Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2015-12-02 13:06:55

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Jak wyeliminować Wnck-WARNING?

Parę tygodni temu wyleciał z repo pakiet xfce4-volumed . Generalnie rzecz biorąc to chyba odpowiadał on za notyfikacje dotyczące dźwięku, tj. vol up, vol down i mute. Po tym jak wyleciał, to oczywiście nie ma tych notyfikacji. Postanowiłem poszukać jakiegoś zamiennika i wgrałem sobie mate-notification-daemon . Wygląda dość przyzwoicie (choć nadal nie mam notyfikacji od dźwięku), z tym, że on jest aktywowany via dbus. Dzięki temu nie musi ten demon ciągle nasłuchiwać i pojawia się on tylko w momencie wywoływania jakiegoś monitu, po czym po chwili zdycha. Problem w tym, że za każdym razem gdy taka notyfikacja ma się pojawić, w logu dostaję kilka błędów podobnych do tego poniżej:

Kod:

org.freedesktop.Notifications[6372]: (mate-notification-daemon:40174): Wnck-WARNING **: Unhandled action type _OB_WM_ACTION_UNDECORATE

Jak ten komunikat wyłączyć? Mógłbym na sztywno tego demona odpalić w autostarcie openboxa i całe wyjście z niego dać do /dev/null ale to po pierwsze uciszy wszystkie komunikaty, a po drugie stracę ten mechanizm dbusa, który mi się podoba.

W pakiecie mate-notification-daemon jest plik:

Kod:

# cat /usr/share/dbus-1/services/org.freedesktop.mate.Notifications.service
[D-BUS Service]
Name=org.freedesktop.Notifications
Exec=/usr/lib/mate-notification-daemon/mate-notification-daemon

Może idzie go jakoś nadpisać przez użytkownika? Póki co nie mam pojęcia jak się to konfiguruje. xD

Offline

 

#2  2015-12-02 16:59:51

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Re: Jak wyeliminować Wnck-WARNING?

Notyfikacja, czy że co?

Kod:

logan@toshiba:~$ dpkg -l | grep volume
ii  normalize-audio                       0.7.7-12                             amd64        adjusts the volume of WAV, MP3 and OGG files to a standard volume level
ii  thunar-volman                         0.8.0-4                              amd64        Thunar extension for volumes management
ii  volumeicon-alsa                       0.4.6-2.1                            amd64        systray volume icon for alsa

Jeżeli chodzi o pasek w górnym prawym rogu, to jest. Ikonka od głośności w trayu też jest (volumeicon-alsa).

Offline

 

#3  2015-12-02 17:11:25

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Jak wyeliminować Wnck-WARNING?

Chodzi o notyfikacje. xD [url=https://wiki.ubuntu.com/NotifyOSD]Tu takie ubuntowe jest[/url], za to doskonale wyjaśnione. W sumie w debianie ten pakiet ale coś pobugodany.

Offline

 

#4  2015-12-02 23:45:00

  wikingagressor - Użytkownik

wikingagressor
Użytkownik
Skąd: Józefów k.Błonia, mazowieck
Zarejestrowany: 2015-02-03

Re: Jak wyeliminować Wnck-WARNING?

Ja polecam Cairo Dock, ma swoje wlasne rozwiazania do dzwieku, jest tez mozliwosc konfiguracji. Mama tez rozne powiadomienia systemowe, na razie nie doszedlem jak dzialaja - to jeszcze przede mna.


Peace, Love and Debian for the World!!!

Offline

 

#5  2015-12-03 07:43:27

  Hepita - Użytkownik

Hepita
Użytkownik
Skąd: 127.0.0.1
Zarejestrowany: 2014-10-30

Re: Jak wyeliminować Wnck-WARNING?

Cairo Dock jest chyba zbyt ciężki jak na rygorystyczne zwyczaje morfika co do oszczędzania zasobów :]

Ale polecam, możliwości konfiguracji jest tyle, że chwilowo odłożyłem to na później bo mi się nie chciało grzebać :D i jest jeszcze mnóstwo wtyczek, z tego co się orientuję, to nie tylko w repo Debiana ale też na stronie.


Arch Linux + KDE Plasma 5.12@Core i5 4460 + GTX 750 Ti + 4 GB RAM

Offline

 

#6  2015-12-03 11:56:08

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Jak wyeliminować Wnck-WARNING?

Czy ja wiem. Ja generalnie używam openboxa dlatego, że środowiska graficzne zwyczajnie mają tyle syfu napchane, że ja i tak z większości tych ficzerów nie korzystam. Poza tym wolę konfigurować system w niższych warstwach, bo mniej się może popsuć, a raz ustawione działa cały czas. xD Tak se patrzę na ten dock i pewnie jakby mi się spodobał, to tint2 będzie musiał wylecieć, a mi się bardzo podoba tint2. xD

Offline

 

#7  2015-12-03 14:19:21

  wikingagressor - Użytkownik

wikingagressor
Użytkownik
Skąd: Józefów k.Błonia, mazowieck
Zarejestrowany: 2015-02-03

Re: Jak wyeliminować Wnck-WARNING?

