Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2012-09-02 16:49:54

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Kadu przymula zamykanie systemu.

Witam.
Odkąd zainstalowałem kadu, zaczęły się chece przy wyłączaniu kompa. Normalnie bez włączonego kadu, po kliknięciu wyłącz komputer, następuje piknięcie głośniczka systemowego i odrazu proces zamykania. Przy włączonym kadu, po kliknięciu wyłącz komputer, jest 5 sekund ciszy w ktorej nic się nie dzieje, i dopiero po 5 sekundach jest piknięcie z głośniczka i zaczyna sie wylaczanie. Przez te 5s jest normlanie wlaczony pulpit. Zauwazylem ze po wlaczeniu kadu i zalogowaniu sie, on cos tam jeszcze mysli i kreci się sie takie kółeczko na kursorze myszki gdy najade nią na panel gnome (tak jak windowsowa klepsydra)

Kolejna sprawa jest taka, ze za chiny ludowe po restarcie kompa kadu nie chce pamietac położenia na pulpicie i się wtranżala zawsze na lewą strone pulpitu. Gdy go dam na prawą stronę i w takim stanie calkowicie wylacze kadu i wlacze ponownie, to otwiera się po prawej stronie ale po restarcie kompa juz jest po lewej.


Pozdrawiam

Offline

 

#2  2012-09-02 16:53:18

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Kadu przymula zamykanie systemu.

Sprawdź czy czegos nie wypluje konsola po uruchomieniu Kadu:

Kod:

$ kadu

i podczas zamykania:

Kod:

# shutdown -h now

Offline

 

#3  2012-09-02 16:59:07

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Re: Kadu przymula zamykanie systemu.

O widzisz! :D
Sprawa wyglada tak:
Gdy uruchomie kadu z konsoli to nie ma tego efektu, kursor się nie kreci.
Gdy uruchomie go normalnie z menu gnome wtedy sa myślenice. Mam dodane kadu do programow startowych w gnome wiec włacza się przy stracie systemi. Zaraz włącze dziada w z konsoli i sprobuje wylaczyc system, czy tez przymuli.

Edit:
I juz po teście.
Gdy uruchomie kadu z konsoli komp zamyka sie bez zwłoki.
Przy starcie systemu kadu wlacza sie z automatu, to jednak nie powoduje efektu klepsydry na kursorze, ale problem wolnega wylaczania sie pojawia.

Komenda shutdow zamyka bez zwłoki system w kazdym  przypadku... i bądź tu mądry..

Poza tym, jeszce jakis czas temu przy wylaczaniu kompa, musialem podawac haslo roota, a od jakiegs czasu juz nie, moze to jest zwiazanez  tym ze wlaczylem sobie autologowanie w gdm?

Ostatnio edytowany przez korbol (2012-09-02 17:10:36)


Pozdrawiam

Offline

 

#4  2012-09-02 17:12:38

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Kadu przymula zamykanie systemu.

Kiedyś był dziwny problem z kadu w gnome i pomagało utworzenie nowego aktywatora w menu. Jak masz dodany do autostartu?

Ten dziwny problem jakby co: http://debian.linux.pl/threads/14793-Dziwny-problem-z-uruchamianiem-Kadu-pod-Gnomem


[img]http://svn.debianart.org/themes/generic/spinner/spinner48px-moreblue.png[/img]

Offline

 

#5  2012-09-02 17:29:26

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Re: Kadu przymula zamykanie systemu.

No rzeczywoscie to ten sam problem ale problem rozwiązany połowicznie :)


Pozdrawiam

Offline

 

#6  2012-09-03 17:31:34

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Re: Kadu przymula zamykanie systemu.

Hmmm, to nikt nic nie dorzuci?
Dodam, że nawet jak wlacze kadu nowo utworzonego skrotu w menu, tak jak w linku ArnVaker to i tak jest mulenie przy zamykaniu. Tylko spod konsoli jak jest wlaczony nie muli zamykania
A jak kadu zmusić zaktowiczenia okna w tym samym miejscu na pulpicie?
Nie macie z tym problemu?


