Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2016-02-04 21:07:25

  makalega - Użytkownik

makalega
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-12

[SOLVED] [Gentoo] YouTube w HD na Pale Moon

To i ja jak już jest  okazja pozwolę sobie podpiąć się pod temat, u mnie na ff wszystko działa, ale nie działa na palemoon, używam wersji 26.0.2 z tego overlaya https://github.com/deuiore/palemoon-overlay skompilowałem wszystkie polecane tutaj, jak i na forum palemoon pakiety, i na ff działa a na palemoon nie, tzn pokazuje  na palemoon "niby" brak h264, obraz i dźwięk jest, ale tylko 360p,  na ff wszystko działa,  pewnie znów brakuje jakiegoś pakietu o którym zapomniałem, distro Gentoo

Ostatnio edytowany przez makalega (2016-02-06 11:55:53)


Śpieszmy się kochać kobiety - tak szybko tyją...
:)

Offline

 

#2  2016-02-04 21:39:24

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: [SOLVED] [Gentoo] YouTube w HD na Pale Moon

2664

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 01:33:27)

Offline

 

#3  2016-02-04 21:52:02

  makalega - Użytkownik

makalega
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-12

Re: [SOLVED] [Gentoo] YouTube w HD na Pale Moon

@uzytkownikubunt
Jak najbardziej tak wszystkie co do jednego, dodanie tych wartości spowodowało, że na ff ruszyło h264 od kopa, a  na Palemoon u mnie te wpisy nie dają żadnego efektu.

Ostatnio edytowany przez makalega (2016-02-04 21:53:09)


Śpieszmy się kochać kobiety - tak szybko tyją...
:)

Offline

 

#4  2016-02-05 01:38:10

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: [SOLVED] [Gentoo] YouTube w HD na Pale Moon

Pewnie ten Palemon ma zjebane wyjście na Gstreamera, czy coś podobnego.
Firefox jest trędowaty, że chcesz dołączyć do może 50 użyszkodników tego Palemona?

Pytam, bo pamiętam Tor-browser, super przeglądarka, ale praktycznie bez wsparcia i sensownego terminu aktualizacji.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2016-02-05 01:39:48)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#5  2016-02-05 09:38:00

  Red_Fedora - Użytkownik

Red_Fedora
Użytkownik
Skąd: Piękna kraina nad Sierpienic
Zarejestrowany: 2013-06-03

Re: [SOLVED] [Gentoo] YouTube w HD na Pale Moon

Mnie Palemoon zraził tym że jakimś zjawiskiem nadprzyrodzonym, że większość stron była zwyczajnie rozjechana.
Idea może w porządku, ale wykonanie mnie nie przekonuje.


[img]http://static1.wikia.nocookie.net/__cb20130812121419/nonsensopedia/images/2/2b/Pinkie_pie.gif[/img]
Po co myśleć racjonalnie? Najważniejsze jest to by było zabawnie!

Offline

 

#6  2016-02-05 12:53:10

  makalega - Użytkownik

makalega
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-12

Re: [SOLVED] [Gentoo] YouTube w HD na Pale Moon

@Jacekalex Używam też ff i jest spoko, ale chce mieć też  Palemoon jako alternatywę dla ff,  bo nie podoba mi się interfejs Australis, niszczenie ludzkich przyzwyczajeń, plus robienie "na siłę" z ff chroma, a nie mam ochoty bawić się z dodatkami dla ff aby przywrócić poprzedni interfejs, pomijając już fakt, że wraz z aktualizacjami ff dodatki po jakimś czasie przestają działać, plus każdy nowy dodatek wgrany do przeglądarki spowalnia przeglądarkę, z tych powodów wolałem zainstalować Palemoon niż bawić się w "dopieszczanie" ff dodatkami do niego,  a co do aktualizacji Palemoon używam od pierwszej  publicznej wersji, jak wersja 26 była w becie też używałem i jest aktualizowany na bieżąco, tak że o wsparcie się nie boje bo nic nie wskazuje na to aby wsparcie miało się posypać, jeśli możesz to przetestuj czy u ciebie trybi h264 na Palemoon bo podejrzewam że to u mnie brakuje jakiegoś pakietu, mimo że wydaje mi się że  wszystkie  potrzebne pakiety skompilowałem, na forum Palemoon ludzie piszą że im działa, z tą różnicą że tam wszyscy mają Debiana lub Ubuntu z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.


