Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2015-02-14 11:12:44

  Nicram - Użytkownik

Nicram
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-03-28

retencja danych - logowanie

Witam
Czym zbieracie logi dla policji?
Jeśli w sieci mamy adresy publiczne to nie ma najmniejszego problemu namierzyć delikwenta, ale mimo wszystko i tak musimy zbierać dane połączeń. Co innego jak robimy nata, przeważnie dostajemy zapytanie kto w danym dniu logował się na dany adres dnsowy jeśli już wogóle go podadzą.
Problem jest wtym, że iptables loguje jedynie adresy ip, a te jak wiadomo po jakimś czasie powiązanie dns-ip może się zmienić. Tcpdump by się do tego nadawał, ale z tcpdumpa nie można, albo nie znalazłem rozwiązania, by logował do bazy.

Chciałby zrobić taki system do łatwego zarządzania tymi danymi i mieć je w bazie, napisać kilka linijek php by ładnie to sobie wyświetlać i ewentualnie wykrywać jakieś anomalie tak jak to robią systemy za dużą kasę. Tylko, że w nich wrzuca sie cały ruch jakimś NetFlow i taki serwerek to obrabia.

czym najlepiej zbierać te dane?
z góry dzięki za sugestie.

Offline

 

#2  2015-02-14 11:55:08

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: retencja danych - logowanie

Spytaj raczej na forach rosyjskich i białoruskich, tam to jest bardziej zaawansowane. :D

Na poważnie, to najprościej dać pacjentom dożywotnio adresy statyczne, potem w bazie zapisać, który adres do którego pacjenta, i gotowe.

W przypadku dynamicznych, masz logi DHCP czy PPPOE, do tego logi często Radiusa, i tam możesz to oskrypcić, Radius z resztą  może zapisywać do bazy każde logowanie i wylogowanie pacjenta.
PPPOE można na 100% oskrypcić w tym celu. [url=http://superuser.com/questions/211411/executing-a-script-when-dhcpd-give-an-ip]DHCPD[/url] też.

Logi FW IMHO większego sensu nie mają, bo i tak nie mówią, kto użytkował dany adres IP od godziny X do godziny Y.

Logi połączeń?
Można na kilka sposobów, np użyć dsnifa - ma kilka zabawek do dokładnej inspekcji ruchu, da się to oskrypcić, żeby zapisywało w bazie.

W każdym razie jak ktoś się logował do serwera X czy Y z publicznego adresu,
to psiarnia tylko potrzebuje info, kto miał ten adres dnia o godzinie.
Materiał dowodowy mają na serwerze, gdzie się logował, włącznie z publicznym IP pacjenta i dokładną godziną w formacie czasu unixowego.

Z resztą sam zobacz.
http://www.trzepak.pl/viewtopic.php?f=12&t=42511

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2015-02-14 12:07:02)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#3  2015-02-14 12:35:21

  Nicram - Użytkownik

Nicram
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-03-28

Re: retencja danych - logowanie

Tak, tylko, przychodzi ktoś upoważniony i prosi o informacje kto w danym czasie posługiwał się adresem x.x.x.x i logował się do hosta forum.domena.com. Mam w sieci adresy statyczne z puli prywatnej więc robię nata. iptables loguje ip a nie nazwę domenową więc nie jestem w stanie na 100% sprawdzić kto w danym czasie nawiązywał połączenie do forum.domena.com, gdzyż przez te 11 miesięcy od zdarzenia forum.domena.com mogła zmienić ip dziesięciokrotnie i na dzień dzisiejszy dnsy będą odpowiadały zupełnie innym ip. więc w logu lepiej byłoby trzymać nazwę domenową gdzie klient nawiązywał połączenie zamiast adresu ip a tego iptables nie loguje :/ to też stąd moje pytanie.
najlepszym rozwiązaniem byłoby logowanie ip+domena jaką klient wpisał.