Pozdrawiam

Offline

 

#7  2012-09-03 18:08:40

  marcin'82 - Użytkownik

marcin'82
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2011-10-02

Re: Kadu przymula zamykanie systemu.

Sprawdź czy w nowo utworzonym aktywatorze masz pozycję:

Kod:

StartupNotify=false

czy:

Kod:

StartupNotify=true

marcin'82

Offline

 

#8  2012-09-03 18:20:48

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Re: Kadu przymula zamykanie systemu.

Jak to sprawdzić, w jakim pliku to siedzi?


Pozdrawiam

Offline

 

#9  2012-09-03 20:10:20

  marcin'82 - Użytkownik

marcin'82
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2011-10-02

Re: Kadu przymula zamykanie systemu.

Zależnie od nazwy jaką mu nadałeś przy tworzeniu to będzie siedział w katalogu:

Kod:

/usr/share/applications/nazwa.desktop

Inaczej zrobimy ... utwórz sobie na Pulpicie plik:

Kod:

kadu.desktop

o zawartości:

Kod:

[Desktop Entry]
Version=1.0
Type=Application
Name=Kadu
Comment=Komunikator internetowy
Exec=/usr/bin/kadu
Icon=
Path=
Terminal=false
StartupNotify=false

Powinien działać po podwójnym kliknięciu. Jeśli tak uruchomione kadu będzie działać, zmień wpis w pliku dostarczonym z pakietem:

Kod:

/usr/share/applications/kadu.desktop

Pozycja [i]StartupNotify[/i] ma mieć wartość [b]false[/b].

====
EDYCJA:
[b]Minio[/b]
http://forum.dug.net.pl/viewtopic.php?pid=210244#p210244 .
Rzecz jasna masz rację ;]

Ostatnio edytowany przez marcin'82 (2012-09-03 21:02:02)


marcin'82

Offline

 

#10  2012-09-03 20:52:21

  Minio - Użyszkodnik

Minio
Użyszkodnik
Skąd: Brno, Česko
Zarejestrowany: 2007-12-22
Serwis

Re: Kadu przymula zamykanie systemu.

[quote=marcin'82]Zależnie od nazwy jaką mu nadałeś przy tworzeniu to będzie siedział w katalogu:

Kod:

/usr/share/applications/nazwa.desktop

[/quote]
Raczej w [tt]~/.local/share/applications/[/tt]. W końcu to plik utworzony z poziomu zwykłego użytkownika, który nie ma prawa do zapisu w globalnym katalogu.


Spinnen Essen: [url=http://fluxboxpl.org/portal/]FluxboxPL[/url] [url=http://przepis-na-lo.pl/]Przepis na LibreOffice[/url]

Offline

 

#11  2012-09-07 10:52:15

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Re: Kadu przymula zamykanie systemu.

Niestety to nie dziala. Zmieniłem na coś takiego ale dalej przymula zamykanie systemu.

Kod:

#!/usr/bin/env xdg-open

[Desktop Entry]
Version=1.0
Type=Application
Terminal=false
Icon[pl_PL]=kadu
Name[pl_PL]=Kadu
Exec=kadu
Name=Kadu
Icon=kadu
StartupNotify=false

Pozdrawiam

Offline

 

#12  2012-09-13 20:36:44

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Re: Kadu przymula zamykanie systemu.

Ok udało mi sie rozwiązać poniekąd problem. Bez wzgledu na to jak włączam teraz kadu, zamknięcie systemu odbywa się bez zwłoki, pod warunkiem ze zamykam system poleceniem "shutdown -h now" a nie tym przyciskiem  z menu gnome. Cjoć jak uruchamiam go normalnie z oryginalnego menu to kadu mysli i mysli (chodzi o ta klepsydre) cos jets nie tak z tym programem lub z dogadaniem sie z gnomem.


