Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#26  2013-04-12 15:37:02

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Instalacja drukarki sieciowej Dell i Brother dziwny błąd

Aby dodać konto roota

Logujesz się przez sudo na roota.
Potem wpisujesz

Kod:

passwd

Podajesz jakieś hasło  potem je powtarzasz jak poprosi o potwierdzenie i od teraz na roota powinno iśc sie zalogować poprzez

Kod:

su

i podajesz to hasło.
Jak pójdzie to potem możesz w cupsie  podać root i jego hasło.

Czy pójdzie nie wiem.
Na ubuntu nie poradzę :)


[b]Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW[/b] -> Niech inni na tym skorzystają.
[url=http://dug.net.pl/]Polski portal Debiana[/url]

Offline

 

#27  2013-04-12 15:51:45

  figa - Użytkownik

figa
Użytkownik
Skąd: Nowy Sącz
Zarejestrowany: 2008-09-13

Re: Instalacja drukarki sieciowej Dell i Brother dziwny błąd

Nie da się

Kod:

kiki1@kiki1:~/Pulpit$ sudo root
[sudo] password for kiki1: 
sudo: root: command not found
kiki1@kiki1:~/Pulpit$

Chyba w tej testowej wersji nie wszystko jest zainstalowane.
Znalazłam w synapticu taki pakiet root-system  może tego brakuje bo nie jest zainstalowany.

Offline

 

#28  2013-04-12 16:22:30

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Instalacja drukarki sieciowej Dell i Brother dziwny błąd

Nie tak.

Poprzez sudo masz tylko wejsc na uprawnienia administratora.

Własciwie to zrób tak

Kod:

sudo su

Żeby # był zamiast $.
Reszta jak wyżej napisałem.


[b]Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW[/b] -> Niech inni na tym skorzystają.
[url=http://dug.net.pl/]Polski portal Debiana[/url]

Offline

 

#29  2013-04-12 16:50:17

  figa - Użytkownik

figa
Użytkownik
Skąd: Nowy Sącz
Zarejestrowany: 2008-09-13

Re: Instalacja drukarki sieciowej Dell i Brother dziwny błąd

Kod:

kiki1@kiki1:~$ sudo su
[sudo] password for kiki1: 
root@kiki1:/home/kiki1# passwd
Enter new UNIX password: 
Retype new UNIX password: 
passwd: password updated successfully
root@kiki1:/home/kiki1#

przeloguję jeszcze i zobaczę czy coś pomogło :)

Offline

 

#30  2013-04-12 17:15:28

  figa - Użytkownik

figa
Użytkownik
Skąd: Nowy Sącz
Zarejestrowany: 2008-09-13

Re: Instalacja drukarki sieciowej Dell i Brother dziwny błąd

:) Jak chodzi o możliwość zalogowania się do cups to pomogło i mogę się zalogować, ale jak chodzi o drukowanie to nic z tego.
Nie drukuje :(  na razie drukarka dell.
Może jak ten Ubuntu 13.04 będzie już ostateczny to coś się zmieni :)

Obie drukarki po wifi nie drukują, natomiast póki co zainstalowałam jeszcze Brothera po kabelku usb i drukuje to już da się wytrzymać :)

Dzięki za pomoc - pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez figa (2013-04-12 17:38:42)

Offline

 

#31  2013-07-02 11:54:44

  figa - Użytkownik

figa
Użytkownik
Skąd: Nowy Sącz
Zarejestrowany: 2008-09-13

Re: Instalacja drukarki sieciowej Dell i Brother dziwny błąd

No i wracam do tematu bo jak nie urok to ..... przemarsz wojsk :( 
Jak co inne działa to znowu z drukarkami problem. Mam 3 i ani jedna nie chce działać a muszę uruchomić choć jedną na tym Mincie DE.

