Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2012-11-17 13:58:15

  Minio - Użyszkodnik

Minio
Użyszkodnik
Skąd: Brno, Česko
Zarejestrowany: 2007-12-22
Serwis

Program do skanowania

Szukam jakiegoś programu wspomagającego skanowanie dla systemu Windows (na tym komputerze zainstalowana jest Vista). Koniecznie darmowy.
Najlepiej żeby składał się z jednego wielkiego przycisku „Skanuj”, po kliknięciu którego wykona skan i zapisze go do pliku we wcześniej określonym katalogu. Pliki powinny mieć dynamicznie generowaną, unikatową nazwę (jak 001.jpg, 002.jpg itp.).

Część z tych wymagań spełnia program do skanowania dostarczony przez Microsoft, ale w nim skanowanie jest cholernie niewygodne — najpierw trzeba kliknąć odpowiednią opcję w menu biblioteki mediów, potem wybrać urządzenie, potem kliknąć „skanuj” i wreszcie — w nowym oknie — „Importuj”. Całą operację, włącznie z wyborem urządzenia, powtórzyć dla następnej kartki. Dla dwóch czy trzech kartek to jeszcze ujdzie, ale kiedy do zeskanowania jest kilkadziesiąt stron, to można dostać białej gorączki.


Spinnen Essen: [url=http://fluxboxpl.org/portal/]FluxboxPL[/url] [url=http://przepis-na-lo.pl/]Przepis na LibreOffice[/url]

Offline

 

#2  2012-11-17 14:18:21

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Program do skanowania

Próbowałeś [b]IrfanView[/b]?


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#3  2012-11-29 18:37:59

  Minio - Użyszkodnik

Minio
Użyszkodnik
Skąd: Brno, Česko
Zarejestrowany: 2007-12-22
Serwis

Re: Program do skanowania

IrfanView niewiele pomaga. Jak wybiorę z menu „Batch scanning”, to w nowym okienku mogę wybrać parametry wielokrotnego skanowania. Zapowiada się świetnie. Potem uruchamiam skanowanie, uruchamia się aplikacja HP umożliwiająca ustawienie skanowania. Po kliknięciu „Skanuj” plik się zapisuje, ale zeskanowanie nowego pliku wymaga rozpoczęcia operacji od nowa.

Jasne, jest to mniej kliknięć niż w tym programie MS, ale jest ich nadal zbyt dużo.

Tak więc: albo ja nie umiem obsługiwać IrfanView, albo szukam dalej.
Jakieś inne propozycje?


Spinnen Essen: [url=http://fluxboxpl.org/portal/]FluxboxPL[/url] [url=http://przepis-na-lo.pl/]Przepis na LibreOffice[/url]

Offline

 

#4  2012-11-29 19:30:55

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Program do skanowania

Jak się nazywa urządzenie, którym skanujesz?

Względnie, jeśli znasz jakiś program na Linuxa, który skanuje seryjnie, to kiedy ostatnio widziałem Vistę, dało się tam zainstalować VIrtualboxa i zmapować port USB bepośrednio dla gościa.

Jeśli znasz sposób, żeby ze skryptu basha czy perla dać skanerowi polecenie: "dawaj następną kartkę" , to pętla while lub for ze scanimage --cośtam --costam i poleceniem następna_kartka, jest jak najbardziej do zrobienia.

Oczywiście potrzebny też exit ze skryptu lub pętli, jak się kartki skończą ;)

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2012-11-29 19:46:57)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#5  2012-11-29 20:41:27

  Minio - Użyszkodnik

Minio
Użyszkodnik
Skąd: Brno, Česko
Zarejestrowany: 2007-12-22
Serwis

Re: Program do skanowania

[quote=Jacekalex]Jak się nazywa urządzenie, którym skanujesz?[/quote]
HP DeskJet F4180.
Typowe urządzenie wielofunkcyjne, łączące w sobie drukarkę, skaner, kserokopiarkę i coś tam jeszcze.

[quote=Jacekalex]Względnie, jeśli znasz jakiś program na Linuxa, który skanuje seryjnie, to kiedy ostatnio widziałem Vistę, dało się tam zainstalować VIrtualboxa i zmapować port USB bepośrednio dla gościa.[/quote]
Gdyby to był mój komputer, to bym tak zrobił.
Znaczy prawie: gdyby to był mój komputer, to już od dawna nie było by na nim Visty ;) .

Niestety, komputer nie należy do mnie i ta propozycja pozostaje poza zakresem możliwych do wdrożenia rozwiązań.


