Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2013-02-07 10:13:18

  k4misiek - Green Reaper

k4misiek
Green Reaper
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-11-11

Android - Blokwanie dostępu do neta dla poszczególnych aplikacji

Siemka. Od niedawna mam zabawkę z Androidem(4.0) i jest całkiem spoko.. Tylko cześć aplikacji ma upierdliwe reklamy które zjadają (dość intensywnie) wykupiony pakiet internetowy. Znacie jakąś aplikację która umożliwi mi zablokowanie dostępu do internetu poszczególnym aplikacjom ?
Oczywiście pomijam tutaj ręczne pisanie regułek w iptablasie, to ma być proste ;P.


You are registered as user [b]#464141[/b] with the Linux Counter

Offline

 

#2  2013-02-07 10:22:38

  radziojedi - Gambini

radziojedi
Gambini
Skąd: Śrem
Zarejestrowany: 2008-08-08

Re: Android - Blokwanie dostępu do neta dla poszczególnych aplikacji

Bez roota chyba nie da rady. Po zrootowaniu możesz zrobić dużo więcej. A już na pewno usunąć upierdliwe reklamy z aplikacji.


"Given enough eyeballs, all bugs are shallow"
Eric Raymond, The Cathedral and the Bazaar: Musings on Linux and Open Source by an Accidental Revolutionary

Offline

 

#3  2013-02-07 12:43:10

  torrentow - Członek Sejmowej Komisji Śledczej

torrentow
Członek Sejmowej Komisji Śledczej
Skąd: z GNU
Zarejestrowany: 2009-11-23

Re: Android - Blokwanie dostępu do neta dla poszczególnych aplikacji

Witam,
Zastosuj może to [url]https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bigtincan.android.adfree&hl=en[/url]
Pozdrawiam,
Towarzysz Torrentow


Każdy sam sobie szkodzi :)
[img]http://img715.imageshack.us/img715/7104/apt.png[/img]

Offline

 

#4  2013-02-07 12:52:09

  ba10 - Członek DUG

ba10
Członek DUG
Skąd: jesteś ?
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: Android - Blokwanie dostępu do neta dla poszczególnych aplikacji

Spróbuj [url=https://play.google.com/store/apps/details?id=com.brosmike.airpushdetector&hl=en]Airpush[/url] powinno zablokować większość reklam, do kontroli co z czym się łączy i co zablokować polecam [url=https://play.google.com/store/apps/details?id=com.googlecode.droidwall.free&hl=en]Droidwall[/url].

Ostatnio edytowany przez ba10 (2013-02-07 12:55:02)


"Jeżeli chcesz się nauczyć Linuksa, to pierwsze co musisz zrobić to odrzucić wszelkie przyzwyczajenia wyniesione z poprzedniego systemu. Twoja wiedza jest o tyle zgubna, że daje Ci poczucie że coś jednak wiesz — jednak w kontekście Linuksa prawdopodobnie nie wiesz jeszcze nic." Minio
Mój [url=jarekw.eu]Blog[/url], a później [url=tanczymy.com]Tańczymy[/url] ;)

Offline

 

#5  2013-02-07 14:50:56

  k4misiek - Green Reaper

k4misiek
Green Reaper
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-11-11

Re: Android - Blokwanie dostępu do neta dla poszczególnych aplikacji

Zrootowałem telefon i mam aplikacje Superuser. AdFree działa. Dzięki.
Tak się zastanawiałem czy idzie jeszcze jeszcze usunąć preinstalowane aplikacje? Teraz gdy próbuje to wyskakuje komunikat 'Nie można odinstalować tych aplikacji".

