Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2013-09-02 21:01:02

  compix - Użytkownik

compix
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-25

XFCE `nie trzymanie` ustawień pulpitu

Witam,

zauważyłem że po włączeniu laptopa/zrestartowaniu systemu ikony na pulpicie są ułożone po kolei, czyli rozmieszczenie ikon jest inne niż sam ustawiłem. Pracuje na pulpicie i jest to bardzo uciążliwe, a nie chce mi się przemieszczać ikon z każdy uruchomieniem komputera.

OS: Debian testing i686
  Kernel: 3.9-1-686-pae

środowisko XFCE

Dzięki z góry za pomoc!


' jeden człowiek przed klawiaturą budzi większy respect niż zawodowa armia`

Offline

 

#2  2013-09-05 14:33:18

  remi - amputować akrobatów

remi
amputować akrobatów
Zarejestrowany: 2011-05-27

Re: XFCE `nie trzymanie` ustawień pulpitu

Cześć Compix. Ja również korzystam ze środowiska [tt]Xfce[/tt]. Jedyną rzeczą jaka przychodzi mi do głowy w tym momencie, to opcja [tt]Zapisanie sesji przed wylogowaniem[/tt], dostępna via [tt]menu ==> wyloguj[/tt]. Sprawdź, czy jest zaznaczona. Dodatkowo możesz sprawdzić pliki konfiguracyjne mieszczące się w [tt]~/.config/xfce4/desktop/icons*[/tt]. Więcej informacji znajdziesz tu: [url=http://askubuntu.com/questions/95104/how-to-lock-desktop-icons-on-xfce][color=blue]Desktop icons on Xfce[/url][/color]. Użytkownik pyta [i]"I'm wondering if is there any way to have a functionality like in KDE: I can set icons to be "locked", [b]so they will not change of location[/b]"[/i].

Pozdrawiam serdecznie.


[color=#5B5B5B][tt][b]Ł[/b][i]a[/i]m[/tt] [tt][b][i]Z[/b][/i]As[i]a[/i]d[b][/tt][tt]y[/tt][/b][b]![/b] w[i]Y[/i][b]j[/b][b]ą[/b]Tk[i][b]Ó[/b][/i][b]w[/b] [tt][i]j[/i][b]e[i]s[/i][/b]t[/tt] w[tt][b][/b]I[b][i]ę[/i][/b][/tt]c[b]e[i]j[/i][/b][/color].

Offline

 

#3  2013-09-05 14:37:38

  compix - Użytkownik

compix
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-25

Re: XFCE `nie trzymanie` ustawień pulpitu

Witaj remi. Dzięki za odpowiedź i pomoc, zerknę i poczytam. Zobaczę co da się z tym zrobić. Szukam również rozwiązania problemu na zagranicznych forach.

Pozdrawiam!


' jeden człowiek przed klawiaturą budzi większy respect niż zawodowa armia`

Offline

 

#4  2013-09-05 18:45:38

  remi - amputować akrobatów

remi
amputować akrobatów
Zarejestrowany: 2011-05-27

Re: XFCE `nie trzymanie` ustawień pulpitu

Serwus. W takim razie powodzenia. Słuchaj Compix, może warto poszukać na oficjalnej stronie projektu? Wiesz, sprawdzę jeszcze u siebie, czy [tt]Xfce[/tt] zapamięta położenie ikon na pulpicie, po zmianie ich lokacji i restarcie systemu.

Również pozdrawiam.

[tt][color=blue][u]EDYCJA:[/u][/color][/tt] (swoje spostrzeżenia przedstawiam jeszcze w tym poście, ponieważ nie dodano nowej wiadomości). A więc tak; po zmianie domyślnego położenia trzech ikon tj. [tt]Katalog użytkownika[/tt], [tt]System plików[/tt] oraz [tt]Kosz[/tt] na - powiedzmy - przypadkowe, losowe np. umiejscowienie ikon w centralnym punkcie lub przeniesienie na przeciwną stronę pulpitu, cokolwiek - wprowadzone [b]zmiany zostały zapamiętane[/b], zarówno po ponownym uruchomieniu systemu oraz zwykłym przelogowaniu się użytkownika. Zaznaczam, że opisane działanie odniosło skutek, kiedy opcja [tt][color=green]'Zapisanie sesji przed wylogowaniem'[/color][/tt] ([tt]Ustawienia ==> Sesja i uruchamianie ==> zakładka Ogólne[/tt]) o której wspominałem, była aktywna/zaznaczona.

Ostatnio edytowany przez remi (2013-09-06 18:13:46)


[color=#5B5B5B][tt][b]Ł[/b][i]a[/i]m[/tt] [tt][b][i]Z[/b][/i]As[i]a[/i]d[b][/tt][tt]y[/tt][/b][b]![/b] w[i]Y[/i][b]j[/b][b]ą[/b]Tk[i][b]Ó[/b][/i][b]w[/b] [tt][i]j[/i][b]e[i]s[/i][/b]t[/tt] w[tt][b][/b]I[b][i]ę[/i][/b][/tt]c[b]e[i]j[/i][/b][/color].