Spinnen Essen: [url=http://fluxboxpl.org/portal/]FluxboxPL[/url] [url=http://przepis-na-lo.pl/]Przepis na LibreOffice[/url]

Offline

 

#6  2012-11-29 20:58:16

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Program do skanowania

To zapnij grata na moment do swojego lapka, a potem po prostu skopiuj pliki na Vistę.
W czym problem?
Możesz też zamontować przez Sambę folder z Visty na lapku, i seryjnie skanować do tego folderu.

Zakładam, że na swoim lapku możesz zrobić, co potrzebujesz, i potrwa to najwyżej 45 minut, bez żadnej gorączki.....

Albo daj właścicielowi opcję, albo zakupimy program za ......., albo zgoda na VB lub skanowanie przez twojego lapka.

W końcu pracownik umysłowy jest od pracowania umysłem, a nie jebania jak koń w kieracie. :D

Pozdrawiam
;-)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#7  2012-11-29 22:05:45

  Minio - Użyszkodnik

Minio
Użyszkodnik
Skąd: Brno, Česko
Zarejestrowany: 2007-12-22
Serwis

Re: Program do skanowania

[quote=Jacekalex]To zapnij grata na moment do swojego lapka, a potem po prostu skopiuj pliki na Vistę.
W czym problem?[/quote]
W tym, że sprzęt jest w mieszkaniu mojej przyjaciółki. Nie mogę do niej jeździć z laptopem za każdym razem, kiedy zechce zeskanować więcej niż kilka kartek.

Chciałbym jej jakoś pomóc, instalując aplikację która będzie wymagała mniej klikania niż standardowe oprogramowanie Windowsa. Sam takiego programu znaleźć nie potrafię, ale że z Windowsami już od pewnego czasu mam do czynienia bardzo rzadko, to szukam opinii kogoś bardziej doświadczonego.


Spinnen Essen: [url=http://fluxboxpl.org/portal/]FluxboxPL[/url] [url=http://przepis-na-lo.pl/]Przepis na LibreOffice[/url]

Offline

 

#8  2012-11-29 22:47:32

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Program do skanowania

A producent nie dostarczył takiego oprogramowania? Do mojego skanera dostarczył (Mustek)

Według Alternativeto masz:
- ScanDrop
- FreeKapture(!)

Fervi

Offline

 

#9  2012-11-30 01:24:33

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Program do skanowania

[quote=Minio][quote=Jacekalex]To zapnij grata na moment do swojego lapka, a potem po prostu skopiuj pliki na Vistę.
W czym problem?[/quote]
W tym, że sprzęt jest w mieszkaniu mojej przyjaciółki. Nie mogę do niej jeździć z laptopem za każdym razem, kiedy zechce zeskanować więcej niż kilka kartek.

Chciałbym jej jakoś pomóc, instalując aplikację która będzie wymagała mniej klikania niż standardowe oprogramowanie Windowsa. Sam takiego programu znaleźć nie potrafię, ale że z Windowsami już od pewnego czasu mam do czynienia bardzo rzadko, to szukam opinii kogoś bardziej doświadczonego.[/quote]
Gdyby było w biurze, to nie byłoby problemu.
Ale skoro już robię za prokuratura :D. i wyciągam pracowicie strzępki informacji, to jeszcze jedno pytanko:


Czy ten program w Viscie, nie ma przypadkiem jakiegoś API, żeby zamiast setek klików, zapuścić mu tą sama robotę przez wiersz polecenia?
Skrypty batcha nieszczególnie, ale w PowerShellu działają pętle for i while.
W każdym razie nie ma żadnych problemów z wirusami, które bez problemu dobierają się do drukarek, kamerek, mikrofonów, itp.
Więc takie API istnieć musi.

Choć to oczywiście gdybanie z cyklu "z armaty do wróbla".

Sprawdziłbym też, czy w tym gracie nie można ustawić przez jego panelek z przyciskami.
W swojej głupiej naiwności zakładam, że jeśli diabelstwo ma podajnik, to w sterowniku jest opcja skanowania seryjnego.
W instrukcji tego skanera nic o tym, czy to podajnik, czy ozdoba?

W [url=http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/manualCategory?cc=pl&lc=pl&dlc=pl&document=&product=3177566]instrukcji[/url] pisze, że grat ma własny przycisk "Skanuj", i automatycznie pakuje skanowany dokument do kompa przez sterownik.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2012-11-30 01:34:19)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)

[ Generated in 0.013 seconds, 9 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00013 SET CHARSET latin2
0.00014 SET NAMES latin2
0.00168 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='3.12.108.18' WHERE u.id=1
0.00104 UPDATE punbb_online SET logged=1715948519 WHERE ident='3.12.108.18'
0.00066 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1715948219
0.00072 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=22311 AND t.moved_to IS NULL
0.00007 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00304 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=22311 ORDER BY p.id LIMIT 0,25
0.00203 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=22311
Total query time: 0.00951 s