Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2013-10-19 04:45:42

  skullman - Użytkownik

skullman
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-08

stary laptop

Witam, mam pytanie do tych co pamiętają albo mają nadal stare lapki. Szukam jakiegoś starego i trwałego (cieszącego się taką opinią) laptopa do starych gier. Będzie na tym głównie XP. Chcę coś niedrogiego (wszak staroć) z matrycą 4:3, najlepiej matową. Procek jednordzeniowy, może pentium m albo celeron m (nie jestem przekonany do AMD w laptopach) i niezintegrowaną grafą. Ważne dla mnie jest również łatwe czyszczenie radiatora czyli klapka od spodu a nie demontaż połowy lapka. Gierki takie jak AvP, AvP2, Starcraft, Homeworld, Abe's Exoddus i Oddysee i takie tam starocie od czasu do czasu więc taki proc plus jakaś grafa to i tak chyba za wiele.

Offline

 

#2  2013-10-19 07:15:13

  Paciocha - Użytkownik

Paciocha
Użytkownik
Skąd: z ulicy Ogrodowej
Zarejestrowany: 2004-05-08

Re: stary laptop

No to lecim z listą: toshiba - sattelite, dell - inspire , hp - nie pamiętam głównej serii. Zgadzam się - musi być na intelu. Na przełomie 90.-00. była zmiana konstrukcji budowy, różnie tam wyglądała, dlatego inny model inny dostęp do flaków trzeba obejrzeć obudowę zanim coś wyrwiesz. Te konstrukcje to generalnie czołgi z kiepskimi grafami dlatego pełno tego poszafach :)


No i nic nie zadekowaliśmy
Asus EeePC 1000H
analfabetyzm wsteczny
"Strzępy zbłąkanych wspomnień scementowanych śmiercią" - [b]OMamo[/b]

Offline

 

#3  2013-10-19 11:10:56

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: stary laptop

Może jestem nieogarnięty, ale czemu na swoim komputerze nie chcesz pograć w to? :P

Fervi

Offline

 

#4  2013-10-19 11:23:24

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Re: stary laptop

Jak dla mnie to to trochę naciągane jest.

Czemu nie na swoim obecnym komputerze? [2]

Offline

 

#5  2013-10-19 12:22:24

  skullman - Użytkownik

skullman
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-08

Re: stary laptop

Wielkie dzięki Paciocha. Twojego posta rozumiem tak: co nie kupię od podanych producentów z ich serii głównych to będzie dobrze. Czyli nie ma jakichś modeli badź serii, które należy omijać szerokim łukiem tylko sprawdzić jak to się rozbiera. Tak na marginesie to oglądam te starocie i widzę, że chyba wtedy jeszcze nie montowali tych wstrętnych błyszczących matryc.

@inni, nie chcę grać na obecym pc z kilku powodów. Po pierwsze nie bardzo się da. Nie mam windowsa na kompie, na 64GB SSD mam dwa linuksy i tyle. Nie będę tam jeszcze pchał XP. Kiedyś jak miałem grafę od nVidii, to wszystko poza AvP2 działało znośnie na wine albo na virtualboksie, . Teraz mam APU od AMD a stery do Radeonów na linuksa jakie są każdy widzi i mam dość marnowania czasu na zabawy z xorgiem. Kilka moich starych gierek nie obsługuje nawet zmiany rozdzielczości a granie na 24 calowym monitorze w malutkim kwadraciku na środku ekranu mija się z celem. No i został jeszcze jeden argument: po co odpalać taką szafę do aplikacji, która zadowoli się mocą obliczeniową współczesnego tabletu a takiego lapka to za parę złociszy można wyrwać, byle by nie był to jakiś wadliwy model.

Offline

 

#6  2013-10-19 12:34:30

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: stary laptop

Do tej listy można dodać stare Thinkpady IBM.

Offline

 

#7  2013-10-19 12:35:48

  zbig - Użytkownik

zbig
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-02-25

Re: stary laptop

Ja polecę DELL Latitude C-540/C-640. Mam C-540 (procesor Celeron M 1,6), dorzuciłem trochę ramu i od 12 lat działa bez problemu. Nie wiem czy pójdą wszystkie gry o których pisałeś, bo nie gram, ale 32MB karta graficzna szału nie robi. Świeżo zainstalowany Windows XP działa bardzo dobrze. Jest specjalna wersja dla Dell. Można znaleźć także płytę ze wszystkimi potrzebnymi sterownikami.
PS
rozumiem, że laptop będzie dla dzieciaków. W razie zniszczenia nie będzie żal ;)

Offline

 

#8  2013-10-19 16:26:49

  skullman - Użytkownik

skullman
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-08

Re: stary laptop

I tak i nie. W Starcrafta i AvP sam lubię pograć pomimo, że nastolatkiem przestałem być całe lata temu. Uwielbiam jeszcze Q3 ale to śmiga na linuksie bez problemu. Z resztą synowi nie dałbym grać w AvP. Generalnie pytam dlatego, żeby uniknąć kupowania urządzenia, które od początku było wadliwe (tak jak to teraz się czesto dzieje) ale zdaję sobie sprawę z tego, że ponad dziesięcioletni sprzęt może paść. Za fajne pieniądze mmożna dostać Della D600 z grafą ATI. Rozbiera się go niestety od góry ale to kryterium sobie chyba odpuszczę bo w końcu nie robi się tego co miesiąc.

Ostatnio edytowany przez skullman (2013-10-19 16:27:37)

Offline

 

#9  2013-10-19 16:49:39

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: stary laptop

Wszystko co mówisz powinno śmigać dość dobrze. Laptopa nie polecę :D

Fervi

Ostatnio edytowany przez fervi (2013-10-19 16:49:54)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)

[ Generated in 0.018 seconds, 9 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00059 SET CHARSET latin2
0.00025 SET NAMES latin2
0.00350 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='3.16.66.206' WHERE u.id=1
0.00316 REPLACE INTO punbb_online (user_id, ident, logged) VALUES(1, '3.16.66.206', 1714232703)
0.00042 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1714232403
0.00084 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=24424 AND t.moved_to IS NULL
0.00038 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00342 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=24424 ORDER BY p.id LIMIT 0,25
0.00127 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=24424
Total query time: 0.01383 s