Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2014-01-17 23:50:51

  marcus91 - Użytkownik

marcus91
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-10-24

Nowy laptop po raz kolejny ;)

Zacna społeczności użytkowników tego forum proszę was o radę w kwestii wyboru laptopa, który ma służyć do prac biurowych, siedzenia na facebooku, oraz oglądania filmów i słuchania muzyki (tzw. zastosowania biurowe), a jego koszt nie przekroczy 1500 zł.
Wypadłem z tematu jeżeli chodzi o procesory (tak szybko się to zmienia), szedłbym jednak w kierunku czegoś z i3  bo chyba będzie to najwydajniejsz opcja w tym przedziale cenowym.
Głównym założeniem jaki laptop ma spełniać to WYTRZYMAŁOŚĆ I SOLIDNOŚĆ, ekran 15,6(człowiek młody a wzrok nie ten), i pojemny dysk(500GB-1TB) oraz ilość RAMu której nie trzeba bd powiększać w przeciągu roku;).
Szukałem na alledrogo ale nie ma żadnej sensownej oferty wg mnie a wszystkie w tym zakresie posiadają procesory Intela ale Celeron, albo jakieś dziwne wynalazki AMD. Będąc z wami szczery nie mam w tym momencie zbytnio czasu na przyswajanie i porównywanie nowych informacji na ten temat które i tak szybko się zdezaktualizują.
Proszę więc was o konkretne oferty komputerów których współczynnik jakości do ceny jest wysoki, albo o podanie w kierunku jakich modeli i firm iść bo moim zdaniem:
-Lenovo po ostatnich przejściach to zło,
-Dell był dobry ale czy jest nie wiem,
-HP z nowymi zaczynają się problemy końcem gwarancji,
-Acer lakier schodzi xD
Może mam złe założenia albo źle myślę wtedy proszę o uzasadnioną krytykę i próbę zmiany moich poglądów.
Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam !

Offline

 

#2  2014-01-18 07:21:41

  kiko80 - Użytkownik

kiko80
Użytkownik
Skąd: /mnt/podlasie
Zarejestrowany: 2007-04-03

Re: Nowy laptop po raz kolejny ;)

W tym przedziale cenowym jest ciężko cokolwiek wybrać może to ciebie zadowoli http://www.x-kom.pl/p/156116-notebook-laptop-15-6-lenovo-ibm-g500h-i3-3110m-4gb-1000-dvd-rw.html
Wybrzydzać możesz gdy ciebie stać jeśli nie bierzesz co jest.

Ostatnio edytowany przez kiko80 (2014-01-18 07:23:03)


Wirusy w Linuxie to jak krasnoludki,
podobno są ale nikt ich nie widział :D
http://filefox.pl/poleca/kiko80
Linux register users: #445562

Offline

 

#3  2014-01-18 09:59:41

  lis6502 - Łowca lamerów

lis6502
Łowca lamerów
Skąd: Stalinogród
Zarejestrowany: 2008-12-04

Re: Nowy laptop po raz kolejny ;)

Przejdź się do poblikiego hipermarketu i popatrz jakie modele są w cenie do 1800 pln. To są modele których należy się wystrzegać xD. Sprzęta na komunię, 'dla dzieci do szkoły' i tym podobny chłam.Masowa produkcja dla masowego klienta.
Osobiście posiadam Thinkpada T41, o którym mógłbym pisać eseje :). Po przekulkowaniu grafiki (słabość w tych modelach) sprzęt jest nie do zdarcia. Przeżył przeprowadzki, jazdę w samochodzie, mrozy (bo lubiałem wyjść na zewnątrz i poskanować trochę za otwartym wifi albo posłuchać chiptunes 'u źródła', bez konwersji do mp3). Jednak, jest to sprzęt leciwy, a IBM przestał być IBMem i stał się Lenovo, co za tym idzie- bliżej mu do masówki, jednak seria T bądź R to wciąż pewien wyznacznik jakości.
Przyznam, że nie przeglądałem aukcji. Nie wiem jakie są ceny. Ale jeśli chcesz czegoś solidnego, idź w solidne firmy. Dell, Compaq, Fujistu-Siemens. Tych laptopów nie miałem 'na serwisie', nagminnie za to przychodziły Asusy, Acery ze słynną Extensą bodaj 5200 i przecierającą się taśmą matrycy, HPki (Pavilion i zdychający chipset). Zostaje chyba poprosić userów o pochwalenie się swoim sprzętem z danymi takimi jak przebieg, wydajność i szukać używanego modelu, nastawiając się na inwestycję w nową ORYGINALNĄ baterię.

