Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-12-06 15:22:01

  Bogdan - Użytkownik

Bogdan
Użytkownik
Skąd: Sulechów
Zarejestrowany: 2005-01-24

kde 3.4 nie chce sie uruchomic

Witam
Postanowiłem z IceWM przesiąść sie na KDE tak wiec przyszedlem sobie ze szkoły i zaczalem dzialac:
apt-get install kdebase kdeutils kde-i18n-pl
pobralo kolo 60 mb
restartuje Xy, wpisuje "startx" i kaplica KDE sie nie uruchamia
tutaj kawałek loga (nie wiem kurde czy dobrą cześć pokazałem, jak cos to moge całość dać ):


(II) NVIDIA(0): Setting mode "1024x768"
(II) Loading extension NV-GLX
(II) NVIDIA(0): NVIDIA 3D Acceleration Architecture Initialized
(II) NVIDIA(0): Using the NVIDIA 2D acceleration architecture
(==) NVIDIA(0): Backing store disabled
(==) NVIDIA(0): Silken mouse enabled
(**) Option "dpms"
(**) NVIDIA(0): DPMS enabled
(II) Loading extension NV-CONTROL
(==) RandR enabled
Symbol __glXActiveScreens from module /usr/X11R6/lib/modules/extensions/libdri.a is unresolved!
Symbol __glXActiveScreens from module /usr/X11R6/lib/modules/extensions/libdri.a is unresolved!
Symbol __glXMalloc from module /usr/X11R6/lib/modules/extensions/libGLcore.a is unresolved!
Symbol __glXMalloc from module /usr/X11R6/lib/modules/extensions/libGLcore.a is unresolved!
Symbol __glXMalloc from module /usr/X11R6/lib/modules/extensions/libGLcore.a is unresolved!
Symbol __glXMalloc from module /usr/X11R6/lib/modules/extensions/libGLcore.a is unresolved!
Symbol __glXMalloc from module /usr/X11R6/lib/modules/extensions/libGLcore.a is unresolved!
Symbol __glXMalloc from module /usr/X11R6/lib/modules/extensions/libGLcore.a is unresolved!
Symbol __glXMalloc from module /usr/X11R6/lib/modules/extensions/libGLcore.a is unresolved!
Symbol __glXFree from module /usr/X11R6/lib/modules/extensions/libGLcore.a is unresolved!
Symbol __glXFree from module /usr/X11R6/lib/modules/extensions/libGLcore.a is unresolved!
Symbol __glXFree from module /usr/X11R6/lib/modules/extensions/libGLcore.a is unresolved!
Symbol __glXFree from module /usr/X11R6/lib/modules/extensions/libGLcore.a is unresolved!
Symbol __glXFree from module /usr/X11R6/lib/modules/extensions/libGLcore.a is unresolved!
Symbol __glXFree from module /usr/X11R6/lib/modules/extensions/libGLcore.a is unresolved!
Symbol __glXFree from module /usr/X11R6/lib/modules/extensions/libGLcore.a is unresolved!
Symbol __glXFree from module /usr/X11R6/lib/modules/extensions/libGLcore.a is unresolved!
Symbol __glXFree from module /usr/X11R6/lib/modules/extensions/libGLcore.a is unresolved!
Symbol __glXFree from module /usr/X11R6/lib/modules/extensions/libGLcore.a is unresolved!
Symbol __glXFree from module /usr/X11R6/lib/modules/extensions/libGLcore.a is unresolved!
Symbol __glXFree from module /usr/X11R6/lib/modules/extensions/libGLcore.a is unresolved!
Symbol __glXFree from module /usr/X11R6/lib/modules/extensions/libGLcore.a is unresolved!