Offline

 

#4  2015-02-14 12:51:38

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: retencja danych - logowanie

Dsniff i logowanie do bazy danych?
Któryś z programów w pakiecie dsniffa (o ile pamiętam, [b]urlsnarf[/b]) wyrzuca na konsolę dokładnie te dane,
o które pytasz, inny natomiast czesze hasła razem z adresami domenowymi.
Na 150% się da, tylko trzeba to oskrypcić trochę.

Nawet na bazie tcpdumpa mógłbyś coś wyrzeźbić, chociaż to byłaby ciężka partyzantka. :D

EDIT:
Urlsnarf:

Kod:

<nazwa hosta > - - [14/Feb/2015:12:53:13 +0100] "GET http://forum.dug.net.pl/search.php?action=show_new HTTP/1.1" - - "-" "Mozilla/5.0 (X11; Linux x86_64; rv:35.0) Gecko/20100101 Firefox/35.0"

O to chodzi?

Jedna wada, pokazuje wszystkie wywołania GET, a tych na jedną stronę FF wysyła tylko 24. :D

W przypadku torrenta i p2p, ftp, itp masz adres Ip i godzinę połączenia z psiarni, które sprawdzasz z danymi z logów DHCP/PPPOE/RADiUSA.
Możesz też postawić transparentny proxy, i logować cały ruch.

Tcpdump by się do tego nadawał, ale z tcpdumpa nie można, albo nie znalazłem rozwiązania, by logował do bazy.[/quote]
Z odpowiednim regexem może wypluwać dowolne dane prosto do skrypta, który będzie pakował do bazy SQL.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2015-02-14 13:35:26)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#5  2015-02-14 13:03:09

  zlyZwierz - Moderator

zlyZwierz
Moderator
Zarejestrowany: 2005-02-18
Serwis

Re: retencja danych - logowanie

[quote=Nicram]Witam
Czym zbieracie logi dla policji?
Jeśli w sieci mamy adresy publiczne to nie ma najmniejszego problemu namierzyć delikwenta, ale mimo wszystko i tak musimy zbierać dane połączeń. Co innego jak robimy nata, przeważnie dostajemy zapytanie kto w danym dniu logował się na dany adres dnsowy jeśli już wogóle go podadzą.
Problem jest wtym, że iptables loguje jedynie adresy ip, a te jak wiadomo po jakimś czasie powiązanie dns-ip może się zmienić. Tcpdump by się do tego nadawał, ale z tcpdumpa nie można, albo nie znalazłem rozwiązania, by logował do bazy.

Chciałby zrobić taki system do łatwego zarządzania tymi danymi i mieć je w bazie, napisać kilka linijek php by ładnie to sobie wyświetlać i ewentualnie wykrywać jakieś anomalie tak jak to robią systemy za dużą kasę. Tylko, że w nich wrzuca sie cały ruch jakimś NetFlow i taki serwerek to obrabia.

czym najlepiej zbierać te dane?
z góry dzięki za sugestie.[/quote]
xt_DNETMAP - połaczenie SNAT-a i DHCP.


Kod:

[10906404.625114] xt_DNETMAP: add binding 172.22.3.206 -> 176.113.202.4
[10906413.430807] xt_DNETMAP: timeout binding 172.22.3.30 -> 176.113.203.228
[10906413.430810] xt_DNETMAP: add binding 172.25.3.17 -> 176.113.203.228
[10906558.429677] xt_DNETMAP: timeout binding 172.22.3.250 -> 176.113.203.176
[10906558.429680] xt_DNETMAP: add binding 172.25.3.7 -> 176.113.203.176

W połaczeniu ze zwykłym syslogiem robi robotę.


[url=http://www.netfix.pro]www.netfix.pro[/url]

Offline

 

#6  2015-02-14 14:09:39

  ethanak - Użytkownik

ethanak
Użytkownik
Skąd: Ungwenor
Zarejestrowany: 2010-07-19
Serwis

Re: retencja danych - logowanie

a od kiedy trzeba trzymać logi z historii dns?
masz logi z połączeń do ip i tyle - fizycznie na poziomie isp nie masz możliwości stwierdzenia jaki adres ip miał w zeszłą sobotę dupa.dyndns.cn. niech podadzą ip to masz obowiązek im podać.