Offline

 

#5  2013-09-07 00:06:05

  compix - Użytkownik

compix
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-25

Re: XFCE `nie trzymanie` ustawień pulpitu

Póki co walczę z tym. `zapisanie sesji przed wylogowaniem` oczywiście jest włączone. Jak problem rozwiążę problem, dam znać jak mi się udało. W wolnej większej chwili zobaczę co tam na stronie projektu.


' jeden człowiek przed klawiaturą budzi większy respect niż zawodowa armia`

Offline

 

#6  2013-09-07 13:41:15

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: XFCE `nie trzymanie` ustawień pulpitu

Sprawdzałeś na koncie nowego użytkownika?

Offline

 

#7  2013-09-07 13:44:26

  compix - Użytkownik

compix
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-25

Re: XFCE `nie trzymanie` ustawień pulpitu

Nie sprawdzałem, aczkolwiek w XFCE zaczynało mnie czasem irytować, i z polecenia zainstalowałem MATE, z które aktualnie jestem bardzo zdowolony. XFCE zostawiam by sprawdzić co go boli, między innymi z konta innego użytkownika. W wolnej chwili przysiądę nad tym i zdam relacje


' jeden człowiek przed klawiaturą budzi większy respect niż zawodowa armia`

Offline

 

#8  2013-09-07 20:46:08

  remi - amputować akrobatów

remi
amputować akrobatów
Zarejestrowany: 2011-05-27

Re: XFCE `nie trzymanie` ustawień pulpitu

Witam serdecznie. [b]Compix[/b] mała prośba do Ciebie — gdyby kiedyś udało Ci się rozwiązać, tudzież poznać przyczynę ewentualnego braku rozwiązania, dlaczego [tt]Xfce[/tt] nie potrafi zapamiętać położenia ikon etc, napisz o tym. Oczywiście jeżeli nie zapomnisz. I tak przy okazji: być może jeszcze lepszym tropem od przeglądania oficjalnej strony projektu, jest zadanie pytania za pomocą listy mailingowej np. [tt][color=blue]Xfce4-dev[/color][/tt] lub [tt][color=blue]Xfce-bugs[/color][/tt]? Subskrybcja jest doprawdy prosta: [url=https://mail.xfce.org/mailman/listinfo/][color=green]mail.xfce.org[/color][/url]. [b]Yossarian[/b] podsunąłeś równie dobry pomysł, aby sprawdzić w/w problem na koncie nowego użytkownika. Ja zupełnie o tym zapomniałem.

[b]Compix[/b] w takim razie przyjemnego i przede wszystkim bezproblemowego korzystania ze środowiska [tt]MATE[/tt].

Pozdrawiam.


[color=#5B5B5B][tt][b]Ł[/b][i]a[/i]m[/tt] [tt][b][i]Z[/b][/i]As[i]a[/i]d[b][/tt][tt]y[/tt][/b][b]![/b] w[i]Y[/i][b]j[/b][b]ą[/b]Tk[i][b]Ó[/b][/i][b]w[/b] [tt][i]j[/i][b]e[i]s[/i][/b]t[/tt] w[tt][b][/b]I[b][i]ę[/i][/b][/tt]c[b]e[i]j[/i][/b][/color].

Offline

 

#9  2013-09-07 22:37:36

  compix - Użytkownik

compix
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-25

Re: XFCE `nie trzymanie` ustawień pulpitu

Jasne! Na pewno napiszę, i pamiętać będę. Problem będę rozwiązywał od razu jak znajdę chwilkę czasu tylko po to by zaspokoić swoją ciekawość i by na przyszłość mieli inni:)

lista mailigowa też jest dobrym pomysłem, myślę że wszystko spróbuję i zobaczymy.

Pozdrawiam, i życzę miłego weekendu!


' jeden człowiek przed klawiaturą budzi większy respect niż zawodowa armia`

Offline

 

#10  2015-01-17 00:42:25

  iromarek - Nowy użytkownik

iromarek
Nowy użytkownik
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2009-05-07

Re: XFCE `nie trzymanie` ustawień pulpitu

Podziękowania dla użytkownika "remi"
       Po krótkim przeszukaniu googla trafiłem na ten wątek szukając odpowiedzi na zadana kwestię i otóż problem miałem podobny z tym zapamiętaniem położenia ikon na moim XFCE. Zmyłkę miałem taką, że przy wylogowaniu czy wyłączaniu kompa w oknie "Kończenie sesji użytkownika /nazwa_użytkownika/" checkbox zapamiętanie sesji, był zaznaczony a ikony i tak wracały na domyślne miejsce :( . Po zastosowaniu się do rady w poście #4 użytkownika remi

Zaznaczam, że opisane działanie odniosło skutek, kiedy opcja 'Zapisanie sesji przed wylogowaniem' (Ustawienia ==> Sesja i uruchamianie ==> zakładka Ogólne) o której wspominałem, była aktywna/zaznaczona[/quote]
checkbox w oknie "Kończenie sesji użytkownika /nazwa_użytkownika/" zniknął a w ślad za tym ikony zaczęły pojawiać się tam gdzie je ustawiłem. Rozwiązanie jak zwykle okazało się proste ale jakoś nie wpadło mi do głowy zajrzeć do Sesja i uruchamianie :D .