Ostatnio edytowany przez k4misiek (2013-02-07 14:51:19)


You are registered as user [b]#464141[/b] with the Linux Counter

Offline

 

#6  2013-02-07 18:32:23

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Android - Blokwanie dostępu do neta dla poszczególnych aplikacji

Jak zrootowałeś grata, to weź sobie lepiej wgraj Cyanogena, albo zbuduj własnego.
Jest też tool do budowy  romu.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2013-02-07 19:03:20)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#7  2013-02-07 19:57:43

  k4misiek - Green Reaper

k4misiek
Green Reaper
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-11-11

Re: Android - Blokwanie dostępu do neta dla poszczególnych aplikacji

[quote=Jacekalex]Jak zrootowałeś grata, to weź sobie lepiej wgraj Cyanogena, albo zbuduj własnego.
Jest też tool do budowy  romu.[/quote]
Właśnie to zrobiłem.
Wcześniej tylko zrootowałem pod Windowsem dla wygody a teraz pod Linuksem wgrałem CyanogenMod za pomocą fastboot - łatwiej szybciej i przyjemniej;).

Ostatnio edytowany przez k4misiek (2013-02-07 19:58:38)


You are registered as user [b]#464141[/b] with the Linux Counter

Offline

 

#8  2013-02-08 20:59:38

  bns - unknown

bns
unknown
Zarejestrowany: 2005-12-25
Serwis

Re: Android - Blokwanie dostępu do neta dla poszczególnych aplikacji

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jtschohl.androidfirewall :)


Pozdrawiam,
[url=http://banasiak.me]bns[/url]

Offline

 

#9  2013-02-09 10:13:31

  k4misiek - Green Reaper

k4misiek
Green Reaper
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-11-11

Re: Android - Blokwanie dostępu do neta dla poszczególnych aplikacji

[quote=bns]https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jtschohl.androidfirewall :)[/quote]
Całkiem fajne i blokuje dostęp do neta aplikacjom działającym 3G tylko nie rozumiem jednej rzeczy...
Zezwoliłem 3G tylko Operze Mini. Za pomocą Task Managera zabiłem wszystkie procesy. Włączyłem 3G na 10-15 minut bez włączania żadnych aplikacji (również bez Opery) i zużyło mi cały 1MB.. Co jest?;|


You are registered as user [b]#464141[/b] with the Linux Counter

Offline

 

#10  2013-02-11 09:27:03

  ba10 - Członek DUG

ba10
Członek DUG
Skąd: jesteś ?
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: Android - Blokwanie dostępu do neta dla poszczególnych aplikacji

Wyłączoną masz autosynchronizacje kont oraz usługę lokalizacyjną ?


"Jeżeli chcesz się nauczyć Linuksa, to pierwsze co musisz zrobić to odrzucić wszelkie przyzwyczajenia wyniesione z poprzedniego systemu. Twoja wiedza jest o tyle zgubna, że daje Ci poczucie że coś jednak wiesz — jednak w kontekście Linuksa prawdopodobnie nie wiesz jeszcze nic." Minio
Mój [url=jarekw.eu]Blog[/url], a później [url=tanczymy.com]Tańczymy[/url] ;)

Offline

 

#11  2013-02-11 11:49:26

  k4misiek - Green Reaper

k4misiek
Green Reaper
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-11-11

Re: Android - Blokwanie dostępu do neta dla poszczególnych aplikacji

Synchronizacja i usługi lokalizacyjne mam wyłączone. Przez 45minut pobrał 200kb danych. Co jeszcze może być przyczyną?


You are registered as user [b]#464141[/b] with the Linux Counter

Offline

 

#12  2013-02-11 12:20:44

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Android - Blokwanie dostępu do neta dla poszczególnych aplikacji

Spróbuj na fw zablokować wszystkie programy (w Droidwallu), a potem zobacz, co będzie płakać, ze nie ma neta.

Względnie poszukaj info, czy takie cyrki mają inni pacjenci danej sieci, bo może operator ma jakieś super cuda w karcie SIM?

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2013-02-11 12:21:55)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#13  2013-02-11 22:44:39

  k4misiek - Green Reaper

k4misiek
Green Reaper
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-11-11

Re: Android - Blokwanie dostępu do neta dla poszczególnych aplikacji

[quote=Jacekalex]Spróbuj na fw zablokować wszystkie programy (w Droidwallu), a potem zobacz, co będzie płakać, ze nie ma neta.