Nim mechaniczne larum zagrasz mi, kanalio,
głosząc nadejście Javy - śmiertelnego wroga!
[i]Zespół Adwokacki Dyskrecja[/i]

Offline

 

#7  2015-02-14 14:14:11

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: retencja danych - logowanie

Jak są publiczne adresy IP, to nawet nie z połączeń, tylko który pacjent  13 grudnia 1981 o godzinie 00.00.11 miał adres 46.229.145.10 :D

Logi z połączeń są potrzebne wtedy, jak masz pacjentów za NAT i wiszą gremialnie na jednym lub kilku IP, i kilkanastu pacjentów używa równocześnie jednego adresu publicznego.

Albo ewentualnie list do Pani Premier, żeby zarządziła wprowadzenie IPv6, tam w ogóle nie będzie problemu, adresów w trzy i trochę - 2^16 lub 2^32 dla operatora, i mac zaszyty w adresie IP (tryb autokonfiguracji).
Przy okazji wymiana paru milionów urządzeń sieciowych bardzo podniesie wskaźnik wzrostu gospodarczego przed wyborami. xD

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2015-02-14 14:30:52)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#8  2015-02-14 15:12:17

  ethanak - Użytkownik

ethanak
Użytkownik
Skąd: Ungwenor
Zarejestrowany: 2010-07-19
Serwis

Re: retencja danych - logowanie

@jacekalex: kiedy ostatnio widziałeś adres ipv6 na podstawie maca np. w windowsie albo osx? owszem, da się ale to trzeba włączyć.
na swoim ubuntu mam przez radv skonfigurowane dwa adresy, jeden na podstawie maca, drugi randomowy (zmienny) który służy jako wyjściowy. i na routerze nie mam szans sprawdzenia który z randomowych adresów był przypisany do którego kompa.
owszem - dla isp problem nie istnieje: dostałeś klasę /64 czyli druga połówka adresu nas wali.

tym niemniej kolejny raz cię proszę - nie wypowiadaj się na tematy o których masz blade albo zerowe pojęcie. trzymaj się wydobycia węgla, a niuanse adresacji ipv6 pozostaw adminom.

Tak przy okazji: może nie zauważyłeś drobiazgu. Nie chodzi o to, który pacjent w danym momenciewychodził danym adresem IP i się z czyś tam łączył. Problem polega na sprawdzeniu, który się łączył w zeszły wtorek o siedemnastej z dupa.tld (przy czym nie masz pojęcia jaki IP miał dupa.tld w zeszły wtorek o siedemnastej).

Ostatnio edytowany przez ethanak (2015-02-14 15:18:52)


Nim mechaniczne larum zagrasz mi, kanalio,
głosząc nadejście Javy - śmiertelnego wroga!
[i]Zespół Adwokacki Dyskrecja[/i]

Offline

 

#9  2015-02-14 15:26:07

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: retencja danych - logowanie

1606

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 01:10:34)

Offline

 

#10  2015-02-14 15:28:42

  ethanak - Użytkownik

ethanak
Użytkownik
Skąd: Ungwenor
Zarejestrowany: 2010-07-19
Serwis

Re: retencja danych - logowanie

to źle wiesz.


Nim mechaniczne larum zagrasz mi, kanalio,
głosząc nadejście Javy - śmiertelnego wroga!
[i]Zespół Adwokacki Dyskrecja[/i]

Offline

 

#11  2015-02-14 15:32:34

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: retencja danych - logowanie

1607

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 01:10:35)

Offline

 

#12  2015-02-14 15:59:15

  ethanak - Użytkownik

ethanak
Użytkownik
Skąd: Ungwenor
Zarejestrowany: 2010-07-19
Serwis

Re: retencja danych - logowanie

adres z autokonfiguracji (obojętnie - randomowy czy wzięty z maca) będzie unikalny w sieci /64 bo o to dba protokół identyfikacji sąsiadów w lanie. sieci /64 są raczej unikalne.
no chyba że ktoś wpadnie na szczęśliwy pomysł zrobienia sieci mniejszej niż 64 - ale to już jego problem.


