Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#51  2012-10-29 20:09:41

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Jaka galąź informatyki się obecnie najbardziej opłaca?

[quote=czadman]......................
Z całym szacunkiem, chyba mamy na myśli inne Wielkie Brytanie i Irlandie. Bo ja mam informacje, że wcale tak różowo tam nie jest i są różni pracodawcy. W całej Europie są uczciwi i kantujący. Osobiście anglosaska kultura mi się nie podoba, a materialny poziom życia to nie wszystko.

Jak to ktoś powiedział, a ja mu wtóruję: "Tu chcę pracować i tu chcę żyć".[/quote]
Znamy tą samą  Wielką Brytanię i Irlandię?
Oczywiście, ze pracodawcy są różni. Natomiast sądy, i inspekcję państwowe mają zupełnie inne, niż u nas.
Tam po prostu znacznie łatwiej dochodzić swoich praw, o czym również wiedzą pracodawcy.
Także nie chodzi mi tu o samych pracodawców, tylko jakość instytucji, które działają w zakresie ochrony i egzekwowania istniejących przepisów.
Także bardzo pomocne są związki zawodowe.

Ja też tutaj żyję (obecnie), co nie oznacza bynajmniej, że nie widzę, co tutaj nie działa, jak powinno, a co działa, jak w ogóle nie powinno.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2012-11-01 08:37:00)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#52  2012-10-29 20:23:50

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: Jaka galąź informatyki się obecnie najbardziej opłaca?

Podstawa to znajomość KPA, więc jak znasz kodeks to wiesz kiedy urzędnikowi się nie chce czegoś zrobić, a kiedy nie może/ nie jest to w jego gestii/etc.

Co do pracy w dużych jednostkach, czy taka mająca ponad 12000 pracowników to duża ? :P

Offline

 

#53  2012-10-29 20:41:26

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Jaka galąź informatyki się obecnie najbardziej opłaca?

Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma…
Szczególnie w czasach kryzysu i sporego bezrobocia w całej Europie ;)

Offline

 

#54  2012-10-29 21:29:16

  djjanek - Użytkownik

djjanek
Użytkownik
Skąd: whereis
Zarejestrowany: 2007-11-15
Serwis

Re: Jaka galąź informatyki się obecnie najbardziej opłaca?

@yossarian popieram :) pracowałem już w rożnych firmach od małych, średnich po korporacje :)

Offline

 

#55  2012-10-29 21:54:14

  Piotr3ks - Też człowiek :-)

Piotr3ks
Też człowiek :-)
Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2007-06-24

Re: Jaka galąź informatyki się obecnie najbardziej opłaca?

A mi się wydaje, że programiści embedded najlepiej zarabiają i takiej konkurencji nie ma jak w przypadku Javy czy C#. Swoją drogą programowanie mikrokontrolerków to fajna odskocznia od takiego typowego programowania. Ale to specyficzne programowanie, wymagające znajomości architektury procesora itp.

Offline

 

#56  2012-10-30 07:47:08

  diabolic - Użytkownik

diabolic
Użytkownik
Skąd: okolice Leżajska
Zarejestrowany: 2007-10-08

Re: Jaka galąź informatyki się obecnie najbardziej opłaca?

Druga sprawa, że w dużej mierze przypadków urządzenia embedded bazują też na Linuksie co jest poniekąd co dla niektórych dużym atutem ;) i komfortem.


I am the one who chose my path

Offline

 

#57  2012-10-30 09:35:42

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: Jaka galąź informatyki się obecnie najbardziej opłaca?

Tyle żeby bawić się w embedded trzeba mieć jakieś podstawy elektroniki również. Ale rynek rzeczywiście obiecujący :)

Offline

 

#58  2012-10-30 09:59:35

  Trin - Wredotka

Trin
Wredotka
Zarejestrowany: 2008-05-16

Re: Jaka galąź informatyki się obecnie najbardziej opłaca?