Symbol __glXMalloc from module /usr/X11R6/lib/modules/extensions/libGLcore.a is unresolved!
Symbol __glXMalloc from module /usr/X11R6/lib/modules/extensions/libGLcore.a is unresolved!
Symbol __glXFree from module /usr/X11R6/lib/modules/extensions/libGLcore.a is unresolved!
Symbol __glXFree from module /usr/X11R6/lib/modules/extensions/libGLcore.a is unresolved!
Symbol __glXFree from module /usr/X11R6/lib/modules/extensions/libGLcore.a is unresolved!
Symbol __glXFree from module /usr/X11R6/lib/modules/extensions/libGLcore.a is unresolved!
Symbol __glXMalloc from module /usr/X11R6/lib/modules/extensions/libGLcore.a is unresolved!
Symbol __glXFree from module /usr/X11R6/lib/modules/extensions/libGLcore.a is unresolved!
Symbol __glXLastContext from module /usr/X11R6/lib/modules/extensions/libGLcore.a is unresolved!
(II) Initializing built-in extension MIT-SHM
(II) Initializing built-in extension XInputExtension
(II) Initializing built-in extension XTEST
(II) Initializing built-in extension XKEYBOARD
(II) Initializing built-in extension LBX
(II) Initializing built-in extension XC-APPGROUP
(II) Initializing built-in extension SECURITY
(II) Initializing built-in extension XINERAMA
(II) Initializing built-in extension XFree86-Bigfont
(II) Initializing built-in extension RENDER
(II) Initializing built-in extension RANDR
(II) Initializing extension GLX
(II) Keyboard "Generic Keyboard" handled by legacy driver
(**) Option "Protocol" "PS/2"
(**) Configured Mouse: Protocol: "PS/2"
(**) Configured Mouse: Core Pointer
(**) Option "Device" "/dev/psaux"
(**) Configured Mouse: Emulate3Buttons, Emulate3Timeout: 50
(==) Configured Mouse: Buttons: 3
(**) Option "Protocol" "ImPS/2"
(**) Generic Mouse: Protocol: "ImPS/2"
(**) Generic Mouse: always reports core events
(**) Option "Device" "/dev/input/mice"
(EE) xf86OpenSerial: Cannot open device /dev/input/mice
    No such device.
(EE) Generic Mouse: cannot open input device
(EE) PreInit failed for input device "Generic Mouse"
(II) UnloadModule: "mouse"
(II) XINPUT: Adding extended input device "Configured Mouse" (type: MOUSE)
(II) XINPUT: Adding extended input device "NVIDIA Event Handler" (type: Other)
(II) Server_Terminate keybinding not found
(II) Configured Mouse: ps2EnableDataReporting: succeeded
Warning: font renderer for ".pcf" already registered at priority 0
Warning: font renderer for ".pcf.Z" already registered at priority 0
Warning: font renderer for ".pcf.gz" already registered at priority 0
Warning: font renderer for ".snf" already registered at priority 0
Warning: font renderer for ".snf.Z" already registered at priority 0
Warning: font renderer for ".snf.gz" already registered at priority 0
Warning: font renderer for ".bdf" already registered at priority 0
Warning: font renderer for ".bdf.Z" already registered at priority 0
Warning: font renderer for ".bdf.gz" already registered at priority 0
Warning: font renderer for ".pmf" already registered at priority 0
[/quote]