Względnie poszukaj info, czy takie cyrki mają inni pacjenci danej sieci, bo może operator ma jakieś super cuda w karcie SIM?[/quote]
Przeczytaj kilka postów wyżej.
Na moim poprzednim telefonie nie było takich jaj i używał transferu tylko podczas używania Opery Mini.


You are registered as user [b]#464141[/b] with the Linux Counter

Offline

 

#14  2013-02-12 02:50:22

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Android - Blokwanie dostępu do neta dla poszczególnych aplikacji

Wszystkie procesy zablokowane, a coś dalej wysyła/odbiera?
Nie mam pod ręką Droidwalla, czy czego tam używasz, ale jak w Linuxie walniesz,

Kod:

iptables -P OUTPUT DROP

i nie dasz żadnych regul zezwalających na ruch, to ani jeden bajt nie wyłazi z kompa, może z wyjątkiem odpowiedzi na pakiet arp/rarp.

Blokujesz w Droidwallu, i dalej cośtam leci?
Albo droidwall z jakiegoś powodu nie widzi takiego czy innego programu, albo Cyanogen pobiera aktualizację systemu, w 4.0 jest coś takiego.

Co ja bym zrobił?
Wszedł tam do konsoli (można sobie basha doinstalować), i zobaczył, czy da się wylistować regułki firewalla, żeby zobaczyć, co rzeczywiście jest ustawione?
Niemożliwe?
To wsadź na chwilę kartę np play fresh, z limitem 5 złotych, i zobacz, co będzie miauczało, ze nie ma netu, lub przestanie działać, jak się ten limit wyczerpie.

To chyba jest do zrobienia, albo jedno, albo drugie.

Inna opcja?
Wsadzić kartę bez dostępu/limitu (np wyczerpaną pre-paid) dla neta, i podłączyć fona do netu przez domowego kompa po wifi.
Ostatnio na oczy nie widziałem fona, który by nie wiedział, co to wifi.

A potem np na Linuxie masz całą orkiestrę programów do monitorowania sieci, od iptstate, przez darkstata aż po ntopa.
W ten sposób zobaczysz dokładnie, z czym się łączy, i ile danych z takim czy innym hostem przesyła.
Znając IP, poznasz nazwę hosta i domeny, i to już jest ciekawa informacja.

Czy to też jest niewykonalne?
To masz prawdziwy problem.

Poza tym, jeśli to Cyanogen, i dowiesz się, z jakimi hostami gada ten system, to na forum Cyanogena albo XDA-Developers dowiesz się, czy to w systemie coś siedzi, czy w karcie SIM, czy to jakieś kombinacje operatora.
I przy okazji może znajdziesz, jak dokładniej obwąchać temat diagnostyki sieci w Andku.

Chyba, ze masz kartę SIM po jakimś dziennikarzu, polityku opozycji, czy innym agrobomberze, i jakiś Mukhabarat ci się podłączył do karty SIM, albo po odpaleniu systemu czarodziejsko ( z karty SIM?) pojawił się jakiś program, którego w Droidwallu nie widać.. :D
Chyba, że coś siedzi w pamięci fona, i nie da się tego wywalić przez zmianę systemu.
Ale to też na XDA ktoś już pewnie wyczaił (jeśli w fonie).


PS.
Osobiście wolę kupować sprzęt niezależnie, i podłączać samodzielnie  do sieci, niż kupować sprzęt brandowany dla konkretnego operatora.

Reasumując:
Masz głowę i choooj, to kombinuj. :D

Pozdrawiam
;-)

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2013-02-12 03:02:44)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)

[ Generated in 0.017 seconds, 10 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00012 SET CHARSET latin2
0.00005 SET NAMES latin2
0.00166 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='54.224.43.79' WHERE u.id=1
0.00188 REPLACE INTO punbb_online (user_id, ident, logged) VALUES(1, '54.224.43.79', 1711720223)
0.00071 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1711719923
0.00118 DELETE FROM punbb_online WHERE ident='47.128.59.34'
0.00047 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=22902 AND t.moved_to IS NULL
0.00032 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00337 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=22902 ORDER BY p.id LIMIT 0,25
0.00148 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=22902
Total query time: 0.01124 s