Nim mechaniczne larum zagrasz mi, kanalio,
głosząc nadejście Javy - śmiertelnego wroga!
[i]Zespół Adwokacki Dyskrecja[/i]

Offline

 

#13  2015-02-14 16:43:31

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: retencja danych - logowanie

1609

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 01:10:38)

Offline

 

#14  2015-02-14 17:13:49

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: retencja danych - logowanie

[quote=ethanak]@jacekalex: kiedy ostatnio widziałeś adres ipv6 na podstawie maca np. w windowsie albo osx? owszem, da się ale to trzeba włączyć.
na swoim ubuntu mam przez radv skonfigurowane dwa adresy, jeden na podstawie maca, drugi randomowy (zmienny) który służy jako wyjściowy. i na routerze nie mam szans sprawdzenia który z randomowych adresów był przypisany do którego kompa.
owszem - dla isp problem nie istnieje: dostałeś klasę /64 czyli druga połówka adresu nas wali.

tym niemniej kolejny raz cię proszę - nie wypowiadaj się na tematy o których masz blade albo zerowe pojęcie. trzymaj się wydobycia węgla, a niuanse adresacji ipv6 pozostaw adminom.

Tak przy okazji: może nie zauważyłeś drobiazgu. Nie chodzi o to, który pacjent w danym momenciewychodził danym adresem IP i się z czyś tam łączył. Problem polega na sprawdzeniu, który się łączył w zeszły wtorek o siedemnastej z dupa.tld (przy czym nie masz pojęcia jaki IP miał dupa.tld w zeszły wtorek o siedemnastej).[/quote]
Nie na podstawie maca, tylko zawierający mac-adres.
Różnica jak między szczaniem w piwnicy a piciem wina w Szczawnicy.
Układ następujący:

Dla podsieci będących LAN-em przydzielana jest pula adresów z maską /64, co umożliwia tworzenie unikatowych adresów lokalnych dla łącza w oparciu o (niepowtarzalne) numery sprzętowe MAC (IEEE 802). [b]Adres taki (dla adresu MAC 10:22:33:44:55:66) będzie miał postać: 64bitowy_prefiks_sieci:1222:33FF:FE44:5566[/b].[/quote]
Sznurek:
http://pl.wikipedia.org/wiki/IPv6#Autokonfiguracja

I to nie Windows czy MacOS ma ustalać adres, tylko router przydziela adresy, 7000 razy prościej, niż w dhcp, bo w założeniu pacjent końcowy ma dostawać adres Ip z maską 64 bity, a operatorzy internetu adresy z maskami 32 albo 48 bit.

Wiec zamiast szukać dziury w całym, lepiej sam sobie poczytaj:
http://pl.wikipedia.org/wiki/IPv6

Ile unikalnych mac-adresów zmieścisz bez problemu na jednym adresie z maską /64, to spróbuj policzyć, i wszystkie adresy IP będą widoczne w internecie jako unikalne, bo cały adres ma 128 bit.
Przy okazji, jak adres o długości 128 bit dostajesz, to ile unikalnych adresów 128 bitowych możesz wygenerować jeśli  maska to 64 bit?

To by było na tyle
;-)

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2015-02-14 17:23:22)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#15  2015-02-14 17:23:39

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: retencja danych - logowanie

1610

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 01:10:39)

Offline

 

#16  2015-02-14 17:30:22

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: retencja danych - logowanie

@up

Windowsowe marketoidalne pierdolenie możesz sobie w schować w d....., i nigdzie więcej, M$ o prywatność użyszkodników dba tak samo, jak o bezpieczeństwo Windowsa.

W Iphonie fajnie to przygotowali już do IpPv4, czyli randomowy mac, przy każdym włączeniu sieci inny.