[quote=qluk]Tyle żeby bawić się w embedded trzeba mieć jakieś podstawy elektroniki również. Ale rynek rzeczywiście obiecujący :)[/quote]
Miałam tego trochę na uczelni, nie powiedziałabym że trzeba znać podstawy elektroniki- trzeba się w niej po prostu orientować jeśli chce się wyjść trochę dalej niż poza proste programowanie wyświetlacza 7 segmentowego, czy diod LED. Jak już się w to bawić, to po całości.

Offline

 

#59  2012-10-30 13:20:20

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: Jaka galąź informatyki się obecnie najbardziej opłaca?

[quote=yossarian]Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma…
Szczególnie w czasach kryzysu i sporego bezrobocia w całej Europie ;)[/quote]
Wszędzie dobrze tam gdzie zaspokojone są osobiste preferencje. Praktyka na przykładzie starszych pokoleń pokazuje, że podróż drogą przyszłego, domniemanego zapotrzebowania jest błędna, tym bardziej w czasach "kryzysu". Mamy mnóstwo dyplomowanych menadżerów, socjologów, psychologów, którzy obciążają budżet państwa. Człowiek w wieku 20 lat nie powinien się pytać co się opłaca, ale powinien wiedzieć czego chce lub co lubi robić i na tej bazie budować przyszłość. Po to w ogólniaku dają wiedzę o świecie, każą czytać książki, aby człowiek miał pojęcie o świecie, potrafił korzystać z doświadczeń innych i konfrontować to z własną osobowością.


Jeśli ktoś się pyta co się opłaca, to ja się pytam tego kogoś, "a po co ci pieniądze"? Będziesz tyrał w korporacji za 5 tys mies, może więcej jak będziesz "embedded", miał chatę na kredyt, kino domowe i auto, i co dalej?


[url=http://www.debian.org/][img]http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png[/img][/url]

Offline

 

#60  2012-10-30 14:35:05

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Jaka galąź informatyki się obecnie najbardziej opłaca?

@czadman:
Masz absolutnie rację. Nie ma sensu zaprzątać sobie głowy wizjami jakichś astronomicznych zarobków na Zachodzie/w korporacjach bo zazwyczaj to tak nie działa.
Zamiast kokosów robi się potem coś , czego się nie lubi. Przez kilkanaście/kilkadziesiąt lat może to być uciążliwe ;)

Poza pracą/kasą są jeszcze inne wartości jak rodzina, hobby itp.
Lepiej po pracy wyjść gdzieś z rodziną, niż ślęczeć nad pracą przynoszoną do domu.

Offline

 

#61  2012-10-30 15:34:41

  Lorenzo - Moderator

Lorenzo
Moderator
Zarejestrowany: 2005-12-23

Re: Jaka galąź informatyki się obecnie najbardziej opłaca?

Gorzej jeżeli twoje hobby jest jednocześnie pracą... ;-)

Offline

 

#62  2012-10-30 20:34:10

  Trin - Wredotka

Trin
Wredotka
Zarejestrowany: 2008-05-16

Re: Jaka galąź informatyki się obecnie najbardziej opłaca?

[quote=Lorenzo]Gorzej jeżeli twoje hobby jest jednocześnie pracą... ;-)[/quote]
To wtedy praca jest Twoim życiem i inni z przyjemnością słuchają gdy o niej opowiadasz.

Btw. myślę że nie warto na siłę dostosowywać się do najbardziej rentownych gałęzi dziedziny, może lepiej robić po prostu to, co się lubi - nawet jeśli nie wiążą się z tym niebotyczne kwoty wynagrodzenia. Jak się jest naprawdę dobrym, nawet w marnej dziedzinie - można mieć więcej korzyści niż taki gorzej niż przeciętniak w niszowej branży.

Offline

 

#63  2012-10-30 21:21:38

  djjanek - Użytkownik

djjanek
Użytkownik
Skąd: whereis
Zarejestrowany: 2007-11-15
Serwis

Re: Jaka galąź informatyki się obecnie najbardziej opłaca?