Offline

 

#4  2014-01-18 10:31:19

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Nowy laptop po raz kolejny ;)

http://pclab.pl/art55561.html

Ten jest ciekawy, ale kiedyś ktoś wrzucił filmik na YT, że są problemy z Ubuntu (co nie świadczy dobrze), najlepiej jakbyś oblookał temat

Fervi

Offline

 

#5  2014-01-18 10:50:29

  dominbik - Członek DUG

dominbik
Członek DUG
Zarejestrowany: 2011-07-25

Re: Nowy laptop po raz kolejny ;)

[quote=marcus91]-Lenovo po ostatnich przejściach to zło,[/quote]
Lenovo powyżej 5000zł nie jest takie złe. Patrzyłem na serię ThinkPad i bodajże Carbon X1 i robi wrażenie. Od siebie mogę odradzić to co reszta + fujitsu siemens, HP a polecić Della i Asusa póki co.


[img]http://img34.imageshack.us/img34/5092/zw9m.png[/img] [img]http://img29.imageshack.us/img29/219/pibw.png[/img]

Offline

 

#6  2014-01-18 11:13:19

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: Nowy laptop po raz kolejny ;)

354

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 00:42:57)

Offline

 

#7  2014-01-18 11:17:06

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Re: Nowy laptop po raz kolejny ;)

Może Toshiba? Generalnie ja mam od jakiegoś i nie mam zastrzeżeń. Ktoś znajomy mi mówił, że też ma kilka modeli i jest zadowolony.

Asusy, seria X501. Kiedyś jednego takiego takiego upatrzyłem klientowi i nie ma problemów. Odpalałem Debiana i Ubuntu i wszystko chodziło pięknie. To był model z (tylko) grafiką Intela.

/ Cena oscylowała właśnie w okolicy 1500.

Ostatnio edytowany przez Pavlo950 (2014-01-18 11:17:46)

Offline

 

#8  2014-01-18 13:14:22

  marcus91 - Użytkownik

marcus91
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-10-24

Re: Nowy laptop po raz kolejny ;)

Jako OS i tak bedzię Winda także nie ma problemów z kompatybilnością Debian / Ubuntu.

Offline

 

#9  2014-01-18 13:17:46

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Nowy laptop po raz kolejny ;)

Nie patrz na firmę bo to wszystko i tak składają małe chińskie rączki.
Znajdź kilka laptopów, które ci się podobają, podaj ich specyfikację to wtedy ktoś napisze coś więcej o ich współpracy z Linuksem, trwałością etc.

Offline

 

#10  2014-01-18 13:54:51

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Nowy laptop po raz kolejny ;)

To ja cię zaciekawię tym Asusem o którym mówiłem :P

1) Jest to Tablet i Netbook w jednym - masz ekran, który dołączasz do stacji dokującej (klawiatura i dysk [tzn. nie każdy Asus ma dysk, więc szukaj z dyskiem]) i jest Netbookiem

Ogólnie masz licencję na Windows 8.1 (co cię interesuje)

Jego sercem jest 4 rdzeniowy Atom Bay Trail-T Z3740 1,3GHz, jest dość dobrym procesorem (szczególnie do FB, internet itd.)
Z kartą graficzną Intel HD

Można na tym grać w dość nowe gry z w miarę dobrym FPS'em - np. Crysis (koło 20-25FPS), War Thunder itd.

Ramu nie ma za dużo, ale chyba wystarczająco - 2GB

Bezpośrednio w tablecie masz pamięć Flash - albo 32GB albo 64GB (są różne opinie, może to od modelu zależy)

Warto zwrócić uwagę na pracę na baterii - 9h oglądania filmów w HD, 15h nic nie robienia (?)