Pozdrawiam

Offline

 

#13  2012-09-14 14:01:10

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Re: Kadu przymula zamykanie systemu.

Co do zapamiętywanie pozycji okna głównego kadu, to działa to tylko wtedy gdzy kadu zostanie wyłączone przy otwartym oknie (nie zminimalizowanym do traya). Wtedy włacza się tam gdzie bylo ostatnio. Gdy kadu jest zminimalizowane do traya, wówczas po wylaczeniu i ponownym otwarciu kadu, znowu franca przypina sie do lewego gornego rogu ekranu.
Jak to cholerstwo ominąć?

Aha i jeszcze kwestia ktora nie ozstala poprawiona od lat... Gdy zmienimy cos w konfiguracji kadu, to zmiany nie zostaną zapamietane jesli nie zmakniemy programu osobiście tak aby zniknal z traya.

Ostatnio edytowany przez korbol (2012-09-14 14:02:32)


Pozdrawiam

Offline

 

#14  2012-09-14 15:37:24

  dominbik - Członek DUG

dominbik
Członek DUG
Zarejestrowany: 2011-07-25

Re: Kadu przymula zamykanie systemu.

Jakiego środowiska używasz? KDE? Czemu musi być to Kadu skoro Pidgin ma większe możliwości, obsługuje też czaty z facebooka itd... + do tego jest lżejszy i dobrze napisany?

Ostatnio edytowany przez dominbik (2012-09-14 15:37:41)


[img]http://img34.imageshack.us/img34/5092/zw9m.png[/img] [img]http://img29.imageshack.us/img29/219/pibw.png[/img]

Offline

 

#15  2012-09-14 16:15:45

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Re: Kadu przymula zamykanie systemu.

Bo nie znałem pidgin :) Mam gnoma. A pytania moje nadal są aktualne - przeciez to stabilna wersja syatemu to i program powinien byc stabilny a tu heca na hecy.


Pozdrawiam

Offline

 

#16  2012-09-14 17:42:24

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Kadu przymula zamykanie systemu.

Kadu jest zazwyczaj stabilne, gorzej z nowym Gnomem ;)

dominbik:
Te czaty z fejsbuka to chyba XMPP? Kadu to już powinien obsługiwać.

Offline

 

#17  2012-09-14 17:49:47

  mati75 - Psuj

mati75
Psuj
Skąd: default city
Zarejestrowany: 2010-03-14
Serwis

Re: Kadu przymula zamykanie systemu.

Obsługuje.


[img]https://l0calh0st.pl/obrazki/userbar.png[/img]

Offline

 

#18  2012-09-14 21:26:54

  dominbik - Członek DUG

dominbik
Członek DUG
Zarejestrowany: 2011-07-25

Re: Kadu przymula zamykanie systemu.

Dla KDE to Kadu zrozumiem, ale dla GNOME bardziej "naturalnymi" są aplikacje na GTK aniżeli QT. Na ww problemy nie znam rozwiązania, ale mogę polecić Pidgina. Kiedyś przesiadłem się na niego z Kadu i nie wiem jak mogłem używać tego Kadu.
Pozdrawiam


[img]http://img34.imageshack.us/img34/5092/zw9m.png[/img] [img]http://img29.imageshack.us/img29/219/pibw.png[/img]

Offline

 

#19  2012-09-14 22:14:04

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Kadu przymula zamykanie systemu.

Kadu ma tyle samo wspólnego z KDE co Skype, Vlc czy Virtualbox ;)

Offline

 

#20  2012-09-15 01:08:05

  Minio - Użyszkodnik

Minio
Użyszkodnik
Skąd: Brno, Česko
Zarejestrowany: 2007-12-22
Serwis

Re: Kadu przymula zamykanie systemu.

[b]dominbik[/b]: kiedy było to „kiedyś”? Bo w ciągu ostatniego roku Kadu dość mocno się zmieniło.

