej lokalizacji, chyba gdzieś w danych_aplikacji.
ja bym spróbował taki folder wrzucić na pendraka, i porobić symlinki (wersja niezbyt sensowna), albo zrobić sobie w domu i biurze kontenery Truecrypta, i im porobić symlinki.
Na pendraku lub komórce (najlepiej pendrak na smyczy uwiązany na szyi ;P )  klucz do Truecrypta (wersja sensowniejsza).

Pozdrawiam
;-)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)

[ Generated in 0.015 seconds, 10 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00015 SET CHARSET latin2
0.00005 SET NAMES latin2
0.00162 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='3.128.199.130' WHERE u.id=1
0.00140 UPDATE punbb_online SET logged=1716089140 WHERE ident='3.128.199.130'
0.00057 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1716088840
0.00111 DELETE FROM punbb_online WHERE ident='54.36.149.52'
0.00092 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=21861 AND t.moved_to IS NULL
0.00009 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00257 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=21861 ORDER BY p.id LIMIT 0,25
0.00172 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=21861
Total query time: 0.0102 s