Sam bym chciał się dowiedzieć jak współpracuje z Linuksem (jest filmik na YT, jak gościu odpala Ubuntu 13.04 i nie działa to zbyt dobrze [grafika i nie działa dotyk]
Jeśli pod Windowsa, powinno być rewelacyjnie

Fervi

Ostatnio edytowany przez fervi (2014-01-18 13:55:06)

Offline

 

#11  2014-01-18 16:38:52

  gindek - Zubr, bydle na etacie.

gindek
Zubr, bydle na etacie.
Skąd: Z puszczy.
Zarejestrowany: 2008-12-08

Re: Nowy laptop po raz kolejny ;)

[quote=marcus91]-Lenovo po ostatnich przejściach to zło,
-Dell był dobry ale czy jest nie wiem,
-HP z nowymi zaczynają się problemy końcem gwarancji,
-Acer lakier schodzi xD
![/quote]
Populizm!!!!






- Lonovo - kup thinkpad
- Dell - kup latitude
- HP - kup EliteBook
- Acer ... no coz, lapki najtansze na rynku, 2 razy tansze niz te co wyszej napisałem, wiec i jakosc wykonania musi byc gorsza, wrecz mizerna.

Ostatnio edytowany przez gindek (2014-01-18 16:39:17)


" Wojny przychodzą i odchodzą, a moi żołnierze są wieczni"


"Zbuduj mały, dziarski router z udostępnionych przez prowadzącego części od Kamaza?"

Offline

 

#12  2014-01-18 16:51:45

  chmuri - [=Centos=]

chmuri
[=Centos=]
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-11-25
Serwis

Re: Nowy laptop po raz kolejny ;)

Lenovo L512 mam i polecam:) .


[img]http://wiki.centos.org/ArtWork/Brand?action=AttachFile&do=get&target=centos-logo-light.png[/img]

Offline

 

#13  2014-01-18 17:16:49

  gindek - Zubr, bydle na etacie.

gindek
Zubr, bydle na etacie.
Skąd: Z puszczy.
Zarejestrowany: 2008-12-08

Re: Nowy laptop po raz kolejny ;)

@up mialem linkowac z allegro L520 :-)


co to thinkpad to nie kupuj "edge" ;-).


" Wojny przychodzą i odchodzą, a moi żołnierze są wieczni"


"Zbuduj mały, dziarski router z udostępnionych przez prowadzącego części od Kamaza?"

Offline

 

#14  2014-01-18 18:48:25

  dominbik - Członek DUG

dominbik
Członek DUG
Zarejestrowany: 2011-07-25

Re: Nowy laptop po raz kolejny ;)

ja mam budżetowego Asusa ([url=http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Asus-K75VJ.86571.0.html]tego[/url]) (zapłaciłem ~3300zł) i jedyne moje zastrzeżenia;
-matowa matryca, łatwo się rysuje (już mam z 3 poważne rysy na niej)
-potrafi się sam z siebie włączyć -> http://forum.dug.net.pl/viewtopic.php?pid=223463
-touchpad jest marnie wykonany


[img]http://img34.imageshack.us/img34/5092/zw9m.png[/img] [img]http://img29.imageshack.us/img29/219/pibw.png[/img]

Offline

 

#15  2014-01-18 23:18:16

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Nowy laptop po raz kolejny ;)

@marcus91:

Em... wytrzymałość i solidność za... 1500 zł? No wybacz... to chyba seryjnie najlepiej jakiegoś używanego IBM'a kupić (ale pamiętać trzeba że te kompy mimo niezaprzeczalnej solidności wiek swój niestety mają, a że przechodzą z rąk do rąk to też nigdy nie wiesz na co trafisz, a gwarancji zwykle nie ma - albo jest 3 mies).

Generalnie dzisiaj nie ma czegoś takiego w ogóle jak wytrzymały i solidny lapek (OK, może przesadzamy - ale wytrzymałość i solidność ma zwykle tylko sprzęt klasy biznes - za duże pieniądze, do tego ze słabą grafiką), tak więc proszę doprecyzować:

Lapek będzie używany jako:
-stacjonarka (czyli stoi na biurku, matryca otwarta raz podczas pierwszego włączenia, do lapa podpięta zewnętrzna klawiatura, myszka, monitor itd)
-stacjonarka "wychodna" (głównie jak wyżej, ale od czasu do czasu wędrujemy z nim np. na uczelnie)
-komp w w pełni mobilny (codziennie wyjmujemy i wkładamy do plecaka, używamy częściej wbudowanej klawiatury niż zewnętrznej, touchpada zamiast myszki itd)

Jaką ma mieć żywotność (za ile planujesz wymianę na nowy)? 2,3,5 lat?