[quote=Trin]To wtedy praca jest Twoim życiem i inni z przyjemnością słuchają gdy o niej opowiadasz.
...[/quote]
Lub po prostu zaczynasz tak nieznosić tego co robisz że nie masz gdzie odskoczyć bo hobby to Twoja praca i wariujesz :)

Ja zawsze szukam takiej pracy co dawał by mi się rozwijać, a potem patrze czy kwota jest odpowiednio duża, jak się najpierw patrzy na kwotę to dla mnie wygląda jak pogoń za zajączkiem i wtedy niewazne ile zarabiasz i tak mało :)

Offline

 

#64  2012-10-31 02:26:00

  Lorenzo - Moderator

Lorenzo
Moderator
Zarejestrowany: 2005-12-23

Re: Jaka galąź informatyki się obecnie najbardziej opłaca?

Oj kochany, dopóki nie jesteś uzależniony od drogich używek i nie utrzymujesz więcej osób niż samego siebie to może.

Spokojnie, ja nie wariuję i mam zarobki o których sobie nie jesteś wstanie wyobrazić ;-)
Nie wspominajć o szacunku jakim jestem dażony na swiecie ;-)

Offline

 

#65  2012-10-31 10:55:49

  djjanek - Użytkownik

djjanek
Użytkownik
Skąd: whereis
Zarejestrowany: 2007-11-15
Serwis

Re: Jaka galąź informatyki się obecnie najbardziej opłaca?

A skąd wiesz ile ja mam :)

Offline

 

#66  2012-10-31 13:07:54

  Trin - Wredotka

Trin
Wredotka
Zarejestrowany: 2008-05-16

Re: Jaka galąź informatyki się obecnie najbardziej opłaca?

Nie ważne ile masz - pieniędzy nigdy dość ;)

Offline

 

#67  2012-10-31 13:56:04

  Piotr3ks - Też człowiek :-)

Piotr3ks
Też człowiek :-)
Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2007-06-24

Re: Jaka galąź informatyki się obecnie najbardziej opłaca?

No to sponsorów DUG'owego zlotu już mamy :D

Offline

 

#68  2012-10-31 14:11:43

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Jaka galąź informatyki się obecnie najbardziej opłaca?

[quote=Piotr3ks]No to sponsorów DUG'owego zlotu już mamy :D[/quote]
O, to to to :)


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
[url=http://www.opencaching.pl]opencaching[/url] :: [url=http://dug.net.pl/sources.list]debian sources.list[/url] :: [url=http://www.linuxportal.pl/blogi/azhag/wpisy]coś jakby blog[/url] :: [url=http://dug.net.pl/]polski portal debiana[/url] :: linux user #403712

Offline

 

#69  2012-10-31 19:40:06

  sqrtek - Użytkownik

sqrtek
Użytkownik
Skąd: /bin/true
Zarejestrowany: 2012-06-14

Re: Jaka galąź informatyki się obecnie najbardziej opłaca?

Tak patrząc na wasze wypowiedzi to widać że wyłącznie programowanie się teraz opłaca, a co z administracją powiedzmy sieci i systemów?

Ostatnio edytowany przez sqrtek (2012-10-31 19:40:40)


"Nie pozwól by zgiełk opinii innych ludzi, zagłuszył Twój wewnętrzny głos" ~ [i]Steve Jobs[/i]

Offline

 

#70  2012-10-31 20:30:03

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Jaka galąź informatyki się obecnie najbardziej opłaca?

[quote=sqrtek]Tak patrząc na wasze wypowiedzi to widać że wyłącznie programowanie się teraz opłaca, a co z administracją powiedzmy sieci i systemów?[/quote]
To się daje programistom w obowiązkach dodatkowych. Razem z napełnianiem tonerów i wymianą myszek gdy się zepsują. ;)

Oczywiście żartuję, ale... nie bardzo.