Obecnie jestem na etapie że odinstalowałam wszystko co było związane z Brotherem w synapticu bo usiłuję zainstalować  Brother MFC 7820N  do którego jest nawet plik ppd  lub DCP 110C   albo Dell 1815dn.

Żadna nie działa.
Kiedyś dawniej pamiętam była jakaś możliwość dodania sterowników do Brothera całościowo w terminalu do systemu jakby do jądra a przynajmniej bazy tych sterowników.
Nie można tego jakoś teraz podobnie zrobić ?

Dodawałam te drukarki tez w cups na stronie  , niby wszystko przechodzi z "sukcesem"  a jak posyłam stronę testową  ( MFC 7820n ) to nawet drukarka pokazuje że odbiera dane  tylko że dalej nic się nie dzieje, nie drukuje .
Już mi ręce opadają bo od wczoraj z tym walczę i nic nie wskurałam.

Instalowałam sterowniki ze strony Brothera  , próbowałam z plikiem ppd  też i nic z tego mi nie wyszło.
Swoją drogą to ten mint ma być dla nowych użytkowników, przyjazny a ja z głupią drukarką nie mogę dać sobie rady  :(

Kod:

kiki_mint@kiki:~/Pulpit$ dpkg -l | grep cups
ii  cups                                           1.5.3-2.4                         i386         Common UNIX Printing System(tm) - server
ii  cups-client                                    1.5.3-2.4                         i386         Common UNIX Printing System(tm) - client programs (SysV)
ii  cups-common                                    1.5.3-2.4                         all          Common UNIX Printing System(tm) - common files
ii  cups-driver-gutenprint                         5.2.9-1                           all          transitional dummy package for gutenprint printer driver
ii  cups-filters                                   1.0.18-2.1                        i386         OpenPrinting CUPS Filters
ii  cups-pk-helper                                 0.2.3-2                           i386         PolicyKit helper to configure cups with fine-grained privileges
ii  cups-ppdc                                      1.5.3-2.4                         i386         Common UNIX Printing System(tm) - PPD manipulation utilities
ii  ghostscript-cups                               9.05~dfsg-6.2                     i386         interpreter for the PostScript language and for PDF - CUPS filters
ii  libcups2:i386                                  1.5.3-2.4                         i386         Common UNIX Printing System(tm) - Core library
ii  libcupscgi1:i386                               1.5.3-2.4                         i386         Common UNIX Printing System(tm) - CGI library
ii  libcupsdriver1:i386                            1.5.3-2.4                         i386         Common UNIX Printing System(tm) - Driver library
ii  libcupsfilters1:i386                           1.0.18-2.1                        i386         OpenPrinting CUPS Filters - Shared library
ii  libcupsimage2:i386                             1.5.3-2.4                         i386         Common UNIX Printing System(tm) - Raster image library
ii  libcupsmime1:i386                              1.5.3-2.4                         i386         Common UNIX Printing System(tm) - MIME library
ii  libcupsppdc1:i386                              1.5.3-2.4                         i386         Common UNIX Printing System(tm) - PPD manipulation library
ii  printer-driver-hpcups                          3.12.6-3                          i386         HP Linux Printing and Imaging - CUPS Raster driver (hpcups)
ii  python-cups                                    1.9.48-1+b1                       i386         Python bindings for CUPS
ii  python-cupshelpers                             1.3.7-3                           all          Python utility modules around the CUPS printing system
ii  python-cupsutils                               1.0.0-6                           all          Python utility modules around the CUPS printing system
kiki_mint@kiki:~/Pulpit$

PS

OK  udało mi się uruchomić tego Dell - a przez bramkę sieciową jakimś cudem  z pliku ppd poprzez opcję w systemie dodaj drukarkę sieciową :)   tak że na razie nie zawracam głowy - pozdrawiam.

Drukarka jest podłączona do bramki  kabelkiem sieciowym a przy dodawaniu drukarki system sam znalazł jej adres sieciowy.