Do czego realnie planujesz używać? Tylko strony, czy może jednak zagrał byś od czasu do czasu w coś bardziej złożonego niż saper (SAPER RZĄDZI! :) ), albo odpalił program gdzie dodatkowe "jajo" się przyda?

Jak elastyczny posiadasz budżet (1500 zł i ani grosza czy 1500 najlepiej ale 1800 też wygrzebiesz)?

Bez odpowiedzi na te pytania ciężko cokolwiek polecić. Jednakże niezależnie od wszystkiego mogę Ci powiedzieć żeby celować w co najmniej 8 GB RAM - jak ktoś z forum powie inaczej uprzedzam że zostanie przeze mnie zbluzgany ;] - czemu? Niestety strony internetowe stają się coraz bardziej złożone i przeładowane JS'em a zapotrzebowanie na ram tylko wzrasta - pisze to z kompa który posiada 4 GB Ram, w chwili obecnej zajęte tylko 2 GB (chodzi tylko Chrome), ale wystarczy otworzyć 15-20 zakładek i załączy się SWAP, a wtedy wkurzenie sięga zenitu ;] . Niestety większość kompów do 1500 zł ma tylko 4 GB (co sprawia że ich kupowanie opłaca się jeszcze mniej).

Odpowiedz na powyższe pytania a coś się dobierze

Offline

 

#16  2014-01-18 23:24:52

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Nowy laptop po raz kolejny ;)

[quote=Huk]SAPER RZĄDZI! :)[/quote]
Ta gra jest bez sensu. :P Zawsze dochodziłem do momentu gdzie trzeba strzelać na ślepo bo z tych cyferek nic już nie wynika.


[img]http://svn.debianart.org/themes/generic/spinner/spinner48px-moreblue.png[/img]

Offline

 

#17  2014-01-18 23:43:42

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Nowy laptop po raz kolejny ;)

[quote=ArnVaker][quote=Huk]SAPER RZĄDZI! :)[/quote]
Ta gra jest bez sensu. :P Zawsze dochodziłem do momentu gdzie trzeba strzelać na ślepo bo z tych cyferek nic już nie wynika.[/quote]
Ja na 16x16; 40 min daje radę. Czasem jest "ślepy traf"

Najgorsze jak człowiek się "Zagapi" i nie znajdzie cyferki jednej, postawia flagę w złym miejscu ...

Fervi

Bez odpowiedzi na te pytania ciężko cokolwiek polecić. Jednakże niezależnie od wszystkiego mogę Ci powiedzieć żeby celować w co najmniej 8 GB RAM - jak ktoś z forum powie inaczej uprzedzam że zostanie przeze mnie zbluzgany ;] - czemu? Niestety strony internetowe stają się coraz bardziej złożone i przeładowane JS'em a zapotrzebowanie na ram tylko wzrasta - pisze to z kompa który posiada 4 GB Ram, w chwili obecnej zajęte tylko 2 GB (chodzi tylko Chrome), ale wystarczy otworzyć 15-20 zakładek i załączy się SWAP, a wtedy wkurzenie sięga zenitu ;] . Niestety większość kompów do 1500 zł ma tylko 4 GB (co sprawia że ich kupowanie opłaca się jeszcze mniej).[/quote]
Po skończonych 2 latach studiów podaję rozwiązanie - lynx
ew. Noscript

Zauważ, że możesz albo kompresować RAM, albo po prostu zablokować automatyczne wczytywanie zakładek. Ja myślę, że T100 byłby fajnym "prezentem"

Fervi

Ostatnio edytowany przez fervi (2014-01-18 23:49:03)

Offline

 

#18  2014-01-19 00:04:32

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Nowy laptop po raz kolejny ;)

@fervi:

No można... tylko że - czy się to komuś podoba czy nie, web idzie w stronę coraz większego wykorzystania AJAX'a, więc wyłączanie JS'ów czy ich blokowanie noscriptem mija się z celem... zresztą kurde mać, RAM dzisiaj jest tani jak barszcz, do stacjonarki można spokojnie upchnąć 32 GB, to dla lapka 8 GB powinno być absolutnym minimum (jak brałem mojego Y580, wybrałem 12 GB Ram i nie narzekam), poza tym poza przeglądarką są inne programy które ram zwyczajnie potrzebują (VisualStudio jest dobrym przykładem, o photoshopie nawet nie wspominając), OK jak ktoś naprawdę wie na 100% że w przeciągu żywotności lapka nigdy nie użyje tego softu niech oszczędza na pamięci, ale na 95% tego pożałuje prędzej czy później.