Gdzies czytalem, ze wlasnie polaczenie Openbox + Cairo Dock daje dobre rezultaty dla zaawansowanych. Ja na razie nie umiem ustawic calego srodowiska graficznego, dlatego mam XFCE ale powyrzucalem panele natywne dla niego i zastapilem to wszystko przez Cairo Dock (fajne ma to dzialania, skroty klawiaturowe itd.)


Peace, Love and Debian for the World!!!

Offline

 

#8  2015-12-03 15:29:30

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Jak wyeliminować Wnck-WARNING?

Ktoś wie jak tu się ustawia format czasu w tym docku? xD Tam jest niby opcja by podać jakieś swoje polecenie ale nie mam pojęcia jakie. Próbowałem coś w stylu date +'%Y-%m-%d %H-%M-%S' ale nie wchodzi.

Offline

 

#9  2015-12-03 16:12:24

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Jak wyeliminować Wnck-WARNING?

Do tego wystarczy volumeicon-alsa i najprostszy demon wyświetlający powiadomienia.
Później sprawdzę, który u mnie działa.
Cairo-dock czy jakieś części Xfce to trochę przerost formy nad treścią, ale skoro się podoba, to pewnie nic złego w tym nie ma.

Offline

 

#10  2015-12-03 17:05:32

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Jak wyeliminować Wnck-WARNING?

volumeicon-alsa ma taki problem z pulse, że o ile ten jej mechanizm potrafi dokonać mute dźwięku, to już nie potrafi go odmutować. Potrafi też wysłać notyfikacje ale co z tego jak nie potrafi odmutować dźwięku. xD Póki co to ja jadę na bindach z openboxa i na nich mi wszystko ładnie działało, przynajmniej do momentu aż wyleciał  xfce4-volumed, wtedy przestały się pojawiać te okienka z informacja o statusie głośności. Ja generalnie jestem zadowolony ze swojego tint2 ale tam jest już szereg mechanizmów, które są przestarzałe i trzeba je czymś innym zastąpić. Myślę, że dałoby radę z tego docka coś wyrzeźbić ale muszę jeszcze pogóglać bo pewne rzeczy mi umykają coś. xD

EDIT:

Już chyba poprawiłem ten problem z volumeicon-alsa na dobre. Nie wiem czemu ale on odpalany z autostartu openboxa zachowuje się tak jak opisane wyżej, tj. mutuje dwa kanały w alsamixer ale muta ściąga tylko z jednego. Tak czy inaczej, odpalony ręcznie działa dobrze. Przepisałem ździebko swój openboxowy autostart dając na końcu wywołanie od volumeicon-alsa i dałem mu opóźnienie 5s. I wygląda na to, że problem rozwiązał się. Jadę cały czas na xfce4-notifyd i notyfikacje od dźwięku przy zaznaczeniu tych multimedialnych klawiszy w volumeicon-alsa zdają się działać również. Czyli póki co nie muszę migrować na nowy system ale i tak sobie go obadam, bo ma kilka ciekawych rzeczy i może nieco uprościć mi życie. xD

Ostatnio edytowany przez morfik (2015-12-03 17:21:44)

Offline

 

#11  2015-12-03 18:47:45

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Jak wyeliminować Wnck-WARNING?

W Openboksie aplikacje korzystające z tacki systemowej lepiej uruchamiać z opóźnieniem i wtedy takich problemów nie ma.

Offline

 

#12  2015-12-03 20:49:43

  wikingagressor - Użytkownik

wikingagressor
Użytkownik
Skąd: Józefów k.Błonia, mazowieck
Zarejestrowany: 2015-02-03

Re: Jak wyeliminować Wnck-WARNING?

[quote=Hepita]Cairo Dock jest chyba zbyt ciężki jak na rygorystyczne zwyczaje morfika co do oszczędzania zasobów :]

Ale polecam, możliwości konfiguracji jest tyle, że chwilowo odłożyłem to na później bo mi się nie chciało grzebać :D i jest jeszcze mnóstwo wtyczek, z tego co się orientuję, to nie tylko w repo Debiana ale też na stronie.[/quote]
U mnie proces Cairo Dock zajmuje 19,7 MB pamieci, a siedze na starym Athlonie (K8) i 2 GB ramu ze zintegrowana grafika. Nie wiem czy to jest duzo, ale dla mnie za jakosc grafiki to jest mala cena do zaplacenia.

Glowna zaleta CD jest to, ze jest niezalezne od roznorakich bibliotek i mozna do niego dorzucic tylko cos do wyswietlania okien (ICEwm, Xfwm) i masz praktycznie dzialajacy i ladnie wygladajacy zestaw. Do tego dochodza ciekawe animacje, mozliwosc zapisu i sciagania roznorakich motywow.


Peace, Love and Debian for the World!!!

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)

[ Generated in 0.013 seconds, 9 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00017 SET CHARSET latin2
0.00004 SET NAMES latin2
0.00154 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='3.144.1.230' WHERE u.id=1
0.00126 UPDATE punbb_online SET logged=1716124937 WHERE ident='3.144.1.230'
0.00056 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1716124637
0.00110 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=27957 AND t.moved_to IS NULL
0.00007 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00310 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=27957 ORDER BY p.id LIMIT 0,25
0.00146 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=27957
Total query time: 0.0093 s