To tak dla potomnych gdyby z tym samym mieli problem. :)

Ostatnio edytowany przez figa (2013-07-02 13:45:56)

Offline

 

#32  2015-01-22 11:42:36

  figa - Użytkownik

figa
Użytkownik
Skąd: Nowy Sącz
Zarejestrowany: 2008-09-13

Re: Instalacja drukarki sieciowej Dell i Brother dziwny błąd

Witam, tu się dopiszę bo znowu mam problem z drukarką dell MFP 1815dn.
Od pewnego czasu drukuje ale jedna stronę dobrze a później co chce to znaczy całą stronę literek i cyferek :( 
http://screenshooter.net/5819909/hnssxhi

Muszę później kombinować, resetować, wyłączać itp itd . W cups raz mam , raz nie mam polecenia resume i tylko psuję papier i się wkurzam.

Już ją odinstalowywałam i instalowałam od nowa i to samo. Dodawałam ją spod cups i dalej to samo.
Instalowałam ją z pliku ppd.

Coś takiego mi się udało wydobyć spod systemu na temat jej pracy
http://wklej.org/id/1604245/

Kiedyś wcześniej nie miałam z nią takich problemów.
Wyciągnęłam z  lamusa drugą drukarkę HP Laserjet 4 Plus i działa jak na razie dobrze to ewentualnie spod linuksa na niej będę drukować.

Może coś podpowiecie co z tym fantem mogę zrobić.
Pozdrawiam wszystkich w tym nowym mam nadzieję będzie dla nas lepszym roku.

Ostatnio edytowany przez figa (2015-01-22 17:45:58)

Offline

 

#33  2015-01-22 18:59:08

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: Instalacja drukarki sieciowej Dell i Brother dziwny błąd

Ja swojego brothera [b]DCP-J552DW[/b] instaluje tak:


Instalacja BROTHER DCP-J552DW

INSTALL ia32-libs or lib32stdc++
aptitude install lib32stdc++6

Install LPR driver (dpkg)
dpkg -i --force-all  dcpj552dwlpr-3.0.0-1.i386.deb

Install cupswrapper driver (dpkg)
dpkg -i --force-all  dcpj552dwcupswrapper-3.0.0-1.i386.deb



. Install the scanner driver
dpkg -i --force-all  brscan4-0.4.2-1.amd64.deb


Debian 6 / 7 / 8
    Add to file  "/lib/udev/rules.d/60-libsane.rules" as a super-user
   
    # Brother scanner
    ATTRS{idVendor}=="04f9", MODE="0664", GROUP="scanner", ENV{libsane_matched}="yes"


Add user to scanner group[/quote]
Oczywiśnie nie jest to drukarka sieciowa, ale wymaga m. in zainstalowania  LPR.
Opis wg mojego przepisu :P
Więc może coś skorzystasz

Ze strony brothera pobrałem wyżej wymienione pliki dla mojego modelu:
dcpj552dwcupswrapper-3.0.0-1.i386.deb
dcpj552dwlpr-3.0.0-1.i386.deb
brscan4-0.4.2-1.amd64.deb


+  CUPS z repo  debiana



[b] A  podejrzewam , że brakuje Ci zainstalowania pakietu jednego albo drugiego[/b]

INSTALL ia32-libs or lib32stdc++

Kod:

aptitude install lib32stdc++6

A jak to nie poskutkuje to potem jeszcze tego LPR ze strony brothera dla twojego modelu

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)

[ Generated in 0.010 seconds, 9 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00009 SET CHARSET latin2
0.00004 SET NAMES latin2
0.00109 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='3.22.51.241' WHERE u.id=1
0.00093 REPLACE INTO punbb_online (user_id, ident, logged) VALUES(1, '3.22.51.241', 1714862740)
0.00041 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1714862440
0.00062 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=23238 AND t.moved_to IS NULL
0.00006 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00301 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=23238 ORDER BY p.id LIMIT 25,25
0.00098 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=23238
Total query time: 0.00723 s