Poza tym wybacz fervi - ale myślę że nie po to kupuje się kompa żeby potem żonglować na zasadzie "wybieram Chrome zamiast FF bo ramu mi brakuje a FF mniej żre", ma być - włączam co chce, jak chce i kiedy chcę, a pamięci ma być zapas. Prawda taka że brak ramu jest najbardziej zauważalny podczas użytkowania, dlatego zalecam nie oszczędzać na pamięci ;]

@ArnVaker:

Noż cholercia, przecież to saper w końcu - czasami musisz podejmować ryzyko ;], ale ja jakoś mam do tej gierki spory sentyment i potrafię napierdzielać godzinami jak mnie najdzie ;]

Offline

 

#19  2014-01-19 00:19:44

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Nowy laptop po raz kolejny ;)

@Huk
Tzn. ja mam 4GB i nie narzekam, bo nie jest łatwo wykorzystać go; chyba, że kompresujesz 7-zipem, możesz tam na 1 rdzeniu przy maksymalnych osiągach zużyć 10GB

RAM jest tani jak barszcz, ale teraz w laptopach starają się tak robić, byś go nie mógł wyciągnąć.
Pytanie do czego ten laptop, bo wiemy, że to ma być laptop do FB - takowy można nawet za 500zł wycisnąć, ale cóż
Mnie zastanawia ten T100 ciągle, bo z jednej strony nie za dużo ramu, ale z drugiej wydaje się być fenomenalnym rozwiązaniem. Pewnie sobie i tak stacjonarkę kupię wypasioną, że jak włączę to światło w bloku zgaśnie

Fervi

Offline

 

#20  2014-01-19 00:53:23

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Nowy laptop po raz kolejny ;)

@fervi:

Szczerze - dla mnie tego typu rozwiązania są przykładem albo kompletnego zidiocenia osób które to "cacko" wezmą, albo kolejnej nieudanej próby zrobienia tabletolaptopa.

Już wyjaśniam o co mi chodzi:

Tablet - jest urządzaniem które całkiem dobrze wypełnia lukę pomiędzy laptopem a telefonem - jest na tyle małe że spokojnie można go włożyć w plecak/torbę/reklamówkę ale na tyle szybkie i funkcjonalne że wygodnie można go używać do przeglądania netu. Natomiast NIE JEST i NIGDY NIE BYŁ (mimo że wielu ludzi uważa inaczej) projektowany jako ZASTĘPNIK laptopa czy telefonu. I tutaj jest problem bo firmy produkujące lapki, od paru lat nie rozumieją co się dzieje - z roku na rok lapków sprzedaje się mnie i mniej, zaś ceny tabletów są po prostu śmieszne (ilu z Was któzy mają tablety dali za nie więcej niż 500-800 zł?) i królują tam głównie tanie urządzania.

Rozwiązaniem mają być właśnie takie wynalazki jak T100 - takie nie wiadomo co, reklamowane jako do wszystkiego - z jednej strony architektura x86, z kartą graficzną która teoretycznie coś tam potrafi i Windos 8 więc JAK NA TABLET naprawdę OK, z drugiej jak na LAPKA słabiutki procek (Atom to niestety Atom 3 razy wolniejszy od i5 czy i3), malutki ekran (ok tutaj można podpiąć monitor ale wtedy cena wzrasta o kolejne kilkaset zł) i ilość RAM którą zapcha się przeglądając demotywatory (no... chyba że Lynx'em ;] ). Dlatego [b]jako TABLET -TAK, jako LAPTOP - NIE[/b].