Śpieszmy się kochać kobiety - tak szybko tyją...
:)

Offline

 

#7  2016-02-05 18:40:57

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: [SOLVED] [Gentoo] YouTube w HD na Pale Moon

bo nie podoba mi się interfejs Australis,[/quote]
Mnie się też nie podoba, wiec go [url=https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/classicthemerestorer/]nie używam[/url].

Dodatki spowalniają? to chyba ze wszystkimi przeglądarkami jest tu problem, Chrome czy Opera podobnie się zachowują.

Mam nadzieję, ze rozumiesz, że liczba użyszkodników danej przeglądarki decyduje o ciśnieniu na wsparcie i łatanie błędów.

FF teraz jest na zakręcie, włączają tryb multiprocess, przepisują też dodatki na nowy język, ale tam przynajmniej coś się dzieje, i ktoś te babole łata, tymczasem ten palemon pewnie ma support do innej wersji Gstreamera,
niż masz w systemie, i stąd ta bieda z obsługą h264.

Z resztą kompilowałeś go ze źródła czy instalowałeś binarkę?


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#8  2016-02-05 23:59:34

  makalega - Użytkownik

makalega
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-12

Re: [SOLVED] [Gentoo] YouTube w HD na Pale Moon

[quote=Jacekalex]

bo nie podoba mi się interfejs Australis,[/quote]
Mnie się też nie podoba, wiec go [url=https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/classicthemerestorer/]nie używam[/url].

Dodatki spowalniają? to chyba ze wszystkimi przeglądarkami jest tu problem, Chrome czy Opera podobnie się zachowują.

Mam nadzieję, ze rozumiesz, że liczba użyszkodników danej przeglądarki decyduje o ciśnieniu na wsparcie i łatanie błędów.

FF teraz jest na zakręcie, włączają tryb multiprocess, przepisują też dodatki na nowy język, ale tam przynajmniej coś się dzieje, i ktoś te babole łata, tymczasem ten palemon pewnie ma support do innej wersji Gstreamera,
niż masz w systemie, i stąd ta bieda z obsługą h264.

Z resztą kompilowałeś go ze źródła czy instalowałeś binarkę?[/quote]
Odpowiadając na twoje pytanie, tak wiem że istnieje taki dodatek  do ff jak classicthemerestorer, z tym że to jest rozwiązanie tego problemu z Australis tylko połowiczne, bo wyjdzie jedna dwie wersje ff do przodu, i dodatek przestanie działać/straci kompatybilność z daną wersją ff, już parę razy tak miałem z dodatkami do ff dodatek działa >>>aktualizacja ff do nowej wersji jedna lub dwie wersje  wyżej>>> dodatek nie działa i z tego powodu wole uniknąć instalacji jakichkolwiek dodatków do ff jedyne co mam to NoScript, i ze byś mnie źle nie zrozumiał, ja nie pozbywam się całkiem ff na rzecz Palemoon bo wiem że to młody projekt, ale chce mieć Palemoon zainstalowane jako drugą/alternatywną przeglądarkę, i tak jestem świadomy tego że ff ma więcej użyszkodników i devów i szybciej się rozwija, bo tak zawsze było i jest do tej pory, że oryginał ma więcej  użyszkodników od forka, nawet w Debianie niby jest iceweasel a i tak masa ludzi instaluje oryginalnego liska, ale wracając do Palemoon to mam wersje kompilowaną ze źródeł ale wersje binarną też przetestowałem i jest to samo, bo niby mogę "obejść problem" instalując w Palemoon przykładowo Greasemonkey i  skrypt   viewtube  i wtedy odtwarzać yt np przez mpv, ale takie rozwiązanie przez obejście problemu nie jest zbyt fajne, bo raz znów trzeba wgrywać dodatki które spowalniają przeglądarkę a tego wolałbym uniknąć, a dwa  wystarczy że coś zmieni się na stronie yt i cały skrypt przestanie działać, czyli to też jest rozwiązanie tylko połowiczne tak jak te z classicthemerestorerem w ff  teraz działa to spoko, ale ile wersji ff jeszcze podziała to nie wiadomo.   