wpisalem: apt-get remove --purge kdebase kdeutils kde-i18n-pl, ale zamiast tych 60 mb usuneło mi raptem 13 mb , a co sie stalo z reszta to nie wiem. Tak wiec z ponownej instalacji nic nie wyszło, chyba że ktoś zna jakies inne polecenie żeby to wszystko odinstalować ?
I czy ktoś wie co namieszałem że to KDE wogule nie chce sie uruchomić ? :D


i spowrotem jestem poczatkujący......

Offline

 

#2  2005-12-06 15:51:33

  x-dos - Członek DUG

x-dos
Członek DUG
Skąd: United World
Zarejestrowany: 2005-04-10
Serwis

Re: kde 3.4 nie chce sie uruchomic

jako root wejdz wyedytuj plik /etc/X11/XF86Config i w miejscu gdzie bedziesz mial konfig do myszki

Option Device "/dev/input/mice"[/quote]
zamień na

Option Device "/dev/psaux"[/quote]
dodatkowo chyba masz jakies błędy ze sterownikami (GLcore), radze przekonfigurować Xy, artykuł jak to zrobić znajdziesz na stronie www.dug.net.pl w dziale 'artykuły'

Offline

 

#3  2005-12-06 23:45:40

  Bogdan - Użytkownik

Bogdan
Użytkownik
Skąd: Sulechów
Zarejestrowany: 2005-01-24

Re: kde 3.4 nie chce sie uruchomic

kurde przekonfigurowalem Xy i wywalilem to co kazales ale KDE dalej sie nie uruchamia, a i IceWM juz nawet odmówiło odpalenia. Ustawilem XF86Config-4 tak jak było wczesniej i nadal KDE ani WM nie uruchamia sie wypluwa mi taki błąd:

(**) Option "Protocol" "PS/2"
(**) Mouse1: Protocol: "PS/2"
(**) Option "CorePointer"
(**) Mouse1: Core Pointer
(**) Option "Device" "/dev/mouse"
(EE) xf86OpenSerial: Cannot open device /dev/mouse
    No such file or directory.
(EE) Mouse1: cannot open input device
(EE) PreInit failed for input device "Mouse1"
(II) UnloadModule: "mouse"
(II) Keyboard "Keyboard1" handled by legacy driver
(WW) No core pointer registered
No core pointer

Fatal server error:
failed to initialize core devices

When reporting a problem related to a server crash, please send
the full server output, not just the last messages.
[/quote]

ktoś ma jakiś pomysł czy czeka mnie reinstall systemu ?


i spowrotem jestem poczatkujący......

Offline

 

#4  2005-12-07 07:13:17

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: kde 3.4 nie chce sie uruchomic

Po pierwsze zawsze się robi kopię bezpieczeństwa pliku konfiguracyjnego przed takimi zabawami, no nic mleko się już wylało :)
przekonfiguruj X-y od nowa:
dpk-reconfigure xserver-xfree86


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
[img]http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif[/img]
[url=https://goo.gl/photos/5XGKFkvaMimLwM2s9]Beskid Niski[/url]

Offline

 

#5  2005-12-08 11:06:43

  Bogdan - Użytkownik

Bogdan
Użytkownik
Skąd: Sulechów
Zarejestrowany: 2005-01-24

Re: kde 3.4 nie chce sie uruchomic

Bodzio, przekonfigurowałem znowu Xy ustawienia mam dobre (tzn takie na jkaich zawsze działało) ale nie chce sie uruchomić dalej, nawet to IceWm, które startowało bez problemu więc pomyslałem że przenistaluje xserver-xfree86 więc zrobiłem:
apt-get remove --purge xserver-xfree86
apt-get remove --purge xbase-clients
dałem reboot
i po uruchomieniu wpisałem:
apt-get install xserver-xfree86
wyskoczył błąd że ten pakiet nie spełnia zależności z Xorg i że go nie ma.
gdy wpisałem apt-cache search xserver-xfree86 to pakiet znalazlo, ale zainstalowac juz si enie dało. (wpisy mam w sources.list na "unstable")
Więc nie wiedząc juz co mam począć :D zmieniłem wpisy na "testing" dałem:
apt-get update
apt-get install xserver-xfree86
wyskoczyło że zainstluje mi jeszcze Xorg a z xserver-xfree86 to tylko jakieś z końcówka "-common" mi sciagneło. no nic zaisntaowało się skonfigurowałem jak Xfree :] ale wpisuje "startx" i wyskakuje że nie ma takiego polecenia. Juz nie wiem co mam zrobic, można jakimś poleceniem wywalić wszystkie pliki konfiguracyjne od Xów z systemu i na nowo zainstalować i czy ktoś mógłby podać wpis do sources.list skąd ściagnać xfree86, bo zawsze mi z tych co miałem ściagało a teraz nie chce :/
Aha i czym sie różni Xorg od Xfree ?


i spowrotem jestem poczatkujący......

Offline

 

#6  2005-12-08 11:12:11

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: kde 3.4 nie chce sie uruchomic

W unstable i testing nie ma xfree86, należy zastąpić xserver-xfree86 przez xserver-xorg.