Nie daj sobie tez wciskać tej papki marketingowej - 9h filmów w HD... na 10 calowym wyświetlaczu... no tak to HD wtedy ma taaaaaakie znaczenie ;] 15h... zapewnej jak na takim przyciemnieniu że nic nie będzie widać (albo jeszcze lepiej z wyłączonym WiFI ;] ) realnie z 10-12 h normalnego siedzenia w necie - bo widzę że bateria spora. Karta graficzna co odpala Crysisa w 25 klitkach? Źródło proszę - no chyba że na minimum, na Moim HD4000 na i5'ce Crysis 1 na minimum tyle wyciąga, Crysis 2 nawet na minimum nie jest grywalny)

Nie zrozum mnie źle - starsze gry na tym zapewne pójdą, jak masz naprawdę niskie wymagania to coś tam i nowszego odpalisz, ale nie licz na cuda. Dla mnie to jest tablet z klawiaturą reklamowany jako coś więcej, oczywiście możesz to kupić i może się okazać że Asus wstrzelił się w Twój gust, ale stawiam że jako podstawowego kompa nie chciałbyś tego używać ;]

Ostatnio edytowany przez Huk (2014-01-19 00:53:38)

Offline

 

#21  2014-01-19 08:53:44

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: Nowy laptop po raz kolejny ;)

358

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 00:43:02)

Offline

 

#22  2014-01-19 10:10:51

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Nowy laptop po raz kolejny ;)

[quote=ArnVaker][quote=Huk]SAPER RZĄDZI! :)[/quote]
Ta gra jest bez sensu. :P Zawsze dochodziłem do momentu gdzie trzeba strzelać na ślepo bo z tych cyferek nic już nie wynika.[/quote]
Rzadko się zdarza sytuacja, gdy trzeba strzelać (i to też nie więcej niż jeden raz).


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
[url=http://www.opencaching.pl]opencaching[/url] :: [url=http://dug.net.pl/sources.list]debian sources.list[/url] :: [url=http://www.linuxportal.pl/blogi/azhag/wpisy]coś jakby blog[/url] :: [url=http://dug.net.pl/]polski portal debiana[/url] :: linux user #403712

Offline

 

#23  2014-01-19 10:27:59

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Nowy laptop po raz kolejny ;)

@huk
Dopiero w nocy sobie przypomniałem, że Windows ma tu stać
https://www.youtube.com/watch?v=bMqnm6nDWVs
Crysis jako tako chodzi

W tym momencie masz rację

Fervi

Ostatnio edytowany przez fervi (2014-01-19 10:28:30)

Offline

 

#24  2014-01-19 11:41:06

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Nowy laptop po raz kolejny ;)

@uzytkownikubunt:

"A do czego komuś może być potrzebny procesor szybszy od Atoma?"

Zdajesz sobie sprawę że dzisiaj zwykła strona WWW jest przeładowana JS'em prawda? I wiesz że idziemy w stronę www responsywnego, ajax'owego z pierdylionem efektów w jquery-ui (bo przecież bez tego strona "jest" beee)? Moja obecna stacjonarka sprzed 5 lat (C2D E7200) potrafi się przepchać na kilka sekund po otwarciu zakładki na demotach, nie mówię że przez to nie da się używać kompa - ale to będzie się tylko pogarszać niestety (widać to zresztą od paru lat że stronki chodzą coraz gorzej).

Kurde nawet jak używasz zwykłego Offica (którego używa raczej sporo nieprofesjonalistów) to otwieranie większego pliku potrafi przymulić.

Zrozummy się dobrze - czy na Atomie da się wygodnie działać? Zapewne na obecną chwilę tak, czy za 2 lata tak będzie? Mam wątpliwości bo nie ma on zapasu mocy i tyle (jako laptop rzecz jasna - jako tablet to samemu chciałbym takiego mieć). No chyba że seryjnie bierzemy założenie że komp ma pochodzić rok czy dwa a potem nówka - to OK, ja tam na pieniądzach niestety nie sypiam dlatego wolę dobrać sprzęt na 5 lat do przodu ;]

Co do reszty -fakt faktem że pod Debianem jakoś 4 GB rzadko udaje mi się· zapełnić, ale jednak się zdarza.
Generalnie nie łapię tego rozumowania dopłacając 100 zł (bo tyle kosztuje 4 GB Ram dzisiaj) unikniesz kłopotów na 100 %, nie dopłacając może być ok - ale o włączeniu bardziej ramożernych programów (których na razie wydaje się że "NA PEWNO" nie będziemy potrzebować ;] ) odpadnie.