Pozdro ....


Śpieszmy się kochać kobiety - tak szybko tyją...
:)

Offline

 

#9  2016-02-06 02:54:13

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: [SOLVED] [Gentoo] YouTube w HD na Pale Moon

To napisz może o tym braku h264 na githubie czy w miejscu, gdzie ten projekt Palemon funkcjonuje.

Musisz tam dać jakiś kawałek logu z konsoli, ale z pewnością jak wiadomość trafi do autorów tego forka, to będą mieli szansę coś w tej sprawie zrobić.

Ja podejrzewam, że  ten Palemon nie gada z Gstreamerem, może wymaga innej wersji, niż masz w systemie.

PS
Iceweasel w sensie technicznym nie jest żadnym forkiem, to czysty Firefox ze zmienioną nazwą i logiem, co było spowodowane niezgodnością licencji do nazwy i loga z wytycznymi Debiana.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Iceweasel

Tymczasem ten Palemon, to jest jakiś nowy projekt bazujący na Firefoxie, ale tylko autorzy wiedzą, co w nim zmienili nawet numeracja Palemona jest inna niż Firefoxa.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2016-02-06 03:44:15)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#10  2016-02-06 11:53:18

  makalega - Użytkownik

makalega
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-12

Re: [SOLVED] [Gentoo] YouTube w HD na Pale Moon

[quote=Jacekalex]To napisz może o tym braku h264 na githubie czy w miejscu, gdzie ten projekt Palemon funkcjonuje.


Ja podejrzewam, że  ten Palemon nie gada z Gstreamerem, może wymaga innej wersji, niż masz w systemie.[/quote]
Jak zwykle miałeś racje, skompilowałem dla testu jako drugą starszą wersje media-libs/gstreamer-0.10.36-r2 miałem do tej pory tylko wersje z ~1.6.2 doinstalowałem tą starszą wersje gstreamera jako drugą wersje,  h264 ruszyło od kopa, dzięki za naprowadzenie na właściwe rozwiązanie, i tak jak mówisz napisze o tym devom na githubie, w każdym razie jeszcze raz dzięki za pomoc piwko się należy. [img]http://www.picgifs.com/smileys/smileys-and-emoticons/beer/smileys-beer-129300.gif[/img]

Pozdro.

Ostatnio edytowany przez makalega (2016-02-06 12:09:54)


Śpieszmy się kochać kobiety - tak szybko tyją...
:)

Offline

 

#11  2016-02-06 12:04:38

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: [SOLVED] [Gentoo] YouTube w HD na Pale Moon

2672

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 01:33:37)

Offline

 

#12  2016-02-06 12:25:08

  makalega - Użytkownik

makalega
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-12

Re: [SOLVED] [Gentoo] YouTube w HD na Pale Moon

@uzytkownikubunt  tak 0.10.36-r2 zjadłem zero przy przepisywaniu. Też mi się wydaje że lepiej by wyszli na tym jakby tego cholernego  gstreamera zmienili na coś co nie traci kompatybilności  z wersji na wersje, niczym motywy gtk3 w odradzanym wszystkim dawniej  świetnym a teraz lipnym gnome.