Chociaż ja nie wiem, jak jeszcze można używać komunikatora ;) .


Spinnen Essen: [url=http://fluxboxpl.org/portal/]FluxboxPL[/url] [url=http://przepis-na-lo.pl/]Przepis na LibreOffice[/url]

Offline

 

#21  2012-09-15 03:02:59

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Kadu przymula zamykanie systemu.

[quote=dominbik]Dla KDE to Kadu zrozumiem, ale dla GNOME bardziej "naturalnymi" są aplikacje na GTK aniżeli QT. Na ww problemy nie znam rozwiązania, ale mogę polecić Pidgina. Kiedyś przesiadłem się na niego z Kadu i nie wiem jak mogłem używać tego Kadu.
Pozdrawiam[/quote]
Tylko teoretycznie.
Ja mam padu-dziadu na Pidginie, ale wcale nie uważam, żeby Pidgin był optymalnym wyborem.
Jak trzeba z Pidgina zadzwonić na GG nagłos? to która wtyczka, Twinkle czy Linphone, jest lepsza?
Czy może przesiadka na najnowszy Empathy się kłania?
Jak trzeba wysłać przez sieć gg plik, stary Gaim obrabiał transfer plików, a w Pidginie? udało się komuś w Pidginie przesłać plik przez sieć GG?
Bo mnie się nie udało.

Na szczęście praktycznie nie używam transferu plików w tej sieci, ale moi siostrzeńcy mieli z tym problem.

Więc to, czy do padu-dziadu brać 'Empathy|Kadu|Kopete|Mirandę|Pidgina', zależy, jakich usług w tej sieci potrzebuje.
Kadu do Gnome się nadaje całkiem nieźle, jedyny komunikator, który średnio się nadaje do  Gnome, to Kopete, który działa co prawda prawidłowo, ale do działania potrzebuje pół KDE.

Jedyne zastrzeżenie, jakie mam do Kadu, to szyfrowanie.
Skoro dorobił się Jabbera, i staje się w ten sposób multikomunikatorem, to ja nie czaję, w jakim celu ktoś wymyślił standard qca, zamiast najpierw wprowadzić uniwersalny standard OTR, który chodzi tak samo we wszystkich sieciach, od GG, poprzez Jabbera, ICQ, i wszystkie inne.
OTR z resztą ma się w Kadu kiedyś pojawić:
http://www.kadu.im/forum/viewtopic.php?f=3&t=11117

Jak ostatnio widziałem Kadu 12 - to szyfrował tylko połączenie Kadu-Kadu, ale już nie znal żadnego standardu, żeby pogadać z szyfrowaniem z Mirandą czy Pidginem, o Gajmie i PSI nie wspominając w ogóle.

Oczywiście ktoś może się oburzyć, że przecież jest SSL/TLS, ale ja SSL w komunikatorach nie przeceniam, bo SSL działa na linii klient-serwer, a na serwerze wiadomości zarówno fruną, jak i lądują w trybie offline niezaszyfrowane.
Prawdziwa prywatność zakłada szyfrowanie pacjent-pacjent,
i nienaruszoną integralność maila czy wiadomości przez całą trasę od pacjenta do pacjenta.

Pozdrawiam
;-)

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2013-01-08 03:07:52)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)

[ Generated in 0.015 seconds, 11 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00018 SET CHARSET latin2
0.00005 SET NAMES latin2
0.00180 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='18.224.44.108' WHERE u.id=1
0.00089 REPLACE INTO punbb_online (user_id, ident, logged) VALUES(1, '18.224.44.108', 1714681295)
0.00050 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1714680995
0.00085 DELETE FROM punbb_online WHERE ident='13.58.60.192'
0.00085 DELETE FROM punbb_online WHERE ident='185.191.171.10'
0.00106 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=21920 AND t.moved_to IS NULL
0.00005 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00314 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=21920 ORDER BY p.id LIMIT 0,25
0.00123 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=21920
Total query time: 0.0106 s