Samemu parę lat temu brałem lapa za 1700 zł (2200 bo dopłaciłem za windos xp ;] ) i wiem jak potem można żałować że nie dopłaciło się tych 100-200 zł, tym bardziej że lapka nie da się po prostu rozbudowywać (no, ram zwykle da się dołożyć - o ile jest wolny slot, ale procek czy grafa niestety jest zwykle nie do ruszenia). Też myślałem że to ma być "maszyna do pisania"... no ale potem chciało by się coś puścić, w coś zagrać, coś przerobić itd i smutno się robi że kupiło się takiego zbuka ;] z kolei jak brałem stacjonarkę było "stary na *uj ci 4 GB Ram?" (wtedy 2 GB uważano za dużo, na 1 GB Vista cieła ;p), ano na to że minęło 5 lat a moja stacjonarka nadal śmiga bardzo sprawnie, a kompy osób które rzucały ten tekst musiał być wymienione, albo padły (no bo oczywiście zasilacz też brali niefirmowy bo po co dopłacać, obudowę bez wentylów bo co za różnica itd). Dlatego zdania nie zmienię i namawiam - na pamięci nie oszczędzać.

@fervi:

Widać jak byk że to jest na minimum ;] czyli gra sprzed 6 lat działa ledwo na minimum (dodam że początek gry który jest sfilmowany, u mnie wyciąga jakieś 10 FPS więcej niż reszta która się zaczyna jakieś 5 minut od tego punktu - stawiam że tam będzie już 15-20 klatek, czyli średnio grywalne), znowu widać ładnie że to jest bardziej tablet aniżeli lapek ;]

Powiem jeszcze raz - jako tablet samemu chciałbym takiego cuśnika mieć, ale od lapka mam "trochę" większe wymagania. Zawsze można kupić

Pozdrawiam.

Offline

 

#25  2014-01-19 15:52:02

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Re: Nowy laptop po raz kolejny ;)

[quote=Huk]@uzytkownikubunt:

"A do czego komuś może być potrzebny procesor szybszy od Atoma?"

Zdajesz sobie sprawę że dzisiaj zwykła strona WWW jest przeładowana JS'em prawda? I wiesz że idziemy w stronę www responsywnego, ajax'owego z pierdylionem efektów w jquery-ui (bo przecież bez tego strona "jest" beee)? Moja obecna stacjonarka sprzed 5 lat (C2D E7200) potrafi się przepchać na kilka sekund po otwarciu zakładki na demotach, nie mówię że przez to nie da się używać kompa - ale to będzie się tylko pogarszać niestety (widać to zresztą od paru lat że stronki chodzą coraz gorzej).[/quote]
Bo nie umieją dobrze strony zrobić. Ja też nie. Ale jak mi w szkole "kazali" zrobić stronę o własnej działalności gospodarczej, to zrobiłem coś takiego:
[url=http://en.zimagez.com/zimage/2014-01-19-1542321366x768scrot.php][img]http://en.zimagez.com/avatar/2014-01-19-1542321366x768scrot.png[/img][/url] [url=http://en.zimagez.com/zimage/2014-01-19-1543041366x768scrot.php][img]http://en.zimagez.com/avatar/2014-01-19-1543041366x768scrot.png[/img][/url]
Łącznie: 4 pliki. Pewnie dałoby radę zrobić to w dwóch plikach. Jeden zawierający kod strony, drugi z obrazkiem.
A widziałem człowieka, który nawalił dużo zdjęć, a sama strona wyglądała strasznie koślawo. Bo przecież ma być "ładnie" i trza się "starać".

// Wydaje się mi, że jakby w szkołach uczyli "minimalizmu" (nie wygląd, a zawartość?), to by wszyscy na tym skorzystali. Mylę się?
//// Teraz dopiero zauważyłem, że mały błąd się wkradł w tę stronę.

Ostatnio edytowany przez Pavlo950 (2014-01-19 15:59:05)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)

[ Generated in 0.030 seconds, 9 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00023 SET CHARSET latin2
0.00009 SET NAMES latin2
0.00280 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='3.144.45.137' WHERE u.id=1
0.00409 REPLACE INTO punbb_online (user_id, ident, logged) VALUES(1, '3.144.45.137', 1715711909)
0.00126 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1715711609
0.00222 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=25022 AND t.moved_to IS NULL
0.00014 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.01030 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=25022 ORDER BY p.id LIMIT 0,25
0.00240 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=25022
Total query time: 0.02353 s