Ostatnio edytowany przez makalega (2016-02-06 12:28:23)


Śpieszmy się kochać kobiety - tak szybko tyją...
:)

Offline

 

#13  2016-02-06 12:37:00

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: [SOLVED] [Gentoo] YouTube w HD na Pale Moon

2674

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 01:33:39)

Offline

 

#14  2016-02-06 12:40:49

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/urandom
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: [SOLVED] [Gentoo] YouTube w HD na Pale Moon

Jak zwykle miałeś racje, skompilowałem dla testu jako drugą starszą wersje media-libs/gstreamer-0.10.36-r2 miałem do tej pory tylko wersje z ~1.6.2 doinstalowałem tą starszą wersje gstreamera jako drugą wersje,  h264 ruszyło od kopa, dzięki za naprowadzenie na właściwe rozwiązanie, i tak jak mówisz napisze o tym devom na githubie, w każdym razie jeszcze raz dzięki za pomoc piwko się należy.[/quote]
Jeżeli wymaga starej wersji Gstremera, to znaczy, ze bazuje na Firefoxie chyba 36 albo wcześniejszej, obecnie Firefox chodzi na nowym Gstreamerze.

Kod:

equery g firefox | grep gst
 [  1]  media-libs/gstreamer-1.6.1

Z resztą w Gentoo przy kompilacji można sobie to wybrać:

www-client/firefox
     Available versions:  38.5.0^d 38.6.0^d (~)43.0^d{tbz2} (~)44.0^d [m](~)44.0^d[1] [m]~45.0_beta2^d[1] {bindist custom-cflags custom-optimization dbus debug egl ffmpeg +gmp-autoupdate [b](+)gstreamer[/b] [b]gstreamer-0[/b] gtk3 hardened +hwaccel +jemalloc3 +jit +minimal neon pgo pulseaudio qt5 selinux startup-notification system-cairo system-icu system-jpeg system-libevent system-libvpx system-sqlite test wifi[/quote]
Ale binarka z Mozilli już od dawna wymaga Gsreamera-1.xx

Tu masz conieco o starszych Firefoxach:
https://www.mozilla.org/en-US/security/known-vulnerabilities/firefox/

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2016-02-06 12:41:18)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#15  2016-02-06 12:49:49

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: [SOLVED] [Gentoo] YouTube w HD na Pale Moon

2675

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 01:33:40)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)

[ Generated in 0.010 seconds, 10 queries executed ]

Informacje debugowania

Time (s) Query
0.00014 SET CHARSET latin2
0.00004 SET NAMES latin2
0.00106 SELECT u.*, g.*, o.logged FROM punbb_users AS u INNER JOIN punbb_groups AS g ON u.group_id=g.g_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON o.ident='3.15.193.45' WHERE u.id=1
0.00073 REPLACE INTO punbb_online (user_id, ident, logged) VALUES(1, '3.15.193.45', 1714342786)
0.00052 SELECT * FROM punbb_online WHERE logged<1714342486
0.00067 DELETE FROM punbb_online WHERE ident='47.128.43.31'
0.00057 SELECT t.subject, t.closed, t.num_replies, t.sticky, f.id AS forum_id, f.forum_name, f.moderators, fp.post_replies, 0 FROM punbb_topics AS t INNER JOIN punbb_forums AS f ON f.id=t.forum_id LEFT JOIN punbb_forum_perms AS fp ON (fp.forum_id=f.id AND fp.group_id=3) WHERE (fp.read_forum IS NULL OR fp.read_forum=1) AND t.id=28240 AND t.moved_to IS NULL
0.00005 SELECT search_for, replace_with FROM punbb_censoring
0.00237 SELECT u.email, u.title, u.url, u.location, u.use_avatar, u.signature, u.email_setting, u.num_posts, u.registered, u.admin_note, p.id, p.poster AS username, p.poster_id, p.poster_ip, p.poster_email, p.message, p.hide_smilies, p.posted, p.edited, p.edited_by, g.g_id, g.g_user_title, o.user_id AS is_online FROM punbb_posts AS p INNER JOIN punbb_users AS u ON u.id=p.poster_id INNER JOIN punbb_groups AS g ON g.g_id=u.group_id LEFT JOIN punbb_online AS o ON (o.user_id=u.id AND o.user_id!=1 AND o.idle=0) WHERE p.topic_id=28240 ORDER BY p.id LIMIT 0,25
0.00100 UPDATE punbb_topics SET num_views=num_views+1 WHERE id=28240
Total query time: 0.00715 s