A w Linuxie można np tak:

Kod:

perl -e 'for ($i=0;$i<6;$i++){@m[$i]=int(rand(256));} printf "%X:%X:%X:%X:%X:%X\n",@m;'

Trudne?
xD

To by było na tyle
;-)

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2015-02-14 17:31:25)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#17  2015-02-14 17:33:26

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: retencja danych - logowanie

1611

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 01:10:40)

Offline

 

#18  2015-02-14 17:39:31

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: retencja danych - logowanie

Pod tym jednakże warunkiem, że M$ zdąży włączyć to rozszerzenie przed premierą 1024 bitowego systemu Windows 999. :D
Oczywiście, może przesadzam,ale pamiętam, ile lat trwało, zanim IE zaczął prawidłowo obrabiać CSSy zgodne z W3C.

Albo np któraś wersja M$ Outlook (ten darmowy) zacznie normalnie obrabiać IMAPv4, czyli gadać z Dovecotem z użyciem  tls.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2015-02-14 17:50:39)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#19  2015-02-14 17:52:30

  ethanak - Użytkownik

ethanak
Użytkownik
Skąd: Ungwenor
Zarejestrowany: 2010-07-19
Serwis

Re: retencja danych - logowanie

jacekalex: gdzie znalazłeś tę niewątpliwie ciekawą informację, jakoby to router przydzielał adresy? bo nawet w wikipedii piszą, że router rozgłasza prefix...
weź se na wstrzymanie, popisz trochę na onecie popierając strajkujących ogrodników, w międzyczasie poczytaj sobie co to router advertising i spróbuj zapamiętać, kto przydziela adres i na jakiej zasadzie. bo na razie wszyscy opowiadacie sobie bajki, w tym ty najbardziej odległą od rzeczywistości.


Nim mechaniczne larum zagrasz mi, kanalio,
głosząc nadejście Javy - śmiertelnego wroga!
[i]Zespół Adwokacki Dyskrecja[/i]

Offline

 

#20  2015-02-14 18:29:53

  pasqdnik - Pijak ;-P

pasqdnik
Pijak ;-P
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-06

Re: retencja danych - logowanie

@Nicram OpenWrt z Gargoyle jakoś sobie z tym radzi - może warto podejrzeć ?

[url=http://imgur.com/OzmPeKo][img]http://i.imgur.com/OzmPeKo.png[/img][/url]


Dum spiro - spero ...
pozdrawiam, pasqdnik

Offline

 

#21  2015-02-14 18:37:18

  ethanak - Użytkownik

ethanak
Użytkownik
Skąd: Ungwenor
Zarejestrowany: 2010-07-19
Serwis

Re: retencja danych - logowanie

ale to wykracza poza ustawowy obowiązek - wymaga logowania również przesyłanych danych (w tym przypadku nagłówka host http).


Nim mechaniczne larum zagrasz mi, kanalio,
głosząc nadejście Javy - śmiertelnego wroga!
[i]Zespół Adwokacki Dyskrecja[/i]

Offline

 

#22  2015-02-14 18:41:45

  pasqdnik - Pijak ;-P

pasqdnik
Pijak ;-P
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-06

Re: retencja danych - logowanie

Nie jestem ISP i nie znam ustawy. Tam to jakoś działa, chciałem kolegę nakierować ;-)


Dum spiro - spero ...
pozdrawiam, pasqdnik

Offline

 

#23  2015-02-15 20:32:03

  djjanek - Użytkownik

djjanek
Użytkownik
Skąd: whereis
Zarejestrowany: 2007-11-15
Serwis

Re: retencja danych - logowanie

Ja ma to tak zrobione, iptables loguje wszystkie pakiety NEW, mam postawionego BIND i na nim logowanie kto co gdzie jakie zapytania. Wymusiłem korzystanie z mojego BIND i teraz wystarczy ze połączę te dwa logi i mam to co chciałeś.