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
[url=http://www.opencaching.pl]opencaching[/url] :: [url=http://dug.net.pl/sources.list]debian sources.list[/url] :: [url=http://www.linuxportal.pl/blogi/azhag/wpisy]coś jakby blog[/url] :: [url=http://dug.net.pl/]polski portal debiana[/url] :: linux user #403712

Offline

 

#71  2012-10-31 22:52:47

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Jaka galąź informatyki się obecnie najbardziej opłaca?

[quote=azhag][quote=sqrtek]Tak patrząc na wasze wypowiedzi to widać że wyłącznie programowanie się teraz opłaca, a co z administracją powiedzmy sieci i systemów?[/quote]
To się daje programistom w obowiązkach dodatkowych. Razem z napełnianiem tonerów i wymianą myszek gdy się zepsują. ;)

Oczywiście żartuję, ale... nie bardzo.[/quote]
To się chyba daje sieciowcom, bo kabel idzie od myszki do komputera, a sieciowcy się kablami zajmują

Fervi

Offline

 

#72  2012-11-01 07:24:38

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Jaka galąź informatyki się obecnie najbardziej opłaca?

[quote=fervi][quote=azhag][quote=sqrtek]Tak patrząc na wasze wypowiedzi to widać że wyłącznie programowanie się teraz opłaca, a co z administracją powiedzmy sieci i systemów?[/quote]
To się daje programistom w obowiązkach dodatkowych. Razem z napełnianiem tonerów i wymianą myszek gdy się zepsują. ;)

Oczywiście żartuję, ale... nie bardzo.[/quote]
To się chyba daje sieciowcom[/quote]
A jak myślisz, kto jest p.o. sieciowca? ;)


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
[url=http://www.opencaching.pl]opencaching[/url] :: [url=http://dug.net.pl/sources.list]debian sources.list[/url] :: [url=http://www.linuxportal.pl/blogi/azhag/wpisy]coś jakby blog[/url] :: [url=http://dug.net.pl/]polski portal debiana[/url] :: linux user #403712

Offline

 

#73  2012-11-03 22:58:12

  Trin - Wredotka

Trin
Wredotka
Zarejestrowany: 2008-05-16

Re: Jaka galąź informatyki się obecnie najbardziej opłaca?

Sieci się nie opłacają. Kolega poszedł na sieci i ostatnio powiedziałam mu, że sieciowcy są nudni. O, chociażby z tego względu.

;)

Offline

 

#74  2012-11-04 13:00:51

  djjanek - Użytkownik

djjanek
Użytkownik
Skąd: whereis
Zarejestrowany: 2007-11-15
Serwis

Re: Jaka galąź informatyki się obecnie najbardziej opłaca?

[quote=Trin]Sieci się nie opłacają. Kolega poszedł na sieci i ostatnio powiedziałam mu, że sieciowcy są nudni. O, chociażby z tego względu.

;)[/quote]
A może kolega po prostu jest nudny :)

Offline

 

#75  2012-11-04 13:20:48

  svL - Użytkownik

svL
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-17

Re: Jaka galąź informatyki się obecnie najbardziej opłaca?

podsumowując - trzeba w końcu jakąś książkę do programowania nabyć


"God, root, what is difference?"

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)

[ Generated in 0.019 seconds, 10 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00015 SET CHARSET latin2
0.00010 SET NAMES latin2
0.00160 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='13.59.218.147' WHERE u.id=1
0.00150 REPLACE INTO punbb_online (user_id, ident, logged) VALUES(1, '13.59.218.147', 1714725359)
0.00039 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1714725059
0.00139 DELETE FROM punbb_online WHERE ident='185.191.171.1'
0.00072 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=22175 AND t.moved_to IS NULL
0.00006 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00792 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=22175 ORDER BY p.id LIMIT 50,25
0.00148 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=22175
Total query time: 0.01531 s