[url=http://www.debian.org/][img]http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png[/img][/url]

Offline

 

#7  2005-12-08 11:19:42

  Bogdan - Użytkownik

Bogdan
Użytkownik
Skąd: Sulechów
Zarejestrowany: 2005-01-24

Re: kde 3.4 nie chce sie uruchomic

a moge zmienić w sources.list na "stable" i zainstalować Xfree czy bedą jakieś problemy skoro system mam prawie cały na "unstable" ??
i jakim poleceniem odpalać Xorg też poprzez "startx" ?


i spowrotem jestem poczatkujący......

Offline

 

#8  2005-12-08 12:00:43

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: kde 3.4 nie chce sie uruchomic

Jeśli masz cały system na unstable to będą wielkie problemy. Poza tym xrog i xfree86 obsługuje się praktycznie tak samo, czy startx także działa w xorg.


[url=http://www.debian.org/][img]http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png[/img][/url]

Offline

 

#9  2005-12-09 12:44:03

  Bogdan - Użytkownik

Bogdan
Użytkownik
Skąd: Sulechów
Zarejestrowany: 2005-01-24

Re: kde 3.4 nie chce sie uruchomic

Po ponad 2 godzinnej zabawie udao mi sie uruchomić spowrotem IceWM.
ale gdy w pliku ~/.xsession  za haszuje "#exec icewm-session"
wylatuje znowu blad z tym "/dev/input/mice" , chyba ze trzeba cos dodac w /.xsession zeby KDe sie odaplilo ?

Section "InputDevice"
    Identifier    "Configured Mouse"
    Driver        "mouse"
    Option        "CorePointer"
    Option        "Device"        "/dev/psaux"
    Option        "Protocol"        "PS/2"
    Option        "Emulate3Buttons"    "true"
EndSection
Section "InputDevice"
    Identifier    "Generic Mouse"
    Driver        "mouse"
    Option        "SendCoreEvents"    "true"
    Option        "Device"        "/dev/input/mice"
    Option        "Protocol"        "ImPS/2"
    Option        "Emulate3Buttons"    "true"
EndSection[/quote]

gdy wywale ta dolna sekcje to Xy wogule nie startuja, gdy zahaszuje tez nie startuja . Dpkg-reconfigure xserver-xorg ustawiam psaux itp. i dalej w konfigu mam to co mialem. Ma ktoś pomysł jak to zrobic ?

Aha i mam takie drugie pytanie czy komus sie udalo zaisntalowac sterowniki NVIDI jak posiadal gcc 4.0 ? Bo u mnie nie chcialy sie zainstalowac to wywalilem gcc 4.0 zmienilem wpisy w sources.list na stable i zaisntalowalem 3.3 ale moze jest jakis inny sposob ?


i spowrotem jestem poczatkujący......

Offline

 

#10  2005-12-10 18:22:28

  Bogdan - Użytkownik

Bogdan
Użytkownik
Skąd: Sulechów
Zarejestrowany: 2005-01-24

Re: kde 3.4 nie chce sie uruchomic

Problem rozwiazał się sam :D
Dzisiaj włączając Debiana pojawił mi się menadżer logowania (graficzny) ,nie wiem skąd się wziął ale tam wybrałem KDE i Xy już nie burzyły się o ten błąd z /dev/input/mice i nawet posiadam dźwiek systemowy, co pierwszy raz mi się zdarzyło.

Jeszcze pozostaje sprawa z tymi sterownikami NVIDI czy istniej jakis sposób instalacji oprcz przeinstalowania gcc ?


i spowrotem jestem poczatkujący......

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)

[ Generated in 0.012 seconds, 9 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00014 SET CHARSET latin2
0.00008 SET NAMES latin2
0.00079 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='3.142.42.33' WHERE u.id=1
0.00227 UPDATE punbb_online SET logged=1716152485 WHERE ident='3.142.42.33'
0.00036 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1716152185
0.00078 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=2424 AND t.moved_to IS NULL
0.00043 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00289 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=2424 ORDER BY p.id LIMIT 0,25
0.00107 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=2424
Total query time: 0.00881 s