Manjaro 0.8.11 "Ascella" Xfce 4.10... 'because it works'.   LRU #462667

Offline

 

#11  2015-01-18 11:00:57

  remi - amputować akrobatów

remi
amputować akrobatów
Zarejestrowany: 2011-05-27

Re: XFCE `nie trzymanie` ustawień pulpitu

Serwus [b]iromarek[/b]. Super, że udało Ci się rozwiązać problem z przemieszczaniem ikon. Masz również rację pisząc, że: "[i](...) Rozwiązanie jak zwykle okazało się proste[/i]". Tak to już bywa, ale najważniejsze, że wszystko się wyjaśniło, prawda? :- [i])[/i]

Tak przy okazji — mógłbyś pokrótce napisać na jakim sprzęcie, tj. ilość pamięci RAM, karta graficzna, procesor etc., zainstalowałeś [b]Manjaro[/b]?

Pozdrawiam serdecznie.


[color=#5B5B5B][tt][b]Ł[/b][i]a[/i]m[/tt] [tt][b][i]Z[/b][/i]As[i]a[/i]d[b][/tt][tt]y[/tt][/b][b]![/b] w[i]Y[/i][b]j[/b][b]ą[/b]Tk[i][b]Ó[/b][/i][b]w[/b] [tt][i]j[/i][b]e[i]s[/i][/b]t[/tt] w[tt][b][/b]I[b][i]ę[/i][/b][/tt]c[b]e[i]j[/i][/b][/color].

Offline

 

#12  2017-04-15 10:50:26

  Bobislaw - Nowy użytkownik

Bobislaw
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2017-04-15

Re: XFCE `nie trzymanie` ustawień pulpitu

[quote=NieGooglujMnie]blokowanie ikon w XFCE:

Kod:

sudo chattr +i ~/.config/xfce4/desktop/icons*

odblokowanie ikon:

Kod:

sudo chattr -i ~/.config/xfce4/desktop/icons*

Robisz tak:
1. odblokowujesz
2. ustawiasz jak chcesz
3. blokujesz z powrotem

najlepiej podpiąć sobie te komendy do klawiszy na klawiaturze.[/quote]
Dzieki za to rozwiazanie - moze nie jest zbyt piekne ale SKUTECZNE, a to jest najwazniejsze
Minelo juz kilka lat od pierwszego wpisu, a problem szalajacych ikon w xfce pozostal !

thx


LinuxMint 17.3 x64 xfce

Offline

 

#13  2017-04-16 13:25:35

  remi - amputować akrobatów

remi
amputować akrobatów
Zarejestrowany: 2011-05-27

Re: XFCE `nie trzymanie` ustawień pulpitu

Witam serdecznie. Rozwiązanie z wykorzystaniem polecenia [tt]chattr(1)[/tt] jest także wspomniane w odnośniku [i][color=blue]Desktop icons on Xfce[/i][/color], który znajduje się w poście #2. Natomiast, sposób ze skrótami klawiszy etc., opisany został w tym miejscu: [url=https://odoepner.wordpress.com/2012/03/08/backuprestore-xfce-desktop-icons/][color=blue]Backup/restore XFCE desktop icons[/color][/url]. Sposób równie ciekawy, a przy tym niewymagający korzystania z [tt]sudo(8)[/tt] oraz [tt]chattr(1)[/tt].

Pozdrawiam serdecznie.

[color=gray]EDYCJA: [i]stylistyka etc.[/i][/color]

Ostatnio edytowany przez remi (2017-04-16 13:27:46)


[color=#5B5B5B][tt][b]Ł[/b][i]a[/i]m[/tt] [tt][b][i]Z[/b][/i]As[i]a[/i]d[b][/tt][tt]y[/tt][/b][b]![/b] w[i]Y[/i][b]j[/b][b]ą[/b]Tk[i][b]Ó[/b][/i][b]w[/b] [tt][i]j[/i][b]e[i]s[/i][/b]t[/tt] w[tt][b][/b]I[b][i]ę[/i][/b][/tt]c[b]e[i]j[/i][/b][/color].

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)

[ Generated in 0.014 seconds, 11 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00015 SET CHARSET latin2
0.00005 SET NAMES latin2
0.00111 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='3.143.9.115' WHERE u.id=1
0.00087 REPLACE INTO punbb_online (user_id, ident, logged) VALUES(1, '3.143.9.115', 1713573338)
0.00048 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1713573038
0.00068 DELETE FROM punbb_online WHERE ident='47.128.43.127'
0.00091 DELETE FROM punbb_online WHERE ident='47.128.43.146'
0.00108 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=24184 AND t.moved_to IS NULL
0.00008 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00374 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=24184 ORDER BY p.id LIMIT 0,25
0.00083 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=24184
Total query time: 0.00998 s