Offline

 

#24  2015-02-16 02:31:31

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: retencja danych - logowanie

[quote=djjanek]Ja ma to tak zrobione, iptables loguje wszystkie pakiety NEW, mam postawionego BIND i na nim logowanie kto co gdzie jakie zapytania. Wymusiłem korzystanie z mojego BIND i teraz wystarczy ze połączę te dwa logi i mam to co chciałeś.[/quote]
W przypadku Google  Chrome nie wymusisz własnego DNS, bo ta przeglądarka ma wszyte na sztywno DNSy Google.
A jak je otworzysz dla Chrome, to każdy program może ich używać,
i nici z monitorowania, bo router nie dowie się nawet, jaki program woła na 8.8.4.4:53.


Także mocno "nieszczelny" masz ten system.

Dodam tylko, że mój ISP zrobił taką blokadę obcych DNS wraz z automatycznym przekierowaniem wywołań na port 53 na swoje DNSy, ale u mnie FW te odpowiedzi z przekierowanych adresy traktował, jak to FW zazwyczaj, radosnym komunikatem martias_source, czy coś w ten deseń, także działają po IPv4 tylko DNSy Google, inne natomiast (np OpenDNS) śmigają po IPv6 przez tunel  Teredo.


Ja myślę, że co do  zasady, skuteczne może być tylko info z Radiusa czy logów, kto w danej minucie i sekundzie używał danego  adresu IP, a reszta, to zawsze będzie w jakimś stopniu gdybologia stosowana, bo i tak nie masz pewności, jakie ktoś wpisał sobie DNSy.
Natomiast problem jest z prawnikami, bo taki prokurator raczej niewiele wie o sieciach, a syn jego ciotki, który ma genetyczne umiejętności informatyczne i udaje informatyka w Prokuraturze Rejonowej wie jeszcze mniej, także wnioski piszą "w dobrej wierze", ciekawe, kiedy któryś poprosi o "zawartość transmisji internetowej z okresu od 5 stycznia  do 27 kwietnia br". :D

Np w przypadku takiego pacjenta jak ja, nie miałbyś ani jednego zapytania DNS,
i ciekawe, co byś wtedy wysłał do prokuratury. :D

Pozdro
:craz:

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2015-02-16 02:51:11)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#25  2015-02-16 05:29:17

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: retencja danych - logowanie

Np w przypadku takiego pacjenta jak ja, nie miałbyś ani jednego zapytania DNS,
i ciekawe, co byś wtedy wysłał do prokuratury. :D[/quote]
W moim przypadku, to z punktu widzenia kogoś poza moim PC, wychodzi na to, że ja tylko na IP operuję. xD

[img]http://i.imgur.com/rlld3EM.png[/img]

Wireshark kompletnie nie widzi żadnego ruchu na portach 53 na interfejsie wychodzącym. Bo ten jest na:

[img]http://i.imgur.com/5I6zqLE.png[/img]

Po tym, jak wpada do dnscrypta, zapytania są szyfrowane i lecą na port 443 (zwykle) — tego raczej mi nikt nie wytnie. xD

A tu jak to wygląda ze strony kogoś trzeciego:

[img]http://i.imgur.com/7di0MQj.png[/img]

Także nie ma bata bym korzystał z waszych DNS i byście mogli logować i kontrolować moje pornusy. xD

Ostatnio edytowany przez morfik (2015-02-16 05:55:30)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)

[ Generated in 0.012 seconds, 10 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00011 SET CHARSET latin2
0.00004 SET NAMES latin2
0.00100 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='52.14.218.79' WHERE u.id=1
0.00067 REPLACE INTO punbb_online (user_id, ident, logged) VALUES(1, '52.14.218.79', 1714785643)
0.00039 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1714785343
0.00062 DELETE FROM punbb_online WHERE ident='185.191.171.14'
0.00085 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=27030 AND t.moved_to IS NULL
0.00006 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00256 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=27030 ORDER BY p.id LIMIT 0,25
0.00093 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=27030
Total query time: 0.00723 s